Agenten Ongevraagd Attest. Antwoord dato 16 Jan. 1911. Heusden. Koloniale en Grutterswaren, Tabak en Sigaren. betoraÉ lij let LaMvai van Man 11 gevraagd. Een uitstekend ingevoerde, eerste klas Levensverzekering Maatschappij, vraagt te Heusden en Omstreken, vertegenwoordi gers. VAST SALARIS en HOOGE PROVISIE. Aanbiedingen worden ingewacht onder Lett. H. W. 766, Alg. Adv. bur. D. Y. ALTA, Amster dam. jaren aan Asthma geleden. NIEUW ZUID-WALES (Australië). Gesteunde passage voor Landbouwers en Boerenarbeiders BOT A p Engstraat hoek O I nfBreestraat 86, Specialiteit in KAAS. Dagelijksch versche EIEREN verkrijgbaar. Vraagt Gloria Thee met Cadeaux. Het beste merk is SOLO met Gratis Kindertijdschrift. r. 1911, No. Coöp. Stoomzaiveliabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", Stoomboot-Maatschappij BUITENLAND. Markies Katsoera, de Japansche mi nister-president, heeft zich in een inter- vieuw uitgelaten over de redenen, die de overheid er toe hadden gebracht, het bekende proces tegen de anarchisten te Tokio met gesloten deuren te doen plaats vinden. De pers in Japan aldus de eerste-minister is de laatste jaren wel zeer vooruitgegaanmaar toch zou zij in dit geval de neiging hebben kunnen toonen, de ethische overwegin gen uit het oog te verliezen, die de Westersche pers in dergelijke gevallen pleegt te volgen. In Japan wordt evenals in Engeland en de Vereenigde Staten een groot aantal kleine bladen uitgegeven, welke bladen de arbeiders belangen voorstaan en krachtig-socialis- tische neigingen koesteren. Waar .de grootere en meer verantwoordelijke bladen het gevaar van te groote publi citeit ongetwijfeld zouden hebben beseft, zouden de andere bladen ongetwijfeld martelaren hebben gemaakt van hun landgenooten, die terecht stonden, en daardoor een groot deel van de bevolking hebben opgezet tegen de bestaande orde van zaken. Om die reden werd het proces met gesloten deuren behandeld. Maar bij elke zitting was een groote en invloedrijke groep uit de leden der Tokio'sche advocaten-orde aanwezig. En aan de vertegenwoordigers' van de ge zantschappen en legaties te Tokio, die er om vroegen, werd steeds toegang verleend. Wat de dagbladmannen betreft, geen hunner werd toegelaten. Het resumé dat de hoofdrechter van het geding gaf, vóór het vonois werd uitgesproken, bevatte o.m. de volgende mededeeling „Kotokoe Denjiro en zijn medeplich tigen hebben een gewelddadige revolu tie door middel van ontplofbare stoffen en moordwapenen beraamd zij koestor den 't plan, de rijken te bestelen, regee- ringsgebouwen te verbranden, hoogge plaatste ambtenaren in -belangrijke ambten te vermoorden, het paleis des Keizers aan te vallen, hoogverraad te aheir-ojr-ijtji iëVéfTVifi wiens paleis betrekkelijk minder goed bewaakt wordt. Met die oogmerken hadden zij een aantal lieden tezamen gebracht, die gereed waren hun leven te wagen, hadden zij ontplofbare mid delen vervaardigd en plannen gemaakt voor een opstand. Omtrent al deze punten bestaat geen twijfel." Woensdagmorgen vroeg hebben, voor een groot gedeelte met revolvers ge wapende, politieagenten onverwachts eenige straten in Oost-Londen afgezet. Het scheen bijna of het beleg van het huis in de Sidneystraat nog eens ver toond zou worden. Tegen 8 u. in den vroegen morgen ging de politie echter weer heen, nadat een jonge Rus met zijn vrouw, naar wie in verband met den moord te Hoandsditch gezocht werd, ingerekend waren. De Vereeniging van Unionistiche Vrouwen te Johannesburg heeft Lord Gladstone een verzoekschrift overhan digd om aan te dringen op de doodstraf voor inboorlingen, die een aanslag op blanke vrouwen begaan of beproeven. De afgevaardigde Madeley heeft in het Zuid-Atrikaansche Unieparlement een interpellatie tot de regeering ge richt, waarin hij haar verzoekt den rechters opdracht te geven inboorlingen de hoogste straf op te leggen die de wet toelaat, in alle gevallen, waarin bewezen is, dat zij een misdadigen aanslag hebben begaan of dat zij een poging daar toe hebben gedaan. Generaal Hertzog, de minister van justitie ant woordde, dat de regeering niet van plan was de rechters te gelasten, dood vonnissen uit te spreken in bedoelde gevallen en dat de beriebteu van den Rand over aanslagen door Kaffers op blanke vrouwen overdreven waren. Uit Cap Haïtien wordt gemeld dat generaal Millionard en vijf andere aan voerders der opstandelingen Dinsdag avond uit de gevangenis gehaald en doodgeschoten zijn. Te Madrid is dezer dagen eene samen zwering ontdekt om in te breken in de geldkamer van het ministerie van finan ciën. De politie nam echter hare maat regelen en toen Zaterdagmiddag hel misdrijf ten uitvoer zou worden gelegd, werden de schuldigen op heeterdaad betrapt en naar de gevangenis gebracht. Volgens een telegram, dat Woensdag ochtend bij het Fransche ministerie van koloniën inkwam, heeft er drie dagen en twee nachten over het eiland Réunion een cycloon gewoed. De schade moet groot zijn, maar het is nog onmogelijk die te schatten, daar alle verbindingen gestoord zijn. In de Rijksdagscommissie voor de grondwet van Elzas Lotharingen is met 17 tegen 7 stemmen besloten het Rijks- land tot een zelfstandigen Bondsstaat te verheffen en met 20 tegen 4 stemmen, om Elzas Lotharingen vertegenwoordi ging in den Bondsraad te geven. Hierdoor is, naar de verklaring van staatssecretaris Delbrück, het verleenen van een grondwet aan het Rijksland voor afzienbaren tijd onmogelijk ge maakt. Onder de manschappen van het reg artillerie te Rendsburg hij Kiel is diphtherie uitgebroken. Er zijn twee man bezweken. Twintig liggen er in het hospitaal. In de nabijheid van Gladbeck heeft men getracht zich meester te maken van een geldzending, die van het in spectiekantoor voor de mijnen naar het belastingkantoor „Rheinhaben" werd vervoerd. Van het inspectiekantoor voor de mijnen gaan viermaal in de maand groote geldzendingen naar de verschil lende belastingkantoren. Nu moest een bedrag van ongeveer 150.000 mark worden overgebracht, 's Morgens om vijf uur vertrok de wagen voor het transport van Gladbeck. Tegen half zes werd de wagen midden op den landweg door acht of tien mannen overvallen. De roovers hadden schuin over den weg prikkeldraad gespannen. Dit was toen door de eerste electrische tram bemerkt, en weggenomen. Daar men reeds had vermoed, dat er een plan bestond om de geldzending te overvallen, waren spoedig twee gen darmen ter plaatse die tezamen met de*vier mannen, die het geld bewaakten, een gevecht met de roovers begonnen. Van beide zijden werd er geschoten. Na korten tijd werden de aanvallers op de vlucht geslagen. Door de duisternis werden de roovers niet herkend. Een der weezen van Messina, een meisje dat in de stichting van Konin gin Elena te Como werd verzorgd, heeft dezer dagen op eens haren vader terug gevonden Bij de aardbeving te Messina (28 Dec. 1908) woonde het toen 12 jarige meisje in huis bij haar oom, die met zijn gezin door de ramp om het leven kwam. Haar moeder had zij jong vei- loren, en waar haar vader was, wist zij niet en zoo kwam zij in het weeshuis. wtriK.it), ixieöiiue uai zijn kiliu mei net gezin van «ijn broeder was gedood, tot dat hij onlangs, door de nasporingen van het weeshuisbestuur, ontdekt en aan zijn dochtertje teruggegeven werd. In Engeland is thans aangekomen de heer Thatnas Howell, geueraal-agent van de emigratie van de Canadian Northern Railway, die in het moeder land propaganda komt maken roor de emigratie van 5000 vrouwen naar Cana da. Tien duizend boeren in 't westen van Canada zijn jonggezel en Howell wil nu op groote schaal Eugelsche vrouwen naar Canada brengen, om die jongge zellen aan echtgenooten te helpen. Volgens de voorloopige berichten heeft hij al succes en melden zich al honder den meisjes aan, om naar het Canadeesch landbouwgebied te worden overgebracht. De Schwarzwalder Bote verhaalt het volgende Aan een vrouw uit de buurt van Kenzingen was een erfenis uit Amerika zij moet ongeveer 11.000 mk. be dragen tebeurt gevallen. Door tus- schenkomst van den Duitschen consul was het geld aan den fiscus te Karls ruhe overgemaakt, en deze zou het tegen kwitantie aan de gelukkige erfgename uitbetalen. Er kwam echter een kink in den kabel. De vrouw weigerde het geld in ontvangst te nemen en gaf als reden op: „Ik heb geen geld noodig, de kippen zijn weer aan den leg." Men heeft vergeefs moeite gedaan, om de goede ziel te overreden, en het geld ligt nu nog te Karlsruhe, tot de kippen weer vèn den leg zijn. De brand die verschillenderegeerings- geb.ouweu te Konstantinopel verwoest heeft, wordt aan kwaadwilligheid toe geschreven, vermoedelijk dezelfde per sonen, die destijds den brand in het parlementsgebouw hebben gesticht. Van de 100 ambtenaars, die het sousterrein bewoonden, zijn er 20, benevens twee politieagenten gearresteerd. De regee ring moet verscheidene dreigbrieven van een geheim comité hebben ontvan gen, dat alle openbare gebouwen in de asch gelegd zullen worden. Volgens gerucht moeten twee deur waarders verdwenen en een aautal belangrijke stukken, alsmede het groot zegel van het ministerie van buitenl. zaken gestolen zijn. Alle archieven moeten gered zijn, behalve die der loopende zaken. De brand ontstond in het rijkstelegraafbureau en heeft zich zoo snel kunnen uitbreiden, doordien de bedienden niet bekend waren met de ligging der brandkranen. BINNENLAND. In zijn antwoord op het verslag der Eerste Kamer over de Begrooting van Financiën is de Minister van Financiën na ontvangst van het voorloopig rapport van den Muntmeester tot de overtuiging gekomen, dat de invoering van een vierkant stuiverstuk met afgeronde hoeken het beste zal wezen. In deze richting worden thans de proefnemingen en onderzoekingen voort gezet. De Nederl. meldt: Wederom heeft een der Haagsche speelholen, de Deli Club aan het Korte Voorhout, de vernietiging vaneen posi tie tengevolge. Men deelt ons mede, dat een zeer gefortuneerd officier van het Nederlandsche leger eenige weken geleden in de Deli-club twee ton heeft verspeeld. Tegen zalk een aderlating was zijn fortuin niet bestand, en de geruïneerds man is genoodzaakt geweest ontslag uit het leger te nemen en de plaats zijner inwoning te verlaten. Ruim tien jaar geleden werd door den heer H. Luijmes, te Zuidland (Z.H.) bij de politie aangifte gedaan van het vermissen van ruim f 4000 aan effecten. Het daarop ingestelde onderzoek leidde echter tot niets. Thans is genoemde heer L. overleden. Tot zijn nalatenschap behoorde ook een oude kist, welke voor enkele stuivers het eigendom werd van een kleinzoon, een metselaar te Goudswaard. Deze had de kist bestemd voor brandhout, maar bij het stukslaan bleek er een dubbele bodem in te zijn, waartusschen de ver miste effecten gevonden werden. De erfgenamen eischeu die nu, be nevens de verschenen coupons tot een waarde van f 1G00, op, maar de vinder denkt er niet aan ze af te geven, be werende dat hij als kooper van de kist ook eigenaar is geworden van hetgeen daarin is. De bijkok V., een der 1 wee verdachten, die in voorarrest zitten, heeft bekend den diefstal uit de kas der cantine van de kazerne te Hoorn te hebben gepleegd. Op zijn aanwijzing hebben militairen en politie een uitgebreid onderzoek ingesteld aan den Schellinkhouterdijk onder Hoorn, naar het kistje, dat het geld inhield. Ten slotte werd het uit den grond opgegraven, inhoudende het gedeelte van het gestolene, dat aan specie aanwezig was. Het overige gedeelte, f 120 aan bankpapier, werd mede op aanwijzing van V., verborgen gevonden in het pri- plichtigheid en ook in voorloopig arrest is, blijft ontkennen. Men schrijft uit Breda aan de „N. Ct.": De heer Frangois Colson, de wonder dokter te Ginneken, waarheen op de dagen, dat hij consult gaf, vooral zeer vele Belgen trokken, is tengevolge van een operatie in het Diaconessenhuis te 's Gravenhage overleden. Het zal voor de Ginnekensche tram wegmaatschappij die jaarlij ks duizenden patiënten van het station Breda naar het huis van den wonderdokter ver voerde, een groot verlies zijn. En ook in de gemeente zal men den „wonder dokter" missen, daar de talrijke patiënten er voor winkeliers en caféhouders heel wat voordeel brachten, terwijl bovendien de overledene in zijn naaste omgeving veel aan filanthropie deed. In den laatsten tijd kwamen bij de verschillende politiebureau's te 's Gra venhage en te Scheveningen klachten in, dat op straat kinderen door een jongeman waren beroofd. Portemonnaies met geld, sieraden, manden met wasch- en strijkgoed, nieuwe schoenen en nog veel meer waren den kinderen op ver schillende plaatsen afgenomen. Van den straatroover was bij de politie een, zij 't ook vaag signalement gegeven, waarop een hoofdinspecteur van politie in de Paul-Krugerlaan een 18-jarigen jongen heeft aangehouden, die spoedig een volledige bekentenis aflegde. In zijn bezit werd een scherpe dolk gevonden, zoomede een portemonnaie, die hij van een meisje had afgenomen en waarin zes gulden was geweest. Men meldt uit Amsterdam: Bij het ophijscheu van stalen platen in het in aanbouw zijnd dok in den Buiksloterham, brak een zoogenaamde harp, waardoor een plaat van 600 a 700 KG. viel en terecht kwam op een 17- jarigen jongen, waardoor deze werd ver pletterd. ADVERTENTIEN. Genderea. HOT Kit. Gerechtigd tot het voeren van het Ityksljotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.50 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen A rembours door geheel Nederland. Mejuffrouw H. Motshage, Hoeze- dijk, -Nijkerk, verklaart: „Gedurende 20 jaar was mijn man lijdende aan asthma; het lij den, dat hij gedurende dien tijd uitstond, is niet te beschrijven. Voortdurend kortademig, lusteloos en bijna geen nacht slapende, was het leven hem tot een last. Hij had het soms zoo benauwd, dat hij dag aan dag niet werken kon. Des nachts zat hij uren recht overeind van benauwdheid Hij was altijd onprettig gestemd en rillerig, had veel last van koude handen en voeten en hoestte en niesde veel. Loopen ging zeer slecht, want dadelijk was hij buiten adem. Daar giets hem hielp, besloot mijn man te nemen. Toen hij 1 flesch Abdij siroop, gekocht bij den drogist E. J. v. d. Woerd te Nijkerk, had opgebruikt, voelde hij zich reeds veel opgelucht, en kwam de slijm gemakkelijk los. Na in het geheel 4 flacons te hebben gebruikt, was hij totaal genezen. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, versterkt de luchtpijpen en longen en geneest onvoorwaarde lijk den hardnekkigsten hoest, de hevigste verkoudheid, asthma, pleuris, malaria, keelpijn, heesch- heid, kink- en slijmhoest, bron- chitus, influenza en alle borst- en longaandoeningen. Wj E T O I» den rooden band om de flacon, met de handteeke- ning van den Generaal Agent Rotterdam. Prijs per flacon f 1,,f 2,f3,50. Centraal-Depót L. I. AKKER, R'dam. Verkrijgbaar te Heusden bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; Aalst: G. v. d. Zalm; Aliukerk: S. van DrunenAndelJ. G. Schouten Besoijen D. van Bel voortDussenJ. J. Paes; Genderen: H. de GraaffGiessen J. van Vugt; Hank (Dussenpolder): A. van der Pluijm Heijmans: Beeuwcu G. Sterkenburg; Fiieuwendijk: B. Ro- meijnVeenJ. Vos Bz.VlijmenH. v. Wordragen v. d. Ven; WerkendamC. P. Cornet; Woudrichem G. Wilhelm; Wijk: G. Versfeit en M. Schouten; Drunen: L. v. d. Lee, en bij alle Dro gisten en de meeste Apothekers. op. Xi/nzaadkoekjes met suiker. 100.000 Kilo per dag. Vereenigde Heusdensche Dordreclit-llwtterdam. lfleiisdeii-(*orincliem. Van Heusden naar Gorinchem: Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Van Gorinchem naar Heusden Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45, 5.u. Deze dienst zal van 1 December tot 1 Februari niet plaats hebben. lloseh-Cjiorlnchem. (1 November1 April). Zaterdag. Van Bosch 's middags 2.tot Veen. Op Gorinchemsche jaarmarkten geen ge regelde die ast. Ileusden-Roüerdam. Van HensdeuMaandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. circa 5 uur. Van Rotterdam t dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. Kerstdagen en Nieuwjaarsdag geen dienst. AGE^T te Heusden: G. Ballngre. Dirt-otenr I.. DE BEER Gorin h«m. slechts f 33. Werk tegen hoog loon gegarandeerd. Vraagt prospectus en inlichtingen. II oo ij man ichuurinaH's Passage llureau, Amsterdam, Kteguliershreestraat 1. Eenigste agenten voor Nederland van het Gouvernement N. Z. W. HANDEL IN w. wrtaf Hedereui cene prachtige genezing met de ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Pauio. WelEd. Heeren, Hoe komt het toch dat de Bertels Lijn zaadkoekjes thans zoo ongeregeld aankomen? Ik had een VAARS er mede gebracht op <?7 Liter melk en een Kalf met dezelfde melk gefokt bracht op scherp iO weken leeftijd 80 gulden MEen resultaat nog nooit eerder verkregen i/c'3 heb Llwe Koekjes door tusschenkomst van Kerkhof te Bemmei. Wilt U mij ook opgeven volledig rantsoen voor melkkoeienhoeveel kilo zij moeten hebben. Hoogachtend, to. g. Th. BERGMANS. Bemmel, bij Nijmegen, 15 Januari 1911. Mijnheer Wij ontvingen Uwe briefkaart van gis- teren en zagen daaruit gaarnedat ook U zulke prachtige resultaten heeft verkregen met onze De vraag hierna is dan ook zoo groot dat, ofschoon wij 40.000 Kilo per dag fabriceerenniet aan alle aanvragen kunnen voldoen. Wij vergrooten onze fabriek echter aanmerkelijk en zullen onze productie brengen op Aan den Heer Kerkhof te Bemmel hebben wij Vrijdag wederom afgezonden en zullen hem voortaan geregeld leveren. U kunt dus bij hem thans weder bekomen. Wij zenden U een boekjewaarin op blz 12 de voederrantsoenen voor melkkoeien zijn aangegeven, bij een melkopbrengst van 5, 10, 15, 20, 25 en 30 Liter per dag. Wanneer U meer zulke boekjes wenscht voor Veehouders in Uwe streek, die hier mede hun voordeel kunnen doen, zullen wij U die gaarne toezenden. Hoogachtend, p. proc. BERTELS LIJNKOEK- en MEELFABRIEK DE HINDE", w. g. Mr. R. A. II. Bertels. Dienstregeling I October 19101 Bel 1911. Mwscii - ■i(-iiNU«-ii-faorliirheiu- Baandag, v.m. 4.5.30, 6.30, n.m. 1, 4.15 uur. Baandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 5.uur. Vrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 5.uur. Naak 's-Bosch. üaaudag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag. Van Gorinchem v.m. 7.van Heusden v.m. 8.45 uur. Naar Gorinchem. Baandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 2.van Heusden nm. 3.15 uur. EXTRA VEEDIE3ST: Woensdag: va^Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uur; van Heusden naar Gorinchem nm. 1.15 uur.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5