groote stations stil, waaronder handel en industrie zeer zouden lijden. Heusden, 10 Dec. De vereeniging „Dorcas" alhier, (Presi dente Mevrouw Ruijsch van Dugteren) heeft tegen St. Nicolaas veel gezinnen met klee- dingstukken verblijd en wel de navolgende als 3 mansborstrokken, 4 mansbroeken, 4 kleine tricotbroekjes, 1 manshemd, 2 boe zeroenen. 3 bontmutsen, 5 truien, 1 blouse, 10 dassen, 2 kapertjes, 2 paar groote wan ten, 2 ijsmutsen, 12 lakens, 12 sloopen, 12 vrouwenhemden, 12 kinderhemden, 12 vrouweuschorten, 13 bonte kinderschorten, 12 vrouwenbroeken, 8 rokjes, 2 witte kin derschorten, 5 paar wantjes; samen 181 stuks., uitgedeeld aan 43 gezinnen. Eeh ieder zal het streven der Dames, om hulp en steun aan te brengen, op prijs stellen. Gaarne zullen de werkende Leden daarvan het bewijs ontvangen door ruime geldelijke bijdragen. Ook deze vereeniging heeft met een te kort te kampen. Wij verwijzen de lezers naar achter staande advertentie van het Nut van 't Algemeen, waarbij Ds. van der Meulen zal spreken over „Huisvlijt." Het geheel, opgeluisterd deor een Dames Zangkoor, belooft een leerrijken en aange- namen avond en wat den doorslag geeft: de toegang is voor ieder vrij. Het water is weder wassende en de aanlegsteigers staan weêr onder. De stroom op de Bergsche Maas is zoo sterk, dat een sleep van 4 schepen 2 stoom- booten noodig heeft om opgetrokken te worden en dan gaat het nog uiterst lang zaam. In tegenstelling daarvan hebben af komende vaartuigen een snellen gang; evenals een jongen die van den wind af zich op schaatsen voortbeweegt. Werkendam. De campagne aan de suikerfabriek alhier, is reeds Dinsdag 1.1. geëindigd. Alillkerk. Woensdagmorgen circa 4 uur ontstond er brand in de woning van Kusters, koopman alhier. De brandspuit was spoedig»aanwezig, doch het mocht niet gelukken, den brand te blusschen, zoodat de geheele woning uitbrandde. Assurantie dekt de schade. De bewoner is in hechtenis genomen. A «del. Bij de uitvoering 2e Kerst dag door „Andels fanfare" te geven, zal de heer De Laat, humorist te Tilburg, zijne medewerking verleenen. Ifahyloniënbroek. „Een mooie daad is in ons dorpje verricht. Meldden we in het vorige nummer, dat een onzer inwoners zijn varken dood in het hok vond, thans kunnen we meedeelen, dat ingezetenen dezer gemeente een som van 75 gulden bijeengebracht en hem daarvoor een ander varken gekocht hebben. Waarlijk een aardige en ongetwijfeld welgemeende St.-Nicolaas- verrassing." LSoimiielei'waard. De suiker bieten-campagne is als alle jaren de uit vaart van alle veldvruchten en is geëindigd. Was het met de aardappelen treurig, de bieten waren weinig beter. Het beschot is even karig en loopt uit een van fl-iO tot f 420 per H.A. De vorige week werd er nog een partij aardappelen opgekocht met bestemming voor Duitschland; daar zijn ze nogal niet kieskeurig uitgevallen, want ze zijn slecht en betalen ze nogal met f2 per H.L. Enkele partijtjes, beter van kwaliteit, werden vroeger met f 4 f 4.50 per H.L. betaald, zijn nu tegen lageren prijs te be komen, daar de verwachting omtrent de prijzen ook al niet meevalt. Velen dachten dat die ontzettend duur zouden geworden zijn. Capelle. De pogingen alhier, aan gewend om een fokvereeniging in 't leven te roepen, zijn geslaagd. Reeds zijn een vijftien-tal leden toegetreden en naar we vernemen zullen meerderen volgen. MrOil gelen. Aan het bestuur der afdeeling Heusden van de Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw enz. is ten behoeve van de alhier te houden landbouw- cursus, voor het winterhalfjaar 19101911 eene rijkssubsidie toegezegd ten bedrage van f 298.80. Mussen- Tot schatters der landerijen, te Dussen aan het kasteel behoorende, zijnde die der familiën Croix te Brussel, zijn benoemd de heeren J. R. Rietra, notaris, P. Verschoor, landbouwer en L. v. d. Pluijm, landbouwer alhier. Eethen. In aansluiting met het bericht, voorkomende in het nummer van dit blad, kan thans worden gemeld dat het rijk voor den bouw van een stoomgemaal in „den Polder van Eethen" f25000 be schikbaar stelt. Gameren- 't Zijn gewoonlijk land- loopers, postpapierventers of zoogenaamde Zigeuners, die dorpen en steden afslenteren. Maar j.l. Zondag werd ons dorp door een niet alledaagsch stelletje bezocht, dat evenwel niet lang van de vrijheid genieten mocht. Een zeug en een paar biggen hadden de vrijheid genomen een wandeling te doen naar Gameren. Aanvankelijk had niemand aanspraak op 't stelletje en vroeg men zich af waar die beesten vandaan zouden gekomen zijn. Er zat niets anders op dan ze gewoonweg in de Schutskooiop te sluiten tot de rechtmatige eigenaar zou komen opdagen. Nadat ze een poosje in gevangen staat verkeerd hadden, bleek dat ze van den Zalt-Bommelschen watermolen, dus ruim een half uur van huis, waren komen loopen. S <jl rave ui oer. Bij het oppoken der kachel geraakte door het uitvallend vuur een voor de kachel liggende vloermat in brand en bekwam de huisvrouw van A. R., die zich niet best meer weet te redden, onderscheidene brandwonden. Herpt. Gisterenavond hielden de afgevaardigden der verschillende gezelschap pen van bandboogschutterijen uit den om trek, eene algemeene vergadering, bij L. v. d. Griendt alhier. Besloten werd, een bond van handboogschutterijen op te richten, onder het motto: „Gezellig Samenzijn". Het bestuur weidt saamgesteld als volgt: H. v. Laarhoven te Elshout, president; B. v. Hesch te Baardwijk, vice-president; Ant. Vugts te Haarsteeg, secretaris; Adr. Ver hoeven te Herpt, penningmeester; A. v. Oord Oostwegel te Ammerzoden, H. v. Falier te Vlijmen, Herm. Valk te Drunen, C. v. Spijk te Nieuwkuik, commissarissen. Bij loting werd uitgemaakt dat het eerst volgende bondsconcours in 1911 zal gegeven worden door „Ons Genoegen" te Herpt. Wij wenschen den bond succes met zijn streven. Aederlieniert (Z.z.) De edelkar- pers, waaronder exemplaren ter zwaarte van 8 pond, welke de gracht van het kasteel bevolken, hebben de aandacht van stroopers getrokken. Groot zal echter de vangst niet geweest zijn, daar de dieven juist door onbekendheid met het terrein, dat gedeelte hebben afgevischt, waarin deze visschen zelden hun verblijfplaats houden. (Rietschoof). Ter veredeling var het geitenras is alhier een Zwitsersche bok aangekocht. Hoewel nog geen jaar oud, is het reeds een flink gebouwd dier. De horen- looze kop met zeer korte ooren wijkt veel af van dien van het inlandsch ras. De Zwitsersche geiten zijn veel grooter dan de onze en geven buitengewoon veel en heerlijke zoete melk. Oosterhout. Aan het Oosteind deze gemeente huist sedert eenigen tijd een man met zijn nog jeugdig dochtertje onder of in een hoopje hooi. Vóór een paar jaren brandde zijn huis af, waarna hij zijn intrek nam in een soort schuurtje. Nadat ook dit in den afgeloopen zomer in asch was gelegd, slijt hij zijn leven als een dier in het hooi. Het gemeentebestuur bood hem reeds eene andere woning aan, maar halsstarrig weigert hij die te betrekken. Zijne huisvrouw, dit hondenleven moede, heeft manlief verlaten en elders een ooderkomen gezocht. Haamsdonk- Dezer dagen verkocht de heer J. Kamp J. Hz. aan den heer Ver spui van 's Gravenhage 2 koeien tegen den prijs van f 780. Voorwaar iets zeldzaams. Door de firma Oerlemans en Zonen te Capelle werd van de landbouwvereeniging alhier aangenomen de levering van 75 H.L. erwten f 6.60 per H.L. Staamsdonkveer Hadden wij gedacht, dat velen zich Woensdagavond naar het kerkgebouw der Ned. Herv. Ge meente aan het Veer, zouden hebben be geven, teneinde de uitvoering van „Excel sior" bij te wonen, tot onzen spijt moeten wij bekennen, teleurgesteld te zijn. De op gekomen schare was niet talrijk ongeveer 100 personen, waaronder velen uit Drim- melen en Lage Zwaluwe; en dat niettegen staande het weder zeer gunstig genoemd mocht worden. „Excelsior" mag met voldoening op dezen avond terugzien. Het publiek toonde dat bet „de schoone zang" op prijs stelde en telkenmale werd er dan ook langdurig ge- applaudiseerd. Het kan niet anders of deze uitvoering zal er toe bijdragen, dat „Excel sior" meer dan tot nu toe het geval was, de sympathie zal verwerven van de gemeente naren. Vecil. Door de gebroeders Van Balle- gooijen is aan *B. en W. vergunning ge vraagd tot het oprichten eener brood bak kerij, op het perceel kadastraal bekend Sectie A no. 1149. De petroleummotor welke in de plaats is gekomen van de stoommachine in den polder van het waterschap „Het Pompveld" werd reeds in werking gesteld en naar men verneemt moeten de eerste proeven goed geslaagd zijn. Het onderhoud moet ook aanmerkelijk voordeel opleveren. Wfjk. Bij besluit van Gedeputeerde Staten van den 30 Nov., is de rekening dezer gemeente goedgekeurd: De ontvangsten waren f 16186.09. De uitgaven -15231.201. Verslag van het verhandelde in de raads vergadering van Waspik, gehouden op Dinsdag 6 December 1910. Afwezig de heeren M. C. J. van Son en P. A. Ruitenberg. De voorzitter opent de vergadering en verzoekt den secretaris voorlezing der notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Daarna deelt de voorzitter mede dat is ingekomen een schrijven van den Neder- landschen Bond van Gemeente-ambtenaren, betreffende nadere regeling borgtocht van den gemeente-ontvanger, welke missive voor kennisgeving wordt aangenomen. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat blijkens prov. bijblad 1910 no. 127, tot zetters der directe belastingen, met ingang van 1 Jan. 1911 zijn benoemd, de heeren M. C. J. v. Son en G. P. Teunen. Nog is ingekomen een schrijven van den heer J. Smits, waarbij hij zijne benoeming tot Armmeester aanneemt. Thans komt in behandeling de gemeente- begrooting, dienstjaar 1911. Deze wordt door den voorzitter voorgelezen. Bij den post jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie" gekomen, stellen B. en W. voor de jaarwedde van dezen ambtenaar te ver- hoogen met f 50,en alzoo te brengen op f 100. De heer Klazen merkt op dat naar zijne meening een ambtenaar ter secretarie niet in dienst is van de gemeente, doch in dienst van den secretaris, zoodat deze ook het salaris moet betalen. Ondanks deze op merking wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen, behalve de heer Klazen, aangenomen. Op een verzoek van den Waspikschen Drankbestrijders bond „St. Bartholomeus", om op de begrooting eene post uit te trekken tot ondersteuning van genoemde vereeniging, wordt afwijzend beschikt. Daarna wordt de begrooting vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 20066,36. Op voorstel van den voorzitter gaat de vergadering thans over in geheime zitting ter behandeling v m reclames hoofdelijken omslag. kerknieunH. Werkendam. Ds. T. Rispens, pred. der Geref. Gem. alhier, heeft een beroep ontvangen naar Geldermalsen. Made c. a. Bedankt voor het be roep naar de Ned. Herv. Gem. te Wijhe door Ds. J. Ph. Eggink alhier. 's-G ra vemoer. In het bestuur der Chr. Jongel. Vereeniging „Gedenkt aan Uwen Schepper in de dagen Uwer jonge lingschap" zijn gekozen als voorzitter C. Dekkers, als vice-voorzitter A. Borstlap, als secretaris A. Verduin, als penningmees ter W. Versteeg Hz. en als bibliothecaris M. Hoefnagel. lira kei. Op het tweetal bij de Ned. Herv. Kerk alhier, komen voor Ds. Keek uit Zuilichem en Ds. Dekker uit Gameren. Hronselen. Tot ouderling der Ned. Herv. kerk alhier is herbenoemd de heer Jacs. de Haan. Tot diaken de heer J. F. Burghout; de aftredende diaken de heer J. Millenaar, had verzocht niet voor eene herbenoeming in aanmerking te komen. A ndel- Ds. A. B. van der Put, pred. der Ned. Herv. Gem. alhier heeft toezeg ging van beroep ontvangen naar Poortvliet. Benoemd bij herstemming tot notabel in de Ned. Herv. Kerk alhier de heer Adr. Naaijen Wzn. PltEDIkBElIRTGIV, 11 December. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Brou wer uit Genderen, H. Avondmaal, nm. 5.30 u. leeskerk, dankzegging. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Velde. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk, nm. 2 u. ds. Davelaar. Geref. kerk geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. een predikant. Geref. kerk, geen dienst. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Caller.fels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Z.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 ds. Goed- bloed en nm. 2 u. leeskerk. Pouderoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Smits. V. Meischke. Avondmaal viering. Meischke. Nabetrachting. Rijswijk, nm. 2.u. ds. Benders. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.u. leeskerk. W. F. Gobius du Sart. ijiïjjiÊ&ËÏ^ H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tijdig in te zenden. Bnr*erU?ke ^tand. Heusden, van 29 Nov. tot 6 Dec. Geboren: Johanna Anna Wilhelmina, d. v. A. Adriaanse en L. Bax. Overleden: I. van Bel, 69 j., echtg. van A. C. Nikkel. Vertrokken naar: Dussen, E. R- Fi- larski; Vught, A. J. DaDkers. Werkendam, van 2 tot 8 Dec. Ondertrouwd: Cornelis Christiaan Zwets, 22 j. en Francina Maria Paans, 17 j. Geboren: Johannes, z. v. G. Ver sluis en A. van Driel; Barbera Rebecca, d. v. C. D. Haveetadt en A. van den Heuvel. Overleden: Cornelia Volker, 69 j., echtg. van A. J. ZwetsAdriaan Vos, 2 va. Dewerken en Sleeuwijk van 2 tot 9 Dec. Ondertrouwd: Arie Pellikaan, 23 j. en Grieta Broekhuizen, 20 j. Getrouwd: C. Ritmeester, 48 j. en W. Verschoor, 37 jM. Hoeflaak, 30 j wedr. en G Teuling, 82 j., wed.; H. Veiwoert, 21 j. en J. Versteeg, 21 j. Geboren: Martha Geertje, d. v. P. de Jonge en G. L. de Leeuw; AriaGover- dina d. v. C. W. van der Schuit en G. L. IppelTeunis, z. v. W. A. Damen en P. C. Ritmeester; Louiza, d. v. W Colijn en W. A.C. Rademakers; Adriaan Johannes, z. v. J. Kamp en H. C. de Heus. Overleden: Arie Schaddelee, 68 j., echtg. van J. Ritmeester. Ingekomen van: Almkerk, N. M. van Aodel; Werkendam, C. Ippel en echtg. Veen, van 1 tot 31 Nov. Getrouwd: G. Verbeek, 26 j. en P. van Rijswijk, 20 j. Geboren: Johannes, z. v. S. van Berkel en M. Sack; Willem, z. v. J. van der Velden en J. Bouman; Juliana, d. v. S. Kwetters en M. C. van Vuren. Nederhemert, over de maand Nov. Getrouwd: C. Oomen en N. van der SteldH. M. Wolfert en H. Hobo; H. Dekker en Chr. Schreuders; H. de Goeij en E. S. Brouwers. Geboren: Adrianus, z. v. W. van Giessen en H. van de Laar. Geertruidenberg, van 1630 Nov. Ondertrouwd: Adriaan Bammens, 29 j. en Anna M. Schijvens, 30 j. Overleden: Lourentinus C. Berende, 70 j. Ingekomen van Tilburg, G. M. van Tol Raamsdonk, J. Zijlmans en gezin Vertrokken naar Dordrecht H. Schip per; Valkenburg, M. A. J. A. Allard; Tilburg, C. J. van Rooij's Bosch, C. G. Sonderman; Rotterdam, M. Batist, G. M. A. Timmermans; Raamsdonk, J. M. M. van BavelBreda, J. M. W. van DalenRotterdam, A. J. Jacobs. Sprang. Getrouwd: S. Geenen, 26 j. en A. A. Quirijns, 31 jA. Prins, 30 j. en C. Vriens, 24 j. Geboren: Goverdina Johanna Eliza beth, d. v. J. M. Quirijns en C. W. v,. Tilborg; Arnoldus, z. v. L. v. Ooster hout en W. v. Zeist; Hendrik Adriaan, z. v. J. Quirijns en A. H. Brouwers. Overleden: Josijna van Dongen, o2 j., echtg. v. Joh. Vos. Genderen, van 15--30 November. Getrouwd: J. W. Naaijen en C. D. Broekhuizen. Geboren: Sipke, z. v. B. Hartman en M. Visser. Overleden: Johannis Cornelis Bran derhorst, 53 j. Meeuwen, over de maand Nov. Geboren: Arie, z. v. J. M. de Joode en Ant. van Koijck GeertruidaEijmeke, d. v. Adr. v. d. Beek en M. Redeker. levenloos kind v. Chr. de Haan en T. Millenaar. Ingekomen van Brakel, J. v. d Lin den; Dusse.% J. C. de Rooij. Vertrokken naar Dussen, Corn. v. d. Stelt en gezin Besoijen, Alph. A. Kem perman en A. Bos; Lisse, S. C. v. d. Beek. Drongelen, over de maand Nov. Overleden: Jan Colijn, 76 j., echtg. van N. van Mersbergen. Gameren, over de maand Nov. Ondertrouwd: Jan Willem van Balie- gooien, 30 j. en Metje van Trigt, 25j. Getrouwd: A. Donker, 31 j. en C. van Zandwijk, 23 j. Geboren: Anna, d. v. A. Meiden en A. v. d. Velde; Bertha, d. v. J. Roza en J. van Lopik; Jacobus, z. v. P. v.d. Laar en A. Grootveld; Arie Nelis, z. v. J. Westerhof en G. Verbeek. Overleden: Joost van Brakel, 60 j., echtg. van A. van Maren; Cornelia Pieternella van de Werken, 2j.;Gerrit van Willigen, 16 m.; Arien Jan van Willigen, 83 j., echtg. v. A. van Willigen. Waspik, van 15 tot 30 Nov. Getrouwd: C v. Etten en C. Hoogers. Geboren: Richarda Huberta Anna, d. v. P. van Dongen en A. C. Montens. Ingekomen van: Dongen, J. en B. Campenhout; Tilburg, C. Huygevoort;* Raamsdonk, H. v. Strien en A G. Blom en gezinCapelle, A. v. Mechelen en gezin. Vertrokken naar: Ovezaude, N. Nagt- zaam Oosterhout, J. A. LamersRaams donk, a. H. Pols en A. Hooymaijers Boxtel, J. Kool; Loon op Zand, A. M. van de Graaf. Siliuienlaiid. Naar aanleiding van de mededeeling van den minister van buitenlandsche zaken in de Tweede Kamer betreffende een eventueel bezoek van de staatshoof den van Engeland en Frankrijk aan Nederland, vernemen wij, dat dergelijk bezoek eerst in den loop tan den aan staanden zomer zou te verwachten zijn, en dan weer, gelijk dat van den Koning en de Koningin der Belgen, te Amster dam, de hoofdstad des rijks, omdat de koninklijke paleizen in de residentie geen of een minder geschikte gelegen heid bieden voor een ontvangst met meer of minder groot gevolg. Het zou echter in de bedoeling van de Koninklijke familie hier te lande liggen, vóór de komst der staatshoofden van de twee groote mogendheden, eerst nog het bezoek van den Koning en de Koningin der Belgen met een contra- bezoek te Brussel te beantwoorden. Naar de Echo verneemt, bestaat het plan, het hospitaal-kerkschip De Hoop, dat naar men weet een zeilschip is, te vervangen door een ander, dat boven dien voorzien is van een motor. Daar door zal het mogelijk zijn, ook bij windstilte een schip, aan boord waar van zich een zieke bevindt, met het hospitaalschip te kunnen naderen. Tot dusver moest daarvoor een boot uitge zet worden. Donderdagnamiddag is H. W., uit Drachten, die bij een arrestatie den agent Halma aldaar met een mes in de borst heeft gestoken, gevankelijk naar Heeren veen gebracht. Na verhoor gelastte de rechter van instructie zijn gevangen houding. In den nacht vaD 5 op 6 dezer ver voegde zich ten huize van Harm Drenth, logementhouder te Winterswijk, de 42 jarige, ongehuwde R. T., gegageerd militair O.-Indisch leger, vroeger, even als Drenth, wonende te Zutphen, thans te Winterswijk. Op de viaag, wie er was, gaf T. op, Vos, een kostganger van Drenth, te zijn. Pas had daarop Drenth zijn voordeur geopend, of T. stiet hem een geopend mes boven in het hoofd, waarna hij zich verwijderde. Tusschen T. en Drenth bestond sinds eenigen tijd een V6ete, en enkele malen heeft T. gedreigd, met hem wel eens te zullen afrekenen. Drenth heeft een hoofdwonde van twaalf centimeter diep. Het parket uit Zutphen heeft hem nog kunnen hooren. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. T., die meermalen misbruik maakt van sterkend rank, is gevankelijk te Zutphen binnengebracht. Toen de weduwe H., wonende aan de Duitsche grens nabij Losser, de brui - loft van haar zoon bijwoonde en mee aanzat aan tafel, bleef haar een stukje vleesch in de keel zitten, tengevolge waarvan zij stikte. De ouders van drie minderjarige meisjes te 's-Gravenhage het eene is 16, de beide anderen 15 jaar hebben tegen zekeren L. aldaar een klacht ingediend, dat hij zich zou hebben schuldig gemaakt aan het zedenmis drijf, strafbaar gesteld bij art. 247 Wetb. van Strafrecht. De aangeklaagde is in het huis van bewaring opgesloten. In het portaaltje van de woning van een weduwe te Velp (G.) is op St. Ni- colaasavond een pak gevonden, waarin een jongetje met een flesch warme melk. Den 15den September j.l. machtigde de directeur der SemarangJoana- Stoomtram zijn bediende K. tot het bij den rijksbetaalmeester in ontvangst nemen van een bedrag van ongeveer f 800. K. kwam met dat geld niet terug en was sinds dien tijd voortvluchtig. Thans heeft hij zich in berooiden toe stand aangemeld aan het commissa riaat van politie aan de Nieuwe Haven in Den Haag. Daar vertelde hij een gedeelte van het geld te hebben ge bruikt ter betaling van speelschulden en van het overige in het buitenland te hebben geleefd. Hij is ter beschikking van de justi tie gesteld en in het huis van bewaring opgesloten. D. R., te Spaarndam, die verdacht is geweest van den moord aldaar, is op vrije voeten gesteld. Op het station Simpelveld is Donder dagmorgen een goederentrein door een stoothoofd gereden, met het gevolg, dat de locomotief en twee wagens ont spoorden en beschadigd werden. De Heusdenvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G J. v. .d. Pol. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. Aalst, vm. 9.30 u. ds. Dekker van Gameren. H. Avondmaal. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. Louwe Kooijmans. Babyloniênbroekvm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dier kens. Capellevm. 9.30 u. ds. J. J. Ruijs. Doeveren, nm. 2 u. ds. Trillaard van Aal burg. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, nm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9,30 u. ouderling C. v. Tuil, en nm. 6 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9,30 en nm.2u. ds. Vonk. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Koolhaas en nm. 1.30 u. de heer Feijken, cand. t. d. H. dienst te Dordrecht. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. Prof. v. Leeuwen uit Utrecht en nm. 2 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. A. Taal uit Stel lendam. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Klomp. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, N.z. vm. 10 u. ds. Pannebakker. Raamsdonk, (dorp) vm. 9.30 u. ds. J. C. Raamsdonkveer, nm. 2.u. ds. J. C. V. Sleeuwijk, vm 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm.geen dienst, nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Ingekomen van Sleeuwijk, C. A. Paans en gezin, M. Strang en C. G Ippel. Vertrokken naar de Werken c.a., A. P. Verdoorn en gezin.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2