B I Bericht van Inzet. een Heerenhuis c.a., Weiland en Arbeiderswoning. L. VAN BLADEL Zonen, en Emigratie naar CANADA en de VEREENIGDE STATEN van Noord-Amerika. i£T NIEUWSBLAD Uitpver L. J. VEERMAN, Hensflen. Gesticht Bethesda een HUIS en ERF, Beschryvinge der Stadt Heusden. JOH. OTTEN ZOON, of bij den Localen Agent A. v. d. BERG, Gorinchem. Waar nog niet vertegenwoordigd, actieve en goed geïntroduceerde AGENTEN GEVRAAGD. Maagpijnen. Hartelijk dank Openbare Verkooping Notaris Kerkhoven, te Werkendam, veilen en verkoopen: L. J. VEERMAN, te Heusden. Not. KERKHOVEN, te Werkendam, veilen en verkoopen, I. WAALWIJK. Dagelijks te spreken. levering van Baupeta, Kransen enz. Iste en Ilde Klasse (kortste en snelste route) via LIVERPOOL en ST. JOHN met de Luxe Snelvarende Dubbelschroef Koninklijke Postbooten der Canadian Pacific Spoorweg-Maatschappij lilde Klasse (goedkoopste route) via ANTWERPEN met de vlugge, comfortabele Rooten dezer Maatschappij. Bij onderzoek in het hol werden eenige horloges gevonden. Zwaar geboeid is de verdachte naar Assen vervoerd. Te Horst (Limb.) had eenige weken geleden in een café een twist plaats tusschen eenige inwoners. Zekere P. werd sindsdien vermist. Zaterdag is zijn lijk in een waterput gevonden. De jus titie uit Roermond heeft een onderzoek ter plaatse ingesteld. Twee personen, V. en T., uit Horst, zijn, verdacht van misdaad, gearresteerd. Door het vallen tegen een gloeiende kachel tijdens afwezigheid der moeder, is te Beverwijk een driejarig jongetje zoodanig verbrand, dat de dood er het gevolg van was. Ook een kleiner broertje kreeg door de vlamvattende kleeren van het oudere brandwonden en wordt in het zieken huis te Haarlem verpleegd. Een veehouder te Oudendijk (N-H.) ontving voor 25 varkens, die hij te Amsterdam had afgeleverd f 1800 aan bankpapier. Thuis legde hij zijn porte feuille, waarin hij het geld had gedaan, in de brandkast. Den volgenden dag was de portefeuille leeg. Of hier aan een diefstal of aan een vergissing moet worden gedacht, is nog niet uitgemaakt. In de provincie Groningen heerscht veel werkloosheid onder de arbeiders, vooral onder hen, die een groot deel van het jaar in Duitschland werken. Het groote aanbod van Nederlandsche werklieden daar deed de loonen aan merkelijk dalen, wat tengevolge heeft gehad, dat velen hier werkeloos terug- keeren. Naar de Ct. verneemt, is A. J. de Koning, te Edam, door de ijssport.-com- missie te Davos Zaterdagmiddag tele grafisch verzocht, op haar kosten naar Davos te komen om daar deel te nemen aan de internationale schaatswedstrijden De Koning voldeed aan dit verzoek en vertrok reeds denzelfden middag der waarts. Te Honselersdijk zijn Zondagavond twee vrouwen en een meisje, die bij een familielid op bezoek waren, door de duisternis misleid, in het vaarwater langs den nieuwen weg geraakt en verdronken. Het ongeluk had plaats in de onmiddellijke nabijheid van eenige tuindershuizen, waarvan de bewoners het gejammer der vrouwen wel hoorden, zonder echter in de zwaie duisternis de drenkelingen tijdig te kunnen helpen. De verongelukte vrouwen waren moeders van middelbaren leeftijd. Een gezin verliest de moeder en een dochter. In de provincie Groningen worden meer en meer maatregelen genomen om het z.g. mollenvangen te verbieden. Niet alleen, dat in de vergaderingen van de afdeelingen der G. M. v. L. en N. wordt besloten de mollenvangers van de landerijen te weren, ook in de vergaderingen van besturen der water schappen en molen-kolonies is besloten het vangen van mollen geheel te ver bieden. In een der volkslogementen in de Elizabethstraat te Utrecht kwam Zondag een 35-jarige Duitscher om logies. De man noemde zich monteur en deelde mede, afkomstig te zijn uitMühlhausen. Des avonds begaf hij zich te rusten Maandagmorgen bleef de logeergast on gewoon lang boven. Toen men ging kijken, wat de reden kon zijn van zijn wegblijven, vond men den jongen man dood te bed. De gaskraan was s echts ten halve gesloten, en hij was door gasverstikking om het leven gekomen. Maandag heeft het parket uit Am sterdam huiszoeking gedaan bij A. aan den Hilvertsweg te Hilversum. A. wordt verdacht zich schuldig te hebben ge maakt aan diefstal van een groot bedrag ten nadeele van een bloedverwant te Hattem. Een door A. te Hilversum uitgegeven bankbiljet van f200, waar van het nummer bekend was, bracht de justitie op het spoor. Maandag heeft te Maastricht een moordaanslag plaats gehad. De werk man M. werd met een mes in de buik gestoken. Zijn toestand is levensgevaar lijk. De vermoedelijke dader is gearres teerd. Iemand te Burum (Fr.) moest een kruik met 10 L. jenever vervoeren. In het dorp liet hij de kruik vallen met het gevolg, dat de inhoud over den grond vloeide. En wat nu gebeurde? Jongens en meer bejaarden gingen plat op den grond liggen en slobberden gulzig in 't drabbige nat. De gevolgen bleven niet uit. Enkelen, die wat al te gulzig waren geweest, moest de veldwachter naar huis gelei den. Zondagmorgen ongeveer 6 uur reed de landbouwer V. met zijn huisgenooten naar de vroegkerk te Hoevelaken. Plot seling gleed het paard op den door den regen glibberig geworden Hoogeweg uit en de wagen viel om. De inzitten den kwamen in een sloot terecht. De vrouw van den landbouwer werd, door dat door de duisternis geen voldoende hulp kon worden geboden, levenloos onder het voertuig vandaan gehaald. De andere inzittenden kwamen met den schrik vrij. Zaterdagavond is te Dordrecht in het bioscooptheater tijdens de voorstelling brand geweest, doordat een balk, die wat dicht bij den schoorsteen lag, vlam had gevat. De dienstdoende brandwacht trachtte met een extincteur en eenige minimax-brandblusschers het vuur te dooven, maar toen zijn voorraad blusch- materiaal verbruikt was, laaide het we der op, zoodat de politie moest gewaar schuwd worden, die met een slang op de waterleiding het vuur geheel doofde. Iutusschen werd in het theater film na film afgedraaid zonder dat het pu bliek iets bemerkte. Een inspecteur van politie deelde ten slotte mee, dat de voorstelling wegens bijzondere omstan digheden niet kon vervolgd worden, waarom hij de menschen verzocht het lokaal te verlaten, waaraan in de groot ste orde werd voldaan. Eerst buiten vernam men, wat er aan de hand was. De schade is gering en Zondagavond zat het gebouw weer vol. Het Medisch Weekblad schrijft over het gebruik van santonine tegen inge- wandswurmen bij kinderen, het volgen de: Aan kinderen ouder dan 2 jaar geeft men gewoonlijk santonine in hoe veelheden wisselend van 0,0200,050 gr. Baxter zag een geval, waarbij het ge bruik van 0,0 0 gr. santonine bij een meisje van 5 jaar tot ernstige verschijn selen aanleiding gaf. Men diende het kind, dat aan ingewandswurmen leed, 0,030 gr. santonine op pl. m. 8 gr. won derolie toe. Na 8 uur werkte het ge neesmiddel en raakte het kind een groot aantal wurmen kwijt; daarna werd de kleine patiënt echter zeer zwak en bleef gedurende 2 dagen liggen, zonder de beenen te bewegen of deoogen te openen. Den derden dag werd de toestand gaan deweg beter, maar bemerkte men, dat het kind totaal blind geworden was. Twee maanden later bestond de blind heid, ondanks alle behandeling, nog. Eene waarschuwing ook voor ouders, die op eigen initiatief hunne kinderen wormkoekjes toedienen. De Heer Marinus van Baalen. De heer Marinus van Baaien, oud 65 jaren, wonende te Rozenburg, heeft het volgende geschreven: „Ik, ondergeteekende, verklaar met deze, dat de Pink Pillen zeer gunstig voor het herstel van mijn gezondheid zijn geweest. Ik leed hevig aan maag pijnen en dit gedurende 4 jare zoodat mijn slechte maag mijn gezondheid verwoest had. Sedert ik de Pink Pillen heb genomen, lijd ik niet meer aan de maag, maar ik kan alles eten en ver draag alles heel goed. In één woord, ik ben een geheel ander mensch ge worden". Men wete wel dat het wonderbaarlijk maagmiddel, de Pink Pillen, in staat stelt de eetlust weer te krijgen en een goede spijsvertering te hebben. Zij zullen een zwakke maag niet de kracht geven zonder stoornis van den eenen dag op den anderen een overmatigen maaltijd op te nemen, maar zij stellen haar in staat zonder pijn en met voordeel een gezond en redelijk voedsel op te nemen en te verteren. Er zijn duizenden menschen in de wereld, die doffe oogen en een slepen- den gang hebben, die aan tafel gaan met tegenzin in hun voedsel. Dezen missen alle vreugde. Zij zijn gelukkig indien zij slapen kunnen en dat is niet altijd het geval. Negen malen op de tien wordt deze karikatuur van het leven veroorzaakt door maagpijnen. De maagpijnen worden genezen door de Pink Pillen, en de genezing is duur zaam. Zij hebben de prachtigste resul taten tot stand gebracht, dank zij hare eigenschappen het bloed te herstellen en te vernieuwen. Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Her- togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Het volgend sterk staaltje van een politiehond te Hagen vertelt de „Ned. Sport" Laatst was de directeur eener fabriek in de buurt van Schwerta niet weinig verwonderd, toen er 's avonds in zijn slaapkamer, die op de eerste verdieping van zijn woning gelegen is, een zware steen door de ruiten geworpen werd. Hij liet den steen liggen waar hij ge- j vallen was en raakte hem niet aan. 's Anderdaags stelde hij de politie met het feit in kennis. Het gevolg hiervan was dat een der politiehonden gehaald werff, twaalf uur nadat het feit gepleegd was, aan den steen lucht nam, de trap pen afliep en buiten een spoor nam, dat van den weg tot bij de fabriek leidde. Op de plaats, van waar de steen was geworpen, bleef de hond een oogen- blik staan en nam van daar een nieuw spoor dat hem achter een groote boer derij bracht, in welker nabijheid een huis stond waarin een dertigtal pan nenbakkers woonden, die aan de fabriek werkten. Zonder aarzelen klom hij de trappen op, bracht den politieagent in een kamer, waarin zich 18 arbeiders bevondenhij besnuffelde ze allen en bleef eindelijk staan voor één hunner, die, na een kort verhoor, bekende de dader te zijn van den aanslag tegen den directeur der fabriek. SlurKerlfike Ntaini. Heusden, van 17 tot 25 Jan. Ondertrouwd G. Nieuwkoop, 25j. en O. A. Bax, 25 j.; P. van Harbeiden, 25 j. en A. J. Kraaij, 22 j. Land van Heusden en Altena, Beneden Langstraat en Bommelerwaard. heeft een groot aantal abonnés op alle plaatsen gelegen in bovengenoem de streek en is in HeusdenWijk, Aal burg, Veen, Andel, Werkendam, Alm- kerk, Nieuwendijk, Meeuwen, Dussen, Babiloni'énbroek, Eethen, Drongelen, GenderenSprang, Vrijhoeve-Cappel 's- Grevelduin- Capelle, Raamsdonk(veer) 's-Gravenmoer enz. enz. het MEEST gelezen Blad. miKOM de Courant voor H. H. ADVERTEERDERS. Vraagt conditiën Mar k t ber Iel* ten gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 17787 stuks. Hoendereieren van f4,70f 6,55 per 100 stuks. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 23 Jan. 1.93 M. boven 0. 24 1.96 Waterhoogte Maastricht (brug). 23 Jan. 0.52 M. boven 0. 24 0.42 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 20 Jan. 1.68 M. 1.32 M. -4- N.A.P. 21 1.49 1.22 22 1.56 1.25 23 1.29 m 1.11 aan allen die ons in onze dagen van beproe ving dicht bij zich hielden. Zóóveel deel neming en goedheid verzacht eeniger mate het verlies van ons lief Dochtertje CORNELIA. N. v. d. MAADEN. C. v. d. MAADEN— Bouman. le (1* rotestnnfscli Ousthuis voor alle gezin dien.) Verzorging van kranken, hulp- en rustbehoevendeu, ouden van dagen, herstellenden en kinderen. Bill ij k e voorwaarden. Adres Ds. LAATSMAN, Potterstraat Z 50. VAN! onder deWerken. zal op Woensdagen 1 en 8 Fe bruari 1911, telkens namiddags 3 uur, in het Societeitslok cal „W ink", te Werkendam, krachtens rechterlijk bevel, voor de Erven P. VAN DER STELT— Visser, Het HUIS met annex SCHUURTJE, ERF en TUINGROND, waarop 3 vruchtboomen, aan den deWeiken- schendijk, ter plaatse genaamd .,de Keetjes", no. 258, kadastraal bekend deWerken A, 1118, groot 1 Are, 75 Centiaren, zooals op het terrein is af- geheind. Inlichtingen ten kantore van den No taris. De Onroerende Goederen den 23 Januari 1911, ten overstaan van Notaris KERKHOVEN, te Werkendam ge veild, staan in bod als volgt Het perceel Bouwland, te Sleeuwijk, van de Weduwe en Kinderen G. EVERS, f 2160,en het Winkelhuis met Erf en Schuurtje, aan de Hoogstraat, te Werken dam, van J. VER WOERD e.a. f 1500. De finale verkooping blijft be paald op Maandag 30 «Ban. 1911, nam. 1 uur precies, in het Café „Wink", te Werkendam. Inmiddels worden hoogingen aangenomen ten kantore van den Notaris. Waarin het Begin, Aanwasch en Tegen woordige Staat dier Stadt verhaalt worden, Als mede Veelderhande Gedenkwaardige Geschiede nissen, Oorlogen, Watervloeden, Wyze van Regeeringe, Hantvesten, enz. Weleer ontworpen door JACOBUS VAN OUDENHOVEN, Dog nu door verscheidene Liefhebbers der Oudheid merkelyk vermeerdert, En met konstige Figuren verciert. t' Amsteldam Bij JAN HARTOG, 1743. Zeer fraai exemplaar, gebonden in ge heel kalf8pergamenten Band, aangeboden voor f 3 50 door den Boekhandelaar Openbare Verkooping VAN zal op Woensdagen 1 en 8 Felir. 1911, telkens des namiddags 3 uur pre cies, in het Societeitslokaal „Wink", al daar, Het Hoerenhuis met Er£ Tuin, Boomgaard c.a., aan den Visschersdjjk 1-53, te Werkendam, kadaster A 1927, groot 11 Aren, 90 Centiaren. In eigen gebruik. Aanvaarding 15 Maart 1911. Koop 2. Het W^oonSiuis met Schuur en Erf, aan den Sleeuwijkschendijk 38, onder de- Werken, kadaster A, 1276, groot 1 Are, 50 Centiaren. Mondeling in huur bij A. IPPEL, tegen f 1.per week. Koop 3. Het perceel best en gunstig gelegen Weiinild, ter plaatse genaamd „de Varkenskamp", in den deWerkenschen pol der, onder deWerken, kadaster A, 1218 geheel en het N. O. deel van 1217, samen groot ongeveer l.*28.20 H.A. Mondeling in huur tot |einde Weiseizoen in 1912, bij A. BRIENEN Mz., tegen f200, per jaar. Alles breeder bij biljet omschreven. Inlichtingen en biljet te bekomen ten kantore van den Notaris. PRACTIZIJN, Bloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. AANLEG en ONDERHOUD van Prijsopgaaf en teekening worden gratis verstrekt, indien ons het werk wordt opge dragen, andera billijke berekening. Deskundige behandeling van Vruchtboomen. (Atlantic Steamshiplines) H.H. Landbouwers, Veefokkers. Melkboeren enz. worden special!I op merkzaam gemaakt op de uitstekende, vruchtbare Landerijen, welke de afdeeling Irrigatie en Kolonisatie dezer reusachtige Spoorwegonder neming op uiterst billijke en zeer gemakkelijke Betalingscondities te koop biedt in de door het klimaat zoo bevoorrechte provincie Alberta. Prospectus en beschrijvingen van Canada op aanvraag gratis ver strekt. IBirecte Passage-Biljetten en alle verdere inlichtingen verstrekken de Generaal Agenten ROTTERDAMAMSTERDAM 2 Willemskade, INoordblaak, 187 Prins Hendrikkade, De Oeneraal Coloiiisatie-Agent der Maatschappij zal op nader af te kondigen datum Lezingen houden en Inlichtingen ver strekken voor hen, die naar CANADA emigreeren. Geboren Pieternella Hendrika, d. v. A. J. Boeren en M. van Ooijen Alida Gijsberta, d. v. B. Baaijens en A. v. d. Beek Adrianus Johannes Maria, z. v. A. Duijsters en J. de Werd. Overleden Arie Baaijens, 2 m Ingekomen van: Genderen, J. M. W. van Veen. voor het fPERKENBAM. De zetting der boter is deze toeek op de markt 721/2 ets., in de winkets dus 771/2 ct'. pet half kilo. Ei-ren f 1 30 de 26 stuks. SLEETJWIJK. De zetting der boter bedraagt 78 ct. per half kilo en die der eieren f 1 40 de 26 stuks. OOSTERHOUT. 24 Jan Boter f 1,52 a 1,54 per Kg. Eieren f 0,16 en 0,17 de 4 stuks BESOOIJEN24 Jan. De prijs der Boter was heden f 1 39 f 1.46 per Kilo. Aangevoerd 400 K.G. Eieren f 1.56 de 26 stuks. GORINCHEM, 21 Jan. Op de veemarkt waren aan gevoerd 62 runderen3 nuchtere kalveren, 23 vette varkens 32 biggen, 0 schapen en 00 lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 220 300. kalfvaarzen f 160 a 240 guiste vaarzen f 1 00 a 000, melkksei-n 140 a 230, twee-en-een-half jarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f a graskalveren f 00 a 00 nuchtere 14 a 20, schapen f -- a lammeren f - a biggen f 7 a i7 per stuk. Vette varkens 25 a 251/2 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8, - a 8,25 roode dito 7.50 a 8 wittedito f 7.50 a 7.75 inl rogge f b, - a 5 40 buitenl dito 5 20 a 5.60 gerst f 4.35 5.60, haver f 3.50 a 4. duivenboonen f -. a blauwe erwt n f a mais. 75 pond, f 4.7b a 5 20 alles per heet Boter 7b a 78 ct. per half kilo Eieren f 1.35 1.45 per 26. Kippen f 0.80 a 1.20 per stuk ROTTERDAM23 24 Jan Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1025 vette runderen, 1106 magere dito. 824 vette en graskalveren352 nuchtere kalveren, 645 schapen of lammeren, 759 varkens, 115 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen Xe kwaliteit 64 2e kw 80 cent, kalveren Xe kw. 120. 2e kw. 95 et. schapen Xe kw. 50 2e kw. 42 ct. vette varkens 53 a 49 ct. licht soort 48 a 52 ct. per kilo. Nuchtere fokkalo-ren f 15. -- a 20.idem voor de slacht f 8.50 a 12 50 Biggen f 1.60 a 1 90per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 38/8 en 20/16 ton en 198 stukken van een half Ho. Prijs Xe kwali teit f 66 2e kw. f 62 3e kw. f 59 Per half kilo 80 a 85 cent. Zeeuwsche eieren f 6.40 a 6 60, Overmaassche dito f 6 60 a 6 80 per 100. ROTTERDAM, 23 Jan. Tarwe puike jarige per 80 kilo, fa - per 100 kilo f 10. all 60, nieuw f a Rogge f .er heet Gerst f aChevalier fa -. Haver f 6 75 a 7.25, per 100 kilo. Bruine boonen f XX a 1''.50, witte fa Erwten f - - a Kotterdamsche eicreuveiling, Beneden-Langstraat, 24 Jan. De handel in vette kalveren gaat vlug. De marktprijs van vette varkens blijft stat:onair. Wolvee wordt gemakkelijker verkocht. Biggen wor den weder duurder en ook nuchtere kalveren worden hoog betaald. Men besteedt voor vette kalveren 60 a 65 cent per kg., vette varkens 32 a 82| cent per halve kg., biggen f 12 a f 15 per stuk, nuchtere kalveren f 12 a f 17, schapen f14 a f 20, geiten f 8 a f 13, konijnen, f 0.80 a f 1.50 en slacht- kippen f 0.60 a f 0.80. Zeldzaam mU Li voor de Erven van den heer H. GAIJ: Koop 1.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3