bang zijn, flat zij zich door te getuigen de wraak van handlangers op den hals halen. Er zijn al dreigbrieven ontvangen. lleustlcii. 14 Jan. De maréchaussée Holteiman alhier, wordt tijdelijk geplaatst bij het detachement der kon. maréchaussée's te Waalwijk. De huizen koopende en filialen stich tende, zich noemende Van Dalen, heeft onze gemeente zeer genadig behandeld, of te wel, de Heusdenaren waren hem te slim af. Op andere plaatsen als Drunen, Waal wijk en gemeenten ten zuiden van 's-Bosch, schijnt het, dat men hem te gast nam voor enkele dagen en hem ook geld verschafte, omdat hij slechts een chèque bezat van een groot bedrag, die over enkele dagen kon geïnd worden. 't Is jammer, dat hij ook geen Russische cigaretten te koop bood, dan kon hij com pagnon worden van den zwetsenden zg. Rus, die hier een houtzaagmolen wilde op richten en wien het alleen te doen was om minderwaardige cigaretten, tegen een hoog bedrag, aan den man te brengen. Naar wij vernemen, heeft de heer H. Wuijster, wegens zijn aanstaand vertrek, ontslag genomen als regent der Godshuizen. Op init'atief van ds. Ruijsch van Dugteren, is alhier opgericht een kinder zangkoor, waarvan als directeur optreedt de heer H. v. d. Berg. A tl Shucg. In 't begin van deze week vertrokken een zestal onzer dorpsgenooten naar Duitschland, om in de omgeving van Hamburg werk te zoeken. Wel een bewijs, dat de arbeiders hier den kost niet kunnen verdienen en dat er gebrek is aan werk. Aalst- Dinsdag had alhier de ter aardebestelling plaats van den heer H. van Os. De overledene was wethouder der ge meente en ruim 40 jaar bekleedde hij de functie van ambtenaar van den burgelijken stand. Door zijn heengaan verliest de ge meente een der geachtste ingezetenen. Almkerk. Woensdag geraakte de 19-jarige zoon van M. S. alhier zoodanig met zijn rechterhand tusschen de messen van een peeënsnijder, dat twee vingers ernstig werden gehavend. Capelle. De alom zoo gunstig be kende rederijkerskamer „Vriendentrouw" alhier neemt zoo in ledental toe, dat het bestuur besloten heeft binnen korten tijd weder een uitvoering te geven. Reeds zijn de leden druk aan 't werk voor zeer mooie bedrijven. De landbouwvereeniging Capelle, Vrij hoeven-Cappel en Sprang hield op Vrijdag den 13 Januari jl. des namiddags te 6 ure in het café van A. Stam in de Nieuwstraat alhier eene vergadering, welke flink bezocht was. Punten van behandeling waren: 1. Aanvragen om lid te worden2. Aan schaffen veevoederartikelen. (Verslag volgend nummer.) De zangvereeniging ,,'t Rozeknopje" alhier neemt nog steeds in ledental toe, het bestaat uit ongeveer 70 werkende leden Naar onze meening mag zoo'n zangvereeni ging met een zoo groot aantal leden wel herdoopt worden in „De Rozeboom". Tot de alhier op te richten fokver- eeniging zijn, naar men ons mededeelt, reeds een 18-tal leden toegetreden. De vereeniging heeft pogingen aangewend om een pracht springstier te koopen. Dat zoo iets, wanneer de pogingen slagen, zeer in 't belang van den landbouw is, behoeft geen nader betoog. B3l*Oll jfelei-l- Als bijzonderheid moet worden vermeld, dat over het laatstverloopen jaar in deze gemeente geen enkel huwelijk is voltrokken. IBlisseil- Ter vervulling der gemeen teraadsvacature, ontstaan door het over lijden van den heer J. Schoenmakers, zijn candidaat gesteld de heeren P. v. Drunen, T. A. v. d. Pluim, G. S. Verhoeven en P. Staal. De stemming heeft plaats op Donder dag 19 Januari. Maandagavond omstreeks half negen brak alhier een hevige brand uit in een groote boerenstelling van A. de R., bewoond door den spekslager J. V. Het vuur greep zoo snel om zich heen dat, toen de brand spuit kwam opdagen, de kans voor blus- schen totaal verkeken was. Een paard van A. v. T. en twee honden van N. zijn daarbij omgekomen. Alles ging in vlammen op, behalve het voorste gedeelte van de woning. Ook verbrandde er veel graan, hooi en boerengereedschappen. Behalve het paard en de honden was alles verzekerd. De oor zaak is onbekend. (ileerü'iiideiihei'g; De bevol king dezer gemeente, welke op 1 Jan. 1910 uit 1093 m. en 1102 vr., totaal 2^95 inw. beëtond, vermeerderde door geboorte met 37 m. en 33 vr., door vestiging met 109 m. en 125 vr., totaal 146 m. en 158 vr.; verminderde: door overlijden met 20 m. en 21 vr., door vertrek met 111 m. en 139 vr., totaal 131 ra. en 160 vr.zoodat de bevolking dezer gemeente op 1 Jan. 1911 bestond uit 1108 m. en 1100 vr., totaal 2208 inwoners. denderen. Voor een uitverkochte zaal gaf de muziekvereeniging „Excelsior" alhier, hare winteruitvoering, welke zeer goed geslaagd is. Hulde aan dirigent en leden voor dezen genoegelijken avond. Dinsdag 10 Jan. was voor Johannes Vos en zijn vrouw een dag van blijdschap en rijke herinnering, wijl zij op dien dag hun 60-jarige Echtvereeniging herdachten. Door milde handen daartoe in staat gesteld mochten zij dit feit op eene gepastte wijze vieren, terwijl zij tevens vele geschenken ontvingen. Reeds in den vroegen morgen wapperde de vaderlandsche driekleur van veler woning. Des avonds waren tal van vrienden en bekenden in de woning van den heer C. van Cooijk vergaderd, waarbij tegenwoordig de kerkerand der Geref. kerk en bracht de chr. muziekvereeniging „Excelsior" een serenade, nadat de oudjes vooraf door den voorzitter A. Colijn hartelijk waren toege sproken. Daarna kwam de chr. zangvereen. „de Lofstem" bij monde van den president de heer G. v. d. Beek den jubilarissen hare gelnkwenschen aanbieden. Hierna sprak ds. Brouwer eenige harte lijke woorden van waardeering. De zang vereeniging en „Excelsior" deden zich op nieuw hooren en tot slot nam de heer B. Thur het woord, heri merde aan een rijk verleden en wijzend op Gods groote wel daden. Nu, vriend Thur was de tolk der feest vierenden toen hij de leden van „Excelsior" en „de Lofstem dank bracht voor hetgeen zij in dezen verrichten. Ds. Brouwer sloot het samenzijn met dankzegging. 'i-Gravemoer. A.s. Maandag avond hoopt de Christelijke Jongelings- vereeniging „Hebt den vrede en de waar heid lief' hare twaalfde jaarvergadering te honden in het kerkgebouw der Chr. Geref. Gemeente. Woensdagavond hield alhier in de openbare school de heer Meijering, direc teur van villa Wilhelmina, Tehuis der vereeniging voor Christelijke Verzorging van drankzuchtigen te Prinsenhage, eene lezing in het belang der drankbestrijding. Nadat deze zeer druk bezochte vei gadering door den heer ds. E. J. H. van Leeuwen met gebed en een inleidend woord was geopend, verkreeg de heer Meijering het woord, die op vurige wijze met eene groote welsprekendheid onderscheidene tafereelen vertelde en met goed geslaagde lichtbeelden aantoonde wat een ellende de alcohol te weeg brengt, wat er tot bestrijding van dat zondige misbruik gedaan wordt en wat de resultaten dier bestrijding zijn, al vallen deze niet altijd even gelukkig uit. Op eene even ernstige wijze sprak de predikant van Leeuwen daarna nog over de verwoestingen, die den drank teweeg brengt en gaf eindelijk eene aansporing om ook hier eene vereeniging voor geheelont houders op te richten. Nadat Z.Eerw. den spreker van dezen avond nog had gedankt voor zijne nuttige voordracht, sloot hij deze voor het eerst op dit gebied hier gehouden vergadering met dankgebed. Hedikliuizen. Terwijl de zoon en de knecht van den landbouwer Jac. Tim mermans in de schuur aan het dorschen waren, kwam plotseling een geheele koren schelf naar beneden, met het ongelukkig gevolg, dat de knecht er onder bedolven werd. Spoedig toegeschoten hulp wist hem met een gekneusd been uit zijn benarden toestand te verlossen. lleeuweu. Door de landbouwers alhier is onderling besloten den prijs der melk te verhoogen met 1 cent per liter, waardoor voortaan 1 liter 8 cent zal kosten. Aan het telefoonkantoor in ons dorp zijn over het laatstverloopen jaar ontvangen binnen den kosteloozen kring 152 telegram men, over 1909 bedroeg het aantal 198. Eenige dagen geleden geraakte de zoon van P. d. W. uit Drongelen met paard en kar nabij den korenmolen alhier te water. Gelukkig liep alles zeer goed af en waren paard en kar spoedig op het droge. lAederliemert. Naar wij vernemen is door wijleo Baronnesse van Nagell van Nederhemert, behalve de legaten aan het personeel nog vermaakt aan de Diaconie- armen der Ned. Herv. Gem. f 3000, aan de Herv. kerk f 1500 en de Jongelingsvereen. f 250, allen te Nederhemert. 3Saamsdonk. Op de Woensdag avond vanwege de landbouwvereeniging in het café Floris gehouden aanbesteding, werd de levering van 65 HL. voererwten aange nomen door de firma Oerlemans en Zonen te Capelle f 6 per HL. Op de deze week door de „Vereeniging tot verbetering van het Paardenras in de Langstraat en Omstreken" in het café Heere gehouden vergadering werd besloten den hengst Rudolph te verkoopen en een zwaar deren hengst van warmbloedras aan te koopen. Sleen*v(Jk. Woensdag j.l. heeft de jongedochtersvereeniging „Phébe" in de openbare school alhier een jaarfeest. De zustervereenigingen van Sleeuwijken Alm- kerk waren vertegenwoordigd. Gedurende het afgeloopen jaar zijn door genoemde vereeniging ruim 100 kleedingsstukken vervaardigd, welke aan een 18tal behoeftige gezinnen zullen worden uitgereikt. De feest avond werd gezellig doorgebracht met het houden van voordrachten en samenspraken, terwijl de afgevaardigden van Almkerk: de vereeniging verrasten door eenige liederen te zingen. Moge deze vereeniging in groei en bloei toenemen. Sprang. Dinsdag j.l. toonde de heer Meiresonne ons een levende kapel, die hij bij zijn wandeling door het veld had ge vangen. Wel een bewijs van tot heden zachten winter. L.l. Woensdag bekwam C. de R., werkzaam op de stoomsehoenfabriek van den heer V.te Kaatsheuvel, bij het aanmaken der kachel, het ongeluk zijn gezicht te verbranden. Dr. R. verleende de eerste hulp. Heden is zijn toestand bevredigend. Veen De herijk van maten en ge wichten zal voor deze gemeente plaats hebben te Andel op 8 Mei a.s. des v.m. van 1012 uur en des n.m. van 12 uur. Alhier hebben zich 6 personen tot aangifte voor de nationale militie aange meld. lYoudrichem. Bij de verhuring van ongeveer tachtig openstaande plaatsen in de Ned. Herv. kerk alhier, was Woens dag niet veel animo; een zestal personen werden koopers van een tiental plaatsen, waarvan 1 voor 35 cent en de overigen voor een dubbeltje werden verkocht. Deze week is de maréchaussée Achter. berg van het detachement der kon. maré chaussée te Waalwijk, weder geplaatst op de brigade alhier, terwijl de maréchaussée Werther van hier tijdelijk is overgeplaatst naar de. brigade Heusden. Daar de vischvangst gemiddeld weinig oplevert, worden velen alhier genoodzaakt op een andere wijze in hunne behoeften te voorzien. Geen wonder, dat reeds eenige huisgezinnen naar elders zijn vertrokken, o.a. naar Eindhoven, om aldaar op de gloeilampen-fabriek werkzaam te zijn. Met dit doel verliet ook deze week het huis gezin van A. Hellendoorn onze gemeente. We hopen, dat het hen in hun nieuwe woonplaats wel zal gaan. kerknieuws. Eel lien. Maandag had alhier de stem ming plaats voor een notabel bij de Ned. Herv. gemeente. Door de manslidmaten werden 30 stemmen uitgebracht en wel op den heer Huib. Klerks 17 op den heer As. Timmermans 12, terwijl op den heer G. Staal, als zijnde R. C., een stem werd uit gebracht, welke van onwaarde werd ver klaard. Bij de stemming over het beheer der kerkelijke gemeente bleek, dat slechts 2 leden het wilden laten zooals het tot nog toe gevoerd werd, terwijl 24 stemmen wer den uitgebracht voor het z.g. „Vrij-beheer". Kprnng Onze geachte herder en leeraar ds. P. v. Toorn die het beroep naar Oud- Beierland aannam, hoopt op Zondag 26 Maart afscheid van zijne gemeente te nemen. Eoon op zaud Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. alhier ds. J. M. Ph. Schippers te Ede. 8tur«erl|lke *»cl. Werkendam, van 6 tot 12 Jan. Ondertrouwd: Wouter Paans, 55 j. en Cornelia van der Nat, Al j. Getrouwd: B. de Heer, 20 j. en T. H. Schaar, 20 j.; P. van den Heuvel, 22 j. en E Schaddelee, 22 j. Overleden: Antonie Ippel, 4 d. Geertruidenberg, van 1631 Dec. Geboren Hendrina Pietertje en Eliza Johannes, d. en z. v. J. Jonker en S. A. Vonk Cornelis Pieter, z. v. P. A. Spuijbroek en C. v. d. Berg; Wilhel mina Antonia, d. v. S. J. Berende en M. A. Peters; Cornelis Antonius, z v. J Cornel en C. J. KrooswijkJohanna Rosine, d. v. L. S. Snoek en H. G. T. J. ten Bruggoncate. Oterleden: Joannes van Dongen, 79 j echtgeu. v. J. Verhoeven. Ingekomen van Raamsdonk, Elisabeth C. de Wijs; Rotterdam, W. A. Louwe. Vertrokken naar Geldrop, C. J. Kroos- wijk; Tilburg, G. A. de Wit; 's Bosch, A. Chr. Sondernnn; Dongen, J. H. Maas; Duiven, H. M. Luiten. Brakel, over de maand Dec. Getrouwd: C. Duijzer, 36 j. en H. v. d. Linden, 27"j Geboren: Hendrika, d. v. A. v. Daa- len en C. v. Tongerlo; Cornelis, z. v. J. Vervoorn en E. Duijzer. Overleden: K. A. v. d. Meijden, 48 j.; W. v. Dalen, 3 w.W. Duijzer, 73 j, echtgen. v. J. v. Hemert. Pouderoijen, over de maand Dec. Geboren: Adrianus, z. v. A. J. H. Maas en L. v. d. Zalm; Cornelia, d. v. A. Schaap en G. v. d. MeijdenNaatje, d. v. D. Exalto en G. v. Andel; Willem en Bertus Cornelir, zs. v. G. J. van Giessen en B. Dufourne; Arie, z. v. A. Loef en W. Valk. Overleden: A. den Hollander, 70 j., wed. v. G. Vernooij. Dewerken en Sleeuwijk van 512 Jan. Getrouwd: P. A. v. d. Linden, 29 j. en A. J. Bonis, 27 j.; G. Verweij, 35 j., wed. en A. Monshouwer, 27 j. Geboren: Aartje, d. v. H. Verwoert en J, Versteeg. Overleden: B. Brienen, 1 m.; J. Versteeg, 60 j., echtg. v. P. Doliesla- ger; A. G. v. d. Zalm, 11 d. Ingekomen van Almkerk, A. Ver schoor; Made c a., P. v. d. Stelt en gezin. Vertrokken naar Clinge, H. M. Theijs- sen Breda, H. Kusters. Vrijh. Cappel over de maand December. Geboren: Pieter Adriaan, z. v. H. P. Stam en A. D. van der Hoeven: Maria, d. v. A. Ros en W. Hoefnagel; Elisabeth, d. v. G. voor de Poorte en J. M Nieuwenhuijzen. Overleden: Pieter Adriaan, 10 d., z. v. H. P. Stam en A. D. van der Hoeven. Waspik, van 15 tot 31 Dec. Ondertrouwd: L. H. Rensen, 29 j. en D. P. Pols, 27 j. Geboren: Cornelia Petronella, d. v. Th. Rekkers en H. Schellekeus; Cor nelis, z. v. J. Selders en L. Vermeulen Marinus, z. v. A. Blom en M. v. Til- borgh. Gameren, over de maand Dec. Getrouwd: J. W. v. Ballegooijen, 50 j. en M. v. Trigt, 25 j.H. Verhoeks, 41 j. en D. M. van Pouderoijen, 27 j.. Geboren: Hendrik, z. v. M. v. Haaf- ten en L. v. d. SalmGijsbert, z. v. G. v. Pouderoijen en Tv Verbeek; Dirk, z. v. C. v. d. Oever en C. v. d. Salm; Johanna, d. v. A. v. d. Laar en G. v. Eek. Overleden: Janske Gijsborta Ter meer, 5 m.Jan Willem van Brakel, 53 j., echtg. v. T. v. d. Stam. Hech (zaken. De rechtbank te Tiel heeft G. v. d. L. te Aalst wegens mishandeling van den veldwachter Wijnstekers veroordeeld tot 2 jaar en 3 maanden gevangenisstraf en zijn makker v. d. P. tot 4 maanden, beiden met aftrek der reeds ondergane voorloopige hechtenis. Voor het gerechtshof te Arnhem is Donderdag behandeld de zaak van J. v. R te Renkum wegens moord op de 13 jarige A. P., 23 Augustus te Renkum gepleegd, door de Aruhemsche recht bank tot 15 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Met vernietiging van het vonnis eischte de advocaat generaal veroordee ling tot levenslange gevangenisstraf op grond van art. 288 W. S., doodslag, voorafgegaan door verkrachting. Kittiienland. De afgetreden minister van oorlog, generaal-majoor W. Cool, zal met 1 Mei den dienst met pensioen verlaten en tot dien datum ter beschikking blij ven van den tegenwoordigen minister van oorlog. Naar de N. Ct. verneemt, is gereed gekomen een ontwerp van wet, met memorie van toelichting, dat als titel draagt: Verkrijging door landarbeiders van woning met land in eigendom of van los land in pacht. Verder verneemt het blad, dat ten aanzien van dit ontwerp in de eerste plaats het oordeel :;al worden inge wonnen van de Staatscommissie voor den landbouw, ingesteld bij Kon. be sluit van 20 Juni 1906, die in October 1909 een rapport met voorstellen, be treffende den economischen toestand der landarbeiders in ons land heeft uitge bracht, wellicht ook van eenige andere deskundige lichamen. Niet ondienstig is 't, hier nog eens zeer in 't kort weer te geven tot welk inzicht de meergenoemde staatscommis sie op 't stuk van verstrekking van grond aan landarbeiders is gekomen. De zienswijze is, dat verstrekking van grond en van grondkrediet aan landarbeiders wettelijk en onder staats toezicht behoort te worden geregeld. De staatshulp moet er op zijn ingericht, om de landarbeiders in staat testellen zich een arbeidersplaatsje of wel een los arbeidersperceel te verschaffen, dat hen niet verhindert hun arbeid in loon dienst te besteden, en waardoor zij in komsten als aanvulling van bun loon kunnen genieten. Ten aanzien van een arbeidersplaatsje behoort naar het oordeel der commissie aan eigendom de voorkeur te worden gegeventen aanzien van een los arbeiders perceel aan pacht. De verkrijging van grond dient zooveel mogelijk plaats te hebben langs den gewonen contractueelen weg; bij verkrijging in eigendom, met finan- cieele hulp. Verder gewaagt de commissie in haar resumé van: „plaatselijke vereenigin- gen, vennootschappen of stichtingen, die uitsluitend in het belang van de uitgifte van grond en het verleenen van grondkrediet aan landarbeiders moeten werkzaam zijn". Bij ontstente nis dezer lichamen zou de commissie B. en W. willen zien aangewezen om aan de arbeiders het gevraagde mits aan de wettelijke eischen zij voldaan te verschaffen. Iadien noodig moet van een vereenvoudigd onteigenings- recht kunnen worden gebruik gemaakt. En eindelijk zou aan de genoemde lichamen van staatswege de gelegenheid moeten worden verschaft, den arbeiders gemakkelijk en goedkoop grondkrediet te verleenen, waarvan de rentebetaling en aflossing zoo billijk mogelijk moeten worden geregeld. In den Haag is, onder eere voorzit terschap van den burgemeester, een comité samengesteld, dat ten doel heeft, met Maart a s. een huldebetooging te doen plaats hebben ter gelegenheid van het 12V?-jarig Kroningsfeest van H. M. Koning Wilhelmina. Volgens de St.ct. is de heer O. Nobel, oudste adjunct directeur der gemeente werken te Rotterdam, door den minister van koloniën ter beschikking van den gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië gesteld, ten einde voor den tijd van 10 jaar belast te worden met de fnnctiën van adviseur voor het haven beheer in Nederlandsch-Indië, later te- vans met die van directeur der haven werken van Soerabaja. In verbaud hiermede heeft de heer Nobel met ingang van 15 dezer eervol ontslag uit zijn tegenwoordige betrek king gevraagd. Het trappistenklooster aan den Moer- gestelschenweg te Tilburg, dateenigen tijd onbewoond is geweest, zal, zoo meldt het Dgbl. v. Nbr., zijn bestem ming als religieuse inrichting geheel verliezen: het zal binnen korten tijd geheel in gebruik worden genomen voor hoenderpark. De beide gemeenteveldwachters van Tubbergen, A Heuv r en H. M. Kort (bekend uit de Tubbergsche politie- quaestie) hebben ontslag uit hun be trekking gevraagd. De afd. Nieuwolda-Nieuwscheemda der Gron. Mij. van Landbouw en Nij verheid heeft besloten, het vangen van mollen op de landerijen der leden mi t alle wettige middelen tegen te gaan. In de contracten met huurders der lan derijen zal worden vermeld, dat geen mollen vangers op de verhuurde lande rijen tot het uitoefenen van het mol- lenvangersbedrijf mogen worden geduld. Naar de Vrije Soc. meldt, is de dienst weigeraar Nico Mammen krankzinnig geworden en uit de gevangenis naar het gesticht Duin-en Bosch overgebracht. De „Prins Willem V" van den Kon. West Indischen Maildienst is niet op tijd te Paramaribo aangekomen. Ter Beurze werd zeer gevreesd, dat het schip verloren zou zijn. De directie heeft geenerlei bericht ontvangen, daar ook het telegrafisch verkeer is gestoord. Een vrouw in de van Marumstraat te 's Gravenhage, moeder van 6 kin deren, had een puistje aan de lip open gekrabd, waardoor bloedvergiftiging ontstond. Naar het gemeenteziekenhuis overgebracht, is de ongelukkige vrouw daar overleden. Te Bussum heeft zich een geval van bloed vergiftiging met doodelijken afloop voorgedaan bij de echtgenoote van den winkelier H. Zij had voor weinige dagen een puistje in het gelaat; dit ging open en zoo ontstond bloedver giftiging. Diusdag heeft te Winterswijk de land bouwerszoon K., bij het schoonmaken van een geladen geweer, de lading in borst en schouder gekregen. Aanvan kelijk scheen de toestand bevredigend, thans evenwel vreest men voor het behoud van den jongen. Men meldt uit Amsterdam Ik verneem zoo even, dat het schil derstuk de Nachtwacht moedwillig be schadigd is. De dader is een gewezen militair, die het vandalisme uit wraak over zijn ontslag uit den dienst wegens lichaamsgebreken heet te hebben ge pleegd. Hij gaf met een soort van schoenmakersmes op het doek drie krabben, welke zich aan het oog voor doen als krijtstreepen. De man is door den toesnellenden suppoost gegrepen en door het personeel aan de politie er is in den kelder van het Rijks museum een politiepost gevestigd overgeleverd. Men begrijpt dat de wan daad onder hen, aan wier zorgen onze nationale schat is toevertrouwd groote ontsteltenis verwekt heeft. Nader vernemen wij dat de dader een 23-jarig jongmensch is. Hij was fatsoenlijk gekleed, en zijn gedrag gaf aanvankelijk geen aanleiding tot arg waan. Omstreeks half een Vrijdagna middag kwam hij de Nachtwachtzaal binnen. Eenige oogenblikken stond hij stil voor het schilderij, alsof hij het met aandacht beschouwdetoen sprong hij plotseling vooruit en vóór de dienst doende opzichter B. W. Dijks, die op den achtergrond stond, het kon ver hinderen, haalde de man drie maal met zijn mes over het doek. Dijks sprong onmiddellijk toe, maar de dader dreigde hem met het mes, waarom de opzichter alarm maakte. Met behnlp van zijn collega's kon hij den jongen man, die geen tegenstand meer bood, vatten en in verzekerde bewaring brengen. De eerstgenoemde schrap is het scherpst, maar waarschijnlijk niet dieper dan de dikte van een dubbeltje. De beide andere halen blijven aan de opper vlakte van het vernis. De dader heeft voor de politie reeds een volledige bekentenis afgelegd. Hij wilde volgens zijn verklaring wraak nemen op den Staat der Neder landen, en achtte het beter dien Staat te treffen in den Nachtwacht, dan een van zijn dienaren naar het leven te staan. PRËUIKBËlJaTËI, 15 Januari. 6.30 u. ds. Brouwer uit Genderen. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. leeskerk. AalstGeref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar nm. lezing. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillanrd. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren en nm. 6 u. geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2