is hedennacht gevoeld in Staravo. Bijna alle huizen zijn onbewoonbaar. Een vrouw is gedood en twee vrouwen zijn gewond. De Daily Telegraph verneemt uit St. Petersburg, dat de Russische regeering drie weken bedenktijd aan China zal geven om Rusland's eischen ten opzich te van Chineesch Turkestan in te wil ligen. Mocht de Chineesche regeering die eischen afwijzen of talmen met de inwilliging, dan zou Rusland een mach tige expeditie uitzenden om het 1 li-ge- bi ed te bezetten totdat Rusland's eischen bevredigd zijn. De Petersburgsche (torrespondent van de Morning Post beweert, dat het zen den van Russische troepen naar de grenzen dezer dagen reeds begonnen is De correspondent voegt er bij, dat de expeditie naar ChiDa in Russische politieke en militaire kringen niet populair is. De Daily News kritiseert Rusland's optreden tegenover China scherp en noemt het een grof-geniepige, lang van tevoren beraamde eti met Japan be konkelde gewelddaad, waartoe de pest epidemie in Mantsjoerije Rusland nu een geschikte gelegenheid opent. De Daily News meent, dat deze nieuwe geweldpleging door Rusland wel eens onverwacht geweldige gevolgen zou kunnen hebben, voorzoover zij het ont luikend nationalisme in China kunnen onderdrukken. De Daily News hoopt daarom, dat Engeland geen steun zal verleenen aan Rusland, dat trouwens Amerika tegen zich zal krijgen. Wolff's bureau meldt dd. 21 dezer, uit St Petersburg, dat China's antwoord op de nota van Rusland aan den Rus- sischen gezant overhandigd is. Het ant woord zou, naar verluidt, bevredigend zijn. De Indépendance beige bericht, dat de Portugeesche autoriteiten een uitge breid monarchistisch complot op het spoor zijn gekomen. Een zeker aantal samenzweerders plachten in een huis te Lissabon te vergaderen en er de middelen te beramen, om de republiek omver te werpen en Dom Manuel weer op den troon te plaatsen15 samen zweerders zijn achter slot en grendel gezet. Zaterdagochtend is de afdamming tusschen het Lefèbvre-dok te Antwerpen en het in aanbouw zijnde groote roog- dok doorgebroken, met het gevolg, dat het gansche werk is ondergeloopen. Ge lukkig zijn er geen menschen bij om gekomen. Het werk werd in April 1909 uitbesteed aau eene Duitsche firma voor 4,393000 francs. Volgens de laatste berichten is de doorbraak van den dam veel erger dan aanvankelijk gemeld werd. De kaaimuur is op twee plaatsen gescheurd eu kwam met de aarde die er bovenop lag, in het droge dok terecht. Palen van 30 c.M. braken als stroohalmen af; een kraan van 8 ton en een stoompomp, die op de kade stonden, verdwenen in de diepte. Groot gevaar bedreigde den aangrenzenden Eerdinanduspolder, die veel lager is gelegen en slechts door een dam van het droogdok is afgeschei den. Terstond zijn 200 man aan het werk gezet om dien dam te versterken met behulp van dekzeilen en zakken aarde. Al het gereedschap is onderge3poeld alleen een graafmachine, die in den put op een schip stond opgesteld, kon nog tijdig worden losgemaakt en bleef drijvende. Het herstellen der schade zal heel wat tijd vorderen. Heusden, 22 Febr. De heer H. VVuyster, gedurende meer dan dertig jaren boekhandelaar, boekdrukker en uitgever van de Protest. Noordbrabanter alhier, heeft met 1 Januari zijne zaken overgedaan en vervolgens zijn ontslag ge vraagd als regent van de godshuizen, kerk voogd en diaken der Ned. Herv. Gemeente, in welke laatste functie hij tevens was lid van het dagelijksch bestuur van het Protest, ziekenhuis en van de Protest, bewaarschool. Zijne bedoeling was zijne komende jaren, en zijn gezin, rustig door te brengen, waartoe hij Zaterdag J.l. naar Abcoude is vertrokken. In elk zijner betrekkingen is hem niet alleen een eervol ontslag geschonken, maar wordt zijn heengaan ook zeer betreurd. Hij gaf zich geheel, voor wat hij op zich nam. Wij willen ook van deze plaats hem een vaarwel toeroepen, met den wensch, dat zijne verwachtingen zullen worden vervuld en hem, na jaren van ingespannen arbeid, nog eenige jaren een welverdiende rust zullen zijn weggelegd. Het ga hem en zijn gezin in alle opzichten wel, dat wenschen we hem, met geheel Heugden, gaarne toe. Zaterdag 1.1. had de publieke aan besteding plaats van het bouwen eener school voor meer uitgebreid lager onderwijs, waarvoor de stand op het Burchtplein is aangewezen. Acht inschrijvers hadden zich aangemeld, en wel, in volgorde van de opening: J. van Wijk Wz. te Wijk f 7753. H. van Wijk te Heusden 8011. Gebr. Dankerts te 8222. Ad. J. Boeren te 8266. Th. Blijlevens te Made 8490. C. Michael te Vrij hoeven-Capelle 9110. K. A. van Rijswijk te Heusden 8970. H. Michael te Loonschendijk 8998. De minste inschrijver was dus de heer J. van Wijk Wz. te Wijk, wiens biljet toe vallig het eerst geopend werd. De burge meester deelde mede, dat de Raad een beraad van 30 dagen, volgens het bestek toekomt en dus de gunning nader zal worden bekend gemaakt. De Minister van Finantiën heeft op 17 Febr. 1.1. toegewezen den verbouw en bijbouw aan het paleis van het koninklijk zomerverblijf „Het Loo" aan den laagsten inschrijver, de heer K. A. van Rijswijk te Heusden voor f 448.860. De hoogste inschrijvers waren de heeren Wardenies en De Ruijter te Arnhem voor f 574.100. Tot ons genoegen kunnen we melden dat onze stadgenoot, de heer G. v. Bokhoven die als solo-clarinettist reeds meer prijzen heeft behaald, in den Zondag j.l. gehouden wedstrijd te Roosendaal den eersten prijs heeft verworven, zijnde een groote gouden medaille met diploma. Dat genoemde heer een meester is op zijn instrument blijkt wel hieruit, dat hij van de 16 solisten die in de le afdeeling uitkwamen de beste bleek te zijn. Wij verwijzen onze lezers naar ach terstaande advertentie vau de Coöperatieve centrale Nutscredietbank, een bank, die zonder geldelijk voordeel te beoogen, is opgericht ten behoeve van den industrieelen handeldrijvenden middenstand. Een pros pectus, bij alle genoemde heeren verkrijg baar, geeft daaromtrent voldoende inlichting. Werkendam. Hedenavond te 6.45 uur vergadert de Raad dezer gemeente. Op 't convocatiebiljet komen voor: lo. Vaststelling notulen; 2o. Nadere be spreking inzake bestrating van den visschers- dijk; 3o. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening. Aalst. Bij den landbouwer A. Kool haas alhier heeft in het achterhuis aan een balk een muschje een nestje gebouwd en zit reeds op 5 eitjes te broeden. A n«lel. Dinsdag 28 Febr. des avonds om half zeven zal in „De Zwaan" te Andel, door den heer H. E. Huizinga, landbouw- leeraar te Breda, eene lezing worden ge houden over: „Waterstand in den polder, aardappelteelt, wortelbrand in de bieten en besmetten van bouw- en grasland met schuimaarde. Itahijloiiiëiiliroek. Vrijdag avond 1.1. hield de zangvereeniging „Zang- lust" alhier hare jaarlijksche algemeene vergadering. Nadat de voorzitter een kort woord ter opening heeft gesproken, doet de secretaris verslag over het afgeloopen jaar. Hij schetst den toestand der vereeniging, zoowel wat financiën als anderszins betreft, als zeer gunstig. Na gedane rekening en verant woording wordt besloten voor het ingaande vereenigingsjaar geen donateurs te werven (met inachtneming van de bepaling, dat ten alle tijde donateurs kunnen toetreden.) Als bewijs van dank jegens den directeur wordt dezen met een toepasselijk woord van den voorzitter een fraai en passend geschenk overhandigd. Over het aanschaf fen van tooneelbenoedigdheden en het ge regeld houden van tooneelrepetities wordt nog geen besluit genomen. Ten slotte wordt het oude bestuur, bestaande uit Ant. Bran derhorst, voorzitter, J. Dekker, secretaris en C. van der Beek, penningmeester, met algemeene stemmen herkozen. Met een opwekkend woord werd de ver gadering gesloten. f Besof jen. F. v. d. W. uit Besoijen, kreeg Zaterdagnacht met zekere A. L. ruzie in de woning van laatstgenoemde. Van woorden kwam 't tot daden. F. v. d. W. werd met een scherp voorwerp (waarschijnlijk een schoenmakersmes) ernstig aan 't hoofd ver wond Naar huis gaande verloor hij zooveel bloed, dat hij bewusteloos neerviel. Daar werd hij opgeraapt en in de naastbij zijnde herberg van D. gebracht. Spoedig werd er geneeskundige hulp ingeroepen. De politie heeft proces-ver baal opgemaakt. Zondag j.l. speelde de voetbalver- vereeniging B. V. C. een bondswedstrijd tegen Victoria te 's-Hertogenbosch. Nadat zij een half uur gespeeld hadden werd een der spelers van „B. V. C." W. Bakkeren tegen zijn linker schouder aangeloopen, zoodat hij niet meer kon medespelen. Onder hevige pijnen ging hij huiswaarts. Maandag wilde hij gaan werken, maar kon niets met zijn arm uitvoeren. Geneeskundige hulp werd ingeroepen, waarna de arm in verband werd gedaan. Eenige weken zal hij niet in staat zijn te werken. Russen. Om te voorzien in de wer keloosheid alhier, zullen door verschillende polderbesturen graaf- en baggerwerken wor den aanbesteed, iets wat de arbeider met vreugde tegemoet ziet, daar ook hier om dezen tijd des jaars het werk zeer schaars is. (Hank). Vrijdag 1.1. geraakte de zoon van M. Heymans, schipper alhier, zoo met zijn arm tusschen mast en bak bij het neerlaten daarvan beklemd, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Dokter Millenaar constateerde ontwrichting van zijn pols. Maandagmiddag omstreeks half een uur ontstond bij Arn. van Gennep, klompen maker alhier, brand. De schuur, tevens klompenmakerswerkplaats ging in vlammen op. Van het vee hetwelk in de schuur stond, kwamen 5 koeien en 2 kalveren in de vlammen om, ook wagen en kar, klompen en klompenmakersgereedschappen. Het woonhuis met schuur van den ar beider P. Dekkers dat er tegenover stond brandde ook tot den grond af. Niets kon er gered worden doordat het vuur zoo snel om zich heen greep. Behalve het vee is alles verzekerd. Geert ruiden berg;. De raad dezer gemeente heeft in zijne vergadering van 17 dezer besloten aan de commissie tot stichting van Drinkwaterleidingen in Noord-Brabant voor het werk dier commissie 1 cent per inwoner in 1911 te verleenen en den heer P. J. v. d. Ploeg op zijn verzoek eervol ontslag te verleenen als onderwijzer aan de openb. lagere school alhier, ingaande 16 April a.s. *C>liesseil. Het in^hrijvinesregister der Nat. Militie voor de lichting 1912 is 31 Januari j.l. voorloopig gesloten meteen getal van 5 ingeschrevenen. De bevolking dezer gemeente bestond op 31 December 1910 uit 262 mannelijke en 221 vrouwelijke personen, te zamen 483. 'sGr.tvemoer. Op verzoek van burgemeester en wethouders dezer gemeente zal het provinciaal bestuur overgaan tot ophooging en bestrating met keien van een gedeelte van den provincialen weg aan de haven alhier, teneinde dat punt voor ge durige overstroomingen te vrijwaren. Het werk zal reeds op 2 Maart a.s. ter provinciale griffie worden aanbesteed. De geraamde kosten bedragen f 2000. De algemeene begraafplaats, die tot heden een onooglijk aanzien had, wordt op initiatief van den burgemeester thans zeer verfraaid. Behalve eene fraaie laan eiken en heesters, die voor een paar jaren re^ds werd aangelegd, is hef misplaatste houtgewas thans gerooid en wordt de doodenakker geheel omtuind. Ook de indeeling der klassen onderging eenige verandering. Heeun en Zaterdagavond j.l. gaf de harmonie „Kunst en Vriendschap" alhier in de zaal van den heer D. Smits haar tweede winterconcert. Niettegenstaande het zeer ongunstige weder, was een talrijk publiek opgekomen. Het programma werd zeer goed afgewerkt, bij afwisseling werden voor drachten gegeven door dé leden der ver eeniging zelf. De stukken als „Daar houd ik nu eenmaal niet van" en „Mijn 2de kermisavontuur" werden onder de uitste kende piano-begeleiding van den heer Wal raven zeer aardig voorgedragen en vonden veel bijvak. Op het einde bracht de burgemeester, de heer Oerlemans, met eenige welgekozen woorden zijn dank o. a. aan den directeur en de vereeniging, voor hetgeen de laatste dien avond had ten gehoore gegeven. Hierop klonk het „Lang zal hij leve", waarna een ieder omstreeks half twaalf zeer voldaan naar huis toe keerde. IVieuwend(|k. Thans kunnen we melden, dat de heer Pollema Vrijdagavond in het Instituutlokaal zal optreden. Donderdag hield de Chr. jongelings- vereeniging „De Zaaier" haar 18de jaarfeest. Haar eere-voorzitter ds. Goedbloed opende de vergadering met gebed. Na het verslag van den secretaris werd het samenzijn ge- noegelijk voortgezet met voordrachten, op stellen en samenspraken. Raamsdoiik. Het rijden van de melk voor de coöperatieve stoomzuivel- fabriek „Nooit Gedacht", werd verleden Vrijdag aangenomen door B. Buiks 9f cent de 100 L. ItauniMloiikKVécr. Men vreest alhier, dat onder de houtbewerkers een groote werkstaking zal ontstaan. De ar beiders hebben namelijk hooger loon ge- eischt, waarin de werkgevers niet willen toestemmen. De onderhandelingen hebben tot geen overeenstemming geleid. De werkstaking zal ongeveer twee honderd personen omvatten. (Nieuws v. d. Dag). Verleden week werd het buffet in de oude- openbare school, die thans tot concertzaal is ingericht, gepacht door A. van Gerwen voor den tijd van 10 jaren. Slceuwijk. Tot lid van de com missie tot wering van schoolverzuim is alhier benoemd de heer H. Koster, hoofd der bijz. school alhier. Kan men zoo nu en dan in de Nieuwsbladen lezen dat een zeug een 20-tal of meer jongen heeft geworpen, deze week is het alhier voorgekomen dat bij den land bouwer B. Dekker een zeug slechts een biggetje ter wereld heeft gebracht. Zoo'n geval komt ook niet dikwerf voor. Sprang;. Dinsdag 7 Maart e.k. hopen de echtelieden H. v. Dongen en D. v. Uit hoven (wonende t. o. de openb. school; hun 50-jarig huwelijksfeest te herdenken. Waalwfjk. Tot Directeur der rijks school voor leerlooiers en schoenmakers alhier is door de regeering benoemd de heer J. L. van Gijn, scheikundig-ingenieur te Londen. Waspik. H. M. de Koningin en Z. K. H Prins Hendrik hebben een groote bronzen medaille geschonken aan de alhier bij den heer G. Boom, gevestigde kruis- boogschuttersvereeniging„Willem Tell", ten einde deze medailles beschikbaar te kunnen stellen bij de door haar te houden nationale schietwedstrijd, bij gelegenheid van het 25- jarig bestaan dezer vereeniging. De door de tooneelvereeniging „Entre Nous" Zondag gegeven uitvoering in de zaal van den heer P. v. Dongen alhier, mag als schitterend geslaagd beschouwd worden. Op het programma kwamen verschillende mooie stukken voor, waaronder het blijspel „Ziek gemeld", opgevoerd door de Konink lijke vereeniging „Het Nederl. Tooneel" hetwelk praehtig werd weergegeven en bijzonder in den smaak van het publiek viel. Wijk. In verband met het voorkomen van enkele gevallen van mond- en klauw zeer in Limburg en elders, is vanwege het veeartsenijkundig staatstoezicht in deze ge meente stalinspectie gehouden. Den 7den Februari j.l. was het 25 jaar geleden dat Ds. Draaisma de evangelie bediening alhier aanvaardde. Zijn Eerw. herdacht dit zilveren ambtsfeest thans te Zuid-Beijerland. Zaterdagavond a.s. hoopt de heer Pollema, lid der Tweede Kamer voor het district Gorinchem, in de oude school alhier voor de kiezers op te treden. In de Neder-Betuwe en Tieler waard, waar de vraag naar aardappelen tot nog toe zeer gering was, is de handel in dit product in de laatste week zeer levendig geweest. Voor de behoefte van het binnenland werden groote partijen Zeeuwen opgekocht, waarvan de beste liepen tot f 4.50 per H.L. De daarop volgende kwaliteit deed f3.50. Voor Duitsch- land werd gekocht tegen f 2 f 2.25, hoofd zakelijk voor industriëele doeleinden. In klaverhooi was de handel williger. Te Waardenburg werd geladen voor f 12 f 13 per 500 K.G. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangente Gorin chem 9 zalmen; teWoudrichem 150 zalmen; te Brakel 19 zalmen; te Haaften 3 zalmer. te Herwijnen 5 zalmen, te Heilouw zalmen en te Roesum 11 zalmen. Aan de visehmarkt te Gorinchem besteed de men voor de zalm f 1.29 f 1.50 per half kilo. Te Woudrichem gold de zalm f 1.22 f 1.52 per half kilo. Vergadering van den Raad der gemeente Heusden op Zaterdag 18 Februari, des voorm. te 11.30 ure. Voorzitter burgemeester Honcoop. Alle leden aanwezig. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede den uitslag der inschrijving voor den bouw eener M. U. L. O. school (afzonderlijk vermeld) en stelt voor het werk te gunnen aan den laagsten in schrijver, de heer J. van Wijk Wz., voor f7753. Dienovereenkomstig wordt besloten. De Voorzitter deelt mede dat het cijfer der aanneming nog met circa f 800 zal worden verhoogd voor het aanschaffen der schoolmeubeiendat na aftrek van de toe lage van het Rijk eene som noodig zal zijn van f 6000 welk bedrag het College van Godshuizen bereid is te leenen tegen eene jaarlijksche rente van 3£ pCt. met eene jaarlij ksche aflossing vin 3!/3 pCt. van de geleende som zijnde f200. Deze geldleening wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Als opzichter der te bouwen school wordt benoemd de gemeente-architect J. A. Boeren. Ingekomen een schrijven van dr. Oerle mans, mededeelende, dat hij, door aankoop van een aangrenzend gedeelte, zijn tuin achter zijn huis gelegen, heeft vergroot; dat op de scheiding dier panden eene open rioleering ligt, die nu, door het wegbreken der scheidingsmuur, geheel in het gezicht komt en de twee terreinen scheidt. Hij verzoekt den Raad daarin voorziening aan te brengen. De Voorzitter stelt voor dat tot nader onderzoek aan burg. en weth te renvoieeren. Dienovereenkomstig wordt besloten. Eene discussie ontstaat over dit onder werp, waaraan de weth. De Jong en de leden Van Andel en Prins deelnemen; waarna de Voorzitter nog opmerkt dat er vroeger een z. g. levende spui was, die later bij het gebouw van Janson is afgeslotendat steeds alle bewoners over die rioleering hebben geklaagd en dat het plan nu is van af Janson eene spui te laten loopen langs Burchtplein tot aan het punt van loozing. De weth. De Jong stelt voor, ter bespoe diging, Burg. en Weth. te machtigen tot uitvoering van het werk. Met algemeene stemmen wordt dit goedgekeurd. Ingekomen een schrijven van den heer H. Wuyster alhier, kennisgevende, dat hij door vertrek uit de gemeente wenscht op te houden lid te zijn van het College van Regenten voor de Godshuizen. De Voorz. zegt hiervan aan bedoeld college te zullen kennisgeven, ter inzending van eene voor dracht voor een ander lid. Ingekomen een schrijven van de Broeder schap van Cand.-Notarissen, verzoekende geen makelaars aan te stellen voor verkoop van meubilair en onroerende goederen, zijnde het laatste tevens in strijd met de wet. Dit schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen een schrijven van Ged. Staten, behelzende eene goedkeuring der op te richten school voor M. U. L O. Idem, goedkeurende het suppletoir-kohier van den Hoofd. Omslag. Idem, regelende het marktgeld. Idem, regelende de rechten van aanleg van vaartuigen. Voorts deelt de Voorz. mede, dat de kas bij den gemeente-ontvanger in de maand December is nagezien en alles accoord is bevonden. Het lid De Moll vraagt aan den Voorz. of hij, als Hoofd der politie, niet kan mede werken, dat een einde komt aan het brand gevaar voor den bewoner Metselaar, wijl diens buurman Joh. Vos, aan het Wij ksche Eind een stookplaats heeft opgericht, staande tegen een houten heining, hetgeen tengevolge heeft gehad dat de brandassurantie het per ceel van Metselaar niet langer wil assureeren, als deze toestand aldus blijft. De Voorz. zegt reeds destijds een klacht van Metselaar te hebben ontvangen; dat het hier is een strijd tusschen twee buren, die niet anders dan nadeelig voor beide partijen kan zijn; dat hij het College van Brandmeesters er van heeft kennisgegeven, dat, bij een mondeling rapport, er geen bezwaar in zag. De leden Van Everdingen en Veerman, tevens brandmeesters, die des tijds op de klacht een onderzoek hebben ingesteld, verklaren alsnog, dat zij in de stookgelegenheid geen gevaar zien, als die op behoorlijke wijze wordt gebruikt. Ze hebben gezien een open ijzeren stookplaats met rookgeleiding, een z.g. haardduivel, zooals tal van personen in de gemeente gebruiken en die ook bij verordening zijn toegelaten. Zij hebben niet gezien, dat er vonken uitvlogen op het aangrenzende erf, als waarover de heer M. zich beklaagt, maar kunnen niet er voor instaan, dat zulks op andere tijden wel geschiedt. De Voorz. deelt nog mede, dat Vos het voornemen heeft de stookplaats te verplaat sen naar een belendend terrein. Als echter de toestand hinderlijk blijft voor den aan grenzenden bewoner en er onvoorzichtig in wordt gestookt, hij door den Commandant der Maréchausseé tegen Vos proces-verbaal zal laten opmaken en door den rechter zal laten beslissen of in deze de wet wordt overtreden; dat hij het echter raadzamer zou vinden als die buren een einde maakten om elkaar het leven te verbitteren. Niets meer aan de orde en geen der leden iets meer in het midden te brengen heb bende, sluit de Voorz. de vergadering. Vergadering van den Raad der gemeente Waspik, 16 Febr. 1911. Afwezig met kennisgeving de heereü Van Son, Ruitenberg en Langerwerf. De Voorzitter P. W. Dekkers. De Secretaris B. P. J. v. Schijn del. Alvorens over te gaan tot afwerking der agenda legt de beer Van Schijndel, benoemd secretaris der gemeente, de vereischte eeden af, waarna de voorzitter hem een woord van welkom toesprak. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat is ingekomen een besluit van H.H. Ged. Staten, waarbij de rekening over 1909 werdt gesloten, met een batig saldo van f 116.48. Ook is ingekomen een schrijven van C. Roovers en J. v. d. Bom. waarbij zij mede- deelen, dat zij hunne benoeming tot haven meesters aannemen. Vervolgens kwam aan de orde, wijziging gemeente-begrooting 1910. Met algemeene stemmen wordt het ontwerp-besluit van B. en W. aangenomen. Aangezien er gebrek is aan kasgeld en de jaarwedden moeten worden betaald, wordt besloten, overeenkomstig het voorstel van B. en W., een tijdelijke geldleening ter voorziening in kasgeld, aan te gaan van f 3000, tegen eene rente van 4 0/o 's jaars. Vervolgens niets meer te behandelea zijnde sluit de voorzitter de vergader-ng. Raadsvergadering, gehouden te Sprang den 17 Februari 1911, des nam. om 7 uur. Tegenwoordig alle leden, uitgezonderd het lid J. C. Maijers. De voorzitter Meijer opent de vergadering. Na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering, worden aan de orde van behandeling gesteld de volgende punten 1. Mededeeling ingekomen stukken. a. Besluit van Prov. Staten tot toekenning eener subsidie van f 1500 tot restauralie van den toren. b. Kon. besluit tot goedkeuring der ver hooging van het maximum van den hoof dei ij ken omslag. Beide besluiten worden voor kennisge ving aangenomen. c. Adressen van de hulptelegraaf- en tele foonkantoorhoudster en vervanger om eervol ontslag uit die betrekking tegen 1 April. a.s. Wordt besloten deze aan te houden tot de volgende vergadering. d. Adres van J. W. Kannemans om eer vol ontslag als onderwijzer wegens benoe ming te Breda t«gen 1 Maart e.k. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten eervol ontslag te verleenen met ingang van 1 Mei 1911. 2. Af- en overschrijving op de plaatselijke begrooting voor 1910 tot een bedrag van f 65. Met algemeene stemmen aangenomen. 3. Benoeming stembureau voor verkiezing Kamer, Staten en Gemeenteraad. Benoemd worden tot leden: Maijers en Verhoeven; tot plaatsvervangers: de Jong en Haverhals; tot. 4e lid: Vos en tot plaats vervanger: Rijken. 4. JBenoeming stembureau voor verkiezing Kamer van Arbeid. Benoemd worden tot ledenMeijer, de Jong en Vos, en tot plaats vervangers: Maijens, Rijken en Haverhals. Bij de rondvraag, aan het eind der ver gadering, dringt het lid J. Rijken aan op verbetering der Kattesteeg. Besloten wordt door het oprijden van zand te wachten eenige verbetering aan te brengen. Hierna wordt de vergadering gesloten. Ëierkuiciitv». Sprang. Beroepen bij de Ned. Herv. gemeente alhier, ds. P. de Looze te Waarder bij Woerden. Rrinimelen. Woensdag 1 Maart a.s. hoopt de Geref. Knapenvereen. „Immanuël" haar 2e jaarfeest te houden, in de Geref. kerk aldaar. Adlst-. Woensdagavond half zeven hoopt ds. B. Moorrees uit Heteren op te treden in de Nederl. Herv. kerk. KliirjEerSSjke «MmbmS, Heusden, van 14 tot 21 Febr. Ingekomen van Sprang, A. Vos; Goes, A. PhilipseAmsterdam, B. M. Lop- persum. Vertrokken naar Andel, A. v. Rijs wijk Abcoude, H. Wuijster en eoht- genoote. Waspik, van 1 tot 15 Febr. Getrouwd: P. Sup en C. M. van Kuijk; J. Kramer en W. v. Ett8n. Geboren: Adrianus Franciscus, z. v. W. F. van Onzenoort en C. M. Vissers Elisabeth Petronella, d. v. J. Donks en M Kool? levenloos kind van A. Schel- lekens en G. Ch. Schmitz. Overleden: Cornelis v. Turnhout, 11 m. Johannes van der Velde, 64 j.; Anna Maria Tabbers, 61 j., wed. van A. Kools Johannes van der Loo, 85 j. Vertrokken naar Tilburg, W. J. v. Dusseldorp en P. Sup en echtgenoote. Itechlzaken. Het O. M. bij de rechtbank te Assen heeft Maandag tegen P. v. D., hoofd der school te Norgervaart, beschuldigd van het plegen van ontuchtige hande lingen met aan zijn zorg toevertrouwde vrouwelijke leerlingen, 2 jaar gevange nisstraf geëischt. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 16 Februari. Openb. dronkenschap: H. T., Gorin chem en C. G. S., Dussen, elk f2 subs. 2 d., A. v. D. en B. K., Dussen, elk f 5 subs. 3 d., A. R. v. d. P. en A. v. R., id., f 3 subs. 2 d. Overtr. jachtwet: T. J., Veen, vrij ge-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2