Elysee gegaan en heeft aan president Fallières het ontslag van het kabinet aangeboden. Het ontslag wordt enkel beschouwd als een ontslag voor den vorm, als een manier voor Briand om zich zonder moeite te ontdoen van die medewerkers, die hem niet aanstaan of niet voldoende trouw voorkomen. Een nieuw ministerie Briand is reeds geconstitueerd. Pichon en eenigeanderen zullen hun portefeuille herkrijgen, Baithou en eenige andere ministers zullen door invloedrijke linker parlementsleden vervangen worden. Heustlen. 5 Nov. Men verzoekt ons mede te deelen, dat van af heden Zaterdag, de Chr. Volksbi bliotheek geopend zal zijn, en gedurende de wintermaanden eiken Zaterdagavond ten 7 ure in de consistoriekamer der Geref. Kerk alhier boeken zijn te bekomen. De Maastrichtsche boot sleepte een lichtefschip stroomopwaarts. Tusschen de stad en het Bernsche veer viel een kind overboord. Gelukkig was een 6chuit Woudri- chemsche visschers in de nabijheid, die het kind nog juist bijtijds konden redden. Na toepassing der middelen wist men de levensgeesten weer op te wekken. Gedurende de maand October is al hier 13 2 m.M. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 10. Tegenstrijdigheden. Terwijl menigeen klaagt over den kouden wind en men vlijtig begint met kachels te stoken, kemt men mij een stronk rijpe frambozen aanbieden en komt een jongen met een levenden mei kever, die hij op een blad van een boom in Oudheusden heeft opgemerkt. Werkendam- Dinsdagmorgen viel Adriana Ippel, op den polder Struike stuk, onder deze gemeente, van een trap en brak een der sleutelbeenen. IBesofjeil. Naar wij uit vertrouwbare bron vernemen zal alhier een broederschool gebouwd worden. Reeds tweemaal in 14 dagen zij n bij den viSscher S. v. H. de fuiken g licht. Bij de politie is aangifte gedaan. Door het departement der Mij. tot Nut van 't Algemeen is alhier een biblio theek geopend. De predikant met den heer H: B. en enkele dames zijn met de leiding belast, 's Maandagsavonds van half 7 tot half 8 zijn aan de Chr. bewaarschool boeken verkrijgbaar. Capelle. Op de j.l. Woensdag alhier gehouden veemarkt waB de aanvoer slechts matig, de handel daarentegen levendig, al het aangevoerde vee werd zelfs verkocht. De koepokinenting voor de ingezete nen dezer gemeente zal worden gehouden op Woensdag 9 Nov. a.s., des namiddags te 3 ure in de openbare lagere school in de Kom. Tot telegraaf- en telefoonhouder alhier is benoemd Adr. van Beek, brievengaarder, zoodat het telegraaf- en telefoonkantoor te zijnen huize voortaan zal gevestigd zijn. De alhier bestaande stoom zuivel fabriek „De Toekomst" mag zich in zoo'n bloei verheugen, dat de inrichting reeds is moeten worden uitgebreid. Bijna dagelijks melden zich nieuwe leveranciers aan. De melkrijders kunnen dan ook de kolossale hoeveelheid melk niet meer in een keer verrijden en zijn verplicht twee groote volle wagens te vervoeren. Moge zij zoo blijven bloeien. DriiliinehMi. In den nacht van 31 Oct. op 1 Nov. is de schipper C. Schuier van hier met zijn schip, geladen met sui kerbieten bestemd voor „Statendam", terwijl hij - nabij Willemstad voor anker lag, ten- govolge van den storm gezonken. Door haastig in de boot te stappen konden de schipper en zijn knecht hun leven redden. Na geruimen tijd rondgevaren en vele hin dernissen doorstaan te hebben, gelukte 't hun dóórnat den oever te bereiken. Assu rantie dekt de schade. €«iesseil. Door den gemeenteraad alhier is besloten een bijdrage van één cent per inwoner te verleenen aan de commissie tot overbrugging van het Keizersveer, ter tegemoetkoming in de kosten dier commissie. De beetwortelcampagne is alhier zoo goed als afgeloopen. De opbrengst is over 't geheel zeer slecht. Sommige verbouwers van. dit produot oogstten slechts 18000 per hectare. Aan het herhalingsonderwijs dat alhier 1 November j.l. is aangevangen, nemen 10 jongelingen deel. 's Gravemoer. Van de hooge vloe den ondervindt men ook hier weder last en schade. Dinsdagavond ging het water aan de- haven weder over den provincialen weg en ook de kaden in den buitenpolder overstroomden, waardoor velerlei werkzaam heden thans stop staan. Men maakte zich ongerust over het lot van den 81-jarigen visscher J. F. Christ, die den polder in was om een zoodje te vangen. Toen men met een boot op onderzoek uitging, zat de oude rustig te poeiëren en was niet weinig uit zijn humeur, dat men hem kwam zoeken. Woensdagmorgen was de vloed noghooger en ving* men paling op de kruin van den provincialen kunstweg. Doordat de keersluis aan de Hooge Brug buiten werking werd gesteld, was de water stand des avonds minder. In den Dongedijkschen polder is de kade aan de Groenendijksche haven ter lengte van 40 meters weggeslagen. Op de jaarvergadering van de ver een iging tot oprichting en instandhouding van scholen met den bijbel, deze week gehouden, is de aftredende voorzitter, de heer G. Verhagen, als bestuurslid herkozen. In de plaats van den heer P. Melsen, die als bestuurslid bedankte, is gekozen de heer P. van der Dussen. Heeuwen. Werd in de laatste alge meend vergadering van de afd. Heusden der Noordbr. Mij. van Landbouw in beginsel besloten tot het oprichten vaneen landbouw- cursus, heden avond werd deze geopend. Voegen we er dadelijk bij, dat hij zal gegeven worden te Drongelen en wel in het rechthuis aldaar. En aldaar had dan ook de opening plaats. Gezien het groote aantal leerlingen dat zich aanmeldde, gezien de velen die tegenwoordig waren, gelooven we, dat zoo ergens hier gezegd mag worden, dat die cursus voorziet in eene lang gevoelde be hoefte. Met voldoening, zei de burgemeester, welke eerst het woord nam, zie ik hier zoo velen bijeen. Die allen roep ik het welkom toe. Om drie redenen verheug ik mij hierover, luidde het verder. In de eerste plaats omdat onze afd. wel eens, meer dan eens, werd verweten, dat ze niets deed, dat ze dood was. 't Blijkt nu maar een schijn dood te zijn. In de tweede plaats verheug ik mij als burgemeester, in de derde als landbouwer. Z.EdA. hoopte dat de cursus rijke vruchten zou afwerpen, en gaf met dien wensch het woord aan den heer Hui- zinga, rijks-landbouwleeraar, welke eveneens zijne tevredenheid betuigde voor de sym pathie, waarmee deze cursus werd begroet. Vervolgens werd mededeeling gedaan van al hetgeen in de laatste jaren op dit gebied voor den landbouw wordt gedaan. Dat is begonnen in 1886, toen eene tentoonstelling, in de hoofdstad van ons land gehouden, de oogen opende en aantoonde, dat er veel, o zoo veel ontbrak. Tengevolge hiervan werd toen eene commissie gevormd, welke de vraag had te beantwoorden, hoe hierin ver betering te brengen. In tal van sub-commis sies verdeeld, welke elk hun rapport in zonden, waren al die rapporten het in tal van punten „roerend eens" o.a. ook daarin, dat onderwijs, en nog eens onderwijs hier noodig was. Die wenk werd aanvaard en thans zijn alleen in mijn ambtsgebied 41 inrichtingen, hetzij ze dan winterscholen, wintercursussen of hoe dan ook heeten. En nu, hier wordt onderwezen de theorie van den landbouw, iets anders is de praktijk. Zg moeten gaan hand aan hand, maar de theorie zal u leeren het hoe en waarom, de gronden waarop uwe handelwijze steunt. Verderdeze cursus, welke twee winters zal duren, vormt een geheel, vormt als 't ware een enkelen draad. Tracht dan dien draad heel te houden, des te sterker is zij. M. a. w. tracht er naar, deze lessen zoo trouw mogelijk te volgen, blijft alleen bij hoog dringende redenen weg, en moge hij velen zijn tot nut en zegen. Hiermede eindigde de geachte spreker en kon de leeraar, de heer Van Gooi, hoofd eener school te Dussen, zijne taak aan vangen. In de eerste les, zei deze, wensch te hij de vraag te behandelenWat is goed zaaizaad of aan welke eischen behoort goed zaaizaad te voldoen? linde en llrimmelen. Woens dag a.s. zal het 25 jaren geleden zijn dat de EdelAchtbare heer A. R. P. V. de Girard de Mieiet van Coehoorn, Burgemeester dezer gemeente zijn ambt aanvaardde. Bij deze gelegenheid zal er in de Protestantsche kerk te Made, des morgens om 9 uur door ds. Eggink een feestrede gehouden worden, waarbij de zangvereeniging „Onze vrije Uren" van Drimmelen eenige toepasselijke liederen zal opvoeren. Vervolgens zal er eene optocht door de gemeente plaats hebben en daarna receptie op 't Raadhuis. Des namiddags om 2 uur zal Z.E.Achtb. in 't schoolgebouw te Drimmelen feestelijk ontvangen worden. Om half drie receptie in hetzelfde eebouw, daarna volksspelen opgeluisterd door muziek en zang. Nederlieiliei't (N.z Bij de Don derdag j.l. gehouden candidaatstelling voor lid van den gemeenteraad zijn geproclameerd de heeren (alph.) A. v. d. Kolk (Noordzijde) en Johs. Spitzer (Zuidzijde). Donderdag 10 Nov. zal de verkiezing plaats hebben. De heer P. C. Smits alhier, wieDS koe van 't voorjaar 2 kalveren voortbracht, heeft deze kalveren aangehouden. Te vergeefs heeft een koopman hem thans f 80 per stuk geboden. Hieruit blijkt, dat er met fokvee nog wel een aardig duitje te verdienen valt en het vee thans buiten gewoon duur is. (Rietschoof). Woensdagmiddag had alhier eene aanvaring plaats. Eene afvarende sleepboot nam den draai wat kart, zoodat het achterste schip met een geweldigen schok in aanraking kwam met een vaartuig, dat hier aan 't bieten laden was. Van dit vaartuig werd de verschansing ingedrukt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Toen A. v. Ooijen alhier Donderdag morgen zijn schapen, die nabij de Kooi in een weide liepen, zou gaan halen, zaten beide dieren in de sloot. Een schaap was reeds verdronken. Een leelijk schadeposlje voor den man. De hetr J. C. Manssen, vroeger Ambte naar ter Secretarie alhier, is benoemd tot Gemeente-Secretaris te Harderwijk. Nieuwendfjk. Tot tijdelijk onder wijzeres aan de openb. school alhier was benoemd mej. J. Drent uit 's Gravenhage, die voor de benoeming heeft bedankt. Door den hevigen storm zijn Maan dagnacht twee aken, geladen met suiker bieten, van W. Monshouwer en A. v. d. Stelt, op het Steurgat volgeslagen en ge zonken. De schippers, in nood verkeerende, zijn gered. Na ruim 9 jaren alhier werkzaam te zijn geweest nam Vrijdagmiddag de heer A. van den Heuvel, die de benoeming tot hoofd der openb. school te Wijk aannam, afscheid van de leerlingen. Itaamsdoiikveer De uitslag van de heden gehouden herstemming ter verkiezing van een lid ^an den Gemeente raad is als volgt Uitgebracht werden 511 stemmen, waar van 15 van onwaarde, hiervan verkregen de heeren Veer Dorp Totaal J. C. Schoenmakers 89 177 266 W. F. Simonis 221 9 230 zoodat J. C. Schoenmakers gekozen is. llauiiisrioiifk. Aan het postkantoor Raamsdonkveer en de daaronder resortee- rende hulppostkantoren werd gedurende de maand Oct. 1910 ingelegd f 9610,13 en terugbetaald f 7760,33. Laatste boeknum mer 4621. Dat er in de P,enedenlangstraat goed vee gefokt wordt, bewijst wel het feit dat de heer M. de Roon dezer dagen een drie tal koeien verkocht tegen den prijs van f 1000. Naar wij vernemen is tot veearts in het district Oosterhout benoemd de heer Bouman te Tiel. Sleeuwök Het jaarlijksch onder zoek van de Landweer-verlofgangers zal ten gemeentehuize alhier gehouden worden op Woensdag 9 November a.8. en wel voor die van de lichting 1910 des voormiddags 10 uur en voor die van de lichtingen 190 en 1907, benevens die van de lichtingen 1905, 1906, 1908 en 1909, die dit jaar niet onder de wapenen zijn geweest, des namid dags ten 1,30 uur. Door de Arr. Rechtbank te 's Her- togehbosch is A. A. J. Sips, welke op 15 Sept. j.l. in de woning van G. van Vuuren alhier diefstal met inbraak pleegde, tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Door den militieraad zijn voor den dienst bij de Nat. militie ^ongeschikt be vonden de lotelingen van de lichting 1911 P. Sterkenburg no. 2, H. Damen no. 4, G. Ippel no. 6, A. J. Vroegh no. 13 en C. van der Kaa no. 28. In de rijkspostspaarbank is over de maand October ingelegd f 328,15, terug betaald f 908,50. Behandelde telegrammen 29 en gesprek ken 10. Sprttnj£- Gedurende de maand Oct. werd alhier aan het hulppostkantoor op 's Rijkspostspaarbank belegd f 675.38 en terugbetaald f 2745.68- Op de 1.1. Maandag te Waalwijk gehouden keuring voor de Nationale Militie, zijn vier lotelingen uit onze gemeente, on geschikt voor den militairen dienst bevonden, n.m. De Graaf, J. W. Ganuït, F. v. d. Hamme en J. Timmermans. Chr. Bras penning, die bij de loting te klein was, werd thans geschikt bevonden, daar hij alenu één streep, boven de vereischte lengte was uitgegroeid. Heden broeiden, bij den schoenmaker J. F. alhier, een koppel kanarievogels, nog jongen uit. Als bijzonderheid verdient bovenstaande vermelding, daar zulks, gelet op den gewonen broeitijd der vogels, heel zelden voorkomt. Weeil. Maandag heeft de militieraad in zijn gehouden zitting te Waalwijk, de volgende lotelingen van de lichting 1911, ongeschikt verklaard voor den militairen dienst: L. Bouman, J. Verbeek en B. Vos. Juffr. D. had het ongeluk van een trap te vallen, met het gevolg, dat haar enkel zwaar gekneusd werd. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Aan het telefoonkantoor werden over de maand October 71 telegrammen behandeld, waarvan 44 werden verzonden en 27 ontvangen. Aan het hulpkantoor werden over deze maand, ten behoeve van de Rijkspost spaarbank ingelegd eene som van f748,50, verdeeld over 18 inlagen. Vrff hoeven (hippel Evenals den vorigen winter is hier thans weer ge opend de „Reizende Bibliotheek" van 't Nut van 't Algemeen. Verleden jaar was't aan tal lezers 36, 't aantal uitgelezen boeken 260; meerdere bekendheid zal 't gebruik wel doen toenemen. Gedurende de maand October j.l. werd op het hulppostkantoor alhier, in de Rijkspostspaarbank ingelegd een som van f 2546.88, verdeeld in 43 inlagen. Gedurende de maand October 1910 wer den 32 telegrammen verzonden en 28 ont vangen, en 14 gesprekken gevoerd. Maandag j.l. was de Christelijke Zangvereeniging „Hallelujah" alhier, uit- genoodigd ten huize van haren directeur, den heer L. A. Koole te Waalwijk, bij wien zij op gulle, hartelijke wijze werd onthaald. Aanleiding tot dezen feestavond was de omstandigheid der behaalde over winning te Ammerstol, op 2en Pinkster dag 1.1. en het feit dat het thans juist 6 jaar geleden was, dat haar bekwamen direc teur als haar leider optrad. Waalwijk. Door thans nog onbe kende daders zijn alhier bij verscheidene huizen de ruiten ingegooid, n.l. bij de heeren Kleiborg, Pernot, Timmermans, Van Turnhout en Costie, bij dezen laatste is de schade aanzienlijk, aangezien het groote spiegelruiten zijn. Een der hoofdleiders der stakers, zal zich eerdaags naar Amerika begeven om daar zijn fortuin te beproeven. Waaspik. Naar we vernemen hebben B. en W. besloten tot verkoop der Centrale verwarming in de openhare lagere school alhier. De verwarming zal voortaan geschie den door gewone kachels, hetwelk is geble ken voordeeliger te zijn. Door Ged. Staten dezer provincie is afwijzend beschikt op een verzoek der Electriciteitsmaatschappij „Raamsdonk" tot het aanleggen van electrische geleidingen langs en over de provinciale wegen in deze gemeente. Deze week hebben de Gebr. de Graaf, scheepsbouwmeesters alhier een gedeelte hunner werklieden gedaan gegeven. Door dezen maatregel zijn verschillende huisge zinnen zonder verdiensten. (Vond rieliem. In den afgeloopen maand zijn er in het Heusdensche visch- water gevangen: 513 pond Houting, 594 pond visch, 97 pond snoek en 1 zalm. W|jk. De Militieraad heeft Maandag j.l. van de lichting 1911 afgekeurd de volgende lotelingenB. M. v. d. Pol, P. Roeland en C. Vos. Van 10 op 11 November a.s. zullen in deze gemeente ingekwartierd worden een hoofdofficier, vijf onderofficieren en twee minderen, voor de te houden inspectie der landweerplichtigen. De landbouwer J. P. kwam Maandag tot de onaangename ontdekking, dat een zijner koeien geheel uitgemolken was. De melkster kon toen met een ledigen emmer huiswaarts keeren. Verslag van de openbare vergadering van den raad der gemeente Veen, gehouden op Vrijdag 28 Oct. n.m. 6 uur. Tegenwoordig 5 leden. Afwezig 2 leden. Voorzitter: de burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering waarna de secretaris de notulen der vorige leest, die worden goedgekeurd. Aan de orde is: 1. Een schrijven van Ged. Staten hou dende besluit tot goedkeuring eener af-en overschrijving op de begrooting 1910. In het schrijven wordt er op gewezen dat in het vervolg vergunning van den Commis saris moet worden gevraagd voor het be- hleeden der betrekking van gemeente-bode door den veldwachter. 2. Vaststelling der begrooting van in komsten en uitgaven voor 1911. De Voorzitter stelt voor aanstelling van een nachtwacht De heer S. ziet weinig nut in de aan stelling. De Voorzitter: wel. De heer V. A. ook. De heer S. stelt voor de beslissing uit te stellen. De Voorzitter brengt bet voorstel in stemming. Wordt met 3 tegen 2 stemmen verworpen. Vóór stemden V. A. en J. De begrooting wordt daarna met alge- meene stemmen vastgesteld op f74499.65. Eveneens wordt met algemeene stemmen vastgesteld een besluit van den raad tot toekenning eener subsidie aan het algemeen armbestuur van f6.50 3. Besloten wordt de bestaande regeling omtrent de gemeenschappelijke aanstelling van een veearts opnieuw voor één jaar vast te stellen De Voorzitter sluit de vergadering. Ker kii ieuws. Itaanisdonksveer. De uitslag der gehouden verkiezing tot le<ïen van het kiescollege der Ned. Herv. Gem. is als volgt C. A. de Bruin, H. van Dongen Johz., A. J. Lankhuij zen, aftredenden en in de vacature S. Lankhuij zen werd gekozen D. Lankhuij - zen Sz. 'sGravemoer. Op Woensdag 9 Nov., des avonds half zeven, zal in de Chr. Geref. kerk, dankdag voor het gewas des velds worden gehouden. Daarmede hoopt ds. G. Klumper zijne geregelde wekelijksche spreekbeurten gedurende de wintermaan den op Woensdagavond, tevens aan te vangen. Loon op-Zan<l. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. alhier, ds. D. Th. Keek te Zuilichem. ■ledel De Eeiw. heer Ant. E. Enklaar, cand. te Utrecht, heeft het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier, aangenomen. ■Beseffen. Tot notabelen van de Ne- derlandsche Hervormde Kerk zijn herkozen C. Bakkeren en J. C. Winkel. Kprxer!|lke Kiand. Werkendam, van 28 Oct. tot 3 Nov. Geboren: Huibert, z. v. H. Maris en W. J. Schoon; Helena, d. v. J. T. Groeneveld en M. Kamsteeg; Bertu3 Marinus, z. v. A. de Heer en K. Bag german; Leendert, z. v. A. Moelker en J. Schoenmakers. Overleden: Hendrik de Gelder, 45 j. Gameren, over de maand October. Geboren: Antoon, z. v. W. v. Wijk en A. M. v. Wijk; Jan, z. v. M. A. H. v. Tuijl en J. M. Donker; Govert Johannes Hendrikus, z. v. A. v. Hees en A. de GoeijCornelia Jacoba, d. v. A. Dekker en L. VoorspuijMijntje, d. v. A. van Heukelum en C. Verbeek Frons Willem, z. v. G. C. W. v. Os en J. v. d. WerkenAdrianus Catrinus, z. v. M. v. d. Stam en G. van Tuijl; Baeltje, d. v. J. A. v. Snijdam en L. v. Oort; Martinus, z. v. L. v. Tuijl en J. v. Tuijl; Peterke Bertha, d. v. G. H. v. Leeuwen en G. C. Jonkers. Overleden: Peter Jan Hendrik van Steenbergen, 7 m.; Jan Hendrik Baijense, 2 m.; Helena Maria Verhoeks, 2 m. Dewerken en Sleeuwijk van 28 Oct. tot 4 Nov. Geboren: Leendert, z. v.J. Brander horst en A. C. Verheij. Capelle, over de maand Oct. Ondertrouwd: Pieter Bax, 26 j. en Maria van Tilborgh, 26 j.; Arie de Rooij, 29 j en Geertrui Quirijns, 23 j.; Hubertus Leemans, 27 j. en Anna Tim mermans, 23 j Getrouwd: J. Versteeg, 26 j. en A. van Peer, 21 jP. Bax, 26 j. en M. van Tilborgh, 26 j. Geboren: Marinus Hendrik, z. v. Th. A. Korsten en A. v. d. LeijJo hanna Pieternella, d. v. A. de Jong en C. v. d. Wiel; Johanna Elisabeth, d. v. J. Verduijn en A. v. d. LeijMatthijs, z. v. W. M. Blom en H. J. Waarts; Adriaan, z. v. A. Heurter en J. W. Ie Cessie. Overleden: Pieter Klootwijk, 77 j., echtg. van D. Spiering; Rebekka An- driessen, 67 j. en gezin 's-Gravemoer, A. J. v. d. SchansPotnmeren bij Alte Loerkow (Duitschlaüd), G. Rosenbrand; Waspik, A Quirijns en P. Roukens; Loon-op- Zand, G. Mandemakers. Genderen, van 15 tot 31 October. Geboren: Wilhelmina Johanna, d. v. W. Treffers en C. A. Garstman Gerrit Johan Willem, z v. D. F. Brune en Büccher; Albert Adriaan, z. v. B. Branderhorst en A. van der Zaken; Hendrika, d. v. W. de Waal en J. Vol Overleden: Ernstje van de Werken, 40 j Wouterina de Koning, 13 j. Meeuwen, 15 tot 31 October. Geboren: Hendrik Simon, z v. A. Colijn en A. C. Hoevenaren; Antonie Johannes, z. v. J. A. Ockers en B. de Raad. Almerk, van 15 tot 31 Oct. Ondertrouwd: Mauri ts Mouthaan, 25 j. en Hendrika van den Boom. Getrouwd: O. van Andel, 28 j. en G Donkersloot, 30 j. Geboren: Hendrikus, z. v. C. Ippel en A. Verwoerdt; Elizabeth Antonia, d. v. M. Noorloos en A. Colijn Cornelis Theodoris, z. v. D. v. d. Mooren en W: E. Kageling; Geertje, d. v. C. Branderhorst en J. Kamp. Overleden: Bastiaan Lankhaar, 72 j. Maaike Heijstek, 76 j. wed. A. Boeve Aait Cornelis Rombout, 17 j. PREUIKBEilRTEW, 6 November. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. ds. A. Merkeleijn te Schoon- dijke. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds.Laatsman. Dankuur voor den oogst. nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Van den Brink van Rot terdam. Geref. kerk geen opgaaf. 9 November nm. 6 uur ds. Hermanides. Voortzet ting Bij bel bespreking van Paulus. 2 u. H. Doop. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. ds. Locher uit Waspik. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Lans. Geref. kerk, nm. 2 u. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. leeskerk. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker, vm. doopsbediening. Geref. kerk vm. 9,30 en nm.*2. u. ds. E. Vonk. J. H. van Leeuwen, nam. doops bediening. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Z.z. vm. 10 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Andel van Baarn. Gallieren. Donderdag had alhier de verkiezing plaats van 2 Notabelen in de Herv. kerk. Uitgebracht werden 44 stemmen. Gekozen de heer G. Nieuwenhoven met 43 en herkozen met 36 stemmen de heer A. v. Tricht. Ingekomen van Beilen, H. M.Theijssen. Vertrokken naar Gorinchem, T. P. Dekker; Almkerk, H. Kant en gezin; Giessendam, A. KooijRotterdam, E. Koman. Ingekomen van Dussen, C. van Biesen; Hooge- en Lage-Zwaluwe, A. Konings Vertrokken naar Vrijhoeven-Cappel, C. HemmelRotterdam, A. A. v. Boe kelen en vrouw; Moordrecht, M. J. de Roon Loosduinen, S. de Jong Rhenen, J. Schage en vrouw; Zevenbergen, M. v Tilborgh Loon op-Zand, H. A. de Rooij Oosterbeek, E. F. v. Tilborgh Besoijen, E de Haan Leeuwarden, P. de Groot Raamsdonk, J. A. Faro Sprang, A. v. Peer: Zeist, A. Bax; Terheijden, G. A. Bax. Vertrokken naar: Dussen, M E. van Dijk; naar Brakel, Joh. v. d. Linden. Ingekomen van: Oestgeest, H. Dekker, van Rijswijk, Cor. van Noordenne en gezin. Vertokken naar: Goudriaan, W. H. v. d. Nat; Utrecht, D, A. Branger Sr.; Dussen, A. van AndelAndel, G. Donker sloot; Wijk en Aalburg, A. v. d. Heuvel en gezin. Ingekomen van: De Werken, H. Kant en gezin Poortvliet, Lt. Weslenbrugge. Heusden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamnm. 9.30 u. ds. G. J. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. Aalstvm. 9,30 u. ds. Smit uit Pouderoijen. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Davelaar nm. 2 u. leeskerk. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10,u. Lou we Kooij mans. Babylonïènbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9.30 u. ds. Dierkens en nm. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. (Polderlokaal) nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels. Eethennm. 9.30 u. ds. Van Asch. Genderen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Koolhaas, nm. H. doopsbediening. 9 November nm. 6 u. ds. Koolhaas. Dankuur voor 't gewas. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 1.30 u. lezing. Giessen, nm. 2,u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. E. Herpt, geen dienst. Loeve8tein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Klomp. H. Avondmaal. Nederhemert, N.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2