H. CRIJNS CLOUT Mewtt. Teekenles Bericht van Inzet. 0. SOÜAAP, VGraveid'el, JOH. 70S—KIPPING, WiiWprt Hontverkooping Timmerhout, Alex tleijer's Koffie Alex .fleyer's Koffi» Alex Meijer's Koffi r O. B ^uman. PUBLIEK VERWEK: Belangrijke Deurwaarder GERRIS verkoopen I iy03, die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zijn, zich een Edel achtbare bevindt, nl. de nieuwbenoemde burgemeester van Werkendam, die voor de laatste maal bij zijn corps onder de wapenen is, alvorens bij de landweer over te gaan. Te Gorinchem is door eenige inge zetenen een comité gevormd om een vliegweek in te richten. Het waarborg fonds is voor ongeveer een derde vol- teekend. Als terrein zal hoogstwaar schijnlijk het voetbalveld worden ge kozen. Dinsdagmiddag woedde er een zwaren brand in ruim 5 van het st. Celebes van de Stoom vaart-Mij. Nederland, lig gende aan de IJkade te Amsterdam, De oorzaak is waarschijnlijk te zoeken ia het broeien van een lading copra. De Amsterdamsche brandweer is met talrijk materiaal uitgerukt en geeft o. a. water uit twee stoomspuiten en de Jan van der Heyden. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Naar aanleiding van het bericht in ons vorig no. omtrent een ten post kantore te Dordrecht aan een niet recht hebbende uitbetaalden postwissel, kun nen wij thans mededeelen, dat deze het bedrag ten postkantore heeft terugge stort en de gelden thans aan den werkelijk rechthebbende zijn uitbetaald. De directeur van het postkantoor deelt op verzoek van belanghebbende mede, dat deze te goeder trouw was bij de incasseering der gelden en ook niet weigerachtig was of geweest is om het bedrag terug te betalen zoodra over tuigend bleek, dat de postwissel niet voor hem bestemd was. Sedert 10 dagen wordt te Arnhem vermist: de 16-jarige C. L., stiefzoon van P. H., die voorgaande week de ouderlijke woning verlaten heeft met het plan naar zijn grootmoeder te gaan, die te Waddingsveen woont. Hij js daar evenwel niet geweest en is er ook niets meer van hem vernomen. Thans wordt door H. P. zijn opsporing verzocht. Wellicht is hem een ongeluk over komen. De wandelende bladeren in Artis te Amsterdam zijn begonnen eieren te leggen. De moeilijkheden bij het kwee ken van deze hoogst belangwekkende exotische insecten zijn dus glansrijk overwonnen, zoodat een tweede genera tie uit de in 't vorig jaar ingevoerde eieren kan worden verwacht. Een rupsenheir is de laatste dagen bezig in Twente de spruitkool en boeren kool te verdelgen. In geen jaren is hun aantal zoo groot geweest. Van heele tuinen kool blijft niets over dan de nerven. En als ze volwassen zijn, dan kruipen ze naar de huizen om onder de gootlijsien, in verborgen hoekjes, tegen schuttingen enz. zich in te spin nen. Muren, deuren en ramen zitten vaak vol; bij tientallen komen ze een gunstig plaatsje zoeken. Zondagnacht werd de Coolsingel te Rotterdam in rep en roer gebracht door eenige Leidsche studenten, die in be schonken toestand verkeerden en de nachtelijke xust met schreeuwen en zingen verstoorden. Eenige agenten sommeerden hen rustig verder te gaan, maar hiervan waren de heeren niet gediend. Zij sprongen uit hun rijtuigen en gingen de politie te lijf, die de aanvallers met den gummisstok op een eerbiedigen afstand hield. Eenige herriemakers werden gegrepen en in bewaring gesteld. Zondag, den laatsten dag der Leeu warder vliegweek, had zich weer een ontzaggelijke menigte op de Wilhel- rainabaan uit alle oorden der provincie verzameld om Olieslagers te zien vliegen. En men werd niet teleurgesteld. Te half vijf steeg de vlieger op, om na een vlucht waarbij hij nu en dan uit het gezicht der toeschouwers verdween, en die 30 min. 322/5 sec. duurde, te dalen. Hij vloog 720 meter hoog. Zaterdagavond heeft Olieslagers een uitnoodiging uit Amerika ontvangen om deel te nemen aan een vliegwed strijd, waarvoor f 125.000 aan prijzen zijn uitgeloofd, terwijl aan eiken deel nemer 5000 gulden worden vergoed voor reis- en verblijfkosten. Een groote menigte menschen had zich Maandagnamiddag op het terrein Woudestein te Rotterdam verzameld om Jan Olieslagers te zien vliegen. Het 'weer was uitstekend. Olieslagers gaf te kennen over het teirein niet tevreden te zijn. Het was te oneffen en er was geen goede start plaats. Maatregelen werden getroffen om een plankier te leggen, opdat de vlieger een betere gelegenheid tot starten zou bekomen. Derhalve werd gewacht, doch men heeft gewacht tot de duisternis viel: Olieslagers heeft niet gevlogen. Uit Schiedam wordt geschreven: Zondagnatniddag omstreeks 6 uur werd boven deze gemeente gezien de vliegmachine van den bekenden vlieger, die Maandag in Rotterdam omhoog zou stijgen, Jan Olieslagers. Overal zag men weldra de menschen naar de lucht kijken er< werkelijk, men zag heel duidelijk den vlieger, men wees elkander den eigenaardigen vorm van dit toe stel, zelfs waren er die Jan Olieslagers zagen zittende afstand was echter te groot om hem te herkennen. En toen men den vlieger in zijn vliegmachine had gezien, toen wist men o k van waar hij kwam. Zaterdagavond had hij nog in Leeuwarden gevlogen Zondagmiddag was hij daar weer op gestegen en vloog nu naar Rotterdam natuurlijk zou hij daar op Wouden- stein neerkomen, waar de loods immers gereed stond om de machine op te bergen Jammer is het echter, èu voor Olie slagers, èn voor het publiek dat men was beetgenomen. Iemand bad in den Mathenesserpolder een vlieger opgelaten die den vorm eener vliegmachine heeft, die vlieger stond prachtig hoog in de lucht de man heeft plezier van zijn aardigheid gehad. Er zijn er heel wat ingeloopen. De inkomende logger SCH 274 is Vrijdag aan den Noorderdam in den Nieuwen Waterweg in aanvaring ge weest met het naar Havre gaande stoomschip Ary Scheffer. De logger is daarna gezonken, en de bemanning, na over te zijn genomen door de Ary Scheffer, aan den Hoek van Holland aan wal gezet. Het stoomschip Ary Seheffer is met een lek aan de voor- piek aan den Hoek van Holland voor anker gegaan. (De SCH 274 is een logger genaamd Zorg en Vlijt, behoorende aan den heer Alb. de Jong te Scheveningen. Als schipper voer op dit schip Simon de Graaf De heer P., te Delft, heeft dezer dagen een dre:gbrief ontvangen, waarin hem, onder bedreiging van zijn leven, werd bevolen op daarin genoemden tijd en plaats f 80 af te geven. De bedreigde stelde het schrijven in handen der po litie en gi g, zonder f 80, naar de op gegeven plaats, waar ook de politie verdekt aanwezig was. Er was echter niemand om f 80 in ontvangst te nemen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is uit het kantoor vau den rijksont vanger te IJselmonde, den heer Dei- Weduwen, de brandkast met ruim f 1000 ontvreemd. De brandkast is Zaterdag morgen geopend en ledig in het rietveld bij het Zuid liep aldaar teruggevonden. Een later bericht meldt hierover De dieven hebben heel voorzichtig het benedenraam aan den achterkant der woning wegg nomen en met het gordijntje er bij in den tuin gezet. De poort werd geopend en daardoor de biandkast meegenomen. Verder is die kast gedragen over den dijk en de werf van den heer De Koning, tot het water. De kast is toen waarschijnlijk in een roeiboot gezet en met een andere roei boot, die de dieven van de werf mee namen, is geroeid naar den overkant, naar de oude visscherij de Merode. Daar is de kast aan de achterzijde geforceerd en opengemaakt. Het inliggende geld, zooals gemeld, ongeveer f 1000, is mee- geuomen. De dieven hebben de kast daar gelaten en zijn de Maas overge varen naar de zijde van 't Kralingsche- veer. De schoenmaker J. M. K., wonende in de Oudaenstraat no. 77 te Rotterdam, werd Vrijdagavond voortdurend dooi kinderen geplaagd. Dit plagen moede, liep de man zijn deur uit, de kinderen na, waarbij een kind van den groente koopman A. v. d W., wonende in de zelfde straat, viel en zich bezeerde. Het kind kwam thuis en gaf den schoenmaker de schuld van het gebeurde, waarop de moeder er op uit trok om verhaal te halen. Later, toen haar man, de groentekoopman thuiskwam, werd deze in het gesehil betrokken. Driftig en opgewonden door het verhaal, dat hem gedaan werd, trok hij naar de woning van den schoenmaker, drong er binnen en ging hem te lijf. De den ganschen avond geplaagde en nu nog mishandelde schoenmaker J. M. K. greep toen een schoenmakersmes en stak dit den groentekoopman A. v. d. W. in den buik. De ernstig verwonde man werd naar het Ziekenhuis vervoerd. De schoenmaker is naar het politiebureau gebracht. De kruiersknecht, die ongeveer zes weken geleden bij de politie te Am sterdam aangifte heeft gedaan, dat hij een bedrag van ruim f 10,000 aan bank biljetten vermiste, dat hij voor de fir ma Moquette en Co. had geind, en met zijn broer, onder verdenking dat geld te hebben verstopt, werd gearres teerd, is .Maandag, met zijn broer, uit de hechtenis ontslagen. Zondagmiddag is in de Haarlemmer meer, nabij Hoofddorp, een ten behoeve van de spoorwegwerken gemaakte oprit, die reeds voor het publiek verkeer was opengesteld, afgeschoven en weggezakt. De oprit, die een hoogte had van 1.50 M. boven den beganen weg en een breedte van bijna 4 M., is over een lengte van ongeveer 30 M. en bijna over de gf heele breedte het Hoofdkanaal ingeschoven, zoodat er een zeer groot gat van pl.m. 2 M. diepte is ontstaan. Het Hoofdkanaal is hierdoor voor de scheepvaart geheel gestremd. Een volgende oprit vertoont reeds groote scheuren, maar verzakking kan nu mogelijk nog voorkomen worden. Als historisch vertelt de „N. A. Ct.": Plaats van handeling: Rijnbrug te Arnhem. Personen: 'n Agent en 'n kwajongen. Jongen komt uit de richting Elden, schijnt onder z'n jas iets verborgen te hebben. Kijkt angstig naar een op de brug geposteerden agent en wil pas- seeren. Agent (met imponeerende stem): „Hé, jongen, wat heb je daar onder je jas, hè?" Jongen: „Ribkes!" (Wil wegloopen). Agent: „Ribjes? Laat zien. Hierrr!" (Ontknoopt jongen de jas en nu blijkt, dat de bengel niets hoegenaamd onder z'n jas heeft). „Waar zijn die ribjes?" Jongen: „Onderm'n hemp!"(Tableau). Jongen loopt vlug weg. Te Millingen is, zoo meldt de Gelderl., Zaterdag door schippsr Heemstede, met de hand, een zalm gevangen ter zwaarte van dertig pond, dien hij onmiddellijk tegen een gulden per pond verkocht heeft. In een bovenwoning in de Keizer straat te Scheveningen heeft Zaterdag avond een gasontploffiug plaats gehad. De ontploffing was zóó hevig, dat een geheel raam werd weggeslingerd. De bewoner is ernstig aan het gelaat ge wond, zoodat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Ook een paar kinderen zijn gewond. De schokker Z. W. 1, schipper W. van dor Zee, te Zwartewaal, die ver leden week naar zee vertrok, is nog niet teruggekeerd, waardoor over het lot van dat scheepje groote ongerustheid heerscht. De vrouw van den schipper heeft naar alle plaatsen waar gewoon lijk schokkers binnen komen getele grafeerd, maar hij is aan geen enkele markt geweest. Ook is het door andere visschers niet gezien men vreest dus het ergste. De bemanning bestaat uit den schip per met zijn zoon. Marcus B., de ongelukkige, die in een toestand van onbewustheid te Lo- chem zijn beide ouders van het leven beroofde, is Zaterdag overgebracht naar het rijkskrankzinnigengesticht te Me- demblik, ingevolge de beschikking der rechtbank te Zutfen, waarbij zijn plaat sing voor een proeftijd van ten hoogste een jaar in zoodanig gesticht werd bevolen. Te Bussum is een 9-jarig meisje achter bet station nabij het hotel „Nieuw Bussum", door „een als een heer ge kleed persoon" gevraagd om met hem naar het spoor te gaan, waarbij hij haar bij den arm vast hield. Het kind was met een vriendinnetje aldaar om nog een jonger buurvriendinnetje uit de fröbelschool te halen. Zij weigerde echter mee te gaan, en toen de „heer" op dat oogenblik een wielrijder zag naderen, nam hij haastig de vlucht. Zeer ontsteld vertelde het meisje thuis wat haar overkomen was. De vader heeft toen onmiddellijk de politie van het voorgevallene in kennis gesteld. Een verpleegde in het gasthuis te Oosterhout, de heer G. van Ham, heeft onder vele blijken van belangstelling zijn lOlen jaardag herdacht. De man is voor zijn zeldzaam hoogen leeftijd nog zeer kras. J. Snels en C. C. A. Klerks; Teunis, z. v. T. Dalmaijer en J. J. Groeneveld Jacobus Petrus Hubertus, z. v. W. Kerk hof en H. Fijneman. Overleden: Pieter Boezer, 66 j.Ja- coba G. Coesmans, 20 j. Il\GEZO!\DEl. In een bericht uit Werkendam, voor komende in het nummer van dit blad ran 14 September LI. over de aanwezigheid van den nieuw benoemden burgemeester in deze gemeente op 8 September wordt o. a. gezegd, dat de secretaris de eenige was die van de komst afwist, maar het nieuws voor zich hield. Van een goed berichtgever moch' verwacht worden dat hij alvorens een der gelijke mededeeling neer te schrij ven, eersi dé feiten zou hebben onderzocht. Nu hij die geringe moeite niet nam, maar de voor keur gaf aan geschrijf dat ernstig doe1, twijfelen aan zijn goede trouw, wensch: ondergeteekende er op te wijzen dat hij var den nieuw benoem den burgemeester, die hem vóór zijne benoeming zelfs niet bij nam», bekend was, enkele dagen te voren bericht kreeg van diens komst, met het dringend verzoek, daaraan niet de minste ruchtbaar heid te geven, daar het een geheel on-officieeJ bezoek was. Ondergeteekende meende echtei van dit verzoek in zoover te moeten af wijken dat hij alleen den oudsten wethouder als waarnemenden burgemeester van de komst verwittigde. Hetgeen verder in bedoeld bericht voor komt, omtrent het voorbij loopen van een raadslid en het „aanklampen" van twee anderen is als louter verdachtmaking de moeite der weerlegging niet waard. Met dank voor de opname. UEd. dw. dnr., J. C. PIECK, Marktberichten. if«ir«erï||ke Stamt. Heusden, van 13 tot 20 Sept. Overleden: Arnoldusvan derWensch, 5 maanden. Almkerk, van 1 tot 15 Sept. Geboren: Maaike, d. v. P v. Her wijnen en W. Nieuwenhuizen Leendei t, z. v. B. Versteeg en J. Verschoor; Ca- tharina Geertrui, d. v. C. Kamp en A. de Graaff; Gerrit, z v. G. Famerus en J. Vos. Overleden: C. J. Pruijsen, 18 j. Geertruidenberg, van 1 tot 15 Sept. Getrouwd: Jan O. H. M W. Sassen, 26 j. en Johanna M. M. van Bavel, 26 j.; Adrianus Labée, 30 j. en Pieternella Th Bammens, 25 j. Geboren: Johanna Nicolasina Maria, d. v. G. Broeders en A. A. M. Meijers; Hendrikus Leonardus, z. v. H. Goossens en J. A. Riool; Anna Maria Johanna, d. v. H. A. M. Rijpert en J. v. Haperen. Overleden: Maria E. Goossens, 3 m.; Adriana J. A. de Jong, 10 m.; Bernarda A. J. Huisveld, 3 m. Waspik, van 1 tot 15 Sept. Ondertrouwd: C. Brokx, 22 j. en C. Hooijmaijers, 23 j. Geboren: Maria Elisabeth, d. v. L. Rotterdamsche eieremeiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 36.592 stuks. Hoendereieren van f 4,60f 6,20 per 100 stuks. Beneden-Laugstraat, 20 Sept. De handel in vleesch en vet gaat uitstekend. Vette kal veren zijn zelfs zeer gewild en kunnen van 62 tot 68 ct. per k.g. afdoen. Vette varkens blijven ook zeer op prijs en gelden van 3234 ct. per halve k.g. De handel in lammeren is eveneens gunstigzij worden betaald van f 14 tot f 18 per stuk. Men besteedt voor nuchtere kalveren f 12 a f 18, voor jonge biggen f9 a f 12, jonge kuikens f 0.70 a f 1.en konijnen f0.70 a f 140. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 16 Sept. 1 35 M. 0.96 M. -j- N.A.P. 17 1.34 0.93 18 1.25 0.82 19 1.38 n 0.90 Waterhoogte» Maastricht (brug). 19 Sept. 0.10 M. boven 0. 20 1 13 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 19 Sept. 3.12 M. boven 0. 20 3.07 idvertcutlë». gebrand volgens systeem Prof. l'JEBIG, is te HEUSDEN verkrijgbaar bij Haandas 3 October a.s. IIII- (,I\T de TEEfc.E:\'EES; «jd.e hieraan deel willen nemen, worden verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden. J. BOEREN, Gem. Opiichtor. zoowel systeem Prof. LIE BIG, als gewoon gebrand, is te HEUSDEN verkrijgbaar bij ZUZZZZZZZH De Onroerende Goederen van de Erven van den Heer H. GAIJ, den 15 September 1910, ten overstaan van Notaris J. KERKHOVEN te WerkendamI n g e- zet en Gehoogd, staan in bod, al-» volgt Koop 1. f 1510. Koop 7. f 1520. 2. 1800. 3. 900. 4. 2100. 5. 1500. 8. „1000. 9. 760. 10. 900. 11. 2000. 6. 350. FINALE VERKOOPING Donder das; 29 September lOflO, n.m. 9 nur precies, in het Societeitslokaal „WINK", aldaar. Inmiddels worden in lichtingen verstrekt en hoogingen aange nomen ten Kantore van den Notaris. Eigenheimers en Bravo Legpoters TE KOOP bij Strijenschen dijk, en bij mijn AGENT C. v. d. M00REN te Genderen. Deurwaarder FRIED LI. zal Zaterdag 94 September IDflO, des voormiddags ten ÏO uur, ten verzoeke en ten huize van den Heer H J. VAN SELST, hoek Wittebroodstraat 5 te Heusden, wegens opheffing der zaak, tegen contante betaling;: Tafels, St >elen, Kasten, La npen, 2 Trapnaaimachines, Sch'ld^Hj^, Ledikanten, dubbele Winkelopstard, Toonbanken, 8ussen, Schalen en Gewicht, Meel-, Grut-, Rijst- en Zoutbakken, enz., enz. Te zien op den dag der verkooping van af 8 uur des morgens. zoowel systeem Prof LIE BIG, als gewoon gebrand, is te Heusden verkrijgbaar bij te WAALWIJK. te Waalwijk, zal Donderdag; 99 September a.s., voorm. precies om f O ure, te Waalwijk, op het terrein der aldaar gehouden Landbouwtentoonstelling, ten verzoeke van de aannemers de Heeren J. en A. VAN HULTEN te Baardwijk m Mej. Wed. A. AARTS Zn. te Waalwijk, A contant Eene groote partij nieuw, gat! waaronder pl. m. 3500 gesch. en gepl. dealen, massa's koopen ribben 23 en zwaar» It-re. opleggers, strooken, latten, baddings, enz. Voorts voor het Tentoonstellingscomité: Eene groote partij berken Stam men en Takken, benevens Mutsaarti en Rietmatten. Alles afkomstig van de omheining en de gebouwen en verdere getimmerten, gestaan hebbende om- en op het Tentoonstellings terrein. Bezichtiging 's morgens voor den aanvang der verkooping, van 7 tot 10 ure. Ingekomen van Raamsdonk, W. Dank en gezinZundert, P. J. Poppeliei DongeD, C. Hooijmaijers. Vertrokken naar Capelle, W. Ros; Oudenbosch, Ch. v. Gennep; St.-Mi- chiels Gestel, Th. C. A. Gijsman; Berghem, P. Sanden. Mijnheer de Redacteur! Secretaris der gemeente Werkendam. Vertrokken naar: Giessendam, Jenneke van Hofwegen; Utrecht, D. A Branger met een zuster; Dussen, Adriana de Vette. WERKENBAM. De zetting der boter is deze Keek op de markt 70 et*., in de winkelt dut 75 et u per half kilo. Eieren f 1.25 de 26 ttukt. GORINCHEM, 12 Sept. Op de veemarkt waren aan gevoerd 457 runderen, 2 nuchtere halveren, 19 vette varkent, lfl07 biggen, O schapen en 00 lammeren De prijzen waren alt volgtzware kalfkoeien f 240 ^f 320, kalfvaarzen f 180 a 240, gutste vaarzen f 11 a"130, melkkoeien f 180 a 250, twee-en-een-half jarige ossen f a anderhalf jarige f - - a - pinken f 80 a 120, graskalveren f 40 a 70, nuchtere f 14 a 22, schapen f -- a lammeren f - a biggen 9 a i8 per stuk. Vette varkens 27 a 28 cent per half kilo- Op de graanmarkt besteedde men voorristarwt f 8.25 a 8,75 roode dito 8.— a 8 50 witte dito f 8 25 a 9.inl. rogge f 5.-- a 5 3 buitenl dito f 40 a 5.80 gerst f 4.20 a 5.6J, haver f 3.25 a 4. duivenboonen .'f -. a blauwe erwt n f a mais, 7 5 'pond, f 5.2'», a 5.60 alles per heet. Boter 70 a 75 ct. per half kilo Eieren f 1.30 a 1.3 per 26. Kippen f 0.40 a 0.70 per stuk. ROTTERDAM. 19—2» Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 849 vette runderen, 1426 magere dito 1008 vette en graskalveren, 110 nuchtere kalveren 2401 schapen of lammeren, 5'9 varkens, 178 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 78, 2e kto 70 centkalveren le kw. 125, 2e kw. 100 ct. schapen le kw. 48. 2e kw. 40 et. vette varkens 54 a 60 ct. licht soort 54 a 56 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 15.a 24.idem voor de slacht f 10.00 a 13.00 Biggen f 1.80 a 2 0') per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 73/8 en 30/16 ton e» 212 stukken van een half kio. Prijs le kwali teit f 57 2e kw f 4, 3e kw. f 51. Per half kilo 721/z a 771/2 cent. Zeeuwsche eieren 4 40 a 4.80, Overmaassche dito f 4 6 a 4 80 per 100. ROTTERDAM 19 Sept. Tarwe puike jarige per id kilo, f a - per 100 kilo f 9.75 a 8 50 niento f a - Rogge f er heet Gerst f - a Chevalier f 8 a 8.25. Haver 6 50 a 7.10, per 100 kilo. Bruine boonen f - 00 a witte f a Erwten f - a Aanbevelend,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3