€m. van %i|lialteil Den Bosch. Behangerij. Stoffeerderij. Bedden- en Matrassenfabriek. I Pendules, Regulateurs, Horloges, I L. J. VEERMAN Boekhandel HEUSDEN. Gouden en Zilveren koopt men het goedkoopst bij cccocooocccccccoco KUNSTTANDEN J. Huiler, LANDBOUWKALK. beterende bij het NieawsM voor net Lid Tiïïensien ei Alteia 7i Zaterdag 11 Maart 1911, No. 3030. BUK8KIN8TALEN. Hoogstraat, hooi Korten® A 9, Gorinckem. Nederlandsche Stoommeubelfabriek Linoleums, Vloerzeilen, Karpetten, Tapijten, Gordijnen, Tafelkleeden, enz. Langendijk 149, Gorinchem, Mannbeimer Cement. ABDIJSIROOP. Magazijnen Markt 3 (naast t Stadhuis.) ÖQQQQQQQQQQQQQQQQQQ Molenstraat, Verder: Luiksche Meelkalk, And. Tras, Eng. en Oosterh. Buizen enz. Wat zal het einde van dien hoest zijn? BUITENLAND. Het schijnt thans vast te staan," dat de brand, die de gebouwen der Verheven Porte te Konstantinopel grootendeels verwoest heeft, te wijten is aan kwaad willigheid van de zijde der softa's, stu denten in de godgeleerdheid en de rechten, die zich aldus wilden wreken over de intrekking van verschillende voordeelen, welke zij vroeger genoten, zooals vrijstelling van den krijgsdienst en een maandelijksche toelage van 300 piasters (ongeveer f 31). Te Danville, Virginië (Ver. St.) is de hoofdcommissaris van politie Morris in hechtenis geuomen, omdat hij bleek een wegens moord veroordeelden mis dadiger te zijn, die lang een valschen naam heeft gedragen. Zijn eigenlijke naam is Edgar Stripling. Hij werd in 1897 wegens moord op een man door wien zijn getrouwde zuster werd ont- eerd, tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Hij ontvluchtte uit de gevangenis te Atlanta, door omkoopen van zijn cipier, zwierf onder den naam Morris jarenlang met vrouw en kind door het Zuiden rond en deed allerlei werk. Eindelijk kwam hij te Danville waar hij in dienst trad bij de politie en in 1905 hoofdcommissaris werd Hij maakte zich in dit ambt zeer verdien stelijk en ook op zijn bijzonder leven was niets te zeggen. Hij was een goed echtgenoot en een liefhebbend vader voor zijn negen kinderen Eenige dagen geleden werd hij door een ouden kennis herkend en aange geven. Hij werd in hechtenis genomen en bekende terstond, dat hij Stripling was. Hij heeft na zijn veroordeeling appèl aangeteekend en er werd een nieuwe behandeling van zijn proces toegestaan: maar door zijn ontvluchten is het daartoe niet gekomen. Thans zal hij echter op nieuw terecht staan en men acht het zeer waarschijnlijk dat hij vrijgesproken wordt. Woensdag werd uit Athene gemeld: Aardschokken hebben schade veroor zaakt in Orchomenos en Livadia. Onder de bevolking heerscht een paniek. Zij kampeert in de straten, in weerwil van regen en sneeuw. In Frankrijk heeft er weer een spoor wegongeluk plaats gehad. Ditmaal in den tunnel bij Vincennes, op vijftig meters afstand van het station. Woens dagochtend waren wegwerkers bezig in den tunnel, waar dubbel spoor ligt, den weg te herstellen, toen om even voor half acht een trein naar Parijs langs kwam. De wegwerkers weken uit, door zich op het andere spoor te plaat sen, maar bijna op hetzelfde oogenblik vloog de sneltrein uit Parijs komende, den tunnel binnen. De ongelukkige arbeiders konden, door den stoom en het geraas van den eersten trein, zien noch hooren. Twee wegwerkers zijn op slag gedood, acht zijn er gewond, allen ernstig drie nagenoeg hopeloos. De Pall Mall Gazette heeft wetens waardige bizonderheden over de arres tatie van dr. Veiga Faria te Lissabon, welke gevangen werd genomen, toen deze aan boord van het ss. Aragon naar Yigo wilde vertrekken, waar hij met andere bij het complot van de Rio de Janeiro betrokken samenzweerders een onderhoud zou hebben. De voorstanders van koning Manuel zijn zoowel te Lon den als te Parijs ijverig werkzaam om hem zoo mogelijk zonder, maar des noods met bloedvergieten, weer op den troon te brengen. Oogenschijnlijk wordt weinig waarde aan de royalistische be weging gehecht, maar de Pall Mali Gazette verzekert, dat koning Manuel zoowel onder de edelen als onder de boeren veel aanhangers telt, terwijl de Republiek nog steeds niet onvoorwaar delijk op leger en vloot kan rekenen. Donderdag werd uit Tiflis gemel 1 Bij de kopermijnen in het Artwin- district is in den afgeloopen nacht een twee verdiepingen hoog steenen arbei dershuis door een lawine vernield. Negentien personen zijn gedood, zes tien zwaar en zeventig licht gewond. Een 85-jarig makelaar te New-York is op de goederenbeurs aldaar het slacht offer geworden van een brutalon dief stal. De dieven schijnen geweten te hebben, dat hij papieren terwaarde van 100,000 doll, wilde deponeeren. Zij lie pen dus quasi tegen hem aan, zoodat hij op den grond viel, hielpen hem daarop weder op de been en stelden hem toen de enveloppe ter hand, die hij had laten vallen. Eerst later ontdekte de makelaar, dat de handige dieven hem een enveloppe met waardelooze papieren in de hand hadden gestopt. De eigenaar der Sunlightzeepfabrie- ken, Lever, heeft met den Belgischen minister van koloniën een contract ge sloten, dat thans aan het oordeel van den Kolonialen Raad is onderworpen en waarbij hem in vijf verschillende streken van den Boven-Congo uitge strekte terreinen worden afgestaan voor den aanplant van palmboomen en de bereiding van palmolie ten behoeve van de zeepfabricage. De nieuwe ven nootschap, opgericht volgens de bepa lingen der Belgische wet, zal werken met een kapitaal van 25 millioen francs. Zij zal verplicht zijn in het haar af te staan gebied ziekenhuizen en scholen te stichten, terwijl zij aan de in haren dienst werkende inboorlingen vaste loonen zal moeten uitbetalen Men weet, dat de heer André Miche- lin een prijs van f 50,000 beschikbaar gesteld had voor den eersten vlieger, die, met een passagier, van Parijs naar den Puy de Döine zou vliegen. De lan ding moest plaats op den top van den berg (1500 M. hoog); de vlieger moest bovendien alvorens te landen, boven de kathedraal van Clemont-Ferrand gevlogen hebben. Thans wordt uit Parijs gemeld, dat de vlieger Renaux den tocht volbracht heeft. Hij vertrok Dins dagmorgen om 9 uur 12 minuten van Parijs en daalde te 2 uur 20 op den top van den berg. Renaux heeft er dus 5 uur 8 minuten overgedaan. Hij vloog met een gemiddelde snelheid van 74 K.M. per uur op een hoogte tusschen 500 en 800 M. Rechtzaken. Het gerechtshof te Arnhem heeft het vonnis der rechtbank te Tiel, waarbij G. v. d. L. en J. v. d. P., arbeiders te Poederoijen, de eerste wegens poging tot doodslag op een veldwachter tot 2 jaar en 3 maanden gevangenisstraf, de tweede wegens opruiing tot 4 maanden waren veroordeeld, vernietigd en den eerste tot 5 jaar, den tweede tot 4 maanden veroordeeld. Donderd g is in hooger beroep uit spraak gedaan in de zaak van den 63- jarigen kantoorbediende J. J. B, uit Hoorn, die uit wrok tegen den markt meester W. Markus, aldaar, en hopende dat hij hem bij diens dood in zijn be trekking als afslager zou opvolgen, op 28 Sept. van het vorig jaar een met arsenicum vergiftigde taart uit Amster dam naar Hoorn aan het adres van Markus had verzonden, met het gevolg dat diens vrouw, die ervan heeft gegeten, twee dagen later overleed, terwijl het dienstmeis:e, dat ook van de taart ge bruikt had, na een hevige ziekte er het leven ran afbracht. Bij de behandeling in eerste aanleg, voor de rechtbank te Alkmaar, vorderde het O. M. tegen bekl. levenslange ge vangenisstraf. De rechtbank veroordeel de hem bij vonnis van 13 Dec. jl. tot 15 jaar gevangenisstraf, ter zake van doodslag op juffrouw Markus en poging tot moord op Markus. Van het vonnis was het O. M in hooger beroep gegaan. Bij de behandeling voor het hof op 23 Febr. jl. vorderde de advocaat-gene raal levenslange gevangenisstraf, wegens moord en poging tot moord. In den namiddag uitspraak doende, veroordeelde het hof met vernietiging van het vonnis der rechtbank beklaagde tot levenslange gevangenisstraf wegens moord en poging tot moord. Het hof achtte bewezen, dat bekl. opzettelijk en met voorbedachten raad juffrouw Markus van het leven heeft beroofd en hetzelfde heeft pogen te doen ten aanzien van Willem Markus. BINNENLAND. Te Haarlemmermeer heeft zich een geval van vergiftiging voorgedaan. In de uitwerpselen van zekeren II., een gehuwd man, wonende aan de Nieuwe- Meer, heeft de geneesheer een aanmer kelijke hoeveelheid arsenicum gevonden. De lijder is in zeer bedenkelijken toe stand naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam vervoerd, waar hij is over leden. Een buurvrouw, die zes weken geleden overleden is, moet onder dezelfde verdachte omstandigheden gestorven zijn. Woensdagmiddag heeft de justitie uit Haarlem een onderzoek ingesteld. Het resultaat was, dat zekere M. v. E., aldaar woonachtig, gevankelijk naar Haarlem is overgebracht, hoewel hij ontkent. Van dezen man is een vijftal weken geleden de vrouw onder dezelfde omstandigheden overleden. Haar lijk is opgegraven en geschouwd. Een ernstige snij partij heeft Woens dag in den vroegen morgen plaats gehad te Bonchenhoofd, onder Hoeven (N.Br.). Twee zwervers hadden bij den land bouwer H. in een hooischelf geslapen. Toen ze dien morgen halfvier ontdekt werden, zijn een hunner door de zoons van den landbouwer drie steken in den rug en een in den hals toegebracht. De andere zwerver kon de vlucht nemen. De zwaar gewonde heeft zich nog een eind voortgesleept, is daarna gevonden Prima fabrikaat. Scherp concurreerende prijzen. HIRkT 3 (naast 't Stadhuis) if. Wij vestigen de aandacht onzer lezers, dat bij de Firma J". J. v. d. vh. Wed. van Keckeiu, OD g=3-j CCS f=i| C±3 is ontvangen een prachtige sorteering Fraaie collectie GOUDEN en ZILVEREN WERKEN. Kerkboekjes met slootjes. Grootste sorteering Moderne Rloezespeiden. SW""" Wij kunnen U ten zeerste een bezoek aan dit magazijn aanbevelen. "3KS l=ö tr=i soa en in het gasthuis Etten opgenomen. De andere persoon heeft dadelijk aan gifte bij de marechaussee gedaan. De daders zijn in hechtenis genomen en hebben een bekentenis afgelegd. Goes heeft tegenwoordig ook zijn millioenen-erfenis. Een daar ter stede woonachtige familie Thiery meent n.l. gerechtigd te zijn tot rle nalatenschap van een monsieur Jean Frangois Thiery, die tijdens de Fransche Revolutie uil Frankrijk naar Kloetinge, bij Goes, zou zijn overgestoken, om, nadat de gemoe deren in zijn vaderland weer tot bedaren gekomen waren, zich opnieuw metter woon in Frankrijk te vestigen, alwaar hij dan ook overleed. Zijn millioenen groote nalatenschap moet bij een Fran sche Bank berusten, terwijl ten stad- huize te Goes een Fransch stuk gede poneerd is, waaruit zou blijken, dat de daar gevestigde familie inderdaad van bedoelden Thiery afstamt. Er zullen pogingen in het werk gesteld worden, om het rechtmatige erfdeel te bemach tigen. ADVERTENTIEN. Coöp. Stoomzuivelfabriek OP HOOP VAN ZEGEN", (denderen. IIOTESt. RVA». Gerechtigd tot het voeren van het Rljk«liotei'i»ierk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.55 per K. G Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembours door geheel Nederland. De Firma AUG. MASCHMEIJER, Spuistraat 2 te Amsterdam (gevestigd sedert 1870) zendt op aanvrage aan H. H. Kleedermakers en Winkeliers een collectie stalen van Itukskins kaïtigarciiü), Clieviots, Fiiiitaisiestoffeii enz. De meest geschikte collectie voor de provincie. In iedere plaats slechts eene collectie. Degelijke stoffen, concurreerende prijzen, vlugge en nauwgezette bediening. Tevens het beste adres voor Naaimachines voor H.H. Kleedermakers enz. in de grootste keuze aan billijke prijzen, van de goedkoopste tot de fijnste kwaliteiten. 1*11 ACHTMïE Sorteering op Fluweel in lijst, carton en glas. BOTERMARKT 0 69 en 70. nieuwste systeem met 4 jaar schriftel. garantie. Kunsttanden k f 9,Gebitten k t' 4IO, Consult dagelijks, des Zondags van O\9 uur. T A HA T\ LP T) D A TTTn Méc. Dentist. Kerkstraat 48, J-sJtla Dltü V JlJ, o.h. Postkantoor, 's-Hosch. Alleenverkoop voor dorcum eu Omstreken, van de alom bekende Goedkoop Id 't Gebruik. ■let beste adres voor: Hoevele menschen zullen bij zichzelf die vraag niet gesteld hebben, wanneer zij dag op dag, nacht op nacht voortdurend ge kweld worden door die hevige benauwdheden en hoestbuien, die het leven veronaangenamen e n den lust tot werken benemen. Hoavelen zullen er niet onder u zijn, die voor zoo'n hoest alles hebben aan gewend en niettegenstaande dat, toch maar blijven doorhoesten Gij allen die hoest, of last van de borst hebt, wij raden U aan, probeer het eens met de ABDIJ SIROOP KLOOSTER SANCTA PAULO. Dit is het middel, dat onfeilbaar geneest. Gelooft ons niet, maar informeert bij de ge nezen personen. De Abdijsiroop bevat geen scha delijke bestanddeelen on geneest zoowel jongen als ouden van alle borst- en longaandoeningen, asth ma, pleuris, bronchitis, influenza, bloedspuwingen, slijm- en kink hoest. Prijs per flacon f 1,f 2, f 3,o0. Centraal-Depót: L. I. AK KER, R'dam. Alom verkrijgbaar. Verkrijgbaar te Heusdeu bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; AalstG. v. d. ZalmAliukerkS. van DrunenAndelJ. G. SchoutenBe- soijen: D. van Belvoort; Dusseu: J. J. Paes; Geuderen: H. de GraaffGiessen J. van Vugt; Hauk (Dussenpolder) A. van der Pluijm HeijmansMeeuwen G. Sterkenburg; MeuwendijkB. Ro- meijn; Veen: J. Vos Bz.Vlijmen: H. v. Wordragen v. d. Ven; Werkendam: C. P. CornetWoudriehem G. Wilhelm Wijk: G. Versfeit en M. Schouten; Druuen: L. v. d. Lee, en bij alle Dro gisten en de meeste Apothekers. "BÊIDDISIST" lirkboiku fiksten. Kerkboekslootjes

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5