Mooreiiie tij liet Nieuwsblad year 'aet Laad van fleisdei ea Ata vaa Zaterdai 22 Oct. 1910, No. 2990. Friesche Eigenhsimers, Firma Soesman, In de ..Kleine Winst Spiegels, Schilderijen, Lijsten in alle prijzen. De open deuren van den Slager. 1 li IJ IK Geen Marktdag Schoen- en Laarzenkrameu. D. G. LlilJTEV - Amerik. en lersche Vulkachels, Groote Markt 77, 's-Bosch. Wed. W. O. Vaags, Encadremeiiteii. Vergulden en Glas opnieuw verzilveren, C. VAN DER ZANDE, a Tegelplaten, Vulem uiers, BUITENLAND. Het blad de New York Times (<Jat met de Londensche Daily Telegraph Woilman's ballontocht heeft bekostigd) ontving Dinsdag een raarconigram van den gezagvoerder van het stoomschip Trent met de tijding dat hij Wellmau en de andere reizigers aan boord van de America heeft opgepikt, 's morgeus om 5 ure. De bestuurbare ballon werd in den steek gelaten De luchtreis heeft bijna 3 volle dagen geduurd, de afgelegde afstand sal in rechte lijn 6 a 700 K.M. hebben be dragen. De Daily Telegraph heeft in een latere editie het volledig relaas gepu bliceerd van Wellman's tocht. De sleep- staart trok de America omlaag en dreigde haar te doen vergaan. Ook was de staart g.vaarlijk voor de reddings boot, die er bijna door was tot zinken gebracht. Wellman marconigrafeerde. De boot was ons eenig middel tot red ding. Wij besloten aan boord van de America te blijven en wierpen gasoline weg om de America lichter te maken, 's Ochtends om drie uur werd last ge geven de motoren aan te zetten ten einde te trachten Europa of de Azoren te hereiken. De wind was aanvankelijk gunstig, maar liep al spoedig om naar het noordoosten. Het was nu onmoge lijk om met den verminderden gasoline- voorraad de Azoren te halen. Daarom werd nu gepoogd de Bermudaeilanden te bereiken. Wij volgden nu een zuid westelijke richting en maakten onge veer 15 mijlen in het uur, want wij spaarden onze motoren en de nog be schikbare gasoline voor een laatste krachtsinspanning. Wij waren vastbe sloten zoolang mogelijk in den ballon te blijven. Maandagavond wierpen wij nog meer gasoline en eenige bescha digde gedeelten van de machines over boord, teneinde ons gedurende den nacht nog boven de zee te kunnen houden. Wij hadden het dien nacht zeer koud en konden ons niet warm houden. Het werd onmogelijk in de lucht te blijven. Het groote gevaar was, dat de sleep en balanceerstaart zou breken of de reddingsboot zou doen zinken, die met veel moeite en bij sterken wind om één uur 's nachts werd te water gelaten. Wij hadden de Trent op twee uur af stand opgemerkten het was onze eenige kans op redding, de reddingsboot J uit te brengen. Het tewaterlaten werd met groote behendigheid bewerkstelligd. Vauiman liet de America dalen tot vlak boven het wateroppervlak. Simon (de scheepsofficier, die de reis mee maakte) had de leiding bij het neerlaten van de reddingsboot. De balanceerstaart sloeg tegen de boot aan en deed haar bijna kantelen, op een moment dat enkel Simon zich nog aan boord van de America bevond. Toen hij nu ge constateerd had dat alles in orde was, kwam hij ook in de reddingsboot. De America, bevrijd van het gewicht der boot, steeg snel omhoog en was snel in de verte verdwenen. Wij zagen het verlies van den ballon zonder veel spijt, wart hij was toch tot niets meer bruik baar. Wellicht zullen wij later een grooteren en sterkeren ballon bouwen. De zware sleepstaart heeft den ballon in zijn vaart gestremd, en naar omlaag getrokken, ook was de staart hinderlijk bij het sturen. Het was een noodlottige fout, dien staart aan te brengen. Maar deze tocht is een proefneming geweest, die de moeiten en het gevaar, die wij te doorstaan hebben gehad, waard is geweest. Wij hebben buitengaats een afstand van 1800 K.M. afgelegd. Verslag van de Raadsvergadering der gemeente Waspik, gehouden op 20 October 1910. Tegenwoordig alle leden, behalve de beer Van Son. Voorzitter de burgemeester, secretaris W. J. v. Dusseldorp. Ingevolge art. 14 van het reglement van orde, wordt de stembeurt der leden bepaald. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en daarna onveranderd goed gekeurd. Aan de orde is: a. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger d.d. 24 Sept. en 4 Oct. 1910. Aan kas bleek te zijn, respec tievelijk 110.81 en 6.14£. b. Een verzoek van de commissie tot stichting van drinkwaterleidingen in Noord westelijk Noord-Brabant om in beginsel te besluiten toe te treden tot de groep van gemeenten welke gezamenlijk eene drink waterleiding zullen doen aanleggen en ex- ploiteeren, zonder zich verder te verbinden. Met acht tegen twee stemmen wordt be sloten hierop afwijzend te beschikken. c. Een schrijven der commissie tot het tot stand brengen eener vaste brug bij Keizersveer, houdende verzoek om eene bijdrage van 1 cent per inwoner. Met algemeene stemmen wordt hierop afwijzend beschikt. d. Een aanbod van J. A. Dekkers te Capelle om te koopen de buizen der centrale verwarming in de o. 1. school voor f50. Wordt besloten, B. en W. te machtigen tot het verkoopen van bedoelde buizen voor minstens f 50. e. Een verzoek van den heer J. W. Teunen, om ontheffing van art. 37 der verordening bedoeld in art. 1 der woningwet. Met algemeene stemmen wordt de ge vraagde ontheffing verleend. f. Een verzoek van de vereeniging „Volks vlijt en Volksvermaak" om eene subsidie van f 100 voor het jaar 1911. Op voorstel van den heer Gijsman, wordt in plaats van f 100 tot f 50 toegekend, onder voorwaarde dat een gratis volksconcert zal gegegeven worden. g. Besluiten te nemen naar aanleiding van de nieuwe wijzigingen in de gemeente wet. Aangezien in deze gemeente geene be drijven zijn welke het noodig maken, dat nadere regelen daaromtrent worden vastge steld, wordt besloten heeren Ged. Staten mede te deelen dat dergelijke besluiten van deze gemeente niet te wachten zijn. h. Wijziging gemeente-begrooting. Met algemeene stemmen wordt deze wijziging goedgekeurd. i. Afschrijving hoofdelijke omslag wegens vertrek. Wordt besloten aan A. G. Verhaart en mevrouw de wed. van Dort, afschrijving te verleenen, van hun aanslag in den hoofdelijken omslag. j. Benoeming armmeester, vacature J. Smits. Met algemeene stemmen wordt her benoemd de heer J. Smits. k. Reclames hondenbelasting. Wordt besloten de aanslagen in de hon denbelasting van A. G. van Bavel en de wed. P. v. Riel, te brengen van de le in de 2e klasse. 1. Goedkeuring armenrekening 1909. Wordt vastgesteld in ontvangst op f 14489.85 en in uitgaaf op f 9167.63^. m. Voorloopige vaststelling gemeente rekening 1909. Wordt voorloopig vastgesteld in ontvangst op f 17287.89| en in uitgaaf f 17190.4D/2. n. Begrooting alg. burg. armbestuur 1911. Met algemeene stemmen wordt deze be grooting goedgekeurd in ontvangst op f 13389.961/2 en in uitgaaf f 10089.96i/2. o. Gemeentebegrooting 1911. Wordt besloten deze 14 dagen ter visie te leggen en te doen onderzoeken door eene commissie bestaande uit de heeren Van Son, Zijlmans, Sagt en Ruijtenberg. p. Voorstel B. en W. tot het leenen van kasgeld. Wordt met algemeene stemmen besloten f 1000 als tijdelijk kasgeld op te nemen en dit weder af te lossen op 31 December 1910. Vervolgens niets meer te behandelen zijnde sluit de Voorzitter de openbare ver gadering en gaat men over in geheime zit ting ter behandeling van Reclames Hoofd, omslag. BINNENLAND. De Haagsche correspondent van de „Tel." schrijft: Gelijk bekend, heeft de Tweede Kamer met 30 tegen 28 stemmen den post verworpen, waarop de minister van Oorlog gelden aanvroeg, oa den generaal majoor S. F. van Nooten, com mandant der stelling van Amsterdam te bevorderen tot luitenant-generaal. Deze beslissing ging natuurlijk geheel om buiten de persoonlijke kwaliteit van dezen opper officier. Er is nu echter een eigenaardige toestand ontstaan, want nu de bevordering van generaal Van Nooten, om zakelijke redenen is afgestemd, is de éérste opper-officier, die volgens anciënniteit voor promotie tot luitenant-generaal in aanmerking komt de generaal-majoor W.Cool, minister van oorlog. Bij de in het district Eindhoven ge houden stemming voor een lid van de Tweede Kamer, ter vervulling van de vacature-Van den Heuvel, is gekozen inr. J. van Best (R.-K.), te Eindhoven, met 4860 stemmen. Opden heer H. Spiekman (S. D. A.P.), te Rotterdam, waren 447 stemmen uit gebracht. Woensdagnacht omstreeks half drie is op den kop van het Noorderhoofd van den Nieuwen Waterweg gestrand de logger VI» 11 (de Goede Verwachting 11), schipper Swaneveld, van de reederij Betz en Van Heijst, te Vlaardingen. Het volk, 14 man sterk, is met assistentie der stoomreddingsboot en wippertoestel gered en geland. Dinsdagochtend, daags na de in braken op Zwijndrecht, is langs een binnenweg aan den Rijksstraatweg naar Rotterdam ond9r de gemeente Baren- drecht een tasch met een volledig stel inbrekerswerktuigen gevonden en bij de politie te Barendrecht gedeponeerd, die het zaakje in beslag heeft genomen. Naar het uiterlijk te oordeelen, waren die voorwerpen kort geleden gebruikt, zoodat het hoogstwaarschijnlijk is, dat zij dienst hebben gedaan bij genoemde inbraken en de da lers zich in de rich ting van Rotterdam uit de voeten ge maakt hebben en daar wellicht thuis behooren. In elk geval wordt de vondst van groot belang geacht. Woensdag is te Veendam een ver gadering gehouden van de jury en de afgevaardigden van subsidieerende ver- eenigingen, om te beslissen in zake de prijsvraag van den Veenkolonialen Boerenbond voor een aardappelrooi- machine. Met 44 tegen 26 stemmen is het voorstel van de jury om de aardappel- rooimachine van de Gebroeders Baas, te Wildervank, te bekronen met f 8000, verworpen. Een der juryleden, de heer S. Ltko, leeraar voor landbouwwerktuigen, enz. te Wageningen, noemde dit een schan delijk besluit en wenschte zich te ont houden van verdere medewerking. Het éénjarig teenhout is dit jaar in de Betuwe ongekend duur. Twee beste i perceelen onder Herveld, ter gezamen lijke grootte van ruim 2 H.A., deden met de kosten f 845. Naar 2-jarig band hout is wegens slapte in het hoepel- makorsbedrijf minder vraag. De prijzen daarvan loopen van f 150 tot f 250 per H.A. ADVERTENTIEN. Goöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", denderen. HOT»! St. KAAS. Gerechtigd tot het voeren van het Rük^boteriuerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.45 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembours door geheel Nederland. HEERE\ LANDBOUWERS Ik offreer prima nieuwe (Zetpoters,) op kleigrond geteeld f 3,50 per H.L. Gewone- en Groene Bravos, (Zetpoters), a f 3,50 per H.L. Franco boord R'dam, inbegrepen zakken. Levering a.s. voor jaar. Orders worden ingewacht, bij L DRINKWAABD te Strüen. De van ouds bekende heeft een prachtige nienvre aanvulling in hare collectie stalen ontvangen. ZWARTE EN GEKLEURDE JAPONSTOF- FEN, FANTAISIE KATOEN a JOUR, alles in ruime keuze. Vitrage, Tule, Glas-gordij nen, Overgordij nen, Vlaamsch linnen met gewerkt midden stuk, in alle breedten. Gordijnstoffen, FranjeEmbrassen, gemaakte Sloopen, Beddelakens, Badhanddoeken, Tafellakens, Servetten, Gezondheidscorsetten in alle w ij d t e n. Prachtige sorteerin^ Karpetten, Kapok en Voeren voor Bedden, enz., enz. Beleefd aanbevelend, HEIJSOEN. Breesi raat. GROOTSTE SORTEERING. Bekend GOEDKOOP adres. Spoedige Levering. voorheen N. VAN THIJN Zn. De open deuren van den slager ZW AAGSTRA, Frederik Hendrik straat 121, Amsterdam, wiens slagerij in die buurt zeer goed hekend is en wieus winkel hierboven is afgebeeld, waren oorzaak dat hij eene koude vatte en daardoor eene verkoudheid kreeg, die hem op de borst ging vastzitten. „De manschen, die bij mij in de winkel kwamen, rieden mij aan voor mijne ziekte de ABDIJSIROOP aan te wenden. Ik heb dit gedaan en kocht een flacon bij den drogist P. M. Zondervan, Frederik Hendrikstraat 119. Deze ééne flesoh heeft mij volkomen genezen. Mijn dochtertje Hillegonda, oud 6 jaar, die naast mijne vrouw op de photo voorkomt, leed gedurende drie maanden aan een blaf fende kinkhoest, waarvoor ik alle middelen geprobeerd had, doch waarvoor geen enkel middel hielp. Het kind hoestte dag en nacht en vermagerde vreeselijk, zoodat ik en mijne omgeving mij bepaald ernstig ongerust maakte. De ABDIJSIROOP heeft ook vóór mijn kind prachtig geholpen, want twéé flesschen daarvan hebben haar volkomen genezen. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, geneest onvoorwaardelijk jong en oud van alle borst- en 'ongaandoeningen en tast zelfs hij een langdurig gebruik het gestel nimmer aan, omdat zij géén schade lijke bestanddeeleri bevat. Neemt daarom steeds de verzachtende Abdijsiroop, welke nimmer schaadt, zelfs niet aan zuigelingen en steeds een blij vende.genezing bewerkstelligt. Let evenwel op, dat gij de echte Abdijsiroop bekomt; deze is kenbaar aan een rooden band om de flacon, met de handteekening van den Generaal-Agent L. I. Akker, Rotterdam. Alle andere is waardelooze namaak. De namaak geneest nooit. Prijs per flacon van 230 gram f 1.van 550 gram f 2.en van 1000 gram f 3.50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus! Ver krijgbaar bij de bekende weder /erkoopers, alle Drogisten en de meeste Apothekers. Centraal-Hepót Ij. I. Alife EII, Van Alkemadestraal, Rotterdam. Verkrijgbaar te: Hcusilen: H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; Aalst: G. v. d. Zalm; AlmkerkS. van Drunen; Andel: J. G. Schouten; Brswljeii: D. van Hel voort; DussenJ. J. Paes; Renderen: B. de Graaff; dessenJ. vanVugt; Hank (Dussenpolder)A. v. d. Pluijm HeijmansleeuwenG. Sterkenburg; NieuweudijkB. Romeijn; Veen: J. Vos Bzn.; Vlijmen: H. van Wordragen v d. Ven; WerkeadaiuC. P. Cornet; Woudri:hem G. Wilhelm; Wijk: G. Versfeit en M. SchoutenDrunenL. van der Lee. Vulkachels, lersche Kachels, 5 s Gewone Stookkacheis, (met kookinrichting) Platte PijpkacheL. SS ss Kolenbakken enz. Vertrouwd Fabrikaat. Zeer concurreereude prijzen - GROOTE VOORRAAD. - Haven, Waalwfjk. wordt 's Maandags gehouden of JOH. SUITS- uit Gorcum staat steeds op dezelfde plaats, achter het Stadhuis, bij de pomp, m»et zijn twee recht over elkaar staande, van ouds bekende, ruim gesorteerde Koopt uw Schoenwerk bij; mij. De prijzen zijn zeer laag. De kwaliteit best. Op elk paar garantie. Wat niet pajit ruilen, ook in de week met den vrachtrijder, met wien gij ook reparatiewerk kunt meegeven, dat wij ook gaarne op de Markt aannemen. JOH. SMITS, Yischmarkt, Gorinchem. P.S. Aan de kramen recht over elkaar hangen kaarten met mijn naam. Let daar op. Westwagc-iistraut H en 15. Tel. Int. 121. WEDER VOORRADIG VOOR DEN AANSTAANDEN WINTER Kwart gelakte Kookkachels met verwarmingvoet en Hlanke I*otkacheïs. Groote keuze Tegelplaten, Gas- en Petroleumkachels, Lampen en Comforen. Nieuw model Warm waterstoof. Gloeikousjes voor staand en hangend licht. I»egoten en geëmailleerde l^oriiuizen en Huishoudelijke Artikelen. Aanbevelend,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 5