Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer-Maatschappij Tl VAN MING Co., twee Dienstboden P. G. j Firma Soesman, In de „Kleine Winst L. VAN BLADEL Zonen. en tmen. L. J. VEERMAN - Boekhandel HEÜSDEN? l'h. l'AS IVMI», Hoogstraat. GORCÜM. Vlechtwerk, Stekeldraad, Meiningdraad, Mestvorken, Spaden, Schoppen, enz. enz. W. J. SIMON IS DE KOK, Stoomzagerij en Houthandel „DE DRIE PROVINCIËN" li. DE FRIES Jasn., Amerik. Grenen en Eiken in balken en bestek, alsmede Iepen, Essen, Noten, Accasia in platen en rond. Woonde bij hel NieawsWad voor bet Land van Hensden ei Altena van Zaterdag i Maart 1911, No. 3028. Gij hebt een blok aan Uw been dat is UW aanbesteed Manden. Stoelen. Levering van Souquetten, Kransen enz. Raamsdonksveer. GORINCHEM. Het bouwen van een Kerk met Consistoriekamer te Baardwijk. K. C. Suijling en Zonen. Ontwerpen en Uitvoering van alle RETON-IJZERWERKEN. Grootste voorraden Putten, Kolken, Rioolbuizen, ei- en eirkelvorm voor DUIKERS. Coöp. Stoomzuivelfabriek „OF HOOP VAN ZB 8 EN", Eenigst afdoend middel voor den hardnekkigsten hoest en verkoudheid. Prijs per heele flacon 50 cent. halve 25 Drietrompetterstraat, HEÜSDEN. Karpetten, Kapok en Voeren voor ReddeH, enz., enz. Rloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. ROTERMARKT 0 69 en 70. PRIJSLIJST der Reparation van Orgels in ruime keuze voorhanden. BUITENLAND. Uit Pesjwar in Engelsch-Indië wordt bericht, dat een bekende bandiet, Ha- kim Khau, in Charsada bij Abazai in een rotshol een soort van fort of ves ting had gebouwd en daarin met zijn 28 volgelingen op de meer en meer gebruikelijke wijze, d. w. z. door 250 man troepen met twee stukken berg- artillerie en onder leiding van niemand minder dan Sir George Roos-Heppel, den oppercommissaris van de N. VV. grens, is bestookt. Toen de bende zich niet wilde overgeven, is den beide vuur monden voor geruimeu tijd het woord verleend. Hakiin Khan en 21 van zijn volgelingen zijn gedood. De 7 andereu zijn gevangen genomen. Men maakt zich te Konstantinopel bang, dat de aanstaande reis des Sultans naar Macedonië en Albanië aanleiding zal geven tot troebelen, en in verband daarmede is de duur van het verblijf des Sultans te Saloniki dan ook reeds verkort. Verschillende aanvoerders van benden hitsen de bevolking op, om toch vooral zoo onrustig mogelijk te zijn tegen den tijd dat de Sultan verwacht wordt. Aan den anderen kant zijn ver tegenwoordigers van het comité van eenheid en vooruitgang hard aan het werk, om de bevolking te kalmeeren. Saloniki is, gelijk men weet, de plaats waar de afgezette Sultan gevangen zit De aanwezigheid van beide Sultans op dezelfde plek is nog al een pijnlijke zaak, die op zichzelf al prikkelend werkt op vele stille aanhangers van het oude regeerstelsel. Het heet, dat de Sultan zooveel mogelijk uit de buurt zal blijven van de villa, waar Abdoel Hamid verblijf houdt. Aan de „Etoile Beige" wordt uit Luxemburg gemeld, dat daar een be weging gaande is tot verdringing van de Duitsche taal. Leval, de president der Kamer, heeft dezer dagen een rede gehouden, waarin hij, onder toejuiching van de geheele Kamer, den eisch stelde, dat in het vervolg alle van de regeering of do gemeentebesturen uitgaande stukken in twee talen zouden worden gesteld, en niet zooals thans het geval is, alleen in het Duitsch. Ook drong hij aan op verbetering van het onderwijs in het Fransch. Nabij St. Louis hebben treinroovers een sneltrein tot stilstand gebracht en de reizigers uitgeschut. De buit bedroeg ca. 2500 gulden. De bandieten slaagden er in zich uit de voeten te maken. In een vlaag van zwaarmoedigheid heeft de vrouw van een mijnwerker te Spiesen bij Naunkirchen, in den Eifel, hare vijf kinderen, die een half tot acht jaar oud waren, den hals afgesneden en daarna zichzelve zwaar gewond. BINNENLAND. De correspondent van de „N. Ct." te Batavia seint: Het bacteriologisch onderzoek heeft aangetoond, dat de te Soerabaja voor gekomen verdachte ziektegevallen geen pest zijn. In zijn Antwoord op het afdeelings- verslag betreffende het wetsontwerp, houdende machtiging tot het sluiten van een overeenkomst met het water schap Noordoostelijk Noord-Brabant, waarbij de som, die dat waterschap ingevolge de met den staat onder dag- teekening van 30 Augustus 1883 gesloten overeenkomst mag inhouden van zijn bijdrage ad 2 millioen gulden, in de kosten der verlegging van den Maas mond, wordt bepaald op ten hoogste f 450,000, verdedigt de minister van waterstaat de verhooging met f 150,000 van bedoelde inhouding op billijkheids overwegingen, in verband met de bij zondere omstandigheden, die zich, naar de min. uiteenzet, ter zake hebben voor gedaan. Te Rotterdam hebben Donderdag avond een aantal kleine sigarenfabri kanten, die voor het overgroot deel tevens dito-winkelier zijn, een vergade ring gehouden ter bespreking van het ingediend wetsontwerp tot heffing van een debietrecht op tabak. Het slot van de discussie was, dat de volgende motie met algemeens stemmen werd aangenomen. De vergadering van sigarenfabrikan ten, alsmede winkeliers, enz., gehoord de besprekingen over het ontwerp-debietrecht op tabak, zooals dit door den minister van financiën aan de Tweede Kamer is voorgesteld, spreekt als haar eenparig oordeel uit, dat bedoeld wetsontwerp groot nadeel of ondergang van kleinere fabrikanten tengevolge zal hebben, alsmede werk Ipoeheid en nadeel yoor hun werklieden voorts van oordeel, dat dit ontwerp niet uitvoerbaar is, wegens ontduikingen, die er plaats zullen hebben en de be zwaren, die er verbonden zijn aan de controle en in strijd is met redelijke begrippen van bedrijfsvrijheid, besluit met alle wettelijke middelen zich tegen de aanneming van genoemd wetsontwerp te verzetten. Uit Enschedé wordt gemeld: De fabrieksaibeiders S. alhier (vader en zoon) die zich tijdens de staking bij de firma N. I. Menko tegen de politie zouden hebben verzet, doch voor eenige dagen door de rechtbank te Almelo werden vrijgesproken, hebben thans een aanklacht wegens mishandeling tegen de politie ingediend, met name tegen den agent D. Rijkeboer alhier en den rijksveldwachter J. F. Gelting te Win terswijk. Van een bejaarde vrouw op Urk, die haar hand niet noemenswaard aan de kachel verwond had, begonnen kort daarna hand en arm zoo dik te worden en te kleuren, dat geneeskundige hulp ingeroepen werd. Deze mocht evenwel niet baten, blijkbaar tengevolge van bloedvergiftiging is de vrouw overleden. Naar de O. H. Ct. meldt, is Dinsdag op het weiland van W. Kröon, te Vogelenzang, het eerste kievitsei ge vonden. Te Oudepekela (Gr.) is Donderdag middag 12 uur de bliksem ingeslagen in den grooten schoorsteen van de stroocartonfabriek „De iEstroom", al daar. Woensdagavond heeft een onbekend gebleven man in de Korte Leidsche- straat te Haarlem een meisje op den grond geworpen .en een touw om den nek geslagen. Voorbijgangers hebben het meisje, met het touw nog om, ge vonden. Volgons een later bericht had daaan- rander zich in het donkerste deel van de straat verborgen en het meisje op den grond geworpen met onzedelijke bedoelingen. Om haar het schreeuwen te beletteihad hij haar een touw om den hals gebonden. Gelukkig kwam er iemand aan, waardoor de boosdoener de vlucht nam. Aan den Hulk nabij Hoorn is mej. Blot van Berkhout door een man over vallen, die haar opnam en te water duwde. De vrouw kon zich zelf redden. Zaterdag is in den Schragerpolder een dergelijke aanranding voorgekomen. Te Heerlen en omstreken heeft men dit jaar carnaval gevierd op een wijze, als nog maar zelden is voorgekomen. Op verschillende plaatsen kwam het tot schermutselingen met messen, waar bij ook bloed vloeide. Zondagavond begon het al met een vechtpartij tusschen Oostenrijkers en Duitscbers in de kolonie aan den Sit- tarderweg. Een der vechtersbazen kreeg een steek in de heup, zoodat hij naar het hospitaal vervoerd moest worden, waar het bleek, dat zijn toestand ernstig was. Dinsdagavond hadden twee vecht partijen plaats, een aan den Sittarder- weg en een aan het station. Op den Sittarderweg werd met een revolver geschoten. Er heeft toen echter geen bloed gevloeid. Bij de schermutseling aan het station was het erger. Daar kreeg een persoon een hevige messteek in den linkerarm. Het moet nogal raak geweest zijn, want eenige spieren werden doorgesneden. Ook kreeg dezelfde man een steek in het hoofd. Te He rlerheide werd bij een vecht partij een man gewond aan bovenarm en borst. Dank zij de activiteit der politie zijn van al deze misdaden de daders in ver zekerde bewaring gesteld. ADVERTENTIEN. Op llaaiidag 6 Haart 1911 zal door ondergeteekenden, namens het KERKBESTUUR der Ned.Herv. Gemeente te Baardwijkin de PASTORIE dezer ge meente, 's voormiddags ten 11 ure worden Bestek en teekening zijn Af 2.50 verkrijg baar Ververstraat 15, 's Hertogenbosch. Rotterdam, leief. 330. Enschedé, Telef. 339. Met 1 Mei e. k. worden te Haarlem in een klein gezin Kcvraa^tl voor keuken- en tweede meid. Bij zeer goede getuigen van bekwaam heid en degelijkheid een hoog loon. Brieven onder letters A B aan het Bureau van dit Blad. Gencleren. BOTEH. HAAS. Gerechtigd tot het voeren van het Rük««lio(eritiei'k, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.55 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen A rembours door geheel Nederland. WASCH-, REIS- RUST-, ZIEKEN-, SÈRRE-, CAFÉ- TUIN- Goed en Goedkoop. Manden- Stoelenfabriek „DE VLIJT" WIJK, bij Heusden. 51 Bijzonder aan te bevelen voor Borst- Lons en itsthiiial(jders, Group en Kinkhoest. Verkrijgbaar bij De van ouds bekende collectie stalen ontvangen. ZWARTE EN GEKLEURDE JAPONSTOF- FEN, FANTAISIE KATOEN A JOUR, alles in ruime keuze. Vitrage, Tule, Glas-gordij nen, Overgordijnen, Vlaamsch linnen met gewerkt midden stuk, in alle breedten. Gordijnstoffen, Franje Embrassen, gemaakte Sloopen, Beddelakens, Badhanddoeken, Tafellakens, Servetten, Gezondheidscorsetten in alle w ij d t e n. Prachtige sorteering Beleefd aanbevelend, HFIlSEfFA. St reestraat. AANLEG en ONDERHOUD van Prijsopgaaf en teekening worden gratis verstrekt, indien ons het werk wordt opge dragen, anders billijke berekening. Lhskundge behandeling vtn Vruchtboom en. in de grootste keuze aan billijke prijzen, van de goedkoopste tot de fijnste kwaliteiten. PRACHTIGE Sorteering op Fluweel in lijst, carton en glas. Er bestaan zeer waarschijnlijk geen grootere twijfelaars, dan Asthmalijders. Vrienden zijn nauwelijks in staat deze onge lukkige lijders te bewegen een nieuw middel te probeeren. Zij halen de schouders op en zeggen: Och, ik heb al zooveel geprobeerd, niets heeft mij geholpen, dus ik neem geen nieuw middel meer. Asthmalij Iers I Laat U nog eens een enkele maal bepraten! Wij weten, dat gij veel genees middelen gebruikt hebt, en dat nog nooit iets U geholpen heeft, maar probeer het nog eens met de Abdijsiroop. Gij zijt niets minder dan een ander. De Abdijsiroop moet en kan U genezen. Geloof ons niet maar vraag aan hen, wier namen en adressen wij wekelijks publiceeren. Mejuffrouw de Wed. H. de Wilde, wonende te Ernst gemeente Epe, (G.) verklaarde ons: „Ge durende jaren leed ik aan asthma, waarbij ik vreeselijke benauwdheden uitstond. Des nachts kon ik niet slapen en over dag kou ik nauwelijks mijne werkzaamheden verrichten. Ik had last van hoofdpijnen, was rillerig, kortademig, en had veel last van koude handen en voeten; ik hoestte voortdurend, at weinig en sleet een zeer onpleizierig leven. Mijn man raadde mij aan, het eens met de Abdijsiroop te probeeren. Ik kocht een flacon Abdijsiroop bij den drogist C. S. van Lohuizen te Epe. Na het gebruik daarvan kwam eene groote hoeveelheid taaie slijm los, waardoor de adem haling gemakkelijker werd. Het slapen ging beter en bet vermoeide gevoel, dat ik steeds over mij had, verminderde. Ik heb de behan deling met Abdijsiroop een tijdje voortgezet en ik kan verklaren, dat ik een geheel ander mensch geworden ben en dat het mij uit stekend geholpen heeft." De Abdijsiroop kost per flacon f 1.f 2.en f 3.50. Centraal-Depot: L I. Akker, Rotterdam. Verkrijgbaar te Heusden bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; Horloge schoonmaken 75 ct. Nieuwe veer75 ct. Nieuwe cilinder inzetten .125 ct. Inzetten van nieuwe raderen 75 ct. Horlogeknop25 ct. Horlogebeugel 15 ct. Horlogtglas15 ct. Klokken-reparatiën Schoonmaken regulateur150 ct. Nieuwe veer125 ct. Schoonmaken wekker 50 ct. Nieuwe veer50 ct. Wekkerknoppen, enz. 5 ct. Alles met een jaar garantie- Verder Regulateurs vanaf f 4L tot f GO- Zilveren Dameshorloges vanaf f T,50. Gouden vanaf f JL2. Wekkers f f,25. Klokjes f 1,85, enz. Repareert en stemt Huis- en Kerkorgels. Piano's stemmen bij abonnement. Ph. TAM Hl.Ik, Hoogstraat. Goreuui Groote voorraad. Scherp concurreerende prijzen. Vraag onze Prijscouranten Telefoon Intercommunaal 110. Coucurreereitde prUzeu. G. C. IIOUliY heeft een prachtige nieuwe aanvulling in hare BELIJDENIS. Kerkboeken Teksten. Aalst: G. v. d. Zalm; Almkerk: S. van DrunenAndel: J. G. Schouten; Besojjen: D. van Belvoort; bussen: J. J. Paes; Cendcreu: H. de Graaff; blessen: J. van Vugt; Hank (Dussenpolder): A. van der Pluijm Heijmansleeuwen: G. Sterkenburg; Meuwcndijk: B. Romeijn; Veen: J. Vos Bz.Vlijmen: H. v. Wordragen v. d. Ven; Werkendam: C. P. Cornet; Woudrichem G. Wilhelm Wijk: G. Versfeit en M. Schouten; Bruuen: L. v. d. Lee, en bij alle Dro gisten en de meeste Apothekers. - - -3* «11 :v'i i n——m i j—w—eoc-,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5