waren onmiddellijk dood en twee ande ren levensgevaarlijk gewond. De New York Herald verneemt uit .Sjanghai, dat de toestand in Nanking en de omstreken dier plaats uiterst kritiek is. Zulks tengevolge van de in- stroooming van beroofde vluchtelingen uit hongersnoodstreken. Volgens de berichten uit Kwangsoe en Anhoei is de hongersnood in die provineies de ergste, die China heeft geteisterd, sinds het voor de vreemdelingen geopend is. Indien er vóór het beschikbaar komen van den nieuwen oogst geen huif» wordt verleend, loopen 3,000,000 menschen gevaar, van den honger te sterven. Om het voor de noodlijdenden mogelijk te maken, het den kwaden lijd uit te zingen, is een bedrag van een half millioen noodig. Admiraal Skrydloff, die tweemaal het bevel heeft gevoerd over de Zwarte Zeevloot, heeft eene ernstige waarschu wing gericht tot het Russische volk, waarin hij een spoedigen oorlog met Turkije voorspelt, gevolgd door eene revolutie, waarvan de gevolgen veel ernstiger zullen zijn dan die van den veldtocht in Mandsjoerije met den aan kleve vaD dien. Heusden, 11 Maart. Woensdagmorgen 11 uur, werden te Waal wijk 2 postduiven losgelaten, welke be richten overbrachten van de te 's-Bosch en Breda ingelijfde Heusdensche miliciens. De duif van den heer C. Sens arriveerde reeds 11,15, terwijl die van den heer G. v. Eeuwijk eerst 11,45 aankwam. Dezer dagen kwam de landbouwer J. v. d. L. te Hedikhuizen, tot de onaan gename ontdekking dat ten zijne nadeele, uit een gesloten kist in zijne woning, f130 waren ontvreemd. Hiervan werd aangifte gedaan bij den Brigade-Commandant der Kon. Marechaussee alhier, die na ijverige nasporing termen heeft gevonden den 26 jarige zoon H. v. d. L., als verdacht van dien diefstal aan te houden. Op hem toch werden ruim f 70 bevonden, waarvan hij de herkomst niet kon toonen. De verdachte is naar 's-Hertogenbosch getransporteerd ter beschikking der justitie. Werkendam- Hedenavond, van 6 tot 8 uur, zal er in de nieuwe consistorie, bij stemming door de lidmaten der Ned. Herv. Kerk alhier, beslist worden of de eerstvolgende tien jaren de kerkeraad of een kiescollege het recht zal hebben predi kanten te beroepen, enz. illilikerk. Ten bewijze dat er in het Land van Altena nog wel goede dekheng sten zijn kan dienen dat bij de wed. A. KolfF alhier tevergeefsch f 5000 is geboden voor een 3-jarigen hengst. Capelle. Door de maréchaussée's uit Besoijen zijn naar we vernemen, bij een verlofhouder alhier eenige flesschen, gevuld met sterke drank, in beslag ge nomen. llroilgeleil- Op Dinsdag 8 Maart jl. was het 50 jaren geleden dat Dirk Nieuw koop en Judina Konings alhier in den echt traden. Dat deze gewichtige dag voor hen niet ongemerkt voorbijging is begrijpelijk. IlHSSeil. Donderdag 9 Maart 1.1. is benoemd tot Wethouder alhier, de heer Jos. van Steen, in de plaats van wijlen den heer J. Schoenmakers. kccrtruidenbet'g;- De heer G. P. J. Risseeuw, klerk bij de posterijen en telegrafie alhier, is als zoodanig met ingang van 16 Maart a.s. te Amsterdam benoemd. (jiemlereil. Vrijdag 3 Maart j.l. werd de jaarvergadering gehouden der Coöpera tieve Stoom zuivelfabriek „Op Hoop van Zegen". De voorzitter opent de vergadering, heet de léden hartelijk welkom en geeft het woord aan den directeur, die ons een blik liet werpen in den finantiëelen toestand der coöperatie. Uit een en ander bleek dat de fabriek over het jaar 1910 zeer gunstig heeft gewerkt. Een aflossing heeft plaats van f 1100, terwijl f 500 gestort werd in het reservefonds. Een en ander gaf dan ook aan den voorzitter der vereeniging, den Heer C. J. Branderhorst, reden om een woord van dankbaarheid en van waardeering te spreken als volgt: „En ten slotte, mijne lieeren medeleden, wil ik de goede en oude traditie handha vende, na goedkeuring der rekening over het jaar 1910 in verband daarmede een enkel woord in het midden uwer vergade ring nederleggen. Een blik teruggeworpen over het ver- loopen werkjaar, moet ons als leden der coöperatie, niemand uwer zal het willen ontkennen, tot dankbaarheid stemmen. Geregelde aflossing en versterking van het reservefonds mocht plaats hebben, ter wijl de gemaakte kosten voor de oprichting der kaasmakerij geheel konden worden terugbetaald. Met groote voldoening kunnen wij dan ook zien op de resultaten, verkregen door het besluit onzer vereeniging om een kaas makerij in het leven te roepen. De uitkomsten hebben schitterend vol daan aan de hieromtrent gekoesterde ver wachting. Wij mogen gerust dezen tak van ons bedrijf een grcote levensfactor voor onze fabriek noemen. Bovendien kunnen wij met blijdschap melding maken van de rijzing van het aantal verwerkte liters melk met ruim 20.000. Altemaal redenen, niet waar mijne heeren, welke bij een blik rugwaarts ons tot warmen dank moeten stemmen. En naast Gods onmisbaren zegen, directeur Hartman, zijt gij de man geweest, die door uw uitstekend en zuinig beheer, stoere werkkracht en volle toewijding onze fabriek aldus gefundeerd, den morgen van een nieuwen arbeidskring hebt doen intreden. Laat dan ook geen oogenblik de gedachte bij u post vatten, dat het slechts sleur en gewoonte is, wanneer ik u als voorzitter van „Op Hoop en Zegen", namens leden en bestuur onzen welgemeenden dank breng voor deze trouwe plichtsbetrachting en be toonden ijver; maar wees verzekerd, direc teur, dat deze uiting welt, door mij als tolk uit de harten van oprecht dankbaar gestemde leden van „Op Hoop van Zegen". Het andere fabriekspersoneel wil ik zon der eenige uitzondering in een adem onze volle tevredenheid betuigen over hunnen arbeid en bevordering, zoowel der moreele als materiëele belangen onzer fabriek. Wij meenen nu personeel te bezitten waarop gebouwd en vertrouwd kan worden. Als bestuur mochte i wij in de beste harmonie en aangename samenwerking ver vullen de door u ons opgelegde taak om te waken voor de belangen onzer fabriek. Den secretaris en bestuursleden hiervoor van deze plaais den tol mijner erkentelijk heid. Ook zal uwe vergadering voorzeker over tuigd zijn dat de heeren commissarissen met den noodigen lust en ijver den hun opgedragen last hebben uitgevoerd, waar voor ook hun onzen dank zij gebracht. En aan u mijne medeleden, hoewel het laatst niet het minst onze buitengemeene erkentelijkheid voor de zorgende trouw, waarmede gij door de levering uwer melk den gang van zaken onzer fabriek hebt mogelijk gemaakt. Mocht een enkele uwer misschien niet altijd recht zijn plicht in dezen hebben verstaan, algemeen toont gij sterker en levendiger te beseffen, dat gij levert aan uwe eigene zaak en eigene fabriek. Houdt dit steeds voor oogen en laat ons allen, leden, bestuur en personeel dan alle zeilen bijzetten opdat het scheepke onzer fabriek moge worden voorgestuwd door den wind van onderlinge waardeering, loyale eensgezindheid en duurzame samenwerking. Slechts één enkele vinger oefent weinig kracht, Met eenen forschen greep wordt hij tot rnoes gebracht, Doch als die vinger en zijn medestamge- nooten Zich in vereeniging tot een vuist vergrooten, Dan is vijfvoudig, neen tienvoudig wel de kracht, Waarmee dit vijftal dus gevoegd nam toe in kracht; Gij leden wilt met lust u steeds in 't vak bekwamen En sluit met grooter kracht een vuist tot macht te samen. Dit betrachtend, zij onze hope op ruimen en rijken zegen ook voor den jare 1911 alleen van Boven." 's füraveiiioer. De heer v. H. uit Cappelle, op zijn stoomros willende stappen, terwijl de motor reeds werkte, stapte mis en liep in volle vaart tegen het ijzeren hek op van de dokterswoning alhier. Zoo wel rijwiel als hek waren aanzienlijk be schadigd, maar de berijder kwam er ge lukkig nog al met den schrik af. Mej. C. M. Stoorvogel te Breda, Maandag alhier benoemd tot onderwijzeres aan de openbare school, werd denzelfden dag in gelijke betrekking ook benoemd te Sliedrecht. Meeuwen. Maandagavond jl. werd alhier in tegenwoordigheid van den heer Camman, rijkstuinbouwieeraar te Breda, de tuinbouwcursus gesloten. De heer Witteveen uit Dussen bedankte zijn leerlingen en be langstellenden voor de steeds getrouwe opkomst, terwijl anderzijds, zoowel de heer Camman als de vice-voorzitter der afdeeling „Heusden en Altena" van de Ned. Pom. Vereeniging, den heer Witteveen dank brachten voor de goede leiding, hopende dat zijn steeds zoo goed gegeven lessen vruchten mogen dragen. Eenige dagen geleden kreeg de ar beider A. Verschoor alhier een trap van een paard zoodanig tegen zijn kin, dat hij op den grond neertuimelde. Vreesde men voor de ergste gevolgen, spoedig bleek dat dt toestand van den geraakte gelukkig niet verontrustbarend was, zoodat deze spoedig weer in staat zal zijn zijn werkzaamheden te verrichten. Meclerliemert. De restanten van de aardappelen worden thans opgekocht tegen f2.50 per H.L. Zijn ze uitstekend van kwaliteit, dan blijven ze voor't meerendeel in ons land. Amsterdam, Rotterdam en Den Haag zijn dan de grootste consumenten. Laat de kwaliteit te wenschen over, dan willen de Duitschers zich er nog aan ver gasten. Maar zijn ze slecht, zooals thans 't geval is, dan gaan ze naar België of Frank rijk. Onze zuidelijke naburen schijnen op dit artikel dus niet kieskeurig te zijn. De heer O vervliet, Secretaris dezer gemeente, is in gelijke betrekking benoemd te Nieuwkoop. f Zuidzij de.) Wie nog twijfelen mocht, welke kunstmeststof voor hooiland de beste is, Chili-salpeter, Thomas-slakkenmeel of kaïniet, zal zich daarvan dezen zomer kun nen overtuigen. Niet minder dan 9 perceelen van de Hoerewaard zullen hiermede bemest worden en als proefveld dienst doen. Nieuw endUk. De fanfare „Cres cendo" alhier is voornemens Woensdag 15 Maart a.s. een uitvoering te geven, uitslui tend voor donateurs. Dinsdag j.l. vierden de echL lieden H. v. Dongen en G. van Uithoven, onder vele blijken van belangstelling haar reeds aangekondigde gouden huwlijksfeest. Is men in onze gemeente gewoon bij zulke gelegenheden, bij de jubilarissen een eere poort voor het huis te plaatsen, op ver zoek van deze oudjes werd hier van afge zien. Door de talrijke cadeau's die hen werden bezorgd, wilde men deze familie een genotvollen dag bereiden. leen. Naar men verneemt is het fanfarecorps Wilhelmina" voornemens voor hun donateurs een concert te geven op 25 Maart a s. Ten behoeve van de Rijkspostspaar bank werd over de maand Febr. ingelegd een bedrag van f 750.75 verdeeld over 14 inlagen. Naar wij vernemen schijnt het bestuur van het waterschap alhier niet tevreden met de vrijspraak van T. K. inzake diens over treding van het reglement. Men acht de rechtsgeldigheid der keur in gevaar en spreekt van revisie van het vonnis. Vriflioeven ('appel. Vergade ring van den gemeenteraad op Dinsdag 14 Maart 1911, des namiddags te 7.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Vaststelling voorwaarden verkoop voor malige tolhuisje. 2. VaststellLg kohier hoofdelijken omslag 1911. 3. Voorstel om de belooning der tijdelijke onderwijzeres te berekenen naar f 550. '8 j aars. n aspik. Tot secretaris der com missie tot wering van schoolverzuim alhier, is benoemd de heer B. P. J. van Schijndel, gemeente-secretaris alhier. Kerknieuws. Uitwijk Door stemgerechtigde mans lidmaten der Herv. Gem. alhier, werd met 17 van de 19 uitgebrachte stemmen be slist, dat de benoeming van Predikant en Kerkeraad gedurende de eerstvolgende 10 jaren zal geschieden door stemgerechtigden. De vorige 10 jaren was de beslissing voor den Kerkeraad. ftlmnenlMnd. De minister van financiën heeft een wetsontwerp ingediend houdende nadere bepalingen omtrent het vervoer, den uitvoer en den inslag van gedistilleerd. Ter toelichting merkt de minister o. a. op, dat in den laatsten tijd, waarschijnlijk ten gevolge van de jongste verhooging van den gedistilleerdaccijns bij de wet van 4 Dec. 1909 in de provincie Over ijssel de frauduleuze invoer van gedis tilleerd in bedenkelijke mate is toege nomen, en wel op eene wijze, waaraan zonder wetswijziging bezwaarlijk paal en perk kan worden gesteld. Zij die zich met deze fraude bezig houden plegen als volgt te werk te gaan. Na zich behoorlijk vergewist te hebben dat er geene ambtenaren in de nabijheid zijn voeren zij eene zekere hoeveelheid gedistilleerd in, die vervolgens onder gebracht wordt in eenige, onmiddellijk bij de grens gelegen woningen, over welke woningen men het ingevoerde zoodanig verdeelt, dat in geene daarvan een strafbare ongedekte nederlaag ont staat. Later wordt het gedistilleerd bij hoeveelheden van een liter of minder aan zijne bestemming afgeleverd; dit laatste vervoer behoeft, naar de bepa lingen der gedistilleerd wetgeving niet door document gedekt te zijn. Hieruit vloeit, zegt de minister, voort, dat, is eenmaal de invoer volbracht, van achterhaling der fraude in den regel geen sprake meer kan zijn. En dat deze fraude geenszins gering is te achten, blijkt, merkt de minister voorts op, uit aan de admiuistratie verstrekte inlich tingen, volgens welke men op deze wijze, voortgaande, jaarlijks een bedrag van vijftien zestien duizend gulden zou fraudeeren. Daarom acht de minister het een noodzakelijkheid, dat aan de Kroon de bevoegdheid worde toegekend om op die gedeelten der linie, waar zulks noodig wordt geoordeeld, het ongedekt vervoer van gedistilleerd geheel te verbieden. Woensdagavond heeft de Vereeniging van Sigarenfabrikanten te Amsterdam eene vergadering gehouden, waarin be handeld is een rapport van den secre taris dier vereeniging, den heer H den Hartog tegen het ontwerp van wet op de heffing van een debietrecht op tabak. In het rapport zet de schrijver allereerst uiteen, dat de tabakswet slechts een klein netto winstcijfer voor de schatkist zal opleveren. Immers van de f 2,000,000 bruto-ontvangsten zal circa de helft verloren gaan, wegens de contróle- en administratiekosten, de ontduikingen en de 10 pet. der verminuering in het verbruik. Voor het publiek zal de tabakswet eene belastig zijn, alleen drukkend op de minder gegoede rookers, terwijl de wet voor nijverheid, fabrikanten en arbeiders, en voor de winkeliers een ramp zal worden. In het rapport wordt becijferd dat het totaalverbruik per jaar zal verminderen met 4 millioen gulden, hetgeen betee- kent dat aan loon jaarlijks ruim een millioen gulden minder zal worden uitbetaald. Duizenden arbeiders zullen dus werkloos worden. Ook de fabrikanten zouden verschil lende ernstige nadeelen van aanneming van het ontwerp ondervinden. Velen kleinhandelaren zal het leven onmoge lijk worden gemaakt; de gedeponeerde handelsmerken zullen óf in prijs ver hoogd, öf van veel minder hoedanigheid worden gemaakt, wat zeer schadelijk zal werken op den verkoopalle fabrikanten met of zonder populaire merken (deze populariteit is vaak de vrucht van veel arbeid en kosten) zullen plotseling door de wet aan elkaar gelijk worden gesteld en de nijverheid zal zich verplaatsen naar de streken" waar een lage loon- standaard heerscht. Eu eindelijk zal de winkelier de buffer worden tusschen fiscus en belastingbetaler. De Staat zal hem als heffingsinstrument gebruiken, en hij zal zijn kennis en werkkracht moeten geven, zonder daarvoor vergoe ding te ont/angen. Dit rapport werd door de vergadering goedgekeurd. In een in het b°giu der volgende week te houden openbare vergadering, waartoe ook de leden der Tweede Kamer voor Amsterdam zullen worden uitgenoodigd, zal 'de zaak nog maals ter sprake komen. Daar de kostelooze inwisseling van zegels tot misbruiken aanleiding heeft gegeven heeft de minister van financiën bepaald, dat de ontvangers van 1 Au gustus 1911 af geen papier zullen in wisselen, voordat de belanghebbenden als vergoeding hebben betaald, voor elk ter inwisseling aangeboden: vel groot register papier 7'/j cent, vel register papier 6 cent, vel gewoon papier (het zoogenaamde huurzegel hieronder be grepen) 5 cent, half vel gewoon papier 3 cent, kwart vel gewoon papier (klein pagier) 2 cent en voor elk strookzegel 1 cent. Geen vergoeding is verschuldigd voor de ongebruikt gebleven zegels in de registers van den burgerlijken stand. De justitie te Tiel heeft een onder zoek ingesteld naar praktijken, die bij de gemeenteraadsverkiezing te Dode- waard gepleegd moeten zijn. Bij haar berust een brief, onderteekend met de namen van een volontair ter secretarie alhier en van het hoofd der christelijke school te Hien, waarin met kerkelijke tuchtmaatregelen worden bedreigd zij, die niet zullen stemm n op den aan gewezen candidaat. Daarnaast zou om kooperij van kiezers mede aanleidiug tot het ingrijpen dar justitie zijn. Een weduwe", wonende bij Gouda, vermiste reeds sedert 3V2 jaar een cou ponblad van een Oostenrijksch effect. Thans heeft de politie haar dit terug bezorgd. Het geldswaardig stuk papier had iemand te Gouda gevonden tus schen oude couranten, die hij geruimen tijd geleden had gekocht. De recherche der politie heeft Woens dagnacht in een perceel aan het Hal straatje te 's-Gravenhage, waar een soort effectenkantoor wordt gehouden, een inval gedaan op vermoeden dat daar een verboden spel werd gespeeld, het geen ook moet gebleken zijn 't geval te zijn geweest. Roulette met toebe- liooren zijn in beslag genomen. De Nederlander, die te Mülheim onder verdenking van spionage in hechtenis genomen was, is weer vrijgelaten, nadat gebleken was, dat de zaak niets om het lijf had. Hij had een vriend in de kazerne opgezocht en dien uit belangstelling gevraagd, hem zijn geweer te laten zien. In de badinrichting aan de passage te Rotterdam werd in een der badkamers het lijk gevonden van een heer van middelbaren leeftijd. Op hem werden bevonden papieren ten name van C. B., terwijl hij in het bezit was van f 1200. Het lijk is naarCrooswijkovergebracht, daar niet bekend is waar de overledene thuis behoort. Mr. Z. van den Bergh, wethouder van Publieke Werken te Amsterdam, heeft thans het voornemen te kennen gegeven om na behandeling van de voordracht in zake den 9urendag, dus over enkele weken, definitief ontslag als wethouder te nemen. Dezer dagen trok een wagen, zwaar beladen met oude meubelen, over de grenzen, bij Herzogenrath. Man en vrouw, die verhuizen gingen, liepen bij den wagen. Aan het station der Duitsche douanen gekomen, werd halt gehouden. Het echtpaar verklaarde slechts meubels op hun wagen te hebben. Ze waren aan het verhuizen. De douanen waren echter niet ge- gerustgesteld, voordat zij den wagen onder/.ocht hadden. En wat bleek toen? Dat men te doen had met een slimme manier van smokkelen. Onder de meu bels waren namelijk verborgen ongeveer 40 mille sigaren er, een aanzienlijke hoeveelheid sigaretten. Heel de wagen met inhoud werd toen in beslag genomen, terwijl het verhuizende echtpaar gearresteerd werd. PRËDIKKEURTËW, 12 Maart. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 lezing, nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 de heer B. W. de Graaf en nm. 6 u. ouderling Van Bennekom. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar, nm. 2 u. leeskerk. uit Heusden. Geref. kerk, geen dienst. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. lezing, nm. 2.30 u. ds. Van Velzen van Zuilichem. GeertruidenbergEvangelisatielokaal nm. 6 u. ds. Eggink van Made. Genderen, nm. 2 u. ds. Trillaard van Aalburg. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. A. Dronkers van Dongen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen dienst. N.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 ds. Goed- bloed en nm. 2 u. Pouderoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Smits. Raamsdonk, (dorp), vm. 9.30 u. ds. J. C. V. Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. ds. A. Brummelkamp uit Capelle. vm. H. Avondm. W. F. Gobius du Sart. IS I». 41»*?* s* I et* st Waalwijk, 10 Maart. Op de veemarkt aange voerd runderen. Kalfkoeien van f 180 tot f 270, Kaifvaarzen van f 140 tot f190, Magere ossen en koeien van f tot f Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f tot f Biggen aangevoerd 60 stuks. Prijzen f 7, tot f 12. Prijs der boter van f 1,40 tot f 1,50 per kilo. Aangevoerd 480 kilo. Vischmarkt Gorinchem. 15 zalmen f 1,07f 1,27 p. p. Woudrichemsehe Vischmarkt. 123 Zalmen f 1,00f 1,41 per pond. Snoek f0,30f0,40 Witvisch f 0,05f0,20 Vischmarkt Hardiuxveld. 102 zalmen f 1,20f 1,40 p. p. Kraiingsche Vischmarkt. Deze week aangevoerd en afgeslagen 821 Winterzalmen f 1,00 1,50 p. K.G. Beneden-Langstraat, 10 Maart. Naar aard appelen bestaat groote vraag, zoodat de marktprijzen zeer vast blijven. Men be steedt voor eigenheimers f 3,60 a f 4,10, dito drielingen f 2,70 a f 3,10, bravo's f 4,25 a 1 4,60 en zandsoorten f2,80 a f 3,10 per H.L. Aan pooters bestaat ook groote behoefte. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 7 Maart 2 32 M. 2.11 M. -f N.A.P. 8 2 30 2.19 9 2.27 n 2.14 n Heusden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren, nm. 6 u. geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 n. ds. Dekker uit Gameren, H. Avondm. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. AndeL, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babylonvénbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Bralcel, vm. ds. Ten Bokkel Huinink van Well. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, en nm. 2 u. ds. P. van Toorn van Sprang. Bev. van nieuwe lidmaten. Doeveren, nm. 2 u ds. Ruisch van Dugteren Dnmen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelennm. 1.30 u. ds. Van Asch. Driinmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. SGhuuring. Dussen, vm. 9.30 u. d3. Van Stein Caller.fels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. lezing en nm. 6,30 u. ds. Dekker. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoervm. geen dienst, nm. 2.30 u. ds. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Tjalma uit Veen. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, Z.z. vm. 10 u. ds. Pannsbakker. Raamsdonkveer, nm. 2 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, nm. 2,u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, nm. 2 u. ds. P. van Toorn. vm. geen dienst. Uitwijk, vm 9.30 en nm. 2 u ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Wovdrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart, nm. 2 u. H. doopsbediening. HEUSDEN, 11 Maart. Op de graanmarkt besteedt men. voor: Tartoe t 6. af 9 Rogge 4 50 a f 5 20, Gerst f af Haver 4 50 a 8 50 Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAN ALTENA. \0 Maart. Aardappelen. Vroege f ".(J't 0. 0; Blauwe f 3 75 a 4. Zeeuwen, f 4 if 4 25, Jammen f if. Hooi e qual. f 12 0 a J 14. ie qual. (voor de pers) f 10 'i a 11 0'» Klaverhooi f 13.4 15.(Vit stroo 11 a f 12 50 Geel dito J 8 i f 9 Vetie kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van ib K.G. 23 24 ets. zwaardere 25 26 et. Boter .75 a 0.80 per half K.G. Eieren J 0 90 i 0 95 per 26. ALMKLRK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0 70 in de winkels dus ƒ0 75 per h. kilo. Eieren 0 85 per 26 stuks. Boter der zuivelfabriek f 1 55. MABE-DRIM MELEN, 8 Maart. Ter veematkt wa- r n aung vo rd 143 stuks hoornvee, schapen en 117 biggen. Men bette die voor zetvee 60 a 66 c p Kg Kalf- koeien 160 a 290, Munt gen f 100 a 190, Kalf- vaa zen ƒ110 a 285 Ho kelingen f kb 90 Schapen f a Biggen 11 a 14 De handel was zeer druk, met veel verkoop.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2