het huis van bewaring was opgesloten, op aanklacht, een blanke vrouw te hebben aangerand, uit de gevangenis gehaald en opgeknoopt. Daarna werd het lijk met kogels doorzeefd. Naar de Temps uit Madrid verneemt, zijn de bewoners van Canillar, in de provincie Malaga, in opstand gekomen. Ze hebben een aanval gedaan op de gendarmeriekazerne en de republiek uitgeroepen. Er is om de orde te herstellen uit Madrid versterking voor de burgergarde gezonden. Naar de Lokal Anzeiger uit Warschau verneemt, is bij Cekowo, op den weg van Toerek naar Kalisj, de post door 30 met geweren en bommen gewapende bandieten overvallen. Zij wierpen eenige bommen naar den wagen die het geld bevatte. Hierdoor werden een gendarme en twee veldwachters gedood. De roovers maakten zich meester van 50.000 roebel en poetsten de plaat. En hoewel behalve de geheele districtspolitie, drie esca- drons dragonders te hunner vervolging zijn uitgezonden, heeft men hen tot dusver niet kunnen grijpen. Blijkens een Reuter-bericht is de Josjiwanawijk van Tokio geheel plat gebrand; 5000 huizen, voornamelijk theehuizen en verblijven van vrouwen van verdachte zenen, zijn vernield. Dezen, niet minder dan 6000 in getal zijn dakloos. Hoewel verschillende per sonen zijn gewond, zijn er geen dooden te betreuren. De brand nam door den heftigen zuiden wind in ongeloofelijk korten tijd enorme afmetingen aan. De huizen, alle van Japansch maaksel, brandden als stroo en de arme vrouwen konden slechts zorgen dat ze zoo gauw mogelijk weg kwamen. Volgens een bericht uit Tanger aan de „Times" hebben de Berbers verleden week Zondag de hoofdstad Fez tot twee maal toe vergeefs aangevallen. Men vreest dat zij thans een aanval op Tanger zullen wagen. Te Fez heerscht thans groot gebrek. De handel staat er geheel stil; geen enkele karavaan komt daar meer aan en men vreest, dat de honger de ar beiders tot het uiterste zal drijven. Reeds heeft er plundering plaats gehad in de Mohamedaanscbe wijk. Nadere berichten melden, dat het afslaan van de aanvallen op Fez hoofd zakelijk te danken is aan de hulp der Fransche troepen onder overste Mangin. De geruchten omtrent gisting in noordelijk Portugal houden aan, of schoon de regeering ze tegenspreekt. De kruiser Adamastor is naar Oporto vertrokken. Vrijdagmiddag zijn te Lissabon de werklieden van het marine-tuighuis aan het muiten geslagen. Met pistolen in de handen dwongen zij den machinist stop te zetten, waarna er een honderdtal naar het ministerie van marine trokken, waar zij om het ontslag van den minister riepen. Toen de minister van marine voor een der ramen kwam werd hij met revolvers bedreigd; er vielen enkele schoten. Marinetroepen houden nu het ministerie bezet. De muitelingen wisten een sleepboot machtig te worden en met behulp daar van aan boord van den kruiser Rafael te komen. De bemanning weigerde mee te muiten. Er zijn opstandelingen in hechtenis genomen. De stad is onrustig. Er is opnieuw een censuur op de telegrammen inge steld, waardoor deze dus weer aan ver traging onderhevig zijn. Het ministerie van marine blijft be waakt. Volgens later bericht is de rust na een verwoed gevecht hersteld. Reuter meldt uit Bagdad, dat het Engelsche consulaat in Kermansjah door Perzische roovers overvallen is. Een persoon is gedood en het in het consulaat aanwezige geld is door ce roovers mee genomen. In Zuid-Sjantoeng zijn, tengevolge van den hongersnood, onlusten uitge broken. Te Tsiniugtsjoe aan het Keizer- kanaal heerscht formeel oproer. Honder den lieden sterven aan honger typhus. Sommige missies loopen gevaar. Terwijl vijfhonderd Indiërs, in een dorp ten Noorden van Poona, voor een Hindoesch feest bijeen waren in een gebouw met rieten dak, ontstond er brand. Het gebouw had slechts éen uit gang en tweehonderd mannen, vrouwen en kinderen verbrandden. Heuüden, 12 April. Het bericht van het onverwacht overlijden van den heer H. A. J. Verhoeven, bracht Zaterdagmorgen alhier algemeene ontstelte nis teweeg. Den vorigen avond op eene familiebijeen komst, ten huize zijns broeders, werd hij ten circa half tien ure zoo ernstig ongesteld, dat hij niet meer huiswaarts kon keeren, en overleed aldaar den volgenden morgen. De heer Verhoeven, hoofd en medeop richter van de bierbrouwerij „De Drie Hoef ijzers", was tal van jaren Regent en eenige jaren Voorzitter van het College der Gods huizen, in welke hoedanigheid hij, ook door zijne kennis van verbetering van grond soorten, groote diensten heeft bewezen. Als brandmeester en later opper-brandmeester, was hij een ijverig gemeente-ambtenaar en als voorzitter en bestuurslid van verschillen de Waterschappen, wist hij ook op dit gebied veel nut te stichten. Zijn heengaan laat in meer dan een op zicht een leegte achter, die niet gemakkelijk zal worden vervuld. Op de markt te 's-Hertogenbosch is ten nadeele van M. van Oudheusden, groen- tenboer alhier, een trekhond ontvreemd. Den commissaris van politie, direct met het feit in kennis gesteld, mocht het niet ge lukken den dader op te sporeo. Bij koninkl. besluit is benoemd tot burgemeester van Herpt en Bern, de heer L. van Herpt. Ilabiloniënbroek. Het water schijnt in ons dorpke wel een bijzondere aantrekkingskracht uit te oefenen op alles wat voertuig is. Lazen we toch in het vorige nummer, dat een wagen met hooi te water geraakte, thans is weer een soortgelijk geval te vermelden. Doordat n.l. het echichtig geworden paard van A. S. alhier, gespannen voor eene kar met aardappelen, achteruitliep, geraakte een en ander in eene vrij diepe wetering. Door ijlings toegeschoten hulp werden paard en kar op het droge gebracht. Capelle. Op de Donderdag 6 April alhier gehouden veemarkt was het aantal aangevoerde stuks vee gering. Toch ging de handel vlugzelfs was er onder de vee handelaars veel animo. De heeren C. de Roon en W. Rijken alhier zijn bij de gedurende de paaschvee- tentoonstelling te Rotterdam gehouden ver loting de gelukkige winners geworden van een pracht-schaap. Dezer dagen was in deze gemeente een koe te zien, zooals nog zelden door de ingezetenen is aanschouwd. De eigenaar, de heer A. Hagoort, verkocht het reuzen- exemplaar als paaschkoe aan een slager uit Oosterhout voor den prijs van f 460. De zangvereeniging „Hallelujah", alhier, hoopt op 2e Paaschdag in het kerk gebouw der Geref. gemeente, nabij het brug getje, des namiddags 7 uur, eene uitvoering te geven. Naar het programma te oordeelen belooft de zangvereeniging, die alom zoo gunstig bekend staat en reeds verschillende prijzen heeft behaald, weder een genoeg lijken avond te verschaffen. Dusseil. De op 7 April j.l. gehouden verpachting van hooilanden van den „Zuid- Hollandsche Polder" alhier, bracht i/6 min der op dan verleden jaar. Dat het niet altijd zoo pleizierig is om dienstbode te zijn bleek alhier bij den landbouwer H. v. H. Diens dochter toch diende de dienstbode B. de W. eene flinke aframmeling toe en verwondde ze zoo, dat ze aan 't hoofd moest verbonden worden. Toen Zaterdagmiddag j.l. het zoontje van v. M. uit Drongelen hier passeerde, werd hij door een zoontje van A. v. B., zoodanig met een steen tegen zijn hoofd geworpen, dat de jongen in de naastbij zijnde woning moest worden binnen gedragen en een half uur later per kar naar huis moest vervoerd worden. kenderen. Bij den landbouwer Colet te Genderen heeft een schaap drie lammeren geworpen. Eén was gaaf en gezond, het andere had achterpooten ter halver lengte en het derde, dat ons getoond werd, had een zeer kleinen kop, met 3 neuzen en 3 monden. No. 2 en 3 hebben slechts kort geleefd. Het eerste is en blijft dartel en levenslustig. Gicssen. De strenge nachtvorsten heb ben den landbouwers alhier heel wat schade berokkend. Op verscheidene akkers toch zijn de ge pote aardappelen gedeeltelijk, op sommige akkers totaal bevroren. Ook is men bevreesd, dat vroege peren veel door den vorst zullen geleden hebben. Terwijl A. v. d. S. alhier j.l. Vrijdag bezig was met het schoonmaken van een sloot, bemerkte deze aan eene drijvende pet, dat zijn vierjarig zoontje te water lag. Daar het kind reeds was gezonken, kostte het den vader heel wat moeite zijn zoontje op het droge te brengen, wat hem evenwel na eenig zoeken mocht gelukken. Aanvankelijk vreesde men het ergste, doch thans is het zoo ver, dat het grootste gevaar bij den kleine geweken is. Van der Schuit is door dit ongeval der mate verschrokken, dat hij ziek te bed ligt. 's-Gravemoei'. Ingevolge aan schrijving van den heer Commissaris der Koningin van 7 April 1911, A no 17, is door den voorzitter der provinciale com missie voor de ondersteuning van rijkswege van de veefokkerij bepaald, dat met het oog op het mond- en klauwzeer, in elke gemeente de stierenkeuring zal plaats heb ben, en dat die in deze gemeente op 25 April v.m. 11 uur zal gehouden worden. De heer C. van Boesschoten, onder wijzer te Dongen, trof Zondagavond alhier een ernstig ongeluk. Doordien indeVaart- sche Steeg eensklaps de vork zijner fiets, juist boven het kroonstuk af brak, plofte hij met zijn hoofd op den scherpen grintweg, hetgeen eene neusbloeding en eenige won den in het aangezicht veroorzaakte. Nadat hij zich in het café van M. J. de Jong aan de haven had laten reinigen, begaf hij zich, geholpen door een vriend, naar dr. Smeenk, die zijn toestand onderzocht en de wonden verbond. Herpt. Zaterdag gebeurde bij L. v. d. Griend alhier een ongeluk dat nog goed is afgeloopen. In de schuur braken de til- balken van den hooizolder, juist toen de dienstbode er onderuit was. De acht stuks vee die er onder stonden, vlogen door den schrik door de staken en bleven wonder boven wonder ongedeerd. Door een auto werd alhier een kip een kop afgereden en door een andere de pleizierhond van C. de K. overreden. Het dier leeft nog, doch zal aan de bekomen verwondingen wel sterven. Het is wonder, dat op het traject Luttel- herptsche brug tot aan de R. K. kerk geen grooter ongelukken gebeuren. Er is dan ook al eens sprake geweest dat bij verordening zou worden bepaald dat op dit gedeelte niet harder dan met een snelheid van 10 K.M. per uur zou mogen worden gereden. !\'e«lerheoiert. Op de voordracht voor gemeente-secretaris, zijn door B. en W. geplaatst de heeren J. Timmermans, ambtenaar ter secretarie te Veen en C. Walraven Van Ommeren alhier, en werk zaam ten 8tadhuize te Heusden. Onzen vroegeren predikant, ds. Ph. S. Niemeijer thans te De Vuursche, is op zijn verzoek met 15 Mei e.k. eervol emeri taat verleend door het Provinciaal Kerk bestuur van Utrecht. PoederolJen. Ter voorziening in de vacature van poldermeester, ontstaan door de periodieke aftreding van den heer J. G. N. Hasselman, op 1 Juli a.s., is door den Geërldendag de volgende voordracht opge maakt: de heeren le J. Hasselman J.G.Nz., 2e J. W. Brienen en 3e D. Bok Dz. De heer J. G. N. Hasselman voornoemd wenschte wegens hoogen ouderdom niet meer in aan merking te komen. Raaniidonk- Met genoegen melden wij, dat onze dorpsgenoot de heer R. van Loon door het Bestuur der stoomzuivel- fabriek „Nooit Gedacht" is benoemd tot directeur. Aan de stoomzuivelfabriek alhier werd in de maand Maart 1911 verwerkt 199544 liter melk. Op de door B. en W. gehouden aan besteding is het uitdiepen der Veersche haven aangeuomen door den heer M. Zijl mans te Raamsdonksveer 23| cent per kub. meter, terwijl het leggen van 210 M. klinkerweg te R'veer is aangenomen door onzen dorpsgenoot H. Oome f 530. In de Zaterdag 1.1. gehouden raads vergadering werd het salaris van den heer W. Willemse, hoofd der O. L. School alhier, verhoogd met f 75. £ileeuw||k. Alhier had zich een comité gevormd met het doel op het graf van den heer J. van der Sluijs, in leven hoofd der openbare school alhier, een zerk te plaatsen. Die zerk is Zaterdag j.l. door den heer H. E. Verschoor van Sleeuwijk te Amster dam, namens dat comité onder de gewone formaliteiten onthuld. Kprtliis. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelde, behandelde Zondagavond j.l. de jongelingsvereen, op Geref. grondslag „Timotheus" na hare gewone werkzaam heden de agenda voor de a.s. afd. vergade ring welke op Maandag (2e Paaschdag) te Werkendam zal plaats vinden. Na deze bespreking werd J. W. Genuït tot stem hebbend afgevaardigde aangewezen. Na onderzoek door het dagelijks be stuur van de afd. „Patrimonium" alhier, voor de „Kamer van Arbeid", voor het schoenmakersbedrijf is gebleken dat binnen de grens onzer gemeente niet één schoen fabrikant werd gevonden, die met meer dan tien werklieden arbeidt. Wel een bewijs dat deze tak van industrie alhier, niet voor uitgaande is. Veeil. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. N. Weeda, commies der posterijen en telegrafie te Rotterdam, werd dezer dagen na afgelegd examen benoemd tot vaandrig telegrafist bij het wapen der Genie. Naar men verneemt heeft het fanfare corps „Wilhelmina" alhier het voornemen om op Paaschmaandag 's middags een con cert te geven. lVil«|»ïk. Bij besluit van B. en W. is tot schatter voor de huurwaarde der dranklocaliteiten benoemd de heer J. J. de Glas, alhier. Aan J. v. d. V. alhier is bij besluit van B. en W. dd. 8 April j.l., vergunning verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein, en wel ingaande op 1 Mei a.s. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven In de prijzen van het rundvee is weinig verandering gekomen. Vette kalveren zijn ieta minder in prijs. Schapen iets williger. Paarden voortdurend hoog in prijs. Biggen en dragende varkens zijn in prijs gedaald. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 72 78 ct., 2de kwaliteit 65è,67 ct., vette kalveren 58 a 60 ct., vette var kens 59 k 61 ct., voor Engeland, 56 a 58, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 165 f 230, neurende f 145 i f 270, guste f 145 f 223, pinken f 50 f 95, kalveren f 12 a f 22, biggen f 6 a f 10,drachtige zeugen f 40 a f 60, drachtige geiten f 38 f 42, schot telingen f 15 a f 25, schapen f f vette schapen f 18 4 f 25, luxe-paarden f 550 f 700, werkpaarden 1ste kwaliteit f 300 f 450, 2e kwaliteit f 250 f 280, twee-en-een-halfjarige f 150 f 265, ander- halfjarige f af per stuk. Kerknieuws. Werkendam Vrijdag a.s., des namiddags 6.30 uur, zal er in de Ned. Herv. en Ger. Kerk A alhier, dienst zijn. Door de Geref. Kerk B alhier, is beroepen de weleerw. heer W. Veder, pre dikant bij de Geref. Kerk te Breukelen. Itabiloniënbroek. De lijst van stemgerechtigde leden der Ned. Herv. Gem. alhier, ligt van 10 tot en met 15 April ter inzage in de pastorie. Hrakel- Beroepen naar de Ned. Herv. Gemeente alhier ds. J. A. van Paddenbuyk te St. Annaland. Oiessen. Door stemgerechtigde mans lidmaten der Ned. Herv. gem. is alhier bij stemming uitgemaakt, dat de eerstvolgende 10 jaren het beroepen van een predikant en het benoemen van kerkeraadsleden zal geschieden door den kerkeraad. Verslag der gemeenteraadsvergadering van 'sGravemoer op Vrijdag 7 April. Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzitter en secretaris de heer D. Smits, burgemeester. Na opening dezer vergadering en lezing en vaststelling der notulen van 6 Maart j.l., deelt de voorzitter mede, dat zijn inge komen het verslag der commissie tot wering van schoolverzuim, dat der volkshuisvesting en het gemeenteverslag, welke verslagen over 1910 voor de leden op de secretarie ter lezing zullen worden gelegd; dat bij den gemeente-ontvanger kasopneming is gedaan, waarbij was gebleken dat de boeken regel matig waren bijgehouden, de ontvangsten over 1910 f 12068,37 en over 1911 f 1577,50* bedroegen, de uitgaven over 1910 f1081 J,61J en over 1911 f 293,87|, zoodat er in kas was f 2541,37}, dat mej. C. M. Stoorvogel hare benoeming als onderwijzeres heeft aan genomen en reeds in dienst was getreden; het armbestuur niet ongenegen is om pannen voor de school te verstrekkende wijziging der gemeentebegrooting is goedgekeurdde rijksbijdrage van f 200 voor een arts voor dit jaar weder is verleend en dat er mon sters met prijsopgave van straatsteenen zijn ingekomen, omtrent welk laatste punt B. en VV. worden gemachtigd de benoodigde steenen aan te koopen. De voorzitter stelt aan de orde: Bepaling van den datum der grasverpach ting, hetgeen aan B en W. zal worden overgelaten. Een voorstel van B. en W. om, nu er op Zaterdagmiddag geregeld verga dering van B. en W. wordt gehouden, de gemeentesecretarie op dien middag ook te sluiten, welk voorstel met eenparige stem men wordt aangenomen. Een adres der raadsleden G. Verhagen, C. Mouthaan en W. Versteeg, beoogende het in het leven roepen eener verordening, ingevolge art. 19 litt. e der wet tot regeling van het lager onderwijs. Bij de discussie hierover bestrijden de heeren Loeff en Beunis de desbetreffende voorstellen, als zullende de algemeene ontwikkeling daaimede wor den tegengewerkt en schade aan de gemeente berokkenen; de heeren adressanten verde digen hun voorstellen als zijnde in het belang van rijk en gemeente en een middel tegen het stelselmatig opdrijven van het kindertal; de voorzitter wenscht in ieder geval een bepaling, waardoor aan B. en W. bevoegdheid wordt verleend om in bijzondere gevallen afwijkingen toe te laten. Na deze soms nog al heftige discussiën, waarbij de voorzitter een paar malen zijn hamer moest gebruiken, wordt bij stemming beslist om een dergelijke verordening in het leven te roepentegen de heeren Blok, Beunis en Loeff. Een voorstel van den heer Beunis, om dit punt voorloopig aan te houden, wordt verworpenvoor verklaarden zich de heeren voornoemd. Na eenige hoofdelijke stemmingen over de samenstelling, waarbij dezelfde heeren telkens hun tegen uitspraken, wordt de verordening aldus opgesteld: dat op de openbare lagere school kunnen worden toegelaten de kinderen, die in den loop van het jaar van toelating zes jaren worden dat de leerlingen de school moeten ver laten na het doorloopen van de klas, waarin zij bij het bereiken van den 13-jarigen leef tijd waren geplaatst en eveneens die kin deren, die vóór genoemden leeftijd met goed gevolg de school kunnen verlaten, be houdens bevoegdheid van B. en W. om in bijzondere gevallen deze termijn telkens met één jaar te verlengen. De laatste clausule wordt met algemeene stemmen aangenomen en de verordening in haar geheel in stemming gebracht, ver klaart alleen de heer Beunis er zich tegen. De heer Beunis brengt ter sprake, dat de raad meermalen er op aangedrongen heeft, dat het armbestuur de bons der bedeelden verhaalbaar stelle bij met name genoemde winkeliers, opdat alle nering doenden daarin gelijkelijk zouden opdeelen, zonder dat het armbestuur hieraan nog ge volg heeft gegeven. De voorzitter antwoordt, dat deze wensch wel aan heeren armmees- ters is overgebracht, maar dat het armbe stuur, behalve de practische bezwaren daar aan verbonden, ook in beginsel tegen eene dergelijke regeling is, zoodat onder het huidige armbestuur hierin geen verandering te wachien is. Niettemin besluit de ver gadering er nogmaals bij de armmeesters op aan te dringen. De heer Versteeg brengt nog ter tafel, dat er klachten gaan over den gemeente ontvanger, die belastingschuldigen aan maant voor reeds voldane belastingen. Wel moet dit aan den hoogen leeftijd des ont vangers worden toegeschreven, maar niet temin stelt hij voor den ontvanger in over weging te geven zijn ontslag te vragen. Met 5 stemmen wordt dit voorstel aangenomen tegen de heeren Beunis en Blok. Eindelijk stelt de voorzitter nog aan de orde de vaststelling van het primitief-kohier van den hoofdelijken omslag, doch B. en W. stellen voor dit met gesloten deuren te doen. Aldus wordt besloten; tegen de heeren Loeff en Beunis. SflRineitland. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal, dd. 9 dezer, betreffende pestgevallen op Java en daartegen genomen maatregelen 7 dezer, 13 gevalleD, 3 dooden. Twee koortsgevallen op 6 dezer bleken pest te zijn. Het hoofdbrandpunt der pest is Batoe en omgeving. Te Singosari, in het district Karanglo, is de pest onder ratten en menschen sterk verminderd. Het reizigersverkeer van en naar het besmette gebied is 14 dagen stop gezet. Het goederenvervoer wordt voortgezet, behoudens de uitvoer van de goederen, bedoeld in art. 8 der pest-ordonnantie (Indisch Staatsblad 1902, no. 112). Hierbij wordt aangeteekend, dat Batoe gelegen is in het district Deuiangoeng- gan, dat evenals het mede iu het tele gram genoemde district Karanglo deel uitmaakt van de afdeeling Malang der residentie Passoeroean. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint: Er zijn uitgebreide maatregelen ge nomen om te voorkomen, dat de pest zich verbreidt. Het spoorwegverkeer is gestaakt. De wegen worden door mili tairen bewaikt op last van gouverueur- gen&raal Idenburg persoonlijk, die uit drukkelijk verlangt, dat er geen kosten zullen ontzien worden. In Malang (Kota) zijn twee gevallen van pest voorgekomen. De stad is daarop volkomen geïsoleerd. Er is besloten tot de uitzending van 6 jonge artsen uit Nederland naar Java tot bijstand en aanvulling voor den tijd van 1 jaar van het personeel van den burgerlijken geneeskundigen dienst in Ned.-Indië. De oproeping van de gegadigden en de voorwaarden voor deze tijdelijke be trekking rullen spoedig vanwege het departement van koloniën uitgaan. De opdracht aan dr. Van Loghem, te Amsterdam, door de regeering, na overleg met de Indische regeering, in verband met het uitbreken van de pest op Java gegeven, strekt tot het instellen van bacteriologische contróle op de ziek tegevallen. De geneeskundige zal over 14 dagen naar Indië vertrekken, toe gerust met de noodige medische instru menten voor het wetenschappelijk on derzoek. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seinde Dinsdag In het Malangsche hebben zich twee gevallen van longpest voorgedaan. Uit het bovenstaand telegram blijkt, dat in de door pest besmette afdeeling Malang zich nu ook de longpest heeft vertoonddezelfde soort van pest die onlangs in China zulk een groote sterfte heeft aangericht. Zij is veel kwaadaar diger dan builenpest en eindigt bijna altijd met den dood. Naar de N. R. Ct. verneemt zal deze maand het eerste luchtschip in Neder land verschijnen, De directie van het dagblad De Echo heeft een overeenkomst getroffen met de Luftverkehrs Gesell- schaft, m. b. H. te Charlottenburg om voor rekening van genoemd blad het luchtschip Dagblad De Echo, (type Parseval VI), rechtstreeks van Berlijn naar Amsterdam te doen varen. Ver moedelijk zal de aankomst den 19 dezer geschiedener zullen gedurende het driedaagsch oponthoud opstijgingen met passagiers plaats vinden. Een terrein aan den Amsteldijk is gekozen voor deze sportbetooging. Het luchtschip, bemand met 7 perso nen, staat onder leiding van den Ober- leutnant Stelling, heeft een inhoud van 7000 M8., twee motoren van 200 paarden kracht en is 75 meter lang. Toen men Zaterdag bezig was met het opruimen van oude exemplaren van de Revue der Sporten, het bekende sport blad, vond men in de kast in den kelder gevestigd is, in de Nic. Maesstraat te Amsterdam, een klein pakje met f 1200 aan bankpapier. Ruim 7 maanden ge leden werd uit de kas van genoemd sportblad ongeveer f 1335 ontvreemd en men meent nu hot grootste gedeelte daarvan teruggevonden te hebben, dat daar verstopt zal zijn om het vandaar later weer weg te nemen. Zondagmorgen werd op de hoogte van de Berchemsche kerk nabij Osch in een derde klasse coupé van den sneltrein, welke om 11.18 uit Nijmegen vertrekt, een ruit ingeschotende kogel ging dwars door de ruit en schampte af op een zijschot in de coupé. Van de inzit tenden, een heer en dame met kind, werd gelukkig niemand gewond, niet tegenstaande door de geheele coupé de glasscherven verspreid lageu. Herhaal delijk komt zulks op het traject Berchem- Oss voor, zonder dat 't den marechaus sees is mogen gelukken de(n) daders(s) te vatten. Bij de politie te Amsterdam heeft de looper van den heer Beffie aangilte gedaan, dat hij aan het kantoor der Amsterdamsche bank vermist heeft een portefeuille inhoudende f 1600 aan dia manten en f 1200 aan bankpapier. De politie heeft in de woning van den looper huiszoeking gedaan, echter zonder resultaat. Naar het Hbld. verneemt, moet me vrouw v. H., geb. de B. te Rijswijk, sinds eenigen tijd in voorloopige hech tenis en beschuldigd haar man vermoord te hebben, bekend hebben het misdrijf te hebben gepleegd. Zij zou, alvorens de schoten te lossen, gepoogd hebben door vergiftiging met carbol een eind aan zijn leven te maken. Het gezin van den landbouwer W. Groten, te Tongeren, in de gemeente Wijhe, is Zondag in rouw gedompeld. Twee kinderen, een jongen van 9 en een meisje van 3 jaar, werden plotse ling ziek en stierven kort daarna. Bij

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2