leden was hij in Jemen, waar hij zich onderscheidde door groote strengheid. Men hoopt dat Mehmed Ali het nog acht dagen te Sanaa zal uithouden, om dan samen met de van Hodeida op rukkende troepen de belegeraars aan te vallen. Uit geheel Zuid-Rusland en van de geheele kust van de Zwarte.Zee komen berichten over sneeuwstormen, die het spoorwegverkeer gedeeltelijk hebben stilgelegd. Te Nicolajef, in het goever- nement Cherson, konden stoorabooten eti ijsbrekers niet aanleggen. Hetscheeps- verkeer naar Odessa ligt stil. Een trein van Nicolajef naar Cherson is in de sneeuw blijven steken. lleustfen, 4 Febr. Zaterdag 11 Febr. a s. hoopt de zang- vereeniging „Crescendo" uit Wijk, onder leiding van haren directeur de heer W. Knoop, eene uitvoering te geven in het hotel „Concordia" van den heer C. L. Leeste- niaker te Heusden. Een rijk programma belooft een gezel- ligen avond. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Jan. 1911 ingelegd f 16320.11 en terugbetaald f 13270.93D Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5009. De Heusdensche Harmonie gaf Woens dag een concert voor hare honoraire leden met dames. De opkomst behoefde niet beter. De stukken werden met zorg uitgevoerd, hoewel het vertrek van enkele werkende leden wel te bespeuren was. No. 1 van het programma viel zeer in den smaak en werd op verzoek van het publiek herhaald. Het blijspel gaf veel vroolijkheid. De Kastelein vooral was uitstekend in zijn rol en ook de overige leden werkten verdien stelijk. Verschillende nieuwe krachten bij de werkende leden pakken met lust aan, zoodat weldra weder het gewenschte ensemble zal verkregen zijn. De school voor meer uitgebreid lager onderwijs alhier zal weldra worden aanbe steed, zie achterstaande advertentie. We kunnen ons dus vleien dat aan veler wensch in een niet te lang stadium gevolg zal wor den gegeven. Drongelen. Op 31 Dec. 1909 be droeg de bevolking dezer gemeente 206 mannen en 192 vrouwen. In 1910 werden 16 kinderen geboren, terwijl 10 personen van elders zich alhier vestigden. Het getal overledenen bedroeg 4, er vertrokken 27 personen. De bevolking vermeerderde al zoo met 26, verminderde met 31, zoodat onze gemeente op 31 Dec. j.l. telde 393 zielen, waarvan 204 m. en 189 vr. Meeuwen. Aan het telefoonkantoor alhier, werden gedurende de maand Januari j I. ontvangen 16 telegrammen, verzonden 21. Mieuwrmlfjlt. Woensdagmiddag kreeg het 5-jarig zoontje van J. de Hoog bij het opjagen van veulens in de weide een trap van een dezer dierenhet trof hem juist boven het linkeroog. Het kind bekwam zulke ernstige wonden dat dadelijk heel kundige hulp moest worden ingeroepen. Het bouwen van een Herv. kerk te Hooge Zwaluw, is gegund aan de Gebr. v. Loon en A. de Luter alhier voor f 28050. 'S-CÜ raven moer. In deafgeloopen maand zijn door het hulptelegraafkantoor alhier behandeld 52 telegrammen, namelijk verzonden 27 en ontvangen 25. Op de rijkspostspaarbank werden 29 in lagen gedaan tot een bedrag van f 1536.48, terwijl er 16 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 660.31. Met genoegen vernemen wij, dat onze vroegere dorpsgenoot, de heer Corn. Loeff, zoon van den oud-ourgemeester, thans di recteur der levensverzekeringmaatschappij „Neerlandia" te 's-Gravenhage, is benoemd tot directeur der N V. Algemeene Crediet- vereeniging te Utrecht. In de commissie van beroep voor het tienddistrict Breda, waartoe deze ge meente behoort, zijn benoemd tot leden: C. Aarden te Standdaarbuiten, A. van Noo- ten te Ginneken en C. Punt te Zevenbergen en tot plaatsvervangende leden: N. Meijers te Geertruidenberg, P. de Jong te Dongen en P. A. Jooren te Zevenbergen. De heer J. A. Ta venier, hoofd der openbare school alhier, is geplaatst op de voordracht voor hoofd der school in de Nieuwstraat te Capelle. Capelle. De voordracht voor de be noeming van een hoofd der school in de Nieuwstraat alhier, bestaat uit de heeren: (alphabetisch) Benjaminse, hoofd der school te Strou, gemeente Barneveld, Bijlo, onder wijzer aan de Departements-school te 's-Her- togenbosch, Ta venier, hoofd der school te 's-Gravenmoer. Dussen. Bij de Dinsdag 1.1. gehouden stemming voor een lid van den gemeente raad, zijn uitgebracht 301 stemmen, waarvan kreeg Van Drunen 117, Van der Pluijm 175 en 9 van onwaarde, zoodat laatstgenoem den is gekozen. Bij de Dinsdag gehouden herstem ming voor een lid van den gemeenteraad werden 301 geldige stemmen uitgebracht. Daarvan verkreeg de heer T. A. van der Pluim (r. k.) 175 stemmen en de heer P. van Drunen fa. r.) 117 stemmen, zoodat eerstgenoemde werd gekozen. Nederlieniert, (Zuidzijde.) Tegen den ontrouwen huisknecht van wijlen Baronesse van Nagell alhier, die ruim f7000 van zijne mevrouw ontvreemd had, is Don derdag door den officier van justitie te Tiel 6 maanden gevangenisstraf geëischt, met 1 maand aftrek voor de preventieve hechtenis. (Rietschoof). Toen Woensdagmiddag eenige jongens op den z.g. Put bij desteen- fabriek aan het schotsje trappen waren, wilde het 4-jarig zoontje van A. Biesheuvel dit nadoen. Het ijs brak af en de kleine knaap ver dween in de. diepte. Spoedig daagde hulp op, die het ventje van een wissen dood redde. kerkwijk. Tot onderwijzeres aan de Christelijke school alhier, is met ingang van 1 Maart benoemd mej. O verveen te Heerenveen. Sprang. Gedurende de vorigemaand werd alhier op 's Rijkspostspaarbank be legd f 695,60 en terugbetaald f 1294,62. Sleeuwijk In de maand Jan. is aan het hulpkantoor ingelegd f 475,24, te rugbetaald f 975,56. Er werden behandeld: Telegrammen 21, gesprekken 9. M «k. Het overzicht der bevolking dezer gemeente is als volgt: geboorten 61, ingekomen 59; overleden 27, vertrokken 40. Totale vermeerdering dus 53. Bevolking 1 Jan. 1911, 2263. De kalverkoopman P. B. uit 's-Bosch, zou ter verkorting van zijn reis, zijn weg door het veld nemen, maar kwam ten slotte voor een breeden sloot. In gezelschap van G. v. H. alhier, besloten beiden met den polsstok over den sloot te springen. Hoewel gewoonlijk een stadsburger minder met slootje springen op de hoogte is dan een boer, waagde het P. O. toch; met het ongelukkig gevolg dat hij te midden boven het water met den polsstok bleef steken, verloor daarbij het evenwicht en viel hals oveikop in de diepte Door G. v. H. werd hij er niet zonder veel moeite uitgetrokken, welke hem ook direct aan een droog pak hielp, waarmede hij zijn reis naar den Bosch vervolgde. Mej. v. K. bij haar grootmoeder op visite, zou zich eens een poosje oefenen in het fietsen; na verschillende halsbrekende toeren gemaakt te hebben, nam zij op eens haar richting op een toegevroren sloot, viel op het ijs, waar zij al spoedig door zakte, waarna zij besloot met haar nat pakje, haar oefeningen voorloopig te staken. EtciKMlcn Langm(raa(. Het el zen- en eikenschaarhout wordt dit jaar goed koop verpacht. Naar schatting wordt er slechts f 1 20 a f 1.60 per 100 takkebossen op struik besteed. Met het opmaken van dit hout vinden de arbeiders, vooral bij zacht weder, in dezen tijd aardig werk. Men verricht het voor 65 en 70 cents per 100 stuks, ongere kend de benoodigde banden. Weeil. Donderdagavond gaf de zang- vereeniging „Excelsior", onder leiding van den heer Verbeek, hare winteruitvoering in het muzieklokaal. Het programma, uit 16 nummers be staande, werd flink afgewerkt, en was het duidelijk merkbaar, dat sinds er dames aan verbonden zijn, degelijke vorderingen zijn gemaakt. De duo's, geaccompagneerd met de piano, verwierven veel bijval. Ter afwisseling kwamen de voordrachten vopr den dag. Verschillende stukjes werden ten gehoore gebracht, waarvan we zeker niet mogen vergeten „De gevolgen van een Aprilgrap", „De werkstaking van mevrouw Tingeling", „Op de huwelijkreis" en „Schui ven gaan ze". Wat hebben de dames, die hiervan de hoofdrollen vervulden, zich uit stekend daarvan gekweten. Wat stonden ze vrij en ongedwongen op de planken. Hen komt zeker een pluimpje toe voor hetgeen ze voordroegen. Van zenuwachtigheid, waar aan dikwijls dames onderhevig zijn, was geen sprake hoor. Ook mogen we den heer B. niet vergeten, want als die er niet bij is, dan is 't spul niet volmaakt. Hij heeft er nu eenmaal den slag van ons te laten lachen. Een en ander verschafte aan het talrijke publiek een aangenamen avond, waarvoor we „Excelsior" vriendelijk be danken. *Wr|jlioeveii-Cappel. Gedurende de maand Januari 1911, werd aan het hulp postkantoor alhier, in de R. P, S. ingelegd een bedrag van f 1990, verdeeld in 64 in lagen. IWoucIricllcm. Aan het postkantoor en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Jan. 1911 ingelegd f 4258,16| en terugbetaald f 5129,46. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2354. WoudriclieiKi- De uitkomsten der zalmvisscherijen op de Waal. de Merwede en de Lek waren in de laatste 8 dagen vrij gunstig. In het traject van Tiel tot Woudrichem werden 71 zalmen gevangen, te Gorinchem 6 en te Hardinxveld 17 stuks. De besomming aan andere rivier- en pol- dervisch was buitengewoon loonend. Te Well a.d. Maas bij den afsluitdijk haalden eenige Woudrichemsche visschers, zooals reeds is gemeld, in één trek met de zegen ongeveer 1600 pond baars, bliek, snoek en voorn op; te Zuilichem bemachtigden de visschers 800 pond bliek enz. Winterzalm deed f 1.602.25, aal 2530, paling 4550, snoek 232ó, snoekbaars 3840, karper 4550, zeelt 3033, baars 1820, bliek 1215, voorn 68 ct., alles per K.G. De verpachtingen van de meeste viesche- rijen zijn thans afgeloopen en zijn ongelijk veel lager dan de vorige. Waalwijk Woensdagmorgen werd in de St. Antonius-Parochie weduwe v. d. O. begravenonder de dragers bevond zich ook L. van S., een man op jaren. Toen het lijk naar het doodenveld werd gedragen, gevoelde hij zich onwel en ging maar achter den lijkstoet. Na afloop begaf hij zich huiswaarts, zette zich op een stoel en stond niet weer op. Hij had den laatsten adem uitgeblazen. Raauiidonk. Dinsdagavond gaf de tooneelvereeniging „Het Koninkl. Gilde St. Bavo" in het café van den heer J. J. BoonsStaal eene welgeslaagde uitvoering. Te 6 uur opende de heer J. N. van Dongen met een woord van welkom den avond waarna werd opgevoerd „De plichtvergeten Vader" een pakkend drama in 3 bedrijven, die -alle vlot werden afgespeeld. Vooral de zware rollen van Simon Bouwens en diens zoon Bruno werden goed vertolkt, doch ook Arnold en Jozeflf alsmede de overige medespelers droegen het hunne bij tot het effect van het boeiende stuk. Het das-erend applaus was dan ook welverdiend. De heer Anton Broeders gaf nu een stukje humor ten beste n.l. „Hannes op't Juliana- feest" en had het genoegen een schaterend lachsucces te verwerven. No. 3 het „Nachtwachterë-examen te Kalverdijfc" bracht eveneens de lachspieren herhaaldelijk in beweging vooral door den te goeder trouwen dikbuikigen burgemeester en de typische sollicitanten. Vervolgens werd voorgedragen het komisch duet „Het huishouden van den Kruidenier" Hier waren het de heeren Broeders en C. van Dongen die door hun grappige mimiek het koddig stukje leuk vertolkten. In no. 5 wist de heer Broeders ons een echten boerensoldaat voor te stellen, zoodat ook „Het Vaderland" zeer in den smaak viel. Tot slot werden door eenige leden nog een paar aardige voordrachten gedaan, waarna de heer Van Dongen het publiek dankte voor zijn trouwe opkomst, den heer N. Snijders van Raamsdonksveer voor zijn uitstekend accompagnement, en den heer J. Kuysters voor de vroolijke liederen, die hij met heldere tenorstem tusschen de ver schillende nummers van 't program had gezongen. Te ruim elf uur gingen allen zeer voldaan huiswaarts met de hoop dat „St. Bavo" moge groeien en bloeien en den ingezetenen nog menigen gezelligen avond moge ver schaffen. Aan het postkantoor Raamsdonksveer en de daaronder ressorteerende hulppost- kantoren werd gedurende de maand Januari 1911 ingelegd f 8760,89 en terugbetaald f 8635,76. PEIEUIkKEURTEK, 5 Februari. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 6.30 u. lezing. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Guillaume van Rot terdam. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. Geref. kerk nm. 6 u. geen opgaaf. Baardwijk, vm. 10,u. Louwe Kooijmans. Babyloniènbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, nm. 2,u. ds. Kieboom uit Zalt. bommel. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. geen dienst en nm. 2 u. een predikant. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers. Dassen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,- en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. ds. Montfrans van Bruchem. Col lecte voor 't supletiefond8 der chr. school. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Vonk. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Bruchem. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Z.z. vm. 10 u. ds. Pannebakker. Nieuwaal, nm. 2 u. ds. Keek. van Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Vm. bed. H. Avondmaal; nm. nabe trachting. Geref. kerk, geen opgaaf. W. F. Gobius du Sart. du Sart. Vm. H. A. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral |uist en tiidis in te zenden. Kerknieuws. Loon op Xancl. Bedankt voor hét beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier door d3. J. Pb. Schippers te Ede. Meeuwen, Woensdagmiddag had alhier de herstemming plaats voor notabel in de Ned. Herv. Kerk. Uitgebracht werden 48 geldige stemmen, waarvan 32 waren uit gebracht op den heer P. de Raad en 16 op den heer C. van Tilburg, zoodat eerstge noemde is verkozen. Uitw ijk Door het college van Nota belen zijn tot kerkvoogden der Herv. kerk gekozen de heeren Ant. van Herwijnen, G. van Andel Nieuwenhuizen en Joh. Nieu- wenbuizen Az. v In uw blad van 25 Januari vermeldde U, dat de eerste vergadering van de com missie van huisvUjtten toonstelling had plaats gehad en gaf u uw wensch t9 kennen, gaarne te weten, wat in een volgende ver gadering besloten zou worden en wat onze plannen waren. Gister had die vergadering plaats en werd met algemeene stemmen de heer Hilwig tot Voorzitter gekozen; hij leek ons de geschikste persoon en was ook degeen, die het beste wist, wat het doel van zoo'n huisvlijttentoonstelling is, en hoe die in te richten. Tot Secretaresse en Pen- ningmeesteresse werd gekozen mejuffrouw Weeda. Het doel is nu, er de noodige pu bliciteit aan te geven. De gitten van 't Nut van 't Algemeen van 't Departement Heusden en van den Burgemeester werden dankbaar aanvaard, maar toch zagen we ons genoodzaakt iets te bedenken, dat ons het ontbrekende nog kon schenken. Op het voorstel van den voorzitter om een verloting te houden werd ingegaan en allen beloofden hun medewerking, om zoo veel mogelijk de loten onder leden van 't Nut en kennissen te verkoopen. Om alles goed te doen slagen hebben wij aller medewerking noodig en daar hopen we ook op. U dankend voor de plaatsruimte, teeken ik mij, H. WEEDA, Secret.-Penningm. Heusden, 1 Febr. 1911. if'urspcr'fiaSi.*'' ««d. Werkendam, van 27 Jan. tot 2 Febr. Getrouwd: H. J. v. d. Heuvel, 30 j. en P. K. Hoegee, 34 j. Geboren: Pieter Arie, z v. C. W. v d. Heuvel en A C. Potters; Joost, z v. J. van Oord en N. de Keijzer. Dewerken en Sleeuwijk van 27 Jan. tot 3 Febr. Getrouwd A. Biesheuvel, 21 j. en A. P. Rijkers, 22 j. Geboren: Johanna Pieternella, d. v. J. H. Koek en G. van Wijngaarden; Arie, z. v. T. Versteeg en J. v. d Stelt. Nederhemert, over de maand Jan. Geboren: Arie, z. v. D. Teeuw en E. H. Verhey; Jan, z. v. G. J. de Weerd en J. Dammers. Overleden: H. Dekkers, 66 j wed. v. A. van Wijk; E. v. d. Werken, 9 m.; H. Spiering, 2 j. Drongelen, over de maand Jan. Geboren: Johanna, d. v. F. M. de Wind en D. v. d. SteenhovenTeuntje Cornelia, d. v. A. Schaap en P. O. Prinse. Vertrokken naar: Almkerk, A. Miile- naar; Apeldoorn, D. J. Wijnbelt. Wijk en Aalburg, van 16 tot 31 Jan. Getrouwd: T. H. de Jong, 25 j. en A. Boenders, 25 j. Geboren: Willemke, d. v. C. N. Bou- man en J. Bragt; Hendrika, d. v. W. J. Stegerman en J. Poorter; Lijntje, d. v. A. L. van Rijswijk en I. de Waal. Vrijh.Cappel, over de maand Jan. Overleden: M. Sterrenburg, 76 j., wed. v. A. H. Hoefnagel. flifinenland. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint: De procuratiehouder van de Handels bank te Semarang, Swart, is verdwenen met medeneming van f 65,000 aan effec ten. Te Semaraug is gevestigd een agent schap van de Nederlandsch-Indische Handelsbank, waarvan procuratiehouder was de heer C. J. Swart. De correspondent van de N. R. Ct te Batavia seinde Vrijdag: Heden vertrekt het stoomschip Java met een halve compagnie infanterie naar Billiton, waar een koeli-opstand is uitgebroken. De Billiton-Maatschappij heeft uit Indië het volgende bericht ontvangen: In het district Manggar op Billiton hebben bij gelegenheid van het Chi- neesche nieuwjaar op 31 Januari on geregeldheden plaats gehad, veroorzaakt door een twist tusschen verschillende Chineesche stammen over het beheer van de tepékonggelden. Nadat hierbij twee lieden waren ver moord, was de politie genoodzaakt op te treden zij legde drie man neer en wondde één. De assistent-resident, die zich ter plaatse bevindt, requireerde 80 man troepen ter verzekering vau orde en veiligheid. Reuter seint uit Parijs: Generaal Langlois heeft aan een medewerker van de Intransigeant ver klaard, dat de kwestie-VlissiDgen, vau moreel standpuut beschouwd, beslagleg ging door Duitschlaud op Nederland beteekent. In practisch opzicht heeft het voor Frankrijk weinig te beteeke- nen, of Vlissingeu versterkt is of niet. Niemand zal ingrijpen,omdat niemand het recht heeft, Nederland te beletten op eigen grondgebied verdedigings werken te bouwen. De Belgen zouden beter doen, af te zien van de versterking van Antwerpen en dan van Osteude en Brugge ver sterkte plaatsen te rnakai. In de kwestie Vlissingen is Duitsch laud, dat zijn doel zal najagen en be reiken, de bezielende geest. Wij staan tegenover een overwinning van Duitsch laud, die echter niet op ons is behaald en ons niet onmiddellijk raakt. Intus- schen hebbeD wij geen reden onszelf geluk te wenschen met hetgeen onzen tegenstander vergroot. In het district Sneek zijn officieel candidaat gesteld voor de Tweede Kamer de heeren ds. A. van der Heide, te Britswerd (S. D- A. P.), dr. J. G Scheurer, te Ermelo (antirev.) en Ph. Noordwall, te Balk. De heer Ph. Noordwal, is een wel bespraakt gewezen Israëliet, die vroeger met petroleum ventte. Hij is lid van den gemeenteraad van Gaasterland en heeft in den Zuidwesthoek van Fries land geijverd voor Volksweerbaarheid. Het „Vad." kan thans met zekerheid mededeelen dat de Staat der Neder landen de gemeente 's-Gravenhage heeft gedagvaard om den Hofvijver te laten in den toestand waarin hij is, daar het Rijk hem als zijn eigendom beschouwt. De gewezen koetsier van dr. F., te Drachten, was door de marechaussee aldaar aangehouden, verdacht van dief stal van 4 schapen ten nadeele van zijn patroon. Hij was opgesloten in de ma- rechausse kazerne aldaar en zou op transport gesteld worden naar Heeren veen. De man wist evenwel te ont vluchten uit de kazerne en heeft koers gezet naar Duitschland. Een twaalfjarig ziek meisje van den werkman N. te Gouda, dat zonder toe zicht was gelaten, is in aanraking ge komen met de brandende kachel. Haar kleeren vatten vlam en in doodsangst vluchtte het kind de straat op, 'waar buren de vlammen doofden. Het meisje heeft ernstige brandwon den gekregen en is naar het ziekenhuis vervoerd, waar het na eeuigen tijd is overleden. De korporaal H., die te Hoorn was aangehouden in verband met den dief stal in de cantine aldaar, is weer op vrije voeten gesteld, daar de verdenking tegen hem is opgeheven. Donderdagmorgen ongeveer zeven uur is door onbekende oorzaak de aan den Kanaaldijk bij Hellevoetsluis staan de houten schuur vau den heer van Hattem, te Baarn, aannemer van het Voornsche kanaal, afgebrand. In korten tijd lag zij met haar inhoud aan mate rialen in asch. Ook de kleeren, 't bed- degoed en het gereedschap van de pol derwerkers, die in de schuur hun ver blijf hielden, alsmede het timmermans gereedschap van een paar timmerlieden, ging hierbij verloren. De smid en wagenmaker D. L., te Terschuur onder Barneveld, van wien de vorige week Donderdagnacht het woonhuis totaal is afgebrand, is Don derdag in hechtenis genomen, verdacht zelf den brand te hebben aangestoken. Bij het plaatselijk bestuur in Den Helder der Noord-» en Zuidhollandsche Reddingmaatschappij, dat een som ver zamelt om een kleine lijfrente te ver zekeren aan Doris Rijkers, den bekenden schipper der reddingboot, die mede werkte aan 40 reddingen en de redding van 500 menschenlevens en nu zijn betrekking wegens ouderdom moet neer leggen, is ingekomen voor dat doel een gift van H. M. de Koningin van f 100, van H. M. de Koningin-Moeder f 100 en van Z. K. H. den Prins der Neder landen f 40. Er ontbreekt nog ongeveer f 700 om het doel (een lijfrente van f 3's weeks) te bereiken. Wij lezen in de 's Hert. Ct. Naar we vernemen, zijn te Amsterdam een dertiental perceelen aangekocht voor de Eerw. Paters Capucijnen om aldaar een kerk en klooster te stichten. Terwijl Woensdagavond de 16-jarige Johan Willem van der Klundert, wo nende Schoterboschstraat 23 te Rotter Heusdenvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalst, vm. 9,30 u. ds. Ten Bokkel Huinink uit Well. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Trillaurd. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Bruchem, nm. 2 u. ds. Montfrans. Capellevm. 9.30 u. ds. J. J. Ruijsch, nm. geen dienst. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, am. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethenvm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 u. leeskerk, nm. 6,30 u. Geertruidenberggeen opgaaf. Genderen, nm. 2 u. ds. Lans van Doeveren. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. en n.m.. 2 u. ds. E. J. H. v. Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. Herpt, geen dienst. Kerkwijk, vm. 9.30 u. ds. Montfrans van Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels uit Dussen. Nederhemert, N.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 ds. Goed- bloed en nm. 2 u. leeskerk. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Smits. Raamsdonk, (dorp), vm. 9,30 u. ds. J. C. V. Raamsdonkveer, nm. 2 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds, P. v. Toorn. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Uitwijk, vm 9.30 en nm. 2 u ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Locher, Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.a, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius Zuilichem, vm. 9.30 u. ds. Keek. Geachte Heer Redacteur.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2