eene Binnenmeid, Agentschap aangeboden Hotel JAN GEERTZEN, Voorjaarsaanbieding. St. Jansstr. 's-BOSCH. T evredenheids verklaring. Notaris Zijnen de Gier te Heusden, bereide en drooge VERFWAREN, Bij dit Nummer behoort een Bij voegsel. GOEDEREN, Restauratie den geheeien dag. Behangselpapier, Randen, Friezen, ook Lin Crustin, Behanglinnen, Zinken Deurnaalden enz. enz. VLOERZEIL en LINOLEUMS, en Huishoudelijke Artikelen. stoof op bem af en wierp hem omver^ Door schrik overma- d, bekeude de man toen de daad, zeggende, dat hij het meisje op haar verlangen doodgeschoten had. Er is indertijd gemeld, dat er bij den Rijksdag van Zweden een wetsontwerp was ingediend, om de overheid de be voegdheid te geven, scherper toezicht op de bioscopen uit te oefenen en haar dus in staat te stellen, er voor te waken, dat de bioscoop vertooningen op jong en oud geen slechten invloed hebben. Beide Huizen van den Rijksdag hebben het wetsontwerp nu aangenomen. In het najaar treedt d« wet in werking. ZwedeD is het eerste land dat de zaak grondig behandeld en het kwaad aan gedurfd heeft. Zweden gaat hierin de wereld voor. De Lissabonsche correspondent van de Daily Mail meldt, dat de Portugee- scbe regeering bijzondere maatregelen neemt, om te beletten, dat er konings- gezinden, die vroeger uitgeweken zijn, uit Spanje in Portugal binnenkomen. Een afdeeling van veertig matrozen van den kruiser Adamastor, die in Leixoes, de haven van Oporto, voor anker ligt, is te dien einde naar Valencia gegaan, waar honderd anderen zich bij hen ge voegd hebben. De regeering heeft te Lissabon bij aanplakking laton bekend maken, dat zij vast besloten is, alle woelingen te onderdrukken. Dit heeft een bedarende uitwerking op de bevolking gehad, die niet ge iend lij kt van een wederopleving van de koningsgezinde beweging. In de laatste dagen zijn er velen uit Lissabon weggetrokken. Uit Oporto wordt aan betzelfde blad gemeld,dat er onder de daar in bewaring gestelde koningsgezinden ettelijke gees telijken, een advokaat en vele kooplui en landheeren zijn. De correspondent van het Berliner Tageblatt te Madrid seint, dat daar voortdurend Portugeezen aankomen, die hun vaderland hebben verlaten. Be richten, die via Badajoz uit Portugal komen, en dus niet aan censuur onder worpen zijn geweest, melden als vast staand, d t een monarchistische tegen- revolutie voorbereid wordt. De Portu- geesche regeering laat de Spaansche grens dan ook scherp bewaken, om den monarchisten het binnendringen te be letten. Het heet, dat rijke Portugeesche families, in de vrees, dat op 28 Mei, den dag der verkiezingen, onlusten zullen uitbreken, meer dan 240 millioen gulden in buitenlandsche banken hebben ondergebracht. Volgens een R^uterbericht heeft de Russische regeering haar gezant te Kon- stantinopel opgedragen, Turkije vriend schappelijk te vermanen geen vijandig heden tegen Montenegro te begaan, en dat zij Montenegro heeft geraden geen oorlogstoebereidselen te maken. Deze stap van Rusland schijnt voort te vloeien uit een beroep van Monte negro op de mogendheden om het land voor een aanral van Turkije te behoeden. Inmiddels heeft Montenegro besloten de jongste reserven onder de wapenen te roepen. Het ontkent echter, dat het drie batterijen geschut aan de grens heeft. Uit Konstantinopel werd Woensdag gemeld De ambassadeur van Rusland heeft een bezoek gebracht aan den minister van- buitenlandsche zaken. Het daarna gepubliceerde communi qué meldt nadrukkelijk, dat bij het onderhoud een zeer vriendschappelijke toon heerschte. Men zegt dat ambassa deur op vriendschappelijke wijze ophel deringen vroeg over het samentrekken van Turksche troepen bij de Montene- grijnsche grens. De minister van buitenlandsche zaken verzekerde, dat Turkije niet de minste agressieve bedoeling heeft tegen zijn nabuur. Nelidof, de leider van het persbureau te St. Petersburg, heeft aan eenige journalisten medegedeeld dat sommige bladen aan het in de pers medegedeelde communiqué over de opdracht van den Russischen ambassadeur te Koustanti- nopel het karakter van een dreigement, zelfs van een ultimatum hebben toege schreven. Deze opvatting is onjuist. In werkelijkheid bevat de nota, die in de pers de ronde heeft gedaan, niet den tekst van een schriftelijke nota, maar slechts de algemeene gedachten gang, waarbinnen zich Tsjarikof bij zijn mededeeling aan de Porte had te be wegen. Deze is trouwens op de meest vriendschappelijke wijze gedaan. Op een algemeene vergadering van mijnwerkers uit de Cambriankoleumij- nen in Zuid-Wales is uitgemaakt, dat een overwegende meerderheid van de schikking, die op 15 Mei getroffen is, niets wil weten en besloten is/ de sta king tot het bittere einde vol te houden. kroon vrije beschikking had, wordt af geschaft. De door de commissie en de Doema aangenomen jachtwet bepaalt, dat de jacht op den rivierbever en den oero3 voor altijd verboden is. Verder is het voor drie jaar verboden het sabeldier te vangen. In het hoofdkwartier van de Natio nale vereeuiging van zeelieden en sto kers te Londen is Woensdag het vol gende aangeplakt: Zeelieden en stokers wacht op hetsein. De algemeene secretaris deelt mede, dat het bericht op bevel van het inter nationale comité aangeplakt en dat de dag van de werkstaking vastgesteld was. De Toboga van de Panama National Steamship Liner Company is op 23 Mei bij Punta Malta op een rots gestooten en gezonken. Er waren 100 passagieis aan boord. Men weet slechts van 40 dat zij gered zijn. Uit Mexico (stad) werd Donderdag gemeld, dat president Diaz is afgetreden. Delabarra is nu vanzelf voorloopig pre sident geworden. Groote menigten bewogen zich door de straten. Er zijn geen gewelddadig heden gepleegd. £*laatseiyk Nieuws. De Russische Doema heeft in drie lezingen het ontwerp betreffende de begrootingsbepalingen aangenomen, zoo- als die door de commissie zijn goedge keurd. Art. 6 daarvan bepaalt, dat het millioen fonds, waarover tot dusver de Heusden, 27 Mei. In het belang van personen die zich op het visschen met den hengel toeleggen, brengen wij in herinnering eene dezer dagen gedane afkondiging welke in hoofdzaak inhoudt: dat aanvragen ter verkrijging van van Visch- en Hengelacten, zoo spoedig doenlijk en liefst voor het einde dezer week ter secretarie der gemeente be- hooren ingedienddat belanghebbenden er aan worden herinnerd dat kostelooze ver gunningen voor de uitoefening der visscherij met een vischtuig niet meer worden uit gereikt, zullende de voormalige houders van dergelijke vergunningen zich thans behooren te voorzien van eene kleine vischakte. Voorts wordt er op gewezen, dat voor het visschen met meer dan één hengel een hengelacte noodig is, terwijl voor het visschen met den loop- of sleephengel en de peur een kleine vischakte wordt vereischt. De hond van L. v. W. alhier maakte een vreeselijk misbaar en riep met zijn klaagtoonen de geheele Ridderstraat bijeen. Toen zijn baas thuis kwam, door de buren reeds opmerkzaam gemaakt, vond hij zijn hond met zijn lip in een vischhaak. Uit dartelheid of verveling was hij tegen de hengellat opgesprongen en zat nu gevangen. Eene operatie met het zakmes moest volgen en Fik was weer vroolijk al druppeltje het bloed uit den mond. iialburs;. Voor de vacante betrek king van onderwijzer aan de openbare school alhier hebben zich slechts 2 sollicitanten aangemeld. Cvtllliereil- De knecht van den mole naar Rutgers uit Zaltbommel zou met een vracht koren bij K. v. d. W. oprijden. Het paard liep achteruit en alles kwam in een sloot terecht. Met vereende krachten werd het op het droge gebracht. 'i Graveinoer. Volgens de uit komsten der jongste volkstelling waren op 1 Jan. 1910 in deze gemeente 172 bewoonde en 4 onbewoonde woonhuizen, benevens 35 andere gebouwen; daarbij zijn nog geteld 40 hier thuis behoorende schepen, bewoond door 95 m. en 87 vr., te zamen het zevende deel der geheel bevolking; aan de Vaart woonden 229 m. en 197 vr. en aan de Straat 343 m. en 347 vr., zoodat het totaal der bevolking bestond uit 667 m. en 631 vr. Van dit aantal zjjn 431 m. en 380 vr. ongehuwd, 209 m. en 211 vr. gehuwd, 26 weduwnaars en 38 weduwen, 1 m. en 2 vr. gescheiden van echt. Verdeeld in leeftijds klassen waren er ondermeer van 7079 jaar 21 m. en 19 vr. en boven de 80 jaar 8 m. en 6 vr. Verdeeld naar de kerkelijke gezindten behooren er tot de Ned. Herv. 389 m. en 359 vr., tot de Chr. Geref. 70 m. en 74 vr., tot Evang. Lutherschen 3 m. en 4 vr., tot de Gereformeerde kerken 176 m. en 171 vr., tot de Roomsch Katholieken 23 m. en 17 vr. en tot de Ned. Israëlieten 1 m.en daarenboven hebben zich opgegeven als behoorende tot geene kerkelijke gezindte 5 m. en 6 vr. Zooals vooraf wel werd vermoed, heeft jhr. R. Feith te Beesd de benoeming van ontvanger dezer gemeente niet aange- nomen. De harmonie Musis Sacrum uit Dongen vergastte ons op Hemelvaartsmorgen weder met haar traditioneel gebruik om ook onze gemeente uit te kiezen als terrein voor het dauwtrappen. Onze eigen fanfare bleef ditmaal rustig slapen. Nieuwend|jk. Dinsdag geraakte een mesthoop, liggende bij de schuur van D. Hagoort en aan deze toebehoorende, in brand. Gelukkig was het zeer stil en men den brand spoedig meester. Oorzaak onbekend. Als lid van het dagelijksch bestuur van den Karnemelkspolder is herkozen de heer Andr. Middelkoop alhier. In de Woensdagmiddag gehouden vergadering van stemgerechtigden is met algemeene stemmen besloten een duiker op de Bakkerskil te leggen. Tot bestuursleden van het waterschap „Nieuwland van Altena" zijn door inge landen herbenoemd de heeren A. H. Donker, A. Groeneveld en G. C. v. d. Meijden. flticshosch. Op den polder Bloem- plaat hebben ongeveer 35 arbeiders het werk gestaakt. Capelle. J.l. Woensdag raakte op de Hoogevaart onder deze gemeente een voerman met paard en kar zoodanig in een sloot, dat vele handen noodig waren om alles weder in enkele uren op het droge te brengen. Enkele kleine stukken aan tuig en kar waren er het gevolg van. Naar we thans vernemen zal binnen enkele weken een aanvang worden gemaakt met het leggen van een wisselspoor nabij het station KaatsheuvelCappelle. De vol tooiing zal in een reeds lang bestaande behoefte voorzien. Nederhemert. ^Zuidzijde). Als eene bijzonderheid vermelden we, dat aan den rand van de gracht van het kasteel alhier, een zwaan zich te broeden heeft gezet op 9 kolossale eieren. Gewoonlijk broedt een zwaan op 4, hoogstens 5 eieren. lVyii. Zondag 28 Mei, hoopt mej. de wed. A. v. d. Heiden, geboren J. C. Leonhardt, haar 95ste verjaardag te vieren. Ondanks haar hoogen ouderdom, is zij in het bezit van een goed geheugen en gezond verstand. Ook doet zij dagelijks voor haar verzet verschillende huiselijke bezigheden. De zangvereeniging „Cresendo" gaf Donderdagavond voor een stampvol lokaal, hare aangekondigde uitvoering, onder lei ding van haar directeur W. Knoop. Ook ditmaal mogen we zeggen, dat de vereeni- ging goede vorderingen maakt. Alle zang nummers, zoowel als de tooneelstukjes, werden meesterlijk uitgevoerd, getuige het applaus dat hun telkens ten deel viel. Ook nu zijn we dus niet teleurgesteld, maar hebben weder door „Cresendo" van een aangenamen avond genoten. Waalwjjk. Dinsdagmiddag had de werkman P., werkzaam in de stoom looierij van den heer I'. van Loon, het ongeluk met zijn hand tusschen een machine te geraken, waardoor zijn duim werd afge klemd en eenige vingers ernstig verwond werden. Geertruïdeiiberg. Donderdag middag, omstreeks half vijf, is F. D. een jongen van 17 jaren, knecht bij den bakker P. S. alhier, tijdens het zwemmen in de rivier de Donge, bij deze gemeente ver- dronke: ISestojjen. De defenitief vastgestelde kiezerslijst telt 215 kiezers voor de 2e Kamer, 214 voor de Prov. Staten en 213 voor den Gemeenteraad. A.s. Zondagvoormiddag godsdienst oefening in de Christelijke Bewaarschool wegens de reparatiën welke in de kerk geschieden. Herpt. De heer L. van Herpt, burge meester, heelt welwillend het bescherm heerschap aanvaard over de harmonie „De Eendracht" alhier. De handboogschutterij „Ons Genoegen", het schuttersgilde „St. Catharina" en de kegelvereeniging „door vriendschap 't saam verbonden", hebben Z.Ed, Achtbare benoemd tot eere-lid en alle deze vereenigingen hebben hem een mooi uitgevoerd diploma aangeboden. nd. Het bijzondere fraaie weder had Don derdag zeer velen doen gaan naar het vliegkamp bij Soesterberg, waar sedert den vorigen Zondag weer heel hard is gewerkt om alles in gereedheid te heb ben voor de Europeesche rondvlucht. Kwart na drieën maakte Verschaeve zich gereed voor een vlucht, doch ter wijl hij, om tegen den wind in te komen, naar de overzijde van het veld rolde, steeg Wijnmalen met zijn Parijs-Brussel tweedekker om 3.29 op. Verschaeve's vliegtuig ging om 3.31 de lucht in en steeg al spoedig tot 150 M.de Belg landde /lot om 3.40 en had een bloemenhulde in ontvangst te nemen Wijnmalen, die geheel her steld is van zijn val te Buc, landde om 3.41. De brigade-commandant der rijks- veldwacht uit Amersfoort, die hem Zondag voor acht dagen aanhield wegens het vermeend niet-betalen der boete van f 100 wegens te hard rijden met een auto, deelde hem thans mede, dat die boete reeds eerder betaald was en hij dus het bankje van 100 kon terug krijgen. Om 3.51 steeg Tyck op in een Blé- riotna eenige zeer mooie evolutiën te hebben gemaakt, landde hij, harte lijk toegejuicht, om 3.54. Van 4.23 tot 4.29 deed Wijnmalen een tochtje in het luchtruim met den heer van Weede. Verdere vluchten werden gedaan door Verschaeve van 4.48 tot 4.58; Wijn malen, met de Heidevogel, van 5.8 tot 5.12 en van 5.27 tot 5.39; Tyck, met zijn eendekker, van 5.41 tot 5 45 Tyck van 6.17 tot 6.20 Verschaeve van 6 17 tot 6.27, een zeer mooie hooge en verre vlucht, o.a. boven Utrecht en Zeist Tyck van 6.32 tot 6 45 eveneens een zeer hooge vlucht. Ten slotte steeg Wijnmalen op met zijn schoonvader voor een vlucht van 6.40 tot 6.48, en vervolgens met zijn echtgeuoote, ran 6 55 tot 7.25, zij brach ten terloops een bezoek aan Utrecht. Ook Verschaeve maakte nog even gebruik van de windstilte om een korte vlucht te doen. Geref. kerk, geen dienst. ds. Reunes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 6 u. de. Brouwer. N.z. vm.9.30 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goed bloed. Pouderoijen, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Smids. Raamsdonkveer, vm. 9 u. ds. J. C. V. van Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. de Jonge. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en ttfdig in te zenden. %Ooop u ii lu*«Scdingen. 38,0(10. Hark (berichten. PREDIKBEURTEN, 28 Mei. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezing. Waalwijk, 26 Mei. Op de veemarkt aange voerd runderen. Kalfkoeien van f 180 tot f 290, Kalfvaarzen van f 140 tot f210, Magere ossen en koeien van f tot f Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f tot f Biggen aangevoerd 80 stuks. Prijzen f 8, tot f 13.—. Prijs der boter van f 1,16 tot f 1,34 per kilo. Aangevoerd 418 kilo. 6 zalmen f 1,15fl,34 p. p. 8 Elften f 0.34—f2.10 per stuk. 221 Zalmen f0,94f 1,50 per pond. Snoek f0,25f0,44 Witvisch f 0,00f 0,00 204 elften f 0,50f 4,00. 2053 Finten f0.04f0.30. 50 zalmen f 1,20f 1,40 p. p. 60 Elften f 0,90—f 2,40. 650 Finten f0.16f0.23 per stuk. 9 Steuren f60f120. Rralingsehe Yisehmarkt. Deze week aangevoerd en algeslagen 1093 Winterzalmen f 0,90 a 1,30 p. a K.G. 154 Zomerzalmen f 1.15fl,60. 112 Elften f 1.50 a f 4.00. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek zijn we genoodzaakt eenige berichten en advertentiën tot het volgend nummer te laten liggen. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 25 Mei 2.62 M. beneden 0. 26 2.62 Waterhoogte Maastricht (brug). 25 Mei 0.28 M. beneden 0. 26 0.40 idvertctidëu. Ik verklaar zeer tevreden te zijn over de wijze waarop de Algemeene Paar den-en ec» verzekering- II aal- schappij te 's-Gravenhage (de oude Zwolsche van 1895), Directeur Linthout, mijn gestorven rund heeft onteigend en over de spoedige toezending der schadever goeding. A. TIMMERMANS. Agent de heer J. BOLL Gzn. GEVRAAGD te Heusden, zoo spoedig mogelijk, netjes kunnende werken, gezond gestel, P. G., niet beneden de 20 jaar. Br. fr. letter R Postkantoor Heusden. dat door een Ieder, onverschillig welk beroep hij uitoefent, ook bij zijne dagelij ksche werkzaamheden gemak kelijk kan worden waargenomen. Zeer aangename bezigheid, die zonder eenis risico een flinke verdienste oplevert. Aanbiedingen onder Motto Reëel aan het Adv. Bur. Max R. Nunes, Amsterdam. maakt bekend dat de gelegen onder Aalburg, toebehoorende aan de erven van wijlen den Heer M. D. VAN VEEN, zijn ingezet en thans met de ver hooging staan als volgt: Koop 1 op f 2800, 2 op - 1350, 3 op - 1500,—. 4 op - 600, 2, 3 en 4 te zamen of Koop 5 op - 5000, De toeslag blijft bepaald op Dinsdag 3© illei a.S-, des voormiddags om 1© uur, in het „Veerhuis" te Aalburg. 3 minuten van 't Station. STALLING voor AUTO'S, FIETSEN, PAARDEN en RIJTUIGEN. Aanbevelend, JAN GEERTZEN. Interc. Telef. 436. Een zeer groote keus in Voorts alle soorten OLIëN, LAKKEN, VERNISSEN, TERPENTIJN, SPIRITUS-VERNIS, Brandspiritus, Witte Politoer-Wrijfwas en Linoleumwas Unicum, Bladgoud, Bronzen, Asbestwit voor muren en plafonds. Kwasten en Penseelen. Papierstuc voor plafond- en wandversiering, ook een Partij-Opruiming tegen hal ven prijs. Verder een goede keus in Looperzeil. Ook verbeterd Vloer zijl, linoleum nabijkomend, Wasdoeken en Wasdoek Tafelkleeden, Viltpapier enz. enz. Venster- en Spiegelglas, Glazen Deurplaten Verkrijgbaar bij F. Luijt Dz., Aalst, nra. 2 u. ds. Kieboora uit Zaltbommel. Geref. kerk vm, 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2,30 u. leeskerk. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloniènbroekvm. 9,30 u. ds. Hermanides. Besoijenvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing en nm. 2 u. ds. E. J. H. v. Leeuwen uit 's Gravemoer. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 6,30 u. ds. Vonk. Geertruidenberg, Evangelisatielokaal geen opgaaf. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds.. E. J. II. van Leeuwen, nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 ds. A. v. d. Zanden uit Putten en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.en nm. 2.u. ds. G. Klumper. Heesbeen, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Herpt, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2u. de heer A. Oost. NederhemertZ.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Raamsdonk, nm. 2 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. J. C. Locher uit Waspik. Geref. kerk vm. 9.30 en nm 2.30 u. leeskerk. Uitwijkvm.9.30u. ennm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. ds. Locher. Woiidrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 ennm. 2 u. ds. Gobius du Sart. *4 Mei. Min. van Waterstaat, lo. de nitvoering van werken in de rivier de Lek, onder de gemeenten Toll en 't Waal, Vreeswijk, Hagestein en Vianen. Raming Minste inschrijver Gebr. Bergevoet. Pannerden, voer 32.628. 2o. het maken van werken tot voortzetting van de normaliseering van den Amer, tusschen de kilometer- raaien LV1I en LXIII. Raming 75000. Minste inschrijver A. Bos Pzn., Dordrecht, ƒ72.200. 3o. het maken van werken tot voortzetting van de verbetering van de rivier de Waal tusschen Opijnen en Haaften. Raming 158.000. Minste inschrijver W. P. de Vries, Rossnm, f 145.276, 4o. het ophoagen van een gedeelte van den Hol- landschen dijk en van den Aardappeldijk met eenige bijkomende werken onder de gem. 's Hertogenbosch, Engelen en Vlijmen, verband houdende met de bevloeiing van landen bewesten de Dieze. Raming f 4'\000. Minste inschrijver J. v. d. Elshout, Made, ƒ35.220. Heusden, vm. 10 u. geen dienst en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. ds. J. N. Enge) bei ts uit Eefde. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. HEUSDEN27 Mii. Op de graanmarkt besteedt men voor: Tarwe t 7.30 a f 9 30, Rogge a f Gerit f a f Haver 5 af 9.30, Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAN ALTENA, 26 Mei Aardappelen. Vroege f (i.O'i 0. 0; Blauwe f 3 50 4. Zeeuwen, f 4 25 a f 4 50 Jammen f b f Hooi I e qual. f 11 0 a J 13 '-e qual. voor de pert J 1 9 i! <2 10 0i Klaver hooi f 12 -- a ƒ14. - fVit stroo f 12 a f 13 00 Geel dito J - b Vette kalveren tot el- per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 21 7 22 ets. zwaardere 25 26 et Boter j 0.60 a 0.65 per half K.G Eieren 0 80 v 0 90 per 26. ALMhEHK lie zetting der boter it deze week op de markt f 0 6 'Dj2 de winkelt dut f 0 671/2 per h. kilo Lieren 0 80 per 26 ttukt Boter der zuivelfabriek f 1.30. Yisehmarkt Gorinchem. Woudrichemsehe Yisehmarkt. Yisehmarkt Bardiusveld. Doeveren, 10 Mei 1911. Zeer concurreerende prijzen. Huis- en Decoratieschilder en Behanger, RU ksche itraat, Ileus den.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2