Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer-Maatschappij Tl VAN WANING 4 Co., IN DE PARADIJSVOGEL In Heeren-, Jongeliecren- en kinderkleediiig, Rijke Keuze. Degelijke Goederen. Goedkoopste Prijs. L Baaijens, Firma Soesman, In de „Kleine Winst". Spiegels Schilderijen, LIJSTEN in alle prijzen. Groote Markt 77, 's-Bosch Til. Jl. Tan Helft, WAALWIJK. o OC3 C5 C5 9 Gouden en Zilveren koopt men het goedkoopst bij O Vlechtwerk, Stekeldraad, II ei ii i n gd raad, Mestvorken, Spaden, Schoppen, enz. enz. W. J. SIMON IS DE KOK, KUNSTTANDEN Pendules, Regulateurs, Horloges. tóooreiÈ tij het NieiwsM voor het Laid van flensden es Altena ra Zaterdag 18 Maart 1911, No. 3032. Hoogstraat, M Nieawstraat - Hensfleu. Gemaakt en naar Maat. ONTVANGEN: Groenten in Blik, Raamsdonksveer. Langendijk 149, Gorinchem, Coöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", Ontwerpen en Uitvoering van alle BETON-IJZERWERKEN. Grootste voorraden Putten, Kolken, Rioolbuizen, ei- en cirkelvorm voor DUIKERS. Abrikozen, Prnimedanten, Krenten, Rozijnen (met en zonder pit) Vijgen, enz. Karpetten, Kapok en Veerenvoor Bedden, enz., enz. Encadrem enten. Vergulden en Glas opnieuw Verzilveren. Bekend G0EDK00F adres. C. VAN DER ZANDE, Crayon-, Kool-, Platin en Bromidevergrootingen. Molenstraat, T A nn TVf P A YTU1 Méc. Dentist. Kerkstraat 48, tl JL'.iLj JD.ClLa. V J-J, o.h. Postkantoor, 's-Dosch. Firma J. J. v„ d. Fraaie collectie GOUDEN en ZILVEREN WERKEN. Kerkboekjes met slootjes. Grootste sorteering Moderne Bloezespelden. BUITENLAND. Volgens berichten uit Viareggio (Zuid- Italie) heeft een hevige cycloon zeer belangrijke schade aan huizen en sche pen aangericht. Er moet een doode zijn en er zijn een dertigtal gewonden, onder wie eenige ernstig. De invalide Becker, uit Usenburg, die zijn vrouw, zijn schoondochter en zijne twee kleindochters met bijlslagen van het leven heeft beroofd, is door het hof van gezworenen te Halberstadt viermaal ter dood veroordeeld. Naar Reuter meldt is het bij Ostende gevonden lijk niet als dat van den Engelschen vlieger Cecil Grace her kend. Het is van een man grooter dan Grace. Men herinnert zich den strijd om de toekenning van den prijs voor den vliegtocht om het Vrijheidsbeeld te New-York. Men heeft thans den prijs toegekend aan den derden aangekomene, graaf Jacques de Lesseps met disquali- ficatie van Grahame White en Moisant. De Morning Post verneemt uit Peters burg Het bericht, dat de Russische gezant te Peking last heeft gekregen, de Chineesche regeering een nieuw ul timatum aan te bieden, heeft hier be roering gewekt. De Russen geloven, dat de bezetting van Koeldzja geen moei lijkheden zal opleveren, maar zij vreezen, dat de Chineezen weerwraak zullen nemen in Mantsjoerije, hetgeen daar verwikkelingen kon geven en ten ge volge zou kunnen hebben, dat Rusland en Japan Mantsjoerije onder elkaar ver- deelen. De Petersburgsche correspondent van de Daily Telegraph seint echter, uit goede bron te weten, dat de nieuwe Russische nota niet het karakter van een ultimatum heeft. Een ultimatum zou eerst volgen als de Russische nota niet bevredigend wordt beantwoord. De Chineesche regeering zal een redelijke tijd voor haar antwoord hebben. In ge zaghebbende Russische kringen blijft men gelooven, dat China ten slotte zal toegeven, ook omdat het weet, dat de Europeesche mogendheden Rusland hierin steunen. Het Japansch-Chinee- sche theemonopolie speelt in deze kwestie ook een voorname rol. De Rus sische regeering weet, dat China nog andere handelsmonopoliën wil instellen. De Russische regeering zou dat het best kunnen verhinderen door het thee monopolie te verijdelen. Te New Port, in den staat Tenessee, hebben Zondag twee jongelui elkaar in een revolvergevecht doodgeschoten. De een had zes kogels in het lijf, de ander drie; maar beiden zijn dood. De zuster van een der heethoofden was wegge- loopen met den ander. De broer vond het noodig, „de eer der familie te wre ken." Het gevecht vond plaats bij het station. Te Ascherleben is ontdekt, dat werk lieden van een zaadhandel, de naam- looze vennootschap Terra, voorheen Jaensch Co., jaren lang gestolen en met concurreerende firma's geknoeid hadden. De ontrouwe werklui hebben gaandeweg voor duizenden marken aan zaad, waaronder kostbare nieuwe soor ten, aan andere firma's elders verkocht. De ontdekking zal een groot proces wegens diefstal en heling ten gevolge hebben. BINNENLAND. In de Woensdag gehouden zitting van de Tweede Kamer werden de be schouwingen inzake rijkslandbouwon- onderwijs gesloten. Het is thans zeker dat de landbouw- hoogeschool te Wageningen gevestigd zal worden. Voorts krijgt Groningen een middelbare landbouwschool ter op leiding van agronomen, die in ons va derland denken te blijven, en Deventer een middelbare koloniale landbouw school. Het wetsontwerp tot bestrijding der zedeloosheid is Donderdag door de Tweede Kamerongewijzigd aangenomen, nadat een poging van den heer Tyde- man, om althans hun, die door het totalisator-verbod plotseling in moeilijk heden geraken, eenigermate tegemoet te komen, was mislukt. Met 60 tegen 33 stemmen verklaarde de Kamer zich voor het wetsvoorstel. Uit deze cijfers blijkt, welk een ongewoon groot aantal afgevaardigden tegenwoordig was Men miste er maar zeven, de anti-revolu tionairen Van Lynden, Oosterbaan en Van Heemstra, de katholiek Ruys, en de vrijzinnigen Treub, De Meester en De Beaufort. Zoowel rechter- als linker zijde was dus in bijkans volle sterkte opgekomen. En bij de eindstemming stonden zij vierkant tegenover elkander; slechts voegden zich vier vrijzinnig democraten en één vrije liberaal bij de rechterzijde, die unaniem voorstemde. Het waren de heeren Marchant, Drucker, Teenstra, Limburg en Van Foreest. De'Unie-liberalen en sociaal-demo craten stemden dus allen tegen, evenals de grootste helft der aanwezige vrije liberalen en de helft der vrijzinnig- democraten. Het wetsontwerp gaat dus nu naar de overzijde van het Binnenhof. Mocht het ook daar de vuurproef doorstaan, dan rest nog de vraag, wanneer het in werking zal treden, want krachtens de slotbepaling zal deze wet niet reeds op den twintigsten dag na de plaatsing in het Staatsblad in werking treden. Neen, „het tijdstip, waarop deze wet, of de tijdstippen, waarop onderscheidenlijk de bepalingen dezer wet zullen in werking treden", worden bij Koninklijk besluit vastgesteld. De regeering heeft het dus in haar hand, hetzij de gansche wet, hetzij enkele der artikelen nog .gedurende geruimen tijd buiten effect te laten. De „Standaard" meldt, dat de Raad van State het ontwerp Invaliditeits verzekering van den minister Talma in behandeling heeft genomen. Het blad verwacht dat het ontwerp nog vóór 1 April bij de Kamer kan worden ingediend. Naar de „Tel" verneemt staat het thans vast, dat president Faillières, in den loop van dit jaar een bezoek aan ons land zal brengen, waarschijn lijk in den zomer. Men herinnert zich dat eenige weken geleden in een woning in de Czaar- Peterstraat te Amsterdam een oude vrouw in verwaarloosden ziekelijken toestand werd aan getroffen. Medelijdende buren hadden al geruimen tijd het oudje, dat doodarm scheen, van voedsel voorzien. Toen de toestand te erg was geworden, werd zij voor stadsrekening in een ziekeninrichting opgenomen. Na haar vertrek werd. in de woning, verstopt in hoeken en gaten, een bedrag in geld van ruim f 3000 gevonden, van welk bezit het versufte oudje geheel onkundig bleek te zijn. Zij had zich ingebeeld, doodarm te zijn. Dezer dagen is op verzoek van de familie een nader onderzoek in de verzegelde woning in gesteld en bij die gelegenheid heeft men nog f '140 aan bankpapier gevonden. Inmiddels is de 82-jarige vrouw, dank zij de goede verpleging, zoodanigopgeknapt, dat zij zich weer het een en ander herinnert; zij begreep althans en keurde het goed, dat zij in het ziekenhuis van de armen- naar de betalende klasse is overgebracht. Bij brug 5 uit het Eemskanaal is opgehaald het lijk van de 16-jarige Sientje Wieringa,- dienstbode bij een familie aan dat kanaal te Groningen. Daarmee is dus gebleken, dat het ver moeden als zou 't meisje zijn ontvoerd op den avond van haar verdwijning, 1 Februari, onjuist is geweest, en tevens, dat de ter opsporing gebruikte politie" honden een verkeerd spoor hebben ge volgd, toen zij hun speurtocht tot twee malen toe eindigden aan het Schuiten- diep, tegenover de Tuinstraat. Zeer vermoedelijk is het meisje op die plaats niet eens geweest. Brug 5 ligt meer dan een paar uren van Groningen af. H-.t lijk was reeds in vergevorderden staat van ontbinding. Een gelukkig huisvader te Huissen (C.) heeft® bij den burgelijken stand aangifte gedaan van de geboorte van zijn vijf-en-twintigste kind. ADVERTENTIEN. denderen. ISOTER. KlAi. Gerechtigd tot het voeren van het Ktfjksbotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.50 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen A rembours door geheel Nederland. Rotterdam, Telef. 330. Enschedé, Telef. 339. Door onzen grooten omzet kunnen wij een r(jke keuze nahouden. Doordat w|J groote partijen Boe deren kunnen gebruiken, de goede rep door de massa goedkoop kunnen laten maken, leveren wjj voor eenen kleinen prijs Degelijke Goederen. Uy hebben geen verlies door korting te geven aan kooplieden, vrachtrijders, ambte naren, enz., en daarom het goedkoopste. HANDEL IN: Koloniale- en Grutterswaren, Dotcr, Kaas, Eieren en Wisch. Depót van Thee der Firma M. Ravenswaaij Zonen. O Snijboonen, Spersieboonen, Doperwten, per half blik 20 cent, per blik 32| cent, per 3 literblik 75 cent. Van Oosten's Maize na (12 cent per pak.) Pudding (5 „pakje) met fraaie Cadeaux naar keuze. Alle soorten Borstelwerk- Prima kwaliteiten, Concurreerende prijzen. Minzaam aanbevelend, A. BAAIJENS. De van ouds bekende collectie stalen ontvangen. ZWARTE EN GEKLEURDE JAPONSTOF- FEN, FANTAISIE KATOEN k JOUR, alles in ruime keuze. Vitrage, Tule, Glas-gordijnen, Overgordijnen, Vlaamsch linnen met gewerkt midden stuk, in alle breedten. Gordijnstoffen, Franje Embrassen, gemaakte Sloopen, Beddelakens, Badhanddoeken, Tafellakens, Servetten, Gezondheidscorsetten in alle wijdten. Praehiise sorteering Beleefd aanbevelend, HIHJSDEI1. Breestraat. GROOTSTE SORTEERING. Spoedige Levering. voorheen N. VAN THIJN Zn. Groote voorraadScherp concurreerende prijzen. Vraag onze Prijscouranten nieuwste systeem met 4 jaar schriftel. garantie. Kunsttanden f 9,Gebitten f' TO, Consult dagelijks, des Zondags van 9±9 uur. C±3 Wij vestigen de aandacht onzer lezers, dat bij de vh. Wed. van Keekem, is ontvangen een prachtige sorteering Wij kunnen U ten zeerste een bezoek aan dit magazijn aanbevelen. CT2 ►tz=3 33 or<=3 Opening verjaar- m Zomerseizoen. heeft een prachtige nienwe aanvulling in hare Atelier voor Fotografie Kerkboekslootjes W——W—«MM—B— I I I HUM I'll MM—I CD

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5