tiende meer aan belasting zullen betalen dan volgens de gewone heffing. De opbrengst van deze surtaxe zal gebruikt worden tot ontlasting van sommige klassen van belastingplichtigen meteen gezin. Aangezien er betrekkelijk weinige ongetrouwde vrouwen met een inkomen vau meer dan 4000 mk. zijn, zal de belasting vooral op de vrijgezellen druk ken. De specialiteiten-artist Diabolo, die nu reeds acht jaren lang in allerlei schouwburgen zijn sensatienummer had vertoond, waarbij hij op zijn rijwiel in woeste vaart van een galerij komend op het tooneel vloog, is Woensdagavond in het Deutsche Theater te Munchen, bij het uitvoeren van dat waagstuk, zoo leelijk gevallen, dat hij eeu zware her- schenschudding en verscheidene ernsti ge wonden aan het hoofd kreeg en in eeu bedenkelijken toestand werd weg gedragen. De Agence d'Extrême Orient meldt, dat 7000 Chineesche studenten in Japan 90 afgevaardigden naar China hebben gezonden, om verzet te preeken tegen de Russen, Eugelschen en Japanners. De Chineesche minister van oorlog, wien ter oore was gekomen dat zich ook leerlingen der krijgsscholen onder de genoemde 90 afgevaardigden bevon den, heeft den leerlingen der krijgs scholen in China streng verboden zich met de propagandisten in verbinding te stellen. In de provincies Setsjoean, Junnan en Kwangsi zijn onlusten uitgebroken. De onderkoningen seinen dat roover- benden het volk „tot heil van het vaderland" tegen de Engelschen op zetten. De regeering heeft een strenge onderdrukking der troebelen gelast. Te Witebsk, verneemt de Vossische Zeitung uit St. Petersburg, hebben po litieagenten en gendarmes gedurende de godsdienstoefening, het was de laatste dag van het Joodsche Paaschfeest, alle toegangen van de synagoge bezet, zijn daarna binnengedrongen en hebben allen aanwezigen om hun legitimatiepapieren gevraagd. Van de 800 aanwezige per sonen hadden 30 de gevraagde stukken niet bij zich, zij werden gearresteerd. De politie verklaart deze ongepaste handelwijze met de bewering, dat haar was medegedeeld, dat in de synagoge een vergadering werd gehouden, waar voor geen toestemming was verleend. Uit Odessa wordt aan de Daily News geseind, dat 1500 joodsche gezinnen Vrijdag uit Kiëf verbannen zullen wor den. De meeste zijn al in hechtenis genomen. Te Petersburg ziju berichten ont vangen uit China, die er op schijnen te wijzen, dat het de oorlogstoerustingen voortzet, en bovendien een nieuwe boksersbeweging tracht te ontkeienen. De Chineesche autoriteiten onder steunen naar luid van deze berichten een volksbeweging, die tegen de Russen gericht is. Deze en dergelijke tijdingen kwamen uit particuliere bron, maar vonden bevestiging in ambtelijke depê ches. \leuw». lleusdcil, 26 April. Een bekend liefhebber van de hengel sport, de heer P. Broers alhier ving 2snoeken in de Wielen te Haarsteeg. De eene snoek woog 19£ pond, de andere 6| poad. De eerste was een prachtvisch en reuzen- exemplaar. De heer D. de Fijter, van Andel, leer ling der R. N. L. alhier, slaagde Zaterdag j.l. voor het onderwijzers-examen te Breda. Voor het jaar 1911 worden in elk der vijf districten van Noordbrabant uitgeloofd de volgende onderhoudsbijdragen voor de in de provincie thuis behoorende Merriën van ten minste 4- en ten hoogste 8 jaar oud1 675. Het maximum bedrag der uitgeloofde bijdragen bedraagt i 100, het minimum f50. De toegekende bijdragen worden uitge keerd, wanneer de merrie, hetzij drachtig, hetzy met het veulen op de keuring in 1912 wordt voorgebracht, terwijl voorts moet blijken, dat zij in een der erkende Nederl. Paardenstamboeken is ingeschreven. Merriën, welke op de Centrale-Merriën- keuringen in 1908 en 1909, met eene be- waringsprijs bekroond zijn, mogen naar bovenbedoelde bijdragen niet mededingen. De keuringscommissie is bevoegd het bedrag van de niet toegewezen onderhouds bijdragen in een of meer districten, te be steden op de naar hare meening meest doeltreffende wijze. De keuringen zullen plaats hebben: te Eindhoven op Dinsdag 30 Mei 1911. Oss Donderdag 1 Juni Steenbergen Donderdag 8 Zevenbergen,,'Vrijdag 9 Heusden Dinsdag 13 telkens des voormiddags ten 11 ure. Zij, die huDne merriën naar de hiervoor omschreven bijdragen wenschen te doen mededingen, moeten daarvan uiterlijk vóór 15 Mei e.k. bij den Secretaris der commissie, den heer C. J. J. Daniëls te 's Hertogen bosch, schriftelijk aangifte doen. In de aangifte moet worden vermeld: c. ras. Werkendam. De door B. en W. Zaterdag l.L gehouden besteding van de bestrating der Kade of Visschersdijk gaf den volgenden uitslag: J. H. v. d. Ven, Middelburg, f5380 S. van 't Verlaat, Hardinxveld, 5225 J. Visser Jz Werkendam, 5182 A. G. v. Gent, Ameide, „5170 A. Timmermans, Dordrecht, 4895 C. v. Loon C Dz., Werkendam, „4870 P. C. Langeveld, Hardinxveld, 4840 A. v. 't Verlaat, 4800 A. P. Volker, Sliedreeht, 4778 T. H. Swets, Hardinxveld, 4776 C. Slagmolen, De Werken, 4747 F. Kramer C.Dz., Werkendam, „4723 P. G. de Jong, SI eeu wijk, 4640 Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. Zaterdagmorgen werd het eerste bord „Moed- en Klauwzeer" naar Keizersgulden- waard gebracht, omdat een drietal pinken van P. Ippel Cz. verdacht werden aan de ge vreesde ziekte te lijden. Later bleek het werkelijkheid te zijn en werden de beesten gedood. De heer G. I'ellicaan, onderwijzer aan de school met den bijbel alhier, is benoemd tot hoofd eener schooi te Wierum bij Dok- kum. %iulel Onze dorpsgenoot, de heer D. de Fijter, welke Zaterdag in Breda slaagde voor onderwijzer, is met ingang van 1 Mei benoemd tot onderwijzer aan de christelijke school alhier. Hoe onzeker het menschelijk leven is, bleek alhier. De vrouw van A. S. bezig zijnde huiselijke bezigheden te verrichten, zakte in elkaar en bleek overleden. Kaard tv ||k. Maandag 24 April werd de eerste steen gelegd voor de nieuwe Protestantsche kerk. De plechtigheid werd door een toespraak van den predikant, wiens zoon de eerste steen legde, opgeluisterd. 's-Oravemoer. De werkzaamheden tot verhooging van den provincialen weg aan de hayen alhier hebben Maandag een aanvang genomen. Niettegenstaande het verkeer wel eenigszins is belemmerd, zal de weg niet worden afgesloten. Herpt. De beëediging van onzen nieuwen burgemeester, de heer L. v. Herpt, zal a.s. Donderdag plaats hebben. Op uit drukkelijk verlangen blijft alle openbaar feestbetoon achterwege. Niettegenstaande het koude weder van voor eenige weken terug, vertoonen de aardappelen zich hier en daar toch al boven den grond. Wel een bewijs, dat de vorst niet zoo'n groote schade heeft aangericht als wel werd verondersteld. Doet de weersge steldheid van thans een weldadigen invloed gelden op de bouwlanden, de weilanden verlangen zeer naar regen. Hedcrhcmert. In de Vrijdag j.l. gehouden vergadering van den gemeenteraad werden benoemd: a. tot 2en ambtenaar van den Burgelijken Stand, baron Lewe van Aduard, burgemeester dezer gemeente; b. tot gemeente-secretaris, de heer C. Wal raven van Ommeren c. tot lid der commissie tot wering van Schoolverzuim, de heer G. Kuypers; d. tot brandmeester, de heer G. de Weerd. Hoewel de handel in hooi nog steeds zeer slap blijft wegens de groote voorraden, wordt alhier eene scheepslading lste kwali teit veld hooi verzonden tegen den prijs van f 13.50 per 500 kg. Knamsdoiik. Op de dezer dagen gehouden aanbesteding werd de levering van het armenbrood voor het dorp aange nomen door den heer P. Heere en voor het Veer door den heer H. Elemans. De heer J. C. Boll, klerk der poste rijen en telegrafie te Raamsdonkveer, is met ingang van 1 Juli a.s. verplaatst naar Rotterdam. Dezer dagen ontving mej. de wed. J. de Bont, alhier het bericht, dat het lijk van haar zoon Jos. de Bont, die 16 Maart te Duitschland verdronk, te Rheins is ge- vischt. Onder groote belangstelling vierden de Ed.Achtb. heer W. Zijlmans en echtge- noote heden hun 40-jarig huwelijksfeest. Sleeuw ijk. In deze gemeente is bij P. D., mond- en klauwzeer geconstateerd. Sprung;. In de vorige week werd in het gezin van W. van Eikhuizen een geval van typhus geconstateerd. Moge deze gevreesde ziekte, tot gezin beperkt blijven. Met ingang van 1 Mei zal hethulp- telegraaf en hulptelefoon-kantoor van uit het Raadhuis worden overgeplaatst ten huize van den brievengaarder de heer F. Maat. Veen. Door de bietenagenten werd reeds een begin gemaakt met het zaaien van suikerbieten. Daar de oogst der aard appelen in den afgeloopen zomer tegen was gevallen, zoo wordt voor bieten meer land bestemd als verleden jaar. Waalwijk. Bij het afbreken van een huis kwam zekere S. uit Drunen zoodanig te vallen, dat hij voor dood werd opge nomen. Per rijtuig werd hij naar't gasthuis vervoerd. W aspik. In verband met de feeste lijkheden welke zullen plaats hebben bij de opening van het nieuwe terrein der voet- balvereeniging „Rapiditas" alhier, vernemen we nog, dat tot leden van het feestcomité, zijn benoemd, de heeren P. N. Dekkers, W. de Roon, Th. Haagen en J. H. Jockin. Wijk Door de prachtige zonnige dagen beginnen op enkele plaatsen de aard appels zich reeds boven den grond te ver toonen wanneer de nachtvorsten nu gedaan waren, zouden we vroeg van de nieuwe kunnen profiteeren. Het fanfarecorps „Oefening en Uit spanning" alhier heeft het loffelijk voor nemen om bij gunstig weer Zaterdagavond eeu concert te geven onder den Julianaboom, ter gelegenheid van den verjaardag van prinses Juliana. We juichen dit voornemen van harte toe en hopen op gunstig weer. De verlofgangers der Militie te land, die in deze*provincie gevestigd zijn, zullen in 1911 o. m. in de volgende plaatsen worden onderzocht op de daarbij aangegeven dagen en uren Te Zalt-Bommel op Maandag 19 Juni a.s. die der gemeenten Zaltbommel, Hurwenen en Rossum te 11 uur. Brakel en Poede- roijen te 11,15 uur. Zuilichem, Gameren en Kerkwijk te 11,30 uur. Te Hedel op Dondeidag 22 Ju i a.s. die der gemeenten Hedel, Ammerzoden, Neder- hemert en Driel te 11 uur. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangen: te Gorin chem 7 zalmen en 15 elftente Woudrichem 128 zalmen; te Brakel 2 zalmen; te Haaf- ten 7 zalmen; te Herwijnen 5 zalmen en 15 elften, te Hellouw zalmen en te Rossum 12 zalmen en 14 elften. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor de zalm f 1.34 f 1.44 per half kilo, voor elft f 1 a f 4,70. Te Woudrichem gold de zalm f 1.28 f 1.64 per half kilo, elften f 0,28 a f 0,50. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Nog altijd blijft de aanvoer op de markten groot en de prijs van het rundvee hoog. Vette kalveren en schapen brachten onge veer denzelfden prijs op als de vorige week. Biggen en dragende varkens blijven duur. De handel in paarden bleef onveranderd levendig. De prijzen waren als volgt: vet vee lste kwaliteit 78 80 ct., 2de kwaliteit 62 66 ct., vette kalveren I ct., vette var kens 59 a 61 ct., voor Engeland, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 165 f 230, neurende f 150 k f 275, guste f 145 f 230, pinken f 60 f 90, kalveren f 12 a f24, biggen f 8 f 13, drachtige zeugen f 50 a f 76, drachtige gelten f 38 a f 45, schot telingen f 15 f 26, schapen f f vette schapen f 18 f 27, luxe-paarden f 540 f 675, werkpaarden lste kwaliteit f 300 f 455, 2e kwaliteit f 250 f 350, twee-en-een-halfjarige f 150 a f 275, ander- hall] arige f if per stuk. Verslag van het verhandelde in den Raad der gemeente Heusden, op Maandag 24 April 1911, des avonds te 7 uur. Voorzitter: Burgemeester Honcoop. Secretaris: de heer H. J. v. Eggelen. Aanwezig alle leden. J'ïa opening der vergadering door den voorzitter, leest de secretaris de notulen der vorige vergadering voor, welke worden goed gekeurd en daarna vastgesteld. Ingekomen waren: a. Verslag over den toestand der gemeente over 1910. b. Idem over woningtoestanden art. 52 volkshuisvestiging, welke verslagen ter visie voor de leden zijn. c. Verslag der commissie tot wering van schoolverzuim over 1910. d. Een schrijven dier commissie in houdende dat het bestuur voor 1911 be staat uit de heeren M. C. v. d. Ven, voor zitter, W. v. Wijnen, secretaris en J. H. Verhoeven, 2e secretaris. e. Goedkeuring geldleening f 6000. f. Kon. Besluit tot goedkeuring van het weegloon. g. Goedkeuring ka3opneming van ont vanger. Alle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Tot leden van het stembureau worden gekozen de heeren G. v. E erdingen en C. de Jongh, terwijl de heer L. J. Veerman als 3e lid aan deze heeren wordt toegevoegd. Als le plaatsvervanger wordt de heer Van Andel, als 2e de heer Mol en als 3e de heer Vos gekozen. Voorde vacature van den heer H. Wuijster moet een regent der Godshuizen benoemd worden. Van het college van Regenten der Godshuizen was de volgende voordracht ingekomen: 1. de heer L. J. Veerman, 2. de heer K. A. v. Rijswijk. De heer Veerman wordt benoemd met 6 van de 7 uitgebrachte stemmen, tegen 1 stem op den heer K. A. van Rijswijk. Nadat op eene vraag van den voorzitter de heer Veerman de benoeming heeft aangenomen, feliciteert de voorzitter den benoemden re gent en hoopt dat hij al zijn krachten zal aanwenden om in dat college nuttig werk zaam te zijn. De heer Veerman belooft er zijn best voor te zullen doen. De begrooting van 1910 is met enkele posten overschreden, n 1. kleeding voor veldwachters, kleeding gemeentebode, ge meentereiniging, pensioensbijdrage voor onderwijzend personeel, verpleging krank zinnigen, straatverlichtingen. De begrooting voor 1911 wordt verhoogd met: f7800 gebouw m.u.l.o., f800 meubilair en leermiddelen, blijft na bijdrage van het Rijk ad f 2350 nog f 6250, waartoe be sloten wordt eene geldleening aan te gaan. Thans wordt overgegaan tot punt 6 der agendaOproeping hoofd der m.u.l.o. school. Burg. en Weth. eischen voor het nieuwe hoofd 2 taalacten en wiskunde met Duitsch als aanbeveling, en willen het salaris op f 500 boven het minimum der wet be palen met f 200 vergoeding voor huishuur. De leerlingen, die zich aanmelden, moeten het 3e leerjaar op de lagere school door- loopen hebben. Van den heer districts-schoolopziener is een advies ingekomen met 2 plannen, waar van het laatste mosterd na den maaltijd is (om de oude school te verbouwen ter wijl de nieuwe bijna onder den kap is.) Het eerste plan is te kostbaar. De heer Van Andel wil het onderwijs zoo volledig mogelijk maken en met het nieuwe hoofd, wat het aannemen van leer lingen betreft overleg plegen. Spreker wenschte dat in de oproeping de 3e taai- acte en landbouw tot aanbeveling zullen strekken; dat er kans bestaat om het nieuwe hoofd als onderwijzer bij de Rijksnormaal lessen te benoemen en dat zij in de Solli citant, het blad voor het m.u.l.o. en de vacature geplaatst zal worden. De voorzitter zegt met de wenschen van den heer Van A.ndel rekening te zullen houden. Z.E.A. benoemt daarop eene com missie bestaande uit de heeren Van Andel. Prins en De Mol, om de schoolgeldheffiDg te regelen. Vóór het laatste punt der agenda: Re clames hoofdelijken omslag in comité genera il behandeld zal worden, vraagt de voorzitter of nog iemand het woord ver langt. De heer De Mol zegt een voorstel te wil len indienen om bij gelegenheid van de carnavalsfeesten het maskeeren op den pu- blieken weg te verbieden en de café's te 12 uur te sluiten, nu de hooge regeering ons voorgaat het zedelijk peil van ons volk te verheffen. De Voorzitter zegtik ben het hoofd der politie en weet wat ik doen moet. Ik ben 30 jaar burgemeester en heb steeds gelast tusschen Maandag, en na Dinsdagnacht om 12 uur de café's te sluiten. De Raad kan een wensch uitspreken, maar ik vind dit voorstel pressie uitoefenen op mijn macht en dat kan ik niet dulden. Toch zal ik het in rondvraag brengen. Het voorstel-De Mol (dat niet inhoudt een verbod voor het deelnemen aan bal- masqué's) wordt daarna met 4 stemmen aangenomen, waarna de vergadering met gesloten deuren wordt voortgezet. Kerknieuws. Loon op Zand. Op Woensdag 3 Mei zal hij de Ned. Ilerv. gemeente alhier de 10-jaarlijksche stemming plaats hebben over het al of niet instellen van een kies college. Min neniand. Bij het departement van koloniën is ontvangen liet volgende telegram van den gouverneur-generaal vau Ned.-Indië, betreffende pest jjevallen op Java Onder de koortsgevallen op 21 dezer nog 5 pestgevallen, waarvan 1 long- pest alle doodelijk. Eergisteren (22 dezer) 16 gevallen, waarvan 1 longpest8 doodelijk. Gisteren (23 dezer) 14 gevallen, 6 dooden. Officieel is bekend gemaakt, dat het f terftecijfer in het Malangsche sedert het begin der epidemie 68Va pet. be draagt. De administrateur der onderneming N. Kola in de Preanger Regentschap pen, heeft vele koortsgevallen, die met verschijnselen van pest gepaard gingen gerapporteerd. De assistent-resident en een geneesheer zijn erheen gegaan. Van overheidswege is Batavia besmet verklaard wegens cholera. Volgens de „N. R Ct." kwamen 28 gevallen voor op 21 dezer. Uit Rotterdam wordt gemeld Donderdagavond kwam er een jong mensch in den goud- en zilversmids winkel van den heer Ameling Merkes op den Goudschenweg no. 168 alhier, waar hij een 50-tal enkele uurwerken van horloges te koop aanbood. De heer Ameling Merkes weigerde den koop, omdat de zaak hem bijzonder verdacht voorkwam. Toen het jongmensch zijn winkel verlaten had, schoot hem de brutale inbraak te binnen, die met Paschen in den goud- en zilversmids winkel van den heer J. Sanders, op de Hoogstraat no. 196 alhier, gepleegd is. Onmiddellijk waarschuwde hij toen de politie, onder mededeeling, dat het jong mensch iemand was van ongeveer 20 jaar, met bleek uiterlijk, gekleed in blauwgrijs colbertcostuum en dragende dunne katoenen handschoenen. Tevergeefs werd naar dit jongmensch gezocht, totdat Zaterdagmiddag om streeks halfv; f twee rechercheurs hem op heeterdaad betrapten op het smelten van gouden ringen bij een loodgieter in de Lange Frankenstraat. Dadelijk grepen de rechercheurs den goudsmelter bij de kraag; zij brachten hem naar het politiebureau in de Lange Toren straat. Daar gaf hij op te zijn K. F., 24 jaar, uit Winschoten herkomstig. In- zijn bezit werden gevonden ongeveer 50 gouden ringen, een prachtig gouden horloge en twee gouden kettingen, welke voorwerpen herkend zijn als herkomstig van den diefstal bij den heer J. Sanders op de Hoogstraat. In den smeltkroes bij den loodgieter in de Lange Franken straat had hij een 20-tal ringen gedaan. De aangehoudene, die reeds ten deeie een bekentenis heeft afgelegd, zegt het goud te hebben gesmolten op last van zekereD Heinrich. Hij woonde bij men- schen in de Meermansstraat op een kamertje en ontving tijdens zijn verblijf alhier tweemaal een brief met een aan gegeven waarde van f 1000. Dit geld werd hem uit Hamburg toegezonden. Hieruit meent men te mogen afleiden, dat hij in verbinding staat met een internationale inbrekersbende op den- zelfden dag, dat hier werd ingebroken in den goud- en zilversmidswinkel van den heer Sanders, werd, geheel onder dezelfde omstandigheden, ook te Ham burg een dergelijke winkel geplunderd. Volgens later bericht heeft hij Zon dag een volledige bekentenis afgelegd. Dit geschiedde eerst, nadat hij in het nauw gedreven was, doordat gefingeerde opgaven, die de herkomst van de bij hem gevonden gouden voorwerpen moesten verklaren, bij onderzoek geen steek hielden. Hij deelde mee, den dief stal geheel alleen gepleegd te hebben. Al het gestolene, op een paar voor werpen na, is daarna op zijn aanwijzing in beslag genomen. Een gedeelte was geborgen iu een kast ten huize van een zijner familieleden, de rest in een kof fertje, dat bij bij een kennis in bewa ring had gegeven, voorgevende, dat het brieven eu papieren bevatte. Voorts beeft de aangehoudene mee gedeeld, dat hij op de kennisgevingen, die hij uit Hamburg ontving, zelf het bedrag van f 2000 invulde. Deze ken nisgevingen gaven aanleiding tot bet vermoeden, dat hij met een internatio nale inbrekersbende in verbinding stond. De kennisgevingen betroffen twee pakjes tot een aangegeven waarde van f 2, welke tegen rembours afgezonden waren, welke door hem, bij gebrek aan geld, niet zijn afgehaald. In zijn woning in de Meermanstraat is ook nog een benzinelamp in beslag genomen men vermoedde, dat hij deze lamp zou gebezigd hebben bij het nemen van proeven om het gestolene te smelten. De aangehoudene is geen onbekende bij de poljtie alhier. Drie jaren geleden, toen hij op de Gelderschekade op een kantoor werkzaam was als bediende, werd tegen hem proces-verbaal opge maakt als verdacht van diefstal en op lichting. In de gemeente Louneker is Zondag middag omstreeks 12 uur, opdrie plaatsen een boschbrand ontstaan. Twee ervan konden gebluscht worden voordat veel schade werd aangericht. De derde eveu- wel, in de buurt van het Hof Espelo, verwoestte meer dan 25 H.A beplant met opgaande en hooge dennen. Onder persoonlijke leiding van den burgem. slaagde men er in, het vuur bij het pompstation der gemeente Enschede te stuiten, door het graven van greppels en het wegkappen van hout, waardoor tevens de splitsingzuil van het centraal station voor electrische stroomlevering werd gespaard. De brand is vermoede lijk ontstaan door roekeloosheid van wandelaars. Onder Ede is Maandagnacht te half twee brand ontstaan in een deunen- bosch, toebehoorende aan gravin Ben- tinck, te Middachten. Ruim 3 H.A. 16 jarige dennen zijn verbrand. Door spoedige hulp werd verdere uitbreiding voorkomen. Men vermoedt kwaadwil ligheid. Ook is dien avond brand ontstaan in de dennenbosschen van den heer Prins te 01deberko?p. Ongeveer 3 hectare is verbrand. Oorzaak onbekend. De heer D. v. d. B., te Lienden, die zichDinsdag bij het schoonmaken van een oud geweer, waarvan hij niet wist, dat het geladen was, in den buik schoot, is Zaterdag overleden. De 17-jarige Jacob Snijders, verpleegd voor rekening van Pro Juventute te Epse, gemeente Gorssel, bij den landbouwer Rouwenhorst, heeft gisteravond met een revolver van Rouwenhorst schoten ge lost op diens vrouw en diens zuster, waarna hij de vlucht genomen heeft. De dader was vroeger verpleegde op Mettray, doch werd daar wegens zijn misdadigen aanleg verwijderd. De beide vrouwen zijn niet levensgevaarlijk ge wond. De jonge v. L., te Dellewijnen, die Donderdagnamiddag een slag van een hengst gekregen heeft, is, naar men nader meldt, niet overleden; hij is herstellende. Nadat de raad besloten had, het abat toir niet in den Boschpolder te doen bouwen, hebben B. en W. van Rotter dam met spoed een stratenplan voor dit terrein doen ontwerpen. Door het thans aan den raad overgelegd straten plan wordt een oppervlakte van 10.33.39 H.A. bouwterrein verkregen, behalve de 7300 vierk. M. binnenterrein voor drie scholen, een terrein, geschikt voor een kerk of openbaar gebouw en een plein voor plantsoen. De straten zullen een breedte krijgen van 15 tot 25 M.de straat langs den havenspoorweg, welke het terrein aan de oostzijde begrenst, de Hudsonstraat, zal 820 M. lang worden. De kosten zijn geraamd op f 413,300. Te Zevenhoven is bij den veehouder E. een kalf geboren met twee tongen. De directie der H. IJ. S. M. heeft het personeel opgedragen goed toe te zien, dat abonné's vau hunne abonne mentskaarten geen gebruik maken om goederen of pakjes voor derden mede te nemen, als zijnde in strijd met de voor waarden, waarop abonnementskaarten worden verkrijgbaar gesteld. Bij het constateereu van een dergelijke overtreding zal de abonnementskaart worden ingetrokken. Een onzer abonné's, aldus schrijft de N. R. Ct., toont ons een eenvoudig middel om de toepassing van de straf portbepalingen tegen het bedrukken van briefkaarten over de volle breedte te ondervangen. Hij heeft nl. een strook van 5 halve cents postzegels over de geheele breedte geplakt, zoodat die het geheele opschrift bedekt. a. naam en woonplaats van den eigenaar. b. naam van de merrie. d. ouderdom. e. kleur en kenbare teekenen. afstamming. g. stamboeknummer. h. hoogte.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2