L.VAN BLADEL Zonen, - en tl Firma Soesman, In de „Kleine Winst". C. J. W. SCHREUDERS, A. P. Michael, Aalburg, N Handel in Rijwielen en Nnaimeebiins. 0. mmi Haarkundige, Ovenkachels met verwarmvoet. I. G. MORTIER Zonen Hoogstraat A 7 en 8, Gorinchem. Uurwerken en Naaimachines, behoorenfte bi het NieowsMai voor het Land van Heden ei Altena van Zateriai 10 Dec. 1910, No. 3004. KLOOSTER t\-BALSEM Rijwielen en Onder deelen, 19 Jaren was hy lydenda gawasst. Jonkerfransstr. 27, Rotterdam. Telef. 5756. VU LH A AR DEN. Echte Ben tail's Bietensnijmachines, Veevoederketels. PRIJSLIJST van Reparatiën aan Uurwerken. Arnhem. aanbesteed De levering van Magazijngoederen, benoodigd gedurende het jaar 1911, w.o. 2000 Manden voor flesschen. Bloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. Levering van Souquetten, Kransen enz Karpetten, Kapok en Veerenvoor Bedden, enzM enz. Drietrompetter staat, HEUSDEN, prima Speculaas en Taai-Taai, Abrikozen, Perziken, Kersen, Ananas, Gember. tamme Kastanjes en versehe Druiven Gediplomeerd Hoefsmid te MEEUWEN (N.-B.) Agent van de OSBORNE Gras-Graanmaaimachines, GROOTE REPARATIE-INRICHTING. Succes- en Gelria-Naaimachines. Radicaal is hersteld. W ie k Jg7Lam Radicaal is hersteld. Wie? kr^a^' e"ijX8u Radikaal zijn hersteld. Wie?J®*£~£,£ - Alle reparatien met 1 jaar garantie. - BUITENLAND. Uit Fransch Soedan is Dinsdag een onrustbarend bericht gekomen Via Da kar heeft het ministerie van koloniën telegrafisch vernomen, dat er 9 Novem ber in do omstreken van Trigele, de hoofdstad van Massalit, een hevig ge vecht heeft plaats gehad. Een afdeeling tirailleurs onder bevel van luitenant-kolenel Mo'l is aange vallen door de vereenigde strijdmachten die bovendien sterker in aantal waren dan Fransche troepen van de sultans van Massalit en Wadai. De aanval werd met kracht afgeslagen. De vijand vluchtte, vele dooden op het slagveld achterlatend, onder wie de sultan van Takjdadin. De Fransche troepen hebben zware verliezen geleden. De Fransche bladen deelen als zeker mede, dat kolonel Moll, luitenant Joly, twee andere officieren en twee onder officieren gesneuveld zijn bij het gevecht op 9 November bij Trigele. Volgens Paris-Journal zouden eraan Fransche zijde driehonderd man ge sneuveld zijn. De Gaulois acht het niet onmogelijk, dat dit aantal duizend zou bedragen. De nieuwe nederlaag der Franschen in Wadai en vooral het doodsbericht van overste Moll wekken in Frankrijk groote ontsteltenis en toorn. Het schijnt, dat voortdurend tevergeefsaangedrongen was op verstel king van de Fransche troepen. Kolonel Moll was van plan binnenkort met gouverneur Merlin in Frankrijk te komen om op die verster king aan te dringen. De dood van Moll en zijn mannen zal gewroken worden, aldus eindigen de bladen hun droeve beschouwingen. De laatst te Parijs ingekomen be richten melden, dat in den strijd 35 dooden, 12 vermisten en 73 gewonden zijn te betreuren. De Temps oefent scherpe kritiek op de weinige aandacht, die in het ministerie van koloniën steeds geschonken wordt aan de waarschuwingen en rapporten van militaire en civiele autoriteiten in de koloniën zelf. Men dacht, dat men het gas uit de bron te Neuengamme nu onder de af sluiting, die gemaakt is, in zijne macht had. Maar het blijkt nu elders door den grond een uitweg te zoeken. Het eenige wat er op zit, is dat men het gas zoo spoedig mogelijk een nattige bestem ming geeft. Het kan dan door de pijp, die in het boorgat geslagen is, zijn weg nemen. Het rijksgerecht te Leipzig heeft het vonnis van het karaergerecht, waarbij de rijksbank veroordeeld werd, het geld dat Abdoel Hamid er in bewaring had gegeven aan hem uit te keeren, be vestigd. In Siberië en Toerkestan heerscht hevige koude. Op de Transsiberische spoorlijn zijn eenige treinen ingevroren. Langs de Tasjkent-lijn zijn honderd Kirgiezen en 5000 stuks vee bevroren. In de steppen vindt men- overal be vroren menschen en dieren. De berichten uit Macedonië worden langzamerhand zoo ongunstig, dat men gelooven gaat, dat de tijden van Abdoel Hamid langzamerhaud terugkeeren. In het gebied van Katerina hebben drie bekende Grieksche bendenhoofden aan verschillende gemeenten dreigbrieven gezonden, waarin zij voor aangifte bij de autoriteiten waarschuwen en een bedrag van iuim 2u,000 gulden eischen. Wordt aan dezen eisch niet voldaan, dan zal er met moord en brand nadruk aan verleend worden. De bevolking verkeert in grooten angst en heeft be scherming gevraagd bij de autoriteiten. De jury heeft den leidekker Werner uit Kaiserslautern wegens den bomaan slag te Friedberg veroordeeld tot levens lange tuchthuisstraf en verlies van eer voor alle tijden. Naar luid van een telegram uit Lima (Peru) heeft een Boliviaansche troepen macht een aanval gedaan op de Peru- aansche grensplaats Guayabal, waarbij zij velen doodde of wondde. Er zijn in allerijl Peruaansche troepen gezonden naar Guayabal. Uit Zuid-Duitsohland komt bericht, dat de weeschprijzen ten gevolge van den invoer van vee uit Frankrijk alge meen dalen. Het kalfsvleesch is zelfs met 10 pf. het pond in prijs verminderd. De slagers roemen om strijd de uit muntende hoedanigheid van het Fran sche vee en verkaren, dat het 't Duit- sche vee ver overtreft. In Baden is Donderdag een buiten gewone veetelling gehouden. Men ziet de uitkomst ervan met spanning tege moet. De regeering van het vorstendom Schwarzburg-Sondershausen heeft met twee groote exportslachterijen, de eene in Nederland, de andere in Denemar ken onderhandelingen voof de levering van geslacht vleesch aangeknoopt. De Nederlandsche slachterij is bereid, om versch geslachte varkens bij ten minste 30 stuks tegen f 34.50 de 100 pond franco spoor Oss te leveren, de Deensche slachterij stelt rundvleesch voor f 36.20 de 100 pond beschikbaar. De regeering zal het vervoer van het vleesch uit openbare middelen betalen en het dan in hoeveelheden van ten hoogste 4 pond voor onbemiddelden tegen inkoopsprijs beschikbaar stellen. In Koburg laat het gemeentebestuur ook heele waggonladingen Deensch rundvleesch komen, dat voor 40 ets. het pond verkocht wordt. In Saksen worden allerwege coöperatieve vereeni- gingen voor den inkoop van vleesch ingericht. Te Angers is een opzienbarende moord gepleegd. De vermoedelijke da der, zekere Delhumeau, een paarde- kooper van Jersey, is voortvluchtig; maar zijn minnares en medeplichtige is gevangen genomen. Delhumeau moet zijn slachtoffer vermoedelijk een welgesteld Engelschman in zijn wo ning gelokt en hem daar gedood heb ben door een slag op het hcofd. Daarna heeft hij den doode baard en knevel afgeschoren en diens aangezicht zoo danig verminkt, dat het onmogelijk op het eerste gezicht te herkennen was. Daarna deed hij het lijk in een koffer en kruide het door de straten van Angers, die op dat uur vol men schen waren. Af en 'toe liet hij den kruiwagen met de griezelige vracht voor een wijnhuis staan en ging een glaasje drinken. Eindelijk wilde hij op een stille plek den doode in het water werpen maar er kwamen twee soldaten aan en hij ging aan den haal. De sol daten achtervolgden hem, maar zij kon den hem niet inhalen en op een jour nalist, die hem trachtte tegen te hou- dan, loste hij een revolverschot. Zijn minnares, die hem hielp bij het ontkleeden en verminken van den doo de, is in haar woning gevat. Waar schijnlijk was haar 21/w-jarig kind oog getuige van den moord. Op ongewone wijze heeft zich Maandag middag te Parijs iemand van het leven beroofd. Een goed gekleede jongeman beklom gisterochtend den noordelijken Notre-Dame-toren. Hij bleef anderhalf uur boven's middags kwam hij terug en ging wederom naar boven. De vrouw van een der wachters, die den jongen man zag, werd getroffen door zijn diep- mistroostig uiterlijk. Vreezende, dat hij misschien een wanhoopsdaad in den den zin had, volgde zij hem. Boven gekomen, zag zij nog net hoe hij over de ba'.ustiade verdween. De ongelukkige is met buitengewone kracht van de borstwering vooruit omlaag moeten springen, want het lijk is ineens op de straat terecht gekomen, over de waterspuwers en andore uitstekende dingen van den toren heen. Het mag een wonder lieeten, dat het vallende lichaam geen der talrijke voorbijgangers verpletterd heeft. De jongeman was vijf-en-twintig jaar oud. ADVERTENTIEN. Op llaandas; den 19 lleccni lier 1910 zal door den DIRECTEUR der Gemeente-Gasfabriek te Arnhem in het openbaar worden Voorwaarden met gezegeld inschrijvings biljet zijn bij franco aanvrage ten boven genoemd kantoor verkrijgbaar 50 cent. AANLEG en ONDERHOUD van Prijsopgaaf en teekening worden gratis verstrekt, indien ons bet werk wordt opge dragen, anders billijke berekening. Deskundige behandeling van Vruchtboomen. De van ouds bekende collectie stalen ontvangen. ZWARTE EN GEKLEURDE JAPONSTOF- FEN, FANTAISLE KATOEN A JOUR, alles in ruime keuze. Vitrage, Tule, Glas-gordijnen, Overgordijnen, Vlaamscb linnen met gewerkt midden stuk, in alle breedten. Gordijnstoffen, FranjeEmbrassen, gemaakte Sloopen, Beddelakens, Badhanddoeken, Tafellakens, Servetten, Gezond heidscorsetten in alle w ij d t e n. Prachtige sorteering Beleefd aanbevelend, HEIKDËY Kroest raat. Mejuffrouw JOHANNA VEENENDAAL, echtge- noote van den heer P. Veenendaal te Gouwsluis, van beroep timmerman, oud 50 jaar, (Gemeente Alfen a/d. Rijn), verklaart ons, dat haar man, wiens portret wij hierboven af beelden, jarenlang aan rheumatiek in debeenen en in den rug heeft ge sukkeld. Hij kou beslist niet op en neer en zijn geheele lichaam schokte dikwijls door elkaar van de pijn. 's Nachts lag hij te kermen van de pijn. Niemand kon hem van deze pijn afhelpen en hij was ten einde raad, toen een kennis hem kwam be zoeken, die hem aanraad de het eens met den Kloos terbalsem, Klooster Sancta Paulo, te probeeren, die bij den heer C. Nagtegaal, handelaar alhier te ver krijgen is. Van stonde af aan, dat bij den Klooster balsem op de pijnlijke plaatsen smeerde, voelde hij baat en na enkele da gen met den Kloosterbal sem gesmeerd te hebben, kon mijn man zijn werk weer verrichten, hetgeen hij in eenige weken niet had kunnen doen. Thans is bij geheel genezen van zijne verouderde rheuma tiek en wel door één potje Kloosterbalsem. Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1,20 en van 250 gram f 2,50. Centraal-DepotL. I. AK KER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij Drogis ten, A pothekers eo de be kende Depothouders. beeft voorhanden alle soorten luxe doozen en kistjes Horstplaat, luxe doozen VRUCHTEN, prima kistjes VIJGEN, verder Zalm, Kreeft, Sardines, Luncbtong, gesneden Ossetong, busjes gesneden Ham, gesneden Rook vleesch, Paling in Gelei, Garnalen, Ansjovis. Vruchten op Sap, zooals: Ook voorhanden C. IftOUlIVM. Dorschmachines, Rosmolens, Wanmolens, Cultivators, Stroosnijders, Bietensnijders, Graanmolens. Ledersmeer, Hoevensmeer, Wagensmeer, Molensmeer, Kamradersmeer, Cylinderolie, Machineolie, enz. enz. VRAAGT INLICHTINGEN EN PRIJZEN. Worden gratis en franco verstrekt. Bondsrij wielhers teller. Vertegenwoordiger der B U H O E R S-, GAZ ELl^K- en S I MP1.EX- en der Verder alle mogelijke ONDERDEELEN tot zeer concurrccrende prijzen. Honderden zijn reeds hersteld door „Crinofloor". Waarom zou het u niet kunnen baten? Grootste vertrouwen in geheel Nederland. Geene middelen worden verstrekt alvorens wij weten aan welke van de 19 soorten Haarziekte men lijdende is. Thans heb ik het genoegen te kunnen melden, dat van zijne Na door vijf Docfoi'en teveigeefs behandeld te zijn, door mij Weder een ongelooflijk bewijs van deugdzaamheid der „Crinofloor" llaar ontwikkelingsmiddelen., waarmede reeds honder den en nog eens honderden Alle attesten zijn beslist geloofwaardig en eerlijk, succes b(ina altiid zeker voor kaalhoofdigheid en alle voorkomende llaarziekten. Advies eiken werkdag gratis in afzonderlijken Salon. Eenig eigenaar. Bekroond Gouden Medaille Parijs 1907. Hoogste onderscheiding Rome 1910. iRj« geslepen. EXTRA FJJNE Vraagt onze uitgebreide Catalogus. SilkE VASTE P5I1.IZEM. Uorloge-reparatiën. Schoonmaken van een horloge f 0.75. Nieuwe veer in een horloge Nieuwe cylinder inzetten Inzetten van nieuwe raderen Horlogeglazen wijzers beugels Remontoirknoppen 0.75. 1.25. 0.75. 0.15. 0.07. 0.15. 0.25. klokken-rcpara tiën. Schoonmaken van een regulateur f 1.50. Nieuwe veer in een regulateur 1.25. Schoonmaken van wekkers 0.50. Opzetten van nieuwe wekkerwijzers 0.10. wekkerknoppen 0.05. sleutels 0.15. glazen 0.10. Verder alle voorkomende reparatiën aan Uurwerken en Naaimachines tegen oiigeloofeljjk lage prijzen. Tevens maak ik U attent op mijne groote sorteeringen die ik tegen de minst mogelijke prijzen lever. De wereldberocuide AVINIELIIAilV IVlAlllACillNES, welke al verscheidene malee bekroond zijn, lever ik vanaf 18 gulden met 8 jaar schriftelijke garantie. De Directeur, W. NIERMEIJER. heeft een prachtige nieuwe aanmlilug in hare Eén potje K loos te r- balsem bewerkt dit De KloosterbalsemKloos ter Sancta Paulo, geneest onvoorwaardeijk, Rheuma tiek, Jicht, Podagra, Ischias, oude en nieuwe wonden, huidziekten, winterhanden eu voeten, aambeien zoowel blinde als bloedend. MinzaamAanbevelend, AANBEVELENDA. P. MICHAÊL.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 5