eene flinke Dienstbode, P.G., VERKOOP ERFHUIS/" eenigen INBOEDEL, ais: WEI li* Roerende Goederen, j Weiland. L.VAN BLADÊUZonen, en ti VOORJAARSCOLLECTIE COMPLEET is. L. J. VEERMAN Boekhandel - HEUSDEN. Hoeden- en Pe azijn Firma JAN W. LIPPUS, nette DIENSTBODE, Prikwaard. VERKOOPEN: Verder INBOEDEL Scheepsaf braak, Mooie genezing te Nijmegen. Notaris Kerkhoven te Werkendam, Notaris ZIJNEN DE GIER te Heusden publiek te verkoopen: Openbare Verhuring Deurwaarder FRIED LI een nieuwe zes-persoons BRIK, een partij Aardappelen; Notaris Kerkhoven te Werkendam, publiek verhuren: De Notaris J. J. van der Kaaden, Herverzekering Gratis. Levering van Bauquetteo, Kransen enz. hij was toen zoo woedend op zijn vrouw, omdat deze de f 10 boete niet betaald had, dat hij haar bij de keel greep en haar wilde worgen. Met een mes bracht hij haar verschillende sneden in den hals toe. Op het hulpgeroep van de vrouw snelden de buren toe, die haar ontzetten. De toestand van de vrouw is van dien aard, dat zij niet naar het gasthuis vervoerd mag worden. De man is dadelijk gearresteerd en naar Breda gebracht. Met het oog op de suikerdiefstallen, welke in de laatste dagen aan boord der schepen op de rivier te Rotterdam plaats hadden Vrijdag werd weder aangifte gedaan van de vermissing van 7 balen van een der Hansa-schepen werd Vrijdagnacht door de rivierpolitie ge surveilleerd. Omstreeks half drie werden twee roeibooten ontdekt, waarin zich vijf personen bevonden, als proviand- vaarders en bootwerkers. Toen zij zich door de politie ontdekt zagen, wierpen zij negen leege zakken overboord, welke zij blijkbaar bij zich hadden om met suiker te vullen. De politie moest van de revolvers gebruik maken om de booten tot stilstand te brengen. De bekende paardrijder mr. H. Visser, een in de sportwereld welbekende figuur, een vlot ruiter, die al sinds jaren met zijn springpaarden deelnam aan con- cours-hippiques, is Zaterdag te 'sGraven- hage door een noodlottig ongeval om het leven gekomen. Toen hij op het Alexauderveld een morgenrit maakte, sloeg zijn paard op hol en wierp den ruiter af. Mr. Visser werd bewusteloos opgenomen en in het naburig politie posthuis binnengedragen, waar hij kort daarna overleed. Het bleek dat hij door den val een schedelbreuk bad gekregen. De overledene was 44 jaar oud. Betreffende de vergiftiging te Haar lemmermeer wordt nader gemeld dat er een bijzondere verhouding bestond tusschen de vrouw van den overleden Hoogenhout en de buurman van Exter, wiens vrouw ongeveer 6 weken geleden onder verdachte verschijnselen is over leden. De gearresteerde van E. is naar Haarlem overgebracht. Het geheele geval heeft een treffende overeenkomst met de vergiftigingszaak voor een jaar of 15 te Lisse en te Sas- senheim. Ook daar een gehuwde man en een gehuwde vrouw, die ongeoorloofde ver standhouding met elkaar hadden. Ook daar vergiftigde de man eerst zijn eigen vrouw en daarna den man van zijn buurvrouw. Want dat vrouw Hoogen hout zelf schuldig staat is nog niet gebleken hoewel haar medeweten van wat er voorviel algemeen wordt ge loofd. Van Exter ontkent alles, ook de ongeoorloofde verstandhouding tusschen hem en vrouw Hoogenhout, Hoe netjes het huishouden van Van Exter werd onderhouden blijkt het best hieruit dat nu nog urine van de overleden vrouw aanwezig was. Daarin werd arsenicum gevonden, een kwaad ding voor Van Exter. Een later bericht luidt Op last van de justitie te Haarlem is vrouw Hoogenhout uit de Nieuwe Meer, verdacht van medeplichtigheid in de vergiftigingszaak aldaar, naar Haarlem overgebracht en in het huis van bewaring opgesloten. Op de Bredascbe baan bij Rozendaal kreeg Zondag een berucht persoon van het Heike, zekere De R., in de herberg van A. v. M. met dezen woorden over te betalen vertering. Hij wilde den kastelein te lijf, die toen een revolver greep en een schot loste, dat De R. in den buik trof. De man is in het gasthuis opgenomen en verkeert in levensgevaar Omtrent een drama, hetwelk Vrijdag avond te Amsterdam plaats had, wordt gemeld De heer A. van Tienhoven, medisch student, wonende Amstel 116, zat voor zijn semi-arts-examen te studeeren, toen hij plotseling werd opgeschrikt door een schot en luid gillen in het belendende perceel 118. Hij wierp het venster open en keek naar buiten, juist toen de inwoonster van het bovenhuis vloog, gillende: „O, God, ze hebben iemand bij me vermoord, help, politie!" De heer Van T. ijlde naar buiten en bood den politieagent, die op het alarm opmerkzaam was geworden, aan, met hem mee te gaan, om, zoo noodig, de eerste medische hulp te verleenen. Tezamen gingen zij nu de woning van mej. Krug binnen en naar boven, naar de kamer van een bij haar inwo nende kellnerin, mej. Gorrie Smit, waar liet onheil moest zijn geschied. Daar vonden zij de ongelukkige kellnerin op den grond liggen met een schotwond in de rechterslaap, en over haar heen het lichaam van een militair met een schotwond in het hoofd even boven het oog. Bij de jonge vrouw bleek de kogel de rechterslaap in en het achterhoofd uit te zijn te gegaan. Toen de agent en de heer Van T. ter plaatse kwamen lag zij reeds te ziel togen en weldra gaf zij den geest. De militair was reeds een lijk toen men hem vond. Op <len grond, vlak bij het tweetal, lag de revolver, waarmee blijk baar de daad was gepleegd. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd en weldra was de betrokken afdeelingschef met eenige rechercheurs ter plaatse, om het eerste onderzoek in te stellen. Uit dit onderzoek bleek, dat de jonge man, A. H. genaamd, sinds eenigen tijd met de jonge vrouw een betrekking onderhield. Zijn ouders, gezeten burger- menschen, keurden deze verbintenis echter af en deden al het mogelijke om haar te verbreken. Ten slotte was het daarbij zoo ver gekomen, dat zij zijn kleeren hadden weggesloten, ten einde hem te beletten, de jonge vrouw op te zoeken. Hij had toen Vrijdagavond zijn mili taire uniform aangetrokken en was toch near haar woning gegaan. Wat daar tusschen hen beiden is voogevallen zal wel eeuwig onbekend blijven. Zeker schijnt echter wel te zijn, dat A. H. eerst zijn geliefde heeft neer geschoten, om daarna de hand aan zich zelf te slaan. Hij bleek nog een doos met 50 patro nen in zijn zak te hebben en had dus vermoedelijk z'n vreeselijke daad vooraf beraamd. Vrijdagavond omstreeks kwart voor achten stond eensklaps de hooiberg van P. Rodenburg, aan de Schans te Óver- schie, in brand. Een wielrijder had gezien, dat vier verdachte personen het erf verlieten en volgde hen naar Rotterdam, waar zij op zijn aanwijzing zijn ingerekend. De woning met stallen en schuren zijn behouden. De met een sleep van Rotterdam voor Ruhrort bestemde sleepboot „Eli sabeth", eigenaar Kleinpas, te Grieth, zonk Vrijdagmiddag bij Rees, tenge volge van het springen van den kei el, waardoor een lek ontstond. De bemanning, de kapitein, diens vrouw en 4 scheepslieden, konden zich ternauwernood redden. Het portret dat wij hier weergeven is dat van den heer J. A. Andriesse, wonende te Nijmegen, 52 Bloemerstraat. De heer An driesse, die met opgewektheid zijne 62 jaren draagt, vervult iederen dag zijn werk van besteller aan het station. Zooals bij vele oude menschen, had de gezond heid van den heer Andriesse in de laatste tijden een plotseling verval uH.Born, getoond, en het is dank de Pink Pillen dat hij het kwaad heeft overwonnen en dat hij een nieuw tijdperk van gezondheid heelt aange vangen. „Ik moet u wel mijn compliment maken, schrijft hij, over het heil dat ik van een behandeling met de Pink Pillen heb ondervonden. Ik was sedert eenigen tijd beginnen te lijden aan allerlei kleine ongemakken en ik vroeg mij af of ik niet in het tijdperk der gebreken van mijn leeftijd was aange komen. Ik had geen eetlust meer, ik leed aanhoudend aan hoofdpijnen. Ik voelde mij zwak en mijn spijsvertering was slecht. Bovendien ondervond ik een soort van zenuwuitputting. Zoo was ik dus in het geheel niet goed en wat mij zoozeer bedroefde, was dat alles wat ik gedaan had om mijn gezondheidstoe stand te verbeteren, om te genezen, niets had uitgewerkt. Men heeft mij toen de Pink Pillen aangeraden. Ik heb die genomen en na verloop van een week, was ik reeds een heel ander mensch. Al mijne ongesteldheden en kwalen zijn in weinig tijd verdwenen en nu ben ik, ondanks mijn leeftijd, weer even vlug als vroeger." Men kan de menschen van leeftijd niet genoeg aansporen, de kleine onge makken waaraan zij lijden niet zoo maar klakkeloos op rekening van hunnen leeftijd te stellen en zich daarom onge neeslijk te achten. De grijsaards moeten zich oven goed verzorgen als de jongeren, eti indien zij zich behandelen met de Pink Pillen, hebben zij alle kans al hunne krachten terug te vinden en lang nog dien toestand, dien men een fris- schen ouderdom noemt, te bewaren. Wij moeten er aan denken, dat de Pink Pillen een uitmun end weder- vernieuwer van het bloed, een wonder dadig versterker der zenuwen zijn. Zij genezen: bloedarmoede, bleekzucht, al- gemeene zwakte, maagpijnen, schele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht, ver schietende pijnen. Verkrijgbaar k fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Her- togenbosch. Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van G-ils, Apotheek te Waalwijk,, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Aa it bested ingen. 4fl«*o;> lanbestediiiseii. ItrirU CbierichlfTt. llottcnlamschc eicrenrciling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 78821 stuks. Hoendereieren van f 3,30f 4,85 per 100 stuks. Bcucikii-Langstraat, 14 Maart. Bij den slech ten gang van zaken jp. den hooihandel komt naar de beste soorten wel eenige meer dere vraag, maar in het schrale pakhooi gaat zeer weinig om. Zoowel hooi- als stroo prij zen blijven vrijwel stationair. Men be steedt voor eerste soort hooi f 12 a f 13, mindere kwaliteit f 9 a f 11, Bchraal pershooi f6 a f 7 en roggestroo f 10 a f 11 per 500 K.G. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 10 Maart 2 16 M. 2. 2 M. N A.P. 11 2 11 1.77 12 1.88 1.62 13 1.78 1.54 Waterhoogte Maastrich t (brug). 13 Maart 0.73 M. boven 0. 14 1.51 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 13 Maart 3.13 M. boven 0. 14 2.86 Al degenen, die wat te vor deren hebben van-, verschul digd zijii aan- of onder hunne berusting hebben bescheiden, titels betrekking hebbende op of behoorende tot de na latenschap van den Heer M. D. VAN VEEN, gewoond hebbende te Aalburg en al daar ©verleden den 24 Februari 1911, worden verzocht daarvan uiterlijk 1 APRIL a.s., opgave, betaling of afgifte te doen ten kantore van Notaris ZIJNEN DE GIER te Heusden. Te Heusden wordt ^evrna^d, met 1 Mei a.s., of eerder, eene als Meid-alleen, P. G., en van goede getuigen voorzien. Brieven onder letter A. G. a.li. Bureau van dit blad. Gevraagd te Helmond met 1 Mei als meid alleen, v. g. g. v., loon f120 buiten verval. Brieven onder letter B. H. aan 't bureau dezer courant. zal Zaterdag;: 4 April as, des v.m. 44 uur, op de Prikwaard, onder A 1 m k e r k, publiek verhuren Voor den heer W. DE ROON, over het seizoen 1911, ongeveer 85 Hectaren best lAeiland, in perceelen, op de Prikwaard, nabij den Nieuwendijk, onder deWerken, Almkerk en Dussen. Dagelijks aanwijzing door den wachter Om CONTANT GELD is voornemens om op DINSDAG den 21 MAART a.s., des voormiddags om 10uur, voor de erven van den heer M. D. VAN VEEN te Aalburg, te zijnen sterfhuize stoelen, tafels, ledikanten, bedden, dekens, kachel, canapé, chiffonière, kasten, schil derijen, spiegels, ornamenten, aarde- en glaswerk, eenige zilveren- en gouden werken, klok, karn en tobben, vuurplaat, een partij hooi, ladders, tilbury en rolwagen en het geen verder zal worden voorgebracht. Alles te bezichtigen 's morgens voor den verkoop. VAN A <1 verlcti t lëu. te Heusden, is voornemens op II a a u (1 a g 2© II aart 4914. des voormiddags 4© uur, ten huize van G'. VAN MERSBERGEN, landbouwer wonende te Heusden, Oude- Manhuisstraat, in het openbaar, tegen contant geld, te Al de tot diens faillissement behoorende bestaande uit:. een aftandsch Paard, mak bij den weg, Haverstroo, Gerstenstroo, opgebonden bos sen Strooisel, Krombossenstroo, Hooi, Rij tuigen, Karren, Paarden- en Rijtuigtuig, zware Boomkettingen, een grooten hoop Mest, Arreslede, Ploeg, Eggen, Wielen met as, Brandhout enz. v als: Kasten, Stoelen, Tafels, Ledikanten, Bedden, Potten en Pannen enz. Te zien Zaterdag 18 Maart 1911, van f. 's morgens 9 tot 12 uur. De verkooping geschiedt ten verzoeke van den WelEdelGestrengen Heer Mr. M. v. d. HEIJDEN, Advocaat-Procureur te 's Herto genbosch, als Curator in voormeld faillisse ment. Verder wordt VERKOCHT: alles behoorende tot het faillissement van C. E. Leestemakeb te Heusden. t zal Wrfidag n Haart 1911, uam uur precies, bij de Kinderen SCHOEN MAKERS, te Almkerk, publiek ver huren voor 4 jaar: Voor den heer H. Ph. MAAS GEES- TERANUS e.a., 3,19,50 H.A., aan den Broekgraaf, in den Duil, onder Waardhuizen, en 7,87,10 H.A., nabij den Poortweg en aan de Peltsche steeg, in het Uitwijksch veld, in perceelen en combinatiën. Voor Notaris Mr. H. SCHOLTEN, 2,16,20 H.A., genaamd „de Korte 3 mor gen", in den Duil, nabij de Hilsche steeg onder Emmikhoven. Breeder bij biljet omschreven. Notaris K5RKH0VEN te Werkendam, zal Woensdag 2© Haart 1911 nam. 2 uur precies, in het café „WINK aldaar, voor het seizoen 1911, onder Werkendam en Dussen, 42,H.A. weiland op „Steenenmuur", 12,58 „het Klein Zalmpje", 21,38 „den polder Pannekoek", 50,„Keizersguldenwaard, Tienmorgen en Kooiwaard", 23,„den Hoogenpolder". Alles in perceelen. Aanwijzing op alle werkdagen. Inlichtingen ten kantore van den Notaris. te Almkerk, is voornemens om op jfüaterdag 48 Haart 1911, 's namiddags één uur, aan den Loswal bij M. VAN DEN HEU VEL te Nieuwendijk, in het openbaar, om contant geld te veriioopens Voor den Heer A. DE LATER, te Nieuwendijk: Eene groate party waaronder Palen, Balken en Planken, uitstekend ge schikt voor Bruggen,Schoeiingen, Heiningen, Duikers enz. Eén uur vóór den verkoop te bezichtigen. Inlichtingen geeft de Notaris. 2=> J ïleserves fluim f laO.OOO. 4/5 3 °/o T||dgeesllol f E43assikaal f 4,10. 4/4© 3 Tijdgeest lot f 3,— klassikaal f ©.©O. 4/2© 3 0/o Tijdgeest lot f 1,5© klassikaal 1' 0.30 3 Tijdgeest polis f 11.— De Polissen geven 3 loterijen precies dezelfde kansen als 1/20 Staatslot, doch zijn veel voardecliger. Verkrijgbaar te Rotterdam aan het Hoofd kantoor Wijnstraat 16. Te Heusden, bij W. v. HELDEN, Breestraat. Te Veen, bij Tj. JONKER. Te Giesen. ia ij J. v. HER WIJNEN. Toezending naar buiten na ontvangst bedrag plus f 0,15 voor porto- en zegelkosten. Bloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. AANLEG en ONDERHOUD van Prijsopgaaf en teekening worden gratis verstrekt, indien ons het werk wordt opge dragen, anders billijke berekening. Deskundige behandeling van Vrucht boom en. Hinthamerstraat 10, bij de Markt, 's BOSCH, BERICHT, DAT DE Aanbevelend, Firma Jan IV. Lippits iu de grootste keuze aan billijke prijzen, van de goedkoopste tot de fijnste kwaliteiten. l*i4A.CEITfiGE Sorteering op Fluweel in lijst, carton en glas. BOTERMARKT 0 69 en 70. 22 Maart. Min. van Waterataat, de uitvoering van baggerwerk in de rivieren de Maaa, de Bergaehe Maas en den Amer van Créveeoenr langs Henadeo tot Zwal .ere, alsmede in het Hensd.nsch kanaal, de afgedamde Maas, dec mond van het Oude Maasje bij Keizersveer en de Donge Raming f27 0 8 Maart. Min -an Waterateat, de uitvoering van biggerwerk in de Wsal. Raming f 490' ft. Minste inschrijver T. van Haaften, Zaltbommel voor 83445. ff ER K EN BA M. De zetting der boter is dete week Of de markt STlfacts., in de winkelt dut 721/2 ets. pet half kilo. EUren 0 90 de 26 ttukt. SLEED WIJ K. De zetting der loter bedraagt 7 2 et. per half kilo en die der eieren f 0 95 ie 26 ttukt. OOSTERHOUT 14 Mrt. Boter f 1,50 a 1,60 per Kg Eieren f 0,12 en 0,14 de 4 ttukt BESOOIJEN14 Mrt. De prijs der Boter teas heden f 1 48 f 1.58 per Kilo. Aangevoerd 400 KG loeren 0 91 de 26 stuks. GORINCHEM13 Mrt. Op de veemarkt waren aan revoerd 197 runderen 10 nuchtere kalveren, 20 vette varkens 906 biggen, 0 schapen en 00 lammeren De prijzen toaren als volgtzwnre kal/koeien f 230 300, kalfvaarzen f 150 a 250, guiste vaarten ƒ:000 a 000, melkkoeien f 150 a 240, twee-en-een-half jarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f a graskalveren f 00 a 09 nuchtere f 10 a 20, schapen f a lammeren f - a biggen f 7 a 17 per stuk. Vette varkens 261fo a 27 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8 a 8,25 roode dito 7.75 a 8 witte dito 7 50 a 8.25 inl rogge f 5. a 5 50 buitenl dito t' 5.20 a 5.50, gerst f 4.65 4 5.69 haver f 3.25 a 4.-- duivenboonen f a -. blauwe erwt n f a mais 75 pond, f 1.60 a 5 00 alles per heet Boter 68 a 73 ct. per half kilo Eieren f 0.95 <t 1.— per 26. Kippen f 0.00 a 0.00 per stuk. ROTTER DA V13-14 Mrt Op de veemarkt waren heden aangevoerd 954 vette runderen, 1312 magere dito. 284 vette en graskalveren, 1228 nuchtere kalveren, 137 schapen of lammeren, 905 varkens, 215 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen \e kwaliteit 80 2e kw 66 cent, kalveren le kw, 130, 2e kw 100 cl schapen le kw 52 2e kw. 44 et. vette varkens 52 a 54 ct. licht soort 50 a 52 ct. per kilo. Nuchtere fokk«lv>ren f 12.-- a 20.idem voor de slacht f 6. all Biggen f 1.75 a 2 per week Op de botermarkt w rden aangevoerd 62/8 en 33/16 ton m 202 stukken van een haf Ho Prijs le kwali teit f 64 2e kw. f 60 3e kw. f 55 Per half kilo 771/j a 821/j cent. Zeeuwsche eieren 3 60 a 3 80. Overmaassche dito II 80 a 4 per 100 ROTTERDAM 13 Mrt. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 8.50 a 11 75 nieuw f a Rogge f er heet Gtrsl f aChevalier f - - a -. Haver f 7 a 7 50, per 100 kilo, Bruine boonen f 10 ts 13 25 witte fa Erwten f - a I IUUMMM Siwaftat N. I „De Tijieest" Koninkl. Goedgekeurd. Betaalbaar niet f I,per maaud. BELIJDENIS I r ICS Kerkboeken Teksten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3