voor gewelddadigheden, geen levens middelen meer in de stad brengen. De gevangenissen zijn eivol verdachten. Alleen militairen en vreemdelingen worden op straat geduld; de meeste inboorlingen houden zich verborgen. Het Hbld. van Antwerpen schrijft: liet heeft een jaar geduurd, voor eene boedelbeschrijving over het nagelaten vermogen van Leopold II door het ministerie van justitie en baron Goffiuet kon opgemaakt worden. Nadat allerlei legenden over dit vermogen ontstaan waren, is thans deze zaak opgehelderd. Het blijkt nu dat de KoDiug zich bedrogen had door zijn bijzonder ver mogen op 15 millioen te schatten. Het bedroeg eerder 20 millioen. De drie dochters zullen aldus elk een derde van die bijkomende 5 millioen erven. Het vermogen van hetCoburg-Nieder- fu 11 bach fonds is veel grooter. De boedel beschrijving beraamt bet op 40 millioen. De minister van justitie heeft nu, samen met baron Goffinet, ook de boedelbeschrijving van het vermogen der ongelukkige prinses Charlotte ge maakt. Dit vermogen is zeer groot. Het bedraagt meer dan 50 millioen francs, die deels in bosschen, deels in eigen dommen in België en in Luxemburg bestaan. Te Cancale, aan de baai van St Michel bij St. Malo, ontstond Zaterdag, tenge volge van oneenigheid tusschen de reeders en visschers, eene botsing tus schen de gendarmerie en de bevolking. Een menigte van 3000 personen, be staande uit zeelieden en vrouwen, trok naar de aan de kade liggende schepen om daar eene vijandige betooging tegen de reeders te houden. De politie bracht haar tot staan, maar werd met een hagelbui van steenen begroet, waarop zij gebruik maakte van hare wapenen, met het gevolg dat 30 personen gewond werden, van wie 2 ernstig. Een bejaarde vrouw werd door een schop tegen den buik gedood. Van de gendarmen werden er 10 gewond. Uit Bologoje, (Provincie Nowgorod, Rusland) wordt gemeldBij een brand in een kinematograaf-theater in een naburige plaats, zijn ongeveer negentig personen, waaronder vele kinderen om gekomen. Ongeveer veertig personen zijn gewond. Aangaande een ongeluk met 'n vlieg toestel te Madrid voorgevallen, wordt vandaar het volgende gemeld: Op het plein van het hippodrome moest de Fransche vliegenier Mauvais eenige vluchten doen. Nadat zijn toestel een paar meters de hoogte in was, wierp de geestdriftige menigte de afsluitingen omver en snelde den vliegenier tege moet. Noch de pogingen der politie, noch de kreten van Mauvais konden de menschen op 'n afstand houden. Eensklaps plofte het toestel te midden van deze massa neder. Eene vrouw werd letterlijk onthoofd door de ronddraaiende schroef. Vier andere personen werden erg gekwetst aan het hoofd. Drie anderen werden licht gekwetft 8*I»«t»c8|§k ^licuMN. IBcuselcn, 8 Maart. Bij de Wed. A. Verhoeven is eene koe gestorven aan miltvuur. Het cadaver werd verbrand en den stal ontsmet. Freule Elout van Souterwoude, direc trice van het Haagsche Diaconessenhuis, (meer bekend als „Bronevo") is na eene ziekte van enkele maanden te 's-Graven- hage overleden Genoemde dame heeft veel bijgedragen om het Protest. Ziekenhuis alhier te ver beteren en te doen beantwoorden aan de eischen des tijds. Haar heengaan wordt zoowel door de Zusters van het Ziekenhuis alhier, als door het daarover gesteld bestuur ten zeerste betreurd. Als offer van hulpvaardigheid over leed alhier eene Zuster uit het Diacones senhuis te den Haag. Toen vóór enkele weken alhier hulp werd verzocht aan het Protest. Ziekenhuis, voor een patiënt te Aalburg en oogenblikkelijk geen enkele Zuster beschikbaar was, werd hulp ge vraagd bij genoemd Diaconessenhuis. Eene Zuster kwam en begon met verpleging, kreeg inmiddels influensa en moest hier in het Ziekenhuis worden opgenomen. De ziekte verergerde en Vrijdag 1.1. overleed ze, op 41-jarigen leeftijd. Inflenza blijft eene verraderlijke ziekte. Gisternamiddag had de plechtige begrafenis plaats van Zuster Willemina Bettink, geboren te Utrecht, behoorende tot het personeel van het Diaconessenhuis te Den Haag. De kist was geheel onder bloemkransen bedolven en een aantal zusters, zoo van hier als uit Den Haag, volgden in den stoet. Aan de geopende groeve werd eene gral- reden uitgesproken door Ds. Ruijsch van Dugteren, gevolgd door Ds. Groene wegen uit Den Haag. De gezamenlijke zusters met de aanwezigen hieven een plechtig psalm gezang aan. (Psalm 7312). Een broeder der overledene sprak een kort woord van dank, waarna allen, zicht baar aangedaan, den doodenakker verlieten. De heer J. Ph. van der Ros, onze vroegere stadgenoot, staat no. 1 op de voor dracht voor gemeente-secretaris te Lienden. Toen Zaterdagmorgen de Haagsche boot alhier eenige vaten zou laden, brak de ketting. Onze stadgenoot, de heer D. v. Wijnen, die bij de lading tegenwoordig was, kreeg een stuk van den gebroken ketting langs het hoofd, waardoor eene bloedende wonde ontstond. Het ongeval had een doodelijken afloop kunnen hebben. Dat voor velen het ambt van onder wijzer nog eene gewilde positie is, blijkt wel uit het groot aantal candidaten, dat 4 April a.s. aan het onderwijzers-examen zal deelnemen. Alleen van de Rijksnormaal school alhier hebben zich 11 candidaten aangemeld. Op de tentoonstelling van hout- en marmerschildering en teekeningen Zondag j.l. te Waalwiik in Musis gehouden, waren ook een zestal fraaie stukken ingezonden door den heer L. Engelen alhier. Het is voor een Heusdenaar steeds aangenaam bij het bezoeken van dergelijke exposities stad- genooten vertegenwoordigd te zien. Werkendam. Eergister reed H. Esmeijer alhier, die voor de tweede maal op een fiets zat, met zijn rijwiel van den Sleeuwijkschen dijk en kwam in het water terecht. Bij den val liep hij behalve eenige onbeduidende kwetsuren een groote wonde aan het voorhoofd op, die heelkundige hulp noodzakelijk maakte. Dezer dagen ging de echtgenoote van J. v. O. alhier, even buurtshuis koffiedrinken en liet haar woning maar open staan. Een oogenblik daarna thuis komende waren f 15 spoorloos verdwenen. Aalst. (Bommelerwaard). De restanten aardappelen zijn hier allen van de hand gedaan en opgekocht door den commis- sionnair Hamaker te Rossum. De prijzen zijn f 2 50 per H.L. voor de Blauwen en f 3.60 per H.L. voor de Eigenheimers. BBaardwjjk. Bij de Maandag 6 Maart gehouden aanbesteding van den bouw eener nieuwe Protestantsche kerk alhier, was de minste inschrijver de heer A. Mi- chaël te Aalburg voor f 9940. De begrooting was f 10000. IBesofjcil. Gedurende de ma-md Februari werd aan het hulppostkantoor op 's Rijkspostspaarbank belegd f 1517,74 en terugbetaald f 1374,23. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare school te Besoijen heeft zich slechts één sollicitant aangemeld. Den vijftienden van de volgende maand vertrekt het huisgezin van W. Kruif naar Amerika om aldaar zijn fortuin te beproeven. Capelle. Toen de arbeider C. van P. alhier zich de vorige week indeNieuw- straat dezer gemeente bezighield met sparren van een kar te doen, sloeg plotseling een spar die hij niet uit den hoop kon trekken, tegen hem aan, waardoor hij van de kar op den grond tuimelde en eenige inwendige kneuzingen opliep, die, volgens ingeroepen geneeskundige hulp, niet van ernstigen aard zijn. J.l. Zaterdagmiddag kwam op de Hoogevaart onder deze gemeente het paard van een voerman uit Sprang en gespannen voor een kar zoodanig op de macadam keislag te vallen, dat vele krachten noodig waren om het paard weder tot staan te brengen; beide pooten waren op verschrik kelijke wijze gehavend. denderen. Het fanfarecorps „Excel sior" alhier, hoopt Paaschmaandag weder een uitvoering te geven. Het programma zal bijna uitsluitend nieuwe nummers be vatten en ook de voordrachten beloven een gezel ligen avond. 's-firavcmoer. Bij de aanbeste ding t.er Provinciale Griffie van het op- hoogen en het maken eener keibestrating op een gedeelte van den provincialen weg aan de haven alhier, zijn 8 inschrijvings biljetten ingeleverd. Laagste inschrijver is de heer Th. Blij- levens Az. te Made voor f 1890. Van den landbouwer J. v. L. moest Zondag een drachtige zeug worden afge maakt. Dat is voorzeker voor den man een leelijk schadepostje. IIceslftcen. Zondag vlogen een tien tal ooievaars boven ons dorp. Dat ze de lente meegebracht mogen hebben. Meeuwen. Aan het telefoonkan toor alhier werden gedurende de maand Februari j.l. ontvangen 23 telegrammen. Nederhemert- Baron Van Wasse naar, eigenaar van het kasteel alhier, heeft aan deze gemeente f 5000 geschonken voor den bouw van een nieuw raadhuis. Dat maakt met de f 15.000, welke baronesse Van Nagell voor dat doel heeft vermaakt, reeds f 20.000, (aldus meldt de Nieuwe Rotterd. Courant). Tn de heden (Dinsdagmiddag) ge houden vergadering van den gemeenteraad is met 4 tegen 3 stemmen besloten de gift van Baron van Wassenaar ad. f 5000, om daarvoor een Raadhuis op 't Eiland te doen bouwen, niet te aanvaarden. Geen enkele der tegenstanders wenschte op 't verzoek van den Voorzitter in te gaan, om zijne stem te motiveeren. Aieu wen tS Ij k- Zaterdag werd alhier eene vergadering gehouden in het belang der knapenvereeniging. Tot leden van de commissie van toezicht werden gekozen D. v. d. Stelt, S. van Helden en D. Littooi. Raamsdonk. Op de verleden Za terdag ten huize van mej. Floris gehouden vergadering der landbouwvereeniging werd de levering van 80 H.L. erwten aangenomen door onzen dorpsgenoot M. de Bruin a f 6.50 per H.L. Zaterdagmiddag stortte de reeds j iren bouwvallige gevel in van het boerenwoon- huis der Gebr. van Dongen. De bewoners van het huis, alsmede de heer A. Kommers Czn., die de familie v. D. bezocht om bieten te contracteeren, brachten het er gelukkig met een hevigen schrik af. Met genoegen meldden wij, dat onze geachte dorpsgenoot Arns. Kerkhof door den heer Hagen te Botterdam benoemd ia als machinist der drijfriemenfabriek te Waspik. Sleeuwjjk. Gedurende de maand Februari werden aan het telegraafkantoor 25 telegrammen behandeld, het aantal ge sprekken bedroeg 7. In de rijkspostspaar bank werd ingelegd f 361,57 en terugbe taald f 17,68. Sleeuwijk. De heer W. van 't Sant, beroepen predikant te Oostburg en Blokzijl, is eveneens beroepen door de Gereformeerde gemeente te Gramsbergen en te Tweede Exloërmond. Onze vroegere dorpsgenoot B. J. H. Hengeveld is mede belast met het transport van twee schepen der Kon. I'aketv. Mij. van Rotterdam naar Batavia en is dientengevolge uit Oost-Indië herwaarts gezonden. Sprang; De kiezerslijsten voor de Kamer van Arbeid voor het schoenmakers bedrijf vermelden 11 patroons en 57 werk lieden. Maandagmorgen had de landbou wersknecht, zekere J. Stikkers het ongeluk bij het snoeien van een boom, dat een tak afbrak, wat ten gevolge had dat hij uit den boom viel en met zijn hoofd in het hakmes te recht kwam. De vrij diepe wonde werd door den ijlings ontboden geneesheer verbonden. Veen. Door het telefoonkantoor alhier werden over de maand Februari 32 tele grammen behandeld, waarvan 18 werden verzonden en 14 ontvangen. Hanhvifk. De heer Jud. Timmer mans, sinds 1873 lid van den gemeenteraad en van 1886 wethouder dezer gemeente, heeft als wethouder en als lid van den raad zijn ontslag genomen. Naar we vernemen nemen dit jaar aan het e.k. examen voor onderwijzer deel 3 mannelijke candidaten. Mogen zij succes hebben. Aan het examen voor de normaalschool hebben 14 candidaten deelgenomen en 12 voor de voorbereidende klas. ZaHboniniel. Door de gemeentetram werden gedurende de maand Februari ver voerd 4140 passagiers, terwijl over het tijd vak 14 Maart 1910 tot 1 Maart 19il ver voerd werden 54195 passagiers. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangente Gorin- chem 12 zalmen; teWoudrichem 305 zalmen; te Brakel zalmen; te Haaften 3 zalmen te Her wijnen 4 zalmen, te Hellouw zalmen en te Rossum 2 zalmen. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor de zalm f 1.01 éL f 1.25 per half kilo. Te Woudrichem gold de zalm f 1.05 f 1.35 per half kilo. Door het hooge water kon er met de zegen niet worden gevischt. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Almkerk cp Vrijdag 3 Maart. Afwezig de heeren Den Dekker, wethou der, en Van der Kaadende eerste met kennisgeving. Na voorlezing van het gebed opent de voorzitter de vergadering Alvorens tot de agenda over te gaan herdenkt de voorzitter in korte woorden wat het verleden jaar opgeleverd heeft en wat er tot stand is gekomen, terwijl hij voor het thans inge treden jaar zijne beste wenschen uitspreekt. De notulen worden voorgelezen en goed gekeurd. Ingekomen zijn van Ged. Staten de goed gekeurde rekening en begrooting. Het verslag der commissie tot wijziging van de kringen- wet zal na eenige wijzigingen naar de hoofd commissie worden gezonden. Een verzoek van C. N. om eene bijdrage groot f200 ten behoeve van verpleging zijner krankzinnige dochter wordt toegestaan, zoo ook eene aanvrage van het Burgerlijk Armbestuur om eene extra subsidie van f 200. Aan A. d. G. wordt op zijn verzoek afschrijving van hooid. omslag verleend wegens vertrek naar elders. Tot leden van het stembureau Alm kerk worden benoemd H. D v. d. Meijden en G. J. Koekkoek, van het bureau Nieu- wendiik A. den Dekker, G. Schermers en B. Koolwaaij. Er wordt besloten dit jaar f 700 af te lossen van de loopende geld- leening. De verordening op het blusschen van brand wordt in dien zin gewijzigd, dat de spuitgasten overdag 20 inplaats van 15 en 's nachts 25 inplaats van 20 centen per uur zullen ontvangen. Op voorstel van een der leden wordt eene premie van f 3 toe gekend aan den knecht van den smid v. d. W., die, door het spoedig met de spuit ter plaatse bij het begin van een vorigen brand te zijn, een groot onheil voorkwam. De reeds zoo lang hangende plannen van ver bouw der school aan de Voorsteeg komen weder ter tafel; was de eerste begrooting f 6500, thans is die door wijzigingen, welke van hoogerhand noodig geoordeeld werden, gestegen tot f 11.400. Daar de gemeente niet in staat is zulk een last te dragen, wordt besloten eene extra subsidie van f7000 aan te vragen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorz. de vergadering. Verslag van de raadsvergadering van Vrij- hoeve-Cappel, gehouden op 2 dezer. Alle leden waren tegenwoordig. De voorz. opent de vergadering, waarna de notulen der vorige bijeenkomst worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: 1. Regeling van de inning van leges ter secretarie, haven-, kaai- en schoolgelden, voorzien van het bewijs van goedkeuring, dato 4 Jan. 2. Bericht van P. van Beek, dat hij zijne benoeming als wegwerker op de gestelde voorwaarden aanneemt. 3. Verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over 1910. 4. Verslag volkshuisvesting over 1910. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 5. Verzoek van P. A. van der Hoeven inzake verplaatsing heg nabij zijn boom gaard (Zuid Holl. dijk). De raad verklaart zien incompetent daarop te beschikken. 6. Verzoek van mej. Stegwee in zake afschrijving hoofde lijken omslag. Besloten dit in geheime zitting te be handelen. 7. Adres van A. Rutters, kooiman te Capelle, houdende verzoek om den grond, waarop het voormalige tolhuisje staat, in erfpacht te geven. Met algem. st. wordt het verzoek van de hand gewezen. 8. Bestemming voormalig tolhuisje. Na ampele discussie wordt met algem. st. besloten bet met den grond onder nader door den raad vast te stellen voorwaarden te doen verkoopen. Hierna sluiting. Verslag der Gemeenteraadsvergadering van 'sGravemoer, gehouden op 6 Maart, nam. 2 uur. Alle leden zijn tegenwoordig. Voorzitter de heer D. Smits, burgemeester. Na opening der vergadering, lezing en vaststelling der notulen van 24 December j.l., deelt de voorzitter mede, dat de heer P. Versteeg zijne benoeming als armmeester heeft aangenomen. Vervolgens doet de voor zitter nog eenige mededeelingen uit de vergadering van burgemeesters, enz., gehou den te Sleeuwijk, inzake de overbrugging van het keizersveer, welke mededeelingen voor kennisgeving worden aangenomen. De voorzitter maakt er de vergadering op attent, dat in de rekening over 1910 zullen moeten opgenomen worden het druk ken, enz. der bevelschriften over twee jaren, aangezien die voor 1910 ook in dat jaar eerst konden worden gedrukt, in verband met de late goedkeuring der begrooting over dat jaar. De vergadering neemt daarvan nota en gaat er mede accoord. Ter tafel komt eene declaratie van den heer C. A. Oomen te Oosterhout, architect van het raadhuis, betreffende architectsloon voor de plaatsing der klok aan het raad huis, welk uurwerk de gemeente cadeau was gegeven. Verschillende stemmen gaan op, dat deze declaratie f 26,70 ten onrechte is ingediend; alleen de heer Beunis trekt zulks in twijfel. Met algemeene stemmen besluit evenwel de raad, overeenkomstig het voorstel van B. en W., deze declaratie niet ontvankelijk te verklaren. De gemeentebegrooting over 1910 wordt in dier voege gewijzigd, dat de posten voor belooning plaatsvervangend telefonist, ver warming gemeentehuis, aanschaffing boek werken en onderhoudskosten school zullen verhoogd worden uit den post onvoorziene uitgaven. De bijdrage voor het aanhouden vaneen stier zal weder als vorige jaren worden verleend, terwijl uit den post van f 50 voor kleeding van den veldwachter een nieuwe pet voor den politiedienaar zal aangeschaft worden. Aangezien op de school en het schoolhuis onderscheidene pannen zijn stuk gewaaid, worden B. en W. gemachtigd daarmede naar goedvinden te handelen, hetzij nieuwe pannen aan te koopen, het afdak met een aider soort pannen te beleggen of de onderhandelingen met het armbestuur voort te zetten. Over aankoop van steenen tot verbetering van den weg aan de Straat wordt een gelijk besluit genomen. Destijds is het tweede lokaal der open bare school aangewezen als stemlokaal voor de verkiezingen. De voorzitter vraagt de meening der vergadering te mogen hooren om daarvoor thans de raadzaal aan te wijzen. Met intrekking der vorige verordening daaromtrent, wordt onmiddellijk een nieuwe vastgesteld, aanwijzende de raadzaal, in gaande dadelijk na de afkondiging. De voorzitter stelt thans aan de orde de benoeming eener onderwijzeres aan de open bare school, waarvoor vier sollicitatiën zijn ingekomen. Op de voordracht zijn geplaatst de dames A. Vogel, onderwijzeres te Eethen, gemeente Genderen, H. J. Elzerman te Geertruidenberg, tijdelijk werkzaam teNieu- wendijk, gemeente Almkerk en C. M. Stoor vogel te Breda, tijdelijk werkzaam te Alblas- serdam. Bij stemming wordt één stem blanco uitgebracht en verkrijgen de dames Elzerman 2 en Stoorvogel 4 stemmen, zoodat laatstgenoemde wordt benoemd verklaard Verder niets meer aan de orde zijnde en niemand verder het woord verlangend, sluit de voorzitter deze vergadering. Verslag van de Gemeenteraadsvergadering van Sprang, gehouden op 3 Maart 1911. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter, burgemeester Meijer, opent om 7 uur des nam. de vergadering. Na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering, komen in behande ling de volgende punten 1. Verzoek om eervol ontslag van mej. A. Vogel als onderwijzeres, zoo mogelijk tegen 16 April e.k. Op voorstel van B. en W. wordt met algem. stemmen besloten eervol ontslag te verleenen met ingang van 1 Juni 1911. 2. Af- en overschrij vingen op de begrooting voor 1910. Met a'g. stemmen wordt besloten de post onderhoud toren te verhoogen met f 346, en de post straatverlichting met f 17. Te vinden deor afschrijving van posten waarop over schot is. 3. Verzoek om eervol ontslag als hulptele- graaf- en telefoonkantoorhoudster van C. Holster en als vervanger van M. J. van Dongen. Met alg. stemmen wordt besloten het gevraagde ontslag te verleenen met in gang van den dag waarop de nieuw be noemden in funtie treden. 4. Voorstel om het hulptelegraaf- en telefoonkantoor te vereenigen met het hulp postkantoor. Met algemeene stemmen aan genomen. Tot hulptelegraaf- en telefoon kantoorhouder wordt benoemd de heer F. Maat, brievengaarder en tot vervangster mej. J. M. E. Maat. 5. Voorstel tot verzending van een adres aan H. M. de Koningin ter verkrijging eener buitengewone subsidie uit 's Rijkskas ingevolge art. 53 der Wet op het lager on derwijs, groot f 1200. Met algemeene stem men aargenomen. 6. Voorstel tot verkoop van een klein partijtje hout voor f 3, aan D. de Rooij. Aangenomen. Bij de rondvraag wijst wethouder Maijers op den slechten toestand van den Eikendijk. De Voorzitter zegt verbetering toe, waarna hij de vergadering sluit. Slenssteukeurms •Bij de te Zevenbergen gehouden rijks- hengstenkeuring zijn de volgende hengsten goedgekeurd Jules, .van den heer A. C. Verbeek te Steenbergen. Robert, van mej. de Wed. A. Kolff te Almkerk. Demie Monde, van de Nederlandsche Harddraverij en Ren vereen, te Amsterdam. Jupiter, van den heer W. O. WaareJzn. te Zevenb. Hoek. Jupiter, van den heer Aug. De Schutter te Dinteloord. Napoleon, van denzelfde. Chicoree d'Ossendrecht, van mej. de Wed. C. Mattheeussens Zoon te Ossendrecht. Monarque, van dezelfden. Goudman, van den heer B. Wouters te Gilze. Kerknieuws. Aalst- Ds. Bakker te Kesteren heeft voor het beroep naar deze gemeente bedankt. Werkendam. In de Ger. kerk A alhier zal hedenavond half zeven bidstond worden gehouden voor 't gewas. B&echizaken. Kantongerecht flensden. Uitspraak van Strafz. dd. 2 Maart 1911. Openbare dronkenschap: J. V., Alm kerk, f 3 subs. 3 d.; W. C. V., Wer kendam, f 5 subs. 3 d. Overtr. rijwiel-reglement: T. v. d. 8., Sleeuwijk, f2 subs. 2 d. Overtr. provinciaal reglement: J. B., Wijk, f i subs. 2d.; K. J., Dussen, M. v. d. II., en L. d. G., Almkerk, A. J. S., Andel, C. P., Sleeuwijk, allen f 1 subs ld. Visschen zonder vergunning: N. K., en J. K., de Werken, elk 2 X 15 subs. 2 V 2 d. Overtr. jachtwet: I. v. V., f3 subs. 3 d. M. v. D., Drunen, 2X1 20 subs. 2 X 8 d., met verbeurd verklaring van het niet in beslag genomen geweer, geschat op vijf-en-twintig gulden, bij niet uit levering of betaling te vervangen door hechtenis van vijf-en-twintig dagen. Misbruik maken van Gods Heiligen naam J. W. R de Werken, f 3 subs. 3 d.P. V., Almkerk, f 5 subs. 5 d. Burengerucht verwekken: J. P. en W. C. V., Werkendam, elk f 2 subs. 2 d. In staat van dronkenschap de orde verstoren: C. de G., Woudrichem, f5 subs. 5 d. Een trekdier onbeheerd op den open baren weg laten staan J. K, v. d. S., de Werken, f 3 subs. 2 d. Kantongerecht Waalwijk. Uitspraken van 24 Febr. 1911. C. v. B. te Nieuwkuik, overt, pol. regl. f3 of 3 d.; J. P. F. V., zwer vende, A. V., E. S. en A. v. R. allen te Kaatsheuvel en M. W. v. L. te Besoijen, allen dronkenschap, ieder f2 of 2 d.; E. S. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor f 5 of 3 d.O. v. R. en H. A. B. beiden te Kaatsheuvel, burengerucht, ieder f2 of 1 d.; C. P. te alsvoor en F. de W. te Sprang, beiden overtr. alsvoor, ieder f 5 of 3 d.; F. A. v. d. W. te Besoijen, overtr. alsvoor f 10 of 3 d.; J. D. L. Z. te Kaatsheuvel, overtr. prov. regl. f 1 of 1 d.C. v. S. te als voor, overtr. pol. regl. f 1 of 1 d.C. R. te Kaatsheuvel, S. V. te Loonopzand, O. F. A. te Waalwijk, L. v. E. te Vlij men, P. J. de G te Sprang, A. R. te Tilburg, J. P. K. te Elshout, A. V. te Waalwijk, M. H. te Sprang en F. B. te Vlijmen allen overtr. motor- en rijwiel- regl. ieder f 1 of 1 d.M. K. te Drunen, overtr. pol. verord. f 1 of 1 d.J. J. ld. te Besoijen, overtr. alsvoor en motor en rijwielregl. 2 maal f 1 of 2 m. ld.; A. V. te Aalburg, jachtdelict f 8 of 3 d. De overige zaken uitgesteld. SS 2 «i n en 8 a ro d Omtrent de havenwerken te Tand jong-Priok (Ned.-Indië) wordt gemeld, dat het nader onderzoek van den grond aan de Westzijde van Tandjong-Priok, waar naar het voorstel Kraus-De Jongh de nieuwe binnenhaven zou komen te liggen, heeft aangetoond, dat van het graven van een haven aldaar moet worden afgezien; men is er gestuit op een oude koraalbank, welker opruiming te veel tijd en geld zou vorderen. Daarom is thans aan de regeeriug voorgesteld om een nieuw bassin te graven aan den Oostkant van Priok, in groote gelijk aan het door de heeren Kraus en De Jongh ontworpene. Echter zal eenigermate van het oor spronkelijk plan worden afgeweken, deelt het Bat. Nbl. mede. Sedert de nieuwe havenplannen bekend zijn ge worden, is nl. van de drie groote Neder landsche stoomvaartmaatschappijen het verzoek ontvangen om een zekere kade ruimte in huur te bekomen. In stede van 500 meter, wil men nu de nieuwe binnenhaven al dadelijk een lengte geven van duizend meter. Ook wordt, zooals te jSoerabaja, al dadelijk gerekend op de aanschaffing van drijvende bokken, met een licht- vermogen van onderscheidenlijk 25 en 50 tons, welke bokken voor het haven-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2