kapitein Hugini 232 K.M. in 4 uur 2 min. 30 sec. Prijs van baron de Foreest voor den Engelschen vlieger, die met een geheel Engelsch vliegtuig van Engeland uit, het Kanaal over zou vliegen en zoo ver mogelijk op 't vasteland zou landen Sopwith 200 K.M. in 3 uur 30 min. Engelsche Michelin-beker voor den langsten afstand zonder landing door een Engelsch vlieger op een Engelsch vliegtuig: Cody 313 K M. 815 M. in 4 uur 50 min De correspondent van de Daily Chro nicle te Lissabon seint, dat het leven der voorloopige regeering van Portugal aan een zijden draad hangt. Een paar leden der uiterste linkerzijde zouden het ministerie beheerschen, en dit tot het verrichten van allerlei onwettige daden dwingen. Volgens dezen corres pondent zou er elk oogenblik een nieuwe omwenteling uit kunnen barsten. Dinsdagmiddag werd uit Londen ge meld Duizend man politie hebben een blok huizen in Mile-end omsingeld, waar de moordenaars van Houndsditch geacht worden zich verborgen te houden. Nadat de politie heimelijk alle on schuldige bewoners had verwijderd, trokken zij geleidelijk den kring enger om het huis, waarop revolverschoten werden gewisseld. Een sergeant van de speurders kreeg een schot in de borst. Daarna kwam een afdeeling soldaten de politie te hulp; een geregelde slag werd toen geleverd. Later: Het belegerde gebouw staat in brand. De brandweer was al ter plaatse voor een dergelijk geval. Een sergeant van de garde werd gewond aan het been. Er zijn nog twee com- pagniën van de garde met een machine kanon aangekomen. Tegen twee uur verspreiden de vlam men zich snel. De belegerden klimmen op het dak, van waar zij de soldaten en de politie beschieten. Er v. orden hevige ontploffingen gehoord. Ten slotte staat het geheele huis in brand; het dak stort in. Het Handelsblad van Antwerpen geeft de volgende beschrijving van de ontploffing in de kruitfabriek te Wet- teren Vrijdag namiddag, om 3,40 ure is een poedermolen ontploft in de bus- kruitfabriek te Wetteren. De drogerij waar de ontploffing plaats had bevatte 500 kilos poeder. Tien mannen werden met de balken, steenen, aarde, enz. omhoog geslingerd. Armen, beenen en andere lichaams- deelen werden in het rond verspreid. Een schedel werd op 700 tot 800 meters van daar terug gevonden en in de boomkruinen vond men verscheurde kleederen en ledematen hangen. Na den eersten schrik begon men onmiddellijk de reddingswerken en kon men de namen der slachtoffers vast stellen. Er bleken te zijn 9 dooden. Een hun ner was vader van 10 kinderen. De omstaande huizen hebben veel geleden, bijzonder die van Lorez en van de weduwe Van Cauwenberghe. Het huisraad werd ef grootendeels ver nield. Een der vrouwen werd erg ge kwetst door een stuk ijzer. Een 100-tal werklieden zijn in de fabriek werkzaam. De ontploffing was niet zoo groot als in 1894 en 1897. Bij de eerste ramp ontploften duizenden kilos poeder, doch er waren geene slachtoffers; bij de tweede telde men vijf dooden De ontploffing had plaats in de raf- fineerderij. Op dit oogenblik waren er 15 werklieden aanwezig. Een half uur later zouden er 35 werklieden binnen geweest zijn. De muren hadden 60 centimeter dikte; ze zijn totaal weggevaagd. Recht over de fabriek staan twee woningen. In een dezer lag de man ziek te bed door den schok werd hij op den grond geworpen. De vrouw bekwam door een stuk glas een ernstige kwetsuur aan het hoofd. Maandag werd uit Londen gemeld De Oost-Londensche Israëliet Léon Beron is gisterenochtend op geheim zinnige wijze vermoord gevonden in Chapham. De geldswaarden werden op het lijk gevonden, zoodat er geen roof- drijfveer aanwezig is geweest. Velen vermoeden dat het hier een wraakne ming van Russische anarchisten geldt, in verband met het geval te Hounds ditch. Vooralsnog is geen dader ge vonden. Te Barcelona ligt het geheele tran- sitoverkeer stil door de staking der havenarbeiders en de vele andere groe pen, die zich bij hen hebben aange sloten. De goederen liggen in de haven en in de stations en worden eenvoudig niet vervoerd. De gendarmerie patrouil leert door de straten. De „Agence d'Extrême Orient", een van Chineesche ambtelijke zijde geïn spireerd orgaan, dat te Brussel wordt uitgegeven, meldt dat in Japan groote opwinding heerscht over de tijding, dat de Vereenigde Staten, Engeland, Duitschland en Frankrijk inzake de leening der 50,000,000 dollars aan China een zelfde overeenkomst hebben getrof fen als indertijd voor het samengaan in de quaestie van den Kanton-Hankau- Tsjetsjoean-spoorweg. Daar een groot deel van dit bedrag bestemd is voor Mantsjoerije, zien de Japanners in die voorgenomen leening een bedreiging van hun positie in Zuid-Mantsjoerije. De Japansche per3 bespreekt deze quaestie in uiterst dreigende taalsom mige Tokio'sche bladen gaan zelfs zoo ver, van te pleiten voor een inbezit neming van Zuid-Mantsjoerije door de Japanners. Als China zich daartegen mocht verzetten, moet er maar oorlog van komen. De Agence d'Extrême Orient voegt aan het bovenstaande nog toe, dat Japan reeds in het geheim zijn troepenmacht in Zuid-Mantsjo-rije ver sterkt, en dat het Russisch-Japansche verdrag, 't welk dit jaar is tot stand gekomen, zal worden omgezet in een annexatie-verklaring, waarbij Japan Zuid-Mantsjoerije en Rusland Noord- Mantsjoerije inpalmt. Het behoeft geen betoog, dat deze beschouwingen voor rekening blijven van bovengenoemd blad. In Mantsjoerije neemt de pest een steeds gevaarlijker karakter aan Het is den plaatselijken overheden niet gelukt de ziekte te lokaliseeren. Langs de lijn van den Chineeschen Oosterspoorweg is de pest van Mantsjoeria, waar de ziekte het eerst verscheen, naar Char- bin gekomen, waar zij vooral in de Chineesche voorstad Toedjadjan heftig woedt. De Chineezen maken het den Russischen gezondheidsdienst erg lastig bij de bestrijding der ziekte. Zij loopen weg uit de Russische observatiekampen, de zieken lichten de geneesheeren niet in, van waar zij komen en waar zij gewoond hebben. Zij worden door hun landgenooten de straat opgejaagd, wan neer zich bij hen ziekteverschijnselen voordoen, en zij sterven ergens op straat of loopen met den „zwarten dood" onder de leden, waarheen het toeval hen voert, de gevaarlijke besmetting overal ronddragend. De pest heeft daar den ge/aarlijksten vorm, dien van longenpest, waaraan 90 d 100 pet. der zieken sterven. Met schrik ziet men te Charbin het komende voorjaar tegemoet, dat met het warme weer een groote uitbreiding aan de ziekte zal geven. De groote pestver- spreiders zijn de vliegen, die steeds de verschrikkelijke landplaag van die stre ken vormen. Dan de ratten, die in 19041905 met de intendance-treinen in grooten getale zijn meegekomeu en zich sterk voortgeplant hebben. Boven dien is de ligging van Charbin te mid den van groote moer ssen, uiterst on gunstig. Het Russische geneeskundige toezicht strekt zich slechts uit tot de onteigende strook, waardoor de spoor lijn loopt en het Chineesche bestuur bekommert zich weinig of niet om de vreeselijke ziekte. Volgens een bericht uit Parijs is Durand's doodvonnis veranderd in zeven jaar opsluiting. De afgevaardigde Meunier verzekert in de Matin, dat Durand onschuldig is. De man op wiens getuigenis Durand veroordeeld is, heeft aan Meunier ver klaard, dat Durand niet had gezegd, dat Dongé gedood moest worden, maar, dat men zich van hem moest scheiden m. a. w. dat hij uit de vakvereeniging gestooten moest worden, omdat hij aan het werk was gebleven, hoewel staking was afgekondigd. Heeft Meunier gelijk, en dat. staat nog te bezien, dan zou het geheele proces herzien kunnen worden. Iu dat geval wordt Durand vrijgesproken. De ministers van Spanje hebben, aan gezien het eerste gedeelte van hun programma is afgewerkt, den Koning hun collectief ontslag aangeboden eu hem de kwestie van vertrouwen gesteld. De Koning heeft aan minister-president Canalejas de verzekering van zijn ver trouwen gegeven en hem de vrije hand gelaten om in zijn kabinet alle ver anderingen aan te brengen, welke hij noodig acht. Hij keurde het politiek program van Canalejas volkomen goed. Als nieuwe ministers zullen optreden Gasset voor arbeid, Castrillo voor bin- nenl. zaken en Salvatar voor onderwijs. Volgens de „St. James Gazette" heeft de Londeusche politie zich in verbinding gesteld met die te Petersburg, Moskou, Weenen en Parijs en is haar gebleken, dat de voornaamste schuldigen aan de misdaad in Houndsditch leden zijn van eene internationale organisatie, welke hare vertakkingen heeft in alle Euro- peesche hoofdsteden. De namen en adressen van tal van anarchisten in verschillende landen zijn haar uit de in Goldstreet gevonden brieven bekend. Te Warschau is een groote bende ter roristen een joodsche bakkerij binnenge drongen. De bakker is zwaar, zijn dochter doodelijk gewond. De vrouw is over leden. Tot dusver zijn 80 ve.dachten aangehouden. De Japansche legeradministratie heeft onlangs bO.OOO complete uitrustingen (met geweer en al) verkocht aan Abes- sinië. In den verkoop waren nog in begrepen ca. 6.000.000 patronen Deze voorraden wapenen en munitie behoor den tot den Japanscheu krijgsbuit in den oorlog tegen Rusland. De verkoop is door bemiddeling van een tusschen- persoon tut standgebracht. Binnenkort zal het oorlogschip uit een Japansche haven worden verschee 4 naar Dsjiboeti. vanwaar de heele bezending naar Abes- sinië zal worden doorgezonden. Wellicht zal men binnenkort meer van deze zaak vernemen, want de Brit- scbe regeering ziet deze verscheping van wapenen heel-ongaarne en maakt er zich zelfs eenigermate ongerust over. Het Japansche departement van oorlog stelt zich echter op het standpunt, dat het volkomen het recht heeft, over den oorlogsbuit te beschikken naar eigen goeddunken. Japan had er zich van vergewist dat de wapenen niet bestemd waren voor het een of andere land dat in oorlog was met een mogendheid, waarmede Japan in vriendschap leeft. En verder was er van Japansch standpunt aan de zaak niets te doen. De Times ver. eemt uit St. Petersburg, dat de Russische regeering binnenkort een nota naar Berlijn zal zenden, waarin de beide hoofdzaken worden vastgesteld van het besprokene tijdens het bezoek van den Tzaar te Potsdam Die beide hoofdzaken zijn: lo. de onvoorwaarde lijke handhaving van de tegenwoordige groepeering der mogendheden, 2o. een wederzijdsche afspraak om zich op een afstand te houden van elke nieuwe combinatie, die gericht mocht zijn tegen de Russische of de Duitsche belangen in Perzië en in Turkije. PlaatHeliik üieuwN. lleusdcu, 4 Jan. Dat er nog vol op wild is, bewijst het jachtveld van den heer Verhagen alhier. In 14 dagen werden niet minder dan 96 hazen geschoten. Een woord van lof mag den jachtopziener L. v. d. Steenhoven niet onthouden worden. Leverde vroeger deze jacht weinig op, thans is het terrein in een wildrijk oord herschapen. Zaterdag 1.1. hield de Israëlistische gemeente alhier een gedenkdag van het veertigjarig bestaan der synagoge, waarbij tevens een nieuw voorhangsel werd ingewijd. Nadat de geheele gemeente vergaderd was en vele genoodigde christenen, zoowel dames als heeren hadden plaats genomen, trad de Eerw. heer Zadoks, Chazzon te Amersfoort, als voorzanger en feestredenaar op. Vóór 40 jaren was dezelfde heer Zadoks alhier als godsdienstonderwijzer werkzaam, zoodat het der gemeente dubbel aangenaam was, dat Z.E. ook thans de leiding op zich had willen nemen. Na bij de inleiding de zegen des Aller- hoogsten voor het Koninklijke Huis te hebben afgesmeekt, onder welk Oranjehuis de joden reeds sinds jaren alle burgerlijke voorrechten genieten, begon de feestrede, genomen naar aanleiding van Genesis 37 vers 1517. Met onverdeelde aandacht volgde de ver gadering den redenaar, die een vergelij king gaf van het toen en nu der joodsche gemeente, om met een opwekking tot aansluiting te besluiten. Met een kleine feestelijkheid, gevolgd door een geanimeerd bal, op de zaal Con cordia, werd de feestdag besloten. De nieuwjaarsdag is alhier kalm voor bijgegaan. Het getal wenschende armen, die vroeger als schaduwen met troepen over sloegen van de eene zijde der straat naar het andere gedeelte, werd niet opgemerkt. Men zou de gevolgtrekking durven maken, dat de armoede vermindert en het goed begrepen eergevoel bij de kleine luiden vermeerdert. Ook hebben we geen enkel dronken mensch gezien en het gejoel langs de straten werd niet gehoord. Zouden we dat aan de drankbestrijding te danken hebben? Gelukkig zij die weten te gebruiken zon der tot misbruik over te slaan. Het jaar eindigde met 2 faillissementen (G. van Mersbergen en C. J. Leestemaker). Een gelukkig hier hoogst zelden voor komend verschijnsel. Laat Heusden opdat punt nog maar achterlijk blijven, liever tijdig de tering naar de nering zetten, dan langs den helaas meer en meer ge bruikelij ken weg zich overgeven, tot schade van goed- geloovige leveranciers en welwillende geld schieters. lVcrkemlaill. De Raad dezer ge meente hoopt te vergaderen op Vrijdag 6 Januari a.s. namiddags te kwart voor zeven. De onderwerpen ter behandeling zijn: 1. Ingekomen stukken; 2. Verleenen van verlof aan den onderwijzer J. L. Mussert; 3. Vaststelling eener instructie voor den gemeente-architect en directeur der water leiding 4. Verhuring woonhuis bewaar school 5. Behandelen eener reclame Hoofd. Omslag. Aalburg. Daar er zich geen sollici tanten voor de vacante betrekking aan de openbare school alhier hebben aangemeld, heeft de gemeenteraad een herhaalde oproe ping geplaatst. Aalst- Op Donderdag 5 Januari a.s. zullen voor de Rechtbank te Tiel terecht staan G. v. d. Laar en J. v. d. Pol, beiden van Aalst, wegens poging tot moord op den gemeenteveldwachter aldaar 6 Dec. 1910 gepleegd. Sinds 12 Dec. zijn ze te Tiel gede tineerd. Zooals men zich herinnert, trad de veld wachter als hoofdgetuige op in een aan klacht tegen G. v. d. Laar, tengevolge waar van deze tot 5 jaar werd veroordeeld. Als verdedigers van beklaagden treden op de heeren mr. J. J. Tilanus en mr. S. Rink, beiden te Tiel. .4 ndel In den nacht van 31 Dec. werden bij den gemeenteveldwachter een viertal ruiten stuk gegooid. Tot heden zijn de daders nog onbekend. Tot nachtwaker is benoemd P. Ver steeg Gz. *Capelle- Door de glibberigheid der wegen met Nieuwjaarsdag gleed alhier op de Vaartkant een fietser zoodanig met zijn stalen ros uit, dat hij spoedig kennismaakte met het water. Bovendien had hij nog enkele stukken aan zijn fiets. Blussen Alhier is bij avond inge broken bij B. v. D., terwijl niemand thuis was. De dief(ven) hebben alles doorzocht doch slechts vier gouden ringen ontvreemd. De politie is er in geslaagd den vermoede- lijken dader in handen te krijgen. Gameren. Oudejaar eindigde voor de vrouw van H. v. ;T. minder aangenaam. Van uit de kerk huiswaarts gaande raakte ze, door de duisternis misleid, het pad kwijt en kwam in een sloot terecht. Toegeschoten hulp mocht haar van uit zulk een minder aangename positie verlossen. Oudejaarsavond hebben vermoedelijk meer dan een persoon de baldadigheid be gaan een geit van J. W. v. d. W. uit den stal te halen en buiten te laten rondloopen. Het eind van de grap was voox het beest noodlottig; men vond hem den volgenden dag in een sloot verdronken. De politie doet onderzoek. Genderen. Op Dinsdag 10 Jan. a.s. hopen J. Vos en echtgenoote, den dag te herdenken dat zij voor 60 jaren in den echt traden. Daar zij nog al in behoeftige omstandigheden verkeeren, hopen wij dat deze dag voor de beide oudjes een recht heugelijke dag zal zijn. 's-Gravemoer. Op 31 December 1909 telde deze gemeente 1298 inwoners. In den loop van 1910 vermeerderde dit aantal door geboorten met 40, waarvan 6 elders en door vestiging met 61. De bevol king verminderde door overlijden met 16 en door vertrek met 92, zoodat het totaal der bevolking op 31 Dec. j.l. bedroeg 1291, een vermindering mitsdien van 7. Het aantal gesloten huwelijken bedroeg 14 en dat der levenloos geborenen 2. Haas en 4Aaal. De handel in klaverhooi is zeer levendig, tengevolge waar van de prijs tot f13 per 5(J0 K.G. gestegen is. Dit wordt tegenwoordig als kortvoer gehakt in balen voornamelijk naar Duitsch land verzonden. In veld- en uiterwaardsch hooi is de handel in de laatste dagen al zeer lusteloos. Door de weinige vraag zijn de prijzen laag. Zij, die voorraad hebben en dit zijn er nog velen houden dien vast in de hoop, bij openstelling van Engeland voor den invoer, meer te kunnen bedingen. Mederhemert, (Zuidzijde). Van heinde en verre was men Zaterdagmorgen gekomen om de plechtige begrafenis van Baronesse van Nagell bij te wonen. De oude grafkelder bevindt zich in het koor der kerk. Hier zijn de prachtige graf tomben van de familie en de voorzaten in marmer uitgehouwen. Levensgroot ligt daar een Vrijheer van Nederhemert, omgeven door de wapens van Gelders adel. Aan den anderen kant hangt een reusachtig wapen bord met helm, ijzeren handschoenen en wapenstok. De geschilderde glazen dateeren van 1634. Toen in 1868 de oude baron overleed, kon men dezen grafkelder niet meer ge bruiken, daar hij bij hoogen vloed te veel grondwater kreeg. In den nieuwen grafkelder zijn bijgezet: le. Baron van Nagell van Nederhemert, geboren 5 Februari 1790, gestorven 28 Sept. 1868. 2e. Diens echtgenoote, gravin Bentinck, geboren 7 Aug. 1793, gestorven 15 Novem ber 1868. 3e. Diens zoon, Baron va a Nagell van Nederhemert, geboren 8 Aug. 1820, ge storven 31 Aug. 1880. Klokslag 1 uur werd ook het stoffelijk overschot van Baronesse van Nagell van Kretschmar, geboren 29 Maart 1829 en ge storven 28 Dec. 1910, in dezen grafkelder neergelegd, die nu geheel gevuld is. De prachtige kist van grenenhout, lood en eikenhout was onder 5 reusachtige kransen bedolven. Deze kransen, gevlochten van arondskelken, witte seringen, witte rozen en palmtakken droegen aan breede zijden linten opschriften ter nagedachtenis van de dierbare overledene. Ze waren ge schonken door: 1 de iamilie Van Kretsch mar; 2 de Jongelingsvereeniging; 3 de Zondagschool; 4 de Zangschool; 5 de Naai- vereeniging Dorcas". Van al deze vereenigingen was de Baro nesse de stichtster en steunpilaar geweest. Toen de dragers, allen in dienst der Baro nesse, hun dierbaren last voor den geopen- den grafkelder hadden neergezet, trad de nieuwe burgemeester E. J. baron Lewe van Aduard, met de teekenen zijner waar digheid omhangen, naar voren. Z.Ed. Acht bare zeide, hoewel nog slechts zeer korten tijd in deze plaats te zijn, reeds veel te hebben vernomen van den grooten steun, welken de edele Vrouwe aan de gemeente schonk en wilde thans een hartelijk woord van dankgevoel aan de geopende groeve uitspreken. Professor Bleeker, vroeger predikant al hier, schetste in diep roerende woorden, wat de overledene voor Nederhemert is geweest. Hoe de edele Vrouwe door het leven ging, niets dan goed doende 1 Welk eene beteekenis het Kerstfeest voor haar had en hoe zij ook trachtte anderen in blijde stemming te brengen I Ging het der gemeente goed dan strekte dit haar tot groote vreugde; was er tegenspoed, dan ging ook zij daaronder gebukt. Geen wo ning in de gansche gemeente of er is een souvenir van Mevrouw Van Nagell. In het licht van den Kerstnacht is zij van ons heengegaan naar het Vaderhuis. En met een laatsten blik op de onder bloemen be dolven kist sprak de geliefde predikant: „Vrouwe van Nederhemert, rust in vrede." Ten slotte dankte jhr. Van Kretschmar van Veen, ook namens zijne 3 zusters, den burgemeester en professor Bleeker voor de hartelijke en treffende woorden, die aan de groeve ter eere zijner geliefde tante ge sproken waren en hoopte, dat de overledene bij allen in dierbare herinnering zou mogen blijven voortleven. .4 ieuTveii <11 j kNaar wij vernemen bestaat het voornemen bij de afdeeling van Patrimonium alhier een openbare vergade ring te houden op 14 Jan., waarin als spreker wenscht op te treden den Edel Achtbaren heer J. Huizinga, Burgemeester van Axel met het onderwerp: De Verze ker ngswetgeving. Bijswiik. Bij twee bewoners van de „Duizendmorgen" alhier zijn in den nacht van Dinsdag op Woensdag eenige kippen ontvreemd; een aansporing voor anderen om de hokken goed gesloten te houden. Donderdagmorgen viel de echtgenoote van M. v. Holt alhier, toen zij in het achterhuis was, plotseling neder. Toen men haar te hulp kwam bleek zij reeds gestorven. *£»leeuwyk.. Blijkens gehouden tel ling waren in de maand December in deze gemeente aanwezig 269 paarden en 1083 runderen. Tot gemeente-geneesheer alhier is benoemd de heer A. Mijnlieff, arts te Wer kendam. Sprang. Toen Zondagavond om c.a. 11 uur den stalhouder H. v. d. Broek had uitgespannen bemerkte hij even later dat zijn rijtuig in brand stond. Vermoedelijk is er door de passagiers eenig vuur van een brandende sigaar achtergebleven. Ge lukkig dat het spoedig ontdekt werd, anders zou zeker de heele boel een prooi der vlammen zijn geworden. Over de afgeloopen maand werd alhier op 's Rijkspostspaarbank belegd f 871,81, terwijl werd terugbetaald f196,17. Naar ons werd meegedeeld zal door de Chr. zangvereen. „Excelsior" alhier, op 27 of 28 Februari e.k. een uitvoering ge geven worden. De opbrengst van deze uit voering komt ten bate van de armen onzer gemeente. Veen. Voor een stampvolle zaal gaf het fanfarecorps „Wilhelmina" alhier Don derdagavond hare winteruitvoering, waarbij de 8 op het programma voorkomende stuk ken, correct en zuiver werden ten gehoore gebracht. Het was duidelijk waar te nemen wat de degelijke leiding van den heer Spiero vermag. Voor het comisch gedeelte heeft de heer de Laat gezorgd en heeft het publiek flink laten lachen. Het applaus na zijn stukken bewees dat de heer L. wel in den smaak viel. Ter variatie speelde de heer Spiero nog eenige stukjes op de viool, welke met veel aandacht werden gevolgd. De aanwezigen hebben een aangenamen avond doorgebracht, waarbij velen zeker de wensch uiten nogmaals van zoo'n avond te mogen genieten. ll yk. Vrijdagavond j.l. werd alhier aanbesteed het schoonmaken der water gangen in een gedeelte van onzen polder. Het werk werd aan de verschillende in schrijvers voor de gezamenlijke som van f 235 gegund. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente Vrij hoeven-Cappel, gehouden op Woensdag den 28 December 1910, des namiddags te 7.30 uur. Tegenwoordig de burgemeester en alle leden, behalve de heeren Van der Waals en Stam. De Voorz. opent de vergadering, waarna de notulen der vorige bijeenkomst worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: 1. Mededeeling proces-verbaal van kas- opneming, d.d. '21 Dec. 1910, waaruit blijkt, dat de boeken behoorlijk waren bijgehouden, en het vereischte bedrag werd in kas Be vonden. 2. Besluit d.d. 15 Dec. 1910 no. 256 van de Gedep. Staten, houdende goedkeuring der begrooting van inkomsten en uitgaven dienst 1911. Beide stukken voor kennisgeving aange nomen. 3. Schrijven van het bestuur van den Nederlandschen Bond van Gemeenteambte naren, d.d. 19 November 1910 inzake „borg stelling gemeenteontvanger." Dit stuk mede voor kennisgeving aange nomen. 4. Goedkeuring der verpachting aan C. G. Oerlemans alhier voor f 245 van de opbrengst der haven- en kaaigelden over 1911. Met algemeene stemmen goedgekeurd, terwijl de heer Oerlemans zich ingevolge art. 46 gemeentewet van medestemmen onthoudt. 5. Voorstel van burg. en weth. om aan M. Bogers met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag als wegwerker te verleenen met toekenning van een jaarlijksch pensioen van f 50. Met op één na algemeene stemmen besloten hem met ingang van gemelden datum eervol ontslag te verleenen met toe kenning van een jaarlijksch pensioen van f 52. 6. Benoeming wegwerker. Als zoodanig wordt met ingang van 1 Mei a.s. met al gemeene stemmen voor den tijd van een jaar op een jaarlijksche bezoldiging van f 156 benoemd P. van Beek te Vrijhoeven- Cappel. 7. Benoeming van twee leden en twee plaatsvervangende leden van het stembureau van de e.k. verkiezing (Kieswet). Benoemd zijn als leden: H. P. Stam en P. van der Schans en tot hun plaatsver vangers A. C. Oerlemans en P. A. van der Hoeven; als vierde lid A. P. de Bruijn en als diens plaatsvervanger M. J. v. d. Waals. 8. Benoeming leden stembureau Kamer van Arbeid. Benoemd zijn: als voorzitter M. J. van der Waals, als leden P. A. van der Hoeven en H. P. Stam, en als hun plaatsvervangers: als voorzitter M. voor de Poorte, als leden P. van der Schans en A. P. de Bruijn. 9. Verzoek van P. A. van der Hoeven inzake verplaatsing heg naby zijn boom-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2