BETIIEkSilU. Ongevraagd Attest. Antwoord dato 16 Jan. 1911. ff. LI Spiegels Schilderijen, LIJSTEN in alle prijzen. W. VAN RA A MS I )0 N K öeldersche örediet-fereeaiging, Nieuw! Prachtige Bellen-Harmonika. Nieuw! I. C. Mortier 4c Zonen, üorinchem, iVederl a iidsche Sloom meubelfabriek G. VAN NIJNATTEN, DEN BOSCH. Reclame-ameublement, ttooreiÉ bij bet NieawsbM Land Tan Hensden ei Altena van Zaterdag; 4 Febr. 1911, No. 3020. waalwijk. Groote Markt 77, 's-Bosch. Auping's Stalen Gezondheidsmatrassen. PERSONEN, NIEUW ZUID-W ALES (Anstralië). 6 STOELEN, met leer naar Keuze f 125,—. te werk worden gesteld. Cofip. Stoomiuivelfabriek „OP B00P VAN ZEGEN", Manden. Stoelen. PKACTIZIJN, Dagelijks te spreken. Encadrementen. Vergulden en Glas opnieuw Verzilveren. Bekend GOEDKOOP adres. C. VAN DER ZANDE, Gesteunde passage voor Landbouwers en Boerenarbeiders Boek- e ii Papierhandel. Handelsdrukkerij. DRIJ J£ÜL W 33 R RL, Gezondheid - Reinheid - Gemak bieden U BED DER TOEKOMST. Ziekenhuisledikanten, Ruststoelen, Kapok- en Paardenhaarmatrassen, Houten en IJzeren Ledikanten, Wiegen. Magazijnen van Huishoudelijke Artikelen. Hoogstraat A 7 en 8. Massief Eiken BUFFET, id TAFEL en Behangerij, Stoffeerderij, Bedden- en Matrassenfabriek. BUITENLAND. De correspondent te Charbin van de NewYork Herald seint nog enkele bizon- derheden over de pest-epidemie in China. Hij schat het aantal slachtoffers der ziekte in Noord-Mantsjoeiije op ten minste 1000 per dag. Twee en twintig doktoren met elf assistenten zijn er vrijwel in geslaagd, in de Russen wijk van Charbin de verbreiding der ziekte te stuitenmaar de Chineezenstad Foetstjiatsjeng is een ware „doodenstad". Er zijn daar meer dan 4000 slachtoffers; en van de 30,000 inwoners zijn minder dan de helft gebleven. Allen, die er kans toe zagen, hebben de wijk geno men. De troepen hebben nu een kordon om Foetstsjiatsjens getrokken; de in woners die er nog gebleven zijn, hebben alle geestkracht verloren en wachten gelaten den dood af. Er zijn toebe reidselen gemaakt om 1000 gevulde doodkisten, die onbegraven bleven, te verbranden. Verscheiden kisten zijn opengebroken, en de lijken die er uit hangen worden door honden verscheurd. Soldaten schieten nu alle honden neer. Dinsdagavond zijn heele huizenrijen verbrand; en men houdt het er voor dat de gansche stad er aan zal moeten gelooven. Zoowel in de Russische als in de Chineesche stad worden nog ter sluiks lijken de huizen uitgedragen en op straat of op open plekken neerge gooid. De snelheid, waarmee de ziekte de menschen aanpakt is angstwekkend. Dr. Jackson, die te Moekden over leed, was vier maanden tevoren uit Liverpool in .China aangekomen waar hij op schitterende wijze had gestudeerd. Hij bood zich aan voor de leiding der quarantaine te Moekden, waaraan de Chineesche koelies, die per spoor aan kwamen, zich hadden te onderwerpen. Zes-en-dertig uur na 't eerste gevoel van onbehaaglijkheid was hij dood. Inenting met het Haffkineseru.n helpt niet; voorloopig is er maar een middel, dat iets uitwerkt, n. 1. het dragen van mas kers en lange gewaden. Deze worden benoorden Moekden thans gedragen door alle blanken en Japanuers en ook door die Chineezen, welke, zooals het treinpersoneel en de politie, met besmet ten in aanraking kunnen komen. In de maskerkappen zijn geen andere ope ningen dan die voor de oogen. J. K. Ohl, de correspondent te Peking van de New York Herald, meldt nog d.d. Dinsdag dat de provincie Sjantoeug waar de Duitsche kolonie ligt ernstig geteisterd wordt. Om Tsjifoe en ook in de dorpen aan den Tientsin- Poekof-spoorweg nemen de sterfgevallen snel toe. De consuls en de buitenlanders te Hankau hebben er op aangedrongen, dat het spoorwegverkeer tusscheu Peking en Hankau zal worden gestaakt; maar de gezanten te Peking hebben dat ver zoek niet willen ondersteunen. Dr. Graham Ashland geeft een be schrijving van de epidemie, waarin hij wijst op de ongewone hevigheid der vreeselijke ziekte. Men ziet lieden over straat loopen, die zich volmaakt wel ge/oelen. Plotseling stijgt hun lichaams temperatuur tot 40° en in 2 of 3 uur zijn ze dood. Blijkens officieele medeiee ingen, zijn de troepen opnieuw tusschen Epha en Hodeida door een groote macht Ara bieren aangevallen. De troepen verloren een bergkanon en vele gevangenen. Versterkingen hebben de Arabieren te ruggeworpen, die 200 man verloren. De troepen verloren 50 dooden en ge wonden. Blijkens een telegram uitPauaande Liberté is de vlieger Lemartin op een eendekker met 7 passagiers, 5 minuten in de lucht geweest. De Vossische Zeitung verneemt, dat Teheran door ongewoon sterken sneeuw val sedert weken bijna geheel van de buitenwereld is afgesloten. Het telepho- nisch en het telegraphisch verkeer zijn gedeeltelijk gestoord. Onder de bevol king heerscht door de koude en de duurte der levensmiddtelen groote nood. Behalve de dynamietontploffing te Jersey City, is betrekkelijk dicht in de buurt nog een ander ernstig ongeluk voorgevallen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag stortte een spoorwegbrug over de Passaic-rivier bij New York in, terwijl er een trein over ging. Er moeten 14 dooden zijn. Het Fransche Kamerlid Paul Meunier heeft aan president Fallières een brief overhandigd van Durand, den man, die wegens de moreele verantwoordelijk heid voor den tijdens een staking te Havre door „Vossenjagers" op een werkwillige gepleegden moord, ter dood veroordeeld is. Durand bedankt in dien brief den president voor de vernietiging van het doodvonnis, maar daar hij, zoo zegt hij, geheel onschuldig is aan het hem ten laste gelegde, vraagt hij geen genade maar recht. Durand verzoekt dan vooreerst aan den president der republiek, hem in vrijheid te doen stellen, opdat hij revisie kan erlangen van het vonnis. Ik ben, schrijft hij o. m., sedert 11 September 1910 in de gevan genis. In Havre wonen mijn bejaarde ouders met een gezellin en zonder mij kunnen ze niet leven. Indien ik schul dig was aan de misdaad, waarvan ik beschuldigd werd, dan zou een straf van zeven jaar opsluiting niet voldoende zijn. Maar ik ben onschuldig, meneer de president. Dat weet u en dat weet de justitie thans ook. U kunt dus het afschuwelijke van mijn toestand begrij pen. Ten slotte dringt Durand aan op zijn onmiddellijke invrijheidstelling. Meunier, het Kamerlid, advokaataan het hof van appèl te Parijs, staat Durand bij in ziju poging om herziening van het vonnis te verkrijgen. Genoemde A. J. V. heeft Donderdag voor de rechtbank te Zwolle opnieuw terechtgestaan, fhans ter zake dat hij op verschillende tijdstippen in de laatste helft van het jaar 1910 te Elburg als ontvanger dier gemeente opzettelijk 7 bedragen tot een totaal van f 897, welke hij in zijn voorzegde hoedanigheid ont vangen had van verschillende personen, door hen aan de gemeente Elburg ver schuldigd wegens pacht van landerijen en koopsom van mest en ruigt, heeft verduisterd. Het O. M. heeft tegen bekl. 1 jaar gevangenisstraf geëischt. Het gerechtshof te Arnhem heeft bevestigd het vonnis der Zwolsche recht bank, waarbij J. de Zkoopman te Groningen, wegens beleediging van de Koningin veroordeeld werd tot drie maanden. De beklaagde had in een café te Zwolle in het publiek uitgeroepen: „De Ko ningin is een oplichtster". ADVERTENTIEN. Bij Maikop, in het Koebangebied, heeft zich in het Kozakkendorp Apa- cheron een nieuwe spuitende naphtabron gevormd, die dagelijks 500,000 poed naphta uitwerpt. Maandag is te New-York een betoo ging gehouden van anarchisten van allerlei schakeering om verontwaardi ging te betuigen over de terechtstelling te Tokio, van dr. Kotoekoe, diens vrouw en een tiental geestverwanten. Een aaneengesloten groep van 2000 betoo- gers trok iu optocht langs Broadway, met het doel naar het Japansche consu laat te gaan en dat aan te vallen. Maar vóór het zoover kwam, werd de stoet door politie uiteengedreven. Daarbij wer den over en weer harde klappen uitge deeld. Tal van arrestaties vonden plaats. Er worden leelijke dingen verteld over aanzienlijke belastingontduikingen van een spirit.us-maatschappij in Italië. Het heet dat de afgevaardigde Montagna en eenige andere hooggeplaatste per- sonen in de zaak betrokken ziju. Eenige j dagen geleden zijn zeven ambtenaren van de financiën en een koopman te Rome in hechtenis genomen. Men ver telt dat tot de Kamer het verzoek zal worden gericht Montagna uit te leveren aan het gerecht. De staat moet voor een half millioeri lire opgelicht zijn. Ook de half-ambtelijke Tribuna heeft het over de zaak. Zij zegt dat het een wijdvertakt schandaal is en dat ook te Napels op ernstige wijze fraude is ge pleegd. Voor fabelachtige sommen, zoo zegt het blad, heeft de Staat schade geleden. D@ Tribuna dringt bij de re geering aan op krachtige maatregelen, opdat het vertrouwen van het publiek op de justitie niet geschokt moge worden. Volgens het jaarverslag van den New Yorkschen lijkschouwer zijn gedurende 1910 in de werelstad 2483 lieden een gewelddadigen dood gestorven, van wie er 185 werden vermoord Onder die moorden waren 108 door schieten. In verband met die 185 moorden vonden slechts 120 arrestaties plaats, er werden slechts 77 personen naar de openbare zitting verwezen. veel kennis hebbende aan veehouders, stal houders, enzdie in hunne omgeving goed aangeschreven staan, en met bescheidene vrijmoedigheid hun woord kunnen doen, daarbij ijverig zijn en goed ontwikkeld, kunnen in hunne woonplaats en omgeving op vast salaris, Borgstelling bij Bankier van f 500 noodig, die echter desverkiezende geheel of gedeelte lijk op het salaris kan worden gekort. Bijzonder geschikt voor boerenzoons, die zich eene positie willen verwerven. Br. fr. met referentiën, onder letter II., Bureau v. d. blad. SO gulden op. De bond van Engelsche drukkerspa troons heeft besloten, een nationale uit sluiting af te kondigen om de patroons te Londen in hun strijd met hun werk lieden over de werkuren te steunen. Op 11 Februari zal een termijn van 14 dagen worden gesteld. Het is echter niet waarschijnlijk, dat ook de groote provinciale bladen door de uitsluiting getroffen zullen worden. De Londensche politie heeft de po litie te Marseille verzocht de naspo ringen naar Peter den Schilder, die, naar we meermalen hebben vermeld, in de Houndsditchaffaire is betrokken, voort te zetten, omdat er reden bestaat, te vermoeden, dat hij weer te Marseille is, waar hij in 1909 onder den naam van Pietkof als huisschilder heeft ver toefd en waar hij betrekkingen met anarchistische kringen heeft onder houden. Een telegram uit Napels meldt, dat daar een individu aangehouden is, dat een buitengewone gelijkenis met Peter den Schilder vertoont. Lijrixaadkoekjes met suiker. d00.000 Kilo per dag. llrchlzakrn. De officier van justitie te Tiel heeft hooger beroep aangeteekend van het vonnis der rechtbank aldaar, waarbij v. d. L. uit Aalst is veroordeeld tot 2 jaar en 3 maanden en v. d. P. uit Neder- hemert tot 4 maanden, wegens poging tot moord gepleegd op den veldwachter te Aalst. De rechtbank te Zwolle heeft A. J. V., wegens verduistering, gepleegd als pen ningmeester van de spaarbank van het Nut en van de vereeniging tot den bouw van arbeiderswoningen te Elburg, ver oordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaren, overeenkomstig den eisch van het O. M. {Renderen. BOTE». ÜAAS. Gerechtigd tot het voeren van het Ilijksbofennerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.50 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. WASCH-, REIS- RUST ZIEKEN-, SÈRRE- CAFÉ- TUIN- Goed en Goedkoop Manden- Stoelenfabriek „DE VLIJT" WIJK, bij Heusden. GROOTSTE SORTEERING. Spoedige Levering. voorheen N. VAN THIJN Zu. slechts f Werk tegen hoog loon gegarandeerd. Vraagt prospectus en inlichtingen. Iloofjmaii A Scliiiiinimri's Pasüiase Bureau, Amsterdam, Be^uliershreestraat 1. Eenigste .agenten voor Nederland van het Gouvernement N. Z. W. BteizersdüL El 5'i. Blaanisduuk(veer). Levering van ttlle soorten spoedig en tegen lage prijzen. Voor Registers met speciale liniatuur vrage men prijsopgave. WAALWIJK Oroote straat uo. 2Ö4« Kapitaal: 30 millioeu stilden. Reservefondsen: f 1.200.000. Opent credict tegen overeen te komen voorwaarden. Neemt gelden in dépót en in rekening-courant. Belast zich met het incasseeren van wissels en ander handelspapier. Verzilvert coupons en losbare stukken. Levert chèques wissels en crediet-brieven op binnen- en buitenland. HEINR. 3 U H R, Aanbevolen door H.H. Doctoren. 31 agazijnen 31A. Ti. K T 3, (uanst 't Stadhuis]. WelEd. Heeren, Hoe komt het toch dat de Bertels Lijn zaadkoekjes thans zoo ongeregeld aankomen 9 Ik had een VAARS er mede gebracht op 21 Liter melk en een Kalf met dezelfde melk gefokt bracht op scherp 10 weken leeftijd Een resultaat nog nooit eerder verkregen ik heb Li we Koekjes door tusschenkomst van Kerkhof te Bemmel. Wilt (J mij ook opgeven volledig rantsoen voor melkkoeien, hoeveel kilo zij moeten hebben. Hoogachtend, w. g. Th. BERGMANS. Bemmel, bij Nijmegen, 15 Januari 1011. Mijnheer, Wij ontvingen Uwe briefkaart van gis teren en zagen daaruit gaarne, dal ook U zulke prachtige resultaten heeft verkregen met onze De vraag hierna is dan ook zoo groot, dat, ofschoon wij 40.000 Kilo per dag fabriceeren, niet aan alle aanvragen kunnen voldoen. Wij vergrooten onze fabriek echter aanmerkelijk en zullen onze productie brengen op Aan den Heer Kerkhof te Bemmel hebben wij Vrijdag wederom afgezonden en zullen hem voortaan geregeld leveren. U kunt dus bij hem thans weder bekomen. Wij zenden U een boekjewaarin op blz 12 de voeder rantsoenen voor melkkoeien zijn aangegeven, bij een melkopbrengst van 5, 10, 15, 20, 25 en 30 Liter per dag. Wanneer U meer zulke boekjes wenscht voor Veehouders in Uive streek, die hier mede hun voordeel kunnen doen, zullen wij U die gaarne toezenden. Hoogachtend, p. proc. BEBTELS LIJNKOEK- en MEELFABRIEK „DE HINDE", w. g. Mr. R. A. H. Bertels. W. J. RADER, Commissionnair in Effecten. Als merkwaardige nieuw heid heeft deze Harmonika 2 harmonisch klinkende bel len, welks tonen nauwkeurig met de muziek stemmen De bellen kunnen naar verkie zing alléén, als ook in bege leiding met de bassen afzon derlijk aangeslagen worden, waardoor de heerlijkste mu ziek ontstaat. Dit instrument is buitengewoon fraai be werkt en rijk beschilderd, en heeft 10 toetsen en twee- korige, sterke muziek. De balg is zeer wijd uitrekbaar en met® boekbeschermers voorzien. Grootte 35 c.M. Alles nauwkeurig naar af beelding. -:- Prijs slechts 4 Gld. School voor zelf onderricht gratis. Op aan vrage wordt ook gaarne een uitvoerige Catalogus van alle soorten Muziekinstrumenten gratis en franco toegezon den door Groothandel in Muziekinstrumenten, ARNHEM No. 56

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5