in 2ijn kantoor vermoord. Reeds zes jaren geleden werd op Kisch een aan- ■dag gepleegd, die mislukte. PlaatMelljk Uleuws, Heusden, 5 Oct. Bij Kon. besluit is herbenoemd: met ingang van 1 October, tot burgemeester der gemeente Hedikhuizen de heer A. van der Geld. - Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Sept. 1910 in de rijks postspaarbank ingelegd f 14848.04 en terug betaald f14679.11. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 4954. Zondagmiddag ontdekte de heer G. van Everdingen, brandmeester, een gewel digen rook in de Potterstraat. Bij nader onderzoek bleek eene hoeveel heid turf en hout in de spekslagerij van den heer J. Lathouwers alhier vlam gevat te hebben. Spoedig was het onheil afge weerd. De soirée musicale et comique, Zater dagavond in het „Wapen van Amsterdam" gegeven door de heeren Broers en Kamer man met medewerking van den heer Slen ders is uitstekend geslaagd. Jammer dat niet meer stadgenooten van deze gelegen heid geprofiteerd hebben. Het duo BroersKamerman heeft uit stekend gewerkt. Met het humoristisch nummer „Kees en Janske" verwierven zij een uitbundig succès. Ook de voordrachten van den heer Slen ders „Liefde en Huwelijk" en „de Schaap herder" vielen zeer in den smaak van het publiek. Een gezellig bal besloot den prettigen avond. Gedurende de maand September is alhier 55,5 m.M. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 12. Werkendam. Verleden week be haalde de Rijksveldwachter J. v. d. Hoeven alhier het politie-diploma. Waspik. In de laatste dagen kwa men hier vele diefstallen voor van fruit. De politie doet ijverig onderzoek, doch tot heden zonder resultaten. Enkele dagen geleden is voor goed in werking gebracht, de graan- en schas- molen van den heer J. H. van der Heijden alhier, gedreven door electriciteit. Tot nu toe werd de molen alleen door wind in beweging gebracht. Doeveren. Heden was het 25 jaar geleden dat onze organist, de heer E. Boll te Genderen, voor het eerst het orgel in de kerk bespeelde. Dit werd in de morgen godsdienstoefening door den voorganger, ds. Lans, herdacht en bracht zijn Eerw. den bekwamen en ijveren organist een warm woord van dank. Moge het den heer Boll gegeven zijn, nog lang zijnen dienst te kunnen waarnemen. Dat de boer er ook hier zich meer en meer op toelegt om goede waar te fokken blijkt hieruit, dat bij de wed. Verhoeven •voor een 1^-jarig paard te vergeefs 420 gulden werd geboden. Dit dier behaalde pp de 1.1. gehouden tentoonstelling een 2den prijs. Zoo verkocht de landbouwer J. H. Boll laatst 2 kalveren die nog slechts 12 weken oud zijnde, tezamen niet minder dan 271 gulden opbrachten. Meeuwen. Als bijzonderheid kan worden gemeld dat gedurende de maand September j.l. in deze gemeente geene enkele geboorte noch huwelijk heeft plaats gehad. Naar wij vernomen hebben bleef het varken van den arbeider M. B. alhier dezer jdagen plotseling dood. 'tls zonder twijfel een groote schadepost voor den man, vooral nu de tijd van slachten zoo goed als aan gebroken is. In aansluiting met ons vorig bericht kunnen wij tot ons genoegen vernielden dat in de door het bestuur der harmonie „Kunst en Vriendschap", Zaterdagavond j.l. belegde vergadering door de leden een parig is besloten hun muziekgezelschap in stand te doen houden en zoo spoedig mogelijk weer tot bloei te doen geraken. W^" ver heugen ons zeer met dit streven en hopen dat vele nieuwe leerlingen tot „Kunst en Vriendschap" zullen toetreden. Thans zullen weer geregelde repetitiën gehouden worden, naar wij vernemen weder onder leiding van den heer V. uit Dussen. *- Droiigelen. Voor den landbouw- cursus, die dezen winter alhier zal worden gehouden hebben zich, naar wij vernemen, reeds een 18-tal leerling» aangemeld. Sprang. Naar men ons mededeelde ontstond er in de vorige week een begin van brand, bij den broodbakker D. V. alhier. Gelukkig wist men spoedig het vuur meester te worden. L.l. Zaterdag bekwam het 2-jarig zoontje van zekeren A. Ockers alhier, (bij het vallen op een scherp voorwerp) zulk een diepe wonde aan zijn hoofdje dat ge neeskundige behandeling dringend noodig was. Dr. J. v. d. Meulen hechte de wond. Uit het driemaandelijksch verslag, van den penningmeester der hulpkas (verbonden aan de afd. Patrimonium alhier), bleek ons, dat de inkomsten gedurende de maanden Juli, Aug. en Sept. bedroegen f 51,80, de uitkeering bij ziekte f 5, zoodat zij een bedrag van f 46,80 overhielden. Tellen wij dit geld op, met het bedrag dat aan het eind der vorige drie maanden op 's-Rijkspostspaar- bank is belegd, dan zijn zij thans in het bezit van een kapitaaltje groot f259. Over de maand September werd alhier op 's Rijkspostspaarbank belegd een bedrag van f 1010 en terugbetaald f 1074,14. J.L Zaterdagavond kwam de afd. Patrimonium alhier voor het eerst in het seizoen 19101911 bijeen. Haar eere-voor- zitter ter vergadering aanwezig, nam de de leiding op zich, waarna deze op gebrui kelijke wijze werd geopend. Na lezing en vaststelling der notulen, werd overgegaan tot behandeling der ingekomen stukken, stemming voor nieuwe leden en het uit reiken van propaganda-lectuur. Nadat dit alles was ten uitvoer gebracht, en het pro gramma -voor dezen avond was afgewerkt, nam haar eere-voorzitter het woord, en sprak na aanleiding uit een art. der gelezen notulen (waaruit men bemerkte dat ds. van Toom op deze vergadering de leden zou onthalen) het volgende: Geachte vergadering. Laat alsnu uit dat gene wat u zal worden aangeboden mijn hart blijken. Het deed spr. genoegen dat P. mee leefde met haar eere-voorzitter, dit is een prachtige daad, ja een roemenswaar dige daad! doch zijn Eerw. drong er op aan dat de leden onder elkander zich meer en meer moeeten voelen aangetrokken om alzoo des te beter te gevoelen waar voor wij strijden, dat wij één zijn op het terrein om de doorwerking van de christelijke beginselen, op den voorgrond te stellen. Dat wij zijn een volk, dat blijft bij de oude beproefde beginselen, bij de beproefde paden. Om dit nu beter en meer te beseffen, daartoe dienen onze bijeenkomsten. Spr. drong bij de leden sterk aan dat het werk, betreffende het maken van inleidingen voor de te bespreken onderwerpen, niet als voorheen over de hoofden van enkele personen zou loopen, dat moet anders worden, waar een wil is, is een weg en dit zou naar mijn vaste overtuiging (aldus spr.) opbouwend werken, vervolgens spoorde spr. de leden aan tot trouw bezoek der ver gaderingen, om langs dien weg zich te bekwamen, Patrimoniums beginsel meer en meer op den voorgrond te kunnen stellen en het alzoo des te beter op de publieke markt van het leven te kunnen uitdragen. Dat de vergaderingen die dezen winter zullen gehouden worden, evenals deze druk bezocht worden. Het deed spr. genoegen, dat de afd. sinds haar oprichting is voor uitgaande, traden alstoen 28 leden toe, thans is dit gestegen tot 65, wel een bewijs dat de afd. (naar de meening van enkele) een dood geboren kind zou zijn, terdege geen dood geboren kind is, maar het is een levend kind, dat zich tot op heden in goede normale ontwikkeling mag verheugen. Ten slotte zei spr. dat elk der leden getrouw moest kennis nemen van datgene wat in P. Bondsorgaan wordt behandeld. Alsnu uitte de voorzitter een woord van dank voor het door den eere-voorzitter gesprokene woord, waarna de leden op een royale wijze werden getracteerd. Mederheniert (N.z.). De cam pagne aan de steenfabriek „de Rijswaard" is alhier geëindigd. In het geheel werden 10 millioen steenen vervaardigd. Door het gunstig weder in September kon men het gewenschte aantal werkdagen verkrijgen. (Rietschoof). Toen het zoontje van G. Baks uit Aalst alhier per fiets het veer huis van den heer A. Gij be passeerde werd de niets kwaads vermoedende knaap on verwachts door een anderen jongen aan gegrepen en tegen den muur geslagen. Het raam der flets was gebroken en het voor wiel beschadigd. De knaap kwam er heel huids af. De zaak is bij de politie in onderzoek. Raamsdonk. Aan het postkan toor en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Juli in de rijkspostspaarbank ingelegd f 8382.31 en terugbetaald f 12001.09. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 4605. Woudricliem. Aan het postkantoor Raamsdonkveer en de daaronder resortee- rende hulppostkantoren werd gedurende de maand Sept. 1910 ingelegd f 6852,64 en terugbetaald f 4095,96|. Laatste boeknum mer 2322. Dussen (polder). Zondagavond 10 uur werd bij G. Staal brand ontdekt, welke uitgebroken was in een aldaar staande havermijt. Aanstonds waren vele menschen op de been, die spoedig deD brand meester waren, zoodat de ontboden brandweer geen dienst behoefde te doen. Benoemd tot tijdelijk lid bij het college van Zetters der Directe belastingen alhier, de heer R. van Houtum, in de plaats van wijlen den heer J. Schoenmakers. Maandagmiddag 1.1. werden alhier, door de marechaussees naar de kazerne mee genomen v. d. P. en v. d. P., verdacht van een korenmijt van R. Stael te hebben in brand gestoken. Herpt, Het aardappelrooien kan hier als geëindigd beschouwd worden. Een enkel hoekje staat hier en daar nog, doch die zijn meestal de moeite van het rooien niet waard, ja het kwam zelfs deze week voor, dat een eigenaar zijn nog te veld staande wolkammers wilde weggeven. De handel in dit artikel is echter zeer gedrukt, wat zeker wel oorzaak vindt in de hooge prijzen die algemeen worden gevraagd, zoo- dat velen met het inkoopen voor winter provisie nog wat wachten. Capelle. Dat het tegenwoordig ook gevaarlijk is zonder licht met hondenkar ren 's-morgens vroeg uit te gaan, blijkt wel hieruit, dat de marechaussee's van Kaats heuvel op een morgen voor 5 uur reeds vijf processen-verbaal tegen dergelijke over treders hadden opgemaakt. Toen in de afgeloopen week de veld wachter uit Vrijhoeven-Cappel een zekeren Roomer alhier wilde arresteeren, bleek de vogel gevlogen te zijn en de wijk naar Duitschland genomen te hebben. Dat de politieman, die er reeds 's morgens vroeg voor op pad was gegaan, leelijk op zijn neus keek, valt te begrijpen. De brand, die j.l. Donderdag in de „E. v. h. Z." uit deze gemeente vermeld stond als zou er eeD landbouwerswoning met schuur totaal afgebrand zijn en waarbij de brandweer alhier zoo krachtdadig was opgetreden, dat verder onheil voorkomen werd, blijkt geheel bezijden de waarheid te zijn. Naar we vernemen brandde enkel een hoopje hooi, staande achter de woning van M. de Rooij in de Heijstraat, af; de brandweer behoefde daar begrijpelijkerwijze niet bij te pas komen. Kaatsheuvel. De vorige week hield de heer C. Roestenberg, alhier, voor de afd. „Dongen" van den N. R. K. L. A. B. een lezing over de gedwongen winkelneering. Met voorbeelden uit het volle leven ge grepen, toonde hij aan, dat het stelsel niet alleen immoreel werkt op den arbeider, doch ook verlammend op de industrie. Eén patroon kwam in debat, doch werd op flinke wijze door den beer R. weerlegt. Moge spoedig de gedwongen winkel tot het verleden behooren, dan zal tevens de grond gelegd zijn tot grooteren opbloei der industrie. De arbeiders besloten eenparig hiertoe een krachtige actie te beginnen. "f»-Ciravemoer. De zitting van den Militieraad voor de lotelingen der lichting 1911 dezer gemeente zal gehouden worden ten gemeentehuize te Breda op Maandag 24 October te 10± uur. Op Maandag 10 October zal, des na middags te 2 uur, ten raadhuize dezer ge meente wederom gelegenheid worden gegeven tot vaccinatie. Hem|}nen. De vorige week was B. Vr. met hit en kar op de los- en lading plaats, ten einde aangekomen goederen af te halen. Plotseling schrok het dier zoo hevig dat er geen houden aan was en alles spoedig in de haven lag. Tuig en burrie werden verbrijzeld. Verder geen schade. Verschillende personen hielpen een en ander op 't droge brengen. Besoifeii. Zondag 1.1. behaalde de kruisboogachutterij „Ons Genoegen" op 't concours te Loon op Zand den 3den prijs terwijl aan den heer Bijl nog een geldprijs werd toegekend. Zaterdag herdacht onze brievenbe steller J. van Oosterhout den dag, dat hij voor 25 jaren in dienst trad als zoodanig. Door zijn ambtgenooten werd hem een mooien spiegel als huldeblijk aangeboden. De buurt gaf haar genegenheid voor den jubilaris te kennen door zijn huis meteen prachtigen boog te versieren. Het is te wenschen, dat hij nog vele jaren zijn dienst mag vervullen. Onze dorpsgenoot A. Hurkmans is Vrijdag naar Amerika vertrokken om daar zijn geluk te beproeven. Waalwijk. De mishandeling van den werkwillige F. te Kaatsheuvel is niet zoo erg als eerst beweerd werd. Wel is hij na een woordenwisseling uit het café ver wijderd en is hem buiten een pak slaag toegediend, maar veiligheidshalve heeft de burgemeester hem per rijtuig naar Waal wijk laten brengen. Den volgenden morgen ging hij weer aan't werk. Werd in't vorige blad gemeld dat zich 50 werkwilligen had den aangemeld, dit is niet het geval. De firma van Schijndel kan ondanks de ver lokkende loonen, geen werkwilligen krijgen. Rossum. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier is benoemd mej. Duys te Rijswijk (Z.-H.). Wfjk Voor de tijdelijk vacante be trekking aan de openbare school hadden zich een negental sollicitanten aangemeld. Hieruit is benoemd Mej. Stuij uit Utrecht met het verzoek zoo spoedig mogelijk in dienst te treden. De heer Van den Heuvel, hoofd der school te Nieuwendijk (gem. Almkerk) zal op 1 November a.s. in functie treden als hoofd der openbare school alhier. De heer A. van den Heuvel die voorloopig belast was met het onderwijs in plant- en dierkunde aan de rijksnor maallessen alhier, is met ingang van 1 October tot vast leeraar benoemd. "Vrfjhoeven-Cappcl.Gedurende de maand September 1910 werd alhier in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 1967,75. Gedurende de maand September 1910 werden 13 telegrammen verzonden en 14 ontvangen; het aantal verzonden ge sprekken bedroeg 20, dat der ingekomen gesprekken 1, terwijl 1 telefoonoproep bericht werd ontvangen. Den 17 November a.s. hopen de echtelieden Pieter Gerrit Hoefnagel en Hen- drika Ockers alhier den dag te herdenken, waarop ze vóór 50 jaren door den echt aan elkander werden verbonden. Begrijpelijker wijs zal die dag niet onopgemerkt voor bijgaan. Rrakel. Een oude veete. Alhier is ernstig gevochten. Zekere W. van D. werd daarbij met een mes zóó toegetakeld, dat de dokter 4 ernstige wonden moest ver binden. De kleeren waren hem letterlijk van het lijf gesneden, de vellen hingen bij zijn aangezicht. Een veete van 8 jaar oud was de aan leiding. Wij vestigen er de aandacht van het publiek op, dat met den Winterdienst der Staatsspoorwegen op Zondag de volgende treinen niet zullen loopen. Trein so. 720 vertrek 's-Bosch 8 17 voorm. aank. L.-Zwaluwe 9.57 voorm. Trein no. 734 vertrek 's-Bosch 12.14 nam. aank. Waalwijk-Bezoijen 12.50 nam. Trein no. 727 vertrek L.-Zwaluwe 3.57 nam., aank. 's Bosch 5.41 nam. Trein no. 735 vertrek Waalwijk-Bezoijen 1 uur nam. aank. 's Bosch 1.37 nam. Verder loopt trein no. 168 vertrek van 's-Bosch 9.15 nam. die op weekdagen tot Eindhoven doorgaat, des Zondags niet ver der dan Boxtel. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente Geertruidenberg van den 27 September. Nadat door den Voorzitter de vergade ring geopend is, worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en goedge keurd. 1. De gemeente rekening over 1909. Na dat door verschillende leden hierover 't woord was gevoerd, wordt besloten de re kening voor de leden nog tot de volgende vergadering ter visie te leggen. 2. Bespreking over de inrichting der Gemeentebegrooting, het vaststellen van regelen voor sommige inkomsten en zeker heidsstelling voor den Gem.-Ontvanger, in verband met de wijziging der Gemeentewet. Na eenige discusiën wordt besloten de borgtocht van den ontvanger als vroeger te houden, geen sub-ontvanger aan te stellen, en de regelen, die noodig zijn voor de ont vangst van leges en rechten van den Burg. Stand in de volgende vergadering te be handelen. 3. Wordt goedgekeurd de ontwerp-akte van den Kapitein Eerstaauw, Ingenieur te s-Bosch, betreffende de opgave der pompen c.a. in de Haven- en Marktkazerne, bene vens 't gebouw in de Koestraat. 4. Wordt in antwoord op de missive van de commissie voor de waterleidingen in N. W. Noordbrabant verklaard, in be ginsel geen bezwaar te hebben, in de groep- gemeenten te worden opgenomen, onder voorwaarde, dat door vermelde commissie -een vast plan met financieëlen opzet en afzonderlijke en in bijzonderheden uitge werkte kostenberekening moet worden in gediend. 5. Verslag van de vergadering te Dussen, betreffende overbrugging van de Bergsche Maas te Keizersveer. Voor kennisgeving aangenomen. 6. Mededeeling proces-verbaal kasopne- ming. Voor kennisgeving aangenomen. 7. Aanbesteding van steenkolen ten be hoeve der gemeente. Wordt besloten de gunning tot eene volgende vergadering aan te houden. kerknieuws. Aalst. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. alhier, P. Kruijt, candidaat te Hekendorp. Waardhuizen. Bij deGeref. kerk alhier is beroepen ds. N. Diemer te Dronrijp. Geertruidenberjs Ds. K. Nobel deed Zondagmiddag zijn intrede in deze gemeente, naar aanleiding van Ps. 39: 8, na 's morgens door dr. J. Lindeboom uit Ouddorp bevestigd te zijn, die Rom. 1:16 tot tekst had. Rrucheiti. Door de Ned. Herv. Gem. alhier, is een beroep uitgebracht op ds. G. v. Montfrans te Rouveen. L4KDBOUW. Bij de te Zevenbergen gehouden keuring tot toekenning van onderhoudsbijdragen, is een bijdrage van f 100 toegekend aan ieder der volgende drie-jarige merriën „Flora", van den heer Jac. Westerlaken, Rosmalen. „Cora", van den heer A. L. Korteweg, Zevenbergen. „Madame", van den heer Adr. Nelemans, Moerdijk. „Mina", van den heer Jac. Branderhorst, Eethen. „Snel", van den heer F. Tholenaar, Din- teloord. „Alida", van den heer C. M. Sagt, Raams- donksveer. „Betsy", van den heer H. v. d. Leeden, Bokhoven. „Cadet", van den heer C. Kommers, Raamsdonksveer. „Julia", van den heer F. Tholenaar, Dinteloord. „Frodine", van de heeren Gebr. Oerle- mans v. d. Schans, Drongelen. „Cleo de Velzoux", van den heer C. Sneep, Dzn., Fijnaart. „Poëtte Remi", denzelfde. „Nelly", van den heer J. C. Geluk, Din teloord. „Belle de Bierset", van den heer C. Dek kers, Bergenopzoom. „Louisa d'Acht et Leuze", van den heer L. Verbeek, Steenbergen. „Lissa d'Oudoumont", van den heer P. M. Sneep, Dinteloord. „Madame", van den heer A. van Sprang, Jzn., Fijnaart. „Alice de Saintes", van den heer F. Tholenaar, Dinteloord. „Lizette", van den heer P. Aarts, Bergeik. Als reserve werden aangeteekend de vol gende merriën. Ie „Olga", van den heer A. van der Heij den", Klundert. 2e merrie van den heer A. Timmermans, Raamsdonk. 3e „Malie", van den heer G. Nollen, Moerdijk. 4e „Ras", van den heer S. van Dongen, Slikgat. (Te laat ontvangen voor ons vorig nummer). Bij de keuring van tweejarige merriën werden prijzen van f100 toegekend aan: Koudbloed. Mina, eig. G. O. Sneep, te Ossendrecht. Rita, J. Meesters te Dinteloord. Fleuret.te, dezelfde. Nora, eig. G. O, Sneep te Ossendrecht. Mirza, V. Willemsens te Ossendrecht. Bertha, J. Koopmans te Steenbergen. Emma, A. Mattheeusens te Ossendrecht. Orangade de Thollen, eig. P. M. Sneeps te Dinteloord. Prinses, eig. P. J. Aarts te Bergeik. Blondina, Wed. J. Poos te Gassel. Coline, H. Koopmans te Dinteloord. Reserve. Bertha, eig. L. C. Punt te Fijnaart. Madeleine, eig. A. Matheeusens te Ossen drecht. Religieuse, eig. J. W. v. d. Dries te Fijnaart. Snel, J. C. Geluk te Dinteloord. Warmbloed. Nelly, eig. L. C. Punt Hz. te Klundert. Nora, J. Hagen, te Moerdijk. Emma, J. Ruijsbroek te Ooijen. Lina, Wed. B. de Waal te Wijk. Cora, J. Hagens te Moerdijk. Florry, A. Z. Snoek te Almkerk. Mirza, Chr. A. Damen te Moerdijk. Eleonore, eig. D. v. Campen te Drongelen. Johanna, J. Snoek te Nieuwendijk. Bles, J. C. v. Bokhoven te Herpt. Reserve. Dora, eig. H. v. Schijndel te Mazen. Liza, J. F. Kavelaars te Zevenb. Hoek. Adr. Straver te Babiloniënbroek. Jet, J. W. de Graaff te Meeuwen. Dina, G. D. Engelsen te Lage-Zwaluwe. Itlimeitland. De Haagsclie correspondent van De Standaard schrijft: „Naar ik verneem, heeft verleden week op het departement van binnen- landsche zaken een conferentie plaats gehad met eenige bestuursleden van den Bond van Huiseigenaren over een wijzjging van de Woningwet, waaraan op het departement alle aandacht schijnt gewijd te worden." „Naar verluidt, moet de r6geering reeds lang overtuigd zijn van de nood zakelijkheid van wetswijziging en van de billijkheid van de uitkeering van schadevergoeding bij on be woon baar ver klaring, maar heeft zij nog steeds op gezien tegen de groote kosten, welke het stelsel van schadeloosstelling zou veroorzaken." Omtrent het bericht, dat de Tsaar van Rusland voornemens zou zijn een standbeeld van Tsaar Peter de Groot© aan de gemeente Zaandam aan te bieden, kunnen wij mededeelen, dat dit beeld zich reeds te Amsterdam bevindt en de volgende maand onthuld zal worden. Maandagmorgen ten vijf uur is op de spoorbaan nabij Delft het in stukken gereden lijk gevonden van een jong- menscb. Nadat het vervoerd was naar de algemeene begraafplaats te Delft, werd het lijk herkend als van H. d. R., een pupil van de stichting Fundatie van Renswoude te Delft. Te Rouveen, gem. Staphorst, weigert de kerkeraad der Gereformeerde ge meente een legaat van f 1500 te aan vaarden, door een gemeentelid, gelega teerd voor de aanschaffing van een orgel, omdat de erflater door zelfmoord aan zijn einde is gekomen. Sommigen ïueenen echter, dat de kerkeraad tegen een orgel is, als zijnde te wereldsch en dringen alsnog op aanvaarding van het legaat aan. De heer W. K., te Boskoop, gemeente- bouwkundige en directeur der gemeente- bronwaterleiding en gasfabriek, is spoor loos verdwenen, zonder order op zijn zaken te hebben gesteld. Men vermoedt, dat hij het land heeft verlaten. Er is reeds ©en onderzoek naar zijn boeken ingesteld. De 52-jarige creosoteerder Cornelis Commers, wien in den middag van 15 September j.l., op het terrein der Creoso- teerfabriek van de Mij. tot Expl. van S.S., aan den 's Gravendeelschen dijk te Dordrecht, door een rangeerenden trein de beide beenen werden afgereden, is Zaterdag jl. in het Ziekenhuis aldaar aan de gevolgen bezweken. Uit Hoorn schrijft men De toestand van het dienstmeisje van den heer Markus, dat ook van de taart heeft gegeten (zie ons vorig no.) is zeer verergerd. Ze lijdt hevige pijnen en men vreest voor haar leven. De ver schijnselen wijzen op arsenicumvergif tiging. Geheel Hoorn is vol over het ge beurde. Algemeen is het medelijden met den ouden heer Markus, een zeer sympathieken man, die op zoo treurige wijze zijn ruim 80-jarige echtgenoote moest verliezen. De familie Markus heeft verleden jaar ook een taart ontvangen, waarvan behalve de beide oudjes, ook eenige neefjes en nichtjes hebben gegeten. De heer Markus en de kinderen zijn toen ongesteld geweest, doch daarop heeft men toen geen acht geslagen. Wel heeft de heer Markus toen een vooroordeef tegen taarten gekregen, waarom hij er nu tot zijn geluk niet van heeft ge geten. Maandagavond heeft de politie te Hoorn in arrest genomen J. J. B. al daar, als verdacht de zender van de vergiftigde taart te zijn. Een later bericht meldt: De verdachte J. J. B. heeft na een verhoor door den rechter-commissaris bekend de vergiftigde taart aan de fa milie Markus te hebben gezonden. Het was zijn bedoeling Markus te dooden, in de hoop diens opvolger te kunnen worden als gemeentebode en afslager van de veilingen. De dader is vroeger gemeentebode geweest, doch als zoodanig ontslagen. Zaterdag zijn aan het station D. P. te Rotterdam aangehouden de sta tionschef te Dordrecht had getelegra feerd de kwartjesvinders J. K., L. M. v. D., en L. V., allen aldaar woon achtig. In den trein tusschen Rosen- daal en Dordrecht hadden zij den hotel houder W. W. V., uit Sünthausen, in Baden, van Brussel gekomen, met har tenazen een bedrag van 700 francs af handig gemaakt. Op dit geld, dat in het bezit van de kwartjesvinders was, is voorloopig beslag gelegd. De Hollandsche vlieger Wijnmalen heeft met zijn biplan te Mourmelon, een hoogte van 2780 Meter bereikt, waardoor hij het wereld-hoogte-reoord heeft geslagen. Zaterdagmorgen te 6 Vs uur steeg hij op in het vliegkamp te Ch&lons-sur- Marne. Hij maakte gebruik van een biplane-Farman, met Gnomo-motor en een Chauvière-schroef. Toen Wijnmalen de genoemde hoogte bereikte had, bleef de motor stil staan, bij gebrek aan ben zine, en de aviateur was genoodzaakt in een glijdvlucht, die dertien minuten duurde, neer te dalen. Boven de 2500 Zondagsdienst Staatsspoorwegen. Centrale keuring ran merrien.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2