prachtige Aardbeien. WEI- en BOUWLAND STAAT TER DEKKING ïetl Slangentongen zijn venijn, Toch zij n er tongen die erger zij n II. IIE F U EV S, Slaapkamer-Ameublementen, Houten en IJzeren Ledikanten, Redden en Matrassen, Bekleede Wiegen, liedspreien, Dekens, enz. ÜITZET en LUIERMAND. H.V. 's-Hertogenbossche Manufacturenhandel UÊ. Grootste Keuze tegen de laagste prijzen. Openbare Verhuring, HOOI- en WEILAND PRINS HENDRIK Van ïxeind© ©n verre WAAROM J. Th. Couwenberg. Stoom- en Windmolen „De Gunst" Dussen (N.B.) Enorme verscheidenheid in alle Artikelen voor Is er een zieke in uw huis? Lees dit over de Pink Pillen. eenige jongens, Stoomboot-Maatschappij AREND VERSCHOOR te Almkerk A. v. DRUNEN op de Kalverwaard, heeft Zondagavond een ontploffing plaats gehad. Toen de kok Cabolet eenige schoppen gruis op een fornnisvnur wierp, ontstond er een vrij hevige ontploffing. Door de uitspringende gloeiende kolen werd de kok aan het onderlijf verwond. De milicien Peeters kreeg een lichte verwonding aan het linkerbeen; de milicien Van den Broek, die toevallig de keuken binnenkwam, werd ernstig aan het onderlijf verwond. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht. Vermoed wordt, dat zich tusschen de kolen een dynamietpatroon bevonden heeft. Behoudens onvoorziene omstandig heden, zoo meldt de Hamburg- Amerika- Linie, afdeeling „Luchtvaart" aan het Hbld., zoomede met goedvinden der betrokken autoriteiten in Nederland, bestaat het voornemen in de eerste weken van Juni een vaart met het Zep pelin luchtschip „Deutschland" van Dusseldorf naar Amsterdam en weder terug te ondernemen. Dinsdag werd uit Dusseldorp gemeld Het Zeppelin-luchtschip Deutschland is vanochtend om tien uur, toen het uit de loods gebracht werd, gestrand en vernield. Op de zalmvisscherij Spuijstroom te Nieuw Beijerland, werd dezer dagen een steur gevangen van 300 pond, ter waarde van f 175. In Limmen bij Alkmaar zijn ongeveer twintig personen min of meer ernstig ongesteld geworden na een bruilofts maal. Het is gebleken dat men te doen heeft met koper-vergiftiging door het gebruik van vleesch, gekookt in een geschuurden koperen kookketel. De toestand van den bruigom is zeer ge vaarlijk. Uit het kanaal van Steenenhoek te Gorinchem is het in verren staat van ontbinding verkeerende lijk opgehaald van een onbekend man. Onweer. Vrijdagmiddag is de kerktoren te Zoelmond door den bliksem getroffen en afgebrand. Ook is dien middag de bliksem ge slagen in de schuur van de boerderij, bewoond door de wed. J. E. Pereboom te Westerwold, bij Steenwijkerwold In een oogenblik stond alles in lichtelaaie, zoodat er slechts weinig gered kon worden. Ook een kalf kwam in de vlammen om. Op de steenfabriek van den heer Hupkes, te Opheusden, werd de 18- jarige arbeider Stroomberg door den bliksem getroffen en onmiddellijk ge dood. Bij den veehouder Vlug, te Diemen, is een driejarig paard in de weide door den bliksem gedood. In de Naardermeer werd een kalf van een veehouder getroffen en gedood. Te Eist is een 14-jarig meisje door den bliksem gedood. Te Apeldoorn sloeg om half twee de bliksem in de woning van den tim merman Van Otterloo op de Eendracht en richtte daar groote verwoestingen aan. Een kolf van een geweer, dat op den schoorsteen stond, werd totaal ver splinterd. In een aangrenzende kamer bekwam een 5-jarig klein-dochtertje, dat in de open deur stond, brandwonden in de zijde. Een begin van brand kon worden gebluscht. Om half vier sloeg het op twee plaat sen aan den Looschen weg opnieuw in. Tn een der woningen werd het dak ernstig beschadigd en een kamerplafond geheel vernield in de andere werd een der huisgenooten aan de hand ge schroeid, doch kwam materieels schade niet voor. In geen der beide gevallen werd brand veroorzaakt. Te Bussum sloeg de bliksem in, o. a. bij de firma v. d. Pol, Voink en Co., in den topgevel, waarvan de stukken hardsteen tientallen meter ver wegge slingerd werden en bij den heer J. G. Last, aan het Singel, in den schoor steen, evenwel zonder brand of onge lukken te veroorzaken. Te Moerstraten, onder Wouw, is de bliksem geslagen in de boerderij van Ant. Franken. Het wagenhuis zoomede de schuur verbrandden geheel. Een zeug met biggen, zoomede een kalf, kwamen om. Te Zeist werd een paard met veulen van den melkboer Dorresteyn in de weide gedood. Te Huibergen ging schuur, stal en woning van den landbouwer Meesters door het inslaan van den bliksem in de vlammen op. Het vee werd gered Ook het pensionaat St. Marie werd ge troüen, zonder dat brand of schade werd aangericht. Te Bergen op Zoom is de bliksem geslagen in de woning van den land bouwer L. Talboom, aan den z g. Hazen kop. De bliksem sloeg door het dak heen, wierp een gedeelte van den schoorsteen naar beneden en liet gelukkig de doode lijk verschrikte vrouw, die aan de tafel stond, ongedeerd, terwijl ook geen spoor van brand is waar te nemen. De boerenknecht P. Allersma te Uit- huistermeeden is Zaterdagavond door den bliksem gedood, toen hij van het veld terugkeerde. Zijn maat, die naast hem liep, bleef ongedeerd. Te Opmeer (N-H.) is Zaterdagmid dag de bliksem ingeslagen in de boer derij aan de Koningskade, bewoond door den heer Bijvoet. De geheele behuizing is afgebrand. Zondag is de bliksem geslagen in het huis van G. K. te Linde (Drenthe). Het is geheel afgebrand. Uit Heerde wordt aan de Zw. Ct. gemeld Maandagmiddag trokken zware on weersbuien, vergezeld van hagelslag en plasregen, over deze gemeente. Door de eerste bui werd de boerderij van den landbouwer H. Eikelboom te Hoorn in vlammen gezet; bij de laatste sloeg de bliksem in de kapitale boerenhofstede van den landbouwer H. Maten Lz. aan den IJsseldijk te Veessen. Beide per ceelen giugen geheel in vlammen op. Een nieuwgebouwde landbouwschuuf van den heer Maten werd mede een prooi van het vuur. De levende have kbn geheel gered worden, op een paar kalveren van den heer Eikelboom na. Ook een deel van de inboedels kon nog in veiligheid worden gebracht. De Pink Pillen kalmoereu alle dagen het lijden van talrijke menschen en genezen hen spoedig. Aan de bloed armen geven zij bloed, levenskracht en weerstand. Zij doen de bleek-,ucht ver dwijnen die de jeugd van zoovela lieve jonge meisjes vergiftigt. Aan hen die een bedorven maag hebben, geven zij een krachtig werkzame maag. Zij ge nezen de rheumatische pijnen, de neu rasthenie in al hare vormen, de schele hoofdpijn, de zenuwpijnen. Zij zijn een uitmuntende regelaar der fijngevoelige functies der vrouw. Zij doen veel goed en wij ontvangen iederen dag brieven als die welke wij hieronder vermelden Brief van Mej. S. J. Nieuwland, ge boren Rupke, wonende te Gouda, 5 Geertje Debuldtsteeg: „Ik verklaar zeer gaarne dat alleen de Pink Pillen mij hebben kunnen ge nezen van pijnen, waaraan ik gedurende vele jaren leed. Ik was verzwakt, ik had duizelingen, hartkloppingen en steken in de zijde, die mij bijna verhinderden te loopen. Ook heb ik aan hardnekkige schele hoofdpijn en aan zenuwuitputting geleden. Ik had geen eetlust meer en vertoefde mijn voedsel slecht. Na zonder eenige uitwerking vele middelen te hebben ingenomen, ben ik gebruik gaan maken van de Pink Pillen die mij zeer spoedig hebben verlicht. Ik ben met die weldadige behandeling doorgegaan en al mijne kwalen zijn opgehouden." Verkiesbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Her- togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Marktberichten. thans voor vette kalveren 60 a 65 cent per k.g., vette varkens 30 a 31 cent per halve k.g. nuchtere kalveren f 12 a f20 per stuk, biggen f 10 a f 14 en jonge lammeren f8af 12. De handel gaat zeer goed. Alleen vette kalveren zijn dsdendvarkens blijven station- nair; jonge biggen' blijven met vluggen handel hoog in prijs; jonge lammeren worden dit voorjaar ontzettend duur ver kocht. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 15 Mei 1.90 M. beneden 0. 16 1.91 Waterhoogte Maastrich t (brug). 15 Mei 0.20 M. beneden 0. 16 0 19 tdvertentlën. Heden overleed onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder, Mevrouw Wed. C. A. ROOMER— Geb. Malingré, tijdig voorzien van de H. H. Sacra menten, in den ouderdom van bijna 90 jaren. Wed. X. WALTERRoomer. Rijswijk, ZH.), M. C. VAN DER HEIJDEN— Roomer. Dr. H. A. H. VAN DER HEIJDEN. B. W. EERSTENS—Roomer. FRANS KERSTENS. Op de SCHEEPSWERF alhier, kunnen van verschillenden leeftijd, ter oplei ding geplaatst worden. Vereenigde Heusdensche ■Bosch - Heusden- Goriiichem- Dordrecht-lBotterdam. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 103,889 stuks. Hoendereieren van f 3,10f 4,25 per 100 stuks. Heusden-Gorinchem. Van Heusden naar Gorinchem; Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Zondag, vm. 8,nm. 3,uur. Van Gorinchem naar Heusden Overige dagen v.m. 9.—, nm. 3.45, 6.80 u. Zondag, vm. 10,15, nm. 6,30 uur. (De dienst op Zondag vangt aan vanaf 1 Juni.) Besch-Gorlnchem. (1 April1 November). Naar 's-Bosch. Naar Gorinchem. Woensdag en Zaterdag. Van Bosch 's mid dags 12.van Heusden n.m. 1.15 uur. Goede Vrijdag en Hemelvaartsdag geen dienst. Reusden-Rotterdam. Van Irusdea t Maandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. circa 5 uur. Van Rotterdam dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. Hemelvaartsdag geen dienst en Tweede Pinksterdag gewijzigde dienst. Directeur: L. DE BEER, Gorinch-m Tegen billijken prö» da gelUk» verscli te bekomen Verzending in alle richtingen in kistjes, netjes verpakt. Mij onbekenden onder rembours. J. DE VAAN en Zonen, Vruchtenkweekerij. TlUmcii. onder Dussen en de Werken. Notaris Kerkhoven te Werkendam zal op Vrijdagen 19 en Mei 1.911, telkens nam. 3 uur precies, in het café M. VAN DEN HEUVEL te Nieu wen dijk, gemeente Alm kerk, veilen en verkoopen: Onder DUSSEN: 7 66.30 H.A. Wei- en Bouwland, genaamd „De Lange Werf', aan den Peren boom, in den Dussenschen of Z. H. polder, kadaster G 218, 219, 220 en 221, in 7 koopen, combinatie en massa. Verhuurd tot blootschoof en einde wei seizoen in 1916, tegen f 463,per jaar. De Z. H. polder heeft aan ingelanden over 1908, 1909 en 1910 gemiddeld uitge keerd f 9.60 per H.A. Onder DE WERKEN: 3.05.50 H.A. Bouwland in den Ippel- schen polder, op de Witdammen, aan de Zandsteeg, kadaster D 41 en 42, in 2 koopen en combinatie. Verhuurd tot blootschoof 1913 tegen f 190 per jaar en recht op vergoeding tiendrente, volgens schatting van partijen f4 per H.A. Breeder omschreven bij boekje, dat op aanvraag gratis te bekomen is ten kantore van den Notaris, alwaar tevens inlichtingen worden verstrekt. seizoen 1911. van ruim 7 H.A. op de aanwassen, onder Sleeuwijk en Woudrichem, het hooiland om éénmaal te hooien, in 14 perceelen en daarna deze perceelen in massa om te beweiden, door Notaris Kerkhoven te Werkendam, op Donderdag 1 Juni 1911, nam. H uur precies, in het caté „SPRENGER" te Sleeuwijk. Inlichtingen bij den Heer A. A. KALIS Jz. te Sliedrecht en bij den aanwijzer A. LEEN MAN, onder Woudrichem. op Maandag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag bij en Dinsdag en Vrijdag bij de driejarige Kastanje-bruine Hengst 7 7 Warmbloed ras, afstammende van vaders zijde „Prins Hendrik". Ingeschreven in 't Geldersch Paarden-Stamboek No. 13. Moeders zijde „Ritha". Ingeschreven in het Nederlandsch Paarden-Stamboek No. 3974. DEKGELD f 8,- bij de eerste toelating te voldoen. De Bank verleent credict aan den Industrieelen en Handcldrjj veilden Middenstand onder zeer gunstige voorwaarden, en neemt gelden deposito. Inlichtingen te bekomen ten kantore der Bank IBosellstraat 18a BRED4, dagelijks van 10 tot 12 uur 's voormiddags, en bij de Correspondenten Mr. J. H. van der Meulen, Bergen op Zoom. Nuts- i (Seer. A. J. Lugten) Geertruidenberg departe- j (Seer. J. A. Tavenier) 's Gravemoer. menten (Secr. A. Mercier) Zevenbergen. F. R. Gostelie, Ortheneinde, 's-Bosch L. J. Veerman, Heusden. H. A. Zeijlmans-v. Emmichoven, Oisterwijk G. H. van Everdingen, Waalwijk. W. F. A. Hagethorn, Werkendam. D. Hendrikx, Maastricht. stroomen de Maaiers naar HEUSDEN om een Zeis, Zicht, Haartuig, Zeisen boom of -StrUker. Omdat de echte goede soorten alleen bij mij te verkrijgen zijn op volle garantie en crediet. Mimaam aanbevelend, P.S. Afnemers groote Korting! Tengevolge de praatjes van enkele onzer Concurrenten als zouden wij tegen zulke prijzen geen goed meel leveren, noodigen wij Heeren Landbouwers uit, alle bij ons gekochte Goe deren, minstens 3 malen 's-jaars zonder ons medeweten te laten onderzoeken op onze kosten aan het RUks- proefstation. Ondervinding zal U dan leeren waar het goedkoopste en soliedste adres voor Granen en Meel is. Beneden-Langstraat, 16 Mei. Men besteedt 's-Bosch, Tilburg, Heusden, 10 Mei 1911. Dienstregeling 1 Mei1 Dcteher 1911. W ERKEN B AM. De zetting der boter it deze week op de markt 621/2 °ts., 'n de winkelt dut 671/j eti. pet half kilo. Eieren 0 80 de 26 stuks. OOSTERHOÜT. 16 Mei. Boter f 1,30 a 1,40 per Kg Eieren f 0,13 en 0,14 de 4 ttuks. BESOOIJEN16 Mei. De prijs der Boter was heden f 1.14 ƒ138 per Kilo. Aangevoerd 400 K.G Kieren f 0.91 de 26 stuks. GORIN CHEM,5 Mei. Op de veemarkt ware» aan gevoerd 276 runderen, 12 nuchtere kalveren22 vette varkens 1602 biggen, 4 schapen en 573 lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 2 40 320, kalfvaarzen f 180 a 220, guiste vaarzen 100 a 140, melkkoeien f 180 a 240, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f 80 o 110 graskalveren f 00 a 00 nuchtere 10 a 18, schapen f 18 a 25, lammeren f 11 a 16, biggen f 7 a 18 per stuk. Vette varkens 24l/2 a 25 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 9, - «9,50 roode dito 8 50 a 9 - witte dito f 8 75 a 9.50 inl rogge f 5.50 «6,- buitenl dito f 5 .60 5.85 gerst f 4.90 5.64, haver f 3.50 4.80 duivenboonen f -. a -. blauwe motm f a mais. 75 pond, f 5.a 5 60 alles per heet Boter 60 65 ct. per half kilo. Eieren f 0.90 a 0.95 per 26. Kippen f 0.00 a 0.00 per stuk. ROTTERDAM15 16 Mei Op de veemarkt waren heden aang voerd 1094 vette runderen, 1259 magere dito. 486 vette en graskalveren, 738 nuchtere kalveren, 146 schapen of lammeren, 769 varkens, 240 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 84 le kw 70 cent, kalveren le kw. 110, le kw 90 el. schapen le kw. 60. le kw. 40 et. vette varkens 46 a 49 et. licht soort 45 a ct. per kilo. j Nuchtere fokkalveren f 18.a 21.idem. voor de slacht f 8. «12.Biggen f 1.60 a 2.per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 134/8 en 37/16 ton en 210 stuiken van een half kt o. Prijs l<r kwali teit f 52 le kw f 49, 3e kw. f 46. Per half kilo 671/2 a 721/2 cent. Zeeuwsche eieren f 3 20 3 40, Overmaassehe dito f 50 a 3 70 per 100. ROTTERDAM, 15 Mei. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 9.50 11 75 nieuw f - a Rogge f er heet Gerst f aChevalier f-. Haver f 0 - a 0.- -, per 100 kilo. Bruine bootten f 00 a 00--, witte fa Erwten f - a i Kotterdamsche eierenreiling, laandag, v.m. 1,30, 4.5.30, 6.30, d.m. 1,4.15 uur. Baandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 6.30 uur. Vrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 6.30 uur. Baandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag en Vr(jdag Van Gorin chem v.m. 6.V8n Heusden v.m 7.45 uur. Zaterdag van Gorinchem, v.m. 6.n.m. 3.30 uur; van Heusden v.m. 7.45, n.m. 5.15 uur. Baandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vr(jdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. EITRA VREDIKNSTi Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uurvan Heusden naar Gorinchem nm. 1.15 uur. AGENT te Heusdenti. Balingré. Aanbevelend, Mapijn „DE ZON", Vroom Dram, 's-Boscli.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3