alpenjagers zijn gisterochtend in den Frfjus-jas onder een lawine bedolven, waarbij er een het leven verloor. Men weet, dat koning Manuel Por- riagal bij bet uitbraken vaD de omwen teling zoo overhaast verlaten heeft.dat hij nauwelijks de noodige bagage mee kon nemen. Zijn eigendommen zijn hem nu nagezonden Zeer zorgvuldig is er geschift wat staatseigendom en wat particulier bezit des koniugs wa«. Een vertegenwoordiger van Manuel was er voor naar Lissabon gegaan en heeft in overleg met een door de voorloopige regeering der republiek benoemde com missie alle bezittingen van Manuel bijeengezocht. Uit het pileis werd niets gemist en de slaapkamer van den koning werd nog geheel gevonden zooals de koning die verlaten had. Er werd ook daar niets vermist van de kleine snuis- terijetf, lijfgoed, enz. De republikeinsche coin mis'öie toonde zich zeer tegemoet komend en stond er in twijfelachtige ge\ allen steeds op, dat de voorwerpen dep koning toegezonden zouden worden. Bij deze gelegenheid is ook gebleken hoe eenvoudig de garderobe des konings was. Zij telde slechts twaalf pakken, een aantal, waar menige rijke fat zeker geen genoegen mee zou nemen. De Seculo, het te Lissabon verschij nende blad, meldt, dat de Lissabonscbe gas-maatschappij beslag heeft laten leg gen op een bezitting van de koningin weduwe Maria Pia, koning Manuel's grootmoeder. Zij ïr oet aan de maat schappij nog altijd een gasrekeningetje van 80,000 frank betalen. Er wordt ook gezegd, dat de maatschappij aan den koning geschreven heeft om hem te vragen of hij die schuld soms betalen tfible. Het eigendom, waar de maat schappij beslag op heeft laten leggen, is* een villa te Estorill, een mode bad- Het Engelsche s.s. Wally, dat op de Zuid-Amerikaansche havens voer, is bij Para op een klip gesiooten en gezonken. "Het röer was onklaar geworden100 opvarenden, waarvan 40 50 passagiers, zijh Omgekomen. Slechts enkele perso nen wisten zich te redden door zwem mende den vuurtoren van Arrohales te bereiken. Het schip was gezonken voor dat een reddingboot in zee gebracht •kon worden. Sedert jaren is er in de kranten veel té doen geweest over de nalatenschap van zekeren veldmaarschalk Paul Wirtz, welke meer dan 500 millioen gulden moet bedragen. De afstammelingen van Paul Wirtz hebben een vereeniging •gevormd, die haren zetel te Keulen heeft •eiï alle mogelijke moeite doet, om de erfenis onder de rechthebbenden ver- •deeld te krijgen. Nu lezen wij in een -bericht uit Keulen, dat het bestuur van die vereeniging verklaard heeft liet 'bewijs te kunnen leveren, dat het testa ment van den maarschalk vervalscht :-is ën de republiek Holland in de 17de .ïénw de nalatenschap, onder bedreiging me.t geweld, aan de stad Hamburg af- 1 handig heeft gemaakt. De tegenwerping Wafi Holland, dat de aanspraken verjaard «ijn, houdt, volgens het bestuur, geen steek. Ook de gerechtshoven te Weenen -hebben zich reeds met deze zaak bezig ■gehouden. Binnenkort zullen alle nakomelingen van Wirtz weer te Keulen een verga dering houden. :i>De- Echo de Chine maakt hekend, dat in Tau tsjeng-foe den 14en October het tuighuis van het Pei-jang-leger in de lucht gevlogen en vernield is. Er waren 23dooden en 12 zwaar gekwetsten. Të Lissabon is een staking onder het peïsoneel van het electrische tramnet pitgebxoken, De machinisten hebben de fabriek verlaten de wagens zijn op straat blijven staan. De eisch is acht werkuren 'en hooger salaris. Te Havre liggen ongeveer 500.000 'centenaars graan op de kaden, die wegens gebrek aan voldoende waggons op de We&ter Staatsspoorwegen en door den hoogen waterstand niet verzonden kun nen worden. Te Marseille heeft een ingenieur uit St. Denis zijn 8-jarig dochtertje met een revolver doodgeschoten, omdat hij hare moeder van ontrouw verdacht. De moordenaar is spoorloos verdwenen, maar men vermoedt dat hij zich schuil houdt om ook zijn vrouw te kunnen dooden. Pablo Iglesias, de eenige socialist in de Spaansche Kamer, heeft eenige op- ..schudding veroorzaakt door de mede- „rdeetling, dat de socialisten zich bij de M»epttb!ikeinen hadden aangesloten om de monarchie omver te werpen. Blijkens door de Porte ontvangen in- 'lichtingen zijn ongeregelde Perzische benden, die trachtten binnen te dringen op gebied dat door Turksche troepen werd bezet, teruggedreven. Zaterdag werd uit Konstantinopel gemeldGedurende de twee laatste dagen zijn in het late en 2de leger corps 144 nieuwe en 91 doodelijke ge vallen van cholera voorgekomen. }*iuat«elijk üleiJH». Heusdeu, 16 Nov. Vergadering van den raad dezer gemeente op Woensdag den 16 Nov. 1910, des n.m. te 7\ ure, ten raadhuize dezer gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Vaststelling gemeente-begrooting 1911. 2. Benoeming Regent Godshuizen (gewone aftreding van den heer H. A. J. Verhoeven). 3. Plan voor den bouw eener school voor M. U. L. Onderwijs. 4. Ingekomen stukken. Zaterdagmiddag passeerde alhier de z.g. wereldreiziger, de man die met een tonnetje aan zijn rechterbeen verbonden, eene wandeling maakte van Amsterdam naar Parijs en terug. Hij was van beroep Kapper, is tusschen de 20 en 30 jaar oud, heeft de steden Haarlem, Den Haag, Delft, Rotterdam, Dor drecht, Leerdam, Gorinchem, Woudrichem, met tusachengelegen plaatsen, reeds afge wandeld en was op weg naar den Bosch. Hij zegt door een vereeniging te zijn uit gezonden en noemde ons eene flinke som (dit mocht echter niet publiek gemaakt worden, zooals hij zeide) die hem wordt uitbetaald, als hij in Juni al wandelend terugkomt. Als hij niet vlugger gaat dan nu (vijf weken voor den afstand van Amsterdam naar hier) dan komt hij het volgend jaar nog niet te Parijs. Hij verkoopt onder weg ansichten. De wereld wil bedrogen zijn In het vischwater nabij den afsluit dijk te Well, toebehoorende aan Woudri- chemsche visschers, werd telkens gestroopt. Vrijdag mocht het de actieve Rijksveld- wacht alhier gelukken, zekeren A. O. op heeterdaad te betrappen, terwijl hij met de zegen dat water afvischte. Werkendam. Omtrent de Vrijdag dagavond gehouden Raadsvergadering kun nen we mededeelen dat: le. besloten werd om tot bestrijding van de voorloopige koster, tot het maken van plannen voor de overbrugging van de Maas bij Keizersveer 1 cent per inwoner te geven 2e. afwijzend werd beschikt op het ver zoek van den ambtenaar ter secretarie tot verhooging van zijn jaarwedde met f 100; 3e. het traktement van den heer P. Bag german èn als directeur der waterleiding èn als gemeente-opzichter te verhoogen met f 50; 4e. een adres van den heer J. L. Mussert tot verhooging der huurwaarde zijner ambts woning, te stellen ter afdoening in handen van B. en W. 5e. aangenomen werd f 5000 te leenen tot bestrating der Kade of Visschersdijk 6e. een goede ontvangst genoot een voor gestelde wijziging der politie-verordening, ten doel hebbende de vermomde bedelarij te weren; 7e, de heeren W. de Waard, K. de Boon en T. de Klerk, aangewezen tot onderzoek der geloofsbrieven van den heer M. J. Meijer, bij monde van den heer de Boon, adviseerden tot toelating; 8e. de heer L. J. van Santen gekozen werd tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim 9e. benoemd werd tot onderwijzeres bij het herhalingsonder wij a in de nuttige hand werken, in den Biesbosch mej. Tazelaar ter Napel; 10e. de begrooting voor den dienst 1911 werd aangeboden, in ontvangst en uitgaaf bedragende f 30026.25 11e. op verzoek van den heer C. J. Vis ser de Voorzitter toezegde te onderzoeken of voor het gebruik der waterleiding door houders van motoren wel werd betaald en sommige andere personen niet kosteloos gebruik maakten van de waterleiding; 12e. dat door den Voorzitter werd toe gezegd vroeger bij raadsbesluit voorgenomen plaatsing van lantaarns, voor zoover nog noodig, te bespoedigen, en 13e de Voorzitter op de vraag van den heer J. Visser Az., in zake een geschil tus schen onderwijzeressen aan de openbare lagere school, kon mededeelen, dat dit had plaats gehad buiten de gewone school uren en tijdens een door hen voor eigen rekening gegeven onderwijs in de hand werken. Naar we vernemen, is de heer P. Cornet C.Pz. benoemd tot voorz. der chr. Jongelingsvereeniging „Andreas", en zal binnenkort voor die vereeniging met ge- noodigden optreden de Weleerw. heer Klinkenberg, predikant te Gorinchem. Er is weer een fanfare-corps opge richt, vooiloopig tellende 17 werkende leden. Benoemd zijn: tot president-directeur, de heer J. I. Bril, tot secretaris, de heer C. de Graaf en tot penningmeester, de heer F. van Varik Fz. Aalburg'. Bij den landbouwer W. Lakerveld alhier is een goed gezond kalf geboren, dat in een gewoon geval eene handels waarde van f 25 heeft, hetwelk twee staarten heeft. Een staart zit half op den rug. Als het diertje opgroeit komt het door den tijd nog wel op de kermis te zien. Aalst. Zekere v. d. L., had deze week een buitenkansje, om met zijn hond op één dag een 4-tal bunsings te bemach tigen. Wijl voor deze diertjes van f 1,50 tot f 2,00 per stuk wordt besteed, is dit zaakje nog wel eens winstgevend. A ml el In een vorig nummer werd gemeld dat hier eerdaags eene derde post bestelling zou worden uitgevoerd, wat echter niet heel juist is. Wel is eenige wijziging in den dienst te verwachten en zal dan waarschijnlijk een derde post aankomen, die dan door het publiek kan worden af gehaald. Capelle- In den nacht van 11 op 12 November j.l., zijn in deze gemeente in verband met het onderzoek van verlof gangers der landweer ingekwartierd geweest een hoofd-officier en 6 minderen. Op den dag van het onderzoek, was het er zeer levendig door in onze gemeente. Alhier worden pogingen aangewend tot het oprichten van een dansclub. Naar we vernemen hebben zich reeds een aantal dames en heeren aangemeld, zoodat de pogingen vermoedelijk met het beste succes zullen bekroond worden. J.l. Zaterdag voormiddag, circa 10 uur, werden de bewoners dezer gemeente opgeschrikt door het geroep van brand. Weldra bleek, dat het geroep waarheid bevatte. Een groote hooimijt van A. Snijders, staande nabij het zoogenaamde Kwaaltje, stond in lichte laaie. Naar we vernemen is de brand ontstaan door het spelen van kinderen met lucifers. Daar assurantie de schade niet dekt, is de brand een groote schadepost voor den betrokkene. Alhier doet zich een geval van de besmettelijke veeziekte, miltvuur voor, bij P. Verduijn op de Zandschel. Druneil. Id de Donderdagavond ten 6 uur gehouden vergadering van den ge meenteraad is op voorstel van het Dag. Bestuur besloten met de gemeente Heusden een gemeenschappelijke regeling aan te gaan voor een veekring. Verder is nog besloten om op de loopende begrooting een post te brengen, groot f 1000. teneinde in de wintermaanden met het omwerken van woeste gronden te kunnen voortgaan. 's-fjlraveilioer. Zaterdagavond, ter wijl de vrouw van den schipper J. A. v. E. met hare kinderen a in tafel zat, werd de heete koffiekan door een der kleuters om getrokken, met het noodlottig gevolg, dat de jongste spruit van slechts enkele maanden den inhoud over het kleine lichaam kreeg. Voor het arme, met brandwonden overladen wicht, moest ijlings de dokter worden ge haald. Het herhalingsonderwijs aan de open bare school alhier is aangevangen met 14 leerlingen, n.l. 8 meisjes en 6 jongens. Wel jammer, dat van deze zoo nuttige lessen geen grooter gebruik wordt gemaakt. Metlerliemert. In de Vrijdag j.l. gehouden vergadering van den gemeenteraad werden tot onderwijzers bij het herhalings onderwijs aan de Noord- en Zuidzijde respec tievelijk benoemd de heeren C. Maris en W. Knoop. Voor het volgen van den wintercursus hebben zich aan de Noordzijde 16 en aan de Zuidzijde 3 jongens aangemeld. Het met pulp geladen scheepje van 2ebr. van der Meyden alhier, dat in den stormachtigen nacht van Donderdag op Vrijdag nabij Gorinchem volgeslagen en gezonken is, heeft men spoedig gelicht. Reeds Zaterdagmiddag lag het weer voor den wal te lossen, daar de lading onbe schadigd is. Deze was wel, doch het schip niet geassureerd. Gedurig ontdekte een bewoner dezer gemeente dat zijn aantal kippen steeds ver minderde en na onderzoek vond hij ze met afgebeten kop op eenigen afstand van zijn erf liggen. Van den röover was echter niets te be speuren tot op zekeren morgen een bunzing jager een grooten bunzing ving, die onder de hooimijt verscholen zat. Aieuwciidfjk. Zaterdag gaf de Chr. Zangvereen. „de Lofstem" (gem. koor) in het Instituutlokaal alhier een welgeslaagde uitvoering. Nadat de voorzitter, de heer L. Brander horst, de samenkomst met gebed en een welkomstwoord geopend had, gaf hij daarna de leiding over aan den directeur. De zang gaf blijk dat er flink gestudeerd was, prachtig klonk het dan ook in het welgevulde lokaal, terwijl voor afwisseling eenige voordrachten ten beste werden ge geven, zoodat het bestuur en de directeur, de heer Klaver, met voldoening op dezen avond kunnen terugzien. Door ds. Goedbloed werd de vergadering met een kort slotwoord en dankzegging gesloten. Nieuwkiiik. Bij den landbouwer J. van Son, alhier werden dezer dagen voor de tweede maal te veld staande erwten geplukt. Het gewas is frisch en de vrucht groen en evengoed van smaak als de zomersche. Ilaamsrioiik. De Stemgerechtigde Ingelanden van de waterschappen „De Gecombineerde Aanwassen" en „Nieuwe Buitendijksche Hooipolder" onder Raams- donk, zijn opgeroepen om Vrijdag 18 dezer te vergaderen over een voorstel van de Dagelij ksche Besturen om te trachten ook voor die gedeelten van genoemde water schappen, welke gelegen zijn ten Noorden van den Rijksweg van Raamsdonksveer naar Keizersveer, met toestemming van den Staat, uitwatering te krijgen in het Zuiderafwateringskanaal. Sprang. L.l. Vrijdagavond bemerkte zekeren D. Vos alhier, eenig gestommel aan zijn kippenhok; bij onderzoek bemerkte hij dat een hond bezig was, met het weg halen der kippen. De hond werd opgesloten. Later bleek dat den hond toebehoorde aan zekeren H. O. Vijf kippen werden dood terug gevonden. De schade die V. hierdoor beliep, moet (naar ons ter oore kwam) door den eigenaar van de hond vergoed zijn. In den nacht van Zondag op Maandag zijn alhier op twee plaatsen uit de schuurtjes konijnen gestolen. Bij P. van Vuuren lo en bij A. de Jong 5 stuks. Zou dit ook een hond gedaan hebben? Aeei». Tengevolge van het onstuimige weer der laatste dagen, werd reeds het vee gedeeltelijk naar den stal gebracht. Hoe wel de voorraad gras nog ruim is, is het voor het melkvee beter, dat het op stal staat. Alfillieil. Donderdag had J. Timmer mans, werkzaam in de stoomkoekfabriek van de firma mej. de wed. Van de Ven- Hendriks, bij het laden van peperkoek het ongeluk een kist met koek op zijn handen te krijgen met het gevolg dat vier vingers geheel verbrijzeld werden en hij dadelijk onder geneeskundige behandeling gesteld moest worden. Arfjhoeven-Cappel. Volgens de offlcieele uitkomsten der jongste volkstelling bedraagt het aantal inwoners dezer gemeente 543 inw., 281 mannen en 262 vrouwen. Den 17 November a s. zal het fanfare corps „Sirena" alhier een serenade brengen bij P. G. Hoefnagel alhier, naar aanleiding van diens 50-jarige echtverbintenis. Uaaluijk. Het kind, dat nu drie weken geleden, naar men zegt, giftig suiker goed gegeten had, is gisteren aan de gevolgen overleden. Waspik Volgens de uitkomsten der gehouden negende tienjaarlij ksche volks telling, bedraagt het aantal inwoners dezer gemeente 3258. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven Nog altijd blijft de aanvoer op de markten groot en nu het water ontijdig is komen opzetten langs onze rivieren zal die aanvoer in de eerste dagen nog wel grooter worden, want veel vee is daardoor van de uiter waarden n iar huis gehaald, terwijl het voor opstallen nog wel wat vroeg is. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 72 k 75 ct., 2de kwaliteit 62 6-5 ct., vette kalveren 59 62 ct., vette var kens 60 65 ct., voor Engeland, k alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 180 f 2-50, neurende f 160 a f °30, guste f 140 k f 240, pinken f 65 f 90, kalveren f 13 f38, biggen f 7 a f 10, drachtige zeugen f 52 a f 90, drachtige gel ten f 40 f50, schot- tëlingen f 20 «L f '25, schapen f f vette schapen f 20 i f 24, luxe-paarden f 540 S, f 640, werkpaarden 1ste kwaliteit f 300 k f 420, 2e kwaliteit f 210 k f 330, twee-en-een-halfjarige f 150 f 260, ander- halfjarige f k f per stuk. kerknieuws. 's ra vein oer. Bij de Gereformeerde kerk alhier is tot predikant beroepen de heer G. van der Zanden, candidaat te Putten. De heer J. LoefF, aftredend president kerkvoogd der Ned. Herv. Gem., is als zoodanig opnieuw benoemd. In het college van notabelen is de af tredende voorzitter, de heer J. H. van Willigen, als zoodanig herkozen, terwijl in de plaats van het lid C. J. Mouthaan, die buiten aanmerking wenschte te blijven, is gekozen de heer P. Rutters. Droiitfolrn Op Zondag a.s. in de namiddag-godsdienstoefening, zal in de Ned. Herv. kerk alhier, eene collecte ge houden worden ten bate van het Protes- tansch Ziekenhuis te Heusden. Aalburg;. Tot leden van het kiescol lege der Ned. Herv. gem. zijn na gehouden stemming herkozen de h.h. Johs. Mans, H. Wijgers en W. Lakerveld Pz. Hiiuicnluiid. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint: Een Engelsch assistent op een plan tage ter Oostkust van Sumatra Is, toen hij ongewapend toezicht hield, vermoord. Vijf verdachten zijn gearresteerd. Op de vraag in de memorie van antwoord, inzake het wetsontwerp tot aanleg van een gedeelte van den af sluitdijk der Zuiderzee en droogmaking van de Wieringer meer spoedig te wachten is, kan het antwoord niet be vestigend luiden, aldus schrijft de re geering in de memorie van antwoord op de algemeene beschouwingen. De regeering is met Gedeputeerde Staten van Noord-Holland in overleg getreden om tot oprichting van een technisch bureau te geraken, waarvan, behalve het opmaken van een uitge werkt plan, met begrooting, zal worden opgedragen het onderzoek der vele ge wichtige opmei kingen en bedenkingen van technischen aard, welke in het voorloopig verslag gemaakt zijn. Dit overleg met Gedeputeerde Staten heeft vooralsnog niet tot een bevredigend resultaat geleid. Een voorstel tot alge- heele indijking der Zuiderzee is,afgezien van het groot risico, aan dit werk ver bonden, mede met het oog op den toe stand van 's Rijks financiën niet te verwachten. De Indépendance Beige bevat een hoofdartikel over de voorgestelde ver sterking van Vlissingen, waarin gezegd wordt: Onze buren en vrienden (de Nederlanders) zijn vrij hun verdedi gingswerken in te richten zooals zij willen. Maar de mogelijkheid, dat En geland ons langs de Schelde te hulp komt, ingeval er op ons gebied een inval gedaan werd, is de beste waar borg voor onze onafhankelijkheid en onze waardigheid op politiek gebied. Zonder dien waarborg zijn wij, aan handen en voeten gehouden, overgele verd aan diengene onzer machtige buren die ons gebied door wil trekken om den tegenstander te ontmoeten. Neder land heeft daarom niet het recht om dien waarborg tot een waarborg in schijn te maken, door, indien het dan zou wenschen, de Schelde voor onze vrienden te sluiten. Men schrijft aan „Het Volk" uit Dokkum Eeu verrassing bezorgde verleden Zaterdag de Dokkumer postdirecteur, in gezelschap der marechaussee, aan verschillende vrachtrijders die dagelijks uit de omliggende dorpen naar de stad komen met hun wagen om koopmans goederen te vervoeren, boodschappen over en weer te bezorgen enz. Hun wo. den veelal briefjes door hun klanten meegegeven, om bij winkeliers in de stad kleinere of grootere commissies te doen. Al jaren geschiedt dat op deze wijze. Thans echter heeft de postdirecteur geadsisteerd door de marechaussee, sou der voorafgaande waarschuwing bij die vrachtrijders de briefjes, waarmede ze naar de stad kwamen, iu beslag ge nomen en de vervoerders verbaliseerd, zijnde een en ander in strijd met de postwet. Een tachtigjarige blinde vrouw, buiten de kom der gemeente Zonnemaire met een dienstbode wonende, kreeg bezoek van een haar onbekend persoon, die onder allerlei bedreigingen een som gelds van haar orderde. De oude vrouw, bevreesd voor de geuite bedreigingen, gaf den man al het geld, dat ze in huis had, zijnde f 55. De dienstbode spoedde zich daarop naar het dorp om hulp. De burgemeester stelde de justitie te Zierikzee vau het geval in kennis, die zich terstond naar Zonnemaire be gaf en een onderzoek instelde. Verschil lende personen heeft de rechter-com- missaris reeds in verhoor genomen. Het kind van C., te Kaatsheuvel, dat voor enkele dagen in een daar geves tigd snoepwinkeltje wat suikerwerk kocht en daar plotseliug zeer ongesteld van werd, is Zondag aan de gevolgen overleden. De zaak is in onderzoek. In het grensplaatsje Suderwick, bij Dinxperlo, is Zaterdag een verkiezing gehouden voor twee leden van den ge meenteraad, aan welke slechts een kiezer deelnam, welke op beide aftredenden zijn stem uitbracht, zoodat deze met recht éénstemmig zijn gekozen. Nog steeds werd een deel van het zilver, gestolen bij de groote inbraak bij de wed. Rijnbende van Hemert, aan den Kleine Houtweg te Haarlem, ver mist. Zondagmorgen ontdekte een loop jongen, dat voor het huis van de besto len familie een pak 1 g. Hij belde aan en toen het pak geopend werd, bleek het het ontbrekende zilver te bevatten, dat blijkbaar onder den grond verbor gen was geweest. Een inwoner van het dorpje B., in de provincie Groningen, had eenige keeren een aanbeveling gelezen over The Aural Remedies Co. te London, waarin het publiek voorgespiegeld wordt te kunnen worden genezen van doofheid. Voor een nader onderzoek stelde hij zich in verbinding met genoemd insti tuut en als antwoord daarop kreeg hij vele gedrukte stukken, waarbij aanbe velingen uit het buitenland en tevens het bericht om 1 pond sterling te storten voor medicamenten enz. Na de ontvangst van he. bovenstaande werd gecorrespondeerd met den heer consul-generaal der Nederlanden te Londen, om eens inlichtingen over The Aural Remedes Co. te geven. Bij schrijven van 8 November 1910, no. 7576, is daarop het volgende mee gedeeld „Naar aanleiding van uw schrijven van 4 dezer heb ik de eer, u op grond van een eenigen tijd geleden ingesteld onderzoek, stellig in overweging te geven aan The Aural Remedies Co. volstrekt geen geld te besteden. Wellicht stelt u er belang in te ver nemen, dat de beheerder dezer maat schappij in Londen de bekende dr. Crip- pen was, die heden als vrouwenmoor denaar wordt ter dood gebracht." De schout-bij-nacht F. C. E. L. Koster, aan wien in de plaats van den vice- admiraal I. van den Bosch, is opgedragen de betrekking van directeur en com mandant der marine te Willemsoord, tevens commandant der stelling van Den Helder, trad op 15-jarigen leeftijd als adelborst in dienst, werd 1 September 1876 benoemd tot adelborst le kl., in 1877 bevorderd tot luit. ter zee 2e en in 1887 tot idem le kl., in welken rang hij de betrekking vervulde van adjudant van den directeur en commandant der marine te Willemsoord. In 1899 volgde zijn bevordering tot kapitein-luitenant, in 1904 tot kapitein ter zee en in 1909 tot sckout-bij-naoht In dezen rang be kleedde hij de betrekking van chef van den marinestaf en van de afdeeliug defensie aan het departement van ma rine. De sehout-bij-nacht is 54 jaar oud. Op den dag ran den dubbelen moord te Spaarndam, heeft de zoon van den heer Melchior te Aalsmeer aan een familielid, elders woonachtig, die aan lager wal is geraakt, een bankbiljet van f 10 gegeven, terwijl in den loop van dien dag in een café te Halfweg een man, veel op dezen gelijkend, meerdere borrels heeft gekocht en bij de betaling een biljet van f 10 gaf. De dochter van den caféhouder, die den man hielp, is reeds gehoord. Naar dat familielid wordt nu, doch steeds nog vruchteloos, gezocht; hij is niet in zijn oorspronkelijke woonplaats (bij Purmerend) teruggekomen. De D. C. meldt dat door W. Noorland, duiker te Dordrecht een pak wordt ver vaardigd in den vorm van een duiker pak, dat hem in staat zal stellen, in geval van brand, menschen, die in levensgevaar verkeeren, te redden. Hfi

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2