Proraciale LaMtaw-Tentionsteli PlanfMIIk Nieuws. Heugden, 14 Sept. Tot leeraar in de plant- en dierkunde aan de Rijksnormaalschool alhier, is voor- loopig aangesteld de heer J. v. d. Heugel, hoofd der school te Wijk. De Waalwijksche tentoonstelling mocht zich de laatste dagen in een druk bezoek verheugen. Dit laatste kan niet gezegd worden van de extra-tram, die om 11 uur 's avonds uit Waalwijk vertrokken zijnde -lichts 3 passagiers naar Den Bosch, 2 naar El«hout en 1 naar Heusden vervoerde. Werkendam. Tot voorzitter van l-t-t departement Werkendam der maat schappij tot Nut van 't Algemeen is ge- k.v.en, de heer C. Bresier en tot vice-voorz d heer J. I Bril. Het nieuwe hoofd onzer gemeente vam verleden week eens een kijkje nemen Niemand wist daar iets van dan de secretaris e dat nieuws voor zich hield en hem a een van de boot haalde en later ook \<-er bracht. Op straat liep men zonder iets te zeggen een raadslid voorbij om een [mar huizen verder twee andere leden, die daar toevallig waren aan te klampen en mede naar het Raadhuis te nemen. De wethouders werden geroepen, de eene was niet thuis en de andere ging ten slotte hiis kijken en deelde den nieuwbenoemde m' de, dat hij weinig gesticht was over de vreemde handelwijze. De burgemeester is 26 jaar oud, onge huwd, ontvanger der gemeente Hoevelaken nu voor twaalf dagen in dienst en denkl 1 October a.s. voor goed naar hier te komen Hij is anti-revolutionnair, en hoort naar men zegt tot de Ger. kerk B. Ziedaar alles wat we omtrentden benoemde te weten zijn gekomen. "Aalburg. De heer v. B.,ambtenaar ter secretarie te Sluis, die per fiets den dijk passeerde, kwam plotseling tot de ontdek king, dat zijn rijwiel middendoor brak. Vlug wist v. B. op de beenen te komen, waardoor hij wonderlijk voor een ongeluk gespaard bleef. Aalst. Zaterdagmiddag liep het 5-jarig zoontje van ds. P. uit Zevenhuizen al spe lende voorbij een hond zonder muilkorf, gespannen voor een kar. De hond schoot toe, beet hem in 't gezicht, zelfs zoo ern- Btig, dat dr. S. uit Veen den bovenlip moest hechten. Zaterdagmiddag bracht de heer Pan nekoek, onderwijzer alhier een paard naar de weide. Op den dijk kwam hij een breed geladen wagen tegen, waarvan de voerman niet wilde uitwijken. Daar hij te dicht langs den rand van den dijk moest gaan, gleed het paard van de bazaltglooiing. Alles liep zonder ongelukken af. Au (lel. Het traktement van densluis- knecbt C. Straver is met f75 verhoogd. Door notaris Knook worden pogingen in het werk gesteld tot het verkrijgen van een derde postbestelling. Voor dat doel wordt door h<.m aan de ingezetenen een adres ter teekening aangeboden. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de christelijke school alhier, is benoemd mej, de Ven, uit Utrecht. Heso{jeil. Maandagmiddag had er "■et de tram van half zes, in de Wagen- aat een ernstig ongeluk plaats. Een meisje ■>n een in de haven liggende schipper, raakte tusschen den tram en een muur bekneld, zoodat het meisje ernstige ver wondingen opliep. Dr. van Gils verleende hulp. A. van Selt had Maandagmiddag bet ongeluk een lid van zijn linkerwijs vinger af te snijden. Dr. Zweens verleende hulp. Tot voltooiing zijner studiën zal onze stadgenoot de heer J. v. Bokhoven, over eenigen tijd naar Amerika vertrekken. Cupelle. De heer W. van Beek al hier, ontving dezer dagen zijn benoeming Is onderwijzer aan de openbare lagere school te 's-Gravenzande. J.l. Zondagmiddag trokken door onze gemeente de wielrenners, die deelnamen •aan den „toer door Noordbrabant." De aardig aangekleeds fietsers lokten veel nieuwsgierigen. Een automobiel en een motorfiets vergezelden de renners. Russen. Zaterdagnamiddag 1.1. kwam bet zoontje W., (oud 8 jaar) van A. van Box el, spelende de straat opgei oopen, toen juist een werkman op de fiets kwam aan rijden. W. kwam onder de fiets en kwam zoo terecht dat hij zijn been brak, zoo erg, dat een gebroken beentje door het vel stak. Dokter Millenaar verleende geneeskundige hulp. Rrimmelen. Dezer dagen werd benoemd tot buitengewoon opzichter aan het werk op de rivier de „Amer" van den heer Bos, onze dorpsgenoot de heer W. van Drimmelen. Nederheuiert (Nz.) Thans is het aantal ziektegevallen van hen die aan typhus lijden, weer met 1 vermeerderd, zoodat zich thans 5 gevallen hebben voorgedaan, waar van 1 met doodelijken afloop. De ziekte strekt zich tot ééne familie uit. (Zz.) Hoewel er tot bevordering van het vreemdelingenverkeer niets wordt ge daan, schijnen toch velen het schoone eiland een bezoek waardig te achten. Vrijdag voerde de stoomboot Maasstroom ongeveer 200 pas sagiers aan, die allen van dit plekje natuur schoon wilden genieten. Baronesse van Nagell, Vrouwe van Nederhemert, stelde Donderdag j.l. haar dienstpersoneel in de gelegenheid voor haar rekening de tentoonstelling te Waalwijk te bezoeken. Er waren arbeiders bij die meer dan 40 jaren, zelfs een die ruim een halve eeuw in functie is. (Wekeind). Zaterdag geraakte het tweejarig dochtertje van D. Rooyers alhier in de Kreek. Een buurman, M. van Heikoop, het ongeluk vernemende, begaf zich direct gekleed te water en mocht de voldoening smaken het kind van een wissen dood te redden. "NieuwendtJk* Vrijdagmiddag 12 var dre ;en twee luchtballons over onze gemeente; een er van arriveerde op den polder Jannezand (Biesbosch), alwaar drie heeren en een dame uitstapten. De andere zette zijn koers door in de richting België. Donderdag vond O. Walraven Jr. op de tentoonstelling te Waalwijk een porte- monnaie met f 25, welke later bleek te behooren aan een ingezetene dezer gemeente. Naar wij vernemen heeft A. van den Heuvel, hoofd van de school alhier, tegen 1 October a.s. zijn ontslag aangevraagd om daarna te Wijk in functie te treden. Raamsdonk. Hedenmorgen schrok het voor een wagen gespannen paard van C. v. d. Plas en tuimelde met wagen en al onderste boven in de z.g. Zijl, een vrij diepe slootvan de zes passagiers kwam een 5-jarig zoontje van v. d. Plas onder den wagen terecht, doch kon gelukkig nog door z'n vader gered worden. Wonder boven wonder brachten allen het er zonder letsel af. Sprang. Zaterdagmiddag bracht onze schooljeugd, onder geleide van het schoolpersoneel. een bezoek aan de land bouwtentoonstelling te Waalwijk. Toen 1.1. Zondag een dame uit Loon- op-Zand, met haar fiets door het z.g. „Oost einde" van ons dorp reed, had zij het ongeluk met haar kleeren in de trapper verward te raken, waardoor zij van haar fiets viel en het kleedingstuk scheurde. Hoe men ook poogde haar kleeren los te maken, niets baatte, zij was genoodzaakt er zich van te ontdoen. Mejuffrouw M. T. was zoo welwillend haar rok zoodanig in orde te brengen, dat zij haar weg kon vervolgen. *W«k. Door den bond van suikerfa brikanten is onze dorpsgenoot A. Schouten benoemd tot suikerbietencontroleur in het district Friesland. liUitelherpt. Hedenmiddag stond alhier een woonwagen. Een kind klauterde uit den wagen toen van de andere zijde eensklaps een hond toesprong en het in 't gelaat beet. De verwonding was zoo ernstig, dat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en overbrenging naar het R. K. Ziekenhuis te Heusden werd noodig ge oordeeld. Zaterdag had te Gorinchem in De Doelen de algemeene zomervergadering plaats van de „Vereeniging van Delftsche Ingenieurs", die werd voorgezeten door den heer J. W. Welcker en waarin tot bestuursleden ge kozen werden de heeren A. Deking Dura en H. ter Meulen. Na nog andere huishoudelijke verrich tingen, deed de heer O. C. A. van Lidth de Jeude, ingenieur van den rijkswaterstaat, eenige mededeelingen omtrent het afwa teringskanaal van 's Hertogenbosch naar Drongelen, een werk dat weldra zal zijn voltooid en met de daarbij behoorende kunstwerken ongeveer f 1.800.000 heeft gekost. Spreker, die, zooals men weet met de leiding van het belangrijke werk is belast geweest, zette het doel van dit afwaterings kanaal uiteenhet afvoeren van het Dom mel en Aa water, als door te hooge Maas standen te Crévecoeur de loozing aldaar langs de Dieze gestremd is. Na een overzicht t,e hebben gegeven van de verschillende uitgevoerde werken wij herinneren hierbij aan de lezing die spre ker indertijd alhier heeft gehouden en waarin hij alles uitvoerig heeft toegelicht zei de heer Van Lith de Jeude aan het einde zijner belangrijke voordracht, dat de gegronde verwachting mag worden uitge sproken, dat dit kanaal met bebehoorende werken zegenrijke gevolgen zal hebben voor een uitgestrekte landstreek van Noord- Brabant. Na afloop der vergadering werd een boot tocht ondernomen via Andel en Heusden naar de uitwateringssluis aan het beneden einde van het kanaal 's-Hertogenbosch- Drongelen (aan de Bergsche Maas). Verder werd het kanaalgedeelte tot aan de brug voor tram- en gewoon verkeer in den Baard- wij kschen Overlaat bezichtigd, vanwaar een extra stoomtram de deelnemers aan den tocht naar 's-Hertogenbosch bracht. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven De aanvoer van rundvee, varkens en paarden was groot; in de prijzen kwam weinig of geen verandering. Dragende koeien en melkvee waren iets minder in prijs, doordien er niet zooveel Belgische kooplieden waren als gewoonlijk. De handel vlotte niet, er moest te veel overlegd worden. Maar ten slotte waren de prijzen toch nog hoog; de boer geeft niet zoo spoedig toe. In vette kalveren was goede handel. Ook schapen en varkens gingen vlug af, doordat Engeland goede berichten zond. Biggen bleven in één doen, ook dragende varkens; beide duur. Paarden, waarvan enkele in de Betuwe voor de remonte werden gekocht, zijn voortdurend hoog in prijs. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 72 78 ct., 2de kwaliteit 61 66 ct., vette kalveren 61 A 63 ct., vette var kens 58 64 ct., voor Engeland, 59 63, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 150 f 265, neurende 120 it f 246, guste f 130 f 260, pinken f 45 f 95, kalveren f 12 f30, biggen f9 a f 15, drachtige zeugen f 55 a f 80, drachtige gelten f45 a f60, schot telingen f 10 f 30, schapen f 13 f 20, vette schapen i 14 f 27, luxe-paarden f 550 f 625, werkpaarden lsto kwaliteit 300 f 450, 2e kwaliteit f 215 f 330, wee-en-een-halfjarige f 150 f 255, ander- halfjarige f If per stuk. plan voor de onderneming en aan hen die het zoo schoon wisten uit te voeren, voegen we er bij. Met voldeening kunnen ze op hun werk terugzien, ze hebben er alle eer van. Want inderdaad ze was mooi, eenig. Moge zij velen hebben doen genieten, velen ook iets hebben geleerd. Moge zij iets bij dragen ter bevordering van den landbouw en de veeteelt en alzoo tot de welvaart van deze streek in 't algemeen en van Waalwijk in 't bijzonder. Zoo zij het. te W a a 1 w ij k. O De Landbouwtentoonstelling behoort weer tot het verledene. Nadat Zaterdag de school- dnderen, zoowel uit Waalwijk als uit de aangrenzende gemeenten er onder het uit voeren van allerlei spelen naar hartelust van hadden genoten, werd ze gisterenavond met eene taptoe over het terrein en een schitterend vuurwerk besloten. Hulde aan onze Koningin was 't slotstuk dat werd te zien gegeve*. Hulde aa£ de mannen die 't Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente Raamsdonk, gehouden op Zaterdag 10 September 1910. Afwezig de heeren de Bruin, van Dongen en Heere. Na opening der vergadering door den Voorzitter, worden door den Secretaris de notulen gelezen der vorige vergadering welke onveranderd worden goedgekeurd. Hierna stelt de Voorzitter aan de orde: 1. Ingekomen stukken Besluit van Heeren Ged. Staten d.d. 11 Augustus j.l. houdende goedkeuring van de hondenbelasting, 2. Schrijven van de firma F. H. Brico Co. te Delft, houdende intrekking van hun verzoek tot bouw van eene kamer aan het voormalig post- en telegraafkantoor. 3. Schrijven vin Heeren Ged. St»ten, houdende bericht van ontvangst der ver ordening tot regeling van den omvang van het onderwijs op de o. 1. scholen in deze gemeente. Deze stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. 4. Adres van M. Konings en 23 anderen houdende verzoek om don weg loopende van de Prins Hendrikstraat naar Raams- donk(dorp) van straatverlichting te willen voorzien. Welk adres werd gesteld in handen van burg. en weth. om advies. 5. Adres van het hoofd der school te Raamsdonksveer inzake uitbetaling jaar wedde, met advies van de plaatselijke schoolcommissie. Na lezing van het advies der commissie wordt besloten niet op het verzoek in te gaan. Reclame tegen den aanslag in de honden belasting van G. v. d. Linden. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt afwijzend op het adres beschikt. De gemeente-rekening dienst 1909 kwam hierna ter tafel en werd voorloopig vast gesteld. Alsnu werd in gesloten vergadering be handeld Goedkeuring rekening van het Burgerlijk Armbestuur dienst 1909 en goedkeuring begrooting van alsvoor, dienst 1911. Na heropening der openbare vergadeiing werd de gemeentebegrooting dienst 1911 aangeboden en gesteld in handen eener commissie, bestaande uit de heeren Simonis, Timmermans, van Dongen en Zijlmans. Hierna kwam aan de orde: Benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim te Raamsdonsveer wegens periodieke aftreding van den heer P. A. van Dongen, die als zoodanig werd herbenoemd. Benoeming van een lid in de plaatselijke schoolcommissie (vacature v. d. heer C. A. V. van Laarhoven). Voorgedragen Werden de heeren A. W. J. van Iersel en P. Böckling. Uit de gehouden stemming bleek dat als zoodanig was benoemd de heer A. W. J. van Iersel. Schrijven-van de commissie tot stichting van drinkwaterleidingen in N.W. Noord- Brabant, houdende verzoek om in beginsel te willen besluiten om in de door haar bedoelde combinatie te worden opgenomen, waartoe besloten werd. Hierna had de uitloting plaats van aan- deelen in de verschillende geldleeningen dezer gemeente. Er werden uitgeloot a. van de leening van f 15.000, per r$sto groot 6000, nos. 14 en 17. b. van de leening van f 20.000, per resto groot f 15.500, no. 37. c. van de leening van f 4000, per resto groot f 2000, no. 7. d. van de leening van f 4000, per resto groot 3590, no. 16. c. van de leening van 6000, no. 3. Hierna had de benoeming plaats van de stembureau's voor de eventueele stemming voor een lid van den gemeenteraad. Werden benoemd voor het stembureau te Raamsdonk(dorp) de heeren De Wit en Timmermans, zijnde de Burgemeester voor zitter. Als plaatsvervangende leden de heeren Zijl mans en De Bont. Voor het stembureau te Raamsdonksveer: Tot voorzitter de heer G. H. Simonis tot leden de heeren Dorrenboom en De Bruyn en tot hunne plaatsvervangers de heeren Van Dongen en Van den Heuvel. Hiermede de agenda afgehandeld zijnde en niemand meer het woord verlangende, sloot de voorzitter de vergadering. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Sleeuwijk, gehouden 10 September. Voorzitter de heer A. van 't Sant, bur gemeester. Secretaris G. Vos. Tegenwoordig 4 leden. Afwezig de heeren C. Verhagen en B. van Krugten, wegens ongesteldheid en de heer A. Sigmond wegens verhindering. De vergadering wordt door den Voorzitter met gebed geopend, waarna de notulen van de vorige vergadering door den secretaris worden gelezen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Aan de orde is: 1. Een schrijven van Ged. Staten, hou dende toezending van een afschrift van het Koninklijk besluit van 28 Juli 1910, waarbij aan deze gemeente, krachtens art. 53 der onderwijswet een subsidie van f 1200 is toegekend voor de gewone kosten van het lager onderwijs. 2. De voorzitter doet mededeeling dat aan de erfgenamen van wijlen den heer J. van der SluijB op de algemeene begraafplaats te Sleeuwijk een grafruimte ter grootte van 2 c.A. is verkocht. 3. Benoeming van een lid in de Com missie tot wering van schoolverzuim ter vervulling der vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. van der Slnijs. Op de door B. en W. overgelegde aan beveling staan vermeld de heeren H. Zwart en L. G. de Graaf. De heer H. Zwart ia benoemd met 3 stemmen, terwijl een stem blanco is uit gebracht. 4. Vaststelling gemeenterekening 1909. De heer Van der Stelt deelt namens de commissie met het onderzoek dier rekening belast mede, dat de rekening is nagazien en tot geene aanmerkingen aanleiding heeft gegeven. De rekening wordt daarna vastgesteld in ontvangst op f 18580,55 en in uitgaaf op f 17622,36^, alzoo met een batig slot van f 950,18|. 5. Rekening Burgelijke Armbesturen over 1909. Van het armbestuur van de Werken wordt deze vastgesteld in ontvangst op f 1202,80, in uitgaaf op f 1093,80, alzoo met een batig slot van f 109,en voor dat van Sleeuwijk in ontvangst op f 500, in uitgaaf op 689,33|, alzoo een nadeelig slot van f 189,33^. 6. Aanbieding gemeentebegrooting 1911. Deze wordt door B. en W. aangeboden en bedraagt in ontvangst en uitgaaf f18396,65 en zal op de secretarie ter inzage worden gelegd. 6. Herziening verordening hondenbe lasting. De belasting voor pleizierhonden wordt van f 2 op f 4 gebracht, terwijl de belasting voor vastliggende honden onveranderd, dus f 1 blijft. Overigens worden nog enkele veranderingen van administratieven aard aangebracht. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de Raad in geheime zit ting over. Kerknieuws. Donderdagavond werd in de Geref. kerk te Breda, het door de firma N. Standaart te Rotterdam geleverde kerkorgel door de orgelcommissie aan den kerkeraad plechtig aangeboden. Ds. J. H. Donner bracht in een feestrede dank aan den president der orgelcommissie en aan den leverancier van het schoone instrument, hetwelk zoo uitnemend in een jarenlang bestaan hebbende behoefte voorziet. Aalst. Door den kerkeraad der Herv. gem. alhier is een beroep uitgebracht op den Eerw. heer de Kruijter, candidaat te Middelburg. 's-Oravenmoer. Ds. C. A. van Nood te Blokzijl, heeft voor het beroep voor de Geref. kerk alhier bedankt. Slecuwfjk. Zondag j.l. maakte ds. P. H. de Jonge alhier aan zijne gemeen bekend, dat Z.Eerw. voor de roeping de Geref. gem. te Hollandsche Veld bedankt. Ouderling Verhagen sprak name den kerkeraad, den leeraar eenige hartelijke woorden toe, terwijl de gemeente Psalm/ 134 4 aanhief. Sprang. Ds. P. van Toorn, predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, heeft voor het beroep naar Ameide en Tienhoven be dankt. K. en P. K., deWerkeD, elk f 1 subs. 1 d., G. V., Veen, vrijgesproken. Overtr. stierenregl.M. v. H. en M. v. H Woudrichera, no. 1 f 3 subs. 2 d., no. 2, vrijgesproken. Leopen over eenig hooiland: J. B., J. v. S., B. L. B„ S. W., allen te Wou drichem, f 1 subs. 1 d J. V. G. te idem, teruggave bevolen, M. B. W. V. en G. V., Veen, no. 1 f 5 subs. 3 d., no. 2 f 5 subs. I m. tuchtschool. Een trekdier onbeheerd laten staan: J. de W., Hedikhuizen, f 3 subs. 2 d. Loopen over grond waarvan de toe gang is verboden: B. K. en H. v. M, Andel, no. 1 f 1 subs. 1 week tucht school, no. 2 f 2 subs. 2 d. (turgeritike Stand. en1& Heusden, van 6 tot 13 Sept. Geboren Johanna Pietronella, d. v. J. van Ooijen en A. de Leeuw. Poederoijen, over de maand Aug. Getrouwd: K. Bouwman, 30 j. en M. Bok, 24 j. Geboren: Gerrit, z v. M. v. Giessen en D. de Boef; Peter, z. v. H. v. Driel en G. Loef. Overleden: Cornelia Johanna Haas akker, 26 j., wed. v. J. Bisschop; Thijsina van Giessen, 85 j., wed. v. A. Groeneveld. Veen, over de maand Aug. Geboren: Goosen, z. v. J. v. Binkel en B. Verbeek; Wilhelmina, d. v. G. Verbeek en J. KwettersGerrit, i. v. F. Kwetters en G. 't Lara; Johannes, z. v. Z. C. Vos en H. M. van Wijk; Govert, z. v G. van Andel en J. van Andel. Overleden: Dirk 't La'm, 51 j. Brakel, over de maand Aug. Getrouwd: J. v. d. Linden, 32j.en A. v. Wijgerden, 29 j. Geboren: Alicia, d. v. J. v. Hemert en P. v. Rijswijk; Cornelia, d. v. W. Zwamborn en A. v. Hemert. Overlrden: Willem van Zanten, 78 j. wed. v. P. v. Woerkom; Celis Pelle, 2 mnd. Drongelen, over de maand Aug. Geboren: Johanna, d. v. W. Schil ders en C. Hobo; Peterke, d. v. C. de aafï en J. van Mersbergen; Cornelis riaan, z. v. G. de Haan en L. Vos. Vergunning weer op 't pand. Blijkens achterstaande advertentie worden de eigenaren van panden met vergunning opgeroepen tot het bijwonen eener verga dering, met het doel te komen tot de op richting van een Noordbrabantschen bond van vergunninghouders. Zulke bonden bestaan reeds in Friesland, Groningen, Drenthe, Overijssel en Gelder land en ook gedeeltelijk in Noordbrabant, en zijn deze provinciale bonden féderatief verbonden, tellende pl. m. 2600 leden. Doel der féderatie is: lo. te trachten de vergunning weer op het pand te krijgen, dus de toestand terug als voor 1901, in eene gewijzigde drankwet; 2o. te trachten overdrachts-instituut, art. 26, in den ruimsten zin des woords èn voor eigenaren èn verhuurders in de wet te zien doorgevoerd 3o. te trachten zooveel mogelijk verkeerd heden uit de bestaande drankwet te doen verdwijnen. De vergunninghouders zullen begrijpen, dat punt 1 het beste middel is ter herwin ning van het verloren kapitaal, ter verzeke ring van hunne zaken voor de kinderen, ter bevestiging van den eigendom van pan den met vergunning. Tot nu toe hebben de eigenaars van huizen met vergunning, te zamen 16000 staatsbur gers tellende, te lang geslapenTe veel slachtoffers heeft de drankwet geëischt, laten nu de belanghebbenden de handen ineen slaan en verandering helpen bevorderen. Met politieke en godsdienstige kwesties heeft de beweging niets te maken. De féderatie heeft een eigen orgaan„On3 Doel", dat den leden elke 14 dagen gratis wordt toegezonden en een gratis vragenbus bevat, die onder redactie staat van een rechtskundige, die uitstekend op de hoogte is van de drankwet. De contributie voor den Noordbr. bond bedraagt f 1.per jaar. Bezoekt de aan gekondigde vergadering in uw welbegrepen eigenbelang. Het secretariaat van de féderatie is ge vestigd te Zutphen, Turfstraat 33, alwaar desverlangd alle mogelijke inlichtingen wor den verstrekt Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 9 September. Openb. dronkenschap M. Z., Wer kendam, f 10 subs. 3 d. Overtr. rijwiel regl.E. B., Genderen, J. B., Almkerk, G. v. A., Dussen, H. v. D. en Th. K., Kaatsheuvel, M. B. v. H., Sleeuwijk, J. v. d. L., Hedikhuizen, elk f 2 subs. 2 d., J. R., Giessen en A. d. W., Aalburg, elk f 3 subs. 2 d. Overtr. prov. regl.: A. V., Heusden en G. B., Wijk, elk f 1 subs. 1 d., N. d. G., Gorinchem, G. S., Andel, A. V., Veen, elk f 2 subs. 2 d. Overtr. vischdelict: W. K., Dussen, vrijgesproken, J. P. en J. v. W., Alm kerk, elk 2 X f 5 subs. 2 X 2 A. tfiiincnland. e St.ct. bevat een Kon. besluit vau 8 dezer, waarbij wordt bepaald, dat de tegenwoordige zitting der Staten-Gene- raal zal worden gesloten op Zaterdag 17 dezer, des middags te drie uur. De minister van binnenlandsche zaken wordt bij dit besluit gemachtigd, zich op het vermelde tijdstip te begeven naar de vergadering der Staten-Gene- raal, ten einde in een vereenigde ver gadering der beide Kamers, de zitting in naam der Koningin te sluiteu. De Stct. bevat het programma voor de openiüg van de zitting der Staten- Generaal te 's-Gravenhage op Dinsdag 20 dezer, waaraan we het volgende ontleenen Des middags ten twaalf ure zullen de leden der Staten-Generaal zich be geven naar de Ridderzaal op het Bin nenhof, en in vereenigde vergadering te zamen komen, onder leidiug van den door. Hare Majesteit de Koningin be noemden voorzitter de Eerste Kamer. De ministers, hoofden van ministeri- eele departementen en de leden van den Raad van State zullen zich, des namiddags ten één ure, mede in die zaal vereenigen. Hare Majesteit de Koningin, de zittim der Staten-Generaal zullende openj zal ten één ure met den gewonen stc van het paleis afrijden door de Heul straat, door het Lange Voorhout, ovel den Korten Vijverberg, naar het Bin^ nenhof. De zitting geopend hebbende, gaat Hare Majesteit met denzelfden trein waarmede Hoogstdezelve gekomen is, naar het Paleis terug; zullende de trein den navolgenden weg nemen: van het Binnenhof, over den Korten Vijverberg, door het Lange Voorhout, door de Heul- straat, naar het Paleis. Minuutschoten uit het geschut zullen het afrijden van Hare Majesteit van het Paleis en het oogenblik, waarop Hoogst dezelve het gebouw verlaat, aankondigen. De Arnh. Crt. meldt: „De gouverneur van Atjeh die tijdelijk te Arnhem vertoeft heeft Maandag de telegrafische mededeeling ontvangen, dat neergelegd zijn Teungkoe Tjhi Ma'et Tiro (de voornaamste gees telijke verzetleider in Pidië) en het steeds vijandig geblevenlandschapshoofd Kendjioeën Geumpang en dat in de onderafdeeling MeulaOoh zich gemeld heeft Teungkoe Pidië met een honderd tal volgelingen. Het verzet in de eens zoo rumoerige en lastige onderafdeeling op Pidië en Meulaboh kan hiermee als geëindigd worden beschouwd." Men herinnert zich, dat onze land genoot, ingenieur de Rijke, belast is met de verbetering van de Wang-po, het verbindingsriviertje van de Jang- tsje met Sjanghai. Van Duitsche zijde

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2