het diens schuld was, zei Woolf, dat hij, wegens ongeloof, uit het huis was ontslagen. Volgens een bericht uit Berlijn is Fraro, directeur van de werven van Blohm en Voes te Hamburg, er in ge slaagd, het slingeren van schepen zoo gn«d als op te heffen, door tanks in den romp te bouwen. Men verwacht van deze uitvinding een omwenteling iu den scheepsbouw. Zaterdag werd uit Londen gemeld: Een vergadering van kiesrechtvrouwen te Oaxton Hall besloot gisteren opnieuw deputaties naar het Parlementsgebouw af te vaardigen, om te trachten Asquith te spreken te krijgen. De politie ver hinderde de dames het parlementsge bouw te naderen en nam een aantal personen in hechtenis, dat tegen den avond tot ongeveer honderd was aan gegroeid en waaronder zich vele mannen bevonden. Later: 117 Kiesrechtvrouwen,die gis teren in hechtenis zijn genomen, zijn heden voor de politierechtbank in Bow- street verschenen. Een vertegenwoordiger der politie deelde mede, dat Winston Churchill, de minister van binnenlandsche zaken, na rijp beraad met de autoriteiten, tot de slotsom was gekomen, dat bij deze gelegenheid een gerechtelijke vervolging van de kiesrechtvrouwen geen enkel voordeel voor het algemeen belang zou oplevéren. Alle kiesrechtvrouwen zijn daarna op vrije voeten gesteld. Volgens een bericht uit Konstanti- nopel van 19 dezer zijn tengevolge van een storm op de Zwarte Zee vele zeil schepen bij Heraklea gezonken, waarbij verscheidene menschenlevens verloren gingen. Vrijdag zijn te Pueblo (Mexico) on lusten voorgevallen. Naar luidt van ambtelijke berichten zouden er 18 dooden zijn; maar volgens de mede- deelingen van reizigers, die uit genoemde plaats zijn gekomen, zouden er honderd dooden wezen, onder wie de hoofdcom missaris van politie. Volgens deze reizigers, begonnen de moeilijkheden toen de politie-agenten met den commissaris aan het hoofd een poging deden om een vergadering, belegd om te protesteeren tegen de herkiezing van Porfirio Diaz tot presi dent, te ontbinden. Een vrouw schoot den commissaris van politie met een revolver dood, waarop 'n gevecht volgde tusschen politie en betoogers. Een uit een raam geworpen bom doodde tal van politie agenten. Het gebouw werd ten slotte ontruimd. Uit de stad Mexico werden troepen gezonden, die, versterkt met manschappen van de veldwaeht, een huis aanvielen waarin de verzets i annen zich hadden verschanst. Na een hevig geweervuur van beide kanten weid de woning ingenomen. In het gevecht werden verscheiden muiters, o. w. een aantal vrouwen (ook die, welke den politie-commissaris had neergeschoten), gedood. Vele geweren en groote hoe veelheden munitie zijn door de politie in beslag genomen. Rechtszekerheid. Het hof der ge zworenen te Saarbrücken had den Ita liaan Gilardi in April wegens moord met voorbedachten rade ter dood ver oordeeld. De vorige week diende de zaak in hooger beroep, en ditmaal verklaarden de gezworenen hem schuldig aan man slag zonder voorbedachten raad. Het Vonnis was nu 5 jaar gevangenisstraf. Uit New York komt bericht, dat de vader van Crippen te Los Angeles in California is overleden. Hij was al eeni- gen tijd bezig materiaal te verzamelen om de onschuld van zijn zoon te be wijzen. Tolstoj heeft zijn huis, zijn vrouw en kinderen verlaten, werkelijk om te sUrven, naar den ouden trant van Russische boeren, alleen is het stil- sterven hem niet gegund. Wat het kosi-, beroemd te zijn Zondagochtend, den 20sten November, omstreeks zes uur, is hij overleden. Zes geneesheeren waren bij den zieke, onder wie twee Moskousche specialisten voor hartziekten. De slechte werking van het hart hield hen gestadig bezig. Om twee uur Zaterdagnamiddag en om half zes zijn er momenten geweest van hartverlamming. 's-Avonds laat was de toestand beter: geregelde ademhaling voldoende pols. Doch in den nach verloren de geneesheeren alle hoop en riepen de familieleden. Toen heeft de zieke nog wat gezegd. Volgens één lezing zou het iets onduidelijks over „milli- oenen menschen" geweest zijn, volgens een andere dit schoon-hem-kenschet sende „Er zijn op aarde millioenen men- echen die lijden, waarom staat gij daar ailt-tt en houdt u bezig met mij alleen?" Om één uur veertig een nieuwe crisis. Gravin Tolstoj werd binnen ge roepen, de stervende heeft haar nie herk nd Om 6 uur 5 minuten is hi; gestorven, zonder bewustzijn. Hierna is, naar Russische zede, he lichaam gewassen en vervolgens is hem de kiel aangedaan, die kiel die symbool was van armoe en ontzegging. Dinsdag is het stoffelijk overschot weggevoerd naar het station Sassjika en van daar naar Jasnaja Poljana, waar Tolstoj gezegd heeft te willen rusten op een heuvel, die hem lief was sinds de kinderjaren. Een bisschop, voor den stervende gekomen, is weer weggegaan, want Tolstoj heeft zich niet verzoend met de kerk. Nochtans stroomen de boeren toe, als ter bedevaart, uit al de naburige dorpen en ook de gouverneur is geko- men. Het sterfhuis zegt men --zal aangekocht worden tot herinnering aan den grooten man: tot een nationaal heiligdom. Niettemin geen zielemissen, geen kerkelijke begrafenis de doode heeft die niet verlangd. Ook politieke betoo gingen zullen verhinderd worden Het regent telegrafische en andere betuigingen vau rouwbeklag, zoowel te Astapowo als op het landgoed. Te Petersburg hebben particuliere schouwburgen de aangekondigde voor stellingen afgezegd, in het Keizerlijk Alexandra-theater heeft het publiek den gestorvene geeerd door even op te staan van hun zitplaatsen. Ook ts Moskou sloten de schouwburgen, die particuliere ondernemingen zijn. Merkwaardig is, dat Grootvorst Ni- kolaas Michaïlowitsj een telegram aan de gravin heeft gezonden: „ik ben met mijn geheele ziel met u in dit zware oogenblik". Ook is er een telegram ge komen van de presidenten derZemstwo's vau twintig gouvernementen, juist te Moskou bijeen, die hun vergaderingen schorsten op het doodsbericht. Zelfs de Czaar heeft een hartelijk schrijven tot de weduwe gericht. De Lokal Anzeiger verneemt uit Se- bastopol, dat het nieuwe Russische slag schip Joann Slotvest plotseling in de haven moest terugkeeren, omdat de machines niet behoorlijk werkten, zoo dat men zieh met de reservemachines moest behelpen. Een onderzoek bracht aan het licht, dat stukken ijzer opzet telijk tusschen de machines waren ge stopt. In den kelder vau een huis in een der buitenwijken van New York is dezer dagen een griezelige ontdekking gedaan. Bij een groote schoonmaak, die het huis onderging, kwam uit d«n kelder een koffer te voorschijn, waarin zich het bijna geheel vergane lijk van een vrouw bevond. Aanvankelijk scheen het of er niets aanwezig was, dat als aanwijzing zou ?uniien dienen. Het geraamte want veel meer was er van het lijk niet over was dat van een vrouw, maar verder wist men niets, dan dat de koffer acht jaar in den kelder had gestaan. Bij nader onderzoek bleek echter, dat de koffer waarschijnlijk heeft toebehoord aan zekeren W. Lewis, iemand uit Wales afkomstig, die indertijd in New York is werkzaam geweest als kellner. Mogelijk, dat deze aanwijzing politie en justitie iets helpen zal. Zaterdag heeft op de kusten van Italië opnieuw een geweldige storm ge woed, die een springvloed veroorzaakt heeft. De lager gelegen deelen van Triest zijn weer overstroomd. Bijzonder veel heeft Grado te lijden gehad. De golfbreker is zwaar beschadigd, het strand en de mooie Rotta-straat zijn vernield. De stad vertoont een beeld van verwoesting. Vele tuinmuren, twee villa's, een koffiehuis en eene waschin- richting zijn ingestort, vele tainen ver woest. In de straten stond het water een meter hoog de benedenhuizen zijn overstroomd, zoodat de woningen ont ruimd moesten worden. Te Pola viel tijdens den storm een wolkbreuk, die verscheidene wijken onder water zette. Prinses Louise van België heeft aan een journalist verklaard, dat zij het proces tegen den Belgischen staat over de verdeeling der nalatenschap haars vaders niet voert uit winstbejag, ma r om diens nagedachtenis te zuiveren van het verwijt, dat hij gelden heeft gebruikt, die hem niet toekwamen, waarover zij ten diepste verontwaardigd is. Zij vindt het hoogst vreemd, dat de Belgische regeering de mogelijkheid van een der- gejijke aantijging toelaat tegenover een man, die het land zedelijk en stoffelijk met weldaden heeft overladen. S" lig at sei Uk \iieuw«, Heusden, 23 Nov. De rivier blijft thans op haar zelfde hoogtepeil, de steigers staan nog steeds onder water en hoewel er een sterken stroom gaat is van val niets te bespeuren, eerder verwacht men nog meer was, tengevolge van het buitengewoon slechte weer der laatste dagen. Dit was meer oorzaak, dat tal van boeren uit den omtrek gepasseerden Zondag hun vee hals over kop stal haalden. 1%'erken «la lil. Zaterdag 1.1. vond de landbouwer A. Brienen Mz., alhier, een vaars in den deWerkenschen polder, in zijn weide dood liggen. Ze had het vuur gehad. Dussen. Volgens de uitkomsten der 9e volkstelling bedraagt het getal inwoners dezer gemeente 3286, waarvan 1660 man nelijke en 1626 vrouwelijke personen. Bij het dagelijksch bestuur alhier, bestaan plannen om een nieuwe openbare school te bouwen in het midden der ge meente, waardoor de openbare lagere scho len in de wijken A en B zullen vereenigd worden. De suikerbieten-oogst kan hier als geëindigd beschouwd worden, de laatste gaan deze week scheep. De opbrengst over het geheel berekend bedraagt per roede f 0.50. Cüenderen. In den nacht van Za terdag op Zondag zijn bij A. Speinters 9 tamme eenden gestolen. Moge het de politie gelukken de daders van dezen diefstal op te sporen. 'S-Gravemoer Zaterdag kwam alhier telegrafisch het treurvolle bericht, dat de oudste, 28-jarige dochter van den hooischipper Evert Melsen, hier gedomici lieerd, nabij 's-Hertogenbosch in de Zuid- Willemsvaart was verdronken. Nadere be richten bevestigen dit jammerlijk ongeval, hetwelk Vrijdagavo d 6 uur plaats had. Het vaartuig haars vaders kwam geladen met stroo het kanaal af, waarbij de dochter in een haam of zeel voor de lijn stond om het schip voort te trekken. Bij het passeeren van een ander vaartuig zou zij de lijn daaronder laten doordrijven, deze raakte evenwel vast, waardoor de ongelukkige te water werd gesleurd en onder dat schip terecht kwam. Aanstonds werd de lijn gevierd, doch vóórdat de in de haam vast zittende dochter was bovengehaald, waren de levensgeesten geweken. Op verzoek van het bestuur der afdeeling 's-Gravemoer en Omstreken van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zal a.s. Zaterdagavond 7.30 uur, in de zaal van den heer J. Kuijpers alhier eene lezing met lichtbeelden over ooftteelt worden ge houden door den heer H. de Greeff te Frederiksoord. Herpt. Dit jaar is alhier een proef genomen om op eenigszins uitgebreide schaal knolselderie en prei te verbouwen, voor de conservenfabriek te Princenhage. De ongunstige weersgesteldheid is oorzaak, dat de knolselderie niet ten volle tot ont wikkeling is gekomen. Hoewel de verwach ting hooger was, is de proef toch als ge slaagd te beschouwen. Men berekent dat de beste knolselderie f 1.-»- per roede op bracht. Kerkwijk. De christelijke jonge lingsvereeniging onder Spreuken 23 26 is weder opnieuw opgericht. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. Volbeda onder wijzer aan de christelijke school alhier. Het ledental is nog gering en bedraagt slechts 17. Dinsdagsavonds om 7 uur worden de vergaderingen in de consistoriekamer der Ned. Herv. kerk gehouden. Meeuwen. Bij den landbouwer Q. alhier, was een paard in de sloot geraakt. Toen het er was uitgehaald, bleek het zeer moeilijk en pijnlijk te loopen. Geen wonder waarlijk. Want wat ontdekte men nu? Dat het aan den eenen voorpoot het hoef ijzer miste en dat dit was terecht gekomen in den anderen voorpoot. Ingedrongen bij den hiel was het door den heelen voet heengewerkt en stak ter breedte van een paar vingers beneden den zool uit. Het kostte vrij wat inspanning het hoefijzer, dat voor dit al niet weinig verbogen en verwrongen was er uit te halen. Zoo iets zei de heer H., rijksveearts te Heusden, aan wiens goede zorgen het paard verder ter behandeling werd toevertrouwd, had hij nog nooit bijgewoond. Ons fanfarecorps „Kunst en Vriend schap" is voornemens a.s. Zaterdagavond om half zeven in het lokaal van den heer D. Smits alhier een winterconcert te geven. Behalve de voordrachten, die der afwisseling zullen worden gegeven, bevat het program ma 8 no. Een en ander belooft een genoeg lijken avond. IVederhemert (Rietschoof). Zater dagmiddag viel het dochtertje van K.Schreu- ders in eene breede en diepe sloot nabij de woning. Op het hulpgeschrei toegesneld, mocht het de grootmoeder gelukken haar klein dochtertje van een wissen dood te redden. llauiiisdonk. Conform het voor- loopig vastgestelde cijfer, bedraagt, volgens de uitkomsten op het Centraal Bureau voor de statistiek verkregen, de bevolking dezer gemeente 6204 zielen, «bestaande uit 3104 mannen en 3100 vrouwen. Raamdonksveer. Eergisteren- nacht is ingebroken in het giaanpakhuis van de firma P. van Dongen alhier. Nadat de dieven aldaar langs een ladder een 5-tal zakken meel hadden gestolen, welke in een in de haven liggende roeiboot waren gebracht, hebben zij zich begeven naar de haven nabij het pakhuis van den heer I Klijn. Terwijl zij hier met het lossen van het gestolene bezig waren, werden ze door den nachtwacht opgemerkt. Doordat zij echter bij diens komst direct in de boot sprongen, konden zij zich uit de voeten maken,voordat de nachtwacht hen herkende. Gelukkig is de politie de daders op het spoor en zijn in verband met dezen diefstal reeds eenige arrestaties gedaan. Aan het herhalingsonder- wijs wordt in deze gemeente door 12 jongens deelgenomen. Meisjes hebben zich niet aan gemeld. Slechts zelden is het buitenwater in de maand November zoo hoog als thans. De vorige week heeft men al het vee reeds van de waarden gehaald uit vrees voor overstrooming en nu staan ze geheel blank. De bieten die nog bij de laadplaatsen lagen, zijn inderhaast scheep gedaan of op last van een inspecteur der suikerfabrieken uit het water gewerkt. De oogst van dit gewas is erg tegengevallen. Aangezien ook de opbrengst der aardappelen zeer gering is geweest, moet dit jaar als ongunstig voor den landbouwer geboekt worden. Werden tot heden de brieven vaa hier alleen 's morgens en 's avonds ver zonden, thans is de post-administratie van plan ook tot een middagverzending over te gaan. Voor de ter zake der loting gecom bineerde gemeenten Vrij hoeven-Cappel en Sprang, moeten er voor de lichting 1911, van de 25 ingeschreven lotelingen 8 worden ingelijfd, waarvan 6 voor -volledige en 2 voor korte oefening. W aspik. Zaterdag j.l. werd op de helling van de scheepswerf van Gebr. v. d. Rijken alhier, opgedraaid de ijzeren sleep kaan „Antonius" toebehoorende aan den heer J. P. Verschure alhier. Bedoelde sleep kaan had, door op een z g. boei te loopen, enkele gaten in het vlak opgeloopen. Zekere C. B. en C. L. alhier, ont vingen heden van H. M. de Koningin elk 15 gulden. Well. Maandag viel door de gladheid van den weg een fietser omver. De heer C. Waaldijk, bieten-controleur op dienstreis naar Hedel, reed onmiddellijk in snelle vaart achter hem. In een ommezien lagen nu beiden tegen den grond. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, alleen de rijwielen waren eenigszins beschadigd. W Uk Dezangvereeniging„Crescendo" alhier, directeur den heer W. Knop te Nederhemert, hoopt Zaterdagavond eene uitvoering te geven. Het programma, afge wisseld met voordrachten, belooft een ge- zelligen avond. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven De aanvoer op de verschillende mark ten was zeer groot, de handel vrij goed. Er waren niet zooveel buitenlandsche koop lieden als gewoonlijk; daardoor was de handel in kalfkoeien wat gedrukt. Vet vee le kwaliteit ging vlug van de hand, voor 2e kwaliteit was de handel minder vlug. In varkens gaat het niet meer zoo vlot als voorheen. In alle soorten is de prijs iets lager. Vette kalveren ook lager in prijs. Enge land betaalt lagere prijzen, ook voor vette schapen en lammeren, welke daardoor goedkooper zijn. De handel in paarden bleef levendig tot de bekende hooge prijzen. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 71 75 ct., 2de kwaliteit 62è,65 ct., vette kalveren 59 61 ct., vette var kens 60 64 ct., voor Engeland, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 180 f 250, neurende f 160 f 230, guste f 140 f 245, pinken f 65 S. f 90, kalveren f 14 f36, biggen f 6 k f 10, drachtige zeugen f 50 f 78, drachtige gelten f 40 f 52, schot telingen f 20 f 28, schapen f f vette schapen f 20 f 25, luxe-paarden f 540 f 630, werkpaarden lsto kwaliteit f 300 f 425, 2e kwaliteit f 210 f 335, twee-en-een-halfjarige f 150 f 265, ander- halfjarige f af per stuk. Kerknieuws. Ileiisdeii. De predikant der Herv. Gem. alhier maakte Zondag aan de gemeente bekend, dat van een der gemeenteleden weder roiale giften ontvangen zijn, als f 100 voor de Kerk, f 50 voor de Diakonie, f25 voor de Bewaarschool en f 50 voor het Protest. Ziekenhuis. De collecte voor het Ziekenhuis te Heus den, gehouden in de Herv. Kerk alhier, bracht f 7,op. §prant;. Ds. P. v. Toorn, predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier heeft een beroep ontvangen naar Oud-Beijerland. Bij de 1.1. Vrijdag gehouden stemming voor een vijftal leden van den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier, zijn de af tredende leden herkozen, n.m. tot Ouder lingen C. v. Beek en A. de Jong en tot Diakenen M. Vos en J. Zwart. In de vacature, ontstaan door het be danken van J. Nieuwenhuizen, werd in diens plaats tot diaken gekozen G. Vos Mzn., die deze benoeming aanvaardde. Meeuwen. Op Zondag a.s. zal in de Ned. Herv. kerk alhier eene collecte worden gehouden voor de noodlijdende kerken in Nederland. llroneleii. De collecte, Zondag j.l. alhier in de Ned. Herv. kerk gehouden, ten bate van het Protestansch Ziekenhuis te Heusden heeft opgebracht f 13. HurgeHfike ^lund. Heusden, van 15 tot 22 Nov. Geboren: Arie, z. v. W. Baaijens en J. Crielaard; Elisabeth, d. v. A. de Koning en L. C. van Zon. Ingekomen van Alblasserdam, J. J. Groenendijk en gezinVelsen, N. Klein Kerkwijk, E. B. Dekkers. Vertrokken naar Cadier en Keer, J. L. Maas; Harlingen, J. M. P. v. d. Ros. Genderen, van 1 tot 15 November. Geboren: Antonie Gijsbert, z. v. C. M. Branderhorst en W. van Mersbergen. Overleden: M. Storchart, 23 d. Raamsdonk, van 1 tot 14 November. Ondertrouwd Walterus W. Ver hagen, 29 j. en Petronella E. EmmeD, 27 j. Getrouwd: A. G. Th. Broeders en C. de JonghW. Olislagers en A. Snijders; J. van de Laar en H. C. HamelA. H. van Helvoirt en J. de Wijs. Geboren: Christina, d. v. D. P. van Suijlekom en C. van OversteegJohannes J., z. v. G. A. Baijens en A. van den Diepstraten; Cornelia P. H., d. v. P. Schipperen en M. J. Kanters; Antonius C., z. v. A. de Ruijter en J. C. van StrienHendrica M., d. v. G. Coenders en A. C. M. Ansems; Geertruida H, d. v. A. Kanters enG. van Raamsdonk; Johannes A., z. v. J. Joore en A. Luij- bregtsMaria J. C., d. v. G. A. Simonis en M. A. Bouwens; Mariuus C., z. v. H. A. Kieb. >om eu P. M. Zijlinaus. Overleden: Pietronella Prins, 7 in.; Jasper J. Elemans,-3 j.; S Joore, 78j.j wed. van W. Vissers; Hu bert Rollen- berg, 77 j., wedn. van A. M. Nelis; Antonius P. de Ruijter, 5 j.; Roebus A. de Poorter, 2 m.; Joachim A. J. de Bont, 20 j.; Petrus A. de Bont, 6 m. Wijk en Aalburg, van 1 tot 15 Nor. Getrouwd: P. van Rijswijk, 20j.en E. Aarts, 23 j. Geboren: Jacobus Johannes, z. v. H. van Loon en M. de Kok; Jacob Pieter, z. v. P. Mans en P. D van Esch. Overleden: Alida Aletta Krop, 19j. Andel, van 1 tot 15 Nov. Getrouwd T. van Houwelingen, 21 j. en A. J. de Fijter, 19 j.; W, Duister, 27 j. en H. Crielaard, 22 j. Geboren: Cornelia, d. r. M. Verbeek en H. Krap; Jan, z. v. J. de Waal en W. M. van de Wetering. Overleden: Cornelia de Graaf, 19 m. Vertrokken naar Nijmegen, J. de Klui ver en gezin Rotterdam, G. Dammers. Ingekomen van Rotterdam, T. Ver schoor Almkerk, G. DonkerslootTer- Neuzen, J. L. Geerlings en echtg. Waspik, van 115 Nov. Ondertrouwd: C. v. Ecten, 27 j. en C. Hoogers, 25 j. Getrouwd: H. Scbellekens en P. H. Snoeren. Geboren Adriaan, z. v A. Roosen- brand en C. Verduijn; Johannes Ar- noldus, z v. C. de Houd en C. A. Tab- bers Jacoba Johanna, d. v. A. Kuij ten en H. LangermansMaria Johanna, d. v. P. Burmanje en A. M. Martens Allegonda, d. v. J. C. A. de Bont en A. C. Smits. Overleden Maria C. Poppelier, 70 j., echtg van Ch. v. EttenJacoba M. A. Rosebrand, 31 j. Ingekomen van Dongen, J.enB. Cam- penhoutRaamsdonk, H. Schellekens. Vertrokken naar Capelle, W. C. Pruijs- sers en gezin. Bimienlandi. Uit Den Haag wordt geschreven: De regeering acht de totstandkoming der Verzekeringswetten, inzonderheid der verplichte verzekering tegen de gevolgen van ouderdom en invaliditeit in hooge mate urgent. Met alle kracht is de voorbereiding ter hand genomen en doorgezet. Dat het in gereedheid brengen van die omvangrijke wetsvoor stellen veel tijd vordert ligt voor de hand. Aan het departement van land bouw is echter het mogelijke gedaan om de voorbereiding te bespoedigen. In een nader artikel zegt de Indépen- dance Beige o. m.de versterking van Vlissingen is voor de verdediging van Nederland volstrekt nutteloos, omdat zij valt buiten het geheel van de kustver dediging en van „de vesting Holland". Die versterking is de gevaarlijkste be dreiging van België, omdat zij kan dienen om een of andere mogendheid, vooral Engeland, op welke hulp België het recht heeft het meest te rekeneu, te beletten dat land krachtd idigen steun te bieden. De versterking van Vlissingen vormt een afgelegen steunpunt voor de vloot, dat tegen Engeland gericht is en slechts Duitscbland dienen kan, omdat het de toegang is op den Duitschen rechter vleugel, die intijds gesloten be hoort te kunnen worden. En achter dien gesloten toegang zou lie Duitsche rechter vleugel, zoo nooclig, zich in volkomen veiligheid kunnen uitbreiden over Belgisch gebied. Binnenkort zal bij de firma Van Stockum een brochure verschijnen van generaal jhr. den Beer van Poorttugael, om tegenover de talrijke ar tikelen door Roland de Marès in de „Temps" en in de „Indépendance" geschreven over de Schelde en het fort te Vlissingen, het goed recht van Nederland te be pleiten. Op Zondag 4 December zullen de postkantoren voor de aanneming van postpakketten gesloten zijn. Men denkt er ter bevoegder plaatse over, plannen te ontwerpen, om ook in ons leger ter navolging van andere landen, zij het dan op bescheidener voet, de aviatiek in te voeren. Nadat de begrooting 1911 zal zijn behandeld zullen zeer waarschijnlijk de Tweede Kamer in dien geest voorstellen be reiken. Reeds werd onze Nederlandsche avia- teur, Henri Wijnmalen, officieus uitge- noodigd om met zijn vliegtoestel deel te nemen aan de groote manoeuvres, die in het voorjaar van 1911, in ons land zullen worden gehouden. Bij eenige officieren, zoowel in het leger als de marine, bestaat het voornemen, zich weldra, op een der Nederlandsche vlieg kampen onder Wijnmalen's leiding, in het vliegen te bekwamen. A. M., te Haarlem, die zijn broertje in de wieg verstikt heeft, is te Bloemen- daal aangehouden. De aangehoudene ontkent den moord gepleegd te hebben. Hij zegt dat hij het huilende kind heeft toegedekt en toen y I'llhoeyen-Cla ppel. De ge meente heeft zich vrij algemeen uitge sproken voor de verlichting met gas. te betrekken van de eventueel te Kaatsheuvel te bouwen gasfabriek.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2