Huisvlijttentoonstelling te Heusden. gasten er een vreemden geur aan; kort daarna werden een groot aantal men sehen, die van de salade gegeten had den, ziek. Twintig moesten er naar het ziekenhuis te Meiningen overgebracht worden; verscheidene hunner zijn be zweken, anderen zijn weer opgeknapt. Men vermoedt, dat de aardappelsalade bedorven is geweest. Gisteren werd uit New York gemeld De vesting La Lorna (de hoogte) welke Managua, de hoofdstad van Ni caragua, beheerscht, is den 31steu Mei in de lucht gevlogen. Het regeerings- paleis en andere gebouwen zijn bescha digd. Uit de vernielde vesting La Loma zijn 117 lijken geborgen. Naar officieel gemeld wordt is de ontploffing het gevolg geweest van een politieke samen zwering. Verscheiden aanhangers van den oud-president Estrada zijn in hech tenis gesteld. De hoofdstad verkeert feitelijk in staat van beleg. Plautselljk Nieuws. Heusden, 1 Juni. Mejuffrouw M. Kooijman alhier, is als tijdelijk onderwijzeres benoemd aan de openbare lagere school te Eethen. De heer P. G. C. van Bruchem, ambte naar ter secretarie alhier, is benoemd tot adjunct-commies ter Gem.-Secretarie te Haarl em mermeer. Tot ons genoegen kunnen we berich ten, dat de gemeente op den stadswal weder een drietal banken heeft doen plaatsen, zoodat menig Heusdenaar onder het lommer der boomen kan genieten van het schoone gezicht op de rivier met zijn verkeer. Werkendam. Aan de bijzondere school voor 1. o. alhier, is tot onderwijzeres benoemd mej. G. G. Versendaal te Strijen. Aalst. Hoe onvoorzichtig het is wan neer kinderen in het bezit van lucifers geraken, bleek Woensdagavond alhier, toen twee knaapjes van 6 en 4 jaar met dit gevaarlijk goedje bij een hooiberg speelden. Spoedig stond deze in lichte laaie en stak de vuurzee, aangewakkerd door den feilen oostenwind, de behuizing van den heer A. Maas aan, wiens groote boerderij met twee hooibergen in een ommezien in de asch gelegd werden. Met groote moeite werden de hengsten van den heer Maas gered. Telkens deinsden zij voor rook en vlammen terug. Vervolgens werden nog drie woningen aangetast n.l. van G. van de Werken, van de wed. van EemenesBiesheuvel en van den bakker K. de Noo, welke huizen tot den grond afbrandden. De burgemeester die juist bij een brand te Brakel was, kwam op de tijding direct naar de plaats des onheils. Met 3 spuiten, Brakel en Poederoijen waren inmiddels verschenen, werd het blus- scbiugswerK aangevangen. Zoowel Rijks als gemeentepolitie der omliggende plaatsen was aanwezig en trad flink op door onmid dellijk de terreinen af te zetten. Naar we vernemen zijn alle gebouwen tegen brandschade verzekerd en geen men- schenlevens te betreuren. Ook is geen enkel stuk vee verbrand; alleen van den heer Maas een varken. De koopman de Noo van hier had het ongeluk terwijl hij zich te Rotterdam bevond met zijn fiets tusschen de rails terecht te komen, waardoor hij met kracht van zijn rijwiel werd geslingerd, dat dwars afbrak. Hij werd bewusteloos opgenomen Direct werd geneeskundige hulp ingeroepen en moesten de wonden worden gehecht. Almkerk. De voorj aars paarden markt alhier zal a.s. Dinsdag gehouden worden. A li «lel. Toen Woensdagavond in Aalst een hevige brand woedde, kwamen door den wind stukken brandend stroo hier terecht. Een dezer veroorzaakte bij den rijksarbeider v. W. bijna brand, doordat het op het rieten dak viel. Van W. die op den dijk was, wist door op het dak te klimmen erger te voorkomen. Itesoijcil- Aan den heer C. J. van Liempt, onderwijzer der openbare lagere school, zal met ingang van 15 Juni a.s. eervol ontslag worden verleend uit deze betrekking. Tot onderwijzer aan de o. 1. school alhier, is benoemd de heer F. C. Snijders te Maastricht, om met 1 Augustus in dienst te treden. Tevens is alhier tot onderwijzeres benoemd mej. M. van der Eerden, onder wijzeres te Erp, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden. Ten behoeve van de handeldrijvende ingezetenen onzer gemeente, zal er een pu blieke telefoon worden opgericht. lliesbosch- Bij de op den polder Jannezand gehouden publieke verpachting van hooilanden bestond ditmaal niet veel animo. De stand van 't gewas is tamelijk ongunstig. Men besteedde om eenmaal te hooien f 42 f 60 en om tweemaal te hooien f 38 f 90 per bunder. Capelle.Op 25 Mei j.l. (Hemelvaarts dag) weerklonken reeds vroeg in den morgen de lustige toonen van de fanfare „Sirena" uit Vrijh.-Cappel, die aan het dauwtrappen was, door onze gemeente. Verscheidene half slapende personen zag men door de ramen hunne belangstelling toonen. Russen (polder). Aan den heer W. Rouw bos alhier is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als opzichter van Oost- en Westkil. Eethen. Het atoomgemaal „De Peperbus" werd Dinsdag j.l. beproefd. Goed keuring werd vooralsnog niet verstrekt, wijl bij de proefmaling bleek, dat niet in alle opzichten aan de gestelde voorwaarden vol daan is. Spoedig zal eene tweede proef genomen worden. Waar heden het nieuwe stoomgemaal staat, stond voor ruim dertig jaren nog een ouderwetsche kopwindwatermolen. Na op heffing werd de molen van den kap ontdaan, een dak aangebracht en ingericht tot woning. De vorm deed denken aan een reusachtige peperbus midden in de vlakte, vandaar den naam. Aan mej. A. Vogel werd door den raad der gemeente, op haar verzoek, eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare school alhier met ingang op 1 Juni, terwijl als tijdelijk onderwijzeres in hare plaats benoemd is mej. M. Kooijman te Heusden. Gameren- Dinsdagavond sloeg ter hoogte van de Kluit een schippersvrouw overboord en verdween in de diepte voor dat hulp verleend kon worden. De vrouw, 30 jaar oud, laat haar man met een kindje van 3 weken achter. Geertruidenberg;. He heer G. v. d. Hoven alhier, is benoemd tot rijks veldwachter-machinist te Drimmelen. Dezer dagen werd de heer A. v. d. Hoven, 2e klerk bij den ontvanger der directe belastingen alhier, tot le (geaggre- greerd) klerk bevorderd. 's Grave moer. Door het hulptele graafkantoor alhier zijn in de maand Mei behandeld 39 telegrammen, waarvan 18 ver zonden en 21 ontvangen. Op de Rijkspostspaarbank werden over die maand 21 inlagen gedaan tot een bedrag van f 669.42, terwijl 22 terugbetalingen plaats hadden tot een gezamenlijk bedrag van f 1898,95. Op een adres der wielrijdersvereeni- ging te Dongen om een der bermen van den provincialen weg van hier naar Waspik zoodanig te verharden, dat deze ook in het natte jaargetijde zal berijdbaar zijn voor rij wielen, hebben Gedeputeerde Staten onzer provincie goedgunstig beschikt. Bij wijze van proef zal dit jaar de schouw in de Nieuwe Vaart twee malen gemaakt worden. De aanbesteding is door B. en W. bepaald op 12 Juni. Alweder een schrede in de goede richting! *Eoon op Zand. In afwijking der gewoonte hield de alhier gevestigde vereen, der politiehondendressuur Donderdag onder groote belangstelling eene oefening te Don gen. Naar wij vernemen zullen deze oefe ningen voortaan des zomers bij afwisseling te Dongen, Kaatsheuvel, Loon op Zand en Tilburg gehouden worden en des winters alleen te St. Joachimsmoer. Meeuwen. Aan het telefoonkan toor alhier, werden gedurende de maand Mei j.l. verzonden 29, ontvangen 23 tele grammen. Alhier is weer een geval van mond en klauwzeer geconstateerd. Het vee wordt geregeld bewaakt. Te hopen is dat deze ziekte zich niet verder uitbreidt. Nederhemert. In de Donderdag morgen gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente, werd de nieuw be noemde secretaris, de heer C. Walraven van Ommeren beëedigd, en daarna door den voorzitter, baron Lewe van Aduard, geirstalleerd. Bij deze gelegenheid hield de burgemeester eene treffende toespraak, waar in ZEd. achtb. den wensch uitsprak, dat de heer Van Ommeren steeds een humaan, ijverig en accuraat ambtenaar moge zijn en stelde zijn voorganger tot voorbeeld. Ook hoopte Z.Ed. achtb. prettig met den nieuwen secretaris te mogen samenwerken, hetwelk niet anders zou kunnen strekken dan tot bevordering van de belangen der gemeente. (Zuidzijde). Nu een groot gedeelte van Noordelijk Noord-Brabant, wegens het heerschen van mond- en klauwzeer, voor den uitvoer van vee gesloten is, komen vele ingezetenen, wier vee op de Doorn- waard alhier graast, in een moeilijk parket. Deze waard is Noordbrabantsch grondge bied. Ook dit deel is dus feitelijk voor den uitvoer gesloten. De heer Timmermans te Capelle, wiens vee op den Noorderdijk weidt, heeft reeds een verzoek om dispen satie aan den Minister van Landbouw ver zonden. Een drietal raadsleden verzochten in de laatstgehouden vergadering den bur gemeester ook voor belanghebbenden van de Doorn waard, ontheffing van het verbod aan te vragen. De burgemeester wilde echter eerst den uitslag van het verzoek des heeren Timmermans afwachten. Nieuwend|fk. Door den heer O. Walraven Jr. alhier is een 1-jarig veulen van Belgisch Stamboekras afkomstig, aan gekocht voor de kapitale som vaa f 375. Bij den heer O. Walraven, op den I'rikpolder, kwam dezer dagen een kip, welke sinds 3 weken zoek was, met 20 kuikens voor den dag. Later bleek dat zij gebroed had in het kalverenhok. Raaiusdonksveer. Het bestuur der scholen van de Ned. Herv. Gem. be noemde als tijdelijk onderwijzeres aan de school in 't dorp Mej. M. Dekker, van Vuren. Sprang;* Maandagavond kwam de christelijke vakvereeniging van lederbe werkers in vergadering bijeen. Na opening werd door het bestuur meegedeeld, dat een 8-tal leden (waaronder twee van het bestuur), zich hadden laten rooieeren. Rede: dat men besloten had zich bij het Chr. Nat. Vak verbond aan te sluiten, zoodat haar ledental van 24 op 16 kwam te staan. Na enkele bespreking werd een nieuw bestuurslid gekozen, en werd hiertoe door stemming H. Chabot aangewezen. Voor enkele dagen trof zekeren A. K. het ongeval, dat zijn geit dood in den stal lag. Niet bij machte een andere tekoopen, werd bij de meest „gegoede" in onze ge meente, een collecte gehouden, waardoor genoemde weer in staat gesteld is, zich een melkgever aan te schaffen. Na ongeveer 2£ jaar als onderwijzeres aan de o. 1. school alhier, de jeugd te hebben onderwezen, verliet j.l. Dinsdag mej. A. Vogel onze gemeente, om in gelijke betrekking te Waddingsveen dezen arbeid te hervatten. Gedurende de maand Mei werd al hier op 's rijkspostspaarbank belegd f1679,70 en terugbetaald f 447,64. Teen. Al spelende had het 7-jarig dochtertje van schipper K. het ongeluk van het schip te vallen en in de Maas terecht te komen. Gelukkig was de veerknecht in de nabijheid, welke de kleine spoedig op het drooge wist te brengen. Well. Toen de visschers van de zalm- visscherij van den heer De Jong te Ammer- zoden, met de zegen zouden gaan visschen, bemerkten zij, dat de steenreep op 3 plaatsen stuk gesneden was. Met de andere zegen bleek men hetzelfde brutale stuk uitgehaald te hebben. De waker had geen onraad be speurd. AVoudrichem. Aan het postkantoor en de daaronder ressorteeren de hulppost kantoren werd gedurende de maand Mei 1911 ingelegd f 4519,10 en terugbetaald f 5420,06. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2375. o Aangezien de huisvlijt nog vrijwel een onbekende is te Heusden, zal het niet on dienstig zijn nogmaals de aandacht te ves tigen op de daarvoor op 31 Augustus a.s. te houden tentoonstelling. Zooals de commissie tot het houden dier tentoonstelling daartoe aangewezen door het departement Heusden der Mij. tot Nut van het Algemeen reeds te voren in Uw blad heeft te kennen gegeven wordt onder huis vlijt verstaan alle arbeid in vrijen tijd verricht tot ontspanning en genoegen. Aan dezen arbeid wordt, zooals men zal opmerken, wanneer men hier en daar rond kijkt, reeds door enkele personen gedaan, doch tevens zal men dan bemerken dat die arbeid zich zeer tot het eenzijdige beperkt en zich voornamelijk bepaalt tot snijwerk. Behalve laatstgenoemde arbeid toch omvat de huisvlijt zoovele andere zaken, die kunnen worden beoefend en waarvan de maker zeer veel genoegen zal kunnen hebben. Om die soorten alle op te noemen lijkt mij onnoodig; op de daartoe door de commissie voor huis vlijttentoonstelling verspreide biljetten wor den die zoo uitgebreid mogelijk opgegeven. Op enkele meen ik toch de aandacht te moeten vestigen en wel de houtversiering met boomschors, dennenknoppen, eikels, mos, kurk, sigarenpuntjes enz. en verder het vlechten met papier, biezen, touw en stroo, en wel juist om reden dat voor het fabriceeren van deze voorwerpen alleen materiaal en geen gereedschap noodig is, dan hamer, spijker en een mes, terwijl toch het snijwerk, bovendien een uitgave voor messen vereischt. Niet dat deze uitgave zoo enorm groot is, voor ongeveer f 1.70 heeft men alle gereedschap om het eenvoudige snijwerk, het zoogenaamde kerbschnitte te kunnen uitoefenen, doch de boven in het bijzonder genoemde eischen voor den fabri kant niets dan de kosten van eenig materiaal welke in vele gevallen nog ruim terug te verkrijgen zullen zijn uit de bij verkoop te verkrijgen opbrengst. Velen zullen er zijn, die wel geneigd zouden zijn hunne krachten in ledigen tijd aan een huisvlijtvoorwerp te geven, doch zullen niet weten wat en bovendien hoe zij een of ander voorwerp zullen fabriceeren. Welnu de commissie heeft vermeend tot leiddraad voor dezulken diverse vlugschrif ten voor het vervaardigen van huisvlijt- voorwerpen te moeten uitgeven, welke bij hare leden te verkrijgen zijn tegen betaling van f 0.10. In deze vlugschriften wordt omschreven de wijze waarop men de daar in behandelde voorwerpen moet maken, wat men daarvoor noodig heeft en waar men de benoodigde zaken kan verkrijgen. Met voorbeelden wordt daarin helaas een en ander niet opgehelderd. Ik veronderstel dat zulks menigeen zal betreuren, daar het niet ieder gegeven is op eigen denkbeeld iets te scheppen. Laat ik U echter opmerken dat dergelijke arbeid veel hooger staat dan namaak werk. Indien het de commissie dan ook eenigszins mogelijk is zal zij met de toekenning van prijzen ten zeerste daarop letten. Natuurlijk is alle begin moeilijk; een volgend jaar zullen liefhebbers op de ten toonstelling zeker wel iets near hun gading gevonden hebben om te beproeven in dien geest te arbeiden. De tentoonstelling wordt dan ook zeer zeker daarvoor gehouden, terwijl zij voorts wordt georganiseerd om inzenders tot ver deren arbeid aan te moedigen. Wat toch is aangenamer voor den ont werper dan dat zijn werk wordt gezien en beoordeeld, dat hij kan mededingen naar de daarvoor gestelde prijzen of dat hem de eer te beurt valt dat zijn product wordt aangekocht voor de te houden verloting. Teneinde dus het nut van de te houden tentoonstelling zoo groot mogelijk te doen zijn, zal een druk bezoek zeer gewenscht zijn, doch in de eerste plaats zal noodzakelijk wezen dat de inzending zoo veelvuldig en veelzijdig mogelijk is. En daarom roep ik U toe: „Doet allen mede!" Ieder ingezetene van Heusden en Om streken, oud en jong, man en vrouw kan aan deze tentoonstelling deelnemen door het inzenden van voorwerpen, vervaardigd door Heusdenaars en omwonenden; ook ter op luistering zullen gaarne voorwerpen in ontvangst worden genomen. Mededingir g is kosteloos. De prijzen zullen zoo mogelijk uit de ingezonden voorwerpen worden aangekocht. De datum van inzending zal binnen eeni- gen tijd worden bekend gemaakt. Wacht echter niet tot de laatste weken, begint nu reeds, des te meer kans hebt ge met iets goeds voor den dag te komen. Hebt ge iets onderhanden maakt het dan met groote zorgvuldigheid en ijver af; moet ge nog iets beginnen dan zijn 3 maanden voldoende om nog iets af te leveren. Doet allen Uw best en werkt mede om onze tentoonstelling schitterend te doen slagen. De Commissie. Kerknieuws. Almkerk. Gedurende de as. zomer maanden wordt er in de Geref. Kerk alhier niet des Zondagsmiddags doch des avonds ten zes ure godsdienstoefening gehouden. Sprang. De kerkvoogden der Ned. Herv. Gem. hebben haar beroepen predikant ds. J. H. Koster van Wijckel bij aanneming van het beroep de toezegging gedaan van f 600 voor de z.g. eerste preek. Ztiilichem. Ds. D. Th. Keek alhier staat no. 1 op het zestal te Vlaardingen. Kabyioniën broek. HetClassicaal Bestuur van Heusden heeft bezwaren in gebracht tegen de alhier gehouden stem ming en deze ongegrond veiklaard. PREDIKBEURTEN, 4 Juni. Hemdenvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren, vm. collecte voor de Zending. 5, vm. 10 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 lezing en nm. 5.30 u. ds. Brouwers van Genderen. 5, geen dienst. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer De Graaf, ouder ling te Beunekom. 5, vm. 9.30 u. dezelfde. 5, vm. 10 u. dezelfde. Babyloniènbroek, vm. 9,30 u. ds. Hermanides. 5, vm. 9.30 u. dezelfde, beide dagen collecte voor de Zending. 5, vm. 9.30 u. dezelfde. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing en nm. 2 u. een predikant. 5, nm. 1.30 u. ds. v. Mastrigt uit Barneveld. 5, vm. 9.30 u. dezelfde. 5, vm. 10 u. dezelfde. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers van Raamsdonksveer. 5, geen dienst. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. 5, vm. 9.30 u. dezelfde. GeertruidenbergEvangelisatielokaal vm.9.30 u. ds. Toornbeek van Dor drecht en nm. 6 u. ds. Eggink van Made. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens. 5, dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Brouwer. 5. vm. 9.30 u. ds. Brouwer en nm. 7 u. ds. J. van Haeringen van Hoek van Holland, gedachte nisrede van het 60-jarig bestaan der Chr. School. Loevestein, geen dienst. Meeuwennm. 2 u. ds. Lans uit Doeveren. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, Z.z. vm. 9.30 u. ds. Pannebakker. N.z. geen dienst. 5, vm. 9.30 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6,30 u. ds. Goedbloed. Pouderoijen, vm. 9,30 u. ds. Smids. Raamsdonkveer, nm. 2 u. ds. J. C. V. van Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. de Jonge. 5, vm. 9.30 u. idem. 5, vm. 9,30 u. dezelfde. 5, vm. 9.30 u. ds. Tjalma. 5, vm. 9.30 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart. 5, vm. 9,30 u. dezelfde. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral luist en in te zenden. Biirgerl||ke Ütand. Werkendam, van 26 Mei tot 1 Juni. Getrouwd Arie Frans van den Steen hoven, 29 j. en Anna Cornelia Ver- beij, 81 j. Ingekomen van deWerken c.a., C. de Heus en gezin Made ca., Ade Laat. Vertrokken naar: Westdongeradeel, G. Pellicaan Borger, J. van Laren. Gameren, over de maand Mei. Ondertrouwd: Mariuus van Brakel, 26 j. en Autje Blanken, 19 j. Getrouwd: G van Erven, 27 j. en A. van Alpben, 29 j. Geboren: Peterke, d. v. E. C. Tim mer en G. Jonkers Heiltje, d. v. H. van Tuijl en A. Westerlakeu Berbera, d. v. M. J. van Wijk en C. M. Hen driks; Autje, d. v. J. W. Ballegooien en M. van TrigtPietronella Areke, d. v. G. van den Oever en C. Donker. Overleden: Cornelia Pieternella van de Werken, 25 d.Anna van Alphen, 75 j., wed. van G. van Wijnen; Pieter van Pouderoijen, 2 j. De Werken en SÏeeuwijk, van 26 Mei tot 1 Juni. Geboren: Jan Dirk, z. v. A. v. Beek en J. E OuwerkerkHendrik Cornelia, d. v. IJ. de Vries en A. C. van de Werken. Ingekomen van: W. C. Ippel;Aspe- ren, C. van de Water en gezin; Slie- drecht, L B. Kwantes; Ammerzoden, A. A. Schreuder. Vertrokken naar: Roermond, C. A. E. van LarenSliedrecht, A. C. Kwan tes; Werkendam, C. de Heus en gezin. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 1 Juni 1911. Openbare dronkenschap: S. V., G. V. en S. V allen te Veen, en G. P., zwer vende, ieder f 3 subs. 3 dagen; D. M. V., Veen, 10 dagen hechtenis; S. V., Veen, bij le herhaling, 3 dagen hecht. Overtreding motor- en rijwielregle ment: M. S., Veen, A. d. W. en Z. B., beiden te Andel, ieder f 3 subs. 2 dagen J. B., Dussen, f 1 subs. 1 dag. Spelen met geld: J. A. T., Almkerk, teruggave aan zijne ouders; L. T. J., f 1 subs. 1 week tuchtschool. Overtreding wapenwet: E. J. L Wer kendam, een maand tuchtschool, met een jaar proeftijd met verbeurd verkla ring van het in beslaggenomen pistool, met bevel tot vernieling. Niet naar rechts uitwijken: T. v. V., Andel, f 2 «ubs. 2 dagen; A. B., Rijs wijk, f 1 subs. 1 dag. Visschen zonder akte en vergunning: J. K., de Werken, J. V., Almkerk, en M. v. d. H., Veen, ieder f3 subs. 2 dagen. Overtr. g meente-yerordening Wer kendam: H. L. B., Antwerpen en S. v. St. M zwervende, elk f 2 subs. 2 dagen J. B., Amersfoort, f 3 subs. 2 dagen B. TGorinchem, vrijgesproken. BI ii ucit looi tl. Blijkens een uit Ned.-Indië bij het ministerie van koloniën ontvangen te legram, is een nachtelijken aanval ge daan op het raarschbivak van eene patrouille in het Meer-gebied (onderaf- deeling Meergebied, Dörotstreek, af- deeling Noordkust van Atjeh, gouver nement Atjeh en onderhoorigheden. Drie der aanvallers werden neerge legd. Aan onze zijde sneuvelde een in- landsch militair beneden den rang van officier, terwijl een inlandsch militair beneden dien rang zwaar en twee in- landsche militairen beneden dien rang onbeduidend gewond werden. De karabijn van den gesneuvelden militair ging verloren. Naar de „N. R. Ctuit goede bron vei neemt, zal de Memorie van Antwoord betreffende de Militie wet waarschijnlijk vóór het einde der volgende week de Kamer bereiken. In de regeling van het blijvend ge deelte zal een zoodanige wijziging worden voorgesteld, dat het opkomen voor dien dienst, na reeds met groot verlof te zijn geweest, niet meer «al voorkomen. Volgens de Temps zal het bezoek van president Fallières aan Nederland op 3, 4 en 5 Juli vallen. Een boertje uit Klaaswaal kwam Dinsdag op den Dordtscheu straatweg te Rotterdam in aanraking met een viertal kwartjesvinders. Men zette zich in het gras laDgs den kant en het spel begon, met het resultaat dat het boertje in korten tijd f 15 kwijt was. Toen kwam een agent van de rij wiel brigade in het zicht, de kwartjesvinders zetten het op een loopen, maar één hunner, zekere P. F. B uit Den Haag, werd gegrepen. Woensdag is in de rivier te Rotter dam drijvende gevonden een in staat van ontbinding verkeerend lijkje, het welk is herkend als dat van H. R. v. B., 16 maanden oud, een van de kinderen, die bij de aanvaring ter hoogte van Slikkerveer zijn verdronken. Proces-verbaal is opgemaakt tegen zekeren A. van O., zich noemende com missionair in hypotheken enz., te Rijs- Aalstnm. 2 u. ds. Smits uit Pouderoijen. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2,30 u. leeskerk. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. 5, vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Besoijenvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capellevm. 9.30 u. ds. J. J. Ruijsch. 5, vm. 9.30 u. dezelfde, eGeref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelennm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. 5, geen dienst. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. 5, vm. 9.30 u. dezelfde. Eeihenvm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. 5, vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 6,30 u. ds. Vonk. Giessen, nm. 2.u. ds. Benders. 's Gravemoer, vm.9.30 en nm. 2,30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. 5, vm. 9,30 dezelfde. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. 5, vm. 9,30 u. dezelfde. Chr. geref. kerk, vm. 9.en nm. 2.u. ds. G. Klumper. 5, vm. 9.u. dezelfde. Heesbeenvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. ds. H. A. Ruijs van Capelle en nm. 2 u. geen dienst. 5, vm. 9,30 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Uitwijk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, 5, vm. 10 u. ds. Óssewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. ds. Locher, nm. 2 u. dienst. Wijk c.avm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2