schijnlijk heeft de moordenaar, toen hij verrast werd, de stem van de juffrouw nagebootst en zoodoende de politie en de buren op een dwaalspoor gebracht. De politie heeft 3000 mk. voor zijne inhechtenisneming uitgeloofd. Ileusflen, 17 Dec. Het Dep. van het Nut gaf Donderdag eene spreekbeurt, vervuld door dr. Van der Meulen (afgezonden door 't Hoofdbestuur) met eene aanvulling door het dameskoor „Excelsior", in de zaal van h&tel „Con cordia". Voor dezen nutsavond, waarbij ook niet leden toegang hadden, werd de opkomst op pl.m. 160 personen begroot, waaronder circa 60 niet-leden, zoodat over gebrek aan belangstelling niet geklaagd kan worden. De geachte spreker had als onderwerp „Huisvlijt", waarbij het eerste gedeelte der rede meer speciaal veredeling van het am bacht gold, gevolgd door eene opwekking tot huisvlijt. Met groote belangstelling werd de rede naar gevolgd, die nu op ernstige, dan weer op komische wijze zijn onderwerp toelichtte. Algemeene bijval was zijn deel ook na de bijdrage „De advertentiën in de courant", naar Laurillard. Het Hoofdbestuur heeft in deze een zeer gelukkige keuze gedaan. Bij het woord van dank door den voor zitter, deelde hij o. m. mede, dat bij het Bestuur het voornemen bestaat tegen 31 Aug., gelijk met „Floralia", eene tentoon stelling van huisvlijt te organiseeren. Het Dameszangkoor, directeur de heer G. Zoon, luisterde den avond in hooge mate op en maakte, dat leden en belangstellenden dezen avond een der bestgeslaagden van den laatsten tijd noemden. Een koor van 12 dames, allen in keurige toiletten, gaf eenige liederen ten beste, als Meilied; Der Jager Abschied; Droomend; Er ist ein Ros' entsprüngen; Lied der Freude; Selig sind die Todten; Lilienm d- chens WiegeliedStille Nacht. Behalve de voorzitter bracht ook eene stem uit het publiek (de heer Reckleben) op eigenaardige wijze dank aan directeur en zangeressen, waarbij hij liet uitkomen dat hij een groot voorstander van zang, eertijds ook beoefenaar was en deel uit maakte van een gemengd koor; in welk tijdvak hij meermalen uit het koor tijdelijk verwijderd was, als hij blijken gaf meer voor het gemengd koor dan voor den zang te gevoelen. Deze toespraak sloeg in en gaf mede het bewijs dat ieder rechtgezellig uit was en bovendien in menig opzicht kunst genot smaakte. Nog moet vermeld worden, dat 2 voor werpen van huisvlijt waren ingezonden, n.l. een correcte verkleinde voorstelling van de Villa van den heer De Roon te Wijk, vervaardigd door den heer Deurlo te Veen en een eikhouten (imitatie antiek) naai kistje, vervaardigd door den heer H. van Herwaarden alhier. Beide voorwerpen werden door de leden met belangstelling geprezen en gaven een beeld op welke wijze z.g. vrije oogenblikken op degelijke wijze kunnen worden besteed. Wij stemmen met den Voorzitter in en hopen èn den heer Van der Meulen èn het Dameszangkoor nog meermalen alhier te zien optreden en roepen allen een „tot weerzien" toe. ItllllKi'g. Voor de betrekking als onderwijzer aan de openbare school alhier heeft zich geen enkele sollicitant aange eld. Nalst, (Bommelerwaard). Aangaande den moordaanslag op den rijksveldwachter Wijnstekers kan het volgende gemeld wor den: G. v. L. is sedert korten tijd ontslagen uit de gevangenis, waarin hij vijfjaren heeft doorgebracht wegens brandstichting. Tegen den hoofdgetuige in die zaak, den boven- genoemden, heeft hij een wrok opgevat, welke zich meer dan eens in de bedreiging zou hebben geuit „kapot zal hij". Op een avond in de vorige week sprong hij met een mes gewapend op Wijnstekers toe, die hij verwondde aan hand en arm en een steek toebracht, die ter hoogte van de borst alleen de kleeren doorboordezekere de J. uit Nederhemert moedigde v. d. L. bij zijn aanval op den veldwachter aan. Beiden zijn dan ook zwaar geboeid voor den rechter-commissaris te Tiel geleid, waar zij na verhoor in het Huis van Bewaring werden opgesloten. Almkerk. J.l. Woensdagavond trad voor de Geref. Jongelingsvereen. alhier op de WelEd. heer J. Oversteeg van Amsterdam 2e Voorz. van den Ned. Bond van Jongel. vereen, op Geref. grondslag met het onder werp: „Het Volkspetitionnement" van 1878. Achtereenvolgens werden de schoolwetten van 1801, 1806, 1857 en 1878 in 't kort be sproken en nog al breedvoerig stilgestaan bij de personen die aan Koning Willem III het adres overhandigd hebben. Op leerzame en onderhoudende wijze werd dit ter gehoor gebracht, zoodat het publiek hoogst voldaan huiswaarts keerde. Itabiloniënbroek.. Sedert het terrein, gelegen aan de zuidzijde der Ned. Herv. kerk alhier, wordt gebezigd als be graafplaats, worden herhaaldelijk klachten vernomen dat graven door honden e. d. geschonden worden. Plannen zijn daarom in bespreking om door het plaatsen van eene schutting aan dezen onduldbaren toe stand een einde te maken. Capelle. De vorige week bezeerde de werkman J. L. op de schoenfabriek van C. V. zijne hand zoodanig, dat direct ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Naar we vernemen zal de duim afgezet moeten worden, zoodat hij geruimen tijd zijn gewone werkzaamheden niet zal kunnen hervatten. Naar we vernemen zal de rederijkers kamer „Vriendentrouw" alhier op 28 Dec. a.s. in het café van L. F. van Dongen een uitvoering geven; na afloop bal. De vorige week zijn door laffe per sonen op enkele plaatsen ruite i van straat lantaarns ingeworpen. Jammer, dat meestal zulke vlegelstreken ongestraft bleven. Drongelen. De begrooting dezer gemeente voor het dienstjaar 1911 is door heeren Gedeputeerde Stalen goedgekeurd, bedragende in ontvangst en uitgaaf f5623,51^. Gameren- Men kan wel nagaan dat het suikerbietengewas minder is ge weest dan 't vorige jaar. Geleverd aan de „Kluit" 1909, 3,412,937, 1910, 3,204.045 kilogrammen en veel meer land werd er bezaaid. De zangvereeniging „Aurora" gaf j.l. Maandagavond een welgeslaagde uitvoering in het muzieklokaal in de openb. school. De zang voldeed uitstekend en de voor drachten welke gedurende de pauze werden ten beste gegeven, werden eveneens keurig op hunne bestemming gebracht. Geertruldenberg;. Door den Raad dezer gemeente is in zijne vergadering van 15 dezer benoemd tot gem.-opzichter de heer F. Renniers en tot stadsreiniger Ant. Killestein. Genderen. Herkozen tot ouderling in de Geref. kerk alhier de heer M. van der Beek, tot diaken de heer L. van der Beek Jz. Gekozen tot diaken de heer L. Branderhorst Gz. in plaats van B. Struik, die bedankt heeft. Meeuwen. Door heeren Ged. Staten dezer provincie is bij besluit van 9 Dec. j.l. G no. 280 goedgekeurd de gemeenterekening dienst 1909, sluitende mtt een batig saldo van f 355.54. Door B. en W. is instemming betuigt met het ontworpen plan van den heer Van Boesterd, ingenieur te Alkmaar tot aanleg van een spoorweg in deze streek, 't Is te hopen dat alle betrokken gemeentebesturen hiertoe zuilen medewerken alwaar toch reeds zoo lang naar een dergelijk vervoermiddel verlangend is uitgezien. Nederhemert (Z.z.). Woensdag morgen wapperde vooral aan de grens der gemeente uit vele woningen de vlag ter verwelkoming van den nieuwen burge meester. Een kolenschipper had zijn vaartuig met meer dan 40 verschillende vlaggen gepa- voiseerd, wat een aardig gezicht opleverde. In de raadszitting van Donderdag werd de heer E. J. baron Lewe van Aduard door den waarnemenden burgemeester, den heer E. v. d. Vliet, geinstalleerd en na eenige welkomstwoorden den ambtsketen over handigd. Z. E. A. bood daarop den raads leden de eerewijn aan. (N.Z.). Vier jongelieden reisden deze week naar Duitscbland om aldaar als ge tuigen decharge op te treden voor hun kameraad M. de P., alhier woonachtig en aldaar tot 1 jaar en 14 dagen hechtenis veroordeeld. Hoewel zij een gunstig getui genis aflegden, konden zij den beklaagde niet vrij krijgen. Zijn straf werd echter in 8 maanden veranderd. (Rietschoot). Toen de vrouw van M. Verheij Woensdagmorgen de wasch spoelde gleed zij eensklaps in de Maas. Op haar hulpgeschrei schoten eenige buren toe die het geluk hadden haar spoedig op het droge te brengen, zoodat zij er met den schrik en een nat pak afkwam. Ilaamsclonksvcer. Evenals een vorig jaar zullen de kinderen der Ned. Herv. Zondagsscholen een prettig Kerst feest hebben. Door flinken financiëelen steun daartoe in staat gesteld, kan het per soneel den kinderen behalve passende ca- deaux, eenige versnaperingen uitreiken. Ter opluistering van het feest zal een ver sierde Kerstboom geplaatst worden, terwijl de Zangvereeniging „Excelsior" hare wel willende medewerking zal verleenen, opdat het feest zoo goed mogelijk slage. Een en ander zal wel tengevolge hebben, dat velen zich een reisje naar de dorpskerk zullen getroosten. Sprang. Dezer dagen had de wed. G. alhier het ongeluk, dat zij aan één harer duimen een onbeduidend wondje bekwam. Later zwol de hand zoodanig op, dat zij genoodzaakt was de geneeskundige hulp van dr. v. d. M. in te roepen. Deze con stateerde bloedvergiftiging. Haar toestand is heden bevredigend. Door de Chr. Zang. Vereen. „Excel sior" alhier, zal op Maandagavond 26 Decem ber (2e Kerstdag) een muziekuitvoering gegeven worden. De uitvoering zal plaats vinden in het Ned. Herv. kerkgebouw. Neen. De begrooting van inkomsten en uitgaven dezer gemeente voor het dienst jaar 1911, is door Ged. Staten dezer provincie goedgekeurd op f 7499.65. Tot lid van het algemeen armbestuur (vacature C. Blankere Az.) is gekozen de heer T. D. Jiskoot. Over het uitdiepen van een sloot kregen een paar arbeiders alhier ruzie, zoo dat de een den ander dusdanig mis handelde, dat de veldwachter mtt het feit' in kennis is gesteld. Het is dus te voorzien dat dit zaakje voor den dader onaangename gevolgen zal hebben. Verschillende pachters alhier, welke land in pacht hadden van Mevr. B. te Oosterbeek, hebben 25 pet. minder van hunne huur hoeven te betalen, omreden de opbrengsten den afgeloopen zomer zoo slecht zijn geweest. Een buitenkansje dus! Nieuwen cl |jk. Dezer dagen werd de vrouw van M. K. door een spin in haar hand gebeten, waardoor hand en arm op zwol. De geneesheer constateerde bloedver giftiging. Gelukkig zal het ongeval beter afloopen, dan het zich eerst liet aanzien. In de Zaterdagavond gehouden ver gadering der Chr.-School-vereeniging was aan de ordeverkiezing van twee bestuurs leden. Herkozen werd A. Vermeulen, terwijl J. Monshouwer en O. Walraven Jr. elk een gelijk aantal stemmen op zich zagen uit gebracht; bij een herhaalde herstemming werd gekozen O. Walraven Jr. De fanfare „Crescendo" is voornemens Zaterdag 24 December een concert te geven uitsluitend voor donateurs. Oosterliout- De bewoners van den uitgeholden hooiopper aan het Oosteind onder deze gemeente, zullen weldra hun Eskimohuis verwisselen met een woonwagen. Eigenhandig is de vader des gezins bezig met den bouw van een huis op wielen. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente Almkerk, gehouden 15 Dec. 1910. Afwezig de heeren C. A. Koekkoek en A. de Jong Cz. Na voorlezing van het gebed opent de Voorzitter de vergadering en stelt aan de orde: Ingekomen stukken: le. Van Gedep. Staten waaruit blijkt dat behoudens eenige kleine posten alles door Gedep. Staten is goedgekeurd. 2e Verzoek van eene muziekvereeniging om het lokaal der openb. school aan de Voorsteeg voor eene uitvoering te mogen gebruiken. Dit wordt toegestaan, doch een der leden wijst er op dat politietoezicht bij die uitvoering dringend noodig is. 3e. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeenteontvanger waaruit blijkt dat alles in orde is bevonden. Daarna nog enkele ingekomen stukken van ondergeschikten aard welke voor ken nisgeving worden aangenomen. Thans is aan de orde de benoeming van een hoofd der openb. school te Nieuwendijk. Door B. en W. worden in overleg met den heer schoolopziener voorgedragen de heeren G. Kool waaij, hoofd der school te Ottoland, G. Oldenburger, hoofd der school te Oost- wedde en Pleijler onderwijzer te Zutphen. Na eenige bespreking wordt tot stemming overgegaan, waarna blijkt dat dat de heer Kool waaij met 8 stemmen gekozen is, ter wijl een lid zich van stemming heeft ont houden. De Voorzitter vraagt thans of iemand nog iets te vragen heeft waarop een der leden verzocht in de volgende vergadering eene herziening te doen plaats hebben van het bedrag der belooningen welke per uur aan de spuitgasten bij brand wordt toegekend. De Voorzitter zegt, zulks in overweging te willen nemen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorz. de openbare vergadering ten einde over te gaan in geheime zitting. Kerknieuws. INoucIriclieiii. 't Was 6 Dec. voor ons een dag van groote blijdschap. Onze geliefde leeraar Dr. J. W. F. Gobius du Sart mocht door Gods goedheid herdenken, dat hij 25 jaar geleden voor 't eerst als prediker van 't Evangelie optrad. Was deze dag door het onherstelbare verlies, dat hem op 25 Dec. 1909 getroffen heeft, een dag van zeer gemengde gevoelens, zoo werd het door de algemeene bewijzen van liefde en achting, die hij van hier. van de ringbroeders en van bevriende predikanten mocht ondervingen, nochthan3 een dag van groote blijdschap. Reeds 's avonds van te voren gaf een commissie uit kerkeraad, kerkvoogden en notabelen door een prach tig boekgeschenk blijk van hare belang stelling; op den feestdag zelve toonden catechisanten, oud-catechisanten, ring-broe- ders en bevriende predikanten door hunne geschenken, hoe zij aan hun geliefden leer aar en vriend verknocht waren. Den gan- schen dag stond het niet stil van hen die door persoonlijk bezoek of zenden van kaartjes of brieven bewezen mede te her denken. Den Zondag op den feestdag vol gende (11 Dec.) bepaalde onze leeraar ons bij het voor hem zoo gewichtige feit, door het uitspreken van een leerrede over de laatste woorden van Openb. 2: 10. Hij wees de gemeente er op, hoe dit woord een vermaning en troost was voor gemeente en leeraar, doordien hij ons wees op de navolgende punten Door wien is dit woord gesproken? Tot wien is dit woord gesproken? Waarheen schijnt het naar het zichtbare te leiden Waarheen le'dt het in werkelijkheid? Aan het eind der Godsdienstoefening sprak onze voorlezer namens de gemeente onzen leeraar toe in zeer hartelijke en ge voelvolle woorden en verzocht de gemeente met hem onzen predikant toe te zingen de woorden van Psalm 1214. Zoowel den 6en als den Hen December ondervonden wij dat de Heer met ons was op deze plaats. Hem alleen zij de eer. God spare onzen geliefden leeraar nog vele jaren voor ons. Nuclei. In de 1.1. gehouden vergade ring der kerkeraad van de Ned. Herv. kerk alhier is tot ouderling benoemd de heer Calame, welke voor die benoeming bedankt heeft. Herkozen tot diaken de heer P. van Hou welingen, die de benoeming heeft aan genomen. Oudheuscleii. Bij de Herv. Gem. alhier is herbenoemd tot ouderling de heer G. Weck en benoemd tot diaken de heer M. Weck. Herpt. Bij de Herv. Gem. alhier zijn herbenoemd tot ouderling de heer T. Ver heij en als diaken de heer A. D. Baaijens. Sprung Tot ouderling der Ger. kerk alhier zijn herkozen de heeren J. Dalmeijer en H. Both. Tot diaken F. de Jong en G. Blok. Meeuwen. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. kerk in deze gemeente is in de plaats van den heer W. Ockers benoemd de heer C. A. Quirijns alhier, thans al notabel in functie. Neen. Door den heer A. Vos, notabel bij de Ned. Herv. Kerk is als zoodanig ontslag aangevraagd. llaamsdoiiksteer. Wegens be danken van den heer G. A. van Dongen als kerkvoogd der Ned. Herv. kerk alhier werd in de vacature gekozen de heer G. Oosterling. Gameren. J.l. Zondag maakte ds. aan zijn gemeente bekend, dat hij een be roep had ontvangen van Brakel. Waspik. Herkozen tot ouderling in de Ned. Herv. kerk alhier de heer A. de Geus, die voor zijn benoeming bedankt heeft en tot diaken de heer J. Boezer. £fur$eriyke Stand. Werkendam, van 9 tot 16 Dec. Geboren: Hendrika Adriana, d. v. W. de Vries en P. van den Oven. Overleden: Andries Cornet, 5 w. Dewerken en Sleeuwijk vau 9 tot 16 Dec. Ondertrouwd: Gerrit Holleman, 24 j. en Adriana C. Rijkers, 19 j Jan de Klerk, 42 j. eü Anna A. Bakker, 25 j. GeborenArie, z. v. S. C van der Pijl en J. H de Vries; Ariane, d. v. G. A. van Arkel en E. van Arkel; Pieter, z. v. G. Sterrenburg en Cl. Verlee; Lijntje Maria, d. v. H. van Andel en J. Versteeg; Anne, z. v. A. Brienen en A. van Druoen. Ingekomen van Werkendam, A. P. Verdoorn en gezin. Vertrokken naar Woudrichem, J. Hartman. Capelle, over de maand Nov. Ondertrouwd: P. van Rijswijk en A. D. van Oosterhout; A. de Bie en J. A. Vervoort. Getrouwd: A. de Rooij, 29 j. en G. G. Quirijns, 23 j.; Hubertus Leemans, 27 j en A. Timmermans, 1-3 j.P. van Rijswijk, 28 j en A. D. Oosterhout, 20 j.; A. de Bie, 32 j. en J. A. Ver voort, 31 j. Geboren: Adriaan, z v. J. Rijken en C. L van Tilborgh Aart, z. v. G. M. de Bie en J. van Pas; Dirk, z. v. W. Wachter en L J. H. Metzelaar. Ingekomen van Waspik, W. C Pruij- 8en en gezin; Almkerk, H. v. d.Boom; Raamsdonk, T. de RooijGeervliet, D. N. van der Waals; Vrijhoeven-Cappel, P. Hommel en gezin en H. Klootwijk; Breda, G. C. E. van Buuren; Sprang, A. H. Zwart; Loon op zand, J. van der Hoeven. Vertrokken naar Sprang, G. Quirijns en A. Konings en gezinOosterhout, J. Gammers 's Gravemoer, A. H. van Gooi; Made ca., A. M. Blom; Dongen, A. Timmermans; Zoeterwoude, A. van Beek en gezin; Almkerk, A. W. Ippel Rotterdam, Th. J. van Rooij Helmond, A. I). van Oosterhout; Waspik, A. van Mechelen en g zin; 's Hertogenbosch, J. Vermijmeren; Raamsdonk, D van Peer; Drunen, C. Aerts; Barneveld, J. II. van Dongen. 's Gravenmoer, van 130 Nov. Ondertrouwd: P. van Loon, 24 j. en C. A. Groeneveld, 23 j. Getrouwd: A. F. J. W. Visser, 36j. en W. Rozenbrarul, 34 j.; J. J. de Geus, 24 j. en M. Beunis, 25 j. Overleden: G. J. van der Pot, 18 d. P. Melsen, 27 j. Ingekomen van Elberfeld, P. Haar- scheidt; Capelle, A. H. van Gooi; Vuren, J. F. Christ; Haarlem. J. G. Blaeser; Teteringen, D. Hatenboer; Oosterhout, G. van der Mast; Gin neken c.a., PI. H. van Herwerden. Vertrokken naar 's-Gravenhage, A. van EerselWageningen, I. J Doorman Breda, W. Rozenbrand; Teteringen, G. A. Blok; PrNcenhage, A.G. Schep; Dongen, J. J. de Geus en M. Beunis. PREDIKIIEIIRTEN, 18 December. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ouderling Beziski van Moerdijk. Geref. kerk geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. ds. Louwe Kooijmans uit Baardwijk. Geref. kerk, geen dieDst. Dassen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. Prof. v. Leeuwen uit Utrecht. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Z.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Nieuwaal, vm. ds. Keek. n Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.u. leeskerk. W. F. Gobius du Sart. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en in te zenden. Riiinenland. Door den Directeur-Generaal van den Landbouw is bij circulaire van 6 De cember j.l., aan belanghebbenden in overweging gegeven van af heden tot 1 Januari 1911, geene aan tuberculose lijdend? runderen ter overneming aan te bieden, zulk3 met het oog op de uitvaardiging van nieuwe voorschriften. Naar de 's H. Ct. verneemt zal de Keizerlijke Chineesche regeering eerst daags aan het Vredespaleis te 's Gra- venhage ten geschenke aanbieden twee vazen,, die te zamen een waarde ver tegenwoordigen van 7000 pond sterling. De prijs der perronkaarten is bij de II. IJ. S. M. met ingang van 1 Januari vastgesteld op 5 cent. Op de stations, waar voor de uitgifte van perronkaarten automaten zijn opgesteld kan men van dezen datum af slechts door het inwerpen van twee 2V3 centstukken een peron- kaart verkrijgen. Op aanwijzing van den heer A. Sna- tager Lzn., particulier detective te 's Gravenhage, heeft de politie-recher- che te Brussel aangehouden A. de R., huisknecht van een familie onder Was senaar, verdacht van verduistering van f 2650, waarvan hij verschillende beta lingen moest doen voor zijn meester of meesteres. De huisknecht was Donderdagavond jl. met genoemde geldsom verdwenen. De aangehoudene is te Brussel in ver zekerde bewaring gesteld en zijne uit levering moet reeds door den officier van justitie te 's-Gravenhage zijn aan gevraagd. Het bleek dat de ontrouwe huisknecht in België groote verteringen maakte. Hij had nog f 1000 in zijn bezit en zijn broeder had f 700 van de verduis terde som onder zich. De rijksveeartsen te Hengelo en Del den hebben bij de marechaussee te Hengelo aagifte gedaan van een ernstige dierenmishandeling. De gebroeders H. aldaar hebben hun paard aan een boom gebonden en daarna met knuppels be werkt. Het arme beest is enkele uren daarna bezweken. Het lichaam toonde tal van ernstige verwondingen. Bij telling is gebleken, dat van de firma Schreuder en Baksteen te Rotter dam gestolen voorwerpen zijn terugge vonden 100 gouden heeren-en 110 dito dames-horloges, 33 gouden heeren- en 16 dito dameskettingen, 305 gouden heeren en damesringen, benevens een groot aantal oorbelletjes, armbandjes, bloedkoralen colliers, manchet- en over hemdknoopjes van goud. ta»be«i(e<llnsen. Heusden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaurd. Aalst, nm. 2 u. ds. Smits van Poederoijen. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk, nm. 2 u. ds. Davelaar. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. Louwe Kooijmans. Babylonïénbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, vm. ds. Ten Bokkel Huinink van Well. Bruchem, geen dienst. Capelle, vm. 9.30 u. ds. J. J. Ruijs. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. burg. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, nm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 u. ouderling Slegh en nm. 6.30 u. ds Keek uit Zuilichem. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Vonk. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Koolhaas en nm. 1.30 u. de heer De Voogt, cand. t. d. H. dienst te Amsterdam. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Brouwer. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst* Kerkicijk, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwenvm. 9.30 en nm. 2 u. de. Klomp. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, N.z. vm. 10 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9.30 ds. Goed- bloed en nm. 2 u. leeskerk. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Smits. Raamsdonk, (dorp), nm. 2 u. de heer Van Garderen, cand. t. d. H. dienst te Baarn. Raamsdonkveer, vm. 9.30 u. de heer Van Gard eren, cand. tot den H. dienst te Baarn. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen. vm. 9.30 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspikvm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Zuilichem, nm. 2 u. ds. Keek. 33 Dec. De directenr der reg. en dom. in de sociëteit St. Joris te Middelburg, lo. het leggen van een zeedijk ter lengte van 4i08 M. ter bedijking van een gedeelte der buitengronden aan de Noordzijde van den Spoorwegdaw door de Ooaterschelde en langs den Caterspolder, onder de gemeenten Rilland-Bath en Woensdrecht, benevens het bouwen van eene Uitwateringsluis en verdere werken. Minste inschrijver J. Lindenbergh Czn te Wemeldinge, voor f 298,000. 14 Dec. Min. van Waterstaat, lo. het verrnimen van de Nieuwe Maas boven IJstelmonde, raming 3000! 0 M3., gemeten in de middelen van vervoer. Hoogste inschrijver A. Prins Thzn Sliedrecht met 522,000 M3. en een eenheidsprijs van 15 et. 2o. het onderhoud van de rijksrivierwerken van den Boven-Rjjn en de Waal, ged. de jaren 1911, 1912 en 1913. Raming per jaar resp. 14150, f 18000, 35700, 35900 en 44000. Minste inschrijvers, pere. 1, W. F. Hoyinck, Wester voort, 14.416 per jaar, perc. 2, H. M. Muskens Jzn.. Arnhem, 17,287 per jaar; perc. 3, J. L. Struikdalm, Nijmegen, ƒ30,600 per jaar; pero. 4, P. W. v. Hattnin, Tuil, ƒ32.210 per jaar; perc. 5, H. v. Anrooy Jzn., Nieuwaal, 88,8 0 per jaar. 15 Dec. Prov. bestuur van Noordholland, het uitvoe- ren van onderhoudsbaggerwerk in het Noordzeekanaal. Raming .'701'". Minste inschrijver F. Volker, Slisdrecht, 16000.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2