Mïï. loot too Soutervonde, Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. Heusden, 4 Maart. De heer B. H. Millenaar, die vele jaren ten postkantore alhier werkzaam was en later benoemd werd tot postdirecteur te Dirksland, is bij Kon. besl. met 16 Maart benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Oud-Gastel. De heer A. Schouten, hoofd van school C te Vlaardingen, die zijne opleiding aan de Rijksnormaalsehool alhier genoot, is door B. en W. voorgedragen voor hoofd der M. U. L. O. school aldaar. De marechaussee P. Straatman, voor heen te Heusden, thans gestationneerd te Geffen, is bevorderd tot brigadier-titulair. Storm en westewind hebben het water opgestuwd, zoodat telkens een der aanleg steigers onder water staat. Ook de Waarden aan de overzijde zijn gedeeltelijk onderge- loopen. Werkend am. Woensdag a.s. hoopt de zangvereeniging „Uitspanning door In spanning" een uitvoering te geven in de Nutszaal. De Woensdag 1.1. gehouden uitvoering der zangvereeniging „Soli Deo Gloria" is uitstekend geslaagd en was druk bezocht. Ds. Klinkenberg, die reeds meermalen hier is opgetreden vond dien avond wederom een dankbaar gehoor, dat aan zijn lippen hing toen hij op duidelijke wijze het ont staan van den naam protestanten ontvouwde en de werken van Luther, Calvijn, Zwingli en anderen, benevens van Gustaaf Adolf ter bevordering van het Protestantisme de revue liet passeeren. Het stukje „Jan Jansen" door KL de Vries voorgedragen werd eveneens dooi het publiek met aandacht gevolgd. Andel. Op het hulptelegraafkantoor werden in de maand Februari 30 telegram men behandeld, waarvan 20 werden verzon den en 10 ontvangen. He$o|jen. Dinsdagavond gaf de zangvereeniging „Vooruitgang zij ons doel" een goedgeslaagde uitvoering in de zaal van den heer D. van der Zaken. De gezongen stukken waren prachtig uitgevoerd, terwijl de humorist Van Ierland den aanwezingen een gezelligen avond verschafte. Tegen 11 uur gingen alle bezoekers voldaan naar huis in de verwachting weer spoedig van zoo'n gezellig avondje te kunnen genieten. De heer H. Blom, sinds 23 October 1901 Zondagschoolonderwijzer van „Het Mosterdzaadje" heeft als zoodanig bedankt. Het vernieuwen van den kerktoren der Ned. Herv. Kerk alhier is opgedragen aan den heer Schoep. 's ltoseh. Bij de Donderdag alhier gehouden rijkshengstenkeuring zijn de vol gende hengsten goedgekeurd: Julian II, van den heer B. Dekker Sleeu- wijk; Cicero, van de heeren Gebr. Oerle- mans v. d. Schans te DrongelenHengst, van den heer P. O. Peters te Leer; Frans IV, van de heeren Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen; Sanspeur d'Optras, van den heer H. A. Pauwen te West- Pannerden; Jupiter, van den heer Ed. Verhaert te StabroeckSchwart, van den heer P. O. Peters te Leer Elegant, van den heer Van Heuff Cellendonck te Kerk-Avezaath, Rembrandt, van denzelfde. Bij de premiekeuring werden toegekend f 1000 aan Espair, van de Vereeniging te Steenbergen en Dinteloord; f500aan Schwart. van den heer P. O. Peters te Leer; f 500 aan Rembrandt, van den heer Van Heuff Cellendonck te Kerk-Avezaath. Capelle. Als een bijzonderheid kan van uit deze gemeente gemeld worden, dat in de maand Februari j.l. geen enkele ge boorteaangifte heeft plaits gehad, terwijl overleden zijn 2 personen boven 80, 2 boven 70 en 1 persoon boven de 50 jaren. Door enkele ingezetenen uit de Nieuw- straat alhier wordt voor een bewoner aldaar, die wegens ziekte niet meer kan werken, bij de gegoede ingezetenen gecollecteerd, ten einde hem in staat te stellen een kleine negotie te beginnen. Dergelijke daden juichen wij ten zeerste toe. II i*i ui melen. Omtrent het onge luk, dat dezer dagen op den „Amer" voor viel, kan gemeld worden dit de lijken van den knecht en den schipper reeds gevonden zijn, doch van de vrouw Log niet. Op hare voDdst is eene belooning van f 20 gesteld. (jiftlliereil. Voor de te houden schietoefeningen ter bevordering van 's lands weerbaarheid hebben zich reeds 35 personen aangemeld. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de openb. school te Nieuwaal hebben zich slechts 2 sollicitanten aangemeld. Geertruidenberg- In den nacht van 1 op 2 Maart j.l. omstreeks 1 uur, brak er brand uit in de woning van J. Peeters aan de haven alhier. Hoewel spoedig drie brandspuiten (2 v. d. militairen en 1 v. d. gemeente) het blusschingswerk ter hand namen, brandde het gebouw geheel af. Ook de aangrenzende panden werden vrij ernstig beschadigd. Assurantie dekt de schade. 's-Gravenioer. Door het hulp kantoor alhier, zijn in de afgeloopen maand behandeld 24 telegrammen, namelijk ver zonden 9 en ontvangen 15. Op de rijkspostspaarbank werden 30 in lagen gedaan tot een bedrag van f 1620,45, terwijl er 17 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 684.34. Op Dinsdag 7 Maart, 's avonds 7 ure, zal de luitenant A. A. van Oorschot uit Geertruidenberg, in het lokaal van den heer J. Kuijpers alhier, eene voordracht houden over het doel, nut, enz. van de oefeningen tot verhooging van 's lands weerkracht, die in 1911 zullen gehouden worden. De sluiting van den tuinbouwcursus alhier is bepaald op Vrijdag 10 dezer. De heer J. P. M. Camman, rijkstuinbouwieeraar te Breda, hoopt daarbij tegenwoordig te zijn. Heusden en Altena. Algemeen wordt gecontracteerd, evenals in Gelderland, f 11,50 per 1000 K,G. bieten. (Van alle plaatsen krijgen we eenzelfde bericht, dat we natuurlijk niet kunnen plaatsen). Aieuwendtjk. Naar wij vernemen Werd G. v. d. S. opzichter van den Hooge- polder dezer dagen op de Zandsteeg door een persoon aangevallen, die hem van de fiets trok en gevoelige blijken van de sterkte zijner vuisten heeft toegediend en wel zoo erg dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Raautsdonk. Tot directeur van het zangkoor der R. K. kerk alhier, is be noemd onze geachte dorpsgenoot J. Snij ders Hzn. Raamsdonkveer. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressor- teerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Februari 1911 ingelegd f7454,08 en terugbetaald f 9827,90. SIeeuw|Jk. Voor een zeer talrijk publiek gaf de zangvereeniging „Looft den Heere" j.l. Woensdag in de Chr. school alhier, hare 2de uitvoering. De vergadering werd door ds. P. H. de Jonge, eere-voorz., met gebed geopend. Het programma be vattende 17 nummers, werd keurig afge werkt. De verschillende zangstukken waren zeer zuiver van toon en hebben veler ver wachtingen overtroffen. De samenspraken bleken zeer goed geleerd te zijn en liepen goed van stapel. Te ongeveer elf uur werd de vergadering met dankzegging gesloten en keerde de schare zeer voldaan huiswaarts. We mogen de vereeniging gerust leliciteeren met hare 2e uitvoering en met haren direc teur, de heer van Hartingsvelt, die met on vermoeiden ijver zijn directeurschap ver vult. We hopen spoedig in de gelegenheid gesteld te zullen worden om weder zoo'n aangenamen avond door te maken. Kprnng. Zondag j.l. verloor mejuffr. A. S. haar zilveren horloge. Door zekeren M. Z. werd dit uurwerk gevonden, die het na vernomen te hebben van wie het was, de eigenares weer ter hand stelde. Maandagavond gaf de christelijke zangvereeniging „Excelsior" onder vele blijken van belangstelling, in het Ned. Herv. kerkgebouw haar reeds aangekondigde lief dadigheidsuitvoering. Nadat haar eere-voorzittei ds. P. v. Toorn, de samenkomst met gebed en een wel komstwoord had geopend, droeg zijn Eerw. de leiding aan den directeur de heer J. Sars van Waalwijk over. Het keurig saamgestelde programma werd op verdienstelijke wijze uitgevoerd. Aan het slot sprak ds. v. T. nog een waardeerend woord, waarbij hij opmerkte dat het ledental sinds de vorige uitvoering met enkele was aangegroeid, doch spoorde aan tot meerdere toetreding tot dit gezelschap. De netto-opbrengst is f 77.08 Gedurende de vorige maand werd aan het hulppostkantoor op 's Rijkspostspaar bank belegd f978,42, terugbetaald f 506.31. Aeeil, Door den arbeider K. V. is van H. M. de Koningin een bedrag van f 20 ontvangen, ter tegemoetkoming in de kosten ter verpleging eener langdurige zisktö Waalwijk.. De heer P. v. D., welke bij de Koninklijke Schoenfabriek van A. H. van Schijndel, reeds 25 jaar werkzaam is. heeft als huldeblijk een gouden horloge ontvangen. De zangvereeniging, ,,'t perso neel van A. H. van Schijndel, zong ter eere van den jubelaris eenige liederen. Een jongen, die in beschonken toe stand naar huis keerde, had het ongeluk met zijn hand door de ruiten te vallen bij zekeren S., waardoor hij verscheidene diepe wonden bekwam. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Sedert 1 Maart is het detachement der maréchaussée opgeheven, terwijl de brigade van Besoijen met 2 manschappen is vermeerderd. Ruim een half jaar zijn ze hier gestationeerd geweest. IVaKpik. Op Donderdag 16 Maart zal er alhier weer eene veemarkt gehouden worden met kostelooze standplaatsen en 8 premiën van f 2,50, waarnaar men voor elk aangevoerd stuk vee een gratis lot ontvangt. Woudrichem Vanaf 1 Maart is de marechaussee H. van den Boogerd alhier, tijdelijk geplaatst bij de brigade marechaus- see's te Besoijen. Woudrichem- Aan het postkan toor en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Febr. in de rijkspostspaarbank ingelegd f7414.73 en terugbetaald f 17518.93. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2:62. W ijk Door de N. V. „de Vlijt" is een weide aangekocht onder deze gemeente. Deze weide zal eerst omgespit worden, om ze daarna met griendhout te beplanten. Hierdoor hebben ruim 40 arbeiders werk gekregen. De voerman v. K. had het ongeluk boven van een kar beladen met manden te vallen, waarbij hij op zijn hoold terecht kwam. Geneeskundige hulp bleek hoog noodig te zijn. Overbrugging van de Bergsche Baas te Keizersveer. In eene Maandag 1.1. te Sleeuwij k gehouden vergadering van burgemeesters uit het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en daaraan grenzende streek en verder genoo- digden, kwam aan de orde Bespreking van de verder te nemen maat regelen ter bevordering van de tot stand- koming eener overbrugging van de Bergsche Maas te Keizersveer. Voorgelezen wordt een gedeelte van de handelingen betreffende het door den Min. van Waterstaat in de Tweede Kamer op 9 Dec. 1.1. gesprokene, in zake de overbrugging. Medegedeeld wordt dat door verschillende gemeenten eene bijdrage is toegezegd van f 420.—. Eene algemeene bespreking volgt, waaruit blijkt, dat de uitlatingen van den Minister niet bemoedigend zijn; dat de raming der kosten door Z. Exc. vermoedelijk te hoog is gesteld. Na breedvoerige discussie wordt algemeen besloten om zich voorloopig te bepalen tot het doen opmaken eener globale raming, eene schatting van kosten in verband met wat een gelijksoortig werk elolers heeft gekost, en eene commissie van drie leden af te <lfcardigen om vooraf bij Ged. Staten van Noord brahant en bij den Minister vaD Waterstaat de wtnschelijkbeid van de over brugging van de Bergsche Maas te Keizers veer op de thans bekende gronden monde- deliDg te gaan bepleiten en van hunne bevinding ter plaatse aan deze vergadering verslag te doen. Bij gesloten briefjes worden daarna tot leden dier commissie benoemd de heeren P. Verhagen, N. Meijers en F. M. A. J. Ridder de v. d. Schueren, resp. burgemeesters van de gemeenten Woudrichem, Geertrui denberg en Raamsdonk. Als secretaris is aan gemelde commissie toegevoegd de heer J. J M. Snijders. Daar er verder niets meer aan de orde is en geen der leden meer het woord verlar.gt, sluit de voorzitter onder dankzegging de vergadering. Kerknieuws. Sprang. De bevestiging der lidmaten bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, zal a.s. Zondag in de voorm. godsdienstoefening plaats vinden. Ds. P. de Looze van Waarder, waarop door de Ned. Herv. Gem. alhier toezegging van beroep is uitgebracht, hoopt Maandag avond half zeven voor deze gemeente in de bediening van het Woord voor te gaan. Sleeuwtfk. De heer W. v. 't Sant, beroepen predikant te Oostburg en Blokzijl komt voor op een tweetal voor predikant bij de Ger. gem. te Oldemarkt. PREDIKBEURTEN, 5 Maart. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Geref. kerk vm. 9,30 leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, en nm. 2 u. een predikant. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers van Raamsdonksveer. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 1.30 u. de. Brouwer. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2u. de heer A. Oost. N.z. vm. 10 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 ds. Goed- bloed en nm. 2 u. leeskerk. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Smits. Raamsdonk(dorp), nm. 2 u. ds. J. C. V. Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, geen opgaaf. W. F. Gobius du Sart. itiuueulaud. Volgens de N. R. Ct. sluit het nieuwe wetsontwerp tot wijziging der militie- wet, van minister Colijn, zich in hoofd zaak aan bij dat van generaal Cool. Het getal manschappen en de diensttijd blijven onveranderd. In sommige opzichten wijkt het echter van het wetsontwerp-Cool af. Het twee- ploegenstelsel blijft behouden met dien verstande, dat de miliciens van een zelfde bataljon allen op hetzelfde tijd stip aankomen. Minister Cool zocht de oplossing iD de formatie van een vijfde compagnie bij de bataljons; minister Colijn echter wil aan elk regimeut een vijfde bataljon toevoegen. De ploeg, die in Januari opkomt, zal ook volgens het stelsel-Colijn veel sterker zijn, dan de zomerploeg. Groote steden, als Amster dam, zullen steeds in voldoende mate van geoefende troepen voorzieu zijn. Het stelsel van minister Cool bracht mede, dat in alle plaatsen, waar een bataljon troepen is ondergebracht, in den winter althans een compagnie onder de wapenen is. In het stelsel van den tegenwoordigen minister is dit niet wel mogelijk. Eukele plaatsen (Gouda bv.) zullen in den winter vrijwel van sol daten (ook van blijvend gedeelte) ver stoken zijn. Naar het schijnt, vreest de minister hiervan geen nadoelen voor het kader. Het blijvend gedeelte zal in het stel sel van minister Colijn in beperkten getale gehandhaafd blijven. Is het blad wel ingelicht, dan wilde de heer Cool het doen vervallen, doch de mannen met klein verlof zenden, zoodat zij dan toch steeds de risico liepen, onverhoeds te worden opgeroepen. Hoe dit zij, reeds op grond van het feit, dat op 1 Oct. de zomerlichting nog slechts 21/, maand onder de wapenen is, terwijl reeds voor de individueele oefening buiten verband van den soldaat 41 J maand het mini mum geacht wordt, zal naar de meening van den tegenwoordigen minister, een blijvend gedeelte niet geheel kunnen worden gemist. Dit blijvend gedeelte zal slechts in sommige garnizoensplaatsen gekazer neerd worden, in verband met de hand having van de neutraliteit, met het oog op eventueele binnenlandsche on lusten enz. Het blijvend gedeelte zal in twee ploegen, elk van omstreeks 2000 man, moeten opkomen. Aangezien de Januari-lichting grooter is dan de zomerlichting, zullen tot de tweede ploeg van het blijvend gedeelte ook sommige miliciens der Januari- lichting behooren, zoodat deze jonge mannen, na eenige maanden in de burgermaatschappij te hebben vertoefd, weer voor korten tijd een paar maanden onder de wapenen zullen moeten terug komen. Intusschen zijn te dezen aan zien meer faciliteiten geschapen dan tot dusver het geval was. De gelegen heid tot nummerverwisseling zal name lijk in niet geringe mate verruimd worden. De viermaanders worden afgeschaft. Invoering vau kaderphcht wordt voor gesteld. De oefentijd voor het kader zal vier weken langer duren. De 1500 mili taire arbeiders die in oorlogstijd voor depottroepen zullen dienen, zullen 14 maanden onafgebroken moeten dienen, waartegenover staat, dat zij van alle herhalingsoefeningen zullen worden vrijgesteld. Dat verwezenlijking van al deze denk beelden niet zonder verhooging van het eindcijfer der oorlogsbegrooting zal kunnen plaats vinden, laat zich voor zieu. Het is wellicht mede daarom, dat minister Colijn zich heeft verklaard voor een denkbeeld, dat in de Tweede Kamer meermalen door den heer Eland verdedigd is, de vrijstelling namelijk ian de zoogenaamde kostwinners. Dat zal in allen gevalle een besparing van op zijn minst f 750,000 medebrengen Volgens een ander blad heeft de minister van oorlog in het ontwerp militiewet gebroken met het voorberei dend militair onderricht in de gemeen ten en geeft reeds een zekere graad van lichamelijke geoefendheid recht op ver korten diensttijd. Deze maatregel zal behalve eene besparing ook een groote ontlasting voor den dienst van het kader zijn. Werkendam, van 24 Febr. tot 2 Maart. Getrouwd: J. G. M. Hagethorn, 30 j. en E. Schoren, 24 j. Geboren: Willem Aart, z. v. J. W. van Houwelingen en L A. Paans. Vertrokken naar: Princenhage, Derk Hund; Muiden, Jan de Ruigh. Capelle, over de maand Febr. Getrouwd: A. van Vuureu, 37 j. en A. G. van Dongen, 33 j., wed. van G. van Beekhoven; J. Bax, 22 j. en G. Kluijtenaar, 21 j. Overleden: J. Quirijns, 84 j ,echtg. van D. HuijsmanH. van Dommelen, 73 j., wed. van M. Meijer; A. van Dom melen, 85 j., wedn. van A. Paqui: H. v. d. Hoek, 57 j., echtg. vau P. W. van Vuuren; J. van Baardwijk, 78 j., wed. van M. van Peer. Ingekomen van's Gravemoer, P. Ver- duijnValburg, A. J. v. d. BergSprang, J. de Bruijn; Loon op zand, P. van Oversteeg en gezin; Vrijhoeven-Cappel, A. Musterd en gezin; Meeuwen, G. van Drunen. Vertrokken naar: Doetinchem, W. Wachter en gezin; Genderen, G. Maurik Raamsdonk, A. H. v. d. Wiel; Vrij hoeven-Cappel, G. KluijtenaarLoon op zand, D. Waarts en gezin; Rotterdam, J. de Bruijn en J. K. Oerlemans en gezinChicago (N.-A.), J. J. v. d. Waals. Gameren, over de maand Febr. Geboren: Cornelis, z. v. H. v. Eek en J. Verlioeks; Trijntje, d v. G A. v. 'Hemert en A. M. v. LeeuwenJanna Martina, d. v. J. Jonkers en L. Verhoeks; Aartje, d. v. J. v. Wijk en W. Kraaij Dirk Jan, z. v. F. v. Eek en C. v. d. Wal; Hendrik, z. v. M. v. Ballegooion en H. v. Tuijl; Hendrik Jacob, z. v. A. G. van Weelden en C. v. Alphen; Hendrik, z. v. J. G. v. Steenbergen en W. Bok; Maria, d. v. C. W. Kerkhoff en P. Ballegooien. Overleden: Jeannette Sophie Girod, 87 j.; Jan Hannes v. d. Tillaard, 72 j. Geertje Pellegrom, wed. v. C. v. Tuijl, 75 j. Andel, van 1 tot 28 Febr. Ondertrouwd: G. de Fijter en N. de Fijter. Geboren: Marinus, z. v. J. van Wijn gaarden en A. Buchner; Willemijntje Elzelina, d. v. G. J. Benekhuijsen en C. C. van de Water. Overleden: N. Schouten, 71 j., wed. v. P. v. Rijswijk. Vertrokken naar Veen, A. Verhoeven; Vuren, A. N. Kamerman en W. Naaijen Almkerk, M. v. Herwijnen; Meeuwen, A. Colijn; Giessen, G. J. Zoll. Ingekomen van Veen, C. den Dekker en G. Timmermans; Heusden, A. van Rijswijk. ten. Waalwyk, 3 Maart. Op de veemarkt aange voerd runderen. Kalfkoeien van f 190 tot f 270, Kalfvaarzen van f 140 tot f180, Magere ossen en koeien van f tot f Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f tot f Biggen aangevoerd 45 stuks. Prijzen f 7, tot f 12. Prijs der boter van f 1,49 tot f 1,55 per kilo. Aangevoerd 460 kilo. Yischmarkt Gorinchem. 8 zalmen k f 1,01fl,25 p. p. Woudrichemsehc Yischmarkt. 305 Zalmen fl,05f 1,35 per pond. Snoek f0,30f0,40 Witvisch f 0,06f0,20 Yischmarkt Hardinxveld. 62 zalmen f 1,10f 1,40 p. p. Kralingsche Yischmarkt. Deze week aangevoerd en afgeslagen 681 Winterzalmen f 1,05 d, 1,50 p. K.G. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 28 Febr. 1.68 M. 1.57 M. -f N.A.P. 1 Maart 2 15 1.92 v 2 2.16 1.93 Waterhoogte Maastricht (brug). 2 Maart 1.94 M. boven 0. 3 2.16 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 2 Maart 5.10 M. boven 0. 3 4.84 Idverteii t ië*i. De Heer en Mevrouw DE VISSER Merens, geven kennis van de geboorte van een ZOON. Het Bestuur en de Zusters van het Diaconessenhuis te Heusden geven met diepen weemoed kennis van het over lijden van sedert 4 Febr. 1888 Directrice van de Diaconessen-inrichting te 's-Graven- hage, die door het afstaan van Zus ters, het mogelijk maakte, dat ons Diaconessenhuis in stand werd ge houden. Haar heengaan was een bevorderd worden tot heerlijkheid. Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren, nm. 6 u. geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalst, nm. 2 u. ds. Smits uit Pouderoijen, Voorber. H. Avondm. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Trillaard. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloniènbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 10 u. ds. Dierkens, nm. geen dienst. Brakel, nm. 6.30 u. ds. Keck van Zuilicbem. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. Drunenvm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9,30 u. en nm. 6,30 u. ds. Dekker, vm. Doopsbediening. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Vonk. GeertruidenbergEvangelisatielokaal nm. 6 u. d. Lans van Doeveren. Genderen, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dug- teren te Heusden. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Nederhemert, Z.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Raamsdonkveer, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, nm. 2,u. ds. Benders. SUeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, vm 9.30 en nm. 2 u ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart, nm. geen dienst HEUSDEN4 Maart Op ets graanmarkt besteedt men voorTanoe t 6. a f 9.Rogge 5.00 a f 6. Gerst f a f -.Haver f 4 50 a f 8.50 Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAN ALTENA, 3 Maart. Aardappelen. Vroege f (1.0 0. 0; Blauwe f 3 75 a f 4. Zeeuwen, f 4.- af 4 25, Jammen f if.. Hooi Ie qual. f 12 0<> b 14. ie qual. (voor de prrsj f 10 ii a 11 0 1 Klaverhooi f 13.-- è/la.Wit ttroo 11 a 12 50 Geel dito 8 k f 9 Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 24 25 ets. zwaardere 26 27 et Boter 0 75 a 0,80 per half K.G. Eirren f 0 95 i. f 1 05 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0 7 21/2 in de winkels dus f 0.7 71/2 per h. kilo. Eieren 0 85 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1 55. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 7 50 a J 8,50 Haver ƒ3 50 3 75 Garst 4 50 a f 4 70 per 17-L Boter f 0.7 5 «ƒ080 per half K.G. kieren 0.90 a 1 00 per 26 stuks Biggen f 6 75 a 9 50. Konijnen f .00 a f 0.0 Kippen .00 i.l)i' per stuk GEN DEREN Staat der uitbetaling van 13 tot 25 Febr. der Coöp Zuivelfabriek Op Hoop va* Zegen alhier-, Hooi/tte prijs f 6 90. laaqste f 5 20, middelfries 5 84 per 100 Liter. MABE-DRIil MELEN, 1 Maart. Ter veemarkt wi~ r n aang vo, rd 24 i stuks hoornvee, schapen .n 93 hggen. Men beste die voor vctvee 54 b 62 c p. Kg Kalf- koeien f 190 a 285, Munt gen f 100 a 160, Kalf- vaa zen ƒ110 a 275, Hokkelingen 40 i. 95 Schapen f Biggen f 9 a 14 De handed was zeer druk, met veel verkoop. Driebergen, 2 Maart 1911. Namens Bestuur en Zusters G. P. A. RUYSCH VAN DUGTEREN, Voorzitter. Heusden, 28 Febr. 1911.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2