de proclamatie van 10 Mei j.l., waarbij de opstandige Malissoren werden uitge- noodigd hun wapenen binnen 5 dagen in te leveren en trots de verzekeringen van den Turkschen consul, die beloofde dat geen aanval zou worden beproefd alvorens deze termijn zou zijn verstreken, constateerde men gisterenmorgen tus- schen 4 en 5 uur te Touzi een aanval van het Turksche leger over de geheele linie. Het verwoede gevecht duurde den ganschen dag. De uitslag is nog on bekend. i'lauliieliik NieuHu. llcusfleil, 17 Mei. De kermis is voorbij en beden Woensdag moeten de laatste kramen verdwenen zijn en alles is weer tot zijn gewone werkzaam heden teruggekeerd. Een gepaste ontspanning gunnen we een ieder gaarne en het is ons een genoegen te kunnen constateeren, dat we in goede rich ting zijn vooruitgegaan. Dronkemanstooneelen zagen we niet en de politie, nog wel met 2 maréchaussées versterkt, heeft geen enkele maal har delend behoeven op te treden. Naar wij van haar vernamen werd de goede orde geen enkele maal verstoord en trokken de laatste ker mishouders in vroolijke stemming, onder het zingen van een „Wien Neerlands bloed" huiswaarts. Kalmer kan het toch niet. De gedeserteerde aap heeft drie dagen in de boomen doorgebracht, verscholen achter het groen. Toen werd de honger hem te machtig en bij nacht sloop hij naar het schip en zat 's morgens in den mast. Toen hij daar vroolijk werd sprong hij te water. Een wedvlucht te water met enkele roei booten volgde en eindelijk had mende aap, die telkens onder water dook, te pakken en nu solide aan den ketting. In de stoombootdiensten der Vereen. Heusden^he Stoombootmaatschappij zijn met in werking treden van de zomerdienst de navolgende wijzigingen gebracht: HeusdenGorinchem komt op Maandag vertrek Heusden vm. 1,80 uur. GorinchemHeusden wordt, dienst 5 uur van Gorinchem nu nm. 6,30 uur. Van af 1 Juni Zondags vertrek Heusden 8 uur vm. en 3 uur nm., en Gorinchem 10.15 uur vm. en 6,30 uur nm. Zie verder de advertentie voorkomende in dit blad. Een droevig ongeval kwam Zaterdag avond de kermisvreugde verstoren. Een ruim vierjarig ventje van den heer Hille was, met een kameraadje van gelijken lèeftijd, tegen den wil der ouders, naar het water geloopen. Op een gegeven oogenblik werd het kind van den heer H. vermist. Na overal gezocht te hebben, kwam men het vorenstaande ter oore en bleek ten slotte dat het van de basaltglooiing in het water gevallen was, waarna zijn vriendje verschrikt naar moeder was geloopen, zonder aan vankelijk iets te zeggen. Toch moest van daar de aanwijzing komen en de dreumes wees ten slotte de plaats van het onheil aan. Nu werd op die plaats van verschil lende zijden gedregd en den wachtmeester der Marechaussees gelukte het enkele meters verder bet lijkje op te halen, dat de vader, vreeselijk bedroefd, huiswaarts droeg. De toestand van de ouders en verdere familie laat zich niet beschrijven. Een aanvallig knaapje, de lieveling der geheele familie, op zoo noodlottige wijze te moeten verlie zen, is vreeselijk. Heden vieren de Heer en Mevrouw Weijnands alhier, omringd door kinderen, behuwd- en kleinkinderen, den dag waarop zij voor 40 jaar door den echt verbonden zijn. Aan belangstelling van vrienden en bekenden zal het hun zeker niet ontbreken. Op 15 dezer herdacht M. Heijkants, volgens zijn zeggen meer bekend als Riton, den dag, dat hij 25 jaar met zijn vrouw, Jans van Baardwijk, lief en leed in het huwelijk heeft gedeeld. Hij verzoekt ons deze blijde gebeurtenis meer algemeen be kend te maken, waaraan we bij deze voldoen. Werkendam. Op den polder Happenhennip alhier, is het mond- en klauwzeer uitgebroken. Vrijdag 1.1. verspreidde zich het ge rucht, dat C. van den Heuvel, die in Rosario werkzaam was, is overleden. Bij onderzoek bleek, dat zulks werkelijkheid is. Hij laat vier kinderen achter, waarvan het oudste 13 jaar is. Alinkerk. Maandagmorgen om streeks 10 uur, terwijl de landbouwer C. Herwijnen naar de Gorinchemsche markt was, is zijn groote boederij tot den grond toe afgebrand. Van den inboedel en boeren gereedschap werd bijna alles gered. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Resofjen. Zondag j.l. behaalde de kruisboogschutterij „Ons Genoegen in 't Plantaatje" op 't concours te Loon-op-Zand de tweede prijs, terwijl de heer M. van Vugt de eereprijs schoot. Een woord van lof aan onze kranige schutters. Capelle. j.l. Vrijdag werden de bewoners alhier opgeschrikt door het ge roep van brand, welk geroep waarheid bleek te bevattentwee groote hooischelven van B. Pols, op de Zandschel alhier, stonden in lichtelaaie. Daar zij, naar we vernemen, niet verzekerd zijn, is zulks eei leelijk schadepostje voor den eigenaar. J.l. Maandag nam de bekende firma A. L. Sneep en Co. alhier, haar nieuwen autovrachtwagen in dienst, die een en al bewondering afdrong. Het is dan ook te begrijpen, dat genoemde firma, die zich steeds uitbreidt, heeft uitgezien naar een sneller vervoermiddel dan met paard en kar, teneinde haren reusachtigen afzet meel vlugger op de plaats van bestemming te kunnen brengen. Naar men ons mededeelt, zijn C. Bergmans en eehtgenoote in de Dreef al hier, die de vorige week hun gouden huwe lijksfeest vierden, zoo ruimschoots bedeeld, dat ze zonder bezorgdheid niet alleen den zomer, maar ook den winter kunnen tege moet gaan; dat de Capellenaren wanneer 't noodig is, hun beurzen niet gesloten houden, blijkt alweder ,:hieruit. Dat zoo iets tot navolging moge strekken. Russen. Toen Vrijdag 1.1. de wed. J. H., door haren tuin wandelde, werd zij door haar buurman Aug. v. B., met enkele emmers water begroet. De gemeentepolitie welke was ontboden, heeft proces-ver baal opgemaakt. 's Ciravemoer. De herijk van ma ten en gewichten zal alhier op Zaterdag 27 dezer in het eerste lokaal der openbare school plaats hebben. lier pt. In de Zaterdagavond gehouden vergadering van den gemeenteraad is ge kozen tot wethouder de heer J. C. van Bokhoven met 4 stemmen, terwijl 3 stemmen werden uitgebracht op den heer L. Baijs Jz. De Raad dezer gemeente heeft met algemeene stemmen benoemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand de heer Chr. van Liempt. Reeuwen. Naar wij vernemen is te Amsterdam geslaagd voor het le gedeelte van het arts-examen mej. M. M. J. v. Buuren, dochter van wijlen Notaris N. A. v. Buuren. Ne€lerhemert (N.z.). De conser- venfabriek te Heusden heeft ook hier con tracten gesloten voor de leverantie van groenten. Vrijdag j.l. werden 70 sakken spinazie aan de fabriek afgeleverd. Wanneer men nu in aanmerking neemt, dat deze grond nog een tweede schoof kan opleveren is de groen tenteelt eene uitkomst voor de landbouwers. (Rietschoot). Toen M. Verheij des morgens zijn pluimvee wilde voederen, kwam hij tot de treurige ontdekking, dat van zijne 17 kuikens geen enkel meer over was. Slechts eenige veeren lagen door het hok verspreid, dat door een of ander roof dier hetzij bunzing, wezel of rat bezocht was. Nieuwendfik. Benoemd tot on derwijzer aan de Chr. school alhier, de heer Pott uit 's-Bosch. Op Woensdag 24 dezer zal bij M. v. d. Heuvel alhier eene vergadering van stemgerechtigde ingelanden van de Karne melkspolder woiden gehouden. Aan de orde zijn: 1. Rekemng 19091910. 2. Begrooting 19111912. 3. Afschrijving van een post der rekening 19081909 als oninbaar. 4. Verkiezing van een lid van het dag. bestuur wegens periodieke aftreding. 5. Machtiging tot uitvoering van werken in eigen beheer. 6. Bespreking ingekomen adres tot leggen van een duiker op de Bakkerskil. Raam «donk. Naar wij vernemen heeft de heer Smallegange, onderwijzer aan de bijzondere school alhier, ontslag aange vraagd wegens verandering van betrekking. Raamsdonkveer. Verleden Za terdag wandelde onze vroegere dorpsgenoot de heer D. Lankhuizen Szn., ontvanger der gemeente Boskoop langs de Gouwe en be merkte dat er een 4-jarig kind te water lag. Onmiddellijk sprong de heer L. gekleed te water, redde het drenkelingetje en smaakte het genoegen door een zaakkundige behan deling de levensgeesten op te wekken. SIeeuw|jk. In den polder „Het Landeke" is bij het vee van D. Dekker alhier mond- en klauwzeer geconstateerd. §pran^- Op de voordracht voor onderwijzer aan de O. L. School komen voor de heeren A. H. de Jongh te Breda, C. M. Koopal te Rietveld en J. K. Haase te Heesbeen. De kiezerslijst voor de Tweede Kamer vermeld 227, voor de Prov. Staten 227 en voor den Gem. raad 223 kiezers. In de vorige week Woensdag geraakte (door een tot op heden onbekende oorzaak) een koe van den landbouwer L. A. R. in de sloot langs de weide. Met veel moeite gelukte het eindelijk, waarbij een paard ook zijn kracht moest geven, het dier op het drooge te brengen. De gevolgen zijn dat het dier van achter geheel ontwricht is en wel afgemaakt zal moeten worden. Een leelijk schadepostje voor den eigenaar. Ween. Door de bakkers is besloten het roggebrood met 1 cent per 2 Kg. te verhoogen. Tijdens het zware on weder dat zich Zaterdagmiddag boven onze gemeente ont lastte, sloeg de bliksem in het Dijkmagazijn, beschadigde een gedeelte van de kap en vernielde eenige pannen, zonder evenwel brand te veroorzaken. Het is een wonder dat geen brand is ontstaan, daar eene groote partij horden in het magazijn liggen op gestapeld. Waspik. Door de gemeentepolitie alhier werden in de laatste dagen verschil lende processen-verbaal opgemaakt, wegens overtreding der woningwet. De bekeuringen stonden speciaal in verband met het niet aanvragen van vergunning tot bouwen. Naar we vernemen zal aan de desbetieffende bepalingen der woningwet, streng de hand worden gehouden. Aan den medaillewedstrijd, uitge schreven door de voetbalvereeniging „Ra- piditas" alhier, op 25 Mei a.s. zullen de volgende clubs deelnemen „Wilhelmina I" 's-Hertogenbosch, „V. O. C. I." Rotterdam, „D. V. C." Dordrecht en een combnatie van „Sparta" Rotterdam en „Quick" den Haag, uitkomende onder den naam van „Trek vogels". Als prijzen zijn uitgeloofd, een zilveren beker, geschonken door den heer D. de Roon, een groote gouden medaille, geschon ken door den heer W. de Roon Sr., een verguld zilveren medaille, geschonken door den EdelAchtb. heer burgemeester en een zilveren medaille aangeboden door de ver- eeniging „Rapiditas." *W||k. Tijdens het onweder van Vrij dagmiddag werd een koe van den veehan delaar De Waal door het hemelvuur gedood. Zaterdagmiddag sloeg de bliksem in de woning van C. v. A., vernielde den schoor steen en ging door de deur naar buiten zonder onheil te stichten. Onder Aalburg sloeg de bliksem in een 3-tal boomen. In het Land van Altena en in den Bies- bosch hebben de landbouwers veel laat van muizen, die veel schade toebrengen aan de pas boren den grond komende bieten en erwten, welke zij geheel 'vernielen. Om deze plaag tegen te gaan is men doende om gaten in den grond te boren om zoodoende die lastige beestjes te verdelgen. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangen: te Gorin chem 3 zalmenen 34elften te Woudrichem 101 zalmen, 515 elften en 1154 finten; te Bra- kel 0 zalmente Haaften 0 zalmte Her wijnen 3 zalmen en 1 elft, te Hellouw zalmen en te Rossum 7 zalmen en 40 elften; te Bato's Erf 0 zalmen en 0 elften. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor de zalm f 1.19 k f 1.25 per half kilo, voor elft f 0,81 a f 3,50. Te Woudrichem gold de zalm f 1.04 f 1.40 per half kilo, elften f 0,50 a f 4,10, finten 10 a 25 cent. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Over het geheel was de aanvoer van vee ter markt groot en de handel vlug. De vraag is steeds het grootst naar weide- vee, neurende koeien en vaarzen. Naar nuchtere kalveren en jong vee was veel vraag. Schapen en lammeren zijn duur. In varkens werd veel omgezet. De prijzen waren als volgt: vet vee lste kwaliteit 78 80 ct., 2de kwaliteit 63 67 ct., vette kalveren ct., vette var kens 57 it 60 ct., voor Engeland, 56 k 58, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 170 k f 230, neurende f 160 k f 280, guste f 160 f 230, pinken f 60 f 100, kalveren f 15 k f30, biggen f f drachtige zeugen f 60 k f 80, drachtige gel ten f40 k f50, schot telingen f 18 a f 30, schapen f sl f vette schapen f 18 f 27, luxe-paarden f 540 f 675, werkpaarden lste kwaliteit f 300 él f 465, 2e kwaliteit f 250 k f 360, twee-en-een-halfj arige f 150 k f 280, ander- halfjarige f af per stuk. Kerknieuws. ■lensden De beroeping en verkiezing van predikant en kerkeraadsleden, sinds 30 jaren aan den Kerkeraad, is thans, na ge houden stemming, met 28 van de 48 uit gebrachte stemmen voor den tijd van tien jaren aan de gemeenteleden opgedragen. Werkendam Zondag a.s. des nam. 5.30 uur hoopt in de Ned. Herv Kerk alhier op te treden de WelEerw. heer Klinkenberg van Gorinchem. Meeuwen. A.S. Zondag hoopt onze vroegere herder en leeraar de WelEerw. heer J. J. van de Pol, thans predikant te Oud- Vossemeer, in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden en wel des voorm. te 9.30 ure en des avonds te 6 ure. Kolwniehuizen voor Kinderen, Vrijdag 12 Mei werden de koloniehuizen van het Centraal Genootschap „Kinderhuis" en „Weezenkas" te Nunspeet betrokken, respectievelijk door 16 en 37 kinderen uit de afdeelingen: Amsterdam I, Apeldoorn, Brielle, Deventer, Den Helder, Hellevoet- sluis, Hengelo f) en Utrecht I. Zaterdag 13 Mei arriveerden in kolonie huis „Zwartendijk:" te Egmond aan Zee (ook van het Centraal Genootschap) 125 kinderen uit de afdeelingenAlmelo, Amster dam I, Beverwijk, Dantumadeel, üragten, Franeker, 's-Gravenhage II, Groningen, Hel- levoetsluis, Koog aan de Zaan, Sneek en Tietj erksteradeel. I1CEZOMPEÜ. Uitwijk, 11 Mei. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij s.v.p. een klein plaatsje in Uw veel gelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Tijdens mijn verblijf in bovengenoemd dorpje in den afgeloopen week werd in den avond van 10 Mei mijn oor plotseling be koord door het ruischen van muziek- accoorden van het fanfarekorps van Almkerk, welk korps om één of andere reden een bezoek kwam brengen aan het steeds zoo rustige en stille dorpje. Als stedeling, welke zeer veel reist, is een lanfarekorps nu niet iets, wat mijn bijzondere belangstelling gaande maakt, maar wat mij wel degelijk trof, was de waardeering waarmede de in woners van Uitwijk het korps ontvingen. Oud en jong liep uit, om deze gebeurtenis gade te slaan, en alom kon men de op merking hooren: Hé dat moest eens meer gebeuren. V.n l. toen door het korps op eene, lang niet onverdienstelijke wijze, voor de pastorie ten gehoore werd gebracht psalm 84 en 134, waarbij men tevens op kon merken dat de directeur zijn mannetjes goed onder den dirigeerstok had. Indachtig aan de bekende spreuk„Een dracht maakt macht, vormde zich bij mij de gedachte, of het niet mogelijk ware, door onderlinge samenwerking van Almkerk en Uitwijk, deze muziek meermalen te doen plaats hebben. Het versterkt de onderlinge band welke reeds bestaat tusschen de Bra- bantsche dorpsbewoners, het veredelt het gevoel en geelt voor menige jongedochter en jongeman na gedane arbeid een welkome gelegenheid zich op gepaste wijze, eenige uren te vermaken. Mijn salut aan Almkerks fanfarekorps voor haar correcte en zuivere muziek, en aan U M. d. R. mijn dank voor de afgestane ruimte. Hoogachtend, J. J. PIEK Kur^erl|ike Stand. Heusden, van 9 tot 16 Mei. Ondertrouwd Th. M. van der Geld, 28 j. en H. J. Lathouwers, 26 j. Getrouwd: C. Blommers, 22 j. en A. Schoppenhouwer, 20 j. Overleden: A. E. Malingré, 89 j.; H. P. Hille, 4 j. Vertrokken naar; Nederhemert, A, van Wyk. L. Wijk en Aalburg, van 15 April tot 15 Mei. Getrouwd: P. van Helden, 27 j. en M. Kamerman, 21 j. Geboren: Jannigje, d. v. J. Bax eu G. Verhagen Dieuwkje, d. v. R. Das en H. de Nekker; Willem, z. v. E. van den Heerik en G. v. KuijkJoban, z. v. T. P. v. Rijswijk en J. Timmer mans; Jaantje, d. v. H. Scheffers en B. Vos; Cornelis, z v. M. Treffers en J. v. HeldenSusanna Regina, d. v. K. v. Rijswijk en J. L. Kiep; Neeltje, d. 7. A. v. Wijk en H. H. den Boer; Geertruida, d. v. N. van Rijswijk en J. Kerkwijk; Dirk, z. v. H. J. de Waal en J. Hoeflaken. Overleden: Johannes Kerkwijk, lj.; H. B. van Hemert, 71 j. Dussen, over de maand April. Ondertrouwd Simon Prinsen en Adriana van ErpArie Teuling en Kuintje de Man; Willem van der Pluijm en Wilhelmina van Olst; Franciskus J. Pellicaan en Jannigje de Waal. - Geboren: Maria C., d. v. H. C. Kievits en A. Bullens; Arnoldus Th. z. v J. A. v. d. Pluijm en C. van TeteringWal- therus, z. v. H. J. van Bergen en H. de Wit; Robertus S., z v. J. van Velt- hoven en A. Stevens; Joannes M., z. v. J. Rijkers en M. C. A. v. d. Pluijm; Heudrikus J. M., z. v. G. S. Verhoeven en C. M. Buijs; Marij W., d v. W. D. Scott en E. BattijAdriaan, z. v. G. J. Visser en A. C. van LoonHenricus A., z. v. Th. van Biezen en A. van Moer gestel; Petronella E., d. v. L C. Heij- mans en E. van Nuncy. Overleden: Elisabeth Leeggangers, 76 j., wed. v. J. HeijmansHelena van der Pluijm, 86 j wed. v. W. v. d. Pluijm Govert PruisseD, 74 j., echtg. v.T. van Dijk; Petrus M. Hopmans, 46 j., echtg. van P. van Olst. Ingekomen van: Heijthuijsen, A. M. van Dongen; Rotterdam, A. Tamerus met gezin. Vertrokken naar: Capelle, D.Snijders; Goorle, H. P. J. de Wilt; Deventer, J. M. Hendriks; Schijndel, A. J. M. Pen- nings; Tilburg, E. M. v. d. Pluijm. Pouderoijen, over de maand April. Getrouwd: G. Schreuders, 40 j. en J. van der Zalm, 18 j. Geboren: Peter, z. v. H. Wijnstekers en J. Murraij Dirk, z. v. J. Biesheuvel en B. Versteeg. Overleden: Maria Dina van Os, 6j. Brakel, over de maand April. Getrouwd: A. Versteeg, 22 j. en C. van der Linden, 19 j. Geboren: Machiel, z. v. A. Schreu ders en G. Schreuders Jielis Gerrit, z. v. H. van Kooij en A. Brand Ruth, z. v. B. van Willigen en W. van Dalen Antonie, z. v. C. den Tek en G. Pelle; Gerrit, z. v. G. van Willigen en P. van Eek Marinus, z. v. J. de Vries en D. Ermstrang levenloos kind vr. gesl. van B. Schreuders en G. Schreudersleven loos kind vr. gesl. van J. H. Vermeulen en van D. Vermeulen. 6* ifineiilttod. Bij het departement van koloniën is gisteren het volgende telegram van den gouverneur generaal ontvangen, betref fende pestgevallen op Java: Afdeeling Malang: van de koortsge- vallen op 11 dezer bleek 1 longpest te zijn, van die op den 12den dezer waren 5 pest, waaronder 1 longpest, en van die op den I3den 3, w. o. 1 bij een Europeaan. Zaterdag 13 dezer 19 gevallen, waar van 1 longpest en 9 dooden. Zondag 14 dezer 23 gevallen, waar van 15 dooden. Van de lijders van vorige dagen zijn er nog 11 overleden. SoerabajaZaterdag 3 gevallen en Zondag geen. Kedirivan 1215 dezer 3 verdachte sterfgevallen. Madioen Zaterdag 1 verdacht geval. De Minister van Justitie heeft het uitzettingsbevel ten opzichte van den Engelschman den heer Tinsley, ver tegenwoordiger van de „Uranium Steam ship Company", ingetrokken met ingang van 1 Juni a.s. Te Nijmegen heeft in zake het grint- baggeren op de Waal een bespreking plaats gehad tusschen den heer Baucke, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat, en den secretaris der schippersvereni ging Schuttevaêr. De schipperij, welke zoo zeer belang heeft bij het vervoer en dus ook bij het baggeren van grint, wenscht meer vrijheid van baggeren en ruimer baggerterrein. Het resultaat van deze bespreking is voor de schippers niet zeer bemoedi gend. Het is n.l. niet te verwachten, dat de beperkingen, welke het grint- baggerbedrijf zijn opgelegd, zullen wor den ingekrompen. De hoop van de kleinere grintschip- per8 moet op het baggeren uit de uiter waarden gevestigd zijn, welke volgens den heer Baucke zeer goede grint kun nen opleveren. Zaterdagochtend is te Bolnes drij vende gevonden het lijkje van een kind uit het gezin van Bakel, dat op 15 April met de vrachtboot Reserve te Slikker veer in de diepte is verdwenen. Het lijk van den vader is nog niet gevonden. Een koopman van buiten de stad is Vrijdagnacht in pand no. 45 aan de Zandstraat te Rotterdam ruim f 1900 aan bankpapier kwijt geraakt. In ver band hiermede zoekt de politie »aar een jonge vrouw, genaamd A. de B. De Duitsche fabrikant M. E., voor zaken te Rotterdam vertoevende, is in aanraking gekomen met de kwartjes vinders L V., van het Roodezand, J. K., uit de Leeuwenlaan en C. E. K., van het Vasteland. In de woning van een hunner heeft men hem met „kaart spel" 380 mark afhandig gemaakt. Na afloop van de gerechtelijke schou wing van het lijk van den vermoorden Perzischen winkelier Murad Bay in Den Haag, heeft de justitie toestemming verleend het lijk te begraven, hetgeen in allen eenvoud is geschied op de algemeene begraafplaats. In een buitengewoon politieblad ver zoekt de commissaris van politie in de le afdeeling te 's Gravenhage de aan houding en voorgeleiding van den Griek, die verdacht wordt Murad Bay te hebben vermoord. Uit Renkum wordt aan het Centr. gemeld Een niet al te wel bij het hoofd zijnde jongeman kwam Zondagmorgen in gezelschap van een 5-tal personen en begaf zich met dezen naar een bier huis, waar hij twee glazen bier dronk. Hierop werden weer twee herbergen bezocht, in welke beide inrichtingen ieder der 5 aan den onwijze een borrel presenteerde. In de tweede herberg bleef de jonge man alleen achter en overleed eenige oogenblikken daarna plotseling. Het politie-onderzoek bracht aan het licht, dat hij voor de ontmoeting niet dronken was. Dr. Kersten, die onmiddellijk werd geroepen, constateerde den dood door hartverlamming en sprak van accute alcohol-vergiftiging. Het gemeentebestuur van Tegelen heeft een post van 50 gulden uitgetrok ken voor het verdelgen van meikevers. Dit bruine gedierte is dit jaar daar zoo bijzonder talrijk, dat men ze 's avonds hoort gonzen als een bijenzwerm en in boom en struik bij honderden knoeien. Voor iederen liter meikevers ten raad- huize gebracht wordt 12 ets. uitbetaald. Een menigte jongens zijn nu natuurlijk op de meikevervangst getogen. Zaterdagavond heeft op de boerderij van den heer A. Wonder te Heer Hugo- waard een hevige ontploffing plaats gehad tengevolge van een lek in de leiding der brongas-installatie. Aan de gaskroon was een kleine verandering aangebracht en toen de vrouw des huizes voor men zich ter ruste begaf nog eens op inspectie uitging en daar bij een lucifer aanstak, ontbrandde het uitgestroomde gas met een hevigen knal. Vele gesloten deuren, zelfs de groote dorschdeuren, werden openge- drukt, terwijl in de kamer zelf alle verf was opgeblaard. Te Eidhoven en Woensel zijn 2 ge vallen van vleeschvergiftiging voorge komen. Beide personen hadden rook- vleesch gegeten, van de markt te Eind hoven afkomstig. •Men meldt uit Goes: Bij een twist alhier heeft een jongen zijn tegenstander met een mes in de zijde gestokeD, waardoor de long ver moedelijk geraakt werd. De toestand van den getroffene is levensgevaarlijk. Een reeds bejaarde vrouw te Nieuw Weerdinge is in hechtenis genomen als verdacht van een poging om een bij haar inwonenden jongeman, met wien zij in onmin leefde, te vergiftigen. In melk, die door hem zou worden ge dronken, werden geschrapte lucifers koppen gevonden. De landbouwer Heemink, wonende onder Eibergen, is op gemeene wijze opgelicht. Zekere S. uit Amsterdam, die wist, dat hij een premielot bezat, ver voegde zich bij hem met de mededeeling, dat op zijn lot een prijs van f750.was gevallen. Hij had een bewijs bij zich, waarop hij dit bedrag kon invorderen, maar dan moest de landbouwer eerst f 100.betalen. Deze voldeed daaraan. Toen hij evenwel het bewijs later nazag, bleek het een waardeloos stuk te zijn. In het Huis van bewaring te Rotter dam is opgesloten de 67-jarige J. D., die in een weiland aan de Maashaven Z.Z. een 10-jarig meisje zoodanig mis handelde, dat het onder geneeskundige behandeling gesteld is moeten worden. Hij werd daarbij op heeterdaad betrapt. Zaterdag is te Hilversum overleden de 15-jarige G. L. van B. v. d. B., die voor eenigen tijd door een voetbal tegen zijn borst werd geraakt, waardoor hij achterover sloeg en een hersenschudding kreeg. In de infanterie-kazerne te Roermond

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2