befioorende bij het Kieuwsblad voor het hand van Heusden en ftltena van Zaterdag 1 Oct. 1910, Ko«-2984. VERGADERING van den Raad der ge meente Heusden op Vrijdag 30 Sept. 1910. Voorzitter: Burgemeester Honcoop. Secretarisde Heer H. J. van Eggelen. Aanwezig de heerenG. v. Everdingen, Chr. de Jongh, P. A. v. Andel, L. de Mol, H. Prins en L. J. Veerman. Afwezig de heer G. Vos wegens ziekte, met kennisgeving. De Agenda bevatte de volgende onderwerpen 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Voorloopige vaststelling gemeente-rekening 1909. 3. Aanbieding gemeente-begrooting 1911. 4. Voorstel van B. en W. vernieuwde vaststel ling verordeningen heffing aanleggeld, wegens ex piratie goedkeuring 1 Jan. a. s. 5. Ingekomen stukken. Nadat de Voorzitter de vergadering heeft- ge opend, leest de Secretaris de keurig gestyleerde notulen der vorige vergadering voor, welke onver anderd worden goedgekeurd. Bij de vaststelling der gemeente-rekening 1909 brengt de rapporteur, de heer L. de Mol,, verslag uit en zegt, dat deze rekening uitstekend in orde bevonden is en een batig saldo aanwijst van f 2056.06. De heer Veerman vraagt inlichting omtrent het saldo van 1908. Dit bedroeg ongeveer f 2800. De Voorzitter benoemt thans de heeren Van Andel, De Mol en Prins tot het nazien der begroo ting voor 1911, welke leden deze benoeming aan nemen. Bij de behandeling van punt 4 der agenda, be treffende heffing en invordering van rechten voor het gebruik van aanlegplaatsen werd de regeling opnieuw voor 2 jaar vastgesteld. Ingekomen zijn a. Een schrijven van heeren regenten der Gods huizen tot verhooging van Hoofdstuk IX met f 131.64 en afschrijving eener post van f 1850 op het Grootboek nationale schuld voor het bouwen van een woonhuis. b. Een voordracht van B. en W. tot benoeming van een bediende en bode bij de brandweer, zijnde F. van Diem alhier. Van Diem wordt met alge- meene stemmen benoemd. c. Een nota van den heer H. Vijnands alhier ad. f 5.voor het teekenen van 3 kaartjes. Goedgekeurd. De voorzitter stelt voor dit bedrag op den post onvoorziene uitgaven te brengen. Goedgekeurd. d. Een schrijven van de heeren De Jong Verhagen en van Oven omtrent de te bouwen conserven-fa- briek met overlegging van een schrijven van den ontvanger der registratie, waaruit blijkt, dat tegen een erfpacht van f 58,34 geen bezwaar bestaat; ook niet bij Waterstaat of Financiën. De voorzitter zegt nu er noch bij Waterstaat, Financiën of het Gemeentebestuur bezwaren tegen de oprichting bestaan, de heeren om de beslissing van hooger hand te verkrijgen het best zouden doen persoonlijk naar Den Haag te gaan. Financiën is door het aanbod wakker geworden. Bij het con tract van 1905 hadden we alleen met Waterstaat te doen dit contract zal herziening vereischen. Persoonlijk zal hij den bouw niet belemmeren. e. Opzegging .door P. v. Heivoort van de huur van een stukje gemeentegrond achter diens woon huis. Met het oog op de nieuw te bouwen school stellen B. en W. voor dit voorloopig te verhuren met korten opzeggingstermijn. f. Schrijven van de erven De Moor om resti tutie van H. O. wegens overlijden van den heer C. de Moor. Goedgekeurd. g. Goedkeuring van heeren Ged. Staten betref fende wijziging gemeente-begrooting 1910. hSchrijven omtrent de in orde bevonden kas opname van den gemeente-ontvanger. i. Idem van den heer L. J. Leestemaker alhier, waarbij hij zijne aanvrage intrekt om tot makelaar benoemd te worden, dewijl hij dit ambt reeds be kleedt en op alle plaatsen kan bedienen. De heer Veerman maakt den voorzitter opmerk zaam op de in het vorig jaar verkregen belofte, dat ieder lid een afschrift van de begrooting zou ontvangen. De Voorzitter zegt dat dit aan allen vóór de behandeling zal worden uitgereikt. De heer Van Andel geeft zijne verwondering te kennenspreker had gedacht, dat B. en W. thans met een uitgewerkt plan van de school voor M. U. L. O. ter tafel zouden gekomen zijn. De voorzitter zegt, dat alle inlichtingen nog niet verkregen zijn. Lekkerkerk laat nog op zich wach ten. De inrichting van Goor is minder geschikt. De inrichting van Workum lijkt ons voor Heusden het meest geschikt. Den heer H. Wijnands is op gedragen bestek en teekening van de nieuwe school te maken wanneer alles in orde is, zal zoo spoedig mogelijk eene vergadering belegd worden. De voorzitter gelooft wel, dat de school levensvatbaar heid zal hebben, al zullen er den eersten tijd niet zooveel leerlingen komen. Het zal een school worden met 3 klassen en spreekkamer, echter zonder woning. De heer Van Andel had gaarne de verzekering, dat de school in 1911 geopend kan worden. De voorzitter zegt, dat met de zaak spoed zal worden gemaakt. B. en W. werken vlug, maar nimmer met over ijling. Alles wordt door het Dag. Bestuur met bekwamen spoed afgedaan. Spreker hoopt dan ook, dat de heer Van Andel wat meer vertrouwen in de werkkracht van B. en W. zal stellen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Een belangstellend publiek woonde deze verga dering bij en de verslaggevers met gekromden rug over de balustrade hangend wierpen een dankbaren blik op den Burgemeester, toen hij den heer v. Eggelen vroeg, of de perstafel niet aanwezig was. Voortaan zal »de pers« dus evenals op de meeste plaatsen zittend haren arbeid kunnen verrichten. BIJVOEGSEL, N.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 6