Of daarbij ook ongelukken zijn gebeurd, wordt niet vermeld. KMaatseiyk üleuws. Heusden, 24 Mei. Behalve de vier auto's die alhier voor genot gereden worden, kwam er nu een van de firma Sneep uit Capelle onze ge meente, als vrachtwagen, bezoeken. In plaats van vroeger een grooten wagen, door drie paarden getrokken, komt nu de auto met een laadvermogen van 15000 kilo, met be kwamen spoed bij zijn afnemers alhier afleveren. Iets later was het de net beschilderde reclame-auto van Blookers-cacao. De bestuur der kwam nu relatie zoeken met afnemers en komt over enkele dagen terug, om dan aan alle huizen een busje poeder-chocolade cadeau te geven, geschikt voor een kop chocolade. We ontvingen reeds enkele busjes ter kennisname, die werkelijk genietbare chocolade weergaven. Werkendam. De uitslag der 1.1. Zaterdag gehouden aanbesteding van de levering van gemalen chili door de land- bouwvereeniging alhier, is als volgt: Glerum Co. te Hans weert f 11.96. P. J. van AardeDne te Dordrecht f 11.89. Maatschappij tot verkoop van Kunstmest te Dordrecht f 11.77. Eversdijk te Biezelinge f 11.76. De Dordtsche Kunstmestmaat- schappij te Dordrecht f 11.73. De levering moet geschieden tusschen 29 Mei en 10 Juni 1911. Aalburg. Gisteren is hier weder eea geval van tongblaar geconstateerd onder het vee, toebehoorende aan H. van W. alhier. Ook hier zijn weder de voorgescheven maat regelen genomen. Ito lil meier waard. De stand der groenten is tot heden bij uitstek gunstig. De levering van spinazie aan de conser- vefabrieken loopt deze week af. Duizenden kilo's zijn vervoerd. Was de verwachting eerst middelmatig, de malsche regenbuien hebben deze in gunstigen zin doen keeren. De erwten zijn op vele plaatsen mislukt of geven een half gewas. De veldmuizen en kraaien kunnen hiervan als oorzaak worden opgegeven. Een proef met den verbouw van poste lein schijnt goed te zullen slagen. De tuinbouw, welke in deze streken in opkomst is, dient voorlichting en steun. Plan bestaat daarom tot het aanleggen van een proefveld. Hieraan zal een 2-jarige cur sus voor jongelui worden verbonden. Moge dit plan nu maar slagen. De tulpen, blijkens rapport van een des kundige, hebben zich goed ontwikkeld. De genomen proet is uitstekend gelukt; gebleken is dat de landerijen in de Bom- melerwaard voor het kweeken van dit ge was zeer goed geschikt zijn. 't Ware te wenschen dat de landeigenaren er voor te vinden waren om deze cultuur te bevor deren. Capelle. De heer A. Kerst alhier, die in April j.l. de onderwijzersacte behaalde, ontving der dagen zijne benoeming tot onderwijzer aan de Chr. school te Ame- rongen. Vrijdag j.l. werd een hooischelf van circa 15000 K.G., in eigendom toebehoo rende aan en staande achter de woning van de wed. P. Huijsman alhier een prooi der vlammen, de oorzaak is onbekend. In den loop van één week is dit de tweede hooibrand al in deze gemeente. Naar we vernemen zal de firma Sneep en Co. alhier een lichteren auto vrachtwagen aanschaffen dan zij reeds in haar bezit heeft, omdat gebleken is dat die wagen voor het vervoer over de wegen en voornamelijk over de bruggen te zwaar is. Dron gelen. Tot burgemeester dezer gemeente is herbenoemd de heer J. Oerle- mans alhier. 1) lissen. De alfabetisch opgemaakte voordracht voor hoofd der openb. school wijk A alhier bestaat uit de navolgende heeren P. Michaël, o. te Wijk bij Heusden; J. M. Mussert, o te Werkendam; T. H. Odink, H. d. S. te RandwijkHeteren en P. H. Guik, o. te Geldermalsen. Gisteren is no. 1 van de voordracht als hoofd benoemd. *Oamereu. J.l. Vrijdagavond werd alhier aan de Harmonie „Prinses Juliana" in tegenwoordigheid van eereleden en dona teurs het vaandel uitgereikt. Door omstan digheden verhinderd had de beschermheer de Weled. Geb. Heer J. A. de Jongh, dit toevertrouwd aan den Weled. Achtb. Heer J. de Ridder, burgemeester der gemeente. Het overhandigen werd gevolgd door een hartelijke aanspraak als volgt. Mijnheer de voorzitter der harmonie „P. J.", Mijnheer de directeur, werkende leden, eereleden en donateurs, het zal onnoodig zijn U in herin nering te brengen met welk doel wij hier bijeen zijn. Er zal aan de vereeniging een vaandel worden aangeboden. De milde gever en beschermheer dezer vereeniging tot zijn groot leedwezen verhinderd hier tegenwoordig te zijn, verzoekt mij uit zijn naam het vaandel uit te reiken, aan welk verzoek ik gaarne voldoe. Welke heteekenis heeft een vaandel voor eene vereeniging als de onze? Tot op een zekere hoogte dezelfde als het regimentsvaandel heeft voor een soldaat. Een oud gediende en de nog in dienst zijnde militairen onder U weten het welke waarde wordt gehecht aan het vaandel. Waar het passeert wordt het als zinnebeeld van het hoogste gezag militaire eer bewezen. Een soldaat is zijn vaandel getrouw en volgt het in den strijd, hg zal het mede verdedigen tot den laatsten man gevallen en de laatste patroon verschoten is. Is het vaandel door een vijand gewonnen, dan is alles verloren. Op meer vredelievende wijze en zonder dat er bloed bij vergoten wordt moet dit ook gelden voor het vaandel onzer vereeniging. De leden en wel in de eerste plaats de werkende leden zijn trouw aan het vaandel dat het zinnebeeld is van hun vereeniging's leven. Het vaandel dat de naam draagt van Haar, die wellicht eens zal zijn onze geliefde landvorstin, zullen de werkende leden verdedigen in de concurreerende wed strijden, die gegeven worden om de over winning op muzikaal gebied. Onze harmonie zou feitelijk niet compleet zijn zonder vaandel, dat heeft haar Bescherm heer ingezien en daarom wil hij haar een vaandel schenken en vertrouwen dat gij het hoog zult houden onder alle omstandig heden. Namens den heer J. A. de Jongh bied ik U thans het vaandel aan als blijk van groote waardeering. Door de flinke vorderingen die de vereeniging in den korten tijd van bestaan maakte, onder leiding van haren vroegeren directeur, den heer Hermans wien ik hiervoor een zeer welverdiende hulde breng. Ook mag ik niet nalaten den ontwerper van het vaandel een compliment te maken voor zijn degelijk werkstuk en voor de keurige uitvoering, moge hij nog menige opdracht ontvangen, op onze aan beveling kan hij veilig staat maken. En hiermede mijnheer de voorzitter geef ik TJ het vaandel over en stel het onder Uwe hoede. Werkende leden, blijft door oefeni ig en toewijding onder leiding van Uwen tegenwoordigen kranigen directeur voort gaan op den weg van muzikale kennis en ontwikkeling. Laten wij, zooals nu reeds het geval is, trotsch zijn en blijven op onze Harmonie, dan kan er al gauw een tijd komen dat bij een wedstrijd de mededin gende vereenigingen zullen zeggen, 't zal er spannen, Gameren doet ook mee. En nu mijnheer de directeur verzoek ik U een krachtige fanfare te laten blazen ter eere van onzen beschermheer en daarop terstond laten volgen het Wilhelmus ter eere van H. K. H. Prinses Juliana der Nederlanden. Hierna nam de voorzitter der vereeniging het woord. Edelachtbare 1 Het kostbare geschenk, door UEd.achtb. namens den Weled. Heer J. A. de Jongh, beschermheer dezer vereeniging aangeboden, wordt aanvaard met betuiging van de meeste dankbaarheid. Ik druk bepaald het gevoelen der leden uit, indien ik te kennen geef dat dit prach tig vaandel, zijnde een echt sieraad voor deze Harmonie, steeds gedachtig zal doen zijn aan de groote belangstelling, door den beschermheer aan Juliana betoond. Het spijt den leden zeer, dat Z.Ed. door omstan digheden verhinderd werd bij de aanbie ding tegenwoordig te zijn en verzoeken UEd. Achtbare beleefdelijk Z.Ed. den op rechten dank der harmonie „Prinses Juliana" te willen overbrengen met de betuiging dat de vereeniging zich in deze ten zeerste ver eerd gevoeld. Herpt- Het schrale weder der laatste dagen is niet bevorderlijk aan den planten groei. De aardappels komen wel regelmatig, maar op sommige akkers zeer spichtig te voorschijn, terwijl op sommige akkers de bieten zijn overgezet moeten worden. Ook vele soorten tuingewassen staan niet voor- deelig. Er wordt zeer naar mildere weers gesteldheid verlangd. In 't laatst dezer week zal reeds een voorloopige proef worden genomen met het plukken der kruisbessen, om de volgende week meer algemeen te beginnen. Van den te besteden prijs hoort men nog niets met zekerheid. Meldden we onlangs dat de harmonie „De Eendracht" alhier, wegens gebrek aan ambitie onder een gedeelte der werkende leden zou opgeheven worden, met genoegen kunnen we thans melden dat in een Zater dagavond gehouden ledenvergadering is besloten om de vereeniging weer actief te doen zijn en a. s. Zaterdagavond weer de gewone repetities te hervatten. De heer L. van Herpt, burgemeester, heeft het hem aangeboden beschermheerschap aanvaard. Moge de vereeniging thans met nieuwen moed worden bezield. Meeuwen, Op Maandag 29 Mei a.s. zal alhier eene vergadering worden ge houden van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „de Eethensche en Meeuwensche Zeedijk" ter behandeling o. a. der rekening over 19091910 en der be grooting voor 19111912. Door het bestuur wordt voorgesteld den aanslag voor laatst genoemd dienstjaar eenigszins te verhoogen op grond dat de rekening 19091910 met een nadeelig slot sluit. I\eilerlieniert (Rietschoot). Aan J. v. d.. P. alhier, die te Tiel nog 3 weken gevangenisstraf moest ondergaan is kwijt schelding van verdere straf verleend. Zaterdag keerde hij onderwachts in de ouderlijke woning terug. Hoe gevaarlij k het is op een in be weging zijnde kar te klauteren, ondervond het dochtje van J. v. d. Oever alhier. Toen het kind op een kar van de steen fabriek wilde klimmen, viel het er achter over af. Inwendig gekneusd werd het bij de ouders thuisgebracht. (Welseind). Naar wij vernemen, zul len bij enkele ingezetenen bij gelegenheid van de in het najaar te houden manoeuvres militairen worden ingekwartierd. Nieu wend ijk. Zondag had de 37- jarige dochter van H. Tollenaar alhier het ongeluk zich met een zwarte veiligheidsspeld haar hand te schrammen, waardoor deze opzwol en blauw werd. De geneesheer constateerde bloedvergiftiging. Sleeuw fjk. De loteling D. Roza, den 16 Mei j.l. ingedeeld bij het 6e Reg. Infanterie te Breda, is ongeschikt bevonden voor den militairen dienst. Sprang. Tengevolge van het vuur in de ingewanden lag Zondag j.l. het paard van den landbouwer C. Q. dood in de weide. Na het dier van zijn huid ontdaan te hebben, is het vleesch, door begieting met petroleum onbruikbaar gemaakt en daarna in den grond gestopt. Verzekering dekt de schade. Door bevoegde autoriteiten is bepaald dat de inspectie der verlofgangers in onze gemeente zal plaats vinden te Kaatsheuvel, op Vrydag 16 Juni e.k. des vm. 8.30 uur, Bij deze gelegenheid zullen in genoemde plaats de herbergen gesloten zijn. Veen. Had men goede verwachting van den oogst der vroege peren, thans blijkt het dat deze door den vorst veel benadeeld zijn geweest. Bijna alle vruchten vallen tegen den grond. De abrikozen schijnen minder geleden te hebben, deze ontwik kelen zich vrij goed. De heer en mevrouw Scholten, welke ruim 10 jaar geleden vertrokken naar Ned. Indië, zullen per s.s. „Willis" Donderdag aanstaande repatrieeren. De heer Scholten geboortig uit Heusden welke met zijn gezin alhier een jaar verlof zal doorbrengen is hoofd eener school te Bonthain. Woudrichem De heer M. de Bruijn is alhier in de j.l. gehouden raads vergadering benoemd als onderwijzer aan de openbare school. 11'tik. Wederom moeten we uit deze gemeente een plotseling sterfgeval melden. De landbouwer J. v. Helden, die Zater dagavond van zijn werkzaamheden thuis kwam en als naar gewoonte op zijn gemak de courant ging zitten lezen, zakte plotseling ineen en was op hetzelfde oogenblik een lijk. De zangvereeniging „Crescendo" alhier hoopt (Hemelvaartsdag) hare aangekondigde uitvoering te geven onder leiding van hun directeur de heer W. Knoop. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Aanvoer ter markt niet zoo groot meer als de vorige weken. De handel is vlug, al komen er ook niet veel kooplieden uit het buitenland. Buiten gewone prijzen worden besteed voor neuren de koeien en gust vee, waarvan echter de voorraad niet bijzonder groot is. Vet vee blijft ook nog altijd hoog in prijs en niet minder de paarden, waarin voort durend 'n levendige handel gedreven wordt. In de prijs der varkens is eenige veran dering gekomende vette varkens zijn 1 cent per pond goedkooper, de biggen f 1 f 1.50 per stuk. Londensche biggen werden goed betaald. Schapen en lammeren zijn duur. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 78 a 80 ct., 2de kwaliteit 64 68 ct., vette kalveren 57 59 ct., vette var kens 57 59 ct., voor Engeland, 56 58, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 170 k f 240, neurende f 165 a f 287, guste f 160 k f 240, pinken f 65 k f 105, kalveren f 16 k f30, biggen f k f drachtige zeugen f 65 k f 85, drachtige gelten f 40 a f 50, schot telingen f 18 k f 30, schapen f k f vette schapen f 18 él f 28, luxe-paarden f 550 f 675, werkpaarden lste kwaliteit f 300 k f 475, 2e kwaliteit f 250 k f 370, twee-en-een-halfjarige f 150 f 285, ander- halfjarige f k f per stuk. Kerknieuws. Werkendam- Donderdag (Hemel vaartsdag) des namiddags te drie uur hoopt alhier op te treden de WelEerw. heer ds. M. den Boer, pred. bij de Chr. Ger. gemeente te Dordrecht. Sleeuwfjk. Door de classis Axel der Geref. kerken is na peremptoir-examen de heer W. van 't Sant alhier, theol cand., beroepen pred. bij de Geref. kerk te Oost burg, tot het predikambt in de Ger. kerken toegelaten. Sprang;. Ds. J. H. Koster, beroepen bij de Ned. Herv. gemeente alhier, hoopt Dinsdag 30 Mei des n.m. 6| uur voor deze gemeente op te treden. Zuilicliem. Beroepen te Oudemirdum (met Nijemirdum en Sondel) ds. Th. Keek alhier. iturjgertiike Stand. Heusden, van 16 tot 23 Mei. Overleden: J. L Wetstein, 18 j. Ingekomen van: Veen, M. Vos; Nij megen, C. M. J. Verhoeven; Zuid- scharwoude, R. Bangma. Almkerk, van 1 tot 15 Mei. Ondertrouwd: D. v. Burgel, 22 j. en G. v. Dijk, 33 j., wed. v. J. Noor loos. Getrouwd: P. de Peeter, 28 j. en J. W. Verhoeven, 25 jP. M. v. Wijn gaarden, 24 j. en A. Donkersloot. Geboren: Aart, z. v. G. Kamp en A. W. Ippel. Overleden: C. Pruijsen, 67 j., wed. v. A. Vink en C. Bestervelt. Vertrokken naar: Gorinchem, J. Kamp Drongeler, A. Millenaar; Rhoon, D. Smits en gezin Woudrichem, W. Kap- teijn; Dussen, M. P. v. DaalenPut- tershoek, A. C. Groeneveld; vr. v. A. Kohier, met kinderen. Ingekomen van: Werkendam, D. A. v. Ooijen en gezin Meeuwen, P. Schoen makers en gezinVrijh.-Cappel, M. Kamp Dussen, E. J. Vermeulen Rijs wijk, (Nbr.) A. in 't Veld en gezin. Andel, van 1 tot 15 Mei. Ondertrouwd: O. Verhoeven, 38 j. en J. Bouman, 30 j. Geboren: Leendert Wilhelm, z. v. H. van Andel en G. van Herwijnen. Overleden: G. J. van Stigt, 16 m. Ingekomen vanRijswijk, J. Kramer Heusden, G. Straver. Waspik, van 1 tot 15 Mei. Ondertrouwd Johannes de Wijs, 24 j. en Johanna M. Snoeren, 22 j.; Johannes H. Smits, 28 j. en Johanna Smits, 24 j. Geboren: Dirk, z. v. S. v. d. Werf en J. O. NieuwkoopJohannes Adrianus Antonius, z. v. J. W. Schroot en A. K. TempelaarsMaria Johanna, d. v. J. Kramer en W. van Etten. Overleden: C. van Dijk, 10 j.; P. v. d. Bergh, 14 d. Ingekomen van: Raamsdonk, J. Kra mer. Vertrokken naar: Waalwijk, H. L. van Vught en C. van Vugt; Capelle, M. Paans, A. Wagemakers, W. M. Schouten en L. Rekkers; Raamsdonk, A. J. Ver- wijmeren en J.Verschuren Geeitruiden- berg, A. M. v. d. Berg; Loon op Zand, A. Soetei beek Sprang, A. Janson Don gen, C. A. Heesters en L. van Dongen Heusden, J. N. van Baardwijk. Hinnenland. De „Tijd" besluit een artikel over de stembus van 1913 en de moeilijkheden, die men aan de rechterzijde met de sociale wetgeving heeft, als volgt: Onze conclusie kan kort en bondig zijn. Men houde zich in het stadium, waarin de sociale wetgeving thans ge komen is, nu de tijd van theoriseeren lang genoeg geduurd heeft en tijd van handelen aangebroken is, niet langer onledig met zeer betwistbare argumen taties en juridische spitsvondigheden, welke de rechterzijde scheiden en het afdoen van het noodzakelijke slechts tegenhouden, maar zinne op wegen en middelen om tot eenheid van actie te komen. Op die manier alleen kan men op schieten. Eu dat is noodig, want an ders moet men voor 1913 het ergste vreezen. Uit Den Haag meldt men aan de Tel.: Uit zeer betrouwbare bron verneem ik, dat de antirevolutionnaire Kamer club met 20 tegen 2 stemmen heeft be sloten, vóór het in het ontwerp-Bakkers- wet opgenomen verbod voor de bak kerspatroons, om op bepaalde uren in eigen bakkerij te werken, te zullen stemmen. Tegenstemmers waren de heeren dr. A. Kuyper en F. H. de Monté Ver loren. Laatstgenoemde, hoewel met dr. Kuyper van oordeel, dat dit verbod te zeer indruischte tegen het auti-revolu tionnair beginsel en meer in de rich ting van staatssocialisme ging, ver klaarde zich aan het meerderheidsbe sluit te onderwerpen. Dr. Kuyper werd verzocht, indien 't hem onmogelijk was inet dit meer derheidsbesluit mee te gaan, niet in de zitting, waarin over bedoeld patroons- besluit zou worden beslist, aanwezig te zijn. Op voorstel van het Kamerlid voor Rotterdam IV, den heer Heemskerk, werd besloten, dat de Kamerclub, uit deferentie voor dr. Kuyper van hem niet zou vorderen, dat hij zich, ondanks zijne pnncipieele bezwaren, aan het meerderheidsbesluit zou onderwerpen. Door het besluit der Anti-Rev. Kamer club is de aanneming van het ontwerp- Bakkerswet verzekerd. De vorige week zijn te Limmen (N.-H.) na de bruiloft van Kraakman en mej. Van der Peet eenige bruilofts gasten ongesteld geworden. De Alkm. Crt. schrijft hierover het volgende: Ongeveer 25 der bruiloftsgasten zijn nog ongesteld, enkele zelfs zeer ernstig; zekere Mooij, vader van 9 kinderen, en een dochter van Van der Peet zijn zoo zwak, dat indien zij herstellen, er langen tijd noodig zal zijn, eer zij weer hun gewone werk zullen kunnen verrichten. Gebleken is, dat het 15-jarige zusje van de bruid, dat de ham kookte, terwijl haar moeder op theevisite was, het vuur onder den koperen ketel, nadat de ham reeds gaar was, nog eens flink opge stookt heeft. Het vet, dat van de ham afkookte, is daarna voor de soep ge bruikt. Den dag vóór het huwelijk sneed Van der Peet, daarbij geholpen door zekeren Swart, de ham, terwijl beiden van tijd tot tijd een proefje ervan namen. Den volgenden morgen voelde Swart zich tijdens de kerkelijke inzegening van het huwelijk onwel, ook Van der Peet was verre van lekker, wat hem echter niet belette na afloop der trouwplechtigheid mede te gaan naar het huisje van het jonggetiouwde paar in Bakkum, waar het feest gevierd zou worden. Daar aan gekomen, zakte hij weldra in elkaar; hij is dadelijk naar zijn huis terugge bracht. De gasten bleven evenwel en aten allen van de ham, de een meer, de ander minder. Sommigen er waren er bij, die thuis nooit vleesch op tafel hebben deden zich eens recht te goed. Het gevolg was, dat allen nog denzelfden of den volgenden dag ongesteld werden. De bruidegom was er zoo naar aan toe, dat nog denzelfden nacht bij hem ge waakt moest worden. De bruid en hare moeder, die maar heel matig van de ham gebruikt hadden, daar deze er in haar oogen niet zeer smakelijk uitzag naar beweerd wordt, zaten er groene strepen door zijn niet ziek geworden De vader van de bruid is al overleden. De zaak, die bij de justitie in onder zoek is, heeft in het dorp heel wat beroering gebracht. Aanvankelijk werd gedacht, dat het vleesch ondeugdelijk was het was door een broer van den over ledene, in Heilo, geleverd maar dit schijnt niet waar te zijn, wel was het afkomstig van een z.g., wrakke koe. De rest van de ham, die in den grond verstopt was, is door den zoon van den vleeschleverancier opgegraven, teneinde te kunnen aantoonen, dat het geleverde vleesch deugdelijk was. De koperen ketel is in beslag genomen. Dat hier opzet in het spel is, is echter buitengesloten, alles schijnt te wijten te zijn aan grove onvoorzichtigheid. Te Velp is Zaterdagavond, terwijl veel inwoners uit Velp naar een vuurwerk te Rozendaal waren, op twee plaatsen ingebrokenbij den heer C., aan den Beekhuizerweg, waar een kistje met f 330 werd weggenomen, en bij den café houder Hin de Oranjestraat, waar eenig geld uit de toonbanklade en 18 M. katoen en neteldoek werd ontvreemd. Met politiehonden tracht men de daders op te sporen. Door den rechter-commissaris bij de arr.-rechtbank te Breda, is Vrijdag eene instructie gehouden naar aanleiding van een klacht, ingediend door eenige be woners van Etten, als zouden zij meer malen door de marechaussees aldaar mishandeld zijn. Niet minder dan 6 klagers en 10 brigadiers en marechaus- sées waren ter instructie opgeroepen. Wegens het late uur kon deze niet afloopen en moest worden verdaagd. De kapitein der marechaussée, Thom son, had reeds van te voren een ernstig onderzoek ingesteld. De Utrechtsche politie heeft verdacht van diefstal uit een spoorwegzending aangehouden den spoorwegconducteur der N. C. Spoorweg J. W. B. aldaar. Eenigen tijd geleden ontvluchtte de koetsier B. de Bte Drachten, die onder verdenking van diefstal van schapen ten nadeele van zijn vroegeren patroon, dr. Fischer, door de marechaus see was aangehouden, uit de mare chaussee-kazerne aldaar en zette koers naar Duitschland. Hij vertoefde daar op valsche papieren, wat ontdekt werd, en hij moest het land verlaten. De B. heeft zich nu vrijwillig bij de justitie te Heerenveen aangemeld. Na verhoor door den rechter commissaris gelastte deze zijn gevangenhouding. In trein 48 uit Aken, die te 3,38 namiddags te Nijmegen moest aan komen, zat Zaterdag in een coupé tweede klasse de heer M., stukadoor te 's-Gra- venhage. In zijn gezelschap bevond zich een dame, van wie op het oogen blik alleen bekend is, dat zij den laatsten tijd in Londen verbleef. Op het kruispunt Beuger kreeg het paar oneenigheid. De man haalde een revolver voor den dag en schoot op zijn gezsllin. De vrouw werd door een schamp schot gekwetst. Hierop schoot de man sich zelf dood door den revolver tegen zijn slaap te drukken en vuur te geven. Een reiziger uit een naburige coupé kwam op het geknal af en vond de vrouw badende in haar bloed en doode- lijk ontsteld. Bij aankomst van den trein te Nijmegen werd zij in het Ziekenhuis verbonden. Het lijk van den heer M. is naar de Gemeentebegraafplaats gebracht. Men schrijft aan het Volk: Een 35 jarig stukadoor te Veendam, Willem Albert Reinders, heeft in zijn vrijen tijd een vliegmachine gebouwd. Verstoken van machines en duur ge reedschap, heeft hij 38 weken lang met de handen aan zijn vliegtuig gewerkt. Nu i3 het toestel gereed doch een motor ontbreekt nog. Eu daarom had Reinders zijn vliegtoestel tentoon gesteld voor een kwartje entrée. We vernemen, dat Reinders' Bleriot- eendekker door heel wat publiek is be zichtigd. Gelukt het hem nu een motor te koopen, dan kan hij z'n ideaal in Vervulling laten gaan: vliegen in een eigengemaakte machine. Onder het opschrift: „Wat te doen tegen de schade, die de mollen veroor zaken?" schrijft Floralia: Men hale bij den bakker wat gist en maakt daar balletjes van zoo groot als een hazelnootmen gooit deze in den loop van de mollen, en deze zullen u geen schade meer toebrengen. Zondagochtend werden een los werk man en een loodgieter in de Zandstraat te Rotterdam handgemeen naar aan leiding van een twist tusschen een paar vrouwen. Tijdens dit handgemeen gaf de loodgieter den ander met zijn mes een steek in den buik. De man werd ernstig verwond en is naar het zieken huis overgebracht. De dader ontving na het toebrengen van den steek van een der omstanders een paar slagen, waardoor hij aan het hoofd is gewond. Marktberichten. Beneden-Langstraat, 23 Mei. In den hooi- handel gaat weinig om, niettegenstaande er nog groote voorraden aanwezig zijn. Vooral van de inferieure soorten is er nog weinig opgeruimd. Men besteedt voor eerste soort hooi f 13, tweede soort f 10 fllen schraal pakhooi f 6 per 500 k.g. Het gras gewas staat uitstekend en geeft een goede verwachting. Bij eenigszins gunstig weder wordt op een vroegen hooitijd gerekend.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2