Boerendienstbode Putte Moopii lij talipot LVirJLADËUZonën, - en tl publiek verkoopen: I. LOUIS MUM. HORLogf W VERHAGEN, o ANTHRACIET-, STEENKOLEN eg MORSHANDEL W. Timmermans Zonen tij den teer C. E. LEESTEMAKIÏ! een Reiziger Dr. VAN MOLL, Coolsingel 48 - Rotterdam. Geldersche Kade 16. Notaris VAN HAM 79 KOOPEN MOOI Elke Zondagmiddag, van 4 tot 8 uur, J. TIMMERMANS, VEEN. O -i CTQ OC €2. Gorinchem, Havendijk. Levering van alle voorkomende Drukwerken tegen concurreerende prijzen. JEIet MODF.T .ROEK van Drukwerk., waarin, onder meer, 60 Modellen "Visitekaarten, bij de Agenten ter inzage, waar ook alle bestellingen worden aangenomen zonder eenige prijsverhooging. Bestel dus uw Drukwerk, voor: Capelle Sprang Waspik Wijk Veen Andel Giessen, Rijswijk bij G. A. van Herpen. Woudrichem Werkendam Nieuwendijk Almkerk Bussen Meeuwen Nederhemert Fonder oij en to Waalwijk., Drievoudige genezing in dezelfde familie te Nieuwe Pekela. 14 stuks in het Uitwijksche Veld aan de Peltsche Steeg. 21 stuks in den polder Hill aan den Mitgraaf. Bloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. Levering van Bouquetten, Kransen enz onder Kaatsheuvel enLoon-op-Zand, op de zaal „Concordia", Per les 25 cent. W. VERHOEVEN. OPLEIDING, (Cursus) Gemeente-Administratie. (Cursus) Staatsinrichting M. 0. PRACTIZIJN, WAALWIJK, Dagelijks te spreken. ALPINA Speciaal ingericht voor het opnieuw BINDEN van Biibels en Kerkboeken. bij B.van Oampen-Boezer. bij W. Dalmaijer. bij A. Lankhaar. 's-Gravenmoer bij R. Nerrings Cz. bij J. Roza. bij C. Herrewijn. bij H. J. Redert. bij D. H. Zillig. bij T. van Driel. bij Joh. Colijn. bij A. Snoek. bij P. Sterkenburg. bij J. Vos. bij F. Smits. bij J. F. Bok. |DRAI3lflA-vArsVALKEHBURG'S'- A ••.LEVERTRAA volgens de bestaande wetten op de meest economische en doeltreffende wijze tot verzekering van de weerbaarheid des lands worden aangewend, met de be voegdheid om tevens van haar gevoelen te doen blijken omtrent wijzigingen, die in de bestaande wetten, uit dat oogpunt beschouwd, behooren te worden aan gebracht; b. de commisfie is bevoegd adviezen in te winnen van personen, tot het leger behoorende en buiten de commissie staande, alsmede tot het verrichten van reizen in het belang van haren arbeid, terwijl de leden der commissie gerech tigd zijn tot het indienen van afzon derlijke nota's omtrent onderwerpen tot de obdracht behoorende. Bij een vechtpartij te Brielle is Zon dagavond iemand, die nog wel als vredestichter schijnt bezig geweest te zijn, zoo zwaar met een mes gewond, dat hij in de Langestraat neerzonk en naar het ziekenhuis gebracht moest worden. Vrijdagmorgen heeft de burgemeester van Bodegraven, de heer H. Ie Coultre, een brief ontvangen, die blijkens post merk uit Leiden was verzonden en waarin hem werd verzocht bij een aan gewezen plaats een aanzienlijk gelds bedrag eenige honderden guldens werden genoemd te deponeeren. In dien hij in gebreke bleef, zou hij worden vermoord. De Leidsche politie werd onmiddellijk met dit geval in kennis gesteld en het is aan de recherche gelukt een ver dachte, die in een volkslogement lo geerde, aan te houden, die later be kende den brief te hebben geschreven. Het is een zekere van L., uit Leiden afkomstig, doch die reeds geruimen tijd zwervend is en meermalen in een rijks werkinrichting werd opgenomen. Het is dezelfde man, die geruimen tijd ge leden een dreigbrief aan den minister van financiën schreef, en daarvoor eenige maanden gevangenisstraf heeft onder gaan. In zake het verzoek van Schuttevaer aan den minister van oorlog om aan milicien-verlofgangers die het bedrijf van schipper of varensgezel uitoefenen toe te staan om in de wintermaanden voor herhalingsoefeningen onder de wa pens te komen, is een afwijzende be schikking ontvangen. Aan boord van het rijnschip Johau 2, liggende in de Rijnhaven te Rotter dam hebben zich bij den schipper A. B., diens vrouw en drie kinderen van 7, 5 en 2 jaar verschijnselen van ver giftiging voorgedaan na het eten van zoetemelksche kaas, gekocht van een proviandverkooper op de rivier. De hulp van een geneesheer is ingeroepen op het braaksel en de kaas is voor een scheikundig onderzoek beslag gelegd. Maandagavond is de door de regee ring toegezegde nota betreffende de kustverdediging aan de Tweede Kamer rondgedeeld. Uit Rotterdam werd Dinsdag ge schreven Eeu jongen heeft gisteren langs den kant 7an een sloot, loopende langs de spoorbaan nabij het terrein van de naaml. vennootschap W. van der Lugt Zoon's stoomkuiperij en kistenfabriek aan de Tweede Rosestraat alhier, een paar kinderarmbandjes en oorbelletjes gevonden, die hij bij de politie depo neerde. De politie stelde daarop ter plaatse een nader onderzoek in en heeft nog verschillende andere voorwerpen gevonden, in het geheel met het door den jongen gevondene mee 28 bloedkoralen kinderarmbandjes met gouden slotje, een paar gouden ooi- belletjes, een paar gouden manehet- knoopen en twee colliers met gouden slot. Het gevondene is herkend als afkom stig van den diefstal, verleden jaar bij de juweliersfirma Schreuder en Baksteen op de Gedempte Binnenrotte gepleegd. Werklieden der gemeente dammen, onder toezicht der politie, de sloot af, en vandaag zal men de sloot uitbag geren, in de hoop, dat er nog meer voor den dag zal komen. ISurxer3jlkc Kfaiid. Heusden, van 6 tot 13 Dec. -Ondertrouwd: J. A. Hulsken, 54 j. en P. Dooren, 41 j. Overleden: M. Merkx, 68 j., wed. A. Dankers. an be»t »m! i ngen. Ziet hier in de eerste plaats de ver klaringen van twee zusters, mejuf frouwen Martha en Geertruida Raaitjes, wonende no. 13 te Nieuwe Pekela. Mej. Martha Raaitjes, oud 19 jaren, schrijft „Ik verklaar bij deze, dat ik zeer goed genezen ben door de Pink Pil len. Ik had sedert lang geleden aan een toestand van erge bloedarmoe de. Ik was zwak, had aanhoudende duizelingen, volhardende hoofdpijnen en pijnen in den rug. Ik had geen eetlust en mijn spijsvertering was slecht Ik had vele geneesmiddelen gebruikt zon der eenig succes. Getroffen door het lezen van al de genezingen, die in de.dagbladen ver meld werden en ann de Pink Mej. Martha en Pillen te dan- Gertruida Raaitjes. ken waren LaantjeGoeree. heb ik die pillen willen nemen, te meer, daar geen middel mij tot nog toe gebaat had. De Pink Pillen hebben mij volmaakt genezen en ik ben nu uitmuntend gezond." Mej. Geertruida Raaitjes schrijft „Ik heb het genoegen u mede te deelen, dat ik, als mijn zuster, vol komen door de Pink Pillen genezen ben. Ik had gedurende drie jaar bloed armoede, en leeds langen tijd zag ik mijn gezondheid, die vroeger zoo goed was geweest, met den dag slechter worden. Daar al de andere voorschriften niets bij mij uitgewerkt hadden, heb ik de Pink Pillen genomen en zoo mijn goede gezondheid weergevonden." Mej Jaantje Goeree, eveneens te Nieuwe Pekela, nicht der hiervoor ge noemden, heeft ons geschreven: „Ik heb langen tijd in een slechten toestand verkeerd. Ik had volhardende hoofdpijnen, pijnen in de lenden en een groote zwakte. Ik heb mij met de Pink Pillen behandeld en deze pillen hebben mij volkomen genezen." Mej. J. Raaitjes, moeder en tante dezer jonge meisjes heeft de hier ge- gegeven verklaringen medeondertee- kend. Men vindt de Pink Pillen in alle drogistwinkels. Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Her- togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. llarklUeplohtcn. Rotterdamsche eierenreiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 6357 stuks. Hoendereieren van f 5,90f 10,per 100 stuks. Beneden-Langstraat, 13 Dec. Men betaalt thans voor vette varkens 32| a 34 cent per Kg. schoon gewogen, een prijs die zeer loonend is. De handel in vette kalveren gaat eveneens vlug. De markt variëert van 52 tot 60 cent per Kg. In wolvee gaat weinig ommen betaalt voor vette schapen f 20 a f 24, lammeren f 12 a f 15; voor biggen f 7 a f 12. nuchtere kalveren f 10 a f 17 en konijnen met levendigen handel f 0,80 a f 1,50 per stuk. Waterhoogte Maastricht (brug). 12 Dec. 1.37 M. boveu 0. 13 1 28 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 12 Dec. 3.32 M. boven 0. 13 3.24 4 ihertenllëii. De Naaimachinenhandel v. h. A. LEWENSTEIN, Vuchterstraat 53, 's Bosch, vraagt voor direct in diensttrediug voor den verkoop van Naaimachines en Rijwielen. Brieven franco. zoo spoedig mogelijk gevratltfd P. G en van goede getuigen voorzien. Br. lett. W bureau van dit blad. op Donderdag 22 December 191©, des middags ten 8 2 uur: Aanwijzing zal plaats hebben op Don derdag 22 December 1910, des voor middags ten 10 uur, aan de Peltsche Steeg en ten 11 uur aan den Mitgraaf door C. P. van Herwijnen, Landop- zichter te Waardhuizen, gem. Alinkerk, ten wiens huize eok de biljetten zullen worden geopend. Nadere informatiën te bekomen bij den Heer C. B. Wisboom te Gorinchem en bij genoemden Opzichter. Betaling voor het rooien aan den Opzichter of bij den Heer Wisboom. AANLEG en ONDERHOUD van Prijsopgaaf en teekening worden gratis verstrekt, indien ons het werk wordt opge dragen, anders billijke berekening. Deskundige behandeling van Vruchtboomen. De SPREEKUREN van zijn dagelijks (beh. Zondags) van 12 Voor onvermogende ooglijders Dins-, Donder- en Zaterdag van 91© te Kaatsheuvelzal voor de Heeren TIM MERMANS q.q., Dinsdag 25 De cember 1910, voormiddags 10 uur precies te beginnen, op het Stuk nabij de Biersteeg, op de Efteling en op het Kraanven, voor het meerendeel gekapt, waaronder zware Kloofmast, Snoeiling en Staken, ge schikt voor allerlei gerief. Bijeenkomst bij JAN BROK, in de Bier- steeg bij Den Duin. Aanvang Zondag 11 Dec. Dansmeester, DOOR: Bij genoegzame deelname ook genegen elders les te geven. Aan melding vóór 2© Dee. as. Gediplomeerd Horlogemaker, Reparatiën met garantiegoed en goedkoop VAN De van ouds gerenommeerde AMTI1R1CIEV der (■wauii-€ae- Gurweu Colliery Compuny Bad. zijn weder in afmeting van 2i'10 en J6 go uitsluitend aan bovenstaand adres verkrijgbaar. Tevens prima ScIioJsclic en iielgisclic liithrnciet, fcteru- lioien en Kiooks tot concurreerende prijzen. N.B. Naar buiten de stad worden de zakken der G.-C.-G. C. C. Antraciet verzegeld verzonden. van Stoomdrukkerij, Boekbinderij, L. J. VEERMAN, Heusden. Pro Itouwbrïeveii (directe levering) 25 stuks f 1.50, elke 25 meer f 0.75. gramma's voor Muziek-, Zang- en Tooneelvereenigingen, in verschillende uitvoeringen. Oiidertrouwituas'fen in groote Verscheidenheid, (modelboek op aanvrage). Voor Deglemente», Bte^tekken, enz.wordt gaarne prijsopgaaf verstrekt. LEEUWARDEN Verkrijgbaar te: Ileusde bij G. Malingré. Umkerk, bij Mej. S. v. Drunen. Dusscii, bij J. J. Paes. Sle< uw(jk, bij J. v. d. Linden. Werkendam, bij J. v. d. Werff. W oudrichem, bij J. Struick Czn. gevestigd ten kantore van Kassiers en Commissionairs in Effecten. Openen Rekening-Courant tegen billijke conditiën. Buitenlandsche Wissels, Coupons, vreemd Bankpapier eu Muntspeciën worden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere waarden op 't Buitenland worden ten billijkste gefourneerd. Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, voor Correspondentschap Ier Nederlandsche Bank van des voorin. 9 tot des nam. 1 uur. 15 Dec. Prov. bestuur van Noordholland, het uitvoe ren van onderhoudsbaggerwerk in het Noordzeekanaal. Raming 17000. 19 Dec. Prov. bestuur van Limburg, lo. het maken van werken tot verbetering van de rivier de Maas tusschen de kilometerraaien XCI en XCIII der herziene rivierkaart, onder de gemeente Kessel en Beesel. Raming 25.500. 2o. het onderhoud van de rijksrivierwerken en hun toebehooren op de Maas in Limburg en Noordbra bant, boven de grensscheiding tusschen Mook en Heumen met daartoe noodige leveringen, herstellingen en ver nieuwingen ged, 1911, in 5 perc. Raming resp. f 8500, 4900, 11000, 9000, 19)00. WERKEN DAM. De zetting der boter is deze ioerk op de marktte ets., in de winkels dus 75 et', pet half kilo. Eieren f l 80 de. 26 stuks. SLEEVWIJK. De zetting der bot r bedraagt 72 et. per half küo en die der eieren f 1 95 de 26 stuks. OOSTERHOVT. 13 Dec Boter f 1,46 alfoOperKg. Eieren f 0,32 en 0,34 de 4 stuks BESOOIJEN, 13 D e. De prigs der Boter was heden f 1.24 f 1.32 per Kilo. Aangevoerd 400 K.G Eieren f 1.69 de 26 stuks. GORINCH.EM, 12 Dec. Op de veemarkt waren aan gevoerd 2 7 runderen, 5 nuchtere halveren, 25 vette varkens, 450 biggen. 0 schapen en 00 lammeren De prijzen warm als volgtzware kalf koeien f 240 f 320, kalfvaarzen f 180 a 240, guiste vaarzen f 100 a 140, melkkoeien f 140 a 200, twee-en-em-halfjarige ossen f a ander haf jantje f a vinken f a graskalveren /50 a 100 nuchtere f 14 a 20, schapen f a lammeren f - a biggen f 7 a 11 per stuk. Vette varkens 25 a 251/2 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8 25 a 8,75 roode dito 8. a 8 50 witte dito f 8 25 a 8.75 inl. rogge f 5. -- a 5 40 buitenl dito f 5 25 a 5.60 gerst f 4.15 a 5.60 haver f 3.25 a 4.-- duivenboonen f -. a -. blauwe erwt n f a mais, 75 pond, f 4.75, a 5 40 allés per heet Boter 68 a 70 et. per half kilo Eieren f 1.90 a 2. per 26. Kippen f 0.80 a 1.10 per stuk. ROTTER:'iAH12-13 Dec Op de veemarkt waren heden atzng voerd 859 vette runderen, 1317 magere dito 398 vette en graskalveren, 1*5 nuchtere kalveren 1775 schapen of lammeren 754 varkens, 250 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 78 le kw 70 cent, kalveren le kw 105. le kw. 90 ct schapen le kw 48 2e kw. 32 ct. vette varkens 54 a 55 ct. licht soort 50 a 52 ct. per kilo. Nuchtere fokkalv-ren f 15.-- a- 19 - idem voor de slacht f 9 00 a 12-- Biggen f X. a 170 ver week Op de botermarkt w rden aangevoerd 61/8 en 26/16 ton en 190 stukken van een half Ho Prijs le kwali teit f 60 2e kw ƒ58, 3e kw. f 54. Per half kilo 80 a 85 cent. Zeeuwsche eieren f 7 40 a 7 60, Overmaassche dito f 7 80 a 8 - per 100. ROTTERDAM 11 Dec. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 8.50 a 9 75, nieuw f a Rogge f er heet Gerst f -. a - Chevalier fa -. Haver 6 50 a 7.10, per 100 kilo, Bruine boonen f a witte fa Erwten f - a Cand. Gemeente-Secretaris, Leeraar Staatsinrichting M. O. cv" JOL GENEVE 183B i M/UNTIENOBAJ,^

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3