le Andel ie Heer A. C. m Herpen te Heisies ie Heer A Hiiizii, AIARINUS SITS. Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. Nederlandsche Levens verzekering-Bank „Fides", 4 Plaatsellfii \iewwi», Heusden, 29 April. Door een vroegen stadgenoot, de opper wachtmeester der huzaren J. Baaijens werd 23 April 1.1. met zijn paard Giaaf Dirk in 1 min. 51 sec. de zilveren wisselbeker ge wonnen op het concours der Kon. Militaire Sportvereeniging te Amersfoort, uitgeloofd door den Nederl. bond voor lichamelijke opvoeding. Dezen beker werd nu zijn eigendom, aan gezien deze ook het vorige jaar door hem werd behaald. Aan dit concours namen 18 onderofficie ren der cavallerie en rijdende artillerie deel. Tevens werd aan hem door kolonel Twiss een zilveren medaille en een kunstvoorwerp uitgereikt voor zijn uitstekend rijden. Woensdag slaagde voor het examen van onderwijzer te Breda, de heer J. P. Haase te Heesbeen, leerling der R. N. L. alhier. Beide jongelui, die thans geslaagd zijn, namen voor den eersten keer aan dat examen deel. Werkendam. Het bestuur der Oranje-vereeniging verzocht ons den lezers mede te deelen, dat het gaarne zag, dat, waar ons geliefd vorstenkind morgen jarig zal zijn, de burgerij Maandag a.s., ter eere van prinses Juliana, als één man de vlag uitsteekt, aan welk verzoek wij ons ver heugen nog te kunnen voldoen. De heer M. J. Mussert, alhier, komt onder nummer twee voor op de voordrachten voor hoofd eener school te Barger-Compas- cuum (gem. Emmen) en te Woold (gem. Winterswijk). C*ameren. Het harmoniegezelschap „Prinses Juliana" spant zich van alle kanten Detjes in. Het eerste was een flink lokaal voor de te houden repetitie's en concerten, vervolgens werd hun een prachtig vaandel geschonken en nu werd dezer dagen in drie functie's voorzien, wat zoo dringend noodig was, n.l. er ontbrak nog een vaandeldrager een tromdrager en een bode. Vele liefheb bers daagden op en uit de velen zijn geko zen tot vaandeldrager G. J. van Brakel, tot tromdrager F. Soer en tot bode K. v. Maren. Gorinchein. De feestelijke herden king van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, zal alhier op Maandag 1 Mei plaats vinden en de feestelijkheden zullen gegeven worden op het terrein „Kalk- haven", door de ver. tot viering der Kon. Feestdagen. De festiviteiten vangen aan des middags ten 12 ure en bestaan uit een optocht van kinderen, met muziek, eene zanguitvoering, volksspelen, lichtstoet en concert op geïl lumineerd terreip. Een keurig programma, waaruit we o.m. aanstippen, dat de vereeniging reeds meer dan 500 leden telt, doet zien dat de Oranje geest hier algemeen is doorgedrongen. Bij gunstig weder zal hier opgewekt feest gevierd worden. 's Gravemoer. Bij de alhier gehou den stierenkeuring werd slechts één stier aangevoerd, namelijk door Mr. Pruijssers, welk dier werd goedgekeurd. De landbouwersknecht J. T. hakte bij ongeluk zoodanig in één zijner vingers dat hij zijne hand wel eenigen tijd rust zal moeten geven. Nederlieiliert, (Noordzijde). De arbeider J. H. Biesheuvel, wiens huisvrouw meer dan 3 maanden bedlegerig is, mocht van H. M. de Koningin f 20 ontvangen tot aankoop van versterkende middelen voor zijn zieke vrouw. (Noordzijde). Op den Donderdag ge houden geërfden dag van den polder Neder- hemert is aan den stierhouder M. Schilders eene gratificatie verleend van f 40 tot onder houd van zijn stier. De heer W. Bouman werd met algemeene stemmen herbenoemd tot Voorzittend-Pol dermeester, de heer G. v. d. Werken tot 2en en de heer H. v. d. Vliet tot 3en can- didaat. (Rietschoof). Toen de 11-jarige J. v. d. Pol een ketel kokend water van de kachel zou nemen, stortte een gedeelte over zijn been, dat deerlijk verbrand werd. Jammer voor het ventje, dat na moeders dood, daar zijn vader werkman is, de huishouding moet besturen. (Zuidzijde). Nauwelijks had zich het gerucht verspreid, dat in de naaste omge ving op eene weide te Dellewijnen mond en klauwzeer onder het vee, toebehoorende aan Gebroeders Ballegooijen te Well, was uitgebroken of de Doornwaard alhier werd direct geschaard uit vrees voor besmetting van het stalvee. Aan de Noordzijde werd dit voorbeeld spoedig gevolgd, zoodat ook de" Arkenswaard in een ommezien geschaard was. Nietrwendyk.. Bij den aannemer A. de Later is Donderdag het treurig bericht ontvangen dat zijn jongste zoon A., als timmerman werkzaam bij den in aanbouw zijnden toren van de Herv. kerkteHooge- Zwaluwe, van pl. m. 23 M. hoogte is gevallen. Gelukkig kwam hij terecht op een steiger die 7 M. lager was. Zwaar gekneusd werd hij met een lift naar beneden gevoerd. Zijn toestand is bedenkelijk. Donderdagmiddag had de huisvrouw van P. de Pender het ongeluk van den zolder te vallen en brak daarbij haar arm. De heer C. Niemantsverdriet, onder wijzer aan de Chr. school alhier is in gelijke betrekking benoemd te Barendrecht. Naar we vernemen is de Chr. zang- vereeniging „de Lofstem" alhier van plan 6 Mei a.s. eene uitvoering te geven. *SleeuwUk- Bij ministeriëele beschik king van 25 dezer is met ingang van 26 April j.l. het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens verbo den uit, naar of binnen een kring in de gemeente de Werken en Sleeuwijk, omvat tende het gedeelte van den Werkenschen polder, dat gelegen is tusschen den Wer kenschen dijk en den Binnen vliet. Sprang. Door de onlangs alhier opgerichte vakvereeniging van „Lederbewer kers" werd in hare vergadering van Maan dagavond met 8 tegen 6 stemmen besloten zich op confessioneelen grondslag te plaatsen. Jammer dat op deze vergadering alle leden niet waren vertegenwoordigd. Voor onderwijzeres aan de O. L. school hebben zich 3 sollicitanten aangemeld. Veen. Het salaris voor den eventueel te benoemen gemeentebode is bepaald op f 50 's jaars. Vryhoeven-Cappel. Dinsdag avond omstreeks kwart voor elven werd alhier op het bruggetje op ergerlijke wijze, hoorbaar op minstens 700 meter afstands, geraasd, getierd en gevloekt. Gelukkig dat onze immer wakkere politieman spoedig ter plaatse was. Enkele personen van Kaats heuvel, het schuim, de heffe des volks, zouden hun durf eens wagen tegenover den gemeente-veldwachter. Diens flink en cordaat optreden deed ze echter spoedig in hun schulp kruipen en afdruipen. Tegen 2 bel hamels, echte raddraaiers, zal wegens nach telijk burengerucht proces-verbaal worden opgemaakt. Te hopen is het, dat de Justitie hun te zijner tijd de gerechte straf niet zal onthouden. Het hulppost-, -telegraaf- en -tele foonkantoor alhier zal dra zijn overgebracht naar het nieuwe perceel naast het Gemeente huis. De werkzaamheden daarvoor hebben bereids een aanvang genomen. IV(ik. Bij gehouden stemming der deel gerechtigden van het „Wijkerzand" zijn gisteren tot schaarraeesters herkozen de heeren M. J. de Roon en W. Mouthaan, en tot veetellers de heeren L. van Wijk en W. van Helden. Den handel in vette varkens is zeer traag, terwijl de prijzen dalende zijn. Er wordt, door de opkoopers 24 cent per K.G., levend gewogen besteed. Zuilichem. De heer S. F. Monhemius, burgemeester en secretaris alhier, heeft met ingang van 1 Juli e.k. ontslag aangevraagd uit zijne betrekking als secretaris en zal wel zeker deze gemeente metterwoon gaan verlaten. Als secretaris heeft hij deze gemeente gedurende ongeveer 36 jaren trouw en vlijtig gediend. Nevens genoemde betrekkingen bekleedt de heer Monhemius nog vele andere wel een bewijs, dat hij een zeer arbeidzaam leven heeft geleid, waaruit hij zich wenscht terug te trekken, om de stille rust te gaan genieten, die we hem van harte gunnen. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Sprang, gehouden 25 April. Tegenwoordig zijn de leden M. Vos, F. M. de Jong, B. Verhoeven, J. C. Maijers en C. G. H. H. Meijer, tevens voorzitter, benevens de secretaris J. L. van Santen. De voorzitter opent om 7,15 uur des avonds de vergadering. Na goedkeuring der notulen van de vorige vergadering, worden aan de orde van be handeling gesteld de volgende punten: 1. Mededeelingen. De voorzitter zegt dat op 22 Maart 1.1. de kas bij den ontvanger is opgenomen en in orde bevonden. In kas was f 1327.42. Voorts dat Ged. Staten het besluit der vorige vergadering tot af- en overschrijving hebben goedgekeurd. 2. Aanbieding gemeenteverslag en verslag der volkshuisvesting over 1910. Besloten wordt ter secretarie ter lezing te leggen. 3. Vaststelling kohier Hondenbelasting, dienst 1911. Met algemeene stemmen vast gesteld op f 9/.50. Er komen op voor 27 honden le klasse en 114 honden 2e klasse. 4. Voorstel tot verdere restauratie van den toren, tot het bedrag door de provincie als subsidie toegekend, n.l. f 1500. Aange nomen. 5. Voorstel tot het aangaan van een leening van f 500 4 0/0 tot betaling van den laat- sten termijn van de aannemingssom van den toren. Aangenomen. 6. Voorstel tot wijziging der begrooting voor 1911, in verband met de besluiten sub 4 en 5 vermeld. Aangenomen. 7. Voorstel tot opheffing van den borg tocht van den vorigen gemeente-ontvanger wijlen den heer J. Dorrenboom. Aange nomen. Niets meer in openbare vergadering te behandelen zijnde, gaat de raad in gqheim comité ter regeling van de aanslagen in den Hoofdelijken omslag. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 ea nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, en nm. 2 u. een predikant. Doeveren, vm. 10 u ds. Lans. Geref. kerk, geen dienst. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. Leeuwen en nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 ds. A. v. d. Zanden, bevest. nieuwen leeraar en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden, intrede. Chr. geref. kerk, vm. 9.en nm. 2.u. ds. Klumper. Heetbeengeen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. N.z. geen dienst. 2 u. ds. Goedbloed. Pouderoijen, vm. geen dienst en nm. 2 u. ds. Benders van Rijswijk. Raamsdonkveer, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 en nm 2.u. leeskerk. W. F. Gobius du Sart. TgBjtSP* H-H-' Correspondenten worden beleefd; verzocht de Predikbeurten vooral juist en <«•11 te in te zenden. PRËDIKBËIJRTEM, 30 April. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. de Eerw. heer W. van 't Sant, ber. pred. te Oostburg. Aalst, nm. 2 u. ds. Ten Bokkel Huinink uit Well. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Kerknieuws. wijk. In de op Donderdag 20 April gehouden stemming of de beroeping van predikanten, het benoemen van ouderlingen en diakenen weer op ouden voet dan wel door een kiescollege zal plaats hebben, werd van de 271 manslidmaten slechts door vijf personen gestemd, die zich allen voor den kerkeraad verklaarden. Ëetheil. Door stemgerechtigde mans lidmaten is met groote meerderheid van stemmen besloten aan de daartoe gerech tigde gemeenteleden de benoeming van Predikant en kerkeraadleden op te dragen. Wijl Eethen en Drongelen een gemeenschap- pelijken predikant hebben en in laatstge noemde gemeente is besloten, dat die be noemingen daar blijven bij den kerkeraad, zouden er wel eens moeielijkheden kunnen ontstaan. Werkendam- Door ds. J. van der Pol, vroeger predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Benthuizen, is het beroep naar de Geref. Kerk te Nederhorst den Berg aan genomen. Meeuwen, Bij de op Dinsdag j.l» gehouden stemming is met groote meerder heid van stemmen beslist dat in de eerst volgende 10 jaren het benoemen van pre dikant en kerkeraad voor de Ned. Herv. kerk alhier, zal geschieden door de gemeente. Uitgebracht waren 28 stemmen, waarvan 25 voor zoodanig kiescollege en 3 voor den kerkeraad, waardoor alzoo eene verandering is gebracht in den bestaanden toestand. Naar wij vernemen hebben de heeren A. Bax en J. Hagoort beiden bedankt als kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk in deze gemeente. Silnaenland. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Nederl. Indië betreffende pestgevallen op Java. Gisteren (26 dezer) 16 gevallen, 11 dooden; de hoofdplaats Kediri is met ingang van heden besmet verklaard wegens pest. Het eerste optreden van de ziekte aldaar dateert van uit. Maart jl. Daarna zijn er successievelijk 13 verdachte gevallen bijgekomen. Acute sterfgevallen op 21 en 23 dezer deden tot pest concludeeren. Totaal 5 over leden. Tussdhen de gevallen te Kediri en die in de afdeeling Malang is geen verband gevonden. Strenge isolatie is van het eerste geval af toegepast. De resident van Kediri is gemachtigd om dezelfde maatregelen tegen het ver keer te nemen als in de afdeeling Malang zijn toegepast. 27 dezer 21 gevallen, waaronder 1 longpest, 14 dooden. Te Kediri op 25 dezer 2 gevallen, beide doodelijk. Op 26 dezer geen ge vallen. Blijkens een aan het departement van koloniën ontvangen telegram is een patrouille in de landstreek Batoe Lan- seh, eiland Soembawa, residentie Timor en onderhoorigheden, door met lansen gewapende kwaadwilligen overvallen, waarbij 2 inlandsche militairen beneden den rang van officier en 2 dwangar beiders, zoomede 7 van de aanvallers gesneuveld zijn. I)e leider van het verzet in deze landstreek wordt opgespoord. Het „Hbld." verneemt, dat de onge steldheid van mr. G. van Tienhoven, Commissaris der Koningin in Noord- Holland, zich verergerd heeft. De brood- en banketbakkerC. Janmaat, op den Westzeedijk te Rotterdam, ver miste in den laatsten tijd bij herhaling geld in zijn zaak. Eindelijk viel de verdenking op zijn dienstbode, de 21- jarige S. C. W., die al drie jaren in zijn dienst was. De politie werd er in ge- mo id, en de dienstbode aangehouden. In haar bezit werd gevonden een bedrag van f 100. Voorts bleek, dat zij een ge- heelen uitzet van linnengoed had ge kocht, geschenken aan haar ouders en aan haar vrijer had gegeven en zich ook eenige gouden sieradiën had aan geschaft. Er wordt begroot, dat zij haar patroon voor een kleine f 1000 heeft bestolen. In sommige streken van Friesland heerscht gebrek aan drinkwater. Dage lijks wordt van Leeuwarden per spoor een hoeveelheid leidingwater verzonden naar Harlingen en enkele tusschenge- legen plaatsen. Nabij de nieuwe sluis te IJmuiden is liet lijkje van een pasgeboren kind gevonden. Het was in een doek ge pakt, en om het halsje was een touw met een steen bevestigd. Sedert veertien dagen is er brand in het Buurscheveen bij Haaksbergen. Het vuur is aangekomen in het Ame- loesche veen over de Duitsch© grens, waarschijnlijk aangestoken door een bestedeling bij een Duitsche landbouwer, en heeft zich over een groote opper vlakte uitgebreid waarbij alle aanwezige turfhoopen en ook een turfschuur met inhoud is verbrand. Het gevaar van diep inbranden kan alleen door overvloedige regens worden gekeerd, daar er van overheidswege niets wordt gedaan om het voortwoe keren te stuiten. Donderdag had de Ilaagsche rechtbank zekeren E., beschuldigd van diefstal van 2 gouden ringen te Leiden, vrijge sproken. Onmiddellijk daarna is de vrijge- sprokene op een wagen naar Leiden meegereden en heeft bij den horloge maker Terpstra een horloge te zien gevraagd, waarmee hij wegliep. Thans bevindt hij zich op 't politiebureau te Leiden, waar proces-verbaal is opge maakt De „gelukkigge" wil per sé door den Staat der Nederlanden onderhouden worden. Een philanthropisch hondje is „Moor tje" van den caféhouder H. Kamsteeg, in de Doelenstraat te Delft. Het schran dere dier is er op gedresseerd om centen door bezoekers voor de aardigheid op den grond geworpen, bij zijn baas te brengen, die ze dan deponeert in het busje van de Vereeniging voor Kinder- Gezondheidskolouies te Delft e. a. Al meer dan één gevuld busje heeft „Moor tje" bijeengebracht; in twee jaar tijds heeft hij ruim veertig gulden voor het goede doel verzameld. „Moortje" be schaamt menigen mensch Te Amsterdam heeft zich bij de politie aangemeld de heer Hosang, gewezen burgemeester van Blaricum, veroordeeld wegens gepleegde onregelmatigheden in het gemeentelijk beheer en voortvluchtig van den dag af, dat hij zijn straf zou moeten ondergaan. De veroordeelde, die een maand ge vangenisstraf heeft te ondergaan (van een ander veroordeelend vonnis is hij in hooger beroep gekomen), is naar de strafgevangenis aan den Amstelveen- schen weg overgebracht. Bij de behandeling van een paard kreeg de rijksveearts J. Verheul te Oudenbosch een trap van het dier tegen den onderbuik en werd daardoor zeer ernstig inwendig verwond. Zijn toestand was van dien aard, dat hij niet ver voerd mocht worden. Uit Gaasterland (Fr.) schrijft men aan het „N. v. d. D.": De Maatschappij „Gaasterland" gaat nog steeds voort met het ontwouden van dit schoone gedeelte van Fries land. Thans zijn aan de beurt de bos- schen achter den huize Rijs, waar niet minder dan 12,000 reuzen van dennen en eiken de bijl van den houthakker hebben te vreezen. Wederom dus een der beroemdste bosschen in het overi gens zoo weinig boschrijke Friesland vernield, alleen om oogenblikkelijk geldelijk voordeel. Onwillekeurig rijst de vraag: Is het niet hoog tijd, dat de „Vereeniging tot behoud van natuurmonumenten" zich ook eens over dit gedeelte van ons land ontferme? BurgerHjke Stand. Biggen aangevoerd 80 stuks. Prijzen f 8, tot f 13. Prijs der boter van f 1,31 tot f 1,39 per kilo. Aangevoerd 380 kilo. 6 zalmen A f 1,17f 1,45 p. p. 22 Elften f0.76f3.60 per stuk. 98 Zalmen fl,14f 1,40 per pond. Snoek f 0,27—10,54 Witvisch f 0,00f0,00 514 elften f 1,00—f 3,85. 78 zalmen f 1,20f 1,40 p. p. 40 Elften f 2,00—f 3,30. 25 Finten f0.15 per stuk. Deze week aangevoerd en afgeslagen 664 Winterzalmen f 1,15 A 1,75 p. K.G. 469 Elften f 1.25 a f 6. Werkendam, van 21 tot 27 April. Geboren: Hendrik, z. v. A. Paans en J. Ippel; Anna Januigje, d. v. W. van Veen en J. Hakkers. Overleden: C. Kloots, 30 j.; C. v. d. Pijl» 74 j., wed. v. A. IppelG. Potters, 5 j Vertrokken naar: Achtkarspelen, J.G. v. Oord. De Werken en Sleeuwijk, van 2127 April. Getrouwd: F. Hermans, 28 j. en A. H. A. Lem, 19 j. Geboren: Neeltje, d. v. P. v. d. Vliet en A. P. Vos. Overleden: Alidade Man,63j.,echtg. van C. A. de Jong. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 25 April 1.21 M. 0.50 M. -+- N.A.P. 26 1.37 0.47 27 1.30 0.60 Waterhoogte Maastricht (brug). 27 April 0.25 M. beneden 0. 28 0.19 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 27 April 1.59 M. boven 0. 28 1.60 .%d%erteMtIëss. De Ondergeteekende betuigt bij deze zijnen clailk. aan de Keizersgracht 125, Amsterdam, waarvan de Ageilt en voor de flinke wijze waarop de betaling direct is geschied na het overlijden zijner huisvrouw CLASINA VAN ANDEL en beveelt genoemde Levensverzekering gaarne, bij een ieder aan. Tandzjer bevestigt dat. Het Jodenkwar- tier te Mekinez is, naar 't heet, gespaard gebleven, nadat de Joden een zware schatting hadden betaald. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, vm. 9,30 en nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Vm. H. Avondmaal, nm. dankzegging. Drimmelenvm. 10 u. ds. J. B. C. Sdiuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, geen dienst. Gamerenvm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker, vm. H. A. nm. Nabetrachting. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Vonk. Geertruidenberg, Evangelisatielokaal vm. 10 en nm. 6 u. ds. Bouthoorn uit Dordrecht. Geiideren, nm. 2.u. ds. Ruijsch van Dug- teren uit Heusden. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. E. J. H. v. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, geen opgaaf. Ncderhemert, Z.z. nm. 2 u. ds. Lans uit' Doeveren. Nieuwendijk, Geref. kerk vm."9,30 en nm. Raamsdonk, nm. 2,u. ds. J. C. V. van Rijswijk, nm. 2,u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. geen dienst. Uitwijk, vm 9.30u. en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 u. er nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmennm. 2 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.a vm. 9.30 en nm. 2u. ds. Gobius du Sart. Remden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. nm. geen dienst. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds'. G. J. v. d. Pol. Aalburggeen opgaaf. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babylonténbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. geen dienst en nm. 2 u. ds. Louwe Kooijmans uit Baardwijk. HEUSDEN29 April Op de graanmarkt besteedt men voor: Tarwe 7.30 af 9 30 Rogg' f 4 50 a f 5 20, Geril f a f Haver 4 80 af 8.80, Kool taad Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND F AN ALTEN A, 28 April. Aardappelen. Vroege f 0.0j 0. 0; Rlauwe f Z ld h f 4Zeeuwen, f 4. af 4 25 Jammen f af. Hooi \e qual. f 11 00 j f 13 - 2e quad, (voor de pers) 1 9 "0 a 10 0') Ktav'.r kooi f 12.--«ƒ14 - Wit itroo f 12 - h f 13 00 Geel dito j 8 if 9 Vet ie kalveren tot et. per kalf kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 23 i 24 ets. zwaardere 26 27 et Boter f 0 60 k 0 70 per half K.G, Eieren 0 85 0 90 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0 6 71/2 de winkels dus f 0 7 2I/2 per h. kilo. Eieren f 0.80 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1 40. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijz-n besteed Tarwe f 8.40 a J 9 75 Haver f 3 25 af 4,25 Garst 5 a 6.25 per H.L Boter ƒ070 a/075 per half K. G bieren J 0 85 a f 0 90 per 26 stuks Biggen f 9,25 a 14 50, Konijnen f .00 a f 0.00, Kippen f e.00 per stuk MABE-DRIMMELEN, 26 April. Ter veemaikt wa- r n aangevotrd 143 stuks hoornvee, schapen en SI biggen. Men beste dde voor vetvee 54 a 64 c p. Kg Kalf- koeien 160 a 295, Munt gen ƒ100 a 195, Kalf- vaa zen 140 a 270, Hok kelingen ƒ45 120, Schapen f a Biggen f 9. a 13 50. GEN DEREN. Staat der uitbetaling van 10 April tot 22 A ril der Coöp Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier-. Hoogste prijs f 5,80, laagste f 4.20, 1niddelprigs f 4 89 per 100 Liter. Waalwijk, 28 April. Op de veemarkt aange voerd 120 runderen. Kalfkoeien van f 190 tot f 290, Kalfvaarzen van f 140 tot f220, Magere ossen en koeien van f 140 tot f 200, Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f 40 tot f 110. Yischmarkt Gorinchcm. Woudrichcmsche Yischmarkt. Yischmarkt Hardinxreld. Rralingsche Yischmarkt. Andel, 24 April 1911.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2