Twee BnÈustlioh, Openbare Vrijwillige Verkooping. fle bi 1 1 n aset. 1 !loulvci'koo|)iiig veilen en verkoopen; Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer-Maatschappij Tl vab IAM co, Chemische Installatie voor het Res- tamwen van oaüe platen. GTashandel. Indien ik geweten had. 1. Een perceel WEILAND 2. Een perceel WEILAND 8. Een perceel WEILAND 4. Een perceel GRIENDLAND, W. A. M. KALKMAN, Schuur en Erf, vaste Goederen Notaris DE VOCHj 35 koopen Masten, Sparren, Huis- en Timmerhout, enz., 25 koopen best Eiken SCHAARHOUT. Machinale Spiegel en Lijstenfabriek. - een Bakkersleerling P. G., Notaris KNOOK te Andel PUBLIEK VERK00PEN: Onder de gemeente Andel: Onder de gemeente Veen: veilen en verkoopen: onder Loon-Op-Zand de gewone Groote Jaarlijksche honden. Notaris DE VOCHT te Waalwijk, Musterd, Snoeiling en Knuisten. firma Wed. J una G. J. JfflEriftv* VERGULD-INRICHTING voor Or Brnni, Or Mat en Vieil Or. Ontwerpen en Uitvoering van alle BETON-IJZERWERKEN. Grootste voorraden Pntten, Kolken, Rioolbuizen, ei- en cirkelvorm voor DUIKEBS. Billiton werkende koelis, wat meer macht te ontwikkelen. Nu er een com pagnie van het leger beschikbaar is, kan zoo noodig op meer plaatsen tegelijk opgetreden worden. De correspondent 7an de „N. R. Ct." te Batavia seint ook, dat acht brigades marechaussee naar Delebes zijn ver trokken. Daarbij merkt het blad het volgende op: Reeds den 31 en Januari j 1. heeft de „Nieuwe Courant" een telegram van haar correspondent te Batavia ontvan gen, dat er een compagnie marechaussee van Tjimahi dien dag naar Celebes was vertrokken. Wij vermoeden, dat toen het besluit tot uitzending dier compag nie was genomen en dat vandaag die troep (S brigades) naar Celebes is scheep gegaan. Het schijnt een geheimzinnige tocht te zijn, welken die compagnie gaat ondernemen. Immers de correspondent van de „N. Crt." en onze correspon dent te Batavia hebben blijkbaar geen vollediger inlichtingen omtrent het doel van die excursie kunnen krijgen dan dat de troep „naar Celebes" ging. Wij zien dan ook geen kans hier uit te maken, waar die compagnie zal heb ben op te treden. CJit de sterkte der te hulp gezonden afdeeling zou men op maken, dat zij bestemd is om een eenigszins uitgestrekte streek, waar be langrijk verzet te wachten is, tot rust te brengen. Nu heerscht er in verschil lende streken van Celebes onrust. De veel berichten zendende correspondent in Midden-Celebes van het „Soer. Han delsblad" heeft b.v. gemeld, dat het zeer noodig was, dat de Pelawastreek (Menado, N -schiereiland, Z.deel, Golf van Tomini) eens een militair bezoek kreeg. Verder laat de toestand in Paloe en Donggala te wensohen, maar daar is al een troepenmacht onder den ka pitein van den generalen staf Boonstra van Heerdt bezig. Ook de toestand in West-Celebes was, volgens het „Soer. Hbld." alles behalve gunstig, maar men wist daarvan niets af bij het Bureau van de Buitenbezittingen en de heer Caron, controleur van Mandar, spreekt, naar aanleiding van het bericht van het Soerabajaasche orgaan van: „non- sensberichten." In Oost-Celebes was, of is een roover bende, die het daar onveilig maakt. Voorts slaat het traceereu van wegen door Celebes op het program; de in genieur van Buuren is daarmede be last. Niet onmogelijk is het dat deze een dekking noodig heeft, zoodat we moeten verklaren, uit de mededeeling „naar Celebes" niet te kunnen opmaken, waar de compagnie of acht brigades marechaussee uit Tjimahi meer bepaald zullen hebben op te treden. Volgens de Stand, zal weldra bij de Tweede Kamer inkomen een ontwerp van wet, houdende bekrachtiging van een overeenkomst met de Mij. tot Expl. van S S., betreffende de exploitatie van den spoorweg GoudaSchoonhoven. De uitvoering van de werken tot vol tooiing van den spoorweg, met gelijk tijdige wijziging der spoorwijdte, zal aan genoemde maatschappij worden opge dragen, met wier materieel de exploitatie zal plaats vinden. De snelheid zal hoog stens 35 K.M. per uur zijn; in elke richting zullen dagelijks minstens 5 treinen rijden. Uit Amsterdam wordt gemeld Een bekend, hooggewaardeerd land genoot heeft dezer dagen door de schen king van een ton gouds de vereeniging Hoog Laren in de gelegenheid gesteld op het haar vroeger door een ander menschlievend man geschonken terrein een kindersanatorium op te richten. De exploitatie van dit Amsterdamsche kindersanatorium zal onder toezicht van de vereeniging Amsterdamsch sanato rium Hoog-Laren geschieden. Mevrouw Röell-baronesse de Vos van Steenwijk, de echtgeuoote van onzen burgemeester, heeft het beschermvrouw schap van het kindersanatorium aan vaard. Daar de plannen reeds voor een groot deel zijn vastgesteld, kan binnen korten tijd met den bouw worden aangevangen en hoopt het bestuur het sanatorium tegen den zomer van 1912 te kunnen openen. Vrijdagavond omstreeks half negen is te Dubbeldam in de boerenstelling toe- behoorende aan A. Groeneveld en be woond door C. v. d. Waal, aan den Krommen Zandweg, brand ontstaan. De schuur was geheel gevuld met hooi, daar geborgen door de stalhouders W. v. Twist en firma wed. C. van Balle gooien te Dordrecht, en in een oogwenk stond het gebouw in lichtelaaie..Aan blusschen viel niet te denken, en de Dubbeldamsche brandweer, wier mate riaal bestaat uit één brandspuit, bepaal de zich dan ook tot het beschermen der belendende huizen. Intusschen ver woestte het vuur de geheele bezitting van Van der Waal; van zijn inboedel werd niets gered veertien koeien kwa men in de vlammen om. De zes kinde ren van Van der Waal werden met moeite geredde 80-jarige eigenaar Groeneveld, die bij den pachter inwoon de, moest blootsvoets het brandende huis verlaten. Drie paarden, toebe- hoorende aan den landbouwer J. Leeu wenburg, konden nog bijtijds uit het brandende huis worden gebracht. De oorzaak van den brand is onbe kend. Alles was verzekerd. Uit Rotterdam wordt geschreven: In den kruidenierswinkel De Vol harding, aan de Schietbaan laan, hoek Jan van Vuehtstraat alhier, die gedre /en wordt door juffrouw M. A. Kleijn, kwam in den nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks half een, toen de winkel nog open was, een aan die juffrouw onbe kende man inkoopen doen. Terwijl de achter de toonbank staande juffrouw bezig was de boodschappen gereed te maken, h aide de onbekende ter sluik een schoenmakershamer te voorschijn en gaf daarmede de gebukt staande kruidenierster eenige slagen op het hoofd. Duizelig en versuft, maar niet bewusteloos, zakte zij achter de toonbank ineen. Daar volgde haar de onbekende, doch de moord en hulp roepende juf frouw weerde zich zoo flink, dat hij het geraden achtte de vlucht te nemen, voor er hulp opdaagde. Toen hij de winkel deur wilde openen, brak daarvan de deurknop en, zich dien uitweg afge sneden ziende, nam de onbekende zijn weg door het souterrain, bij de woning van juffrouw Kleijn, die achter den winkel gelegen is, behoorende en sprong daaruit door een raam in de Jan van Vuehtstraat. Door de Bellevoysstraat ontkwam hij, tevergeefs nagezet door eenige lieden, die op het hulp- en moordgeroep der juffrouw opmerkzaam waren geworden. Juffrouw Kleijn, die door de hamer slagen ernstig aan het hoofd verwond is en veel bloed verloor, werd spoedig door dr. H. W. van Meeteren, wiens hulp men inriep, verbonden. Winkel en woonhuis, daarbij behooiende, wor den door haar alleen bewoond. Den schoenmakershamer heeft de boos wicht in den winkel achtergelaten. Ont vreemd is er niets. Met den politiehond heeft men ge tracht. het spoor van den dader te vol gen. Dit is mislukt. Wel volgde de hond dit spoor door de Jan van Vueht straat, maar in de Henegouwerlaan raakte hij het bijster. De dader wordt beschreven als iemand van ongeveer 20 jaren, met een colbert costuum en een jockeypet Hij droeg een boordje. Men schiijft aan de 's-H, Ct.Thans is uitgelekt, dat de smokkelaarsbende, waaronder eenige conducteurs der H. IJ. S. M. zich bevonden, behalve per spoor over de lijn NijmegenKleef Duisburg, ook met een kogelvrijen (met ijzeren platen ge pantserden jauto sigaren, enz. naar Duitschland bracht en bij den terugkeer suiker ons land binnenvoerde. Men zal zich herinneren, dat verleden zomer gemeld werd, dat verscheidene malen een auto zonder licht 's nachts bij Heijen en aan de Hekkens bij Otter- sum onze grenzen was gepasseerd en daarop door de douane geloste schoton geen resultaat hadden. Vermoedelijk is dat. de hier bedoelde gepantserde smokkel wagen wel geweest. Maandagmorgen hebben te Rotterdam de stukadoorsgezellen het werk neder- gelegd bij ongeveer een tiental van de georganiseerde patroons in het stuka- doorsbedrijf. Het aantal gezellen, dat staakt, bedraagt ongeveer 80 man. De eisch der gezellen is loonsver hooging. Onderhandelingen, die in den eatsten tijd tusschen de georganiseerde patroons en gezellen gevoerd zijn, heb ben geen oplossing gebracht. I)e smid en wagenmaker D. L, te Terschuur, gem. Barneveld, die in hech tenis werd genomen als verdacht van brandstichting, is, wegens gebrek aan bew-ijs, weer op vrije voeten gesteld. Zaterdagavond is bij het station Heer len de laatste goederentrein uit de richting Sittard ontspoord. Tien wagens zijn gederailleerd, waarvan enkelen om vielen. Aan het materieel zoowel als aan de lijn is veel schade toegebracht. Te Rinsumageest (Fr.) is aangehouden de machinist A,. verdacht van diefstal van f 500, welk bedrag eenigen tijd geleden, door den kapitein van de stoomboot te Rinsumageest voor den directeur der zuivelfabriek aldaar mee uit Leeuwarden genomen, spoorloos was verdwenen Het geld was op een geheim plaatsje in de boot geborgen. De aan gehoudene is naar het huis van bewaring te Leeuwarden gebracht. De 24-jarige Th. B. F. A., die Zondag morgen aan het station te Hilversum in een reeds in beweging zijnden trein wilde springen, viel en geraakte tus schen den trein en het perron. Geheel verminkt haalde men hem onder den trein uit. Hij overleed een half uur later. Blijkens bij de Koninklijke Paket- vaart Maatschappij ingekomen bericht, is het in de Straat Sapeh vergane stoom schip Van Imhoff door zwaren stroom uit zijn roer geloopen en dientengevolge op de Barsoe Panda (rots gelegen ten Westen van de Mapinka-eilanden) ge strand. Drie ruimen liepen vol water. Dit gebeurde op den 28steu Januari, te één uur 's nachts. Den volgenden nacht werd het schip door den zwaren stroom meegesleurd, het sloeg om en zonk in 20 va&m water. De 140 passagiers, benevens de equi page en de post werden den 28sten Januari op de Barsoe Panda geland en den lsten Februari aan boord van het stoomschip Van Outhoorn opgenomen. In de ijsfabriek van de Mij. Beheer, te IJmuiden, is gisterenmorgen de ma chinist F. A. van Koot door de machine verpletterd. De ongelukkige was gehuwd en vader van een groot gezin. iliirxerMike i^tand. Heusden, van 1 tot 7 Febr. Getrouwd: P. v. d. Harberden, 25j. en A. J. Kraaij, 22 j.G. Nieuwkoop, 25 j. en C. A. Bax, 26 j. Geboren Johanna Maria Catharina, d. v. S. W. A. Metselaar en C. G. Crombag; Gerardus Hubertus, z. v. A. P. G. H. M. Malingré en J. M. van Pinxten. Overleden: A. Jonkers, 41 j., echtg. v. P. v. d. Oever. Ingekomen van Genderen, G. Nieuw koop. Vertrokken naar 's Bosch, A. van Geffen Nijmegen, P. D. H. v. Rijswijk; Muiden, N. G. Gerritsen en gezin. Mejuffrouw S. II. Lieftink ter Horst, wonende te Gaanderen bij Terborg, die door de Pink Pillen genezen is, schrijft: „Indien ik geweten had, zou ik heel wat eerder de Pink Pillen genomen hebben en niet zoo langen tijd geleden hebben. Toch had ik reeds lang te voren deze Pillen hooren roe men. Dit neemt niet weg dat ik sedert vele jaren aan bloedarmoede lijdende was en mijn ziekte steeds verergerde. Ik werd al zwakker en zwakker, al bleeker en blee- ker, in één woord altijd zieker. Zoodra ik begonnen ben mij met de Pink Pillen te behandelen, heb ik mij onmiddellijk verlichtgevoeld. Mijne krachten zijn terug gekomen, het scheen mij alsof ik meer bloed had en dat ik mij veel beter gevoelde. Inder daad is mijn gezondheid zeer goed hersteld." Denk na over dat „Indien ik geweten hadwelke woorden de zieken uit spreken, wanneer zij, na door de Pink Pillen genezen te zijn, hunne dagen van noodelooze pijnen betreuren. Indien ik geweten had... maar gij weetallen dat de Pink Pillen een goed genees middel zijn. Er gaat geen week voorbij zonder dat men in uw courant een nieuwe genezing door de Pink Pillen vermeldt. En gij weet heel goed dat de genezingen werkelijk,echt en nieuw zijn want anders zouden zij niet gepubliceerc worden. Doe dus uw voordeel met dk kennisgevingen en ga niet door met t tijden terwijl gij genezen kunt worden Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Her- togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Rotterdamsrhf eierenmling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 25894 stuks. Hoendereieren van f 4,80f 6,20 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water 3 Febr. 157 M. 4 5 6 1 32 1.38 1.32 Laag Water. 1.16 M. N.A.P. 1-01 0-98 0 96 Waterhoogte Maastrich t (brug). 6 Febr. 0.18 M. boven 0. 7 018 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 6 Febr. 1.78 M. boven 0. 7 1.74 Gevraagd tegen half April of tegen 1 Mei, leeftijd omstreeks 16 17 jaar. Eenig zins met het vak bekend. Die van het platteland genieten de voorkeur. Bij G. VOS Jr, Bakker, Genderen. Terstond of anders zoo spoedig mogelijk gevraagd goed kunnende melken, tegen hoog loon, bij T. A. RE IJ M, landbouwer te Capelle a. d. IJsel (Polder Prins-Alexander). zal op Donderdag; Februari a.s. bij Wed. BOUMAN te Andel bij inzet en op Donderdag 33 Februari a.s. bij Wed. KALIS te Andel bij toeslag, telkens des namiddags om 3 uur in de „Kammet", achter de school, groot 1,34,20 H. A. Verhuurd aan G. Verhoeven tot 1912 voor f 160,per jaar. achter koop 1, groot 1,64,30 H.A. Verhuurd aan Ant. van Andel tot 1912 voor f145, per jaar. in „de Bijving", groot 1,89,00 H.A. Ver huurd aan A. van Andel Czn. tot 1912 voor f 125,per jaar. a. d. Achterdijk, groot 34.70 aren. 5. 1|4 gedeelte in eene Eendenkooi, op den Biesheuvel groot 1.69.30 H.A. Alle goedeien zijn afkomstig van Wijlen den Heer ARIE STRAVER Wzn. te Andel. Betaaldag 6 April a.s. Lasten vanaf 1 Januari j.l. Aanvaarding na betaling der kooppen ningen. Zie biljetten. Notaris te Woiidrirheiii, zal op Donderdag 16 Februari 1911. bij inzet, en op Donderdag 33 Februari 1911, bij afslag, tel kens des middags om 43 uur, ten berberge van Gebr. NIEUWENHUfZEN te Rijswijk, in het openbaar gelegen aan den Maasdijk onder Rijswijk, kadastraal bekend in sectie A no. 664, groot 1.60 Are, in welk perceel door den Heer P. Bos bijna 40 jaar met zéér gunstig gevolg eene timmermanszaak is en nog wordt uit geoefend. Breeder bij biljetten en inlichtingen ten an tore van den Notaris. De Notarissen RIET RA te Dussen en STA EL te Oss, maken bekend, dat de mder Dussen, Meeuwen, Emmikhoven en paspik, zijn ingezet en verhoogd als: Koop 1 f7000,— Koop 7 f4000,— 2 - 2..00, 3 4 5 6 5725,— •2150 1400,— - 360 8 - 2250,— 9 - 860,— 10 -1850 11 - 2800,— liarktberichten. zal ten verzoeke van de Heeren TIMML. MANS q.q.a aldaar, op Haaildag 3V Februari 1911, (op Vastenavond), aan den Melkdijk en Achterste Hoeven zal ten verzoeke van den Heer J. BERNARD TIMMERMANS Wz., aldaar, op het landgoed „DE ROESTELBERG" onder Loon op Zandop llaaudug 30 Februari 1911, op de Bergen: en beneden de Bergen Verder een partijtje Te beginnen bij de hoeve „De Roestel- berg, des voormiddags te ÏO ure precies. Toeslag op 15 Februari 1911, d n.m. 3 UUI* precies, bij HEESSELS te j Dussen. ft'3 VHKRT0GKSB0SCI, Ververstraat 11. Rotterdam, Telef. 330. Enschedé. Tel f. 339. Op de botermari t to rden aangevoerd 46/8 en 26/16 ton -* 196 stuiken van een kalf H o Prijs le kwali teit f 67, 2e kw.f 63, 3e kso. f 59 Per half kilo 80 a 85 cent. Zeeuwsche eieren f 6 a 6 20. Overmaasseke dito f 6 40 a 6 60 per 100. ROTTERDAM 6 Febr. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 10.— all 50, nieuw f a Rogge f j er heet. Gerst f aChevalier fa Haver f 6 50 a 7 20, per 100 kilo Bruine bootsen f 11 50 e 13 25, witte fa Erwten f a Beneden-Langstraat, 7 Febr. De handel in vleesch en vet gaat uitstekend. Vette kal veren gaan vlug aan 58 a 65 cents per Kg. levend gewogen. Nuchtere kalveren zijn eveneens goed te plaatsen aan f 12 a f 18 per stuk. In vette varkens blijft de markt zeer stationair; in biggen wordt de handel belangrijker en de prijs stijver, Men be steedt voor vette varkens 30 a 32 cents per i Kg., biggen f 10 a f 14 per stuk, ko nijnen met geringen voorraad f 0,90 a f 1,50, oude slachtkippen f 0,60 a f 0,70, schapen f 14 a f 20 en geiten voor export naar België f 8 a f 14. VERKEN DAM. De zetting der boter is deze week op de markt 7 21/g ets., \n de winkels dus 7 71/2 et per kalf kilo Ei-ven f 1 20 de 26 stuks. SLEEU WIJK. De zetting der boter bedraagt 72 cl. per half kilo en die der eieren f I 35 de 26 stuks. OOSTERHOUT. 7 febr. Bo er f 1,54 a 1,56 per Kg, Eieren f 0,18 en 0 20 d: 4 stuks BESOOIl EN, 7 Febr. De prijs der Boter was heden f 1 40 f 1 48 per Kilo. Aang voerd 400 K G Eieren f I 17 de 26 stuks. GORINCHEM. 6 febr. Op de veemarkt waren aan /evoerd 83 runderen12 nuchtere kalveren, 20 vette varkens 408 biggen, 0 schapen en 00 lammeren De prijzen waren als volgtzwre kalf koeien f 220 280. kol/vaarzen f 170 a 210, guiste vaarzen f 00 a 000, melkktei n j 10a 250, twee en een-half jarige ossen f a anderha'f jarige f a pinken f a graskalveren 00 a 00 nuchtere f 14 a 20 schapen f - a lammeren f - a biggen 7 a 17 per stuk. Vette varkens 25 a 25I/2 cent per half kilo Op d- graanmarkt besteedde men voor.- ristarwe f 8 - a 8,25 roode dito 7 75 a 8 witte dito 7 40 a 8. inl rogge 5. a 5 60 buitenl dito f 5 20 a 5.60 gerst f 4.50 k 5.60 haver f 3.25 a 4 duivenboonen f a blauwe mot n f a mais, 75 pond, f 4.70 a 5.20 alles per heet Boter 73 a 78 ct. per haf kilo Eieren f 1.20 a 1.25 per 26. Kippen f 0.00 a 0.00,per stuk. ROTTER 'OA 116 7 Febr Op de veemarkt waren heden aang voerd 827 vette runderen, 1084 magere dito. 284 vette en graskalveren471 nuchtere kolver-n 222 schapen of lammeren, 928 varkens, 158 biggen. De prijzen unren a's volgt: runderen le kwaliteit 82 2e kw 68 cent, kalveren li» kw. 120, 2e kw. 100 et. schapen le kw 56 2e kw. 43 ct vette varkens 54 a 51 ct. licht soort 50 a 52 ct. per kilo. Nuchtere fokkalv ren f 15. - a 20.idem voor de slacht f 8. a 12 Biggen f 1.80 a 2.00 per week. le Waalwijk

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3