J. SNIJDERS, Hoogstraat, hoek Nimtraat - Men. Groenten in Blik, A. BA AI JENS, „LUB WIG", „MONTEUR F antasie-Artik elen, Fijne Toiietzeepen, Borstel/verk, Zeemlappen, enz. Snijboonen, Spersieboonen, Doperwten, Bravo Zetpoters en Eigenheimer Zetpoters, L. DR1NKWAARD te Strijen. Bij VAN dTwIrKEN, op het Eiland Nederhemert, Staan ter dekking, ¥*laai«4»ltik Kien»». Heusden, 1 April. Op het adres door nagenoeg alle Heus- densche gasverbruikers verzonden aan de „N. V. Gasfabriek Hellevoetsluis", (waar onder de Heu8densche gasfabriek resorteert) ruet verzoek den heer Duyn als gasfitter alhier werkzaam te houden en het voorge stelde ontslag op 30 April niet uit te voeren, is eene afwijzende beschikking ontvangen, waarbij de directie technische bezwaren blijft volhouden, met betrekking tot nieuw gestelde ovens. Het heengaan van den heer Duyn zal door ieder met leedwezen vernomen worden. De gasverbruikers toch zijn het allen daar over eens, dat hij zeer welwillend en kundig optrad, waar ooit zijne medewerking werd ingeroepen. Met dergelijke gunstige antecédenten zal het hem Diet moeilijk zijn een andere werk kring te vinden. Bij het op 4 en 25 Maart gehouden toelatingsexamen voor de Rijksnormaallessen alhier zijn geslaagd Voor de eerste klasse: Cornelis Zoon, Gerrit J. Gouda, Johannes M. Reas, Johannes Kuypers, Gatharina A. v. d. Heuvel, Lam- bertus de KokPietje Smits, Bertha Jiskoot, (teruggetrokken 1, afgewezen 1 candidaat) voor de voorbereidende klasseChristina E. Reas, Helena Joha. v. Wijk, Chrietiaan F. J. Smits, Johannes Hille, Johanna W. Fwister, (afgewezen 1 candidaat.) Door den heer Commissaris der Koningin is aan de Burgemeesters bericht gezonden, dat voorloopig geen stieren keuringen plaats zullen hebben, en zulks met het oog op het mond- en klauwzeer. Mej. Joh. Reas alhier, heeft eene tijde lijke aanstelling ontvangen, om werkzaam te zijn in het herstellingsoord voor kindoren te Egmond aan Zee. Onze stadgenoot, de heer A. v. Wijnen, adspirant-vaandrig bij de militaire-school- compagnie te Amersfoort, is met ingang van 1 April bevorderd tot sergeant. De rijksveldwachters v. d. Brugge en De Voogd, die alhier gestationneerd zijn en in het begin des jaars naar Veen zouden worden overgeplaatst, zullen wegens gebrek aan geschikte woningen in die gemeente alhier gevestigd blijven. Werkendam. De weilandver huringen alhier gehouden, hebben gemid deld ongeveer 25 pCt. minder opgebracht dan verleden jaar. Woensdagmiddag te ongeveer 2 uur zou de brievenbesteller J. Timmermans per Fop Smit en Co. met een kar, inhoudende brieven en postpaketten, naar Gorinchem gaan doch geraakte met kar en al te water. Gelukkig kon hij gered worden en werd ook de kar op het droge gebracht. De be steller ondervond gelukkig tot op heden geen nadeelige gevolgen van zijn bad; de kar werd weer naar 't kantoor teruggebracht alwaar de inhoud werd gedroogd. Door de; goede verpakking liep dat nog al goed van stapel. Van een po-tpakket met eieren, dat de buiteling had medegemaakt was niet één ei gebroken. Daar de post van Gorcum toch op tijd aankwam, ondervond men hier ter plaatse geen vertraging in 't onvangen van brieven enz. An «lel. Als bewijs dat er ook hier goede paarden gefokt worden, kan bericht worden dat door den landbouwer M. Crie- laard dezer dagen een veulen van ongeveer 11 maanden oud, verkocht is voor f 237,50. Het veulen was van zijne bruine fokmerrie, vader den hengst Cicero van Gebr. Oerle- mans van der Schans te Drongelen. A.s. Zondag zal voor de Ger. Ge'm. optreden ds. Rispkens uit Werkendam, v.m. avondmaalsbediening en n.m. dank zegging. Tot onbezoldigd rijksveldwachter is benoemd J. Aldus, nachtwaker alhier. Aan C. den Dekker, wordt tijdens dat zijn zoon onder de wapenen is, f 3,80 per week uitbetaald. HBruehem. De polder Bruchem Kerkwijk wilde zijn straten en stegen ver pachten, doch de boeren weigerden een bod te doen. Zeker zullen die straten en stegen nu, als voorheen, kosteloos ter beweiding worden afgestaan. Ca pelle J.L Donderdagavond gaven de komieken De Laat en Van Ierland uit Tilburg, in de zaal van L. F. Dongen alhier een uitvoering, die slechts matig bezocht was. De verschillende nummers werden op prachtige wijze ten hoore gebracht. Er moet van de heeren De Laat en Van Ierland ge tuigd worden, dat ze den goeden naam, die zij als komieken bezitten, waardig zijn. Het bal, dat na bovengenoemde uitvoering volgde, trok ook weinig liefhebbers, slechts enkele paren zweefden over den vloer. We willen hopen, dat de heeren De Laat en van Ierland zich door het slechte bezoek niet zullen laten ontmoedigen en ons een volgenden keer maar dan in de maand November of December weder zullen ver gasten en we durven instaan voor een drukker bezoek. De landweerplichtige A. C. Paans alhier, moet voor drie dagen onder de wape nen komen wegens het niet voldoen aan de verplichting om bij de jaarlijksche in spectie te verschijnen. Naar we vernemen is door de firma Oerlemans en Zonen een adres met vele handteekeningen voorzien aan de Engelsche regeering verzonden om hare grenzen open te stellen voor invoer van hooi uit Holland. Enkele landbouwers alhier hebben 't plan opgevat om te geraken tot oprichting van een Onderlinge Veeverzekering voor de gemeenten Capelle, Vrij hoe ven-Cappel en Sprang, Naar aanleiding daarvan zal binnen enkele dagen een openbare bijeen komst worden gehouden. Naar ons wordt medegedeeld is door enkele ingezetenen uit deze en aangrenzende gemeenten aan heeren Ged. Staten dezer provincie een adres gericht, waarin bezwaren worden geopperd tegen het besluit van den raad der gemeente Vrijhoeven-Cappel, tot verkoop van het zoogenaamde „tolhuisje" aan het Bruggetje met verplichting om weder een woning volgens vastgesteld plan en teekening te bouwen. Mejuffr. J. Oudehand, tijdelijk on derwijzeres aan de Chr. school te Loonschen- dijk, ontving dezer dagen de benoeming tot onderwijzeres aan de Chr. school te Hellevoetsluis. Gameren. Uitgenoodigd door het muziekgezelschap „Generaal Karei van der Heijden" te Zalt-Bommel, om mede deel te nemen aan een muziekfeest op Hemel vaartsdag te Zalt-Bommel, heeft het bestuur der Harmonie „Prinses Juliana" besloten gehoor te geven en mede te doen. 6 Gezelschappen, alle onder leiding van den heer J. J. Hermans te 's Bosch, zullen bijeenkomen en wel uit 's Bosch, Boxtel, Osch, Helvoirt, Gameren en Zalt-Bommel. De Harmonie „Prinses Juliana", onder leiding van den heer J. J. Hermans uit '8 Hertogenbosch, mag zich in 't voorrecht verheugen haar ledental te zien stijgen. De vereeniging wordt door de ingezetenen zeer gewaardeerd. Dezer dagen deelde de heer J. A. de Jongh aan het Bestuur mede, dat zij van ZEd. een vaandel ten geschenke kreeg, wat met ingenomenheid werd begroet. Naar wij vernemen zal het, indien 't ge- arriveerd is, luisterrijk worden ingewijd. Voor het lijksnormaal-examen, ge houden te Tiel op 25 Maart, slaagde de jongejuffrouw C. E. D. van Wijnen, alhier. Geertruideaberg. Dinsdag 4 April a.s., elf uur v.m., zal de Kapitein Eerstaanwezend Ingenieur te 's-Bosch, in de „Sleutel van Holland" alhier, onder meerdere goedkeuring van den Minister van Oorlog, in het openbaar aanbesteden „Het éénjarig onderhoud van de militaire t gebouwen en werken alhier. Raming f 6915 Nederhemert (Z.z.). Bij de Woens dag j.l. alhier gehouden verpachting van weidescharen op de groote Hemertsche waard werd van f 48 tot f 56 per schaar geboden. De eigenaar, Baron van Wassenaar, be loofde den pachters voor voldoende gras voor het vee te zullen zorgen. (Rietschoof). Dank zij het buitenge woon schoone weder der laatste Maartsche dagen is Woensdag de campagne op de steenfabriek de Rijswaard alhier begonnen. Dit is ongeveer 14 dagen vroeger dan 1 andere jaren, wat velen ten goede zal komen. IBuu msdonk. Met het oog op het dreigend gevaar voor tongblaar, zal de stieren keu ring, welke 6 April a.s. te Ooster hout gehouden zou worden, niet doorgaan. B. en W. zullen op 7 April a.s., des nam. te 2.30 uur, ten raadhuize aanbesteden: lo. het uitdiepen der haven te R'veer en 2o. het vervangen der keibestrating door klinkerbestrating over een lengte van 210 M„ van af de woning van H. de Beer tot die van H. Bouwens op Sandoel. Raamsdoit ksveer Op Donder dag 6 April a.s., 's avonds 6 uur, hoopt D. V. de Jongelingsvereeniging op Geref. grondslag „Daniël" alhier haar 3de jaarvergadering te houden. Vooraf hoopt de welEerw. heerds. E. Zwiers eene rede te houden, waarbij alle belangstellenden dringend uitgenoodigd worden. Omliggende zustervereenigingen worden verzocht zich te doen vertegenwoor digen door 2 afgevaardigden te zenden. Na de rede toegang tegen vergoeding. Sleeuwijk. De gewijzigde dienst regeling van het overzetveer Gorinchem Sleeuwijk zal Maandag 3 April a. s. in wer king treden. Veen. Als candidaten ter voorziening in twee vacaturen in de gezondheidscom missie te Heusden zijn alhier aanbevolen de heeren: W. F. Hilwig en J. E. Schmitz (le vac.)J. Overbouts en M. v. Gooi (2e vac.) Met ingang van 1 April a.s. is tot j rijksveldwachter alhier benoemd de heer J. Mannie te Rotterdam. Waspik. Dit jaar zijn alhier aan de j beurt van aftreding als lid van den gemeente-1 rand de heeren P. A. Ruitenberg, Th. C. de Bont, A. W. H. Smeur en J. J. Kamp. Zaltliommel- Dinsdag had de jaar- lijksche verpachting plaats der hooi- en weilanden, behoorende aan de gemeente. Wat gevreesd werd is gebeurd, de opbrengst was 25 p.Ct. lager dan 't vorig jaar en bedroeg thans f 12396 tegen f 16374 in 1910 en f 16152 in 1909. Het gras der wallen bracht op f 33 tegen f 86 in 1910. Speelgoed en Boeken roor Zwakke Hinderen. De schoonmaak nadert 1 In tal van gezinnen zullen weer veel kinderboeken en speelgoed voor den dag komen, die niet meer gebruikt worden. Evenals vorige jaren kom ik dien voor raad vragen voor het zwakke kind. In de zeven koloniehuizen van het Centraal Ge nootschap zullen dit seizoen achttienhonderd en misschien meer kinderen herstel van gezondheid zoeken. Op regendagen en in het najaar bij lange avonden zijn speelgoed en boeken onmis baar. Wie helpt, om de regendagen voor onze koloniehuizen tot zonnige te maken? Mevr. B. te Brummen zond reeds een bijzonder keurig en waardevol geschenk voor de speelgoedkast. Mogen velen volgen I A. C. BOS. R. v. D., deWerken, W. V., Almkerk, J. V., id., en A. v. d. P., id., ieder f3 subs. 2 d. Overtr. pol verordening Werkendam C. V., Werkendam, f 3 subs. 3 d G. G., deWerken, teruggave aan zijne ouders zonder toepassing van strafM. S., Werkendam, plaatsing in een tucht school voor den tijd van eene maand, met één jaar proeftijdW. P. v. O., Werkendam, teruggave aan zijn ouders zonder toepassing van straf. Overtr. pol. verordening deWerken c.a., T. W., zwervende, f 1 subs. 1 d. Overtr. pol. verordening Almkerk Spelen met geld op den openbaren weg, C. v. B., Almkerk, T. v. B., id., N. v. B., id., en D. v. B id., ieder f 1 subs. 1 d. Straatschenderij: A. D. Sleeuwijk en Ch v. P, id., ieder f 3 subs. 3 d. Trekdier los en onbeheerd laten staan A. H. V., Haarsteeg, f 3 subs. 2 d. Overtr. rijwiel reglement: C. J. E Rijswijk en T. C., Uitwijk gem. Alm kerk, f 3 subs. 2 d. Openbare dronkenschap: A. Sch., Werkendam, f 5 mbs. 3 d.P. V., Alm kerk, f 10 subs. 3 d. Kerknieuwü. f«leiulereii. Op 7 Mei a.s. hoopt onze nieuwe leeraar, ds. Fijkes van Dordrecht, zijne intrede te houden. IKGEZOKDEK. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 31 Maart 1911. Overtr. jachtwet: J. H. v. d. M., Eethen en G. v. d. M., Genderen, ieder f 2 subs. 4 d. Overtr. visscherijwetA. V., Veen, 2 X 7 d. h.G. J., Werkendam, T. G. d. H., id., I. D., Giessen en N. v. d. P., Almkerk, ieder 2 X f subs. 2X2d.; Gorinchem, 30 Maart 1911. Meermalen wordt ons door belanghebben den bij bouwstoffen de vraag gesteld hoe kalkzandsteenen zich onder verschillende omstandigheden houden, onder meer ook bij brand. Wij vermeenen door onderstaande ver klaring deze vraag het best te kunnen be antwoorden en zijn overtuigd, dat opname in Uw veelgelezen blad voor geïnteresseerden van veel nut kan zijn, waarom we U beleefd verzoeken tot plaatsing ervan in het eerst volgend nummer. Hoogachtend, N. V. „Loevestein", Dir. H. F. DE GROOT. Giessen-Nieuwkerk, 28 Maart 1911. In den nacht van 23 op 24 Maart 1911 brak een verschrikkelijke brand uit in de Stoomgraanmaalderij en Veekoekenfabriek van de Coöperatieve Landbouwvereeniging „Samenwerking" te Giessen-Nieuwkerk. Door de vele brandbare stoffen in dit gebouw opgeslagen, waaronder een groote partij graan, veekoeken en mélasse werd deze brand enorm aangewakkerd en lag het trotsche gebouw, geheel opgetrokken van kalkzandsteen (geleverd door de steenfabriek „Loevestein" te Gorinchem) in enkele uren in de asch. Niettegenstaande deze brandbare massa tot 28 Maart 1911 bleef doorbranden, toonden de mstselsteenen zich na dezen geweldigen brand in goede conditie. Na officieele opening van de deur van de brandkluis door den fabrikant Lips, in bijzijn van het Hoofd der Gemeente, Het Bestuur van genoemde landbouwvereeni ging, den heer Lokhorst, aangewezen door Beursassuradeuren als Accountant en vele andere Genoodigden, bleek het inwendige van deze brandkluis, welke geheel en uit sluitend was opgetrokken van kalkzand- steenklinkers van de steenfabriek „Loeve stein", zich volmaakt goed te hebben ge houden niet het minste gebrek was hieraan te bespeuren, alles zag er van binnen als geheel nieuw uit, ondanks deze brandkluis vanaf 23 Maart tot 27 Maart 1911 onder een steeds brandende massa was bedolven. Was geteekend: H. H. D. VAN SLIJPE, burgemeester. W. J. LOKHORST, accountant te Am sterdam, expert der Assurantie- Maatschappijen aldaar. C. J. VAN HOUWELING, direct. Coöp. Lb.-Vereeniging „Samenwerking". P. SCHAKEL Adr.zn., secretaris Coöp. Lb.-Vereeniging „Samenwerking". J. LIPS Bzn. PREDIKBEUItTEM, 2 April. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. ds. Brouwer. Vm. H. A. Nm. Nabetrachting. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 de WelEerw. heer Van 't Sant ber. pred. te Oostburg en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar. nm. 2 u. leeskerk. DoopsbedieniDg. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Basos van Moerdijk. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Leeuwen en nm. 2.30 uur. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2u. de heer A. Oost. N.z. vm. 10 u. dhr. van Os, zen deling onder Israël uit Am sterdam. bloed en nm. 2 u. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Smits, en nm. 2 u. dhr. Van Os, zendeling onder Israël te Amsterdam. Raamsdonk, (dorp), nm. 2.u. ds, J. C. V. van Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. Sprangvm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Locher uit Waspik. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.u. leeskerk. voorbereiding H. Avondmaal. W. F. Gobius du Sart. 1 H.H. Correspondenten worden >.«880» beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en t|jdi« in te zenden. Burgerlijke §tand. Werkendam, van 24 tot 30 Maart. Ondertrouwd: Andries Wink, 32 j en Kaatje Katarina de Waard, 24 j. Willem Millenaar, 27 j en Elizabeth van der Stelt, 23 j. Ingekomen van 's-Gravenhage, L. Hamme; Amsterdam, R. Nijenhuis. Vertrokken naar Oostburg, J. H. KederdeWerken c.a., G. den Hol lander en gezin 's-Gravenhage, A. van den Heuvel. %flo«»g» tanl>e»ledi«iseii. Ilarktbfrlehtien. Waalwijk, 30 Maart. Op de veemarkt aange voerd 140 runderen. Kalfkoeien van f 180 tot f 280, Kalfvaarzen van f 140 tot f200, Magere ossen en koeien van f 140 tot f 200, Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f 60 .tot f 110. Biggen aangevoerd 80 stuks. Prijzen f 7,50 tot f 12.50. Prijs der boter van f 1,32 tot f 1,45 per kilo. Aangevoerd 400 kilo. Yischmarkt Gorinchem. 11 zalmen f 1,25fl,30 p. p. Woudrichcmsehe Vischmarkt. 146 Zalmen f 1,10f 1,50 per pond. Snoek f0,25f0,40 Witvisch f0,04f0,22 Yischmarkt Hardinireld. 120 zalmen f 1,25f 1,40 p. p. Bralingsche Yischmarkt. Deze week aangevoerd en afgeslagen 1183 Win terzalm en f 1,15 i 1,60 p. K.G. Waterhoogte Heusden. Hoog Water [jaag Water. 28 Maart 1 41 M. 1.14 M. N.A.P. 29 1 53 1.24 30 1.63 1.40 Waterhoogte Maastricht (brug). 30 Maart 1.65 M. boven 0. 31 158 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.nu) o0 Maart 3.84 M. boven 0. 31 3 46 tdkertentlën. Mevrouw VEERMAN te Heusden verlangt met 1 Mei eene van den P. G., als meid-alleen- Goede getuigen vereischt. Putterstraat, H-USDEN. Ontvangen een zeer uitgebreide Collectie IVTouvea'izté's in compleete lVasclistellen, Koflie- serviezen, Ontbijtserviezen, alsook eene groote Sorteering aan concurreerende prijzen. Gedurende de maand April 5 pCt. Korting a Contant. Zie de Etalage! Als antwoord op deze vraag, die in dezen schaarschen groententijd dikwijls zal voorkomen, beveel ik U beleefd mijne aan, waarvan de prijzen zoo laag mogelijk zijn gesteld, zoodat ze voor ieder bereikbaar zijn en in qualiteit met alle andere mer ken kunnen wedijveren. per blik f ö,33i, per halt blik f 0.20- G0EDK00PLEKKER! Minzaam aanbevelend, Coöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", emenderen. IIOXER. klAS. Gerechtigd tot het voeren van het Rjjksboiermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.40 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. Ik offreer prima kwaliteit gewone en groene a f 3.95 per H.L. Franco boord Rotterdam geleverd. Orders worden ingewacht bij de Stamboek- en Premiehengsten: Oldenburgsch ras, donker rood bruin Ingeschreven in het Groningsch-, Gel- dersch- en Nederl. Paardenstamboek. Bekroond te 's-Hertogenbosch met f 500. Van dezen hengst zijn j.l. zomer te Zalt Bommel twee veulens bekroond, waarvan een met den eersten prijs; eu Belgisch ras, roodschimmel. Ingeschreven in het Geldersch Paarden stamboek B. No. 7. Deze hengst is driemaal bekroond op de Centrale keuring te El3t, respectie velijk met f 100, f 200 en f 300. Dekgcld ran eiken hengst: f 5 harergeld. drachtig f 5 bovendien. Paarden die verkocht worden het volle dekgeld. Egmond aan Zee, Maart 1911. Geachte Redactie. Heusdenvm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalstnm. 2 u. ds. v. d. Kieboom uit Zalt- bommel. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloniênbroekvm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, en nm. 2 u. een predikant. Doeveren, vm. 9.30 u ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoflf. Drongelennm. 1,30 u. d?. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dassen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9 30 en nm. 2,30 u. ds. Vonk. GeertruidenbergEvangelisatielokaal nm. 6 d. ds. Klinkenberg van Gorinchem. Genderen, nm. 2 u. ds. Lans uit Doeveren. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. E. J. H. v. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels uit Dus8en. NederhemertZ.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 ds. Goed- Raamsdonkveer, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Uitwijkvm 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Niemeijer, Veen, vm. 9.30 u. er nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. ds. Locher, nm. geen dienst. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.a, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Het gemeentebestuur ven Amsterdam, het maken van een loswal aan het kanaal ten oosten van de Droogdok Maatschappij aan de overzijde van het IJ. Minste inschrijver W. M. T. Thyssen, f 13,500. Prov. bestuur van Zuidholland, het vernieuwen van de in de gemeente Sassenheim gelegen Postbrug in den Rijksweg van 'a Gravenhage naar de Noordhollandache grans. Minate inschrijver W. Klootwijk te Papendrecht, voor f 14,000. H KUS DEN, 30 Maart Op de graanmarktbtsteedtm.nl> voor: Tarwe t 6.50 a f 9 Rogge 4 50 a f 5 20 Ger>t f -.a f Haver f 7 50 a f 8 50 Kool zaad f -Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAN ALTEN A 31 Mnart. Aardappelen. Vroege f 0 00 f 0.' 0; Blauwe f 4 cl f A 25, Zeeuwen, f 4 50 a f 4,75, Jammen f f Hooi 'e qua/. f 12 00 a J 13—, 2e qua/, (voor de pers) 9 Oti a 10 00 Klaverhooi f 13. -- f 15 Wit ttroo 1 12 a f 13 00 Geel dito J 8 k f 9 Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 E.G. 24 25 ets. zwaardere 27 «28 et. Boter f 0.65 a 0.70 per half K.G Eieren f 0.90 0 95 per 26 ALM KERK. De zetting der boter «x deze week op de markt f 0 67 in de winkels dus f 0 72 per h. kilo Fieren f 0 80 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.45. ZALTBOMM EL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 8. a 9 Haver ƒ3 50 af 4 25 Garst 4 50 a 1 4 75 per H.L Boter f 0 70 af0 80 per half K.G kieren f 0 80 a f 0 90 per 26 stuks Biggen f 9,50 a 13 75. Konijnen f '.00 a ƒ00', Kippen .00 0.0'per stuk lijixu niuuwiMvuu, wil eten

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2