Hel Land van Hensden en Allena, de Langstraat en de Bommeierwaard. Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer-Maatschappij Tl VAN WAM Co, L.VAN BLADEL Zonen, Sier- bi ïrrtteiÉML DUIKEREENDEN. Openbare Verkooping Bouwland, Openbare \erkooping een WINKELHUIS ca. Jai Geerto, Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3014, Zaterdag 14 Januari. lOll. Levering van Bouquetten, Kransen enz Gevraagd: Ontwerpen en Uitvoering van alle RETON-IJZERWERKEN. Grootste voorraden Patten, Kolken, Rioolbuizen, e d- en eirkolvorm voor DUIKERS. Bloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. D. G. SCHU1JL, 12 Toe Haringvliet, it o i li it i ïi Notaris Kerkhoven, te Werkendam, veilen en verkoopen: Notaris Kerkhoven te Werkendam, veilen en verkoopen: Hotel het Anker, LAND VAN ALTEH/a VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijsverhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 77j ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag, middag 12 uur ingewacht. genomen en dat hij er zich toe bepaald heeft Büchele in het oog te houden. Maar, zeide Dr. Spiess, ik heb er me persoonlijk van overtuigd, dat prins George 's nachts driemaal in een boot naar hier is overgevaren en Büchele mede naar Belgrado heeft genomen. Deze verklaring baart natuurlijk te Belgrado enorm opzien. Het zal de moeite loonen, na te gaan hoe deze zaak zich zal afwikkelen, als ze ten minste niet onmiddellijk in den doof pot verdwijnt. Een Parijsch arbeider, Pierre Maillet, een braaf en werkzaam man, maar die zich nu en dan aan den drank te buiten ging, had als hij wR aangeschoten thuis kwam de niet zeer fijne aardigheid van zich een strop om den hals te slaan en als zijn vrouw binnenkwam, net te doen alsof hij zich had opgehangen. Donder dagmiddag, toen hij weer eens wat op gewonden thuis kwam en zijn vrouw niet in zijn woning vond, wilde hij de oude grap weder uithalen. Maar onge lukkig gleed zijn voet van het bankje waarop hij geklommen was en toen zijn vrouw thuis kwam vond zij haren man in ernst opgehangen. BINNENLAND. Donderdagochtend is tijdens een he- vigen sneeuwstorm het van Huil naar Rotterdam bestemde Engelsche stoom schip Selby Abbey, op de Hinderribben, ten N.W. van Goeree, gestrand. Omtrent de redding der opvarenden wordt uit Maassluis gemeld: Met de stoomreddingsboot Prins der Nederlanden zijn 12 man geland (1 bootsman, 5 stokers, 1 stewardes, 1 hof meester en 4 passagiers.) Door de red dingsboot te Hellevoetsluis is 1 stoker geland. Er bleven toen nog acht man aan boord, onder wie de kapitein. Zij werden later door de stoomreddingsboot Presi dent van Heel afgehaald en aan den Hoek van Holland geland. De geredden zijn te Hoek van Holland in het hotel Amerika ondergebracht. De eerste hulp bij ongelukken en zeerampen was bij aankomst der schipbreukelingen aan wezig, om zoo noodig hulp te verleenen. Het schip is nog dicht en zit in goeden toestand. Met L. Smit en Co.'s sleepdienst is contract gemaakt voor berging vsd schip en lading. In de Helmbrekerssteeg te Haarlem wonen twee oude menschen van 74 jaren. De man, B. D. S. geheeten, was sedert vier dagen ongesteld en lag te bed. Zijn vrouw, F. M., die niet wel bij 't hoofd was, behandelde haar zieken man al op heul zonderlinge manier. Zij wilde niet alleen voldoen aan zijn verzoek om den dokter te halen, doch sloot bo vendien den man in een kamer op en liet hem daar liggen zonder hem eten te geven. De bovenbewoners voorzagen den zieke nu op een vernuftige manier van voedsel. Zij lieten uit het bovenraam aan een touwtje, een boterham neer, die de op geslotene dan door z'n venster in de kamer haalde. Gelukkig hebben de buren dezen toe stand niet te lang laten duren. Zij hebben de politie gewaarschuwd, die, op onderzoek uitgaande, 't boven ver haal de constateerde. De heer Van den Berg, arts, werd nu verzocht naar het huisin de Helm brekerssteeg te gaan, maar toen de geneesheer daar kwam, wilde de vrouw den dokter niet inlaten, ook niet toen de politie daartoe sommeerde. De deur werd nu met geweld geopend, wat niet te veel moeite kostte, want toen een der politiemannen z in schouder met kracht tegen de deur zette, week deze. Nu kon de geneesheer zijn onderzoek instellen. Het resultaat was, dat hij opneming in het gasthuis van beiden gelastte, de man wegens uitputting, de vrouw wegens krankzinnigheid. De drie Russinnen en de beide Russen, die Maandagavond te Amsterdam door de politie werden aangehouden, omdat men vermoedde met een geval van handel in vrouwen te doen te hebben, zijn weer op vrije voeten gesteld en per s.s. Frisia, van den Koninklijken Hollandschen Lloyd naar Argentinië vertrokken. Vanwege het Rijksbureau inzake den zoogenaamden handel in vrouwen en meisjes, waarvan de hoofdcommissaris van politie te Amsterdam directeur is, wordt nog de volgende mededeeling verstrekt: De politie heeft een onderzoek inge steld naar de herkomst van eenige man nen en vrouwen, op reis naar Argentinië, aangezien het vermoeden bestaat, dat hier van vrouwenhandel sprake zou kunnen zijn. Het betreft een gezelschap van twee mannen en drie nog jeugdige vrouwen, herkomstig uit Rusland. De vrouwen bewezen, nadat haar voor oogen is gesteld, welk gevaar haar in Argentinië kan wachten, de reis naar dat land te willen voortzetten, aangezien zij beweren, niet met oneerbare bedoelingen daar heen te gaan, doch het plan te hebben zich aldaar bij hare verwanten te ver voegen. Aangezien het geval aan den directeur van het Rijksbureau toch verdacht voorkomt, zal het bureau in Argentinië van hare aankomst worden ver. ittigd. Vermoedelijk door gebruikmaking van een valschen sleutel is Woensdag nacht ruim f 1600 ontvreemd uit een brandkast, staande in een bureau der werkplaats van de Staatsspoorweg Mij. aan de Moreelselaan te Utrecht. De burgemeester-secretaris van Zaam- slag, de heer P. W. Wortman, was Dinsdag met den ontvanger, den heer J. Geelhoedt, op eendenjacht. Laatst genoemde stelde om 6 uur voor de jacht te eindigen en hoorde daarop van de plaats, waar de burgemeester zich bevond, een schot vallen. Hij riep hem aan, doch kreeg geen antwoord. Toen hij ging kijken, vond hij den burgemeester dood liggen met verbrij zelden schedel. Bij het door de politie ingesteld onderzoek kon niet uitgemaakt worden, hoe het noodlottige schot is afgegaan, doch later is gebleken, dat de burgemeester door een schot uit zijn eigen geweer is getroffen. Het geweer was met de riem verward geraakt aan een paal met prikkeldraad. De burge meester kreeg de volle lading in net hoofd en was onmiddellijk dood. De geheele gemeente Zaamslag is ouder den indruk van dit ongeval. Tegen den heer H. A. van Dalsum, notaris te Hulst, redacteur van het weekblad de Volkswil en lid der Staten van Zeeland is wederom een klacht bij de justitie te Middelburg ingediend wegens beleediging in zijn blad, dit maal door den burgemeester van Hulst, den heer van Waesberghe, dien de heer van Dalsum beschuldigd heeft van het verstrekken van een valsch ambtelijk rapport. De zaak z£il 27 dezer voor de recht bank te Middelburg worden behandeld. Het vermoeden dat bij d?n brand in de schuur van den landbouwer J. van de Voorde te Walsoorden (gemeente Hontenisse) twee vgn. schuurslapers zouden zijn omgekomen, is gelukkig niet bewaarheid. Den geheelen dag heeft men onder de puinhoopen ge zocht, doch geen lijken gevonden. De beide personen, die toestemming hadden verkregen in d© schuur te slapen, zijn dus of niet in de schuur geweest of bij het uitbreken van den brand ge vlucht. ADVERTENTIEN. Rotterdam, Telef. 330. Enschedé, Telef. 339. BUITENLAND. lijders op de straten. In het naburige Chineesche stadje Foedoesain zijn de helft van alle huizen besmet. De epidemie breidt zich snel van wijk tot wijk uit. De bevolking houdt de ziektegevallen geheim, om aan de desinfectiemaatre- gelen te ontkomen. In de laatste 6 dagen zijn te Charbin 95 personen, waarvan 2 Rassen aan pest gestorven. De Euro- peesche wijk wordt ernstig bedreigd. Ter beveiliging van Blagowesjtsjink, de hoofdstad van het Russische Amoer- gebied, en de naburige steden zijn zeer strenge hygiënische maatregelen getrof fen. m Volgens een particulier telegram uit Keulen aan het „Berl. Tagebl." is het Duitsehe douanebestuur een groote smokkelaffaire van Duitschers en Neder landers aan den Neder-Rhijn op het spoor gekomen in welke ook spoorweg- amtenaren betrokken moeten zijn. Zondag is de leider der zaak te Duis burg in hechtenis genomen. In de laatste maanden alleen moet aan het Duitsehe Rijk voor niet minder dan 15,000 Mk. aan invoerrechten te kort zijn gedaan. Prins George van Servië heeft zich een bedenkelijke vermaardheid verwor ven alsdeheld van verschillende politieke en andere avonturen, die hem hebben doen kennen als een lastig en onbe rekenbaar element. En al heeft het hem niet aan „beaux gestes" ontbroken, waar uit het bleek, dat hij misschien iets anders wilde zijn dan een onbekookte eu gevaarlijke zonderling, toch is het noodig gebleken hem van de troons opvolging uit te sluiten en den ver- derfelijken invloed, dien hij opdepolitiek van zijn land uitoefende te neutrali seeren. De Vossische Zeitung brengt thans het volgende relaas over een nieuwen streek, die 's Prinsen toch reeds sterk geschokte positie misschien voor goed onmogelijk zal maken. Te Belgrado werd eenigen tijd geleden een wapensmid, Büchele geheeten, het land uitgezet. Hoewel te Belgrado ge boren, was hij Oostenrijksch onderdaan en had zijn domicilie te Weenen. Deze maatregel was genomen, hoewel prins George, die met Büchele intiem bevriend was, er zich tot het uiterste toe tegen had verzet. Büchele ging naar Semlin en trachtte van daaruit verlof te krijgen eenige dagen te Belgrado te vertoeven, naar hij zeide, om zijn zaken af te wikkelen. Hij is n.l. eigenaar van twee huizen en een tamelijk groot wapen magazijn. Dit verzoek werd echter door de autoriteiten te Belgrado van de hand gewezen. Dezer dagen is nu in de pers van Belgrado het bericht verschenen, dat Dr. Spiess, de chef van politie te Sem lin, in opdracht van Forgach, den Oos- tenrijkschen gezant te Belgrado, of mis schien wel van Aehrenthal, den minist r van buitenlandsche zaken, Büchele bewogen heeft, twee protocollen te onderteekenen. In het eerste zou hij erkend hebben, dat prins George een zekeren Jepranewits G000 fres heeft geschonken, opdat hij een hooggeplaatste persoonlijkheid (de bladen verzekeren, dat hier sprake is van keizer Frans Jozef) door een bomaanslag zou dooden. In het tweede moet hij verklaard heb ben, dat hij een zekeren Pribitsewits voor politieke doeleinden 20,000 fres. heeft uitgekeerd. De politie van Semlin zou ten slotte van Büchele geëischt hebben, dat hij in het geheim naar Belgrado zou gaan, en daar papieren uit een lade van prins George zou halen, om deze aan de politie ter hand te stellen. Te Weenen wordt tegenge sproken, dat Dr. Spiess zich ooit met protocollen of plannen voor sluiproof afgegeven zou hebben. Daarentegen ver zekeren Weensche bladen, dat prins George een levendige correspondentie met Büchele voert en 's nachts her haaldelijk in Semlin is geweest in een boot en Büchele mede naar Belgrado heeft genomen. Een medewerker van de Tribune van Belgrado heeft nu Dr. Spiess geïnter viewd. Deze verzekerde, zooals men begrijpt, dat hij Büchele niet gespro ken heeft dan op den dag, waarop hij uit Belgrado was gezet, dat hij geen papieren van hem in ontvangst heeft AANLEG en ONDERHOUD van Prijsopgaaf en teekening worden gratis verstrekt, indien ons het werk wordt opge dragen, anders billijke berekening. Deskundige behandeling van Vruchtboomen. De werklieden in Portugal, die hoop ten dat de nieuwe regeeringsvorm al dadelijk verbetering hunner bestaans voorwaarden zou tengevolge hebben, zijn in die verwachting bitter teleur gesteld en veroorzaakt aan de republi kein sche regeering tal van moeilijk heden. Nu weer is eene algemeene werkstaking uitgebroken onder het spoorwegpersoneel, dat een 8 uurs werk dag en loonsverhooging eischt. Tal van treinen worden aangehouden, terwijl de internationale niet mogen vertrekken uit vrees voor moeilijkheden. In den postdienst wordt door automobiels voor zien. Te Lissabon hadden eenige bot singen plaats tusschen voor- en tegen standers van de staking. De republi- keinsche garde dreef de betoogers uit een. Een aantal personen werden ge arresteerd. De stations zijn door troepen bezet. Ook de wet op de rustdagen veroor zaakt te Lissabon groote opgewonden heid. De winkelbedienden staken en vele winkels zijn gesloten uit vrees voor ongeregeldheden. De minister van binnenlandsche zaken heeft zijn ontslag ingediend, doch later op veler verzoek dit weer ingetrokken. Alle regimenten van het garnizoen in Lissabon hebben bevel ontvangen in de kazernes te blijven en zich gereed te houden. De correspondent van de N. R. Ct. te Lissabon schreef 6 dezer: Het lijkt meer en meer, dat de toe stand op Madeira voor het voorloopige bewind verre van gunstig is. Niet alleen dat de cholera daar hevig en steeds heviger blijft woeden, maar ook de anti-republikeinscbe onlusten nemen dag aan dag toe. Eenige weken geleden vertrok het oorlogschip Almirante Reis daarheen en zette er troepen aan land, maar het blijkt nu, dat deze niet voldoende zijn. Daarom vertrokken heden per stoom schip Peninsular 300 kisten met 140.000 geweerpatronen en 80.000 patronen voor mitrailleuses. Binnen enkele dagen vertrekken tevens 700 man troepen met 4 mitrail leuses naar Funchal. Indertijd heette het dal de Almirante Reis vertrok met ontsmettingsmiddelen, en in plaats daar van ontscheepte het troepen. De vier mitrailleuses en 220,000 patronen zullen dus vermoedelijk ook wel dienen ter beschieting van... de cholera! Met dat al schijnt het op Madeira verre ven rustig te ziju; maar de voor loopige regeering laat geen verontrus tende berichten door. De voorzitter van de vereeniging van koffiehandelaren te Parijs bericht in een brief aan verschillende bladen, dat door de moeilijkheden, die het verkeer op de Westerstaatsspoorwegen belemmeren, nauwelijks de helft van de gewone hoe veelheid koffie in Parijs wordt aange voerd. De vereeniging heeft getracht langs andere wegen koffie naar Parijs aan te voeren, maar is daarbij op be zwaren gestuit. Sommige handelaren hebben sedert 2 December geen zak koffie meer ontvangen. De vereeniging heeft den minister van oorlog moeten mededeelen, dat zij niet meer over kof- fiereserves beschikt. De Figaro beweert, dat sedert eenigen tijd op de kleine verbiodingslijn tus schen het St. Germainstation en de groote ceintuurbaan 215 volgeladen goe derenwagens staan, die eenvoudig ver geten zijn, zeer ten voordeele van een geheele reeks gauwdieven, die zich zon der eenige kosten in de wintervoorra den zette. Reuter meldt uit Brussel, dat een stuk van het vliegtoestel van Grace op het strand te Mariakerke is gevonden. In de Chineezenwijk, verneemt de Lokal Anzeiger via St. Petersburg uit Charbin, liggen talrijke lijken van pest Alle soorten levende Duikers, Ganzen, Wilde Zwanen, Zaagbekken, Krakken, Woudaapjes, Roerdompen enz enz pi*i|S- opgaaf aan VAN te Sleeuwijk. Breeder bij biljet t wegens vertrek, naar elder» van te Werkendam. zal op llaandaseii Ü3 en SO Jan. 1911, telkens des nam. '9 uur precies, in het Café „WINK", aldaar, voor de Weduwe en Erven van GERRIT EVERS, Het perceel Itouwland, voorheen weiland, genaamd „de Tienhont", in den Sleeuwijkschen polder, nabij den dijk, onder Sleeuwijk, kadaster de- Werken, sectie B, nummers 1093, groot 0.90,30 H.A. en 1C~ 0.31 70 H.A samen groot 1.22 Aanvaarding en bet dir. Maart 1911. zal op Maandagen 93 en 30 Ja nuari 1911, telkens nam. 1 uur precies, in het café „WINK" aldaar, krach tens rechterlijke machtiging, voor J. VER WOERD e.a. net WINKELHUIS, geteekend 171, waarin sedert vele jaren eene manu- factuurzaak wordt gedreven, met Erf en daarachterstaand steenen Mcliuurtje, waarin privaat, aan de Hoogstraat te 1Ver- kendarn, kadaster A 1606, groot 88 centiaren. Aanvaarding en betaling 28 Februari 1911. Breeder bij biljet omschreven. Jan de Leeuw, St. JANSSlItAAT, '«BOSCH. BIJVOEGSEL. Café en Uitspanning, voorheen Interc. Telef. 436. 3 minuten van Station, komende de brug over rechts. Remise voor Automo hielen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5