Men schrijft uit New-York: De bemanning van het uit Glasgow komende stoomschip „Cadillac", kapi tein T. R Mac Cay, welke twee dagen gelederv Philadelphia bereikte, heeft gerapporteerd op 20 October op de reis van Rotterdam een buitengewone ge- beurtenis te hebben medegemaakt. üe „Cadillac", een olieboot van meer dan 5000 ton inhoud, heeft n 1. het gebied van onderzeesche aardbevingen gepasseerd. De „Cadillac" liep 20 October met een snelheid van 12 knoopen in het uur, bij goed weer met stevigen Z.-W. wind en bevond zich op een hoogte niet veel ten Zuiden van het traject der Oceaanstoomers tusschen New-York en Liverpool. Tegen half zes 's morgens juist toen de dag aanbrak, rapporteerde de uitkijk de nadering van een vloedgolf in het Z.-W. Kapitein Mac Cay werd gewekt, stond onmiddellijk op en snelde naar de brug; de torenachtige golf naderde snel voor de oogen der verschrikte bemanning. De Chineesche stokers in de machinekamers, hoerende wat er gaande was, verlieten de bunkers en stookplaatsen en liepen ook naar de dekken om de golf af te wachten. Ein delijk kwam deze. Op order van den k-ipitein was het schip zoo gaan liggen, dat de „Cadillac" de reusachtige golf op den boeg als 't ware opving. Toen iedereen den adem inhield van wat gebeuren zou, werd het schip weer in de diepte gesmeten, terwijl de dekken als het ware, waren ondergedompeld. Al wat op het schip niet vast op htt dek was bevestigd was weggespoeld of vernield, maar de bemanning was gered, dank zij de oplettendheid van de wacht. Een vreemder verschijnsel volgdede zee was in een fantastische golfbeweging. Ze scheen letterlijk te koken; terwij-l op vele plaatsen het water opspoot. Een vreemdsoortig gerommel ten gevolge van eene onderzee-beving kon duidelijk boven het gewone geraas worden ge hoord. Het water, dat uit zee opspoot en op de „Cadillac" neerkwam, was vrij warm. Weinige minuten later ging de wind liggen en vulden zwavelachtige dampen de lucht, waardoor het ademen ten zeerste werd bemoelijkt. Ten gevolge van de onderzeesche schokken kwamen duizenden dooden visschen naar de oppervlakte van tien oceaan. Onder deze drijvende visschen war«n vele bruinvisschen en haaien. iVluataelfiK I'll If 84 Wftt Werkendam. Donderdag 1.1. ver gaderde de landbouwvereeniging „Werken dam en omstreken", ten herberge van de weduwe Wink, alhier. Aanwezig waren 48 leden. De voorz. de heer Sigmond, opende de vergadering met een woord ter gedach tenis aan den overleden Secretaris, den heer van der Sluijs, en verzocht den waar- neiiièndèn secretaris, den heer Meijer de t oinlen te lezen, die vervolgens onveran- d»<( werden goedgekeurd. Medegedeeld w r<i dat als nieuwe leden zich hadden V' tfdven de heeren A. Mijnlieff, A. J. v. u D.mgen, C. v. d. Stelt en B. v. d. Kaa, t- r w hadden bedankt de heeren D. Pieck co D. A. Branger. Voor den landbouw- curf-us hadden zich opgegeven 14 en voor den fruitteeltcursus 11 leerlingen. Tot het nazien der rekening over 190911910, werden aangewezen de heeren A. Wink en H. C. Pellikaan, die hieraan voldeden en ze in orde vonden. De rekening die in ontvangst f 487,86, in uitgaaf f 146,70 bedroeg, sloot dus met een voordeelig slot groot f341,16. Hierna werd de begrooting voor 1910'11 vastgesteld in ontvangst op f 2190.16, in uitgaaf op f 1903,32, dus met een ver moedelijk batig slot van f 286,84, waarna als bestuursleden werden herkozen de heeren M. J. Meijer, W. de Waard en B. Dekker. In de plaats v in den heer Van der Sluijs, werd tot bestuurslid (dat tevens het secre tariaat zal waarnemen), na derde stemming gekozen de heer H. van Donkelaar met 25 Btemmen, terwijl de heer J. I. Bril 23 stemmen op zich vereenigde. Uit de ver schillende verslagen der commissies bleek, dat waren aangekochtkunstmest voor f 28979.79, voederartikelen voor f 2000. sparren voor f 685.39 en ruim 600 Kg. klaverzaad. De heer 't Hooft gaf daarna een overzicht van paarden- en runderen- Verzekeringen. 36 Leden hadden 451 run deren verzekerd voor een bedrag van f 63030.er was reeds f 738,49£ winst m irmakt, terwijl het getal uitkeeringen 11 is geweest. 25 Leden hadden 130 paarden r.ryekerd voor f 44860er was winst gemaakt f 1623,75$, terwijl het aantal uit keeringen 4 had bedragen. De uitkeeringen zouden waarschijnlijk in 't vervolg van 70 op 80 pet. worden gebracht. De heer Hak kers, voorz. van de plaatselijke afd. der landbouwonderlinge, somde de voordeelen dier verzekering op en wekte de leden der landbouwvereeniging op, lid te worden. De heer 't Hooft kon zich niet bij alles, wat de heer Hakkers mededeelde, neerleggen en zag vooral niet in, dat zulk een groote haast gemaakt behoefde te worden om lid te worden. Wanneer er een vergadering is met ver loting zal een spreker van de Landbouw onderlinge optreden. Verder deelde de Voorzitter mede, dat dezen winter de landbouwleeraren Camman •n Huizinge elk eene lezing zullen komen houden, dat Zaterdag a.g. de leden hun aan- deelen in het gebouwtje ten kantore van de Boerenleenbank tegen inwisseling der kwitantie, kunnen in ontvangst nemen. B» rondvraag verzocht de heer A. v. d. S 1' C*,, de vergaderingen in 't vervolg te Vuwoegen en ze om 6 of 5 uur te laten beginnen, wat de Voorz. zeide in een be stuursvergadering ter tafel te zullen brengen. Veel leden drongen er op aan dat de vereeniging pogingen in 't werk zou stellen den prijs der bieten binnen en buiten even hoog te krijgen, sommigen waren daartegen en de heer Bril beval tot besproken doel aan het oprichten van een Bieten bond, die b.v. in Zeeland goed werkte. Laatst gemelde deelde mede dat hij te Nieuwendijk en hier landbouwvoordrachten zou houden, die bijgewoond konden worden door personen boven de 20 jaar en hen die een land- of tuinbouwcursus hadden meegemaakt. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voorzitter de vergadering. Tot directeur der zangvereeniging „Uitspanning door Inspanning" alhier, is benoemd de heer J. I. Bril. Lnilel- Voor de betrekking van nacht wacht in deze gemeente, waaraan een salaris is verbonden van f 350, hebben zich 12 sollicitanten aangemeld. Het voornemen bestaat van gemeentewege contróleklokken aan te schaffen. Capelle. Deze week viel een zwaren wagen beladen met pakken hooi en gespan nen achter een voermanskar, in de „Vaart" nabij de Stationsoverweg van Kaatsheuvel Capelle. De wagen was bijna geheel in den modder gezakt en op verschillende plaatsen stuk. Het duurde dan ook geruimen tijd voor dat hij weder op het droge was ge bracht. De werkzaamheden aan de haven alhier zijn deze week klaar gekomen. Reeds met een oogopslag kan men bemerken dat daar een flink werk i3 daargesteld. Van deskundige zijde wordt ons verzekerd, dat de schoeiing een prachtwerk is en ver scheidene jaren het tegenspoelende water en eventueel aanbonsende schepen, zal kun nen tiotseeren. Drongelen. Op de j.l. Zaterdag te Utrecht gehouden algemeene vergadering is de heer A. D. van der Schans alhier, voor de provincie Noord-Brabant gekozen tot bestuurslid van de Vereeniging ter be vordering der paardenfokkerij in Nederland. Aan het herhalingsonderwijs alhier, door den heer Verzijl gegeven, wordt slechts door 4 leerlingen deelgenomen. De weinige deelname is wellicht een gevolg van de landbouwcursus, die hier eveneens wordt gehouden. €^aiiiereii. Onder talrijke blijken van belangstelling herdacht j.l. Zondag de WelEd. Zeergel. heer dr. H. A. M. de Rooij den dag waarop hij vóór 50 jaar als dr. promoveerde. Niet alleen van uit deze ge meente, doch ook uit omliggende ontving de jubilaris tal van gelukwenschen. Ook de Harmonie „Prinses Juliana" bleef in deze niet achter en vereerde den zeer achtenswaardigen jubilaris Maandagavond met een serenade. Het buitengewone wassen der boven- rivieren noodzaakte velen, den Zondag, niet als gewoon te gedenken, 't Was of we midden in de week verkeerden. Op de steenfabriek der heeren Gebr. De Jongh is nacht en dag gewerkt om de sternen die op de lage plaatsen stonden, op hoogere plaatsen te brengen. Ook aan de haven ging 't er erg druk toe met schepen van suikerbieten, welke voor rekening der verschillende fabrieken reeds waren opge hoopt. De schade veroorzaakt door 't water is enorm. Veel werkvolk op de rivierwerk zaamheden en steenfabrieken zijn thans buiten werk. Geertruidenberjg. Uit de uit komsten der 9e volkstelling is gebleken, dat deze gemeente 2179 zielen telt, waarvan 1074 mannelijke en 1105 vrouwelijke per sonen. emenderen. J.l. Vrijdagavond werd alhier den cursus in veekennis geopend, die vanwege de afdeeling Heusden der Noord-Brabantscbe maatschappij van Land bouw gegeven zal worden door den heer W. P. Hilwig, rijksveearts te Heusden. Zaterdag j.l. had M. van Wijk zijn paard voor het huis op zijn onafgesloten erf gejaagd, 't Dier scheen daar echter te weinig voedsel naar zijn zin te vinden en sloeg door onbekende oorzaak op den hol. 't Liep echter regelrecht naar de wei, waar het anders altijd naar toe ging en liet zich daar gemakkelijk vangen, zoodat dit ongeval buitengewoon goed afliep. 's-G ra venloer. Op verzoek van den WelEerw. heer ds. E. J. H. van Leeuwen, zal op Woensdag 23 dezer, des avonds 7 ure, de heer Meijering, directeur van Villa Wilhelmina, Tehuis der Vereeniging voor Christelijke drankzuchtigen te Princenhage, in de openbare school alhier eene lezing houden in het belang der drankbestrijding. Land van Heusden. Meldden wij onlangs dat de handel in jonge varkens minder vlug ging, thans kunnen wij mede- deelen, dat er op nieuw veel vraag naar die diertjes is. Op de laatste Bossche markt was de handel in biggen weder zeer levendig en werd van fl.85 tot f 2.20 per week besteed. Bij zulke prijzen is de varkensfokkerij bepaald een goed loonend bedrijf, zoodat dan ook steeds meerdere zich daarop gaan toeleggen; terwijl ook in toenemende mate gelet wordt op de hoedanigheid van het fokmateriaal. Slade en Hrinmielen. Volgens de uitkomsten der 9e volkstelling bedraagt het zielental dezer gemeente 2094 manne lijke en 2145 vrouwelijke personen, totaal 4239. Nederliemert. (Zuidzijde.) De polder van Herpt en Bern zal nabij het kasteel „de Voorst" alhier, door een duiker met de Maas in verbinding gebracht worden. Bij hoogen vloed zal men den polder inun- deeren om het weiland met het slibrijke water te bemesten. Daar het niveau van dezen polder 0,50 M. hooger dan het Maas- peil ligt, zal het overtollige water gemak kelijk verwijderd kunnen worden. Met het hooge water krijgen de mollen het diep in den grond te kwaad. Ze komen dicht aan de oppervlakte, maar worden daar verschalkt door den hond van den mollenjager. Op deze wijze werden er Woensdagmor gen op de Koningswaard alhier, niet minder dan 50 gevangen. Een zoet winstje als men ieder mollenvel op 8 cent rekent, maar treurig dat zooveel voor den landbouw hoogst nuttige dieren Ier wille van de mode verdelgd worden. Donderdag vierde de chr. jongelings- vereeniging alhier, haar 43-jarig bestaan. De voorvergadering werd gehouden in het kerkgebouw, waar ds. Pannebakker de feest rede uitsprak. Na afloop vereenigden zich de jongelingen met de afgevaardigden in hun lokaal, waar men nog geruimen tijd gezellig bijeen bleef. Lieuwendijk. Tot waarnemend hoofd der openbare school alhier, is be noemd mej. A. H. IJzenbrands, onderwij zeres aan deze school, en in haar plaats i? tot tijdelijk onderwijzeres benoemd mej. H. J. Elzerman, uit Geertruidenberg. Dezer dagen zou zeker persoon al hier, voor ruim f 40 aan coupons elders in gaan wisselen. De coupons werden in een oude enveloppe gedaan en op tafel gelegd, om deze later te gaan verzilveren. Maar moeder de vrouw zag het voor een waardeloos papiertje aan en gooide het in de kachel. Voorwaar een aardig schade- postje. Itaamsdoiik voer. Bij de heden gehouden verkiezing voor 3 leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, wer den uitgebracht 36 stemmen. De uitslag was als volgt: Math, de Bruijn 25 st., W. A. Martens 23 St., D. v. d. Waal 23 st., C. J. de Klijn en P. A. van Dongen 1 st., zoodat de aftredende leden allen zijn her kozen. Ro§§uni. Het laatste peeënschip voor de fabriek te Visé, de Arnold, van schipper Van Mulkom uit Den Bosch en toebehoorende aan den heer Maassen te Maastricht, voer Dinsdag met een grooten opperlast hier van den wal naar de sluis St. Andries, waar het ook nog geschut werd. Den volgenden morgen had eene boot het op sleeptouw genomen en pas waren ze uit het kanaal in de Maas of daar gleed de opperlast door het breken der schotten aan bakboord er gedeeltelijk af en begon het schip naar stuurboord over te hellen, sloeg om en zonk binnen enkele minuten totaal weg. De opvarenden, vader en zoon, wisten zich te redden. Voor ongeveer f 4000 peeën zijn verloren. Schip en peeën zijn geassureerd, maar al wat van den schipper was niet. §pi<ans. Deelden wij in ons vorig blad mee, dat in onze gemeente op twee plaatsen konijnen waren gestolen thans kunnen wij nog berichten, dat dit met één vermeerdert moet worden, n.m. bij W. Ge- nuit werden er diënzelfden nacht ook 2 konijnen gestolen. Bij nader onderzoek bleek ons dat de diefstallen door een hond(en) is geschied. Leeil. Het herhalingsonderwijs, cursus 19101911, is in deze gemeente aangevangen met 26 leerlingen, 16 jongens en 10 meisjes. Hot schijnt thans waarheid te zijn, dat ook uit deze gemeente een gezin naar Transvaal zal emigreeren. Naar wij echter met zekerheid hebben vernomen zal dit vertrek niet dit najaar maar eerst in Maart a.s. kunnen plaats hebben. De aflevering der suikerbieten gaat behoudens een paar slechte dagen geregeld zijn gang en is he't te voorzien, dat over enkele dagen deze campagne zal afloopen. Hoewel de aflevering zeer naar genoegen gaat, valt de opbrengst tegen. De bieten zijn te klein gebleven. De heer J. Timmermans, cand. gem.- secretaris alhier, slaagde deze week te 's Hage voor Leeraar M. O. Staatsinrichting. Het examen voor gemeente-secretaris werd door hem pas twee maanden geleden afgelegd. We mogen niet nalaten den heer T. met deze prachtige promotie te feliciteeren. mik. Van uit deze gemeente komt ons de mededeeling, dat het bericht in het nummer van Zaterdag, omtrent eene gehouden vechtpartij erg overdreven is. Er is wel een klap gegeven en de patiënt kwam ook wel in een drooge sloot terecht doch een formeele vechtpartij heeft niet plaats gehadook was er geen kwestie van mogelijkheid tot verdrinken. Summa summarum is het goed dat be richtgevers eerst goed onderzoeken alvorens neer te schrijven. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Heusden, gehouden op Woensdag 16 November 1910, des nam. 7.30 uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Vaststelling gemeente-begrooting 1911. 2. Benoeming regent Godshuizen, (af tredend de heer H. A. J. Verhoeven.) 3. Plan voor den bouw eener school voor M. U. L. O. 4. Ingekomen stukken. Voorzitter Burgemeester P. L. Honcoop. Secretaris de heer H. J. v. Eggelen. Aanwezig de heeren V. Everdingen, De Jongh, Van Andel, De Mol, Prins, Veerman en Vos. Nadat door den Voorzitter de vergadering is geopend, worden door den Secretaris de notulen van de vorige vergadering van 30 Sept. j.l. voorgelezen en goedgekeurd. Bij punt 1. der agenda deelt de Voorzitter mede, dat op de begrooting voor 1911 bij art. 13 Hoofdstuk II. een schrijffout is ingeslopen betreffende verlichting en ver warming van 't stadhuis, het bedrag is niet f 195 maar f 95. Ook moet bij art. 10 Hoofdstuk nog f 5 gevoegd worden wegens vergoeding voor 't gebruik maken van een schuur voor de paardenkeuring. Alsnu brengt de heer Van Andel namens de commissie van onderzoek rapport uit over de begrooting. De rapporteur brengt hulde aan B. en W. voor hun financieel beheer maar meent toch bij Hoofdstuk IV. afd. 3 betreffende de huurwaarde van localiteiten voor vergunning een opmerking te moeten maken. Vooreerst betaalt de heer A. v. d. Heijden evengoed f 30 als de heer Kuenen, dat is onbillijk. De Voorzitter zegt dat voor V. d. Heijden den weg tot reclameeren openstaat. Voorts zegt de heer an Andel krijgt de schatter f 40 voor eene opbrengst van f450. Spreker wil de huurwaarde dier locali teiten herzien en den schatter voor elke schatting salaris geven, daar hij toch niet jaarlijks behoeft te schatten. De aanvangsjaarwedde van den veld wachter wil de heer Van Andel op f 400 bepalen en na 5 jaar eene verhooging van f 50 tot f 450, een bedrag waarop de veld wachter D. v. Kuyk rechtens diensttijd aanspraak heeft. In rondvraag gebracht wordt dit voorstel goedgekeurd. Met gencegen constateert de heer Van Andel, dat er voorloopig 3 zit banken op de wallen geplaatst zullen worden, maar verwondering verwekt het dat daarvoor f 100 is uitgetrokken en nog eens f 150 voor de plantsoenen. Het vorig jaar is de banken-kwestie op f 100 bepaald. De Voorzitter zegt, dat er aan de plant soenen veel werk is, ook het snoeien der boomen is daaronder begrepen. De banken zullen er het volgende jaar komen, trots den ongeloovigen glimlach van den heer Van Andel. Nog wenscht de rapporteur iets aan te mogen merken op den post van f 456 bij art. 7 n.l. herstellingen van straten, kaden, muren, enz. en vraagt of ook de z.g. Bromsluis, nabij het Burchtplein, daarmede bedoeld is, want die verkeert in desolaten toestand. De Voorzitter acht deze sluis geen ge meente-eigendom en rangschikt haar onder de bezittingen van het kroondomein. Zoo lang Z.E.A. hier burgemeester is, ruim 30 jaar, heeft de gemeente nimmer iets aan deze sluis ten ko^te gelegd. Wanneer ze gemeente-eigendom was zou spreker voor stellen ze te laten afbreken en buizen te laten leggen, wat even dienstig was. Toch wil de Voorzitter wel eens met den rent meester van het kroondomein over deze zaak spreken, tevens den heer Van Andel de verzekering gevende dat deze voorloopig geen vrees behoeft te koesteren bij het passeeren dier sluis er door te zakken. De heei Veerman is het opgevallen, dat ook de muren aan de Noordzijde der stad voornamelijk langs de Bergsche Maas uit- kavelen. Spreker zegt, dat nu de onkosten nog gering zullen zijn, maar bij langer wachten aanmerkelijk zullen stijgen. De Voorzitter zegt, dat dit gevaar vroeger door den hoogen waterstand grooter was, dan thans. Echter wil Z.E.A.daar de steenen van een bijzonder formaat zijn, onderzoeken of er ter plaatse van de scheepswerf gemist kunnen worden en zoo aan den wensch van den heer Veerman tegemoet komen. Thans wordt de begrooting voor 1911 door den Raad vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 19436.78, met een post van onvoorziene uitgaven van f 427.78. Op de aanbeveling voor Regent der Gods huizen komen voor le de heer H. A. J. Verhoeven (aftr.), 2e de heer A. v. d. Heijden. De heer H. A. J. Verhoeven wordt met algemeene stemmen herbenoemd. Ingekomen stukken. c. Besluit Ged. Staten betreffende een nieuwe regeling over de aanstelling van een veearts voor de omliggende gemeenten voor 1 jaar (goedgekeurd). Door den Voorzitter worden de heeren Veerman, Vos en De Mol tot leden der Commissie van onderzoek gekozen. Punt 3 der agenda, plan voor den bouw eener school voor M. U. L. O. werd op verzoek van den Voorzitter, met toestemming van den Raad met gesloten deuren behandeld. Dit viel het publiek geducht tegeD, want er was veel belangstelling. De verslaggevers konden hun werk rustig verrichten, daar thans een geschikte tafel en dito stoelen ter hunner beschikking waren. Burgemeester Honcoop daarvoor onzen dank. N.B. Wij vernemen nader, dat omtrent punt 3 een mededeeling in de^ geheime vergadering heeft plaats gehad en de be handeling in eene volgende openbare ver gadering zal geschieden. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Vrijhoeven-Cappel, gehouden op Dins dag 15 November 1910, des nam. 7.30 uur. Tegenwoordig Burgemeester, de leden Voor de Poorte, De Bruijn, Van der Schans en Van der Hoeven. Afwezigde heeren Van der Waals, Stam en Oerlemans, de laatste met kennisgeving zijner verhindering. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige bijeenkomst worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: 1. Afschrift besluit van de Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, d.d. 3 November 1910, G no. 301, waarbij de rekening der gemeente wordt gesloten en vastgesteld conform de voorloopige vaststelling door den gemeenteraad. 2. De concept-voorwaarden der verpach ting, opbrengst haven- en kaairechten, dienst 1911, die met algemeene stemmen worden goedgekeurd. 3. Aanvraag voorloopige gasconcessie van het gemeentebestuur van Loon-op-Zand. Wordt besloten aan het Gemeentebestuur van Loon-op-Zand voor den tijd van zes maanden een voorloopige gasconcessie te verleenen voor het uitsluitend recht tot het leggen van onder- bovengrondsche leidingen in of boven gemeentewegen, met het doel om deze dieustbaar te maken aan het over brengen van gas der eventueel te Kaatsheu vel te bouwen steenkolengasfabriek, zoomede gas ten behoeve der straatverlichting te betrekken. 4. Behandeling der begrootir.g 1911. Niemand over de begrooting in het al gemeen het woord verlangende wordt over gegaan tot de behandeling der begrooting, eerst van de artikelen der uitgaven, daarna van die der ontvangsten, welke na beraad- slaging achtereenvolgens worden goedge keurd. De begrooting hierna in haar geheel in stemming gebracht, wordt met algemeene stemmen vastgesteld in ontvangst en uitgave beide op f6387.86. 4. In verband met den op de begroeting voor 1911 hoofdstuk V, art. 6 van ontvang-ten „subsidie van het Rijk ingevolge art. 53 der wet op het lager onderwijs in de gewone kosten van dat onderwijs" uitgetrokken post ad f 1000, wordt met algemeene stem men besloten een adres ter zake aan Hare Majesteit de Koningin te richten. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Kerknieuws. Vrijhoeveii-C appel. A.s. Woens dag 23 November 1910 des avonds te 7.30 uur hoopt voor de Gereformeerde Jonge- lingsvereeniging „Gedenk aan Uwen Schep per in de dagen uwer jongelingschap" alhier op te treden ds. S. Datema van Delfshaven met het onderwerp„De kinderen van Abel". Toegang vrij. Meeuwen. Zondag jl. werd voor het eerst in gebruik genomen de aangekochte kachel in de Ned. Herv. kerk alhier, 't Bleek eene goede gedachte vin het kerk bestuur te zijn geweest, daar de kachel zeer goed voldoet, hetgeen door vele kerkgangers zal worden gewaardeerd. 's-Clravemoer. In de plaats der heeren M. J. de Jong, G. P. Blom en J. Loeff, die met 1 Januari 1911 aftreden, zijn als leden in het kiescollege der Ned. Herv. gem. gekozen de heeren J. van der Dus8en, A. Heijblom en P. van Gooi. Nieuwendtfk. Den 25 Dec. zal het 75 jaar geleden zijn, dat onze gemeente werd gesticht en onder leiding van wijlen ds. G. F. Gezelle Meerburg, de ambten werden ingesteld. Ter herinnering aan dit heuglijk feit zal op len Kerstdag a.s. prof. dr. H. Bavinck, van Amsterdam voor de gemeente optreden om een gedachtenis-rede over de afscheiding onzer vaderen uit de Ned. Herv. kerk van Almkerk te houden. PREDIKBEIIRTEM, 20 November. Geref. kerk geen opgaaf. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezing. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk nm. 2 u. ds. Davelaar. Geref. kerk geen opgaaf. H. A. 25 November nm. 6 uur de heer V. d. Roest zendeling. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. ds. J. C. V. Meischke uit Raamsdonksveer. 24 November de heer v. d. Roest. Lichtbeelden. Geref. kerk, geen dienst. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Ste:n Callenfels. (Polderlokaal) nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9,30 leeskerk en nm. 2.u. ds. Vonk. t. d. H. Dienst te Diemen en nm. 2 u. ds. Koolhaas. Geref. kerk vm. 9.30 u. lezingen nm. 6 u. de. Brouwer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. de heer H. Fokkens, cand. te Stadskanaal. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Z.z. geen dienst. a. Besluit v. d. Commissaris der Koningin dat tot zetters der belasting benoemd zijn de hteren L. Verhoeven en G. v. Everdingen. b. Schrijven van Ged. Staten behelzende verordening, regelende de inning van markt- gelden te Heusden in 1911. d. Schrijven van heeren Regenten der Godshuizen inhoudende rekening 1909 en begrooting 1911. e. Besluit Ged. Staten behelzende goed keuring wijziging gemeente-begrooting 1910. f. Ontwerp-verordening voor de op te richten waag te Heusden. Op een vraag van den heer Vos, waar de nieuwe waag zal komen, wijst de Voorzitter de oude Vischmarkt aan. De heffing zal zijn voor elk stuk rundvee 20 cent, voor elk stuk geslacht 10 cent, voor elk kalf 10 cent, voor 25100 K.G. vleesch 2 cent en voor elke 50 K.G. meer 1 cent. Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijseh van Dug- teren en nm. 2 u. ds. Ten Rokkel Huinink van Well. Doopsbedie- ning. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G J. v. d. Pol. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. Aalstgeen opgaaf. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. Louwe Kooijmans. Babylonïénbroekvm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capellevm. 9.30 u. ds. J. J. Ruijs. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Lans. Drunenvm. 10 u. ds. van der Ho ff. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, nm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 ouderling Slegt, nm. 6 u. ds. Dekker. Genderen, vm. 9.30 u. de heer Magrijn, cand. Giessen, nm. 2,u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. H. O. Roscam Abbing uit Nieuwerkerk a. d. IJssel en nm. 2.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Klomp. Nederhemert, N.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 ds. Goed- bloed en nm. 2 u. leeskerk. Pouderoijenvm. 9.30 u. ds. Smits. Raamsdonk, (dorp) geen dienst. Raamsdonkveer, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. Meischke.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2