J. SNIJDERS. Koffie-, Thee-, Ontbijt en Eetserviezen, tot Sint Maas Firma Soesman, In de „Kleine Winst L.YAN BLADEL Zonen, v. HPiziwr., m<sssa,m- TABAK, SIGARE1I en SIGARETTEN. C. IIÖIUI W. Sier- en Mlanlnm. J. EL EK AN, h ROMEIJA. Haarkundige, behoorende bij bel Nieuwsblad voor bet Lans ra Heusden ei Alteia ra Zalerdas 19 Not. 1910, No. 2998. Potterstraat, Hensdoi. Borstelwerk, Veprs, Dweilen, Zeemlappen, Sponzen enz. Havenstraat 5 (nafeü het station) '-Bosch. 19 Jaren was hy lydende geweest. Jonkerfrausstr. 27, botterdam. Telef. 5756 5 pet. korting a contant. Koffie, Thee, Suikei, Peekoffie (los en verpakt), Kindermeel, Bezems, Dweilen, Blooker's Cacao (ia busjes eu los), Stoelen. Zondags na 1 uur kantoor gestoten. \.s.=ABDIJSIROOP L=LOfiG£N P= ptjnan >5 SM ARTE M L'- LA1/PN GBZOtiDHBlO Buitengewoon groote keuze in: Huishoudelijke- en Fantasie-Artikelen, Bloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. en verdere aanverwante Artikelen. Drietrompetterstaat, HEUSDEN, alle soorten nieuwe groenten in blik. Alle soorten nieuwe Hollandsche, en Engelsche Jam. Vruchten op Sap. Prima kistjes vijgen. Versche Drniven. Levering van Banquette», Kransen eni. RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Herverzekering Gratis. Radicaal is hersteld. Wie? kr^rLam r'X,°. Radicaal is hersteld. Wie? Radikaal zijn hersteld. Wie BINNENLAND. In den laatsten tijd worden door eene te Buenos-Aires gevestigde kolonisatie maatschappij landbouwers voor Argen tinië aangeworven tegen een loon van f 16 per week, behalve kost, inwoning en vrijen overtocht. Op grond van bij Harer Majesteits gezant te Buenos-Aires ingewonnen bericht brengt het Ministerie van Buiten- landsche Zaken ter kennis van belang hebbenden, dat het niet raadzaam is op de hierboven bedoelde aanbieding in te gaan. De Nederlandsche vereeniging tot Hulp aan Lupuslijders te Rotterdam, die een volledige installatie voor Finsen- lichtbehandeling dier lijders in eigen dom heeft, biedt deze installatie in bruikleen aan die gemeente aan, omdat de exploitatie, die thans ten haize van een particulier geneeskundige geschiedt, op deze wijze niet voldoende dienstbaar kan worden gemaakt aan het algemeen belang. B. en W. stellen den raad voor, dit aanbod aan te nemen. Zij wijzen erop, dat de gelegenheid tot behandeling van lupuslijders in het Binnen-Gastiiuis te gering is voor de behoefte, en geven in overweging de inrichting onder één dak te brengen met de favus-polikliniek in de voormalige Ooornhertschool aan de Nieuwe Prinsengracht. De leider der favus-klinieken zou dan als leider der Finsen-lichtbehandeling kunnen op treden. De kosten voor de gemeente worden begroot op f 2500 per jaar, maar aangezien de Vereeniging door bijdragen harerzijds de behandeling van betalen- den zal bevorderen, is te verwachten dat van dit bedrag ongeveer f 1000 door bijdragen van patiënten zal worden gedekt. On- en minvermogenden moeteu ook door de gemeente kosteloos behandeld worden, en behandeling van andere patiënten zal niet mogen worden uit gesloten, maar van hen zal eene ver goeding van ten hoogste f 1 per uur kunnen worden gevraagd. Ook buiten de gemeente wonenden moeten tegen betaling worden toegelaten. Woensdag heeft het gerechtshof te 's-Hertogenbosch tot 10 jaar gevangenis straf veroordeeld J. V., wissellooper, wonende te Princenhage, thans gedeti neerd, beklaagd ter zake dat hij op 1 Februari j.l. heeft gepoogd zijn echt- genoote Margaretha Zwanenburg van het leven te berooven, door strichnine in het voor haar bestemde middageten te mengen. Bij vonnis der rechtbank te Breda, van 29 September, was beklaagde wegens poging tot moord ook veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf. De eisch van den advocaat-generaal was 15 jaar. Men schrijft aan de N. R. Gt. De trek van werklooze arbeiders uit de provinciën Groningen, Friesland en Drenthe naar Duitschland is in de laatste weken zoo groot, dat tal van personen onverrichterzake terugkeeren, soms tot de grens door de politie wor den teruggebracht of geheel te voet lange reizen naar de Nederlandsche grensplaatsen maken. Het aanbod van werkkrachten over treft in Pruisen en W estfalen de vraag er naar; tal van burgemeesters hier te lande waarschuwen dan ook voor het afreizen naar Duitschland voor het zoeken naar werk, waar het aan te raden is eerst dan daarheen te vertrekken, als men verzekerd zij werk te krijgen. Op de mijn Oranje-Nassau te HeerleD is Woensdag een ernstig ongeluk ge beurd. Men meldt daaromtrent aan de L. K.: Zekere Vos was met een 16-jarigen jongen, Bour geheeten, bezig met het herstellen en scherp maken van lucht- boren. Een boor, die verstopt was, legde hij in het vuur om ze gloeiend te maken. Met een vreeseiijken knal sprong de boor in duizenden splinters, die door de smederij vlogen. Van Vos, die de boor met een eind in de hand had, werd de duim afgereten en hand en arm tot aan de elleboog verbrijzeld, terwijl een stuk staal van lOc.M. lang in zijn onderlijf drong. De jongen kreeg een splinter in het hoofd, die de her sens raakte, terwijl eenige stukken in zijn gezicht kwamen, vreeselijke wonden achterlatendo.a. is meer dan de helft van den neus afgescheurd. Welke kracht de splinters hadden, kan men hieruit zien, dat het ijzeren dak op vele plaatsen groote gaten ver toonde, waardoor de splinters zijn ge drongen. Op 50 meter afstand drongen de splinters nog door de ijzeren platen. Iedereen vluchtte uit de smederij by het hooren van den geweldigen slag, I li ie de smidse deed daveren. Genees-^D undige en geestelijke hulp was dade lijk ter plaatse. Beide verwonden ver- keeren in levensgevaar. Een leuk boertje. Uit Gennep meldt men aan De Geld. als historisch In de nabijheid van Kleef had een arm keuterboertje 100 Mark aan schulden te betalen. Eindelijk wordt de winkelier het wachten moede en zendt er den deur waarder op af; deze laatste, niets vin dende van eenige waarde dan een mager koetje, dat men volgens de wet niet mag ontnemen, keert onverrichter zake huiswaarts. Intusschen zint en peinst de broeder van den winkelier om het boertje zijn beestje afhandig te maken. Hij trekt naar de woning om het koetje te koopen, doch komt tot geen accoordhet man neke klaagt al maar door, dat hij zoo'n gebrek moet lijden. Kwasi medelijdend zegt de andere, ik zie uwen toestand, het gaat zoo niet, ik zal je helpen, morgen krijg je een mooie flinke geit present. Dankbaar voor zooveel goedheid boog het manneke dat het een lieve lust was. Den volgenden dag arriveerde Sik werkelijk, men kan begrijpen, hoe de familie in haar nopjes was. Garl naar den winkelier: Zeg broer, we hebben 'in, nou heeft hij twee stuks vee op stal, en de koe is ons! Drie dagen laterDe deurwaarder opnieuw op 't pad. Zeg vriend, je hebt nou twee stuks vee op stal, dus nu moet de koe worden verkocht. Ja, zegt het boertje, toen die goeie Carl me zoo'n schoone vette geit stuurde, he'k ze maar dadelijk geslacht, gezouten en opgegeten, en dè mo'k zeggen, ze smakte fijn, ik wou, dat ie er nog maar een stuurde. En weer keerde de deurwaarder on verrichter zake huiswaarts. De politie te Rotterdam waarschuwt tegen de handelingen van twee mannen, een als heer gekleed, zich voordoende als koopman, de andere als witkiel in dienst van dien koopman. De koopman biedt linnen te koop aan tegen een gulden den meter en waar men kans van slagen denkt te hebben, fluistert de witkiel eventueele koopers of koop sters in, dat men 45 centen moet bieden en het dan ook krijgt. Het te koop aangebodene is heel minderwaardig linnen. Men meldt uit Amsterdam: Louis Bouwmeester is Woensdag morgen aan het Weesperpoort station uit Indië teruggekomen. Bouwmeester had het tüdstip zijner aankomst zoo geheim mogelijk gehou den, zoodat er sleohts enkele vrienden aan het station aanwezig waren om hem te verwelkomen. Hij zal aldus vernamen wij ge durende de maanden December en Januari in het Bioscope Theater spelen daarna gaat hij een tournée door ons land maken, en na een maand rust vertrekt hij in Juni of Juli 1911 naar Engeland en Amerika. Zijn administrateur is reeds bezig met de voorbereidingen voor het op treden te Londen. Te Driel (bij Arnhem) is door den hevigen watervloed de steenfabriek van den heer Terwindt, te Nijmegen, onder- geloopen. Circa 2millioen gevormde steenen werden vernield. De schade wordt geschat op f 20 f 25,000. De justitie zal, zoo meldt H. D., een bedrag van duizend gulden uitloven voor aanwijzingen, die leiden zullen tot de ontdekking van den dader van den dubbelen moord te Spaarnwoude. Deze som is, zoo meldt men aan de O. H. Ct., door de familie ter beschikking van de justitie gesteld. Woensdagmiddag hebben een paar jongens op de Noorderbegraafplaats te Assen onder een plank die op het gras lag, gevonden e6n linnen soldatenzak, waarin een sigarendoosje met 5 biljetten van tien gulden en een bedrag van f 42.50 aan zilvergeld. Men vermoedt dat dit geld afkomstig is van een on langs in de kazerne gepleegden dief stal, waarbij een der menagemeesters een bedrag van ruim f 184 werd ont stolen. De zak, waarin het geld verborgen was, is gemerkt, zoodat de eigenaar daarvan spoedig is te vinden. Tijdens de behandeling van het pro cesGarsthagen kwam voor het Hof te Arnhem ook ter sprake de rechtzaak van de veldwachters Eijkelenboom en Knoppers, waarbij de Advocaat-Generaal verklaarde, dat beiden indertijd onschul dig waren veroordeeld. Wij herinneren onze lezers er aan, dat de Dordrechtsc'ne Rechtbank op 21 September 1900 de beide veldwachters wegens meineed veroordeelde elk tot twee jaar gevangenisstraf. De officier had vrijspraak gevraagd, bij welk requi sitoir de advocaat van beklaagden, mr. J. Salomonson, zich na een uitvoerige pleitrede aansloot. Het Gerechtshof te 's Gravenhage handhaafde by arrest van 8 Januari 1901 het veroordeeleod vonnis der oidreehtscke Rechtbank. Thans is door Mr. R. J. de Visser, advocaat en procureur te Arnhem, aan den Hoogen Raad een verzoek gericht om revisie van dh; vonnis. AD VER TENTIEN. Alles late keus. in Aardewerk in Porcelein, van af Complete Koffieserv ezen, aardewerk, f3. 17 stuks. Complete Koffieserv iezen, porcelein, f 17 stuks. Reclame Eetservies, aardewerk, f 5. 24 stuks. Ook voorhanden alle soorten alles zeer geschikt voor Verder te bekomen: De van ouds bekende collectie stalen ontvangen. ZWARTE EN GEKLEURDE JAPONSTOF- FEN, FANTAISIE KAUOEN k JOUR, alles in ruime keuze. V itrage, Tule, Glas-g< >rdij n enO vergordij nen Vlaamsch linnen met gewerkt midden stuk, in ale breedten. Gordijnstoffen, Franje Embrassen, gemaakte Sloopen, Beddelakans, Badhanddoeken, Tafellakens, Servetten, Gezondheidscorsetten in alle w ij d t e n. Prachtige nortccring Karpetten, Kapok ei Veerei voor Bedden, enz., enz. Beleefd aanbevelend, HEUSDGI. Breestraat heeft zijne Zaak geopend in merken van een der eer-te fabrieken in Nederland. Hij beveelt zich beleefdelijk bij e^n ieder aan en hoopt door goede waar en billyke prijzen zich ieders gunst waardig te maken. bericht dat hij heeft ontvangen Leverpastei per half blik 25 cent. Leverpastei getruffeerd per half blik 32£ Rfcclamepastei per blikje 13 Gesneden Rookvleesch per half blik 55 Gesneden Ham per half blik 50 Zalm, Sardines, Kreeft, Lunchtong, Ossetong, Garnalen, Mosselen, Ansjovis, Paling in Gelei. HOUIIAIV 3 AANLEG en ONDERHOUD van Prijsopgaaf en teekening worden gratis verstrekt, indien ons het werk wordt opge dragen, anders billijke berekening. Deskundige behandeling van Vruchtboornen. RUST-, ZIEKEN-, SÈRRE-, CAFÉ- TUIN- Goed en Goedkoop- Manden- Stoelenfabriek ,DE VLIJT" WIJK, bij Heusden. KANTOOR VAN Adviezen in alle zaken van rechts kundigen aard. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen aanbieden van onder- handsehe aceoorden, maken van Contracten enz. enz. Vlugge en prompte afwerking. Billijke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos ten in rekening gebracht. keninkl. Goedgekeurd. Reserves Ruim f 50.000. 1/5 3 Tjjdgeestlot f klassikaal i l.tf Ï/IO 3 o/0 Tijdgeest lot f 3i klassikaal f O.ttO. 1 SO 3 TUdtfeestlot f 1,5© klassikaal f 0,3©. 3 Tijdgeest polls f 11,— De Polissen geven 3 loterijen prec; dezelfde kansen als 1/20 Staatslot, do« zijn veel voordeeliger. Verkrijgbaar te Rotterdam aan het Hoofd kantoor Wijnstraat 16. Te Heusden, bij W. v. HELDEN, K rtiAvu t fu Te Veen, bij Tj. JONKER. Te Gilsen, bij J. v. HERWIJNEN. Toezending naar buiten na ontvangst bedrag plus f0,15 voor porto- en zegelkoaten. OPLOSSING Longen -f- Abdijsiroop Leven -J- Gezondheid. Longen Abdijsiroop Pijnen -f- Smarten. WANT: het eenigst middel tegen Asthma en alle borst- en longaandoe ningen is de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo. Prijs per flacon van 230 gram f 1,van 550 gram f 2,van 1000 gram f 3,50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus! Centraal-Depót L. I. AklER. Aan Alkemadestraat, |j Rotterdam. Verkrijgbaar te: Heusden: H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; Aalst: G. v. d. Zalm; AlmkcrkS. van DrunenAndel: J. G. Schouten; Besoijen: D. van Hel voort; DussenJ. J. Paes; GendereuB. de Graaff; Giessen: J. vanVugt; lank (Dussenpolder): A. v. d. Pluijm Heijmans; leeuwen: G. Sterkenburg; Nieuwendijk: B. Romeijn; Veen: J. Vos Bzn.Vlijmen: H. van Wordragen v. d. Ven; Werkendam: C. P. Cornet; Woudrichcm G. Wilhelm; Wijk: G. Versfeit en M. Schouten; Drunen: L. van der Lee Honderden zijn reeds hersteld door „Crinofloor". Waarom zou het u niet kunnen baten? Grootste vertrouwen in geheel Nederland. Geene middelen worden verstrekt alvorens wij weten aan welke van de 19 soorten Haarziekte men lijdende is. Thans heb ik het genoegen te kunnen melden, dat van zijne Na door wjjf Doctoren teveigeefs behandeld te zijn, door mij Weder een ongelooflijk bewijs van deugdzaamheid der „Crinofloor" Haar-ontwikkelingsmiddelen, waarmede reeds honder den en nog eens honderden Alle attesten zijn heslist geloofwaardig eü (férlijk, succes bijna altijd zeker voor kaalhoofdigheid en alle voorkomende Haarziekten. Advies eiken werkdag gratis in afzonderlijken Salon. Eenig eigenaar. Bekroond Gouden Medaille Parijs 1907. Hoogste onderscheiding Rome 1910. E' heeft een prachtige nieuwe aanvulling in hare Minzaam Aanbevelend, N. I „De Tijteest" Betaalbaar met f 1,per maauii.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 5