een lenst A. P. KRAMER, SilllllI'Sll'llillJi. Een dubbel HEEREMUIS ratme Aanbesteding. L. J. VEERMAN Boekhandel HEUSDEN. Dure onbedachtzaamheid. GENEZING. Hntatns Antonius' Johannes Verhoeven, alle Verfwaren, Behangselpapieren Genderen. KEUKENMEID. aanbesteden HEGHENHUIS TE KOOP: CICER O „FRANS IV', aanbestedenj Zeildoek, Vloerkleeden, Kokosmatten, Biezen Matten en Tapijten Openbare Verkooping TE HEUSDEN. Notaris ZIJNEN DE GIER te Heusden, publiek te verkoopen pl. m. 10,000 pond Haverstroo, goed onderhouden solide TILBURY, Gebrs. Oerlemans-v. d. Schans, staan ter dekking, Het BESTUUR van den ALM Het herstellen van de Steenenheul te Waardhuizen en het leveren en plaatsen van ijzeren leuningen. in Effecten en Administraiiën. VERWERSTRAAT 25'S BOSCH. een derde kind van ongeveer 12 jaar deden zich eveneens, in de R. K. kerk, dezelfde verschijnselen voor. Een docter uit Raalte vond goed dat dit kind naar huis vervoerd werd, waarna het per rijtuig derwaarts gebracht werd. Het is thans aan de beterende hand. Men ver moedt, dat de kinderen vergiftigde spij zen gegeten hebben. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Maandagochtend heeft een schipper uit de rivier voor Dordrecht een in verren staat van ontbinding verkeerend lijk opgevischt, waaraan het hoofd en een arm ontbraken. Het is op de Alge- meene begraafplaats te Dordrecht ter aarde besteld. Op het landgoed De Biezen, toebe- hoorende aan den heer Voute en gelegen nabij Barneveld, heeft Zondag een hevige bosch- en heidebrand gewoed. Het aan getaste perceel, dat gelukkig door sloo- ten en een beekje omgeven was, is geheel verwoest. Men denkt aan kwaad willigheid. De politie stelt een streng onderzoek in. Zondagnacht is te Amsterdam inge broken ten huize van de familie B., Marnixstraat 3. Toen het echtpaar B., reeds bejaarde lieden, tehuis kwam, moeten de inbrekers nog in de woon kamer bezig zijn geweest met het leeg halen der zilverkast. Ze hebben nog den tijd gehad om den inhoud, dien zij hadden klaar gezet om te worden medegenomen, zoo te plaatsen, dat hij niet de aandacht trok. Dc heer en mevr. B., die nog eenigen tijd in de zelfde kamer hebben vertoefd, terwijl de inbrekers zich schuil hielden in een zijkamertje, hebben niets bemerkt. Toen het echtpaar naar bed was gegaan, heb ben de dieven met een sleutel, welken zij in een overjas vonden, de brandkast geopend en daaruit een bedrag van ongeveer f 4500 weggenomen. Voort? wordt een belangrijke waarde aan goud en zilverwerk en aan fijn tafellinnen vermist. De heer B. is tegen inbraak verzekerd. Maandagmiddag heeft een werkman van de firma Gonnermann te Haarlem twee schoten gelost op een medearbei der; hij trof hem in borst en been. Daarna richtte hij het wapen op den meesterknecht, die vier wonden in de beenen kreeg. Na verhoor door de politie is de man weer vrijgelaten. Hij geeft voor alleen geschoten te hebben om schrik aan te jagen. Kantongerecht Waalwfjk. Uitspraken van 30 Maart 1911. A. B. te Kaatsheuvel, strooperij, f 2 of 2 d.; Dezelfde, jachtdelict, f 3 of 2 d.; J. H. te Waspik, A. G. te Kaatsheuvel, A. J. T. en J. H. B. beiden te Sprang en W. D. te Besoijen, allen dronken schap, ieder f 2 of 2 d.; A. B. v. d. H. te Sprang, A. P. te Baardwijk, J. C v. d. W. te Herpt, P. K. te Besoijen en P. v. H. te Baardwijk, allen overtr. prov. regl., f 2 of 2 d.; P. H. Z. te Waspik, overtr. alsvoor, f 1 of 1 d.; J. d. R. te Sprang en B. v. C. te Capelle, overtr. algem. veiligheidswet, ieder f 3 of 2 d.; A. C. te Kaatsheuvel, dronken een anders veiligheid bedreigen, f 5 of 3 d.; P. d. G. en J. v. G., beiden te Dussen, visscherij- overtr., 2 X f 2 of 2 X 2»d.; A. v. d. S. te Vrijh.-Cappel en L. K. te Capelle, overtr. politieverord., ieder f 0.50 of 1 d.; H. Q. te Capelle, burengerucht, f5 of 3 d W. J. F. J. v. d. H. te Waalwijk, ijkwetovertr., 2 X f 1 °f 2 X 1 d-5 J- H. F. en B. V. beiden te Kaatsheuvel, A. v. B. en M. v. d. H. te Loon op Zand, allen jachtdelict, ieder f 5 of 4 d.; A. v. D. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor, f 10 of 8 d.; A. J. M. V. te' Waalwijk, overtr. alsvoor, vrij; C. F. te Kaatsheuvel, jachtdelict, J. C. P. te Baardwijk, straatschenderij, ieder f 1 of 1 week tuchtschool; C. K. te Waspik, overtr. politieregl., teruggave aan ouders; C. H. te Capelle, overtr. politieverord. f 0.50 of 1 week tucht school. Sfcï3ir«:4,»r*iS§8*.«* as Heusden. Geboren: Johanna Maria, d. v. J. Merkx en J. C. van Moersbergen levenl. aangegeven kind van J. J. Groenendijk. Overleden: H. A. J. Verhoeven, 63 j. Capelle, over de maand Maart. Getrouwd: J. Huijsman 30 j. en J. A. van der Made, 31 j., wed. van A. C. Ruitenberg. Geboren: Joost, z. v. P.M. Hommel en M. T. Verhagen; Maria Anna, d. v. P. J. Sterrenburg en M. P. Lamm Hendrika, d. v. M. Wagemakers en H. Wagemakers; Thomas Adriaan, z. v. M. Rijken en M J. Huijsman; Antonia Maria, d. v. C. J. v. d. Ven en P. W. Schmitz; Trijntje Jacoba, d. v. J. A. de Rooij en A. van PeerElisabeth Johan na, d. v. A. Vos en H. Timmermans; Alida, d. v. A. A. Michael en J. de Bie Alida, d. v. A. Vissers en H. J. Kloot wijkElisa Pieter, z. v. D. P. v. Tilborgh en H. Werther; Philippus Leendert, z. v. M. C. Quist en G. P. H. de Borst; Janus Hendrik, z. v. P. Paans en G. de Bruijn; levenloos aangegeven kind van A. v. Oosterhout en J. Rozenbrand; levenloos aangegeven kind van C. A. Sprangers en C. van Msstrigt. Overleden: Maria van de Ven, 2 w. Autonie Dirk Bogers, 7 m.;Neeltjede Jong, 59 j. echtg. van J. de Rooij. Ingekomen van: Raamsdonk, A. G. Bolder; Made c.a., A. M. Blom en A. P. van der PoelZeist, A. BaxLoon op Zand, C. SpuijbroekHilversum, W. M. P. Treffers en kind; Waspik, A. Verhagen; Leeuwarden, P. de Groot; Dussen, W. Roubos en gezinRotter dam, Th. J. van Rooij Eindhoven, H. v. d. Schans. Vertrokken naar: Amsterdam, C. J. Stegwee; Vrijhoeven-Cappel, H. P. Hoef nagel en kiud, J. Bax, S. C. de Rooij Dongen, A. v. d. Hooven en vrouw; Rotterdam, J. A. Faro Loon op Zand, J. Verduijn en gezin Waspik, A. Heur- ter en gezin Boskoop, M L Vermeulen. Giessen, over de maand Maart. Getrouwd: H. A. Kant, 23 j. en A. Westerlaken, 21 j. Geboren: Joost, z. v. H. de Lorin en M. Bruins; Jan, z. v. H. de Lorm en S. Westerlaken. Overleden: Gozewina Elshout, 73 j. Sprang, over de maand Maart. Geboren: Martina Maria Josepha, d. v. f. H. Maas en P. G. Lavos; Antonius Martinus, z. v. A. van Beers en M. J. Buitenkamp; Gerardus, z. v. W. van Baardwijk en P. E. Spierings. O verleden: Johannes Coruelis Maijers, 9 m.; Corstiaan Hilkhuizen, 3 m.; Abra ham van Drongelen, 9 m. Vele menschen die ons schreven, hebben hunne verwonderiug uitgespro ken, tegelijk met hunne voldoening, door de Pink Pillen te zijn genezen, in eenige weken, terwijl zij, sedert jaren ziek, tevergeefsch tal van audere ge neesmiddelen hadden beproefd. Indien zij eer der naar ons ge luisterd hadden, zouden zij, in plaats van jaren ziek te zijn, bet slechts enkele uren geweest zijn. Men zal toch im mers wel aanne men dat, zoo zij, na de ziekte jaren lang zich te heb ben laten va-:t- wortelen, zich in eenige weken heb ben genezen bevonden door de Pink Pillen, die zelfde Pillen hen in het begin hunner ziekte wel in eenige dagen zouden genezen hebben. Het is altijd een dure onbe dachtzaamheid de Pink Pillen niet te nemen in het begin van ziekten, als: bloedarmoede, bleekzucht, alge- meene zwakte of wanneer men zich zwak gevoelt aan de zijde van het ze nuwstelsel. De heer A. J. van Lierop, 3de Wal straat 12 te Nijmegen, heeft geschreven „Ik heb het genoegen u te doen weten dat ik goed genezen ben door uwe uitmuntende Pink Pillen. Ik heb gedurende vele jaren geleden aan slechte spijsvertering, altijd gepaard met hevige hoofdpijnen en ook met zenuwstoringen. Ik had al menigmaal geneeskundigen geraadpleegd, maar alle voorgeschreven middelen hadden mijn ziekte niet kun nen overwinnen en mijn gezondheid werd maar altijd door slechter. Men heeft mij eindelijk uwe Pink Pillen aangeraden en ik heb mij daarbij zeer goed bevonden. Sedert ik van uw koste lijk geneesmiddel heb gebruik gemaakt, gevoel ik mij een ander mensch en ondervind ik een onuitsprekelijk gevoel van welzijn." De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen de bleekzucht, de bloedarmoede, de algemeene zwakte, de maagkwalen, schele hoofdpijnen, zenuwpijnen, heup- jicht, rheumatiek. Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Her- togenbosch. Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. ISarkiberloSHes». Rotterdamsche eierenTeiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 103815 stuks. Hoendereieren van f 3,30f 4,65 per 100 stuks. Beneden-Langstraat, 11 April. De hooihandel blijft slap. Alleen in de goede soorten is eenige beweging, maar doordien er geene verzending naar het buitenland bestaat, liggen de persen stil en gaat er in de inferieure soorten haast niets om. Het gevolg is daarvan, dat de pachtboeren ook niet op tijd kunnen betalen. Men besteedt voor eerste soort hooi f 12 a f14, tweede soort f9 a f 11, schraal pakhooi f 6.50 a f7 en roggestroo f 10.50 a f 11, alles per 500 kg: GORINCHEM. Op Zaterdag gehouden Palmpaardenmarkt werden 273 stuks aan gevoerd. Men besteedde de volgende prijzen Luxe paarden f 625 a f 700, werkpaarden f 250 a f 450, 3-jarige paarden f300 a f425, 2-jarige paarden f 225 a f 350, veulens f 140 a f 200, hitten f90 a f 125. De handel was vlug met weinig aanvoer. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 10 April 2.50 M. boven 0. 11 2.40 J, Waterhoogte Maastricht (brug). 10 April 0.34 M. boven 0. 11 0 34 Tot onze diepe droefheid overleed heden plotseling, voorzien van de H. H. Sacramenten der stervenden, onze dierbare Echtgenoot en Vader, de WelEd. Geb. Heer in den ouderdom van bijna 64 jaren. Wed. H. A. J. VERHOEVEN- maling ré CORNELIS VERHOEVEN. LAURENT VERHOEVEN. RUDOLF VERHOEVEN. ADRIANA VERHOEVEN. Heusden, 8 April 1911. Xlet 4 Hei ifevrantfd goed kunnende werken. Aanbiediugen aan Mevrouw VAN WEIJNSBERGEN te Heusden. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor de levering van bereidde zoowel als onbereidde, in alle kleuren en prijzen, en tot het doen van alle werkzaamheden als Schilder en fcamerheliaiiger. Voorts tot de levering van in alle grootten en prijzen, enz. enz. Nette behandeling wordt u verzekerd. Schilder en Kamerbehanger, Met 1 of 15 Mei a.s. gevraasd een flinke KEUKENMEID, Roomsch-Katholiek, goed kunnende koken en zindelijk netjes werken, voor een gezin met kinderen, te Nijmegen, muts dragende en van goede getuigen voorzien. Loon naar bekwaamheid. Brieven franco onder No. 410 aan het Bureau dezer Courant. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Werkendam zullen op Zaiei'dns April 1911, des middags ten 12 uur, ten Gemeentehuize, in het openbaar Het maken van eene klinkerbestra ting in de Kade of Visschers- dijk, ter oppervlakte van 2265 M3. en bijkomende werken. Bestek en voorwaarden zijn op aanvrage tegen f 0,25 per exemplaar, verkrijgbaar ter Gemeente-Secretarie en bij den Opzichter van Gemeentewerken, bij wien dagelijks inlichtingen te bekomen zijn van voorin. 912 uur en nam. 24 uur. PIECK. van aan de Wijksche Straat is voornemens om op IVoesiSilil jf tien 19 April a.S., ten herbergevan HILLE te Heusden en op Wuensclaif ilni 3 Xflei a.S., ten herberge van SPIERENBURGH aldaar, beide dagen des avonds om O uur Het aan de Familie VAN DER HEIJDEN toebehoorend prachtige te Heusden aan de Wijksche straat en de Vischmarkt, met T*uill, kadaster sectie A. no. 1098, groot 3 Aren 25 Ceótiaren. Het Huis bevat, behalve na te melden bovenhuis, beneden5 kamers, alkoof, man gelkamer, kantoor, 2 kelders en keuken; boven: 4 kamers en verder een grooten zolder; en is buitengewoon geriefelijk door de daarin aangebrachte vele ruime kasten. Het BBftvei!huis met afzonderlijken opgang bevat 4 kamers en is verhuurd aan Mej. de Wed. DE LEEUW tot 1 Juli a.s., voor f 9,per maand» Aanvaarding 1 Juli a.s.betaling 14 Juni a.s. ten kantore van Notaris ZIJNEN DE GIER voornoemd. Lasten van af 1 Juli ten laste des koopers. Met verlof der tegenwoordige bewoonsters eiken dag te bezichtigen. Bij ondergeteekende is nog te verkrijgen tegen den geldenden prijs. Ook te bevragen een model 's Bosch. J. W. DE GRAAFF, Meeuwen. De bekende Stam- en Premiehengsten van op alle werkdagen bij de eigenaren op den „Assem" te DRONGELEN, nl.: zwart met kol, snebje en witte voeten N. P. S. No. 886. „Cicero" werd vele malen bekroond, aangespannen zoowel als aan de band voorgebracht, o.a. met 15 eerste prij zen en donkerbruin N. P. S. No. 551. „Frans" behaalde eveneens zeer veel eerste prijzen en andere onderschei dingen, aan de hand voorgebracht en op concours-hippiques. Van beide hengsten zijn de afstamme lingen zeer gezocht. In 1910 werden op de markten te Gorkum en Hedel, veulens van „Cicero" verkocht voor f 250 en l1/,- jarigen tot f387,50. Meermalen brachten 3 en 4-jsrigen van „Frans" f 50 af 800 op. Het DEKGELD bedraagt voor eiken hengst f' 8, te betalen bij de eerste toelating. Geregelde Sfoombootdiensten van ileusdcn cu omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Aluardiiigeit, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerbavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. De Bank verleent ei'eiliet aan den Siiiltistl'ieeleiil en 91a inleid r|f- venden lliddciiibtnd onder zeer gun§tigc voorwaarden, en neemt gelden h deposito. Inlichtingen te bekomen ten kantore der Bank Iftosclistraat 48a KBIHUA, dagelijks van 10 tot 12 uur 's voormiddags, en bij de Correspondenten Mr. J. H. van der Meulen, Bergen op Zoom. Nuts- (Seer. A. J. Lugten) Geertruidenberg departe- j (Seer. J. A. Tavenier) 's Gravemoer. men ten (Secr. A. Mercier) Zevenbergen. F. R. Gostelie, Ortbeneinde, s-Bosch L. J. Veerman, Heusden. H. A. Zeijlmans-v. Emmicrioven, Oisterwijk G. H. van Everdingen, Waalwijk. W. F. A. Hagethorn, Werkendam. D. Hendrikx, Maastricht. zal op Woensdag, den 29 April 4944, des namiddags ten 4 uur in het Café van de Wed. H. DE LORM te Giessen Bestek en teekening liggen ter inzage in voornoemd café vanaf Woensdag den 12 April 1911. Aanwijzing op den dag der besteding des namiddags ten 1 uur, Inlichtingen geeft de Architect M. van Gooi te Woudrichem. Telegram-adres s DELM0N4STI. Interc. Telef. Ne. 443. Belasten zich met den aan- en rerkoop van Effecten op binnen- en buitenlandsche beurzen. Verzilveren coupons, buiteulaudsch bankpapier en munt. Kuopcn en verkoopen wissels op biuncn- en buitenland, tot de meest coueurreerende prijzeu. Openen Kckeniug Courant met rentevergoeding. Nemen gelden a deposito, met onderpand van Effecten. Geven voorschot op soliede effecten. Sluiten prolongatiën. Vestigen speciaal de aandacht op hunne noteeriug van GESKENTE-LEEN1NGEN en INCOURANTE WAARDEN, welke Woensdag en Zaterdagavond verschijnt. in de grootste keuze aan biliijke prijzeu, van de goedkoopste tot de fijnste kwaliteiten. S»EVA€lITftl*F Sorteeripg op Fluweel in lijst, car to u en glas. BOTERMARKT 0 69 en 70. WERKENDAM. De zetting der boter u d>zc we k op de markt 65 ets., in de winkel» dus 70 et pet half kilo Eieren f 0 90 d~ 26 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 70 et. per half kilo en die der eieren f 1 de 26 stuks. OOSTERHODT 11 April Bo'.er f 1,50 a 1,52 per Kg Eieren f 0.14 en 0,15 de 4 stuks BESOOIJEN11 April. De prijs der Boter was heden f 1 42 f 1.47 per Kilo. Aang voerd 400 K G Eieren J 0 91 de 26 stuks. G ORIN CHEM, 10 4 ril. Op de veemarkt tchren aan tevoerd 362 runderen 16 nuchtere kalveren, 32 vette varkens 1174 biggen0 schapen en 00 lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 220 270. kalfvaarzen f 160 a 220, guiste vaarzen J 100 a 150, melkkoeien 160 a 220, twee-en-een-half jarige ossen f a a-.d-rha'f jarige f a pinken f 70 a 100 graskalveren f 00 a 00 nuchtere 12 a 16 schapen f - a lammeren f - a biggen f 7 a i8 per stuk. Vette varkens 25l/j a 26 cent per half kilo. Op d- graanmarkt besteedde men voorris tarwe j 8,50 9. - roode di-'o 8 25 a 8 7 5 witte dito f 8 25 a 8.75 inl rogge f 5.10 a 5.40 tnatenl dito 25 a 5.70 g-rst f 4.80 5.6), haver f 3.50 a 4.50 Juivenboonen f a -. blauw erwt n f a mais 75 pondf 1.55, a 5 30 alles per heet. Boter 68 a 72 et. per half Ulo Eieren f 0.95 1.— per 26. Kippen f 0.00 a 0.00 per stuk. ROTTERUA'rt10 11 April Op de veemarkt waren heden aang -voerd 1032 vette runderen, 1389 magere dito 580 vette en graskatteren1584 nuchtere katver-n123 schapen of lammeren. 723 varkens, 224 biggen. De prijzen waren alt volgt: runderen le kwaliteit 84 Ie kw 72 cent. kalveren le kw 130, 2e kw 100 cl tehap-n le kw 52 2e kw. 42 et v-tte varkens 52 a 55 et. licht soort »0 a ci. per kilo. Nuchtere fokkalv-ren f 14.a 22.idem voor de slacht f 7. a 12.Biggen f 1.60 a 2. per week. Op de botermarkt w-rden aangevoerd 88/8 e» 40/16 ton en 210 stukken van een half kxo. Prijs le kwali teit f 56, 2e kw 53 3e kw. f 50. Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwsche eieren 3 20 a 3.40, Overmaasscke dito f 50 a 3 70 per 100. ROTTERDAM 10 April Tarw puike jarig-- per 80 kilo, f a per 100 kilo f 8.75 a 11 75, nieuw a Êogge er heet Gerst aChevalier fa -. Haver 7 25 a T 80 per 100 kilo Bruine boon n f 12 a 50 witte fa Erwten f - - Burgemeester en Wethouders voornoemd TEN VELDE, De Secretaris, Karuoekn Teksten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3