Plnat«el?ik -* Bleuscien, 22 April. Woensdag deed de Heusdensche Harmonie ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrik eene muzikale wan deling door de stad. Na aan Harer Majesteits vertegenwoor diger, den EdelAehtb. heer P. L. Honcoop een serenade te hebben gebracht, trok de muziek gevolgd door vele belangstellenden naar de woning van den Beschermheer van het corps, den WelEd. heer De Jong Ver hagen en vervolgens naar café „Concordia" waar allen onthaald werden. ei*ken (la illEergisteravond had den ruim 100 personen gehoor gegeven aan den oproep, door de commissie voor het oprichten van een afdeeling van het Groene Kruis gedaan, om den heer Fleischer, arts te 's-Gravenhage, over het Groene Kruis, zijn werking en noodzakelijkheid te hooren spreken. De voorzitter heette allen, namens de commissie welkom, en gaf het woord aan den spreker, die bijna een half uurtje later, daD men gerekend had, in de Nuts- zaal aanwezig was. Om eens met een voor beeld de behoefte aan een afdeeling van het Groene Kruis duidelijk te maken, nam spreker een lijder aan longontsteking tot voorbeeld. Hij begon daarbij met de ligging in vele gevallen van zulk een zieke te schilderen in een bedstede of kast, goed voorzien van gordijnen en deurtjes, waarin vaak nevens hem nog een, twee of meer personen den nacht doorbrachten, om het nut te doen uitkomen van een ledikant, waarin de lijder meer lucht en licht had en de dokter hem beter kon onderzoeken, wees verder op het nut van een ligstoel voor het verbedden, van een ondersteek, urineflesch, croupketel, ijszak, luchtkussens, rond laken (voor 't doorliggen), glycerine spuitje, thermometer, waterbed, kamer schut, hospitaallinnen, sputumfleschje, draaibare ligtentjes en in 't kort van alle verplegingsartikelen, die een afdeeling gratis aan haar leden verstrekt uit haar magazijn, zoodra men den magazijnmeester een be wijs) e kan toonen van den arts, die het een of ander noodzakelijk acht. Wanneer men die artikelen voor een zieke moet aanschaffen, komt het te duur op stok en verminderen ze zeer in waarde, wanneer ze niet goed onderhouden ot gebruikt worden. De magazijnmeester zorgde na het schoonmaken door de gebruikers, dat de artikelen zoo noodig ontsmet zouden worden. Bij wijkverpleging had men een verpleeg ster, die, in een ziekenhuis goed onderlegd, op behoorlijke manier hulp verleende bij verbedden, masseeren, lavement zetten, ver binden, verschoonen enzenz. Door voordrachten en cursussen te laten houden over gezondheidsleer, eerste hulp bij ongelukken, kwakzalverij, enz., is een afdeeling nuttig werkzaam, evenals bij het plaatsen van zwakke kinderen in gezond heidskoloniën. De spreker betoogde verder het noodza kelijke van Irissche lucht, reinheid van lichaam, kleeding en woningen en gaf een paar staaltjes hoe het soms met de hoog geroemde Hollandsche reinheid gesteld is, vooral wat de voeten betroi. In 't kort kwam de werking van een afdeeling van 't Groene Kruis neer op: lo. verbetering van huiselijke ziekenver pleging; 2o. bestrijding der tuberculose (in ons land sterven jaarlijks 9000 van de 600 .0 lijders aan deze ziekte); 3o. bestrijding der kindersterfte (in ons land sterven jaarlijks 22000 kinderen beneden 1 jaar); en 4o. bevordering van den algemeenen gezond heidstoestand. In zijn 11-jarig bestaan (de eerste Groene Kruisvereeniging zag haar Jicht in Lange Ruige Weide, alwaar dokter Pohlman en ds. Fleischer daartoe den eersten stoot had den gegeven) was het aantal afdeelingen geklommen tot 500 en bedraagt het leden tal thans ongeveer 150.000. In verscheidene provincies heeft men reeds Provinciale Groene Kruisvereenigingen, die in hunne magazijnen hulpmiddelen hebben, die een afdeeling alleen niet kan aanschaffen, b.v. een ziekenauto, enz, De spreker hoopte, dat ook in deze plaats een afdeeling zou opgericht worden en gaf verder gelegenheid tot het stellen van vra gen. Een paar aanwezigen maakten daarvan gebruik en werden door den spreker beant woord, waarna een afdeeling werd opge richt met aanvankelijk 79 leden, die de commissie tot voorloopig bestuur kozen om een huishoudelijk reglement samen testel len, benevens de statuten, op welke laatste de Koninklijke goedkeuring zou worden gevraagd, terwijl gemeld voorloopig bestuur gemachtigd werd een propaganda-commissie te benoemen. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voorz. de vergadering na vooraf den spreker dank te hebben gezegd voor zijn duidelijke uitlegging van de werking van de Groene Kruisvereeniging. Aalburg;. Donderdag den 20sten dezer hoorden we reeds den „koekoek" zijn ouderwetsch „deuntje" tot ons roepen; dit is buitengewoon vroeg, daar we hem zelden vóór de Meimaand vernemen. lliesbosch. Bij de op den polder Boerenverdriet gehouden publieke verpach ting van hooiland, om eens te hooien, be stond niet veel animo. Men besteedde f42 a f 72 per bunder. De verpachting bracht pl.m. f 4000 minder op dan verleden jaar, Capelle. Op Maandag 2e Paaschdag had in het kerkgebouw der Geref. gemeente alhier, des namiddags te 5 ure, de uitvoe ring plaats 7an de Chr. zangvereeniging „Hallelujah". Het kerkgebouw was geheel gevuld met belangstellenden, vooral waren er veel nieuwsgierige vreemdelingen. De verschillende nummers werden door de zangvereeniging op loffelijke wijze ten ge- hoore gebracht. De zangvereeniging heeft weder getoond den goeden naam, die zij bezit, waardig te zijn. Na afloop ging dan ook een ieder hoogst voldaan huiswaarts, de chr. zangvereeniging „Hallelujah" een tot weerziens toeroepende, De Coöperatieve Stoomzuivelfabriek „de Toekomst" alhier, neemt voortdurend in bloei toe. Naar we thans vernemen zijn weder enkele landbouwers onder Loon-op- zand toegetreden als leveranciers van melk. Wel een bewijs dus, dat de landbouwers meer en meer tot de overtuiging komen, dat zoo'n fabriek zeer in hun finantieël belang is. Gameren- Onder leiding van den heer Wierts te 's Bosch gaf ons Harmonie gezelschap Paaschmaandag een uitstekend geslaagd concert. Het ruime lokaal was eivol, waarvan velen zich met een staan plaats moesten behelpen. Wegens ongesteld heid van den heer Hermans heeft de heer Wierts reeds enkele maanden de leiding dezer harmonie op zich genomen en dat dit in goede handen is, daarvan gaven de muzi kanten j.l. Maandag blijk. Naar we vernemen is de heer Wierts thans wegens ontslagaanvrage van den heer Hermans, tot directeur benoemd. Ciorincheiu. In overleg met het centraal-comité van Concoursen Hippique in Nederland zal het concours hippique alhier worden gehouden op Donderdag 13 Juli a.s. Meeuwen. Voor het herhalings- onderwijs voor meisjes, dat met 1 Mei a.s. hier zal worden gegeven hebben zich een 6-tal meisjea aangemeld. Donderdag j.l. had alhier de jaar- lijksche verpachting van grasgewas langs de gemeentewegen door den burgemeester phiats. Bedroeg de opbrengst verleden jaar f 92,75, thans is dat cijfer gedaald tot f39.23. Fliieu wend|f k. Deze week zijn weer eenige pensonen naar Amerika vertrokken. Behalve J. v. d. Koppel met vrouw en 8 kinderen zal ook J. W. Doolislager en zoon die groote reis aanvaarden. Heden Zaterdag zullen deze emigranten zich op het stoom schip „De Nieuw Amsterdam" inschepen. Donderdagavond omstreeks halftien, werden de bewoners alhier opgeschrikt door het gelui der brandklok. Een felle brand was uitgebroken in het huis, toebehoorende aan en bewoond door twee gezinnen P. Verschoor en de kinderen Lagrauw. In korten tijd was huis en inboedel een prooi der vlammen geworden. Door den gunstigen wind bleven de aangrenzende huizen ge spaard en behoefde de brandspuit geen dienst te doen. Mprniitf- Werd van den verjaardag van den Prins Gemaal voorheen in onze gemeente niets officiééls gemerkt, j.l. Woens dag wapperde als aankondiging van den verjaardag van Zijne K. H. reeds vroeg in den morgen Neerlands driekleur van den gemeentetoren. Ook enkele particulieren hadden hun vlag ontrold. Veen- Woensdag a.s. zal alhier een openbare raadsvergadering worden gehou den. Op de agenda staat o. m. „belooning gemeentebode", een punt, dat reeds lang veler aandacht bezig houdt. Deze week werd reeds veel vee in de weide gebracht; toch is de voorraad gras nog schaarsch. Door de boeren wordt naar regen verlangd voor de weilanden en ook voor den akker zou een flinke regenbui van groot belang zijn. Op een paar plaatsen werden reeds enkele aardappelen boven den grond op gemerkt. De vrees dat de aardappelen zouden geleden hebben door de laatste vorsten zal dus wel eenigszins opgeheven zijn. Waspik. Naar we uit goede bron vernemen, zal de voetbal vereen iging „Rapi- ditas" alhier, tegen 25 Mei a.s. eene medail lewedstrijd organiseeren, opgeluisterd door muziek. W |jk. Door enkele landbouwers is reeds een begin gemaakt met het uitzaaien der suikerbieten. Er wordt veel land voor beschikbaar gesteld, er wordt vooral met betrekking tot dit zaad verlangend naar regen uitgezien. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De vraag naar vet vee was op de jaar markten zeer groot; die naar dragend en melkvee niet bijzonder. Ook naar varkens was weer veel vraag en de prijs stijgend. Jong vee is niet zeer gewild. Vette kalveren waren duur. Varkens en schapen waren ook vlugger in prijs. Voor paarden worden hooge prijzen be steed. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 79 k 80 ct., 2de kwaliteit 62 jf 66 ct., vette kalveren 58 60 ct., vette var kens 59 61 ct., voor Engeland, 56 k -59, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 165 k f 235, neurende f 150 k f 280, guste f 145 k f 225, pinken f 50 f 95, kalveren f 13 k f24, biggen f 7 k f 8,drachtige zeugen f 50 f 75, drachtige gel ten f 38 a f 45, schot telingen f 15 f 27, schapen f èL f vette schapen f 18 f 26, luxe-paarden f 550 k f 700, werkpaarden lstc kwaliteit f 300 f 450, 2e kwaliteit f 250 f 300, twee-en-een-halfjarige f 150 f 270, ander- halfjarige f f per stuk. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Meeuwen van 15 April. Voorzitter de heer J. Oerlemans. Secretaris de heer J. L. Sprong. Tegenwoordig alle 7 leden. 1. Na opening der vergadering doet de voorzitter mededeeling van de ingekomen stukken, als besluiten van Ged. Staten tot goedkeuring der af- en overschrijvingen dienst 1910het proces-verbaal van de kas- opneming van den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt dat alles in orde werd be vonden. 2. Aanbieding van het verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1910, alsmede het verslag, bedoeld bij art. 52 der Woningwet, eveneens over 1910, welke beide stukken voor de leden ter inzage zullen worden gesteld. 3. De concept-raadsbesluiten tot af- en overschrijving van den dienst 1910 worden zonder beraadslaging vastgesteld. 4. Besloten wordt tot verpachting van het grasgewas langs de wegen in deze ge meente voor het seizoen 1911. 5. Vaststelling van het kohier honden belasting voor 1911. De voorzitter legt aan de vergadering over het door B. en W. opgemaakte kohier van de hondenbelasting voor het dienstjaar 1911. De heer Boom vindt de heffing van f 1 voor de z. g. luxe honden en f 0,50 voor de overige honden te laag, z. i. moet op verhooging worden aangedrongen. Hij stelt voor die belasting te brengen op f 3 en f 1, naar de bestaande onderscheiding. De heer A. L de Graafif zou willen heffen f2 en f 1. De voorzitter merkt op dat het kohier zooals dat ter tafel is gebracht, is opgemaakt volgens de bestaande heffingsverordening, waaraan ook de raad is gebonden zoolang niet eene andere heffing onder Koninklijke goedkeuring is vastgesteld. Hierop wordt het kohier zooals het door B. en W. is opgemaakt door den raad met algemeene stemmen vastgesteld ten bedrage van f 45,50. De raad spreekt evenwel als zijn gevoelen uit dat de bestaande heffingsverordening behoort te worden gewijzigd en noodigt daarom B. en W. uit ter gelegenertijd eene nieuwe verordening ter tafel te brengen. 6. Hierna wordt overgegaan tot de vast stelling van het kohier van den hoofdei, omslag voor het dienstjaar 1911. Niets meer te behandelen zijnde sluit de voorzitter de vergadering. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente Almkerk, van 19 April 1911. Afwezig de heeren den Dekker, v. d. Kaaden en Schermers. Alvorens de vergadering te openen, herin nerde de voorzitter er aan, dat het heden de. dag was, waarop Prins Hendrik zijn geboortedag vierde. De notulen werden daarna gelezen en goedgekeurd. Daarna kwamen eenige stuk ken van Gedeputeerde Staten betreffende Brandweer, Subsidie Burgerlijk Armbestuur en Schoolgeldheffing ter tafel, welke allen werden goedgekeurd. Zoomede werd goed gekeurd het procesverbaal van kasopneming bij den Gemeente-ontvanger, bedragende in inkomsten f 20192,54£ en uitgaven f 17185,31, zoodat in kas moest zijn, en gebleken is te zijn de som van f 3007,23£. Eene aanvraag tot subsidie van tramaan- leg werd aangenomen voor kennisgeving. Niets meer aan de orde zijnde, werd in geheime zitting overgegaan. PHED184 BB E U li T E V 23 April. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u.ds. Steinhart van Leerdam. Aalst, vm. 9:30u.ds. Smit uit Poederoijen. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar Aalburgnm. 2 u. ds. Lans van Doeveren. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedij k) vm. 9,30 u. lezing, en nm. 2 u. ds. D. v. d. Hoff uit Drunen. Geref. kerk, geen dienst. ds. Reones. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 1.30 u. dp. Brouwer. 'a Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. E. J. H. v. Leeuwen en nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. N.z. nm. 2 u. ds. Ten Bokkel Huinink uit Well. 2 u. ds. Goedbloed. Pouderoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Smits. Raamsdonkveernm. 2.u. ds. J. C. V. van Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. W. F. Gobius du Sart. nm. geen dienst. /«juaag^» H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral luist en tlidijsr in te zenden. kerknifuns. Op 't 36ste Zuiderzending8feest, dat 19 Juli in het Mastbosch (bij Breda) gehouden wordt, zal prof. ds. Obbink, uit Amsterdam, de openingsrede uitspreken, waarna de vol gende sprekers het woord zullen voeren: ds. Marang, Meppelds. Meijnen, Haarlem ds. Knotnerus, Arnhem; ds. Netelenbosch, Heeren veen; ds. Schroder, Nijmegen; ds. Hensel, Boxmeer; zendeling Pennings, de heer Kloosterman, Assen; ds. Van Empel, Middelburg. Meeuwen. Op Dinsdag den 25 April a.s. zal alhier een stemming worden gehou den over het z.g. kiescollege. Drongelen. Donderdag j.l. had alhier de stemming plaats over de vraag aan wie in de eerstvolgende 10 jaren de kerkelijke macht zal worden opgedragen, hetzij aan de gemeente, dan wel aan den kerkeraad, zooals tot heden reeds geschiedde. Alle (16) stemmen waren uitgebracht voor het laatste zoodat de toestand onveranderd zal blijven. Aalst Ds. J. van Paddenburg, predi kant te St Annaland, heeft het beroep naar deze gemeente aangenomen. Doeveren. Door stemgerechtigden is besloten dat de eerstvolgende 10 jaren het benoemen van predikant en kerkeraad zal geschieden zooals hier van ouds gebruikelijk is en wel door de stemgerechtigden. KBurfferllflie N>*nx*«t. Werkendam, van 14 tot 20 April. Getrouwd: W. Millenaar, 27j.enE. van der Stelt, 23 j. Geboren: Willemina, d. v. J. Visser en G. Brienen Leendert en Cornelia, z. en d. van P. Kloots en M. C. Bras. Ingekomen van: deWerken c.a., E. Schaddelee. Vertrokken naar: 's-Gravenzande, L. H. van Driel. Wijk en Aalburg, van 16 Maart tot 15 April. Getrouwd: Jacob van Ballegooijen, 32 j. en Johanna Maria de Waal, 32 j. Geboren: Kasper Jacobus, z. v. K. v. Tilburg en J. O. de Vrie3; Elisabeth Cornelia, d. v. T. A. Smokers en J. F. den HoetNicolaas, z v. G. Mouthaan en M. v. Bergeijk; Mijntje, d. v. M. v. Wijk en H. v. Helden; Bertus, z. v. P. Poorter en M. Roeland; Antouetta, d. v. A. Bouman en H. BanMartina, d. v. R. Nieuwkoop en J. v. Bergeijk; Gijsberta, d. v. G. v. Wijk en A. Nieuw koop; een levenloos kind van T. de Waal en J. A. v. d. Koppel. Overleden: A. Verzijl, 62 j. echtg. v. C. CapelC. v. Enkhuizen, 57 j. echtg. v. G. Bouman; A. v. Wijk, 23 j M. Nieuwkoop, 2 d., d. v. R. Nieuwkoop en J. van Bergeijk. De Werken en Sleeuwijk, van 1420 April. Geboren: Hermanus Cornelis, z. v. H. C. den Haan en W. Leenman ;Teunis, z. v. H. v. d. Stelt en B. van Noorloos. Overleden: M. Scheffers, 79 j., echtg. van H. KasenM. de Hoog, 73 jechtg. van A. van Rijswijk. Vertrokken naar: Werkendam, E. Schaddelee. Almkerk, van 1 tot 15 April. Geboren Cornelis Arie, z. v. J. Heijstek en A. Heijstek Adriaan, z. v. M. Kolff en J. Kleijn; Dingena, d. v. C. de Bok en D. v. d. Heuvel. Overleden: A. v. d. Koppel, 71 j., wed. v. W. SnoekJ. G. Dolislager, 6 m.; A. V. Gooi, 59 j., wed. v. H. de Gier. Vertrokken naar's-Bosch,P.Grooten- boer en gezin; Haarlemmerliede en Spaarnwoude, D. Groeneveld N.-Ame rika, J. W. Dolislagers en gezin J. v. d. Koppel en gezin. Ingekomen van: Genderen, J. Hof man Haarlemmermeer, A. Vink en gezin Raamsdonk, E. A. Pruijssers Duitschland, H. Vink en vrouw. Waspik, van 1 tot 15 April. Geboren: Maria Petronella Johanna, d. v. A. Lankhaar en M. Rosenbrand; Petrus Joachim, z. v. A. Broekmans en Ch. M. DonksPieter, z v. H. Schellekens en P. H Snoeren; Cornelis Johannes, z. v. W. Buiks en G. Bergmans. Overleden: A. A. de Bont, 85 j.; C. van Irsel, 18 j P. J. de Klijn, 77 j. Ingekomen van's Gravemoer, A. Melsen. Vertrokken naar: Vught, J. C. de Klijn. 84.aiiitong;erecht Waalwijk. Uitspraken van 13 April 1911. P. B. en W. v. beiden te Wou drichem, overtr. scheepvaartreglement, ieder f 1 of 1 d.: A. S. te Baardwijk, overtr. art. 455 Str., vrijDezelfde overtr. als voor, vrijG. v. E. te Vlijmen, overtr. arbeidswet, f 3 of 2 d.; J. V. te Veen, C. v. Z. te Sprang, J. A. v. M. te Wijk, H. P. V. te Besoijen, allen overtr. prov. regl., ieder f 1 of 1 d.; F. B. te Loon- op Zand, H. H. en H. C. Th. M., beiden te Waalwijk, allen openb. dronkenschap, ieder f 2 of 2 d.; L. D., M. P. L., G. v. D., allen Kaatsheuvel, allen overtr. en boete alavoor; T. W. leSappemeer, opgave valschen naam, f 10 of 10 d.; Ja. Ja. Ma. L. te Drunen, overtr. boterwet, f 1 of 1 d.; A. v. d. V. te Udenhout, J. de B. te Goirle, L de K. te Baard wijk, f. K. en W. F. S., beiden te Vlijmen, allen overtr. motor- en rijwiel- reglement, ieder f 1 of 1 d.; C. K. te St. WTillebrord, overtr. alg. veiligheids wet, f 3 of 2 d.; F. L. v. B. te Heusden, overtr. alsvoor, f 1 of 1 d.; B. F. de G. te Waalwijk, burengerucht, f 5 of 3 A. M. te Capelle en C. de R. te Waspik, beiden overtr. drankwet, ieder f 20 of 10 d.; M. v. E., Th. Th. de V., J. H., allen te Vlijmen, allen overtr. ge:n.- verordening, ieder f 1 of 1 d.; G. v. E. te idem, overtr. alsvoor, f 0.50 of 1 d., C. K. te Vrijh.-Cappel, overtr. als voor, f 0.50 of 1 week tuchtschoolH. H. te Vlijmen, overtr. alsvoor, terug gegeven aan de ouders; H. W. v. d. G. te Capelle, overtr. wet betreffende de zeden, f 3 of 2 d.; H. K. te idem, overtr. alsvoor, f 3 of 2 weken tuchtschool; J. W. K., M. K. en Chr. v. P., allen te idem, overtr. alsvoor, ieder 1 maand tuchtschool met 1 jaar proeftijd. SSlmieiilaiid. Bij het departement van koloniën zijn van den Gouverneur-generaal van Ned.-Indië de volgende telegrammen, betreffende pestgevallen op Java, ont vangen 18 dezer, 11 gevallen, 2 overleden. 19 dezer, 9 gevallen, 2 dooden. 20 dezer, 13 gevallen, 11 dooden. Vier koortsgevallen van 18 dezer bleken pest te zijn, waarvan 2 longen- pest. Onder het opschrift „Strafport" lezen we in do N. Rotterd. Crt. Een firma te dezer stede zendt ons ter bezichtiging een briefkaart, door haar ontvangen van een handelsvriend, welke boven aan die kaart aan de adreszijde, over de volle breedte, zijn firmanaam adres, telefoonnummer, benevens de woorden „Koloniale waren" en „Comes tibles" had laten drukken. Wegens dat bovenschrift heeft men nu 77s cent strafport moeten betalen. De reden hiervan is schrijft degeen die ons de briefkaart toezendt dat in den laatsten tijd de posterijen met strafport belast briefkaarten, aldus be drukt (over de heele breedte van de briefkaart). „Nu komt het ons voor, dat, evenals deze firma, honderden andere firma's eeu groot kwantum dergelijke formu lieren tegelijk besteld en in voorraad hebben, en dat men toch zonder eenige verdere waarschuwing eene dergelijke strafbepaling niet kan toepassen. Bui tendien is het eigenlijk niet ja wij durven het woord haast niet noemen kleingeestig? In alle gevallen ver- meenen wij, dat het uwen lezers van voordeel zal zijn als u het publiek op deze bepaling opmerkzaam maakt". Donderdagmiddag keerden twee zoons van A. van Loon, te Dellewijnen (Boui- melerwaard) huiswaarts met een hengst die ter keuring naar Geldermalsen was geweest. Terwijl de een het paard leidde, volgde de andere per fiets. Op een ge geven oogenblik sloeg plotseling de hengst achteruit en trof den fietsrijder zoodanig tegen het hoofd, dat hij be wusteloos neerviel. Hij overleed in den loop van den nacht aan een schedel breuk. Vanwege het dagblad „de Echo" zou te Amsterdam een bestuurbaar lucht schip, „de Parseval VI", eenige dagen luchtreizen kotmn houden. Reuter seinde gisteren daarover uit Berlijn Het luchtschip de Parseval is heden morgen om half vijf te Johanisthal onder bevel van den Isten luitenant Stelling opgestegen. In het luchtschip zitten, behalve de equipage, tien per sonen, onder wie twee officieren van het Nederlandsche Departement van Oorlog. Men zal beproeven den tocht naar Amsterdam zonder afbreken te volbrengen. Uit Amsterdam komt het volgende bericht: Blijkens een telegram uit Isenbüttel is de Parseval, die uit Berlijn vertrok, met bestemming naar Amsterdam, bij een gedwongen landing in de nabijheid van Lehrte (bij Hannover) verongelukt. Het luchtschip moet afgetuigd worden en naar Berlijn worden teruggezonden. Van de reis naar Amsterdam komt niets. Bij het ongeval is niemand gewond. Nader vernemen wij dat de Parseval over 8 dagen nogmaals den tocht naar Amsterdam zal beproeven. Men meldt uit Rotterdam Uit het krankzinnigengesticht „Maas oord" te Poortugaal is de verpleegde, de 24 jarige N. J. S. ontvlucht. Des morgens werd hij echter op den Goiid- schen Singel door twee rechercheurs aangehouden. Eerst naar het ziekenhuis overgebracht, werd hij vandaar uit weer in het gesticht opgenomen. Naar de „N. Ct." verneemt heeft zich op de oproeping der politie nog geen dame aangemeld als degeen, die Woens- Heusden, vm. geen dienst, nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloménbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9,30 u. ds. Verbrugge van Kortehoef en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Doeveren, vm. 10 u ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelengeen dienst. Drimmëten, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 en nm. 1.30 u. ds. Van Asch, vm. H. Avondmaal, nm. dankzegging. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Vonk. GeertruidenbergEvangelisatielokaal vm. 10 u. ds. Heemskerk uit Dor drecht. Genderen, nm. 2.u. ds. Hermanides uit B-Broek. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Nederhemert, Z.z. geen dienst. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Van Leeuwen uit's Gravemoer. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.u. leeskerk. Uitwijk, vm 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Vêm, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds'. J. Wijk c.avm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2