J. 1. BRIL, Lanfl- ea Taialmoatewpr, Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. Land- en Tuinbouw- onderwijs. zen eo, daar ze even goed leggen als <»npeverfde kippen, zijn ze bijzonder in trek. De Corriere della Sera van Milaan ver» kert den inhoud van de Roemeensch- Turksche overeenkomst in hoofdzaak te kennen. Turkije verbindt zich den status quo in de Dardanellen te handhaven en Roemenië, wanne r het wordt aan gevallen, metterdaad te steunen. Roe menië zal Bulgarije bestrijden, wanneer dit land Turkije den oorlog aandoet. In het Belgische leger heeft men proeven genomen met het gebruik van visch in plaats van vleescb. De mili tairen te Oostende en Yperen in gar nizoen, kregen gedurende eenigen tijd tweemaal per week een portie visch in plaats van vleesch. De uitslag was zeer bevredigend. De minister van oorlog besloot daar om bet gebruik van visch algemeen in hot leger in te voeren. De soldaten zullen eiken Dinsdagen Donderdag een portie visch krijgen in plaats van de gewone hoeveelheid vleesch. Men ver wacht, dat dit besluit van veel invloed zal zijn op den handel in visch in België. Reuter seint uit San Sebastiaan De vlieger Dabuteau, die uit Biarritz vertrokken was, om te trachten over de Pyreneeën te vliegen, is 35 minuten Uier te San Sebastiaan geland. »e Nederlandsche vlieger Wijnmalen it Woensdagavond te Mourmelon een mooie vlucht gedaan. Hij is geste gen tot een hoogte van 2430 M. Ver trokken om 5 uur 10, steeg hij zeer m 1. Ondanks het vallen van den avond bleef hij maar vliegen. Om 6 uur ver dween hij uit het gezicht, achter de wolken, de duisternis in. Men ontstak vuren op het vliegveld, maar de vlieger kwam niet terug. Men werd angstig. Auto's gingen er op uit om hem te zoeken en vonden hem om 9 uur in een bosch, 13 K.M. van Mourmelon af '«aar hij geland was in de duisternis. Hij heeft met deze vlucht het hoogte- i-cord voor tweedekkers, dat op naam van Brookins (Amerika) stond, met 500 M. geslagen en hij is het wereld record van Chavez, op ongeveer 100 M. na, nabij gekomen. Hij moest landen wegens gebrek aan benzine. Donderdagmorgen is hij weer naar Mourmelon teruggevlogen. Plochmann, de vlieger, die op het vliegveld van Nascheim van een hoogte van 50 meters is neergestort, is in het gasthuis van Mulhausen bezweken. Woensdag en Donderdag heeft O ie- slagers te Enschedé een vlucht van 25 minuten gedaan. Ook te Dusseldorp zijn stakiugson- lusten uitgebroken. Eeu 150 tal metse laars en opperlieden op een werk in het naburige Ratingen besloten inleen Dinsdagavond gehouden vergadering tot staking over te gaan, wanneer hun patroon bleef weigeren de gevraagde ioonsverhooging toe te staan en eenige deswege ontslagen werklieden weer in dienst te nemen. Na afloop dier ver gadering ontstond er een verwoed ge vecht tnsschen de stakers en 200 Ita- liaansche werklieden op hetzelfde werk, die niet aan de staking verlangden deel te nemen. Drie werklieden werden daarbij doodelijk en vele anderen min of meer ernstig gewond. De politie moest e6n charge maken met de blanke sabel <>in de orde te herstellen. Een aantal belhamels werden in hechtenis genomen. Op verzoek der justitie te Bern zijn te Parijs, onder beschuldiging van mis bruik van vertrouwen, gearresteerd Paul Breittmayer, Jean Stevens en Felicien Maës Nog twee andere personen, wier aanhouding was gevraagd, bevonden zich buitenslands, maar een hunner, Mathias Friendland, is sedert ook ge arresteerd en naar Parijs gebracht. Zij hebben aandeelen van eene niet bestaan de maatschappij aan den man gebracht door tusschenkomst eener bankinstel ling te Parijs. Naar beweerd wordt hebben zij een aantal lieden voor 10 milloen francs opgelicht. In een Londensch gasthuis is Dinsdag een niet alledaagsche operatie verricht. Een achtjarig meisje had een tijd gele den ernstige brandwonden gekregen. Zij was bijna genezen, maar de dokters hadden een stuk menschevel noodigom de brandwonden behoorlijk te bedekken. De vader stelde zijn lijf beschikbaar, en Dinsdag is hem voor zijn dochtertje van een been vel afgenomen. Beide patiënten maakten het gisteren goed. De anarchistische soldaat Beau, die in Juni J.L het sluitstuk van eeu ka non uit het fort van Nocqueville, bij Cherbourg, stal, is deswege door den krijgsraad te Rennes veroordeeld tot t0 jaar tuchthuisstraf, wegjaging uit den dienst en 20 jaar verbod van ver blijf in Frankrijk. Werkendam. Naar we uit goede bron vernemen zal de campagne der suiker fabriek alhier aanvangen op Donderdag 6 October a. s. Onze nieuwe burgemeester bracht Dinsdag 1.1. e n bezoek aan deze gemeente om kennis te maken met de raadsleden, die daarvoor ten raadhuize waren uitge- noodigd. Alle leden waren aanwezig, behalve de beer K. de Boon, die wegens zaken ver hinderd en afwezig was. Woensdag a.s. zal de installatie te ongeveer 2 uur plaats hebben. Er is een commissie gevormd om ZEd.A. in te halen. Hij zal te 1 uur met de Sleeu- wijksche boot over komen en dan zal, naar de bedoeling van die commissie, door een eerewacht ZEd.A. worden afgehaald. De voorzitter van de commissie zai aan de grens der gemeente een toespraak houden, waarna de leerlingen der openbare school (die met de leerlingen der overige scholen zullen onthaald worden door Z.Ed.A.) een welkomstlied zullen zingen. Voor het raad huis zullen daarna de kinderen der Chris telijke school zingen. Na de installatie zal er door ZEd.A. re ceptie gehouden worden, waarop een wan deling door het dorp zal gemaakt worden, gevolgd door een bezoek aan de scholen. Diegenen, welke wenschen deel te nemen aan de eerewacht, worden uitgenoodigd daarvan spoedig kennis te geven aan een der volgende heerenD. C. Hakkers, M. J. Meijer, W. de Waard. We vernemen verder, dat het de bedoeling is een fanfarecorps uit een naburige ge meente te verzoeken het een en ander met muziek op te luisteren. Donderdag a.s. des nam. 8 uur, hoopt de werkliedenvereeniging „Eendracht", haar gewone driemaandelij ksche vergadering te houden, ten herberge van J. B. Zwets, te deWerken. De te behandelen zaken zijn: 1 Opening; 2 Notulen3 Rekening en verantwoording. Te Raamsdonk werd het duurste perceel griendhout aangekocht tegen f440. per hectare, waarbij nog komen 5 pet. on kosten en 100 bos stek zonder betaling. In den nacht van Donderdag op Vrijdag ontstond ten huize van A. Potters, over de haven alhier, brand tengevolge van het springen van een petroleumnachtlichtje. Gelukkig wist Potters den brand ia zijn begin te stuiten. De wek el ij ksche collecte van den Neerbosch-cent heeft in het 3e kwartaal opgebracht, f 30.58. Dinsdag 1.1. ontving L. Paans alhier, van B. Hovestadt een postduif, gemerkt 10/3867. Deze duif was achtervolgd door kop- meeuwen en neergestreken in de Krammer, nabij Oude-Tonge, alwaar ze werd gevischt. illiiikci'k. De najaarspaardenmarkt alhier zal a. s. Vrijdag gehouden worden. Aalburg. Alhier bestaat bij een paar gezinnen het plan, aanstaande maand naar Transvaal te gaan, daar er ginder gebrek aan werkvolk is, en er een mooie toekomst voor hen open ligt. Aal§t. Van den landbouwer v. O. stierven op een dag 2 beste pinken, welke door 't vuur waren aangetast. Ze moesten volgens wettelijk voorschrift worden be graven. Voor den eigenaar is zulks een groole schadepost. Capclle. Naar we vernemen, gaat de heer W. Wachter deze gemeente verlaten en zich metterwoon te Doetincheni vestigen; zijn vertrek wordt in deze gemeente alom betreurd. Sedert enkele jaren lid van 't college van zetters, bekleedde hij ook de functie van wethouder dezer gemeente. Op beide plaatsen was hij de rechte man op de rechte plaats. Steeds was hij in 't belang der gemeente werkzaam. Dat het hem ook in zijn nieuwe woonplaats ga evenals te Capelle, waar hij alom een zeer gezien per persoon was, is onze hartgrondige wensch. J.l. Zondagmiddag hoorden we enkele personen roepen„er is brand in de Dreef.". Verschillende bewoners die hun middag dutje al half te pakken hadden, kwamen verschrikt uit hun woningen om naar de plaats des onheils te snellen. Alras bleek evenwel, dat een groote hoop bramen in vlam stond. Dat de nog half slapende manschen met een zuur gezicht in hun woningen terugkeerden is te begrijpen. Naar men ons mededeelt, zijn door den gemeente-veldwachter van Vrijhoeven- Cappel bij enkele personen alhier fuiken in beslag genomen, verdacht van diefstal afkomstig te zijn. Dat de politie de ware daders spoedig op het spoor moge zijn, is te wenschen. (hameren. Van uit deze gemeente zijn reeds enkele arbeiders naar Duitsch- land vertrokken, niet om werk te zoeken doch het is hun toegezegd dat ze daar direct na aankomst werk vonden tegen een goed weekgeld. Een flink werkman wordt 25 cent per uur beloofd. Tot bestuursleden der Harmonie „Prinses Juliana" zijn met algemeenestem men gekozen de heeren G. Nieuwenhuizen le voorz., M. P. de Jong 2e voorz., C. C. Timmer le secr., L. Kerkhof 2e secr., W. de Kloe le penningm., D. v. Wijnen 2e penningm., T. v. Willigen, algemeen plaats vervanger. UeeHWen. Naar wij vernomen hebben, is onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. Pruissen, thans onderwijzer te Culem- borg, in gelijke betrekking aan een der scholen te Dordrecht benoemd. l\8eu*vendyk. Voor de betrekking van hoofd der openb. school alhier hebben zich twee sollicitanten aangemeld. Tot groot gerief van de bewoners alhier en uit de omstreken kan de nieuwe losplaats in gebruik genomen worden voor de campagne der suikerbieten. Dezer dagen worden alhier nogal aardappelen van het veld ontvreemd. Van de daders is geen spoor te ontdekken. Raamsdonk- De uitvoering van het Gilde alhier is bepaald *p Dinsdag 4 October, ten huize van de wed. Boons. Op het programma staan het drama „Henri Buiton, de vadermoorder", alsmede een viertal humoristische voordrachten door den heer A» Broeders van Raamsdonksveer, Naar wij vernemen zal gedurende de kermisweek hier een bioscoop voorstel lingen geven. Met opslaan van kramen en tenten is weder een aanvang gemaakt. In de wijk het „Veer" komt, zoo men zegt, eene danstent, een sloomcaroussel, enz. B. en W. dezer gemeente zullen op Zaterdag a. s, ten gemeentehuize alhier verpachtenhet buflet in het oude school gebouw, thans concertzaal te Raamsdonks- veer. Sleeuw (Jk. Voor de betrekking van hoofd der Christelijke school alhier hebben zich niet minder dan 35 sollicitanten aan gemeld. Naar wij vernemen zal de strafzaak van Sips. welke op 15 September j.l. bij G. van Vuuren alhier heeft ingebroken op 13 October a.s. door de arr. rechtbank te 's Hertogenbosch behandeld worden. Veen. De slechte nitkomst der aard appelen heeft gevolg dat hierheen de prijzen zeer hoog zijn. Men spreekt van f 4.50. Voor de armen een treurig vooruitzicht. Deze week werd een begin gemaakt met het confijten van peren. Deze werk zaamheden zullen evenwel maar van korten duur zijn, wijl de peren die voor dit doel geschikt zijn, zeer schaarsch zijn eu dien tengevolge hoog van prijs.'t Is wel jammer, daar verschillende handen door de confijting in den winter werk vinden. Vrijhoeven-Cap pel. De schoen fabrikant A. A. Moonen alhier, doet te beginnen met Maandag a.s.; zijn kruide nierswinkel van de hand. Daarmede zal elke gedachte aan de zoogenaamde gedwon gen winkelnering worden weggenomen. Zaterdag 24 Sept. j.l. is door den gemeente-veldwachter Gouda te Vrijh.- Cappel en Van der Linden te Capelle, huis zoeking gedaan bij zekeren G. R. te Capelle, naar aanleiding van een vermoedelijken diefstal van fuiken, gepleegd in de maand Mei van dit jaar onder de gemeente. Bij onderzoek is gebleken, dat de in be slag genomen fuiken werkelijk door diefstal verkregen zijn. Toen de politiebeambten voldoenden grond hadden om den verdachte aan te houden en daar dan ook toe wilden overgaan, bleek hij bereids naar Duitsch- land de wijk genomen te hebben. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven De najaarsdrukte op de markten begint weer. Er is nog wel overvloed van gras, maar de tijd brengt mee te gaan markten vandaar de groote aanvoer, terwijl de handel niets te wenschen overlaat. Er is zeer veel vee verkocht tot hooge prijzen zelden heeft de hooge prijs van het vee zoolang aangehouden als thans. Veel ging ook om in varkens en paarden alles tot hooge prijzen. De prijs der schapen is ook heel wat vooruitgegaan sindB het voorjaar. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 73 78 ct., 2de kwaliteit 62 k 68 et., vette kalveren 61 63 ct., vette var kens 58 a 64 ct., voor Engeland, 59 63, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 1&5 f 245, neurende f 125 k f 250, guste f 130 k f 260, pinken f 50 él f 95, kalveren f 14 k f34, biggen f 10 f 15, drachtige zeugen f 55 a f 80, drachtige gel ten f 48 a f62, schot telingen f 20 a f 32, schapen f 14 k f 24, vette schapen i 15 f 27, luxe-paarden f 550 f 625, werkpaarden lsto. kwaliteit f 300 k f 450, 2e kwaliteit f 215 k f 330, twee-en-een-halfjarige f 150 k f 255, ander- halfjarige f I, f per stuk. PREDIKBEURTEN, 2 October. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. onbekend. V.m. doopsbediening en beide keeren collecte voor 't aupletie- fonds der chr. school. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. E. Vonk. Geref. kerk vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. BSïiryor'Ulk Werkendam, van 23 tot 30 Sept. Ondertrouwd: Cornelis Ippel, 32 j. en Adriana Schoenmakers, 19 j. Geboren: Johanna Cornelia, d v. C. Bleijenberg en L. v. d. Giessen; Cor nelis, z v. A. Klootwijk en II. Wielaard; Marina Maaike, d. v. M. v. d. Stelt en M. v. Roosmalen. Dewerken en Sleeuwijk van 23 tot 30 Sept. Ondertrouwd: Willem van der Lin den, 30 j. met Johanna Verhagen, 21 j. Geboren: Johanna Cornelia, d. v. J. v. Vuuren en J. W. van Vugt; Neeltje, d. v. C. P. Boxman en D. Verhoeven; Jansje, d. v. G. M. Kamsteeg en L G. van 't Zand. Overleden: Gerrit Evers, 66 j., echt- gen. v. D. A. Verbeek. III» neniand. Op de Groote Markt in Den Hang heeft gisterenochtend de politie een einde gemaakt' aan een geraffineerd bedrog. EeD koopman in boeken uit Amster dam, wetende, dat de lust tot koopen van ouzedelijke lectuur op de markt groot is en boeken als „Schuine Nollie", „Het dagboek van een Kamenier" en dergelijke gemakkelijk werden ver kocht, had een aantal boeken uitge stald, waarvan Heen de omslag en het tit lblad „ecat" waren. Overigens be stond het „werk" uit bladzijden van geheel andere, meerendeels verouderde romautjes, ja zelfs dekte het Holland- sche titelblad soms een boek in een vreemde taal. Naar het zeggen van andere markt kooplieden, zou deze koopman reeds geruimen tijd op die wijze zijn afne mers hebben beetgehad. Blijkbaar heeft thans een der bedrogen koepers een aanklacht tegen hem ingediend. Althans gisterenochtend overtuigde de politie zich van de handelingen van den Am- sterdamschen koopman, met het gevolg dat diens geheele voorraad in beslag werd genomen. Er is proces-verbaal opgemaakt. Bij den heer Markus, gemeentebode en marktmeester der kermis te Hoorn, is Donderdag door de H. IJ. S. M. een van Amsterdam verzonden pakket be zorgd, dat een taart inhield, benevens een begeleidend schrijven, ondertee kend: Kermisreiziger. Bedoelde taart bevatte zwaar vergif; nadat mej. Markus en de 14-jarige dienstbode er een stuk van hadden opgegeten, werden beiden zoo onpasse lijk, dat geneeskundige hulp werd in geroepen. Bij mej. M. mocht deze niet meer baten, na een hevig lijden is de vrouw gisterennacht 3 uur overleden. Aan de dienstbode zijn 's nachts de Heilige Sacramenten toegediend; zij lijdt hevige pijnen, maar haar toestand was gisterenmorgen iets gunstiger. Men hoopt haar in 't leven te behouden. Gisteiennamiddag is het parket van Alkmaar te Hoorn aangekomen. Wij lezen in het „N. v. d D.": Toen Woensdag 14 September te Monster het lijk werd gevonden van den op Urk zoo algemeen geachten Jan Jans Bakker, die den vorigen avond voor de haven van Scheveningen met nog drie opvarenden van de „U. K. 72" was verongelukt, waren de gouden hals- knoopen reeds geroofd en de broekzak, waarin ongeveer zestien gulden moet geweest zijn, uitgesneden en wegge nomen. Behalve de „hyena's van het slag veld" bestaan er blijkbaar ook nog steeds hyena's van het zeestrand. Toen de tram no. 361 Zondag van Oisterwijk naar Boxtel reed, werd door den machinist J. Biezen nabij het Brug getje onder Haareu, een tamelijk harde schok gevoebl. De trein werd onmid dellijk tot stilstaan gebracht en naar do oorzaak van den schok stelde men een onderzoek in. Men scheen met een misdadig voornemen te doen te hebben: op de rails waren twee platen gelegd, ongeveer 75 c M. lang. Was niet een der platen van de rails afgeschoven, zoo was ontsporing onvermijdelijk ge weest. De trein had 13 minuten ver traging. De politie stelt een onderzoek in. De opperrabbijn van Gelderland, dr. Wagenaar te Arnhem, doet in het „Weekblad voor Isr. huisgezinnen" een beroep op de Overheid, om Marius Bachrach, die te Lochem in een vlaag van waanzin zijn ouders doodde, in het Israelietiseli krankzinnigengesticht bij Apeldoorn te plaatsen. „Een plicht van onpeilbaar mede lijden rust op ons, zoo schrijft dr. Wagenaar. Als het van Hoogerhand ons wordt toegestaan, dan mag de on gelukkige niet gestraft worden meteen leven, strijdig met hem dierbare plich ten. Zoo iemand, dan behoort hij, de kalme, gedrukte, verslagen lijder in ons toevluchtsoord voor zielslijdeuden thuis. Daarvoor roep ik den steun der pu blieke opinie in. Dat toch niemand het wage, te fluisteren van misdadiger! Neen, ik bezweer het bij de nage dachtenis van het vrome echtpaar, dat ik meen voor hun kind te hooren pleiten hij is gevallen, midden in een leven van grenzenlooze liefde en piëteit, onder de slagen van een wreed, bar- baarsch noodlot. Ons humaan gevoel eischt hem op voor ons, in de Joodsche stichting, waar de geknakte zielen der geloofdbroeders troost en leniging vinden En al moeten we er offers voor veil held en het gerecht heeft gesproken, en door plaatsing te Apeldoorn blijke het zonneklaar: geen ellendigen ouder moordenaar heeft Neerlands Jodendom opgeleverd, neen, een diep rampzalig slachtoffer, zelf verinoord, vermorzeld door de wreedste en afzichtelijkste aller kwalen. Op ons rust de taak zijner verpleging". In het artikel leest men nog, dat bij de vele tegenspoeden en martelingen bij zijn studie Marius Bach rach juist staande was gehouden door de illusie, zijn vader en moeder nog eenmaal zonder zorgen te zien en hun een rustigen ouden dag te verschaffen. „Nooit schrijft dr. Wagenaar heeft de booze kwelgeest der zielen helscher werk verricht, dan toen die in dezen braven, weergaloos vlijtigen, zeldzaam kundigen, eenig liefhebbenden jongen man de dolle behoefte deed verrijzen, om in één oogwenk dit para dijs der liefde in een woestenij van moord en ellende te doen verkeeren .Onschuldig 1 Geen moordenaar Neen, duizendmaal neeneen marte laar, de martelaar bij uitnemendheid, de zwaarst getroffene aller menscheu- kinderen, de diepst geslagen ziel, do vreeselijkst gekreukte geest! O God! bidden wij bijna, laat hem niet ontwaken, niet tot bewustzijn komen; want dan We lezen in de „N. R. Ct.": Een ongehuwde vrouw in de Lust hofstraat te Rotterdam als huishoudster in betrekking, schreef de vorige week op een advertentie, waarin nette ge huwde lieden tot geheele opneming een kind vroegen, liefst een jongen. Op haar schrijven kreeg zij bericht van een dame uit Den Haag. Omdat het de bedoeling van de huishoudster was haar kind, een op 20 Mei j 11. te Rot terdam geboren jongen, af te staan, kwam de dame over en haalde de huis houdster met een rijtuig af in de Lust hofstraat. Van daar gingen zij samen naar de woning der vrouw, bij wie het knaapje uitbesteed was. Toen de moeder het opeischte, werd het kind afgegeven en daarna door de moeder afgestaan aan de dame, die nu beweerde in de Claes de Vlieselaan te Rotterdam te wonen. Tot die laau vergezelde de moe der de dame en het kind. Men nam er afscheid onder belofte, dat de moeder binnen een paar dagen iets zou hooren. Waar de dame in de Claes de Vriese- laan woonde, kwam de moeder niet te weten. Toen de moeder na eenige dagen niets gehoord had, maakte zij zich over haar kind ongerust en riep de hulp der politie in. Een onderzoek werd in gesteld en men kwam te weten dat de koetsier, die de dame gereden had, op de Gedempte Binnenrotte woonde. De man werd opgespoord en deelde mede, dat de dame in quaestie de dochter is van d j wed de J., in de Tweede Lom- baidstraat, welke dochter in een café in Den Haag woont. Verder bleek, dat het kind van de huishoudster bij de weduwe in de Tweede Lombaidstraat was achtergebleven. De>;e vrouw weigerde aanvankelijk het kind af te geven, maar bracht het ten slotte zelve bij de politie, die den jongen aan zijn moeder, de huishoudster, in de Lusthofstraat afstond. Ten slotte is de in Den Haag wo nende dochter van de weduwe de J. aangehouden. Zij heeft bekend, het kind van de huishoudster, dat op 20 Mei j.l. geboren was, ten kantore van den bur gerlijken stand te Rotterdam op 21 September j.l. te hebben aangegeven onder den naam van Hendrik Wille n de J. en als uit haar geboren op den 91sten Augustus j 1. in een huis op den Binnenweg. Bij de akte van aangifte erkende zij het kind als het hare. Marktheri^hlen. Deze week aangevoerd en afgeslagen 8 Winterzalmen f 1,75 2,95 p. K.G. 40 Zomerzalmen f 1,55 ïi 2,95 1 Jacobszalmen f 1,75 0,00 VIschmarkt Gorinchem. 1 Zalm f 1,38 k f p. p. Paling ff per pond. Snoek f0,2510,32 Witvisch f 0,07f 0,22 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 29 Sept. 2.76 M. boven 0. 30 2.67 Waterhoogte Maastrich t (brug). 29 Sept. 0.23 M. beneden 0. 30 0 34 Advei'teiitlëa. De Heer en Mevrouw DRAGTRecoubt geven kennis van de geboorte van hun Dochtertje Soebang (res. Bat.), 24 Aug. '10. «uggngb. Deelnemers voor deLandbouw- wintercursussen te Werken dam en Almkerk, en den Tuin- bouwcursus te Oudendijk, kunnen zich aanmelden tot 33 October, bij te WERKENDAM.; Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Gamerenvm. 9,30 en nm. 6,30 u. ds. Dekker. Sleeuvrijk, nm 2 u. ds. Van der Pol van Werkendam. Vertrokken naar Sehiedam, Cornelis de Leng en gezin. Ingekomen van Werkendam, A. C. v. Oorschot; Almkerk, J. Kamp. HEUSDEN 29 Sept Op de graanmarkt besteedt mm voorTarwe 1 7. af 8 50, Rogge J 4 50 a f 5. Gerit f a f -.Haver f 4.50 af 8 50, Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van t»t et. LAND VAN ALTENA30 Se t. Aardappelen. Vroege f 0.00 0. 0; Blauwe f 3.75 af 4 Zeeuwen, f 4.50 b f 4 75. Jammen f b f Hooi 'e qual. f 15.00 a f 16. - 'ie qua!, (voor de pers) f 12 0 a 14 00 Klaverhooi f 12.-- a f 14.— Wit stroo 11— a f 12 Geel dito J b f Vette kalveren tol cl. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.Ó. 26 b 21^ji et', zwaardere 29 30 ct Boter 0.7 0 a 0 75 per half K.G Ei-ren f 1 20 b f 1 30 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0 70 in de winkels dus f 0 75 per h. kilo Eieren f 1.25 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.45. GENDEREN Staat der uitbetaling van 12 tot 24 S t. der Goö.t Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier Hoo ste prijs f 6 30. laagste f 4 50, mid del prijs f 5,10 per 100 Liter. Rralingsche Yischmarkt. TYoudrichemsehc Yischmarkt. ANTON IA JOHANNA.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2