»1 Hrusden, 11 Febr. Het Ned. Tooneelgezelschap, directeur W. Hart, gaf Dinsdagavond eene goedgeslaagde voorstelling in het locaal van „Het Wapen van Amsterdam." De opkomst was flinkook de eerste rang was geheel bezet. Opgevoerd werd„De On bekende Vrouw". De hoofdrol van La Femme X werd keurig weêrgegeven. De rechter, de advocaat, zoowel als de zaakwaarnemer waren allen goed in hun rol; ook de verder medewer kende personen kweten zich allen goed van hun taak. De strekking van het stuk kwam ons wel wat overdreven voor. Een vrouw, die er naet een minnaar van door gaat, man en kind verlatende, daarna 20 jaren in den vreemde rondzwerft en ten slotte den man, met wi*m ze het laatst samenleeft, met eeD pistool schot doodt, door de jury wordt vrijge sproken om zich daarna met vader en zoon, rechrer en advocaat, in het gerechtsgebouw te verzoenen, als ze geheel uitgeput uitziet, 't is wel wat kras; maar dat is niet de schuld van den acteur, 'tls op en te op een Fransch stuk. Toch was ieder over het spel zeer voldaan. Dat er in het Land van Heusden en Altena behoefte is aan meer uitgebreid lager onderwijs, is dagelijks waar te nemen, als de stoomboot, die ten 6.30 uit Heusden verstrekt, bij aankomst te Gorinchem, niet minder dan 29 leerlingen aan wal zet, die te Gorinchem van M. U. L. O. gaan profi- teeren. Men is er algemeen van doordrongen, dat men in den tegenwoordigen tijd er alleen met lager onderwijs niet meer komen kan. Naar men uit goede bron verneemt is aan alle heeren burgemeesters van de Lan den van Oud-Altena en Heusden een schrij ven rondgezonden om de vergadering bij te wonen betreffende de bevordering der totstandkoming eener spoorlijn van Werken dam naar het Sleeuwijksche Veer en van daar door het Land van Altena naar Heusden. Dan zal men trachlen van uit Heusden een aansluiting te verkrijgen naar Zalt- Bommel en wanneer bij Keizersveer een brug komt, ligt het voor de hand, dat men ook een aansluiting met Geertruidenberg zal trachten te verkrijgen. De vergadering zal te Sleeuwijk of te Meeuwen of in een ander centraalpunt van de Landen van Heusden en Oud-Altena gehouden kunnen worden. w ei*k.cn<lil.m. Woensdag, 15 dezer, des nam. 6,30 uur, zal er een 'alg. verga dering gehouden worden van de landbouw- Vereeniging „Werkendam en Omstreken" in het societeitslofeaal van mej. de wed. Wink, alhier. De punten van behandeling zijn1. Huis houdelijke zaken2. Aanneming van nieuwe leden, voorgesteld worden de heeren Johs. Daim Dzn. te Woudrichem, J. van Zorgen, J. H. Groote Balderhaar ten Velde en E. van Drimmelen te Werkenuam; 3. Lezing van den heer P. J. 't Hooft, Rijks-veearts te Almkerk, onderwerp: „Besmettelijk ver werpen bij het rund en hare bestrijding"; 4. gratis uitreiking boekjesBemesting veld vruchten, groenten- en ooftteelt en van brochure „Tuberculoze onder het rundvee en hare bestrijding; 5. Verloting onder de aanwezige leden van eenige land bouw voor Heusden van de Noordbr. Maatij. van Land bouw zijn tot leden van de commissie van toezicht op den landbouwcursus, die te Drongelen wordt gegeven, aangewezen de heeren J. Oerlemans, C. J. Branderhorst Gz en A. D. van der Schans. C»le«ldereil. Vanwege de afdeeling Drongelen en Omstreken v in de Vereeniging tot Bevordering der Pluimveehouderij en tamme Konijnenteelt in Nederland zal alhier in het koffiehuis van den heer A. van der Beek, op Woensdag 15 Febr. a.s. des avonds 6 ure dooi den heer W. Jassen te Horst, commissaris der Roermondsche Eiermijn V. P. N. eene voordracht worden gehouden met vrijen toegang over: Eierenverkoop en practische hoenderteelt. Maandag 13 Febr. hoopt de Geref. Jongelingsvereeniging „Maranatha" haar 41 jaarvergadering te houden des avonds om half zeven ure in de Geref. kerk, toegang vrij. fliiaftcil. „De oven staat in brand", ging Dinsdagmiddag de roep door het dorp. En wezenlijk, zware rookkolommen duidden aan, dat er iets ernstigs plaats had. Het bleek dat een hoop steenkolen men sprak van 35000 H.L. tengevolge van broei in brand geraakt was. Al spoedig waren de brandspuiten van hier en uit Heilouw, benevens de eigen spuit aan het water geven. Ook liet men om 4 uur een paar Zalt- Bommelsche spuiten halen. Door 't afbreken der kap tusscben twee ringovens trachtte men het vuur tot een enkele te beperken. Dat den heelen nacht het terrein bewaakt en bespoten moest worden laat zich wel denken. Verzekering dekt de schade. 1\T ie uwe nel ijk. Dinsdagavond vier de de Chr. Jonged. vereeniging „Martha" haar 16e jaarfeest. De vergadering was druk bezocht door donatrices en belangstellen den. Ds. Goedbloed sprak een inleidend woord. Hij wees er op dat „Martha" weer met welgevallen kon terugzien op het afge- loopen jaar. Er was 184 stuks goed gemaakt voor de armen. Daartoe uitgenoodigd door de Antir. kiesvereeniging hoopt de heer I'ollema, lid van de Tweede Kamer, Zaterdagavond 18 Febr. alhier een lezing te houden. Dinsdag was 't in de buurt van den heer H. Kaase feest. Deze toch vierde zijn gouden bruiloft en ter eere van het bruids paar was de buurt met vlaggen versierd terwijl de bewijzen van deelneming groot waren. Ook onze fanfare „Crescendo" kwam een serenade brengen zoodat deze dag voor de echtelieden tot een onvergetelijke werd gemaakt. S&uaillMloilk. Naar wij vernemen is de heer M. Mzn. de Roon alhier her benoemd als lid der provinciale regelings commissie voor de paardenfokkerij in de provincie Noord-Brabant. Bij het springen over een sloot nabij de woning van den heer P. Knaap had de 10-jarige C. Schellekens het ongeluk zijn been boven den enkel te breken. Geneeskundige hulp werd aanstonds verleend. geven. Als prijzen zullen worden beschikbaar gesteld, verschillende medailles, waaronder een aangeboden door H. M. de Koningin- Moeder. Naar we uit goede bron vernemen, zijn ook medailles verzocht aan H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik. Wök. Werd verleden week in dit blad verme'd. dat verscheidene fietsers 's avonds door deze gemeente komende door straatjongens met grintkeieu gegooid en zelfs van de fiets getrokken werden, thans kan men mededeelen, dat dg politie er in geslaagd is eenigen der belhamels op te sporen. Het is te hopen, dat ze hun verdiende straf zullen ontvangen. Door den varkenskoopman A. Kentie alhier werd een varken aan het slachthuis te 's Bosch afgeleverd, dat, schoon aan den haak, het kolossale gewicht van 570 halve kilo's had. Verslag van de vergadering van den raad der gemeente Veen, gehouden op Donder dag 9 Februari, v.m. 11 uur. Tegenwoordig: 6 leden. Afwezig: 1 lid. Na lezing der notulen, die worden goed gekeurd, wordt aan de orde gesteld: 1. Voor kennisgeving wordt aangenomen een schrijven van den burgemeester van Heusden, houdende bericht dat Ged. Staten dezer provincie aan de gemeenschappelijke regeling omtrent de aanstelling en bezol diging van een veearts hunne goedkeuring hebben verleend. 2. Rekening van het algemeen armbe stuur over 1910. Deze wordt met algeir.eene stemmen goedgekeurd in ontvangst op f 781,91| en in uitgaven op 726.12, en sluit alzoo met een batig slot van 55,79|. 3. Wijziging begrooting. Om eenige vor deringen ten laste der gemeente te kunnen vereffenen, heeft afschrijving plaats van H. VIII (onvoorziene uitgaven), en over schrijving op enkele posten, die te laag waren geraamd. 4. Voorstel van den Burgemeester om de jaarwedde van den gemeente-veldwachter met f 100 te verhoogen, en zulks naar aan leiding van een schrijven van den heer Commissaris dezer provincie. Besloten wordt eerst aan den Commissaris vergunning te vragen tot het waarnemen der betrekking van gemeente bode door den veldwachter, en alsdan het voorstel in be handeling te nemen. De Voorzitter sluit deze vergadering. kerknicimüi. Sprang;. Woensdagavond half acht zal alhier in het Geref. kerkgebouw in openbare vergadering (met vrij debat) op treden mr. J. A. de Wilde van 's Graven- hage, met het onderwerp: „De Roeping der Chr. Arbeiders". Werkendam. 1 April a.s. gaat ds. J. v. d. Pol, te Benthuizen, de Ned. Herv. kerk verlaten om over te gaan naar de Geref. kerk. Sprang;. In het afgeloopen jaar wer den aan het hulppostkantoor alhier ont- vangen 19619 brieven en briefkaarten, vervolgens werden behandeld 235 aanget. i brieven, 1932 postwissels, 14 postbewijzen, paiËiiakitËiiiiTE:!, 12 Februari. Rondvraag en sluiten. Er zal i1688 T^antiën, 674 spaarbank zaken 2042 postpakketten en 118 handelingen Ryks- verslag van den Penningm. de brandende kachel terecht kwam. werpen6. gelegenheid bestaan aan de Commissie op gave te doen van benoodigd Rozendaalsch klaverzaad. Die commissie bestaat uit de heeren D. C. Hakkers, W. de Waard en H. A. Donker. Aliilkcrk. Woensdagavond j. 1. ver gaderde de Chr. schoolvereen. alhier. Aan de orde was over 1910. Hierop volgde de verkiezing van twee leden voor 't bestuur, waarvan de uitslag was dat beide aftredenden P. H. Rombout en H. Colijn werden herkozen. Vervolgens trad de onderwijzer D. op met een referaat over de Vaderlandsche geschie denis, de kinderen onzes Volks". *Afl(lcl. Naar we vernemen zal door het gemeentebestuur wederom een straat lantaarn worden bijgeplaatst. Voorwaar een goed besluit, daar nu de verlichting van het dorp zoo langzamerhand goed gaat worden. Capelle. De heer J. Kommers, smid alhier, ontving dezer dagen van de vee artsenijschool te Utrecht bericht, dat hij na gehouden examen toegelaten was als onderwijzer aan die school voor het practisch hoefbeslag. Waar Kommers reeds meermalen getoond heeft zeer goed met het hoefbeslag op de hoogte te zijn (te Waalwijk behaalde hij bij de j.l. gehouden tentoonstelling met door hem vervaardigde hoefijzers den 2den prijs), wordt nu de kroon op zijn werk gezet; het succes voorwaar kan voor hem niet grooter zijn. Met nog vijf anderen uit ons geheel Nederland geniet hij dat voor recht. Eiken Zaterdag moet hij practisch onderwijs gaan geven te Utrecht aan de veeartsenijschool. We kunnen dan ook niet nalaten den heer Kommers met zijn succes te feliciteeren. Naar we vernemen zal op 16 Febr. a.s. in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier, het fanfaregezelschap „Sirena" uit Vrijh. Cappel, haar tweede winteruitvoering geven. Komische scènes zullen weder de muziek afwisselen. Het geheel belooft dus weer eeu gezelligen avond. De nog zoo jonge zangvereeniging ,,'t Rozeknopje", tellende ruim 60 leden, zal in Maart a.s. haar eerste uitvoering geven. Drongelen. Het bestuur der afdee ling „Drongelen en omstreken" van de V. P. N. heeft tot voorzitter gekozen de heer G. J. W. Branderhorst te Eethen, tot onder voorzitter de heer A. van Campen en tot secr.-penningm. de heer J. A. van der Schans, beiden te Drongelen. Op Dinsdag 7 Maart a.s. hopen de echtelieden Dirk Nieuwkoop en Judina Konines den dag te herdenken, waarop zij vóór 50 jaar in het huwelijksbootje stapten. Eethen. Door het bestuur der afd. verzekeringsbank. L.l, Dinsdag trof de vrouw van C. S. alhier het ongeluk, toen zij bezig was met het schillen van aardappels, haar tegen woordigheid van geest te verliezen wat tot gevolgen had, dat zij met haar hoofd tegen 6.30 u Geref. 5.30 u. Gelukkig zijn de gevolgen niet van zulken grooten omvang als het zich eerst liet aanzien. Maandag j.l. werden een tweetal jon gens uit Besoijen door enkele schoolgaande jongens van de fiets getrokken. Een hunner i wist te ontkomen, terwijl de andere op een flink pak slaag met knuppels en klompen werd onthaald. Gelukkig kwam spoedig ontzet opdagen. Alvorens huiswaarts te keeren deed hij aangifte bij de politie. Naar men ons mededeelde is dit niet de eerste maal, dat deze jongens last van de schooljeugd gehad hebben. Veen. Toen Donderdagmorgen de alleenwonende arbeider de D. thuis kwam was er eene verrassing in zijne woning aanwezig daar een muis van de leunstoel had gebruik gemaakt om deze als kraam bed in te richten. Niet minder dan 8 kleintjes waren in het huisgezin opgenomen. Door de commissionairs worden alhier vette varkens opgekocht. Hoewel de voor raad schaarsch is, zijn de prijzen niet hoog en wordt besteedt 25 cent per pond. Voor vette kalveren is meer vraag en wordt be steed van 58 tot 61 ct. per K.G. i Naar wij vernemen zal de heer Pol- j lema voorloopig niet te Veen, maar weldra te Wijk c.a. optreden. We vermelden dit ter verbetering van een bericht in een vorig nummer van dit blad. Vrfilioevcii-Cappel. De stroo- hulzenfabriek van de firma Oerlemans en Zonen alhier is wederom in volle werking. Niet minder dan een 40-tal jongens en meisjes zijn er werkzaam. Een streng, zelfs nauwlettend toezicht van de gemeentepolitie alhier en te Capelle vermag niet hun bal dadigheid geheel te voorkomen. Waardhuizen-Naar wij vernemen is de directeur van de zangvereeniging „Meester Smits" alhier door het bestuur van zijn functie ontheven, terwijl in zijn plaats tot directeur gekozen is de heer P. Nieuwenhuizen Az. "Waspik. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim alhier is benoemd de heer B. P. J. van Schijndel, benoemd j secretaris dezer gemeente. De kruisboogschutterij „Willem Teil", gevestigd bij den heer G. Boom, alhier, zal ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, deze zomer eene nationale schietwedstrijd Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. lezing. kerk (Putterstraat) nm. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer Den Boer. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. 15 Febr. nm. 6 u. bijbellezing. Besoijen, vm. 9 30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, vm. 9.30 u. ds. Smits uit Poederoijen. Bruchem, geen dienst. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. geen dienst en nm. 2 u. een predikant. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Geref. kerk, geen dienst. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2u. ds. Vonk. 2.u. dg. Benders, n.m, 2 u. ds. J. C. V. Meischke van Raamsdonk. Geref. kerk, vm. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, nm. 2.30 Heesbeen, nm. 2 u. ds. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Z.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 ds. Goed bloed en nm. 2 u. leeskerk. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Vm. bed. H. Avondmaal; nm. nabe trachting. Geref. kerk, geen opgaaf. W. F. Gobius du Sart. ülnneidand. Bijna alle broodbakkers uit de ge- meeuten Beerta, Finsterwolde, Oostwold (Oldambt), Midwolde (id.), Scheemda, Bliiham, Bellingwolde en NieuweSchans, hebben in een adres aau de Tweede Kamer der Staten-Generaal medege deeld, dat zij groot bezwaar hebben tegen het verbod van alle nachtarbeid dat het werk in eeu plattelandsbakkerij onmogelijk is te vergelijken met dat in de steden; dat zij, vooral in den drukken landbouwtijd, met geen mo gelijkheid zouden kannen zeggen op welk uur zij een volgenden morgen in de bakkerij moeten zijn; dat het bij hen bij een overhaastige bewerking on mogelijk is, goed, degelijk en smakelijk brood te leverenen dat er bij hen geen sprake kan zijn van hulp of meer dere hulp in hun bakkerijen aan te nemen, daar zij slechts, door ten allen tijde zelf, dikwijls alleen, te werken, hun dagelijksch brood kunnen ver dienen. Zij verzoeken de Kamer bij de be handeling van het wetsontwerp op den nachtarbeid van bakkers, met deze om standigheden rekening te willen hou den. Reuter seint uit Brussel De parlement ire socialistische groep zal op 5 Maart 's Gravenhage een bij eenkomst hebben met de Ne-lerlandsche sociaal-democraten, om het vraagstuk van het fort bij Vlissingen te onder zoeken. In de Manchester Guardian zet een militair de Vlissingsche kwestie van Nederlardsch standpunt uiteen. Hij toont aan, dat het fort voor Nederland noodig kan wezen om in den tijd van oorlog zijn onzijdigheid te handhaven. De redactie is door het pleidooi over tuigd, en hoopt dat men in Engeland zich nog eens bedenken zal voor men de Nederlandsclie regeering over haar Vüssingsch fort hard valt. Woensdagavond heeft te Arnhem in de Verlengde La wick van Pabststraat in een onbewoond benedenhuis door de onvoorzichtigheid van een fitter een gasontploffing plaats gehad. De deuren werden er uitgeslingerd, de muren scheurden en het plafond ging stuk. De bovenbewoners waren gelukkig niet thuis. Woensdag is te Nieuw-Buinen ge arresteerd de vrouw R. E., verdacht van pogingen tot brandstichting, den vorigen nacht gepleegd tegen de woning van het hoofd der christelijke school. Haar man stond Maandag terecht we gens twee gelijke pogingen, in het vorig jaar gepleegd. De redenen van deze hardnekkige vervolging zijn onbekend. In den laatsten tijd werd herhaaldelijk bemerkt, dat pakketten in de goederen loods op het Holl. Spoorstationsterrein te 's Gravenhage waren beschadigd en dat een gedeelte van den inhoud ontbrak. Aangifte volgde bij de politie, die twee stationsarbeiders op heeterdaad betrapt heeft, toen zij in de loods ap pelen stalen uit een mand. Zij werden onmiddellijk gearresteerd. Te St. Willebrord. ('t Heike) is het woonhuis met inboedel en schuur van de Bruin geheel afgebrand. In plaats dat de heibewoners van den omtrek den brand gingen blusschen, maakten zij een rondedans om het brandende gebouw, zooals de Indianen om den brandstapel. „Het verbrande is toch verzekerd", werd er gezegd. De oorzaak van den brand is onbekend. 9.30 en nm. vm. 9.30 en u. ds. G. Klumper. Trillaard. een gemeente onder den rook van 's-Gravenhage, die zelf pa.- predikant is in een kleine Noord-Brabantsche Ned. Hêrv. Gemeente, wa3 vooreenige dagen thuis om eeD familiefeestje mee te vieren. Op een vroegen morgen is •de jonge predikant K. plotseling door waanzin aangegrepen, is het huis uit gegaan en heeft een daar passeerendeu arbeider aangevallen onder den uitroep van Ha! daar heb ik den duivel! De man is vreeseliik toegetakeld, zoodat direct geneeskundige hulp moest worden in geroepen. De waanzinnige jouge pre dikant is daarop naar het krankzinni gengesticht „Bloemendaal" bij Loos- duinen overgebracht. Uit 's Gravenhage wordt gemeld Een 14-jarige knaap had thuis ver teld. dat hij door een man was mee gelokt en dat deze oneerbare hande lingen met hem had gepleegd. De man had den jongen gevraagd voor een tweede ontmoeting op de Heerengracht te komen, met welk ver. oek de politie werd in kennis gesteld. Toen de man op het afgesproken uur verscheen en met den jongen de rich ting van het Haagsche Bosch wilde in gaan, werd hij door politiemannen,die zijn komst hadden opgewacht, gegrepen en naar het commissariaat aan de Nieuwe Haven gebracht. Tegen een bewoner van de Van Raven- steijnstraat is procesverbaal opgemaakt wegens openbare schennis der eerbaar heid. Uit Groesbeek meldt men aan de Gehlerl.: Woensdagnamiddag 5 uur werd door den Duitschen gendarme uit Frasselt op 50 M. van de grens, op Neuerlandsch grondgebied, J. K., te Groesbeek, ge arresteerd, onder zware mishandeling over de grens gesleept en verder per kar naar Oranenburg vervoerd. Naar men zegt, was er 300 mark uit geloofd op de inhechtenisneming van J. K., die veroordeeld was wegens smok kelarij. Verschillende personen waren getuige van de arrestatie op Nederlandsch ge bied. De wacktme ister te Groesbeek heeft proces-verbaal opgemaakt. Door de politie te 's-Gravenhage is aangehouden een goede bekende der justitie, die zich bij verschillende winke liers uitgaf voor inspecteur van politie en aanbood zich te belasten met de inning van schuldvorderingen. Hij wist enkele winkeliers te bewegen tot het afgeven van geiden, als „voorschotten" ecz. Hij is als verdacht van oplichting ter beschikking van de justitie gesteld en in het Huis van Bewaring opgesloten. In een vlaag van waanzin overgoot te Utrecht zich een 33-jarige ongehuwde vrouw met petroleum en stak zich daarna in brand. In vlammen gehuld sprong zij van het balcon barer woning. Met zeer ernstige wonden, die zoowel door het vuur als door den val waren ver oorzaakt, werd zij opgenomen en naar de kliniek/vervoerd. Een arbeider van den landbouwer Van Eekelen onder Rozendaal (N.-Br.) heeft bij het rooien van struiken een gaaf pakje met 254 goudstukken uit de 16de en 17de eeuw gevonden. Stsar0KerIfflk«P' De zoon van den predikant K. te W., Werkendam, van 3 tot 9 Febr. Geboren: Marinus Johannes, z. v. J. de Gelder en M. Vis. Vertrokken naar de Werken c. a., B. de Heer en vrouw; A. Biesheuvel; Delft, W. de GraafF en vrouw. Meeuwen, over de maand Jan. Geboren: Pieter Cornelis, z. v. J. Burghout en H. v. d. AssemWilhel- mina Ottelina d. v. A. v. d. Beek en H. A. van Koijck; Pieter Arie, z. v. P. Bax en M. A Meij waard. Vertrokken naar: Dussen, M. van DaalenLoosduinen, J. L. Klomp. Gameren, over de maand Jan. Getrouwd A. van den Oever, 22 j. en B. Slegh, 32 j. Geboren: Willemiua, d. v. J. G. van. Willegen en M. Kerkhoff; Antonie, z. v. W. H. den Hijl en A. de Jong Hermen, z. v. O. van Eek en M. van Zuijdam Andries, z. v. A. van Steen bergen en G. Kerkhoff; Cornelia, d v. F. W. van Willegen en G. van Tuijl Gerrit, z. v H. van Kuijl en J. van de Werken; Willem, z. v. A. Grootveld en A. van Weelde. Brakel, over de maand Jan. Geboren: Gerrit Rutger, z. v. L van der Linden en J. de Vries; Janna, cL v. A. van Dalen en G. de Boef; Peter, z. v. P. de Jongt en E. de VriesDirkje, d. v. J. H. van Dalen en G. Kanselaar. Overleden: Jautje van Hemert, 65 jwed. v. W. Duijzer; Anneke van de Laar, 80 j., echtg. v. 0. v. Dalen. Pouderoijen, over de maand Jan. Geboren: Marinus Hendrikus, z. v. J. Crielaard en E. vau Veen; Johan Cornelis, z. v. A. van Ballagooijen en J. de Ruiter; Wilhelmina, d. v. J. Bok eu A. Brugmans; David, z. v. G. van Giessen en A. van der Meij denLeven loos aangegeven dochter van W. Bok en J. de Boef. Overleden: Huibert van 03, 77 j., wedn. van C. H. van WijgerdenMar tij ntje Kooiman, 90 j., wed. v. A. van OoijenAdriana van Maaren,77 j., wed. v. G. BaksBertus Cornelis van Giesen, 4 w. Heusdenvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G J. v. d. Pol. Aalst, vm. 9,30 u. ds. Panoebakker uit Nederhemert. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Geref. kerk, ds. H. L. Both uit Eind hoven. Baardwijk, vm. 10,u. Louwe Kooijmans. Babyloniênbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, geen dienst. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds.Van Asch.H. Avondm. Gamerenvm. 9,30 en nm. 6,30 u. ds. Dekker, vm. doopsbed. Genderen, nm. 2 u. ds. van Asch uit Eethen. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwennm. 2 u. ds. Hermanides uit B.- broek. Nederhemert, N.z. geen dienst. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Smits. Rrvamsdonk, (dorp), geeu dienst. Raamsdonkveer, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang nm. 2 u. ds. Locher van Waspik. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Uitipijk, vm 9.30 en nm. 2 u ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. ds. Locher. Woiidrnchem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Vm. H. A. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tiidis in te zenden. Giessen, nm. 's Gravemoer,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2