De Daily Mail seint een bericht over, volgens hetwelk de Amerikaansche re geering zoo noodig nog 12,000 man naar Texas wil zenden. Verschillende Duitsche bladen ver nemen uit New York, dat de openbare meening in Mexico zeer ontstemd is over de mobilisatie der Amerikaansche troepen. Mochten zij de grens niet eer biedigen, dan zullen ze onmiddellijk aangevallen worden. Men is in Mexico, waar de Yankee trouwens in hooge mate impopulair is, zeer oorlogszuchtig ge stemd. De correspondenten der Amerikaan sche bladen, die de Amerikaansche troepen op hun tocht naar Texas ver gezellen, seinen dat de regeeringsman- nen thans erkennen, dat de reden van de beweging der Amerikaansche troep pen geenszins gezocht moet worden in wapen-oefeningen, maar in het vaste besluit mede ie werken aan het bedwin gen van den opstand in het noorden van Mexico door den opstandelingen den steun van Amerikaanschen kant af te snijden. De Unie-regeering zou aanleiding gevonden hebben zoo haastig op te treden, in de berichten, volgens welke de opstandelingen voornemens zouden zijn de onafhankelijke republiek van Noord-Mexico uit te roepen, waarvan het bestaan Noord-Amerika blijkbaar zeer onaangenaam zou zijn. Het bericht van de Daily Mail, dat d© troepen der Unie honderdvijftig op standelingen omsingelden nabij de Mexi caansche grens, toen dezen op het punt stonden die grens over te trekken, is nog niet bevestigd geworden. De correspondent te New York van de Daily Telegraph seint, dat de kosten voor de troepen in Texas gedurende zes maanden op zijn minst op vijf mil- lioeji dollar geraamd wordener is dus een nieuwe kredietwet noodig. Terwijl de correspondent van de Times te Tokio seint, dat de geheele Japansche pers den draak steekt met de berichten over 'n verstandhouding tusschen Japan en Mexico tegen Amerika, houdt de New Yorksche correspondent van de Standard vol, uit gezaghebbende bron vernomen te hebben, dat zulk een samengaan de Amerikaansche regeering bewogen heeft 20.000 man troepen in Texas samen te trekken, uit vrees, dat de Japanners in Mexico, wier aantal door sommige op 100,000 geraamd wordt, zich in een gegeven geval bij de op Amerika gebeten Mexicanen zouden kunnen aansluiten. Zaterdagavond iaat is er in het station Nice in een derde klas-wagon een ge heel bewustelooze vrouw gevonden, met een gapende wonde aan den hals, in hoogst bedenkelijken toestand. Het bleek een Engelsche te zijn, en een onderzoek heeft voorloopig uit kunnen maken, dat de vrouw, een verpleegster, in den trein van Cannes naar Nice aangerand is door een man, die, toen de trein van Cannes vertrok, nog op het aller laatste oogenblik bij de Engelsche in den coupé sprong. De handbagage van de Engelsche bleek bij aankomst te Nice gestolen, doch is later, in de buurt van het station, op straat teruggevonden. De toestand van de vrouw is hoogst zorgelijk. Te Aken heeft zekere Jozef Kirch zijn vrouw in koele bloede doodge stoken. Kirch had vroeger zijn vrouw geexploiteerd, en was daarop veroor deeld tot een gevangenisstraf van een jaar. Toen de straf om was wilde zijn vrouw niet meer met hem te doen hebben. Zij nam haar intrek bij vrouw Wenn, aan de Krugenofen, die een winkel in oude rommel hield. Beide vrouwen dreven voor gezamenlijke reke ning deze zaak. Maandagmiddag kocht Kirch een groot mes en begaf zich naar de woning van zijn vrouw. Hij trof haar in de benedenverdieping aan en zei tot haar: „Hier heb je een pakje". De vrouw nam het pakje aan en wilde zich verwijderen. De onverlaat haalde toen plotseling het mes te voorschijn en poogde de vrouw te steken. Deze sprong op zij, doch hij greep haar bij de ro.kken vast en stak het mes haar in de borst Het wapen drong acht centimeter diep in de borst en doorboorde het hart. Het slachtoffer gaf een vreeselijken gil en stierf bijna oogenblikkelijk daarna. De moordenaar wilde vluchten, doch ge buren waren op den doodsgil der vrouw toegeschoten, grepen den onverlaat aan en leverden hem over aan de politie. Kirch staat in Aken bekend als een laag mensch. Hij had vroeger ook al eens wegens mishandeling met den rechter kennis gemaakt. Uit Boedapest wordt aan het Berliner Tageblatt geseind over een buitenkansje, dat de Hongaarsche regeering zich heeft weten te verzekeren. In Zevenbergen zijn hier en daar aardgasbronnen, die enorme hoeveelheden brandbaar gas voortbrengen. Een der grootste bronnen bevindt zich nu in het district Kissar- mas bij Klausenburg. Deze levert age- lijks naar schatting 860,000 Ms, hetgeen ongeveer evenveel is als uit ongeveer 140 wagons steenkool verkregen kan worden. De bron is 370 meter diep en het gas dringt met zooveel geweld naar de oppervlakte, dat de aarde er van beeft. Het gas brandt met een licht gele vlam en geeft enorme hitte. De regeering heeft deze bron aangekocht. Zij wil met het gas de groote steden in Zevenbergen en ook het op 400 K.M. gelegen Boedapest verlichten. Ook aan de nijverheid wil zij gas leveren. Een desbetreffend wetsontwerp ligt reed9 gereed op het ministerie van financiën. Optimisten spreken van een opbrengst van honderden millioenen 's jaars. Uit Portici wordt gemeld, dat Zondag een aardstorting heeft plaats gehad op den top van de Vesuvius, waardoor een nieuwe krater is ontstaan van 300 bij 80 meter. Een sterke aardschok was daarvan het gevolg. Het hoofdstation van den kabelspoorweg op den berg en twee woningen van gidsen zijn daar door beschadigd. Nog telkens worden kleinere aardschokken gevoeld. Het lijkt of de top van den berg is afgeslagen. Persoonlijke ongelukken hebben daarbij niet plaats gehad. Iu de door pest besmette streken neemt de sterfte geleidelijk af, uitge zonderd te Moekden. De internationale conferentie tot be strijding van de pest komt den 3 April te Moekden bijeen. De Japansche dr. Ohtruki heeft aan de „New York Herald" medegedeeld, dat hij te Tiehloeug de aanwezigheid van pest-bacillen heeft geconstateerd niet alleen in de longen en de milt, maar ook in de hersenen en de uit werpselen der lijders Onder de ezels in de mijnen van Foeshoen heerscht een groote sterfte; ook in de lijken dier dieren zijn pestbacillen waargenomen. Dat zijn de eerste bekende gevallen van pest bij dieren. Ook in de lijken van honden te Tsjang Tsjoen werden bacillen ontdekt, gelijkende op die van de pe ff. Te Kwang Tsjeng Tse zijn 18 van de 19 geneesheeren van het hospitaal door de pest aangetast en overleden. Men heeft besloten het gebouw aan de vlam men prijs te geven. Aan de Times wordt uit Bombay (Engelsch-Indië) gemeld De pest neemt op onrustbarende wijze toe. Het aantal sterfgevallen is in een week tijd met 6000 vermeerderd. Punjab en Bengalon zijn het hevigst geteisterd. In Bombay verwacht men ook een erge bezoeking van de pest. De pest, die daar onder de ratten woedt, bereidt er de menschen op voor. De St. Petersburgsche Rjetsj verzekert, dat Russische en andere buitenlandsclie kooplieden te Charbin klagen over de bezwaren, die de Chineesche autoriteiten den uitvoer in den weg leggen. In de dorpen wordt de militie bewapend. In Oostelijk Mantsjoerije duiken groote rooverbenden van Tsjoentsjoesen op. De regeering wakkert de haat tegen de Europeanen, die door de pest nog is verhoogd, aan. Naar het heet, zijn bij Zisikar 160,090 man geregelde troepen samengetrokken. Er wordt druk geoefend in het militaire seinen en schieten. Evenals in 1900 heerscht op alle wegen groote opwinding. Vele Chineezen ver laten Wla'iwostok. Men beschouwt in het Verre Oosten den toestand als ver ontrustend. Verschillende Petersburgsche corres pondenten melden, dat de nota van China aan Rusland nopens het verdrag van Februari 18j1 in de kringen van de Russische regeering een zeer ongun- stigen indruk maakt, omdat China erin schijnt terug te keeren tot zijn vroegere standpunt en zijne verzoenende houding weer laat varen. Volgens een telegram aan de Morning Post, heeft het Russische ministerie van buitenlar.dsche zaken over de zaak een mededeeling aan de pers verstrekt, waarin zij het misnoegen van de Rus sische regeering over die nota sterk uitspreekt. Het Nowoje Wremja dringt er weer op aan, dat Rusland tot China een ultimatum zal richten. Het blad betoogt, dat verdere onderhandelingen metChina nutteloos zijn. Het Petersburgsche Telegraafagent- schap meldt, dat de Russische gezant te Peking opdracht heeft gekregen, een nota te doen toekomen aan het Wai- Woe-Poe (dep. v. buit. zaken), waarin wordt verklaard, dat de Russische re geering het antwoord der Chineesche regeering over de beperking van den Russischen handel door monopolies en over de instelling van Russische consu laten in het Kobdo-gebied, beschouwt als een bewijs van onvriendschappelijke gevoelens van China jegens Rusland. De Russische regeering dringt er bij de Chineesche regeering op aan, de ge volgen te overwegen, die onvermijdelijk zouden moeten voortvloeien uit de ver breking van de vriendschappelijke be trekkingen tusschen China en Rusland. flnatseiyii üieuwg. Heuscleii, 15 Maart. Door een 50-tal ingezetenen is een adres verzonden aan de N. V. Gasfabriek te Helle- voetsluis, met verzoek den heer Duijnj ga°fitter aan de fabriek alhier, te willen verbonden houden. Er was n.l. sprake van dat genoemde D. na 1 April niet meer als zoodanig hier zoude werkzaam zijn. Het adres bevat o. m. de namen van burgemeesters en wethouders en leden van den gemeenteraad, alsojk van de voornaam ste gasverbruikers. De lente is in aantocht. Een bericht gever deelt on3 mede dat hij Maandagmor gen een ooievaar zag op den „Overlaat", tusschen Besoijen en Drongelen. We zullen dus langbeen ook wel spoedig hier zien. Gisteren ia de eerste spade in den grond gestoken, om de fundamenten te graven voor de te bouwen M. U. L. O. school. Het bouwen zal nu ook geregeld volgen. Het werk moet in 3 maanden gereed zijn. Werkendam. Door stemgerech tigde lidmaten der Ned. Herv. kerk alhier, is Zaterdag 11. bij stemming uitgemaakt, dat de kerkeraad de eerstvolgende tien jaren zichzelf zal kunnen aanvullen en predikanten benoemenzooals h ij dat recht totheden bezat. Er stemden voor den Kerkeraad 33 en voor een Kiescollege 25 personen. Hedenavond te 7.30 uur zal er in de Nutszaal een specialiteiten-voorstelling zijn, onder leiding en medewerking van den heer Kievits van Rotterdam. llrakel. Lidmaten der Ned. Herv. gemeente alhier hebben bij stemming uit gemaakt, dat het beroepen van predikanten en het benoemen van kerkeraadsleden de eerstvolgende tien jaren door hen zal ge schieden. Dussen. Toen A. S., Zondagna middag een roeitochtje wilde gaan maken, en over een vrij diepen sloot moest springen eer hij bij de boot was, brak onder het springen de polstok midden door. A. S. en het dochtertje van F. H., 't welk bij hem op zijn rug hing, kwamen beide in de sloot terecht. Met vrij wat moeite werden ze op het droge gebracht. 9 dezer werd door den heer districts schoolopziener en een vertegenwoordiger van den Rijksbouwkundige, school en on derwijzerswoning in wijk C opgenomen en goedgekeurd. Een woord van lof aan directie en aan nemer, voor het degelijk en net werk dat zij geleverd hebben, is hier zeker op zijn plaats. Gameren- Door stemgerechtigde manslidmaten der Ned. Herv. kerk is j.l. Zaterdag besloten het beroepen (indien noodig) van predikanten en het verkiezen van kerkeraadsleden voor de eerstvolgende 10 jaren aan een kiescollege op te dragen. Geertruidenbeivs. Tot klerk bij de posterijen en telegrafie alhier, is benoemd de heer Chr. L. van Pesch te Gel drop. 'sGravemoer. De werkman J. v. L. alhier, tijdelijk werkzaam te Tilburg, raakte bij het storten van een kipwagen met een paar vingers zijner linkerhand zoodanig beklemd, dat hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen en voor eerst wel niet zal behoeven te werken. Woensdagavond 7 ure hoopt de zen deling Van der Roest in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden, om over zijn zendingsarbeid te spreken. Mej. C. M. Stoorvogel te Breda, be noemd tot onderwijzeres alhier en tevens te Sliedrecht, heeft de benoeming naar deze gemeente aangenomen. Den 1 April hoopt zij in functie te treden. Ulederhemert. Uit het Westland zijn alhier aangevoerd 80 H.L. schoolmees ters, een zeer vroege aardappelsoort. Deze aardappels, die in kweekkassen hebben gestaan, vertoonen al flinke uitloopers (scheuten) en zijn in komkommerkisten verpakt, om beschadiging der scheuten te voorkomen. Zij, die deze soort willen ver bouwen, krijgen het leggoed gratis, wanneer de aardappels boven den grond staan per hont f 50 voorschot en bij levering om streeks half September of zoo noodig vóór dien datum f 2,50 per H.L. Nieu wend ijk. Als een zeldzaam heid deelt men ons mede, dat bij W. Wij nans een schaap vier jongen ter wereld bracht, die allen springlevend zijn. Poederoffen. Vrijdag had T. B. alhier, met het voerbietensnijden net onge luk, doordat hij met zijn handen te dicht bij het mes kwam, dat zijn vingers door de snijmachine werden gegrepen. Hij verloor hierbij het bovenste lid van zijn pink en benadeelde drie zijner vingers. Dr. Warnsink uit Brakel verleende hulp. De bedrijvigheid op het land wordt met den dag drukker. De arbeiders hebben hun handen vol met spitten en uitgelokt door het mooie weer der laatste dagen heeft men een begin gemaakt met zaaien van zilverjuintjes en het poten der aardappelen en brengt men reeds vee naar de weide. Raamsdonk Op de Zaterdag 1.1. ten huize van mej. Floris gehouden aan besteding, werd de levering van 50 balen lijnmeel aan de landbouwvereeniging aan genomen door den heer J. Oome te Ooster- hout k f 10,48 per 50 Kg. De voorzitter der vereeniging deelde mede, dat de prijs van 't lijnmeel in 't pakhuis f 10,65 is. Sprang. Maandagmiddag trof den schoenmaker K. Spierings, werkzaam aan de stoomschoenfabriek van den heer Z. te Kaatsheuvel het ongeluk bij het ontploffen van de benzinelamp zijn aangezicht te ver branden. Gelukkig wist men spoedig zijn kleeren die reeds vlam hadden gevat, te dooven. De ijlings ontboden geneesheer dr. R. verbond de bekomene brandwonden. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangente Gorin- chem 11 zalmen; teWoudrichem 123 zalmen; te Brakel 3 zalmen; te Haaf ten 4 zalmen te Herwijnen 3 zalmen, te Heilouw zalmen en te Roesum 0 zalmen. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor de zalm 1 1.07 k f 1.33 per half kilo. Te Woudrichem gold de zalm f 1.00 k f 1.41 per half kilo. Door het hooge water kon er met de zegen niet worden gevischt. kerknieuws. Loon op zand. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. alhier ds. C. B. Holland te den Ham. Sprang. Ds. P. deLoozen v. Waarder, waarop door de Ned. Herv. Gem. alhier, toezegging van beroep werd uitgebracht, heeft voor deze toezegging bedankt. Sleeuwjjk. De heer W. van 't Sant heeft her beroep van de Ger. gem. te Oost- burg aangenomen en voor die van Blokziil. Gramsbergen en Tweede Exloërmond be dankt. Woensdagavond ten half zeven ure zal d?. P. H. de Jonge voor de Ger. gem. alhier optreden en alsdan een biduur voor het gewas houden. BurseriJlke ^taud. Werkendam, van 3 tot 9 Maart. Ondertrouwd Dirk Verhey, 23 j. en Neeltje Cornelia Lijntje Hoogendoorn, 23 j. Geboren: Hendrikus Johannes Theo doras, z. v. F. C. W. van Son en A. Nagtzaam; Jacobus Arie, z. v. L. Hoo gendoorn en C. C. van Oord. Overleden: Cornelia Kieboom, 3 m. Ingekomen van: De Werken, J. C. Konings en gezin, en P. Kloots en gezin Almkerk, B. C. van Os; Kedichem, H. van Drenth. Vertrokken naar: Hendrik-Ido-Am- bacht, P. C. Heijstek en vrouw; Hille- gom, M. S. Gaij Schiedam, J. N. Poot en gezin. De Werken en Sleeuwijk van 3 —9 Maart. Geboren: Barend Gerrit, z. v. B. G. Damen en M. van der Schuit. Overleden: Arnoldus den Dekker, 79 j. wedn. van O. Brienen Vertrokken naar: Almkerk, D Mons- houwer en echtg.; Rotterdam, T. van der Schoot; Woensel, C. Baks. Veen, over de maand Febr. Geboren Pieternella, d. v. M. v. Vuren en J. V rbeek. Overleden: Cornelia Duyser, 30 j Coruelis Bastiaan Duyser, 56 jCorne lia v. Rijswijk, 47 j. echtg. v. Fr. Rijs wijk; Gerrit Verbeek, 69 j. echtg. v. J. Brouwer. Wijk en Aalburg, van 16 tot 28 Febr. Geboren: Bastiaan, z. v. C. de Waal en A. Bouman. Overleden M. D. van Veen, 86 j. wed. van M. v. d. Linden D. Bleijen- berg, 4 m. z. v. E Bleijenberg en P. v. Bergeijk. Almkerk, van 16 tot 28 Febr. Geboren Barend, z. v. G. Biesheuvel en F. Bouwer; Geertruida Adriana, d. v. H. Nieuwenhuizen en E. A. v. Oud- heusdenMaria, d. v. M. v. Rosmalen en H. v. d. Stelt; levenl. aangegeven kind van het mannel. geslacht, van J J. van Rijswijk en E. G. Scheurwater. Overleden: Neeltje van Wijk, 18 m.; Abraham Willem de Graaf 13 m.Gerrit Hendrikus van Gooi, 19 j. Vertrokken naarDe Werken en Sleeu wijk, B. van Breugel en P. Vink. Ingekomen van: Dussen, M. F. v. As en gezin Ottoland, B. Koolwaaij en gezin Andel, M. J. v. Herwijnen. Waspik, van 15 tot 28 Febr. Geboren: Laurentius Bartholomeus, z. v. G. Roksnoeren A. C. Hooijmayers; Johannes, z. v. F. Heesters en H. Christ; Wilhelmus Adrianus, z. v. B. Th. J. Langerwerf en M. J. van Dinteren. Overleden: J. v. d. Loo, 85 j.; L. B. Roksnoer, 5 d.; M. Ch. de Ruijter, 30 j.; A. Kamp, 73 j. Ingekomen vanWoensel, Ja. van Baardwijk. Vertrokken naarAntwerpen, M. Poppelier. 's Gravenmoer, van 128 Febr. Ondertrouwd: N. H. van Dalen, 37 j. en J. C. Dekkers, 33 j. Geboren: Adriaan, z. v. P. Rutiers en P. A. Pruijssers Overleden: Machelina Rutters, 84 j., wed. van H Ludérus. Ingekomen van: Giessendam, G. de Geus, G. Hatenboer, K. de Geus, J. de Geus, M. de Geus, G. de Geus; Ooster- hout, C. A. Blok; Giessen, P. A. Ver hagen Raamsdonk, C. Rutters. Vertrokken naar Geertruidepberg, P. J. Tak en C. TakBarneveld, J. C. MaillijGinneken, A. van der Dussen Berkel en Rodenrijs, W. K. Dekkers en H. van BeekDelft, A. Warre Nieuwveen, M. de Geus; Naaldwijk, J. van Beek; Waspik, A. H. van Gooi. Drongelen, over de maand Febr. Geboren: Adriana Johanna, d. v. P. Schaap en P. S Scherpenisse. Nederhemert, over de maand Febr. Geboren: Bertus, z. v. J. D. v. d. Oever en W. v. Rees; Jan, z. v. A. Schreuders en K.Spiering; Johan Wou ter, z. v. H. v. d. Zalm en M. M. v. Heemskerk. Overleden: Evert Hendrikus van Aalst, 3 jJan de Weerd, 9d.; Dirkje Bodiner, 6 m.; Johanna Adriana van de WerkeD, 2 j.; Adrianus Bruijgom, 59 j. Sprang, over de maand Febr. Geboren: Adrianus, z. v. C. J. Hulst en M. Factor; Cornelis Arnoldus, z v. J. W. B. van Schuppen en .J. J. Brie nen Maarten Teunis, z. v. C. v. Thielen en E. van BeekBertha, d. v. J. v. d. Velden en A. v. WezelPieter Cornelis, z. v. J. M. Wertber en F. de Haan Christina Adriana, d. v. C. J. v. Heijst en J. Klootwijk. Overleden: Willemina Josina de Rooij, 9 mnd Jan Nieuwenhuizen, 80 j. echtgen. v. E. TreffersCornelis Boer, 22 j Brakel, over de maand Febr. Geboren: Gerritje, d. v. C. Vervoorn en B de Jong; Anton, z. v. A. Ver voorn en E. van Weelden Karei, z v. B. v n Zanten en D. C. van Wijk; Jielis, z v. D. van Heusden en M. Ver steeg Egbert, z. v. P. Klop en T. den Tek Johannes, z. v. J. van der Linden en A., van Wijgerden. Overleden: Arie van Baaien, 65 j., wed. van J. van der Nat; Aartje van Wijgerden, 67 j.; Elias van Daalen, 66 j., wedn. van J. C. van der Ven Maria A. van Dalen, 11 j.; Arie Ver steeg, 78 j., wedn. van J. J. van Wij gerden. Pouderoijen, over de maand Febr. Geboren: Hendrik, z. v. A. van Driel en W. Bouman Anton, z. v. C. Have- laar en A. Baks; Willem Willemse, z. v. C. W. van Ballegooijen en J. J. van der Zalm Johanna Joziena, d. v. C. Hasselinan. Overleden Willem van Giessen, 5 w.Judik de Boef, 30 j., echtg. van W. Bok. Meeuwen, over de maand Febr. Geboren Cornelis, z. v. A. J. Lank- haar en M. Verschoor. Overleden: Gerrit Vos, 81 j. Ingekomen van Hooge- en Lage- Zwaluwe, M. A. van BommelHedik- huizen, M. J. Heijmaus; Dussen, M. E. van Dijk Wijk c.a., G. Schouten. Vertrokken naar Dussen, D. Snijders Capelle, G. van DrunenDussen, C. van Drunen. De „Reichsanzeiger" publiceert een verordening van de landspolitie, waarbij de invoer uit Nederland van hooi en stroo, voor zoover dat niet voor embal lage dienen moet, in Duitschland ver boden wordt, ten einde het uitbreken van mond- en klauwzeer te voorkomen. Het hoofdbestuur van den Nederland- schen Sigarenmakers- en Tabaksbe- werkersbond heeft in een gisteren te Amsterdam gehouden vergadering met algemeene stemmen besloten een krach tige actie te voeren tegen het ontwerp van minister Kolkman, tot heffing van een debietrecht op tabak. De wijze, waarop deze actie gevoerd zal worden, werd nog niet vastgesteld. Op 20 dezer wordt nl. te Utrecht een bijeenkomst gehouden van bovenge noemd hoofdbestuur met de hoofdbe sturen van den Chr. Tabaksbewerkers- bond, den Katholieken Tabaksbewerkers- bond en de Federatie van Sigarenmakers en Tabaksbewerkers. Hier valt een be sluit of men al of niet gezamenlijk tegen het ontwerp agiteeren zal, zoodat dit door den Nederl. Boud afgewacht dient te worden. Aan de D. Ct. wordt geschreven Het dragen van een vasten bril (geen lorgnet) zoowel in als buiten dienst is toegestaan aan miliciens, voor wie dit mede in verband met de omstandigheid, dat zij reeds vóór hun in dienst treden gewoon waren een bril te dragen door den militairen geneeskundigen dienst noodzakelijk wordt geacht. In het jaar 1912 zullen slechts twee lichtingen landweer onder de wapenen worden geroepen, en wel die behoorend tot de lichtingen 1907 en 1910. Het is den minister van oorlog ge bleken dat door sommige commandee- rende officieren er naar wordt gestreefd, om uitsluitend z.g. onzijdige bladen in de cantines ter lezing te liggen. Van oordeel zijnde dat dit streven in den regel neerkomt op hel ter lezing leggen van bladen van een eenzijdige kleur en dat het wenschelijk is, om ook tegemoet te komen aan het ver langen van hen, die behoefte hebben aan bladen of tijdschriften overeenko mende met hunne politieke of gods dienstige richting, zoo is door den minister bepaald, dat, voor zooveel de geldmiddelen der cantines zulks toelaten, bladen ter lezing moeten worden gelegd van verschillende richting, mits zij zijn gematigd en hun inhoud niet strijdig zij met de krijgstucht, met de goede zeden of met de bestaande maatschap pelijke orde. J. v. M te Hoeven (N.-Br.). wa9 door de rechtbank te Breda veroordeeld tot 2 dagen hechtenis of f 10 boete, wegens dronkenschap en werd Vrijdag door de politie opgehaald om zijn straf te on dergaan. Maandag kwam hij weer thuis; Getrouwd: Cornelis Wittebol, 22 j. en Huibertje van Dongen, 26 j.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2