Huizon, Erven, I Alex 11 Kaairo^e, eijer's Koffie HEUSDEN, Hoogstraat, (hoek Niewstraat.) Fotografeeren Fotograaf Tan ion Mor SPEELKAARTEN. Alex tl eij ars k offie Bericht van Inzet. DE KLOOSTERBALHEil voor BraifdwoQden en Huidaandoeningen. Fotografische Huiisliiiriclitiiig. IE KOOP: Pierre W Hoffotogreaf, Specialiteit Artistieke Vergrootingen. heeft overgedaan de Zaak heeft overgenomen, Heusden en Herpt. DONDERDAG 8 SEPTEMBER B. v. Kampen. Tuin- en Bouwland, veilen en verkoopen: Notaris Kerkhoven te Werkend m 's-Hertogenbosch, Kerkstraat A 113. Magazijn van gemaakt naar Scheveningen, de meis jes krijgen champagne te drinken, om ten slotte, gedeeltelijk onder den in vloed van den drank, in een verdacht huis te worden gebracht, waar zij, met haar eer, vaak ook haar gezondheid verliezen." Volgens nader bericht is Vrijdag naar het huis van bewaring te 's-Hage over gebracht een jongmensch verdacht van zich met drie vrienden, studiegenoot en, schuldig te hebben gemaakt aan boven genoemde handelingen; gisteren zijn ook de drie vrienden door de justitie opgespoord en eveneens in het huis van bewaring opgesloten. Te Oosterbeek is bij een brand van geringen omvang een kind omgekomen In het schuurtje achter de woning van G. op den Paaschberg werd brand ont dekt en in allerijl verden pogingen gedaan tot blusschen. De brandweer uit Oosterbeek slaagde daarin spoedig, doch na beëindiging van het blusschingswerk kwam men tot de droeve ontdekking, dat het vijfjarige kind van G. in het schuur tje door den rook was gestikt. Men had geen vermoeden, dat het kind in het schuurtje aanwezig kon zijn. Vermoe delijk heeft'het kind door spelen met lucifers den brand veroorzaak en geen tijd kunnen vinden o n te vluchten. Aan de Lijnbaansgracht te Amster dam is Zondag een kind uit een derde verdieping op straat gevallen. Men dacht het kind vermorzeld te zullen oprapen, maar tot ieders verbazing was het na genoeg ongedeerd. De vader kreeg het zóó op zijn zenuwen, dat hij, in plaats van zich te vergewissen hoe het on geluk was afgeloopen, onmiddelijk in de gracht sprong, waaruit hij gered werd door iemand, die zich daartoe gekleed te water begaf. Twee zoons van een arbeider te Heke lingen waren in een schuur bezig met het verzamelen van hooi. Door onvoor zichtigheid stak de eene broeder den anderen de hooivork in het hoofdhet werktuig drong in den hersenpan met het gevolg, dat de getroffene onder vreeselijke pijnen is overleden. De an dere broeder heeft zich dit ongeluk hoogst ernstig aangetrokken. Uit Terheijden wordt aan het Dgbl. v. Nbr. gemeld: Zaterdagmiddag bevond zich Cornelis Canjels, 10 jaar, op weg van Breda naar Terheijden, teneinde daar tot Zon dagmorgen bij zijn grootmoeder te logee- ren. In zijn handen droeg hij een zakje vruchten om zijn grootmoeder te ver rassen. Nabij de hooge brug gekomen, werd het ventje aangehouden door een hem onbekend persoon, die per rijwiel was en deze vroeg, waar hij heenging. De vreemdeling zeide hem, dat hij een kwartje kon verdienen, als hij hem een paar pakken hielp dragen, die hij op het buitengoed Bergvliet moest halen en naar Terheijden brengen. Het jon getje, geen kwaad bewust en verlangend een kwartje te verdienen, ging op het voorstel in. Zij sloegen nu het wegje naar Bergvliet in en bij de bosschen gekomen, zeide de vreemdeling: „wij zullen hier wat rusten". Zij gingen zitten en nu kreeg de jongen een kwartje. Nauwelijks waren zij gezeten of de vreemdeling greep het jongetje vast en bedreigde hem met den dood, als hij durfde te roepen of zich verzetten. Zoo heeft de arme knaap een verschrik- kelijken nacht doorgebracht, telkens werd hij opnieuw door den onmensch mishandeld, telkens werd hij met een mes bedreigd, als hij poogde om te vlnchten. Dat duurde zoo tot Zondagmorgen 7 uur. Toen zei de lafaardnu zullen we maar gaan. Toen ze een eindje geloopen hadden zei de vreemdeling: „Ik ben toch bang dat ge zult praten, ik zal je kapot maken," en hij pakte den jongen bij zijn halsdas en na deze flink te hebben aangedraaid, slingerde hij den jongen in het rond en gooide hem op den grond. Nog stompte hij hem met zijn vuisten, waarna de jongen zoo verstandig was zich dood te houden. De vreemdeling ging weg per fiets. Later volgde de jongen het spoor van het rijwiel, kwam op den grooten steen weg en ging in het café van C. Schets te Terheijden zijn wedervaren verhalen. Ellendig zag het kind er uit. Droevig was het om zijn verhaal aan te hooren. Spoedig werden de marechaussees gewaarschuwd. Toen zij den jongen met den veldwachter Jobse hadden gehoord, schenen zij uit het signalement, dat de knaap opgaf van den dader, een spoor te hebben. Uit Made meldt men aan genoemd blad: Zondagnamiddag werd alhier in zijn woning gearresteerd Piet van O., die meermalen verdacht werd van het ple gen van zekere feiten, doch steeds aan de handen van het gerecht wist te ontsnappen. Thans was hij weer verdacht van ergerlijke mishandelingen en poging tot ïuoord, gepleegd op een knaapje te Terheijden. De politie vond een halsdoekje van het slachtoffer in den zak van v. O. Hij is naar de marechausseekazerne te Breda overgebracht. Men schrijft aan de N. R. Ct. Op Overdiukel, een eenzame vlakte van heide en zandverstuivingen, gelegen in de gemeente Losser, onmiddellijk aan de Nederlandscb Duitsche grens, is in enkele jaren een geheel nieuw dorp verrezen van fabrieksarbeidersgezinnen uit alle oorden des lands en zelfs uit Duitschland. Deze menschen hebben daar hun huizen neergezet midden op de heide, om in de groote textielfa brieken te Gronau te gaan werken en een flink bestaan te vinden. Naast die huizen zien we aardige moestuintjes aangelegd en zorgvuldig bewerkt. Een straatweg, door de provincie Overijsel aangelegd, verbindt thans Overdinkel met het dorp Losser en aan dezen nieu wen straatweg verrijzen de huizen van arbeiders en neringdoenden bij tien tallen. Zoo is hier in een tiental jaren een geheel nieuw dorp ontstaan. Een nette Herv. Kerk met pastorie is reeds voor een p&ar jaar voltooid, een openbare school zal weldra in gebruik worden genomen, een bondsgebouw voor arbei ders is al in gebruik, terwijl een forsche Katholieke Kerk met pastorie de vol tooiing nadert. En de bevolking? Zij waardeert de Duitsche muntspecie om ze op Neder- landschen bodem te verteren 1 Haar verdiensten zijn tamelijk hoog en dat maakt haar wel eens wat baldadig, zoo dat het er op die eenzame vlakte nog al eens rumoerig toegaat. De vrouwen vooral maken zich nog al eens dikwijls schuldig aan smokkelarij, vooral van suiker, waardoor onze wakkere kom miezen handen vol werk hebben. Men verzekerde ons, dat er alle be kende Nederl. godsdienstige secten uitgezonderp Mormonen vertegen woordigd zijn. Ook in de politiek heeft men er de meest verschillende rich tingen. Te Barneveld bad een vrouw Zaterdag zooveel brandspiritus gedronken, dat de politie zich genoodzaakt zag haar per kar naar het arrestantenlokaal over te brengen. Bij haar arrestatie was zij nog in het bezit van l'/j flesch spiritus. Bakker Bosma aan het Zuiderdiep te Groningen, kreeg gedurende deze week eiken dag bezoek van een rijk en chic- gekleede Duitsche dame, die daar zelf baar brood kwam koopen. Zij wilde hierin echter niet door de meestal aan wezige dienstboden gestoord worden. Op de een of andere manier wist zij dezen dan uit den winkel te krijgen. Had zij daarop met de verkoopster het rijk alleen, dan vroeg zij dubbeltjes en kwartjes met den beeldenaar van Ko ninginWilhelmina met opgestoken haar, waar zij een bijzondere voorliefde voor scheen te bezitten. Bij het uitzoeken daarvan, wist zij langzamerhand geld tot een bedrag van 10 gulden te ont vreemden. Reeds in het begin der week werd dan ook geld vermist. Men kreeg achter docht, stelde zich verdekt achter een deur op en gisteren werd de dievegge op heeterdaad betrapt. De winkel werd gesloten, het dienstmeisje haalde de politie en de Duitsche dame werd door rechercheur Slag opgepakt en opge borgen. Uit vertrouwbare bron deelt men mede, dat door de justitie thans een spoor gevonden is van Theodora Kraak, het meisje dat sedert 19 Juli j.l. te Oosterbeek vermist wordt. De Amsterdammer Heinrich van der Burg, die zich met zijne door hem ge construeerde vliegmache op het vlieg terrein van den heer Verweij te Ede oefent, is vorige week met zijn proeven begonnen. Den eersten dag bleef het bij eenige sprongen van ongeveer 50 Meter, Vrij dag echter maakte de vlieger Van der Burg een vlucht van ongeveer 300 Meter, bij een hoogte van 1 2 Meter. Jammer, dat Zaterdag en Zondag de zware wind en regen oorzaak waren, dat de proeven tijdelijk gestaakt moesten worden. Het toestel „Van der Burg" is een monoplane (eendekker) met een 40 P.K. „Azani" moter, een schroef „Normale". Het toestel verheft zich van den grond op een afstand van ongeveer 40 meter, wat met het oog op de kleine wielen en den terreintoestand voor den heer Van der Burg een succes mag genoemd worden. Tijdens de Wehlsche kermis is zekere Frans Knaven aldaar door een messteek in de borst levensgevaarlijk gewond. De dader, een inwoner van Didam, is gevat. Burgemeester en wethouders van Rot terdam hebben vergunning verleend om van 18 tot 25 September a s. op Wouden- stey'n vliegwedstrijden te houden. Jan Olieslagers zal dan daar komen vliegen. Uit Emmen meldt men aan de Asser Ct. De gebroeders Karstenberg, te Bar- geroosteveen, zijn Zondagnacht ver moord. De één lag dood in een grep pel, de tweede leefde nog, doch stierf spoedig. Zondag was het kermis te Hobelermeer; vermoedelijk is de oor zaak een gevolg daarvan. Tot voor 14 dagen woonden ze nog te Hoogeveen De daders zijn onbekend. Vanwege de justitie wordt een onderzoek gedaan. Maandag zijn W. J. M. L. en T. van de H ontslagen agenten van politie te 's-Gravenhage, wegens mishandeling van een burger ieder veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. In den laten avond van Vrijdag is te Dedemsvaart tijdens het Oranjefeest zekere van D. zoodanig door K. en N. met een bierflesch en een stoel op het hoofd geslagen, dat hij Zaterdagavond aan de gevolgen overleed. Als bewijs hoe de chantage in Den Haag weer ergerlijk aan den gang is, kan dienen, zoo schrijft de N. Ct., dat een zekere heer in Den Haag aanhou dend wordt lastig gevallen en door brandbrieven met het ergste wordt be dreigd, zoo hij niet voldoet aan den eisch om 250 gulden te betalen. Dit alles naar aanleiding van het enkele feit, dat hij opgemerkt is, gaande door oen beruchte straat van Den Haag. Hij ontvangt nu nadien de lasterlijkste brieven aan zijn huis, met verschillende ouderteekeniugen, zoodat men hier met een zeker komplot schijnt te doen te hebben. De heer, die zich van niets kwaads bewust was, stelde de politie van het geval in kennis en kwam op een voor gestelde plaats op een voorgesteld uur, niet om te betalen, doch om den chan teur te arresteeren, want hij had twee rechercheurs te zijner dispositie. Doch men schijnt met geroutineerden te doen te hebben, want er kwam niemand, wel den volgenden dag een brief, dat men de politie kende en nu voorstelde het geld naar Brussel poste restante te zenden. De politie doet ijverig naspo ringen, doch is nog geen spoor machtig geworden. llarktherfchtcu. Rotterdamsche eicremeiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 43.631 stuks. Hoendereieren van f 4,15f 5,35 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 2 Sept. 1.13 M. 0.52 M. N.A.P. 3 1.25 0.78 4 5 1.81 1.69 1.20 0.99 Waterhoogte Maastricht (brug). 5 Sept. 0.16 M. boven 0. 6 2.04 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 5 Sept. 3.04 M. boven 0. 6 3.25 tdverleiiüën. Heden overleed te Warnsveld, bij Zutphen, ten huize van haren Schoon broeder, onze geliefde Zuster en Be huwdzuster, Mejuffrouw Johanna Elsina Adriana Dorothea Recklehen. 3 Sept. 1910. (W. G. F. RECKLEBEN. Amsterdam J C. M. RECKLEBEN van Vliet. H. W. A. RECKLEBEN. Heusden, A. M. M. RECKLEBEN— I Kluit. A. W. C. VAN BA ARDA— /C. P. J. VAN BAARDA. zich te vervoegen bij Gebrs. Kastelijn, Dassen (binnen.) :'s te 's Grevelduin-Capelle verkrijgbaar bij C. V 0 S T. OENT. De ondergeteekende bericht hiermede zijne geachte clientèle, dat hij zijne zaak, in Koloniale- en Grutterswaren, Boter, Kaas, Eieren, enz., en?., vanaf 5 September aan den Heer A. BAAIJENS, welke deze op denzelfden voet zal voortzetten. Mijn opvolger aanbevelend en ten zeerste, dankend voor het genoten vertrouwen. J. Verlieij. Heusden, 3 Sept. 1910. Onder referte aan bovenstaand, geeft ondergeteekende hiermede het geachte pu bliek van HEUSDEN en Omstreken kennis, dat hij van den Heer J. VERHEIJ en deze op denzelfden voet wenscht voort te zetten. Hopende door de levering van goede waar, tegen billijke prijzen en prompte bediening, mij het vertrouwen waardig te makeD. te gelegenheid zich te laten fotografeeren door te Heusden, adres OVERWEEL, te Herpt, adres M. FITTERS. Overal aan huis te ontbi den. L. J. VEERMAN, Heusden. zoowel systeem Prof LIEBIG, als gewoon gebrand, is te 's Grevelduin-Capelle verkrijgbaar bij De landerijen van de Erven van Me vrouw de Weduwe J. DE KLERK-Sigmond, den 29 Augustus 1910 geveild, ten overstaan van de Notarissen J. KERKHOVEN te Werkendam enJ. VAN HER WIJNEN, te 's-G ravenhage, staan in bod als volgt Koop 1 f 1700. Koop 8 f 1800. 9a 2220. 2 32/0. 3 3260. 4 3280. 5 2930. 6 3200. 9b 1800. 9c 3870. onder Werkendam en De Werken. Notaris EEREHOVEN te Werkendam, zal aldaar in het Sucieteits- lokaal „WINK", op Donderdagen 15 en 33 September 1©10, telkens des namiddags 3 uur precies, voor de Erven van den Heer H. GAIJ, te Werkendam. Woningen met Erven c.a., aan den Visschersdijk, bewoond door Adriana Paans, W. van Alphen, Wouter van Driel. C. Ippel, A. de Kleijn, G. Visser, J. Elshout. J. van Laren en Hs. Visser, en het perceel Tuingrond of Boom gaard, aan den Visschersdijk, in gebruik t>ij en tegenover het huis, bewoond door Govert Visser. Huurprijs per week f 15.65. Onder De Werken. Woningen met Erven, Tuin grond c a., aan den Sieeuwijkschen dijk, nabij Werkendam, bewoond door J. Koning. G. Kamsteeg en J. H. Ippel Hz. Huurprijs per week f4.55. Het perceel Bouwland, in den I Werkenschen polder, nabij de Vijcie, k. daster A. 734, groot 51 aren, 80 centiare* in huur bij Jan van der Nat t 40. per jaar. Breeder omschreven bij boekje, dat op aanvraag kosteloos te verkrijgen is ten kan tore van den Notaris. zal Woensdag 14L September l&ftO, voormiddags 11 uur, in het Ca.é H. J. van Gool te Woudnchem, lo. publiek verkoopen: van de Gorzen en de Plaat, onder Wou dnchem en Sleeuwijk, in perceelen; voor den Heer A. NA AIJEN, de tweede snede Hooigras van eenige perceelen aan en op het Kraai- veld, onder Woudrichem en Sleeuwijk 2o. publiek verhnren: het perceel Bouwland genaamd „Het Kikenpoortje", in den Ouden Ban. Alles breeder bij bi'jet omschreven. 10 1770. 11 1410. 7 780. De finale verkoop in g blijft be paald op Maandag 13 Septem ber 1©1©, nam. 3 uur precies, in het Societeitslokaal „WINK", te Werken dam. Inmiddels worden hoogingen aangenomen ten kantore van Notaris KERKHOVEN, en zijn inlichtingen te bekomen ten kan tore van genoemde Notarissen. De ondergeteekende J. Bruigom, winkelier Benedeneinde-Sliedrecht, verklaarde volgaarne, dat zijne 2 dochtertjes, genaamd Marie en Jan nemijntje, volkomen door den KLOOSTERBALSEM genezen zijn. „Mijn dochtertje Marie kreeg op zekeren dag door het aanrakeu van de kachel een groote wond aan de rechterhand. De hand zette kolos saal op. Alle middelen namen wij te baat, doch niets hielp. Teneinde raad wendden wij den KLOOSTER BALSEM aan en na het gebruik van één potje was er merkbare verandering zichtbaar en genas zij gaandeweg. Het kind, dat het vóór dien tijd uitschreeuwde van de pijn, is thans totaal genezen. Mijn ander dochtertje, dat een huidaandoening had, dewelke het kind kolossale jeukingen veroor zaakte, is na het gebruik van één potje KLOOSTERBALSEM hier van totaal genezen. De Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, is een onovertroffen middel tegen Rheumatiek. Boven dien is het een uitmuntend middel tegen oude en nieuwe wonden, zweren, ring-, baard- en dauw worm, alle ziekten der hoofdhuid en aambeien (zoowel bloedende als andere). Piijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1 20 en van 250 gram f 2 50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus! Verkrijgbaar bij Drogisten, Apo thekers en de bekende Depóthou ders. BILLIJKE PRIJZEN. PRIMA AFWERKING. If ERKEN BAM. De zetting der boter it deze ioeek op de markt C71/2 ett., in de winkelt dut 72'/o eis pet half kilo. Eieren f 1.1 '1 de 26 stuks. BESOêTJ EN6 Se t. De prijs der Boter was heden f 1 4 f I.E0 per Kilo. Aangevoerd 360 K.O Eieren f 17 de 26 stuks. 't BÖSCH 5 Sept. De prijs der boter wat van f 1 30 tot f 1 4 GORINCHEM, a Sept. Op de veemarkt waren aan i/evoerd 368 runderen 7 nuchtere kalveren, 19 vette varkens 805 liggen, schapen en 00 lammeren De -prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 220 ƒ300. kalfvaarzen f 140 a 140 guiste vaarzen f 10' a 130, melkkoeien f 140, a 200,, twee en-een-halfjarige ossen f a anderhalf-jarige f a - pinken f 60 a 100 graskalveren f 30 a 50 nuchtere 11 a 50, schapen f - a lammeren f - a liggen 9 i8 per stuk. Vette varkens 27 a 28 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8,53 a 8,7 i roode dito 8.25 a 8 0 witte dito f 8 50 a 8.75 inl. rogge 5.-'- 5 0 buitenl. dito f .25 a 5.7s. gerst f 4.20 n 5.60 haver f 3. 0 a 4. duivenloonen f -. a blauwe erwt n f a mais. 75 pond, f 5.3 a 5.75 alles per heet. Boter 72 a 75 ct. per half kilo Eieren f 1.15 a 1.20 per 26. Kippen f 0.50 a 0.75 per stuk. ROTTERDAM5—6 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 844 vette runderen, 1250 magere dito. 1160 vette en graskalveren, 120 nuchtere kalveren 1959 schapen of lammeren 519 varkens, 152 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 82, Ie kw 70 oent, kalveren le kw. 120. 2e kw. 100 el. schapen le kw. 52 2e kw. 44 et. vette varkens 54 a 59 ct. licht soort 50 a 54 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 16. - a 3 idem voor de siasht f 10.00 a 1V0O Biggen f 1.65 a 2.0 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 79/8 en 3-/16 ton en 214 stukken van een half li o. Prijs \e kwali teit f 56 2e kw ƒ5 3 Ze kw. f 50 Per half kilo 7-V2 a 771/2 cent. Zeeuwsche eieren 4 40 a 4.80, Overmaassche dito f 4 6 a 4 80 per 100. Warnsveld, Reckleben. Eenige en algenieene kennisgeving. puike petkuser Hoogachtend, Minzaam aanbevelend, a giEyJLHIr. V voor den Heer H. A. HANEDOF.S de tweede snede Hooiguas voor den Heer H. A, MULLER voor 7 jaren,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3