Atelier voor Fotografie, JOX. EIK Voorjaarsaanbieding. APPELMOES C. BOUIAN, PrietTDmpettBrstraat. I. C. Mortier Zonen, Gouden en Zilveren koopt men het goedkoopst bij i Molenstraat, GGGGOGOOGGGGGGGGOG1 UElNm&AIHililll, Prikkeldraad, Vlechtwerk en Krammen» Wed. W. Gr. Vaags, IIONHIJH, mmmmm pijnloos. Firma C. F. v. MILL, behoorende bij bet NiensbM ?oor del Land van Hensden en Alteia van Zaterda£ 22 April 1911, No. 3042. (üoudreiaetten, t Goedkoopst Magazijn Wed J. JU. SNOEK. Vraag prijscourant, die U franco wordt toegezonden. bereide en drooge VERFWAREN, per heele literblik 50 cent, per halve literblik 25 cent. Heusden. Duitsche Normaalprofielen. Steeds groote voorraad tegen scherp concurreerende prijzen. Hoogstraat A 7 en 8, Gorinchem. O O Groote voorraad. Zeer lage prijzen. Langendijk 164, Gorinchem. Manufacturen, Bedden, Dekens, Matrassen, Vloerzeilen, Karpetten, Parapluie's en wat verder tot het vak behoort. AUTO-GARAGE, Tolsteeg B 105, Fongers-, Burgers-, Raleigh- en Dürkopp-Rijwielen. Tandheelkundige behandeling Plaatsii iet scMfteljjte larantie. Oppert 156, Rotterdam. Royal Enfield, James, Toerist, Gruno, Mars, Opel, Panzerrijwielen enz. Groote sorteering ONDERDEELEN Alle merken Motorrijwielen en Automobielen «^eVrA^ieve^rceEIrge" BUITENLAND. De koningsgezinde kapitein der artil lerie Paiva Couceiro, die van Portugal naar Spanje is uitgeweken om zich in verbinding te stellen met de daar ver toevende Portugeesche monarchisten, heeft een manifest gericht tot het Voor- loopig bewind en de Portugeesche natie, waarin hij er op wijst dat het republi- keinsche stelsel thans sedert zes maanden van kracht is geweest, maar de toestand nog geen haarbreed verbeterd is. Hij stelt daarom voor, dai tusschen repu blikeinen en monarchisten een wapen stilstand zal worden gesloten om aan het volk gelegenheid te geren, zich bij stemming uit te spreken aan welken regeeringsvorm het de voorkeur geeft. Inmiddels is een besluit verschenen, waarbij Couceiro van zijn rang wordt vervallen verklaard. Het blijkt dat van de kostbaarheden, welke men vreesde dat bij den brand in het raadhuis te Schaerbeek vernield waren, nog wel het een en ander zal terechtkomen. Zoo moeten eenige kost bare schilderijen van Cooremans, bene vens een groot schilderij van Markel- bach en verscheidene andere doeken gered zijn. Daarentegen is het groote schilderstuk in de raadzaal geheel door het vuur verteerd. In de beneden-ver diepingen is groote waterschade aange richt. Een aantal registers van den burgerlijken stand zijn in nog bruik- baren staat teruggevonden. Ook de ge meentekas bleef gespaard. De justitie heeft thans vastgesteld dat de brand in het raadhuis te Schaer beek op zeven verschillende plaatsen is aangestoken. Volgens een der bladen is de arrestatie van een der van brand stichting verdachten elk oogenblik te wacb ten. Mogen we den correspondent vaf? de Kölnische Zeitung te Rome gelooven, dan zou bij Ricciotti Garibaldi,, niet tegenstaande de vele waarschuwingen, die van alle zijden tot hem zijn gericht, de zucht naar avonturen inderdaad do overhand hebben gekregen en zou de befaamde en veelbesproken expeditie van Garibaldianen naar Albanië binnen afzienbaren tijd plaats hebben. Sedert eenige dagen, aldus genoemde correspon dent, spreken nml. verschillende bladen, zij het dan ook in ietwat vage toe spelingen, van oorlogstoebereidselen onder leiding van Garibaldi en het plan om op een geschikt oogenblik eenige honderden jonge mannen als hulp troepen over de Adriatische Zee naar Albanië te zenden. Talrijke studenten, vooral uit de Alhaneesche koloniën in beneden-Italië en ook vele Italianen heeten aangeworven te zijn. Zij hebben een rooden kiel en een blauwe broek, het klassieke Garibaldianenkostuum, aangeschaft en wachten op het teeken om zich naar het tooneel van den strijd te begeven. Het heet eveneens, dat er voldoende geld aanwezig is; waar het vandaan komt, weet men niet. Misschien, schrijft de correspondent, heeft het permanente Italiaansche co mité voor Albanië de hand in het spel. Het republikeinsche kamerlid Salvatore Barzilai is lid van dit comité. De man is fel anti-Oostenrijkschgezind en zal niets nalaten, wat Oostenrijk kan scha den. Niettemin heeft hij zich nog onlangs zeer voorzichtig over Albanië uitgelaten en eerder afgeraden hulp te zenden. Teresio Trincheri, professor in de ge schiedenis van het recht te Rome, die ook lid is van genoemd comité, heeft eenige dagen geleden uitdrukkelijk ver klaard, dat het comité met Garibaldi's avontuurlijke plannen niets te maken heeft. Maar zulke verklaringen kunnen afgelegd zijn met de bedoeling de aan dacht af te leiden. In ieder geval acht de ernstige pers hetnoodig,nadrukkelijk voor een expeditie van Garibaldianen naar Albanië te waarschuwen en met nadruk te verklaren, dat de openbare meening van dergelijke dolzinnigheden, die niet dan schadelijk voor Italië's belangen kunnen zijn, niets wil weten. Bedoelde bladen, waarvan sommige een min of meer officieuze reputatie hebben, verzekeren verder, dat de regeering niets ongedaan zal laten om een uittocht van Garibaldianen te verhinderen. De Itali aansche havens aan de Adriatische Zee worden door oorlogsschepen bewaakt en de officieuze Tribuna verklaarde op 18 April nog eens nadrukkelijk, dat ieder, die als Garibaldiaan naar Albanië trekt, op eigen risico gaat en niet de minste aanspraak behoeft te maken op be scherming van de Italiaansche vertegen woordigers in het buitenland, wanneer hij tegen den wil der Italiaansche re geering de wapens opneemt tegen de Turken. De correspondent van de Vossische Zeitung te Cettinje seint, dat hij eenige dagen te Podgoritza en Plawnitza aan het meer van Skoetan is geweest. Tot beslissende gevechten is het in de dagen van zijn verblijf daar niet gekomen, bericht hij, maar er werd dag en nacht geschoten. Talrijke vluchtelingen bewe ren, dat de Albaneezen 's nachts niet blijven in de stellingen, die zij overdag hebben ingenomen. Daardoor wordt het tooneel van den strijd steeds meer landinwaarts verplaatst. Men heeft van Skoetari uit getracht, de Mohamedaan sche Albaneezen tegen hun katholieke stamgenooten op te hitsen, derwischen prikkelden den geloofshaat. Deze pogin gen hebben voorloopig weinig succes gehad, omdat te Skoetari weinig Turk- sche troepen waren en de vrijwilligers vrijwel onbruikbaar bleken te zijn. Er zijn vermoedelijk niet meer dan 1500 Albaneesche opstandelingen, maar ze houden zich goed. De Turken zijn van plan twee legers in het veld te zenden. Het eene zal van Skoetari, het andere van Goesinje oprukken en men hoopt de opstande lingen op die wijze tusschen twee vuren te kunnen brengen. In militaire kringen te Cettinje is men echter van meening, dat daarvoor ten minste 15.000 man noodig zullen zijn en dat een dergelijke expeditie veel tijd zal kosten. De op standelingen hebben dit plan echter reeds verijdeld. Ze houden Sjiptsjanik door een kleine afdeeling omsingeld en hebben hun hoofdmacht naar Kastrati, het Turksche leger tegemoet gezonden. Daar wordt van 17 April af (de corres pondent seinde 19 April) voortdurend gestreden. Het tweede leger, dat uit Goesinje komt, zal eveneens op krach- tigen tegenstand stuiten. De opstandelingen schijnen besloten te zijn, den strijd tot het uiterste door te voeren en wanneer zij in het open veld verslagen worden, tot guerilla over te gaan. In dat geval kan de oorlog nog zeer, zéér lang duren en dan blijft den Turken niet veel anders over dan te trachten tot een minnelijke schikking te komen. In het Champagne-gebied in Frank rijk, zijn tot dusver 130 deelnemers aan de ongeregeldheden gearresteerd en nog meer bevelen tot gevangenneming wachten op uitvoering. Dank zij de sterke troepenmacht, is de rust niet verder verstoord. De Parijsohe inspecteur van politie Warzé, die zelf het hoofd is gebleken van een bende appachen, heeft zich gisteren zelf ter beschikking van den rechter van instructie gesteld. Hij heeft verklaard naar Brussel te zijn geweest en zijne ouders te Luik te hebben be zocht, maar te zijn teruggekeerd toen hij had gelezen welke misdaden hem worden te laste gelegd, maar waaraan hij volkomen onschuldig is. Hij weigerde dan ook een advocaat te kiezen, maar werd niettemin in hechtenis gesteld ter zake van medeplichtigheid aan diefstal. De pest breidt zich in Engelsch-Indië weer schrikbarend uit. Gedurende de eerste vier weken van Maart heeft de ziekte er 131,000 slachtoffers gemaakt, waarvan 72,000 in de Vereenigde pro vinciën van Agra en Oudh. ItOEilE^ÜTRiAT 296. (;oni\€HEH. Wij geven de geheele maand April CADEAU: bij 7 Visiteportretten één Cabinetaformaat; by 7 Cabinet portretten één Salonfotografie, en bij 16 Visiteportretten of 16 Cabinetportreiten één mooi bijpassend Lijstje. ADVERTENTIEN. Een zeer groote keus in Behangselpapier, Randen, Friezen, ook Lin Crastin, Behanglinnen, Zinken Deornaalden enz. enz. Voorts alle soorten OLIëN, LAKKEN, VERNISSEN, TERPENTIJN, SPIRITUS-VERNIS, Brandspiritus, Witte Politoer-Wrijfwas en Linoleumwas Unicum, Bladgoud, Bronzen, Asbestwit voor muren en plafonds. kwasten en Penseelen. Papierstuc voor plafond- en wandversiering, ook een Partij-Opruiming tegen halven prijs. Verder een goede keus in VLOERZEIL en LINOLEUMS, Looperzeil. Ook verbeterd Vloerzijl,linoleum nabijkomend, Wasdoeken en Wasdoek Tafelkleeden, Viltpapier enz. enz. Venster- en Spiegelglas, Glazen Deurplaten en Huishoudelijke Artikelen. Verkrijgbaar bij F. Luijt Dz., VAN Verkrijgbaar bij Stapelplaatsen Spoorterrein. 11, VOOR Eind Langendijk, B 110115, bij de Waterpoort, tiiorineliem. Tel. Interc. 114.' FILIAAL: SLIEDRECHT. Fabriek, Magazijn en Herstelplaats van: KUwielcil, lIotoi*r|fwielen, Automobielen, llotorbooten, en llootiiiotoren. IIOOFD-AC-EA'T voor boriiicliem en tbn^treken der Wij leveren U een goed Rijwiel voor f 55 met ééil jaar garantie; een best Rijwiel voor f 05 met 2 Janr garantie een prima kwaliteit Rijwiel voor f 95 met 3 Jaar garantie. Al onze Rijwielen zijn bekend door hun lichten gang, ongeëvenaarde kwaliteit en sierlijke afwerking. Koopt dus geen Rijwiel alvorens onze ruime keuze te hebben gezien. Colihri eil Adler-Automohieleii zijn soliede, eenvoudig en goedkoop. Voor H.H. Doctoren, Veeartsen en den Zakenman het vervoermiddel bij uitnemendheid. Vraagt kosteloos een wagen ter beproeving, zonder U tot iets te verbinden. Verhuring van Antomobielen, Minerva- Eysink-Motorrijwielen. Bondsrijwiel- en Motorhersteller. Benzine-Depót. EMAILLEEREN en VERNIKKELEN. - - AGENTEN GEVRAAGD. GEVESTIGD sinds 1892. f 2.per tand. f 46.per gebit. M.H. Bij plaatsing van 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. (GEDEPONEERD) worden door ons geleverd an prijzen van af f 55,en in elke monteeringalles ten volle gegarandeerd. Soliede Agenten gevraagd. Vraag! prijscourant. Verder houden wij steeds voorradig: Lampen, Broekkappen, Carbid, Olie, Vaseline, Nikkelpoets, Lak, Poetsdoekon, Unik voor het reinigen van vuile handen, enz. enz. Ruime keuze in Buiten- en Binnenbanden. (Buitenbanden van af f 2.Uitnemend adres voor Lakken en Nikkelen. - Alle reparatiën aan elk merk Rijwielen en Motorrijwielen. - Laadinrichting voor Accumulatoren. Benziviedepot A. M. W'. B. bruikte ingeruild. Aanbevelend, Bondsrijwiel- en Motorheistellei. Arkelstraat, GORl\CilEll. Zeer concurreerende prijzen. Huis- en Decoratieschilder eu Behanger, lViikM'hc itraat, Ileusden. Kerkboekslootjes Magazijn „DE ZON", Aanbevelend, Prins Hendrik Rijwielen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5