der republiek te <i joden wegens hanne ouding bij de spoorwegstaking, i>e justitie heeft een onderzoek inge steld naar de drukkerij, waar die dreig brieven zijn gedrukt. 2Maa(Me!lik Uleuns. Heusden, 29 Oct. Bij Koninklijk Besluit van den 18 Oct. jl., is aan den marechaussee Huizing alhier, met ingang van 1 Nov. een voortdurend i^ensioen van f 231 's jaars toegekend. Bij het Dinsdag jl. te Breda gehouden examen voor de vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek, slaagde de heer J. C. Haase, leerling der rijksnormaallessen al hier.. Het terrein voor de conservenfabriek biedt een groote bedrijvigheid. Men kan zien dat het den bouwmeester ernst is, om vóór dat de winter zijn groote kracht laat gevoelen, onder dak te komen. Die in een paar dagen dat gedeelte van den weg langs de Bergsche Maas niet bewandeld heeft, zal zien dat het gebouw enkele meters in hoogte gewonnen heeft. Tai van handen hebben werk en we eeloo^en niet dat er in Heusden nog iemand te vinden is, die wil en kan werken er voor zich geen plaats kan vinden. De heer A. Godschalk alhier maakte ons deelgenoot van een schrijven van zijn zoon, de heer L. Godschalk uit Farn borough Hill. Hij schrijft daarin dat hij door aan- f.év.*ling Binds eenigen tijd geplaatst is als hui-knecht bij niet minder dan Keizerin 10 genie, gemalin van wijlen Napoleon III. In zijn interessant schrijven deelt hij o.m. mede dat zijn betrekking zeer voordeelig is, dat hij zeer goed behandeld wordt en lat hij gedurende het jaar een gedeelte in Engeland, een gedeelte in Frankrijk en een gedeelte in Monte-Carlo doorbrengt, alwaar de keizerin een villa heeft en ook nog een gedeelte met het jacht reizen medemaakt. Waar zoo'n Heugdensche jongen ten slotte terecht kan komen Itommelerwaard. In verband met de kwaliteit loopt de prijs der aard appelen zeer uiteen. Ze worden verhandeld v tn f 2.20 tot 4 per H.L. Prima hooi wordt geregeld aan 't spoor j.einden voor f 14 tot f 14.50 per 500 Kg. Het beschot der blauwe erwten valt tegen de opbrengst is gemiddeld 3 H.L. per hont; of 21 H L. per Hectare. Ze worden verkocht tegen f 15 per H.L. Capelle. Nu de donkere avonden gaan komen, schijnt de baldadige jeugd zijn woestenij weer eens te moeten laten botvieren. Terwijl bij verschillende personen in do kom alhier belletje getrokken wordt, zijn "p den Vaartkant hekken van landerijen, waarop koeien liepen te grazen, sommige geheel, andere gedeeltelijk vernield, en weer andere stonden met het omgekeerde boven de palen uit. Moge de politie spoedig een einde aan deze laffe baldadigheden maken. Drougelen- De landbouwcursus die alhier dezen winter wordt gehouden, zal op a.s. Donderdagavond n.m. 6 uur beginnen. Tot armmeester is door den Raad benoemd de heer P. van der Schans alhier. trameren. Niettegenstaande de oogst betredende aardappelen geheel en de andere gewassen gedeeltelijk mislukt zijn, zijn de prijzen welke voor 't bouwland betaald worden geen cent minder. Op eene gehouden verpachting gisteren werden dezelfde prijzen besteed f 18 tot f 20 per hont. Geertruldenberjc. Wegens het bestendige weder zal de campagne aan de beetwortelsuikerfabriek „Statendam" niet van zoo'n langen duur zijn als vorige jaren. l>e wegen blijven goed, zoodat een snel vervoer der bieten mogelijk is. Hoewel de prijs der pulp verhoogd is, wordt ze steeds weggehaald. Daar er ook niet zoo'n groote hoeveelheid is als vorige jaren wil ieder nog hebben, wat er te halen is. Giravemoer. Sedert het polder bestuur een vast werkman in zijnen dienst beeft genomen, worden de werkzaamheden in den polder heel wat beter en tijdiger uitgevoerd. De waterloopen worden thans netjes en meermalen gezuiverd, terwijl ook de polderwegen beter worden onderhouden. Bovendien is men thans bezig om de door het Rijk verhoogde kade langs de Donge tot aan den binnendijkschen polder door Ve trekken, waardoor nog in een groote leemte wordt voorzien. Het .bestuur heeft ook voor het eerst enne bestaande houten sluis in den binnen- polder vervangen door een van cement- beton. ftieuwendtjk. Een onzer land bouwers, zekere P. had in de Bruinkil een óngeVal, hetwelk voor hem zeer nood lottig had kunnen worden. Bij het ver voeren van vee met een vaartuig uit Den Biesboech kreeg hij een stoot van een beest waardoor hij achterover onder water viel. Hei was gelukkig dat de man naast den aak boven kwam, anders was hij stellig verdronken. Begunstigd door zeldzaam schoon herfstweder heeft de bietenoogst een onge woon vlug verloop, zoodat in den loop der volgende week de bieten wel zullen zijn opgeruimd. Over 't algemeen wordt over dit gewas geklaagd. Zij die op suikergehalte contracteerden, zijn in dezen te benijden. De opbrengst van dit gewas wordt geraamd op 15 a 25000 K.G. per H.A. In 't gezin van den landbouwer O. W. doet zich een geval voor van febris typhoida. De- ziekte is niet van ernstigen aard. !%ederheniert (Rietschoof.) Toen d« werkman J. Biesheuvel op de steenfa briek van de heeren Van Löben Seis, met een oud geweer de rookkanalen van roet zou zuiveren, sprong eensklaps dit vuur wapen-en verbrijzelde de pink zijner rechter. (Zuidzijde.) Voor de dieven schijnt niets veilig meer te zijn, zelfs veldvruchten niet. Op een stuk land, toebehoorende aan Baronesse van Nagell, is 's nachts ruim 2 H.L. te veld staande maïs ontvreemd. (Noordzijde). Onze veerman hoorde bellen, en aan de overzijde een os ziende staan, dacht hij niet anders of diens ge leider zat in het wachthuisje. Vlug met de veerpont overgevaren, zocht hij vergeefs naar den eigenaar, want die was nergens te vinden. Onderwijl hij terugvoer, werd er weer aan de bel getrokken. Wie deed dat? De muzikale os. Raauisdonk. Dinsdagmiddag had de heer H. de Grauw bij den spoorweg- overweg tusschen Dorp en Veer het ongeluk onder het fietsen in botsing te komen met Mej. M. Zijlmans en eene vriendin. De dames vielen van de fiets, doch kwamen met den schrik vrij. De Grauw echter bezeerde zich ernstig en moest met gebroken fiets naar huis. Woensdagmiddag reed het vooreen pulpkar gespannen paard van Mej. de Wed. J. van Dongen, aan de Melkhaven achteruit, zoodat de kar, waarop twee kinderen ston den, van den kant viel. Het paard bleef gelukkig op den kant hangen, terwijl P. Koopmans de kinderen redde. Dit ongeval is dus nogal goed afgeloopen. De heer C. Willemse Wzn. slaagde Dinsdagmiddag te Breda voor het examen vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek. Raamsdonkveer. De periodieke verkiezing der leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, welke den len Januari a.s. aan de beurt van aftreding zijn, is door Burg. en Wethouders bepaald op Donderdag 17 Nov. a.s. Dezen winter zal in de concertzaal alhier, door een dansmeester uit Breda een cursus worden gegeven. Thans hebben zich reeds 5 dames en 18 heeren-leerlingen aangemeld. *Kpran£. Deelden wij onze lezers 1.1. reeds mede, dat in dezen voorwinter ds. C. Lindeboom uit Gorinchem in het Gere formeerde kerkgebouw alhier zou optreden met het onderwerp „De kinderen van Ko- rach", thans kunnen wij berichten, dat Z.Eerw. a.s. Maandagavond om halfacht zal optreden. Deze lezing geschiedt op uitnoodiging van de jongelingsvereeniging „Timotheus". Naar men ons mededeelt zijn in den nacht van Zondag op Maandag bij zekeren D. V. alhier uit zijn tuin groenten weg gehaald. Van de(n) dader(s) geen spoor. Door verschillende boeren werd in en buiten onze gemeente de ondervinding opgedaan, dat hare koeien die in het wei land liepen, geheel of gedeeltelijk werden leeggemolken. De politie werd er mede in kennis gesteld, en Woensdag 1.1. slaagde onze ijverige veldwachter D. van Vulpe er in zekeren N. Dalmeijer uit Besoijen, die juist met bovengenoemd feit bezig was, te arresteeeren. Geboeid werd hij naar het arrestantenlokaal alhier vervoerd. Daar hij tot op heden weigert de namen der personen die bij hem waren te noemen, zal overbrenging naar het huis van bewaring te 's Bosch wel volgen. Teen. De soirée, die de heer Spiero ons bracht met zijne kleine, doch uitgelezen schaar artisten, mocht met recht een „kunst avond" genoemd worden „Wie ooren had om te hooren" heeft bij ieder nummer van het keurig gekozen programma in den volsten zin van het woord kunnen genieten. 't Was een goede gedachte voor deze maal aan een ander dan den heer Spiero den directeurstok toe te vertrouwen. Nu toch mochten we voor het éérst den beminden en populairen directeur hooren en bewon deren in den ganschen omvang van zijn onmiskenbaar groot talent. Hoe heerlijk en aangrijpend liet hij zijne trombone het schooae „Zeg mij, wat ik hopen mag" zingen en hoe verrukkelijk klonk zijn „Concert". Van ieder nummer kon gezegd worden, dat het onberispelijk tot zijn recht werd gebracht. Dit verslag zou te breedvoerig worden, indien we bij elk stuk afzonderlijk moesten stil staan. Wij willen alleen den violoncel-virtuoos, den jongenheer Busch, onze openlijke hulde brengen, al zijn wij dan ook slechts leeken op het gebied der „Göttliche Künst", wij hebben gevoeld en gewaardeerd, wat hij aan zijn instrument wist te ontlokken. Van harte wenschen wij den jeugdigen kunstenaar eene schitterende muzikale loop baan toe! De spanning, waarin het talrijk opge komen publiek verkeerde, ontketende zich in een daverend applaus. 't Was de lauwer om de slapen des meesters! Met de aflevering der suikerbieten werd deze week een flinken gang gemaakt. Een drietal schepen werden afgeladen. Het weder leent zich uitstekend voor deze werk zaamheden en de aflevering gaat zeer ten genoege van de boeren. Naar men verneemt is de landbouwer d. B. voornemens over enkele weken met zijn gezin eene reis te ondernemen naar Transvaal. Hem zou vrije overtocht worden aangeboden benevens eene gelegenheid met landbouwwerkzaamheden aldaar ruim den kost te verdienen. Ook een paar gezinnen uit Andel zullen gelijktijdig vertrekken. lr|jhoeven-Cappel. De leer lingen der O. L. S. alhier zijn ijverig aan den handenarbeid. Allen doen hun uiterste best om met hulp van 't onderwijzend per soneel en andere kindervrienden aardige werkstukjes af te leveren. Zaterdagsmorgens werken de jongens dikwijls onder vroolijk gezang met mes, hamer en zaag aan een voudige houten voorwerpjes en 's Woens dagsavonds vervaardigen de meisjes allerlei nuttige en fraaie handwerkjes. Men is van plan 't volgend jaar deze voorwerpen met andere ingekomen prijzen te verloten om zoodoende in staat te zijn de kinderen een schoolreisje te laten maken van t geld. dat voor 't grootste deel door nen zelven is bijeengebracht. Voor den nieuwen cursus van het herhalingsonderwijs, aanvangende 1 Nov. a.s., hebben zich 7 jongens en 2 meisje» aangemeld. Woudricliem. Door eenige Wou- drichemsche visschers is Maandag j.l. in de rivier de Maas voor Heusden de eerste winterzalm gevangen en op de vischmarkt te Kralingen verkocht voor f 4 per pond. nuk. Door den landbouwer J. D„ is een zg. reuzen wittekool geteeld, welke het buitengewone gewicht had van 28 pond. Voorwaar een zeldzaam geval. De afwateringssluis in den „Beren- hoek" wordt geheel vernieuwd. Vandaar dan ook dat de weg is doorgegraven, en het verkeer door genoemde straat voor eenige dagen zal gestremd zijn. Rij- en voer tuigen moeten dus hun weg langs den dijk vervolgen. Meeuwen. Door den Raad dezer gemeente, is in zijne vergadering van 27 Oct. jl. vastgesteld, de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1911, vermeldende in ontvangst en uitgaaf f 8289,89|. Een inwoner dezer gemeente J. v. H., met zijn fiets op weg zijnde naar Breda, kreeg tengevolge eener botsing met een apderen fietser, ernstige verwondingen aan hoofd en hand, die aldaar ter plaatse ver bonden moesten worden. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven Op de jaarmarkten was de aanvoer van vee zeer groot en de handel behoorlijk levendig. Er was veel meer omzet dan eenige weken geleden, vooral doordat de boeren wat minder stug waren in hunne vraag Voor het buitenland was vooral veel vraag naar kalfkoeien, welke duur waren. Voor het vette vee was de prijs wat lager, vooral voor mindere qualiteiten. Naar vette kalveren was groote vraag en veel omzet. Schapen gingen niet vooruit in prijs en waren weinig begeerd. Vette varkens handhaven den ouden prijs; biggen gaan terug, en vanzelf daar door ook de andere soort van varkens, dragende en loopvarkens. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 72 11\ ct., 2de kwaliteit 61 k 65 ct., vette kalveren 60 62 ct., vette var kens 60 64 ct., voor Engeland, a alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 190 f 262, neurende f 160 k f 245, guste f 140 H 265, pinken f 65 f 95, kalveren f 14 f34, biggen f 7 f 11, drachtige zeugen f 55 a f 72, drachtige gelten f 40 A f 60, schot telingen f 20 f 28, schapen f 20 f 24, vette schapen t 20 k f 26, luxe-paarden f 540 f 645, werkpaarden lstc kwaliteit f 300 f 455, 2e kwaliteit f 210 f 330, twee-en-een-halfjarige f 150 a f 265, ander- halfjarige f af-per stuk. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Made c.a. op Maandag 24 October. Voorzitter was de burgemeester. Aanwezig alle leden. Er is één vacature. De notulen der vorige zitting worden na voorlezing goedgekeurd. Aan de orde is lo. Mededeeling proces-verbaal van kas- opneming. Voor kennisgeving aangenomen. 2o. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid, de heer F. v. d. Reijt. Na onderzoek dezer brieven wordt tot toelating besloten. 3o. Verzoek om eervol ontslag van den heer M. op de Kamp, onderwijzer aldaar, tegen 1 Mei a.s. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten het gevraagde ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen. 4o. Subsidie aanvraag van de Commissie werkzaam voor de overbrugging der Bergsche Maas te Keizersveer. Na eenige discussiën wordt besloten eene tegemoetkoming van f 15 te geven voor het eerste onderzoek, doch geene subsidie te verleenen. 5o. Mededeeling dat een brief is ontvangen van den heer van Marle, waarin deze mede deelt, dat eene Belgische combinatie zich voor dit tramplan interesseeren zal, en tevens dat het hem gelukt is met de betrokken autoriteiten tot overeenstemming te geraken over den aanleg der lijn op sommige punten van den rijksweg. De Voorzitter verwacht, dat de volgende maand het definitief besluit tot al of niet aanleg der tramlijn volgen zal. 6o. Wijziging algemeene politieverorde ning. 7o. Wijziging verordening legesgelden. 8o. De Gemeente-begrooting. Op deze begrooting is o.a. ook geplaatst de uitgaven voor den bouw eener nieuwe school, de verbetering der haven te Drim- melen, verbetering van het arrestanten lokaal in 't brandspuithuis, welke uitgaven een geldleening van f 6000 noodzakelijk maken. De begrooting, mitsgaders het plan der geldleening en de plannen voor den bouw der schoei worden goedgekeurd. Ten slotte wordt nog besloten f 200 toe te staan ter bestrijding der onkosten voor de feestviering te houden op 9 Nov. a.s ter herinnering aan de 25-jarige ambts bediening van den burgemeester. Hierna gaat de raad in geheime zitting over ter behandeling van bezwaarschriften tegen den Hoofdei. Omslag. Verslag der vergadering van den Raad der gemeente Almkerk, gehouden op Don derdag 27 Oct. Behalve de heer Van der Wal zijn alle leden tegenwoordig. Na voorlezing van het gebed opent de voorzitter de vergadering. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten, waaruit blijkt dat door de regeering toezegging is gedaan, te willen bevorderen dat voor de verbouwing der openbare school aan de Voorste^van Rijkswege een extra subsidie van t 3500 worde verleend boven de subsidie die volgens de wet toegekend zou worden. Met algemeene stemmen wordt die subsidie aanvaard. Op een verzoekschrift van den heer A. van den Heuvel, hoofd der school te Nieu- wendiik, om eervol ontslag als onderwijzer aan het herhalingsonderwys en lid der commissie tot wering van schoolverzuim, wordt beslist dit te verleenen en hem tevens dank te betuigen voor de door hem in dezen bewezen diensten. De gemeentebegrooting daarna in behan deling komende, wordt na eenige bespreking van ondergeschikten aard ongewijzigd goed gekeurd, hetwelk eveneens het geval is met die van het burgerlijk armbestuur. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering, waarna men over gaat in geheime zitting. PREDIKBEURTEN, 30 October. Geref. kerk vm. 9.30 leeskerk en nm. 5.30 u. ds. Brouwer uit Gen- deren. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezing. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. ds. Dierkens uit Besoijen. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Lans. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. E. Zwier van Raamsdonksveer. Dassen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Doopsbediening. (Polderlokaal) geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9,30en nm. 2.30 u. ds. E. Vonk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Z.z. nm. 2 u. ds. Pannebakkei. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Andel van Baarn. Pouderoijen, vm. 9 30 en nm 2 u. ds. Smits. Raamsdonk, (dorp) vm. 9.30 ds. J. C. V. Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2, leeskerk. Geref. kerk geen opgaaf. W. F. Gobius du Sart. hanna Cornelia, d. v. J. W. van Does burg en A. van der Giessen Johanna, d. v. C. van Beukum en J. Geerlof; Jacob, z. v. G. van Oord en G. van der Schuit. Overleden: Jenneke Schoon, 8 m. Raamsdonk. Ondertrouwd: Antoon g. Th. Broe ders en Cornelia de Jongh; Wilhelmus Olislagers en Adriana Snijders; Johan nes van de Laar en Helena C. Hamel. Getrouwd: Johannes C. T. G. Hom pus, 29 j. en Dymphna M Leijten, 25 j.; Leendert vau der Made, 30 j. en Antonia A. Lankhuijzen, 32 j. Geboren: Adriana G., d. v. D. Hen- drikx en J. MathonGerarda A., d. v. J. van Seters en A. M. Vissers; Antoon, z. v. K. A. de Rooij en J. A. van Zuij- lekomJohanna H., d. v. P. Broeders en W. Einmen; Josephine A. M. A., d. v. J. A. van Beek en M. Bouwers; Theodora A., d. v. G. C. Vissers en A. C. RioolMarinus J. F., z. v. F. A. Canters en M. Th. van der Rijken. Overleden Jacoba Johanna v.Strien, 55 j. wed. v. W. H. Schot. Kerknieuws. ltrueheiu. Ds. G. van Montfrans te Rouveen, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier aangenomen. Waardhuizen en Uitwfjk. Be dankt voor het beroep naar de Geref. Gem. alhier, door ds. N. Diemer te Dronrijp. Genderen. De vergaderingen der Chr. Knapenvereeniging Samuel, zullen voortaan gehouden worden des Zondags namiddags om 5 uur. Die der Chr. Jonge lingsvereeniging Maranatha, Zondagsavonds om 6.30 uur. ÏBur$erl(|ke Stuud. Werkendam, van 21 tot en met 27 Oct. Geboren: Jan Adriaan, z. v. A. W. van Dongen en A. M. Konings; Jo- binnenland. Op den Spoorweg van de Staatsspoor bij de Graal Florisstraat te Amsterdam is gisterenmorgen het gruwelijk ver minkte lijk gevonden van een lading- meester. Hij was letterlijk door midden gereden. Vermoedelijk tengevolge van onbekendheid met den plaatselijken toestand (de man was nog niet lang op deze standplaats) is hij onder een der eerste treinen -gekomen. De politie ta Rotterdam heeft ge arresteerd vrouw B. J. van D. en vrouw J. E. G., uit de Korte Wagenstraat, en twee mannenL. M. en J. van der L., die verdacht worden een afgemonsterd Zweedsch bootsman in de Korte Wagen straat te hebben beroofd van ongeveer f 600' aan Engelsch geld. llark(lN>rich(en. Beneden-Langstraat, 28 Oct. De fruithandel gaat naar evenredigheid van den geringen oogst nog vlug. Men besteedt nog voor goudreinetten en sterappels f9 f 10, zure bellefleurs f7 it f 8, zoete appelen f 4,50 f 5,50, stoofperen f 4 f 5 per H.L. en handperen 5 10 ets. per stuk. Waalwijk, 27 Oct. Op de veemarkt aange voerd 130 runderen. Kalfkoeien van f 280 tot f 310, Kaifvaarzen van f 160 tot f 270, Magere ossen en koeien van f totf Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f tot f Biggen aangevoerd 70 stuks. Prijzen f 7, tot f 11. Prijs der boter van f 1,31 tot f 1,39 per kilo. Aangevoerd 480 kilo. Vischmarkt Gorinchem. Geen aanvoer. Woudrichemsehe Vischmarkt. Paling f0,13f 0,53 per pond. Snoek f0,19f0,30 Wit visch f 0,01f0,20 Vischmarkt Hardinxreld. Geen aanvoer. Bralingsche Vischmarkt. Deze week aangevoerd en afgeslagen 9 Winterzalmen f 3,50 5,20 p. K.G. 9 Zomerzalmen f 1,2, Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 25 Oct. 0 82 M. 0.3 L M. 4- N A.'\ 26 0 78 0.4 L 27 0.4'J 0.32 Waterhoogte Maastricht (brug). 27 Oct. 0.45 M. beneden 0. 28 051 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 27 Oct. 1.42 M. boven 0. 28 1.39 A d verten tlën. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen bij het overlijden van hun ge liefden Vader en Behuwdvader, den Heer Johannes Enno van der Kaaden Sr., betuigen ondergeteekenden hun welge- meendeii dank. J. J. VAN DER KAADEN. M. VAN DER KAADEN— Van der Straaten. Almkerk, 27 October 1910. hand. Dr. Schmïtz uit Veen heeft later de pink geamputeerd. Heusden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, nm. 2 u. ds. Montijn van Almkerk. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillanrd. Aalstnm. 2,u. ds. Dekker uit Gameren. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.u. leeskeik. Baardwijk, vm. 10,u. Louwe Kooijmans. Babylomènbroekvm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9.30 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, nm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9,30 u. ds. Dekker, nm. geen dienst. Genderenvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Koolhaas. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u.ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden, cand. te Putten. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Klomp. H. Avondmaal. Nederhemert, N.z. vm. 10 u. ds. Pannebakker. Raamsdonkveer, nm. 2.u. ds. J. C. V. Rijswijk, nm. 2.u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm 9.30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.a., vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral luist en tiidig in te zenden. HEUSDEN 29 Ocl Op de graanmarkt besteedt men voor: Tartoe t 7a f 8.50, Rogge f 4.50 a f 5 Gerit f a f Haver f 4 50 a f 8 50, Koel zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND KAN ALTENA, - 8 Oct. Aardappelen. Vroege f.0 f 0. 0; Blauwe 4 25 a 4 75, Zeeuwen, j 4.50 a f 5 Jammen f af.. Hooi 'e gu al. f 150) o J 16 ie quad, (voorde pers)/ 12 0 a 00 Klaver hooi f 11.— a/13.Wit stroo 11 a f 12 Geel dito J k f Vetie kalveren tot el. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 25 k 26 ets. zwaardere 28 t 29 ct Boter j 0.7 5 a 0.85 per half K.G Ei'ren J 1.65 i f 1 75 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0 721/2 in de winkels dus f 0 771/i oer h. kilo. Eieren f 1 75 per 26 stuks Boter d'.r zuivelfabriek f 1 50. GENDEREN Staat der uitb taling van 10 tot 22 Oct. der Coöp Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier Hoogste prijs f 6.40, laagste f 4 80, middel prigs f 5 58 per 100 Liter.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2