lleuMlen. 18 Maart. Donderdag werd met goed gevolg te water gelaten van de scheepsbouw werf „Rijn en Maas" alhier, een walenspits, lang 42 M., breed 5,07 M., hol 1,62 M.. gebouwd voor ekening der heeren Van Gorp en Michiel- fen te Rijckevorsel (België). Inmiddels werd de kiel gelegd voor een soortgelijk vaartuig 47 X X 2,30 M., eveneens voor belgische rekening. Onze vroegere stadgenoot, de heer J. Ph. van der Ros, werd in de Dinsdag 1.1. gehouden vergadering van den Gemeente raad te dienden, met algemeene stemmen tot Gemeente-Secretaris benoemd. Werkendam- Woensdagavond j.l waren eenige jongens op het Kerkpad en de Kerksteeg aan 't schieten met een pistool. Een dier jongens mikte op de deur van de nieuwe consistorie der Ned. Herv. Kerk, alwaar juist catechisatie was, en schoot er doorheen met het gevolg dat de kogel tot bij den predikant neervloog. Waar de on voorzichtigheid zoo groot wordt, mag op het gebruik en dragen van verboden wapens wel streng gelet worden. Dinsdag 21 Maart en Woensdag daaraanvolgende hoopt in de Nutszaal alhier op te treden, des namiddags te 7 uur, de weleerw. heer J. J. v. d. Schuit, predikant bij de Chr. Ger. Gem. te Kampe Vrijdagmiddag had de heer G. uit den Biesbosch z'n wagen ingespannen, toen 't paard achteruit liep en door haag en al heen in de haven terecht kwam. Gelukkig kon de bestuurder bijtijds van 't voertuig springen. Met vrij wat moeite konden paard en gerij gered worden. Den dag daarop volgende, reed de land bouwer de W. op den Sasdijk, toen tegenover 't huis van H. J. B. 't paard schrikte en van den dijk reed. Alleen door de schoeiing af te breken konden paard en rijtuig weer op den weg gebracht worden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. iildel In verschillende gezinnen alhier zijn de kinderen lijdende aan water pokken, wat voor de kleinen zeer hinder lijk is. De voerman A. M., vond Woensdag morgen een zijner werkpaarden dood in den stal. Voorwaar een leelij ke schadepost. Terwijl H. v. A. in een hondenkar zat, waarvoor een nog jonge hond was ge spannen, rende het beest met kar en al van den dijk. Ofschoon de kar totaal stuk was, had van A. wonderlijk genoeg, geen letsel bekomen, zoodat hij er met den schrik en de schade afkwam. Ctipelle. Bij de op 14 Maart j.l. alhier plaats gehad hebbende verkiezing voor een lid van den gemeenteraad is ge kozen de heer A. M. Verheijden. Op verschillende plaatsen in deze gemeente zijn de laatste dagen de ruiten der straatlantaarns vernield. Moge de politie de daders van deze laffe vlegelstreken spoe dig een procesverbaal bezorgen. Dussen. In enkele gezinnen alhier heerscht in hevige mate de gevreesde typhus. Er zijn huisgezinnen waarin 3 a 4 lijders aan deze ziekte lijden. emailleren. Aan de pachters van bouwland van de Herv. Kerk, werd tenge volge van het misgewas der aardappelen de halve pacht kwijtgescholden. Ook van landeigenaren, ingezetenen dezer gemeente, ontvingen zij een gedeelte terug. Donderdag had alhier de verpachting plaats van stegen, wegen en dijken, alles het eigendom van den polder. De prijzen waren aanmerkelijk lager, zoodat ongeveer 250 gulden minder werd gegeven dan 't vorige jaar. 's Gravemoer. Op de algemeene vergadering der tuin- en landbouwvereen. alhier, Dinsdagavond gehouden onder lei ding van haren voorzitter, den heer D.Smits, burgemeester, werd na het eerste jaarver slag van den secretarie ook de rekening des penningmeesters over het afgeloopen dienst jaar vastgesteld. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Bosman, penningmeester en P. Rutters werden met groote meerderheid herkozen. Voor den aankoop van kunst meststoffen zal de vereeniging ook dit jaar weder zelfstandig inschrijving openen, doch de bestelling daarvan zal op een algemeene vergadering plaats hebben. De gemeenschap pelijke verkoop van fruit zal ook dit jaar worden voortgezet. Voor de verzending daarvan zal het bestuur voor de leden man den verkrijgbaar stellen tegen den koeten- den prijs. Op voorstel van het bestuur werd besloten een bibliotheek op tuinbouwgebied te openen. In zake klachten over den hoo- gen waterstand in de tuinen over de Vaart zal ook het bestuur der vereeniging een adres aan de regeering richten. Loon op zand. Bij koninklijk besluit zijn de statuten der politiehonden- dressuur, alhier gevestigd, goedgekeurd. Voorzitter dezer vereeniging is de heer D. Smits, burgemeester van 'sGravemoer en secretaris de heer A. Heindrijkx, hoofdagent van politie te Tilburg. Nieuwendyk. Woensdagavond gaf het fanfarecorps „Crescendo" onder leiding van den heer C. A. Walraven in het insti tuutlokaal een uitvoering, uitsluitend voor donateurs en geïntroduceerden. Na een kort openingswoord van den voorzitter werd het programma in volgorde afgespeeld. Acht Dummere werden ten gehoore gebracht die zeer goed werden uitgevoerd. Ook de samen spraken en voordrachten vielen zeer in den smaak. In ieder opzicht kan Crescendo er zich op beroemen een goed geslaagde uit voering te hebben gegeven, welke zeer zeker aanleiding zal geven dat nog velen zich als donateur zullen opgeven. Ten bewijze dat alhier goed vee gefokt wordt kan dienen, dat de landbouwer J. Snoek dezer dagen twee vaarzen verkocht voor f 620. De timmerman J. Groeneberg heeft dezer dagen onder zeer vele blijken van belangstelling den dag herdacht waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij den heer A. de Later. Raauisdonk. Donderdagmorgen ontving mej. de Wed. J. de Bont alhier, uit Duisburg het treurig bericht, dat haar oppassenden zoon Jos. de Bont, varende op eene sleepkaan, aldaar verdronken is. Raanisdonksveer. Woensdag was het voor de leden der gemengde zang- vereeniging „Excelsior" alhier een belang rijke avond. Deze werd niet op de gewone wijze doorgebracht. Nadat een paar stukjes gezongen waren, nam de president het woord om over te gaan tot het uitreiken van een vaandel, hun door de begunstigers geschon ken, terwijl het verdere gedeelte van den avond op genoeglijke wijze werd doorge bracht. Wij hopen van harte, dat het ver kregen vaandel zal bijdragen tot den groei en bloei der vereeniging. Dinsdagavond werd in de school der Ned. Herv. gemeente door de heeren ds. Van Oosterzee en Wanting voor een overvolle zaal een vertooning van lichtbeelden gegeven. Deze lichtbeelden hadden betrekking op een reis naar en verblijf in Nederl. Oost-Indië. Terwijl de heer Wanting het toestel be diende, gaf ds. Van Oosterzee op duidelijke en onderhoudende wijze een verklaring der beelden. Het publiek keerde zeer voldaan huiswaarts. De opbrengst was ten voordeele van het op te richten huis voor zieken en hulpbehoevenden Sprang. Voor enkele weken is door de leden van de afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium" een vak- vereeniging van „lederbewerkers" opgericht, die uit haar midden een voorloopig bestuur kozen. Om nu te komen tot een flinker' ledental, besloot het bestuur een propaganda- avond te houden. Tot spreker werd aan gezocht de heer C. Roestenberg (propagan dist van den R. K. Lederbewerkersbond) van Kaatsheuvel. Maandagavond j.l. werd in het Sprangs koffiehuis deze openbare vergadering gehouden. Op zeer duidelijke wijze zette spr. het nut en doel der vak organisatie voor het talrijk opgekomen pu bliek, uiteen. Moge deze nuttige lezing het zijne bijdragen, dat zich vele arbeiders aan de zijde van deze pas opgerichte vereeni ging aansluiten, om alzoo ook langs dezen weg te komen, tot een goede samenwerking tusschen patroon en arbeider. Woensdag verloor zekere J. zijn geld zakje. Door den eerlijken vinder, die het zakje herkende, werd het aan den eigenaar weer ter hand gesteld. De inhoud bedroeg ongeveer f 12. Donderdag verliet de heer J. B. Meiresonne van Genderen, onze gemeente. Op eikele dagen na, is genoemde heer een vol jaar, als vervangend brievengaarder aan het hulppostkantoor werkzaam geweest. Zijn voorkomend- en behulpzaamheid voor het publiek was van dien aard, dat hij aller achting had verworven. Veen. In een vorig bericht werd ver meld dat het fanfarecorps „Wilhelmina" 25 Maart een uitvoering zal geven voor heeren donateurs, doch dit behoeft eenige verandering, daar ook het publiek van dezen avond gebruik kan maken. Waalwijk. Aan het comité der Prov. Landbouwtentoonstelling alhier, is door den Minister van Justitie vergunning verleend tot het houden eener verloting om daardoor het tekort der tentoonstelling te dekken. Wa§|)ik. Op de Donderdag alhier gehouden voorjaarsmarkt werden aange voerd 213 runderen, benevens 14 bennen varkens. De handel was zeer levendig en er werden goede prijzen gemaakt. De kra mers, in groote getale opgekomen, maakten goede zaken. De uitgeloofde premiën vielen ten deel aanno. 6, J. C. A. de Bont te Waspik, no. 27, Th. van Baardwijk teCapelle, no. 86, J. P. Werther te Sprang, no. 93, A. Pruijsers te Waspik, no. 100, P. v. Heijst te Loon op Zand, no. 119, A. Brouwenste Sprang, no. 133, P. de Baat te Meeuwen, no. 161, A. In 't Groen te Kaatsheuvel. IV|jk. Door den heer M. de Roon alhier is aanbesteed een ijzeren veerpont bestemd voor het overzetveer van Veen op Aalst. De minste inschrijver was de firma Meijer te Zaltbommel voor f 2250,aan wien de levering is opgedragen. Door den heer v. D. werden deze week 12 biggen verkocht voor de som van f 144. De varkentjes waren 6 weken oud en het laat zich begrijpen dat deze fokkerij wanneer men er gelukkig mee is, een goede verdienste aanbrengt. Zallliomiliel. Gedurende het eerste jaar van baar bestaan (14 Maart 191014 Maart 1911) vervoerde de Gemeentetram 56.057 passagiers of gemiddeld 154 per dag. Met voldoening mogen we dit constateeren, omdat hierdoor het bewijs is geleverd, dat de tram in een weikelijke behoefte blijkt te voorzien. Heusden, van 1 tot 17 Maart. Ingekomen van: Herpt, C. M. van KorverGogh, A. P. Verhoeven en echtg. Vertrokken naar: ürunen, H. Rave- stijn. Werkendam, van 10 tot 16 Maart. Getrouwd: Petrus Johannes Osinga, 24 j. en Maaike Gay, 27 j. Geboren: Maria, d. v. J. Pruissen en L. Koman; Adriana Anna, d. v. A. Hoegce en C. M. VerheijBarend Gerrit, z. v. W. J. Ippel en C. Heistek. Overleden Jan de Koning, 16 m. Geertruidenberg, over de maand Febr. Getrouwd: A. C. Vissenberg, 27 j. en A. M. A. Weteringen, 24 j. Geboren Leonardus Antonius, z. v. C. Goossens en C. Reniers Anna Maria, d. v. A. v. d. Bosch en A. M. v. Gin- neken Gijsberta Johanna, d. v. P. A. Dubbelman en G. B. v. Bekkum Fran- ciscus Antonie, z. v. S. M. Sweep en C. AvontuurJohannes Cornelis Al- bertus, z. v. H. M. Joore en A. v. Gils Lucia Adriana, d. v. C. H. Krooswijk en P. A. PeetersAndreas Lucia, z. v. S. G. Meijers en A. C. M. Krols; Edel- trudis Antonius, z. v. D. de Jong en A. Spoor; Jacobus, z. v. A. v. Gils; Jantje, d. v. J. v. d. Werf en J. Pruij- sen Elisabeth Christina Hendrika, d. v. C. Grotenboer en A. Ros; Christina Maria, d. v. J. van Daalen en M. Ver- vlosseu Jacob Pieter, z. v. J. Okkerse en A. 't Hart. Overleden: Dijmphna Segers, 35 j., echtg. van P. Vermeeren Nicolaas W. lak, 28 j. Ingekomen van Ruhrort, E. W. v. Zurk Nijmegen, J. v. Daalen en gezin Raamsdonk, N. SpieringsBronbeek, P. Jacobs; 's-Gravemoer, P. J Tak en zoon Raamsdouk, J. F. Blacquière en gezin, S. van der Kolk en J. Stenis en gezin Amsterdam, H. J. P. Naere- boutCuijk ca., M. Th. Philipsen. Vertrokken naar Echterbosch, G. F. Henkei; Raamsdouk, A. C. C. de Wijs; Diessen, D. M. M. v. Eupen Harder wijk, D. de Vente en gezinRotter dam, A. van der Weiden en gezin Oud- en Nieuw Gastel, A M. A. Wete- ringsSchiedam, W. B. Jansen en ge zin Breda, A. C. Bergé; 's-Hage, C. C. L. Krooswijk. Dussen, over de maand Febr. Ondertrouwd: Antonie Kluijtenaar en Drika Snijders. Geboren: Jacobus W., z. v. C. A van Deursen en M. Rijken Johannes, z. v. A. van Suutenmaartensdijk en A. van Tilborg; Adrianus A., z. v. J. van Hees en H. Ribbens; Huibert, z. v. C Koenen en A. G. A. J. Donkersloot; Cornelia, d. v. M. Heere en J. C van Dinteren; Franciscus, z. v. A. L. van Beurden en M. J. Verschuren; Aartr z. v. A. Pelli- caan en N. van Wijk; HendrikusJ. W., z. v. A. A. Verhoeven en C. Th. Valk; Maria J., d. v. A. van der Pluijm en H. NieuweohuijzenAdriana L d. v. J. van Dortmont en M. A. van der Pluijm. Overleden: Antonia Staal, 87 j. wed. van G. van Heeswijk Ingekomen van: Almkerk, S. v. d. Stelt; 's-Bosch, W. A. de Groot: Stip hout, Tb. A Verrijt; Meeuwen, D. Snijders; Gilze ca, L van Iersel; De Werken en Sleeuwijk, A. C. Bakker. Vertrokken naar: Stiphout, M. Bosch Nijmegen, P. van Tilborg; Meeuwen, M. E. van Dijk; Utrecht, C. van Dijk; Rotterdam, A. W. G. Heuvelman Almkerk, M. T. van As; Wijk c.a., L. van Dijk met kindCuyk, P. J. Ber- narls; Raamsdonk, M. Staal. De Werken en Sleeuwijk, van 10 —16 Maart. Overleden: Jan de Graaf, 11 m.; Mechelina Roubos, 69 j., wed. v. Z. Wijnands. Ingekomen van 's-Gravenhage, C. O. van 't Verlaat. PREUIILIIEIUIITEI, 19 Maart. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. de Eerw. heer Fokken, cand. te Stadskanaal. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk, nm. 2 u. ds. Davelaar. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers van R'veer. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 1.30 u. de. Brouwer. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. N.z. vm. 10 u. ds. Pannebakker. NieuwendijkGeref. kerk vm. 9,30 ds. Goed- bloed en nm. 2 u. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Smits. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerkvm. 9.30 en nm. 2.u. leeskerk. W. F. Gobius du Sart. nm. geen dienst. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en t||di« in te zenden. kerknieuws. Gameren. Door manelidmaten der Ned. Herv. Gem. is besloten het kiescollege te handhaven. Andel. De classis Almkerk heeft den heer C. P. Zandt, beroepen predikant alhier tot evangelie-bedieniDg bij de Geref. kerk toegelaten. 'sGravemoer. De heer G. van der Zanden, beroepen pred. der Geref. kerk alhier is na afgelegd peremptoir-examen door de Claese 's Hertogenbosch tot de be diening des Woords en der sacramenten toegelaten. Door dezelfde vergadering is de heer H. Dekker te Venlo beroepbaar gesteld in de Geref. kerken. Zuilichem. Beroepen naar de Ned. Herv. Gem. te Schoonrewoerd, ds. D. Th. Keek alhier. «ïiiHiesihjud. Binnenkort zullen als bezuinigings maatregel eenige militaire slachterijen worden opgeheven. Dinsdag is uit hot Paleis van Justitie te Breda ontvreemd het rijwiel van den rechter-commissaris bij de arr. recht bank, jhr. inr. Van Meeuwen. Woensdag werd het door den dief te koop aangeboden bij een winkelier, die hem echter liet arresteeren. Sedert Zondag is uit zijn dienstbe trekking verdwenen de portier aan de fl sschenfabriek te Delft, v. W. Tevens is een bedrag van f 150 zoek, dat v. W. onder zich had. De schaatsen fabriek van de firma Ruiter te Alkmaar, aan welker directie surséance van betaling verleend is, is stop gezet, waardoor verscheidene werk lieden werkloos geworden zijn. De marechaussee heeft naS,r de ge vangenis te Roermond overgebracht J. H., oud 54 jaar, landbouwer te Keipen, gem. Grathem, verdacht van oplichting voor een bedrag van f 3000 van de weduwe H. Verstappen, te Keipen. Een week geleden werd te Noordlaren (prov. Gron miltvuur met doodelijken afloop geconstateerd bij eene koe van den landbouwer H. Donderdag overleed II. zelf aan deze ziekte, waaraan hij slechts een paar dagen ziek gelegen had. Ouder de paartj s, die voor den amb tenaar van den Burgerlijken Stand te Kampen verschenen, om in ondertrouw te worden opgenomen, bevonden zich twee verpleegden uit de Gast- en Pro veniershuizen. De bruidegom deed blezen tocht voor den vierden keer en is 72 jaar oud, terwijl het bruidje, 62 lentes tellende, voor de derde maal, met dit doel, ten stadhuize opging. Door de zalmvisscherij Prins Hendrik is onder Pernis uit de Maas met een zegen opgehaald het lijk van een on bekend man; f 180 werd op hem bevon den. Rcclitzakrii. Voorde Arrond.-Rechtbank te 's-Her- togenbosch stond Donderdag terecht: G. Th. Papot, 30 jaar, koopman te Gorinchem, gedetineerd, beklaagd dat hij op na te melden tijd en plaats met het oogmerk zich wederrechtelijk te bevoordeelen door aan verschillende personen in de gemeenten Herpt en lïedikhuizen zich voor te doen als col lectant voor een bliudeninrichting te Utrecht geheel verdacht en leugenachtig o. a. mede te deelen dat hij beklaagde in die inrichting werd verpleegd, dat die inrichting noch door het rijk noch door de provincie financieel gesteuud werd en dat daarom de verpleegden zeiven werden uitgestuurd om gelden voor die inrichting in te zamelen, en dat die inrichting koninklijk was goed gekeurd ten bewijze waarvan hij ver schillende papieren vertoonde, bedrukt met het Nederl. wapen, tevens gefin geerde inteekenlijsten vertoonende om daarop te doen iuteekenen op welke wijze hij 2 personen heeft bewogen hem ieder f 0.20 te geven. Gehoord werden 4 getuigen. Geëischt werd 4 maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. G. V., oud 18 jaar, en M. B. M. V., oud 18 j-, beiden arbeider, wonende te Veen gedetineerd, beklaagd ter zake dat zij te zamen en in vereeniging althans ieder voor zich, in den nacht van 17 op 13 Jan. 1911 te Veen. met het oogmerk van wederrechtelijke toe- eigening hebben weggenomen een hoe veelheid aardappelen pl m. 2 Hectol ingekuild liggende op een perceel bouw land en toebehoorende aan F. en M. Kwetters, althans aan een ander dan hen beklaagden. Gehoord werden 9 ge tuigen. Het O. M. eischte voor ieder 9 maan- d in gev. met aftrek van voorarrest. Voor het gerechtshof te Amsterdam is in hooger beroep behandeld de zaak tegen de 25-jarige dienstmeid J. B. en haar 23 jarige vrijer P. R., die door de 4de kamer der Amsterdamsche recht bank conform den eisch van het O. M. veroordeeld zijn tot resp. 15 en 12 jaar gevangenisstraf wegens het bekende misdrijf, in perceel 15 van de Nicolaas Witsenkade te Amsterdam gepleegd in den vroegen morgen van 26 Febr. 1910. De advocaat-generaal eischte, na uit voerig requisitoir, tegen het dienst meisje 20 jaar en tegen den kruier 12 jaar gevangenisstraf. Het gerechtshof te Amsterdam, in hooger beroeg uitspraak doende in de zaak tegen den kruiersknecht J. N. en zijn broeder W., de een beklaagd van verduistering van f10,250, toebehooren de aan de firma Moquette Co., de ander van heling van f 25, heeft het vonnis van de rechtbank te Amsterdam vernietigd, doch bevestigd de aan J. opgelegde 4 jaar gevangenisstraf en vrijspraak van W. De moeder van beiden, die reeds bij de vorige behandelingen der zaak, op de publieke tribune blijk had gegeven van diepe aandoening, sprong bij het verlaten van het gerechtsgebouw in de Prinsengracht. Haar vrijgesproken zoon en een andere man sprongen haar na, een politieagent schoot spoedig ter hulp met zijn dreg, zoodat na weinige oogenblikken alle drie behouden op het droge werden gebracht. laitheNtedix^en. Mark Biggen aangevoerd 45 stuks. Prijzen f 7,50 tot f 12.50. Prijs der boter van f 1,36 tot f 1,52 per kilo. Aangevoerd 420 kilo. 7 zalmen k f 1,28fl,33 p. p. 125 Zalmen f 1,10f 1,45 per pond. Snoek f0,3310,40 Witvisch f 0,07f 0,20 102 zalmen f 1,20f 1,40 p. p. Deze week aangevoerd en afgeslagen 953 Winterzalmen f 1,20 k 1,60 p. K.G. Laatste Berichten, Heusden. Hooge rookpluimen stij gen vandaag voor het eerst uit den schoor steen van de conservenfabriek. Een bewijs dat de fabriek reeds aan den gang is. Voor loopig worden er nog geen groenten, maar verschillende soepen geconserveerd. Aederlieniert. Door denl7-jarigen H. v. Helvoirt alhier is gedurende de lange winteravonden in zijn vrijen tijd eenzeld- Hemdenvm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G J. v. d. Pol. Aalst, nm. 2 u. ds. Pannebakker uit Neder- hemert. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babylonïènbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijcu, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, en nm. 2 u. een predikant. Doeveren, vm. 9.30 u ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, nm. 1 30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussenvm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6,30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Vonk. Geertruidenberg, Evangelisatielokaal nm. 5 u. ds. Brunt uit Ouden bosch. Genderen, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. E. J. H. v. Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Lans uit Doeveren. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, Z.z. geen dienst. Raamsdonk(dorp), nm. 2.u. ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonkveer, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, vm 9.30 en nm. 2 u ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspikvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichemvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart, 15 Maart. Min. van Waterstaat, het verrichten van baggerwerk tot verbinding van de stroomgeul van den Amer met die van het Holkndsch Diep tusschen da kilometerraaien LXVI en den Amer en CXXIV van het llollandsch Disp. Kaming f 36.000. Minste inschrijvers J. Kraaijeveld en E. van Noor- denne, Siiedrecht, f 29,00°. HEUSD EN18 Maart. Op de graanmarkt besteedt men voor: Tarwe t 6. af 9 Rogge f 4 50 a f 5 20, Gerst f a f Haver f 4.50 af 8 50 Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAN ALTENA. 17 Maart. Aardappelen. Vroege f 0.0 a f O. 0,- Blauwe ƒ4. -- h 4 25; Zeeuwen, f 4 25 a f A 50, Jammen f a f Gooi e qual. f 12 00 h j 14.2e qual. vo-r de pers) f 10 o «1100 Klaverhooi f 13.i f la.Wil stroo f 11 a 12 50 Geel dito f 8 a f 9 Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 23 24 ets. zwaardere 26 '27 ct Boter f 0.7 0 A 0.75 per half K.G. Eieren 0 90 i f 0 95 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is d-ze week op ■Je markt f 0 67I/2 de winkels dus f 0 7 2I/2 per h. kilo. Eieren f 0 85 per 26 stuks. Boter der zuivelfabriek f 1 50. MADE-DRIMMELEN, lb Maart. Ter veemaikt wa- r n aang votrd 170 stuks hoornvee, schapen en 183 biggen. Men beste dde voor vetvee 58 a 64 c. p. Kg. Kalf- koeien 145 a 285, Munt g^n f 90 a 175, Kalf- vaa zen f 100 0 265 3o<kelinyen ƒ45 a 105, Schapen f a Biggen f 11.a 14 50. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijz -n besteed Tarwe f 7 50 a 8 75 Haver f 3 50 af 4 25 Garst 4.50 a J 4 70 per II.L Boter f 0 70 a f 0.7 5 per halt K G. Eieren f 0.80 a f 0.95 per 26 stuks Biggen f 9 25 a t 13 50, Konijnen f 1 .00 a f 0.00, Kippen f ''.00 0.0 per stuk. GENDEREN Staat der uitb-taling van 27 Febr tot 11 Maart der Coön Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier Hoogste prijs f 6.50, laagste f 5. middel prigs 5 58 per i0O Liter. Waalwijk, 17 Maart. Op de veemarkt aange voerd runderen. Kalfkoe<en van f 180 tot f 270, Kalfvaarzen van f 140 tot f200, Magere ossen en koeien van f tot f Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f tot f Vischmarkt Gorinchem. Woudrichcmsehe Vischmarkt. Vischmarkt Hardiuxveld. Rralingsche Vischmarkt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2