Hoogste Rentevergoeding. De Handels- en Landbouwbank, *1» IIRKOKKJK* H. VAN DUIJNEN, van [Salon, Eetkamer en Slaapkamer. VA. r. OOM, 21. Gormchei. Een Crayon-Portret Cadeau JOK. »E JO\(>. pijnloos. Caspar tie Jon», 's Bosch, behoorenfle bij bet NiewsMad toof bet Land Tan Hensden en Altena Tan Zaterdac 3 Jnni 1911, No. 3054. i Plaatsii iet schriftelijke prantie. neemt gelden a deposito: en reikt aan inleggers uit. WIE nu wil profiteeren gaat naar de Rijwielhandel „DE CONCURRENT". Vuchterstraat 81, 's BOSCH. IICïOffiGSSfSSSSIIl Ter gelegenheid van het Pinksterfeest MwHDRENTH Galons, Entredeux en Kantstoffen, Zakdoeken, Boorden, Dasjes, Jabots, Ceintuurs, Gespen, Cordelières. Hinthamerstraat 30. Coop. Stoomzuivellabriek „OF HOOP VAN ZEGE N", MEUBLEMENTEN. Vraagt onze Prijscourant, Verzendingen door het geheele rijk. Meistraat 20 Fotograaf. Wanneer de longen niet werken, verkeert gij in een slechten toestand. Tandheelkundige behandeling Oppert 156, Rotterdam. Speciaal Adres voor alle Naaistersfournituren. BUITENLAND. De Vereenigde Staten hebben nu ook hun „zaak-Crippen". In een bad werden overblijfselen van een lijk aangetroffen, die bedekt waren met bijtende kalk. De politie meent dat dit overblijfselen zijn van een mevr. Schead, die sinds Februari 1.1. vermist werd. Kort na de verdwijning der dame, die een betrekking bad aan een courant, verdween ook haar echt genoot. Deze laatste is echter door de speurders opgespoord en in hechtenis genomen onder verdenking, zijn vrouw uit den weg te hebben geruimd. De Engelsche bladen hebben nog enkele nadere berichten uit New York over deze griezelige ontdekking. De man, een chauffeur, was volgens het zeggen der politie in Februari bij den huisbaas gekomen, had de huur voor een maand vooruitbetaald en tevens verteld dat zijn vrouw plotseling naar Ohio was vertrokken, om een zieke ver wante te gaan oppassen. Sinds Februari was niemand in de kamers geweest, totdat, nu dezer dagen, andere bewoners van het huis, die klaagden over stank, een onderzoek hadden ingesteld, waarbij het lijk werd gevonden, Naar de Times uit Cettinje verneemt, gaat Montenegro voort zich krachtig te wapenen en neemt er de oorlogszuchtige geest toe. Een brief uit Saloniki meldt, dat er zich in het district Fiorina in Mace donië Turksche benden vormen teneinde Grieksche en Bulgaarsche revolutionai ren te vermoorden. Er zijn o. a. al twintig bekende mannen afgemaakt. Ook zijn er dorpen geplunderd. De Köln. Ztg. meldt, dat koning Nitika van Montenegro met den Turkschen gezant aan zijn hof van af een heuvel in de nabijheid van zijn hoofdstad heeft toegekeken, hoe de Turksche aanvoerder Foergoet Sjefket pasja de dorpen van de Albaneezen in brand liet steken en zijn troepen liet optrekken. Aan alle dienstplichtige Montene- grijnen van 16 tot 62 jaar zijn wapens en stof voor een uniform verstrekt met de order binnen tien uur gereed te staan om op marsoh te gaan. Mobilisatie dus. Volgens een bericht uit Saloniki heeft de Duitsche consul daar krachtige stap pen gedaan bij de betrokken overheden tot bespoediging der bevrijding van den door roovers ontvoerden Duitschen in genieur Richter, daar de overheden, die Richter slechts door twee gendarmen lieten begeleiden, voor de gevangen neming van Richter verantwoordelijk zijn. Die overheden zijn dus volgens den Duitschen consul ook verantwoor delijk er voor als de roovers den ge vangene mochten dooden. Totdusver heeft men nog geen spoor van de roovers ontdekt, hoewel de beste gidsen zijn in dienst genomen en de bekwaamste officieren de vervolging leiden. De firma Zeiss te Jena, in wiens dienst Richter is, heeft aangeboden de pogingen tot bevrijding van Richter, die thans iu het werk worden gesteld, te bekos tigen. Latere berichten melden, dat de Turk sche overheden een in het Fransch gestelden brief hebben ontvangen van Richter, waarin deze dringend verzoekt de vervolging der roovers te staken, daar de rooverhoofdman gezworen had Richter te dooden in geval zijn mannen omsingeld mochten worden. De roovers moeten een bedrag van twintig duizend pond als losgeld eischen. Castro, de welbekende oud-President van Venezuela, laat weer van zich hooren. De Amerikaansche regeering heeft, vol- geus het Berliner Tageblatt, te Lissabon laten weten, dat de heer Cipriano Castro zich op Portugeesch grondgebied be vindt. Men zegt, dat te Teneriffe een schip met kanonnen en munitie aan boord op Castro ligt te wachten. Dit laatste nu is niet geheel onwaar schijnlijk. Reeds eenigen tijd geleden is uit Teneriffe bericht, dat daar een ge heimzinnig schip met oorlogstuig aan boord voor anker is gegaan. Men bracht het toen in verband met Marokko. BINNENLAND. Reuter seint uit Melbourne, dd. 31 Mei Een Australische kanonneerboot heeft beslag gelegd op twee Nederlandsche schoeners, die binnen drie mijlen van de Noordwestkust van Australië op tripang vischten. De schoeners zijn naar Broome gesleept. Ondanks de telkens herhaalde waar schuwing, niet in Duitschland werk te zoeken dan na zich vooraf behoorlijk op de hoogte te hebben gesteld, b.v. bij een der bij de Vereeniging van Neder landsche Arbeidsbeurzen aangesloten arbeidsbeurzen, laten velen zich steeds weer verlokken door advertenties, die Duitsche agenten in de Nederlandsche bladen plaatsen en ondervinden allerlei teleurstellingen. De rnededeeling in die advertenties, „dat de plaatsing kosteloos geschiedt", brengt lien in den waan, dat zij van Emmerik af voor rekening van den verwachten werkgeyer verder zullen komen. Zij gaan dan vaak te voet naar de Nederlandsche arbeidsbeurs te Homberg, die hen evenmin kan helpen. Wie niet zeker is, werk te zullen vinden, wende zich eerst tot de arbeidsbeurs, die zich het dichtst bij de plaats zijner inwoning bevindt, of anders tot die te 's Gravenhage. De 18-jarige zoon van den landbou wer Van Dalen te Kallenkote, nabij de grens der gemeente Havelte, wordt sedert Zondag vermist. Hij heeft zich toen per rijwiel op weg begeven naar de kerk te Steen wijk. In verband met het vinden van een rijwiel te Havelter- berg, aan de bermsloot van den rijksweg naar Friesland, vermoedt men dat hij verdronken is. Van een gezin, man vrouw en twee kinderen, gehuisvest in een aakje, lig gende in de Lek onder Jaarsveld, waar de man werkzaam is aan het herstellen van kribben, miste de laatste, Donder dagmiddag thuiskomende, zijn vrouw en 't oudste kind. Spoedig bleek hem, dat beiden verdronken waren tusschen het vaartuig en den wal. De pogingen om haar in 't water gevallen kind te redden, heeft blijkbaar ook de moeder het leven gekost. Het gezin behoorde thuis te Wijk bij Duurstede. Te Veendam werd de dienstbode van den meubelmaker Heres, welke een slaapwandelaarster was, vermist. Na lang zoeken is haar lijk gevonden in het kanaal voor het huis van haar pa troon. Het meisje schijDt in slapenden toestand uit haar bed in het kanaal te zijn geloopen. Aan de Oude Iluybergsche laan nabij Rozendaal is Donderdag een hevige boschbrand uitgebroken in dennenbos- s'chen, toebehoorende aan de heeren Raaymakers en Doggen te Wouw, en eenige andere eigenaren. Verschillende perceelen dennenhout zijn geheel afge brand. De bekende bosschen der Wouw- sche Plantage heeft men kunnen be houden. Men denkt aan kwaadwillig heid. In de gemeente Steenwijkerwold heeft Donderdag een hevige boschbrand ge woed in de dennenbosschen aan den noordkant van den Woldberg. Wegens de groote droogte waren de pogingen tot blusschen vruchteloos. Het bosch behoort ten deele aan de gem Steen wij kerwold. In de dennebosschen van 't staats- boschbeheer op Texel is, door onbekende oorzaak, brand ontstaan. Door het ijverige optreden van de bosch wachters, bijgestaan door hulpvaardige personen, gelukte 't, de vlammen te stuiten. Een smalle strook, ter It ngte van ongeveer 250 meter, is door den brand vernield. ADVERTENTIEN. Oenderen. ItOTEH. k!4§. Gerechtigd tot hot voeren van het Rfjksliotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.30 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. OORIMCIIEII DORDRECHT, met acht dagen opzegging3 een maand 37* drie maanden 31/, °/o zes maanden i a 0| een jaar I Reglementen worden oj> aanvrage gaarne verstrekt. n n. Mr. F. FERNHOUT. De Directie: j w MEKKINq Meer dan DLC3«C3CI^C3 banden voorradig, die tegen ongelooflijk lage prijzen weg moeten. Ruitenbanden met 12 maanden garantie, zonder bijbetaling f'S. met bijbetaling volgens bondsbepalingen f 4.f 3.50, f 3. Ruitenbanden zonder garantie f' 3.95, f 9.50, f 'I.-, f 150. Rlniienbanden a f 4.—, f' 3.—, f 3.—, f 1.95 met garantie. GROOTSTE MODEL-REPARATIE-INRICHTING. Reparatiën aan rijwielen en motoren spoedigst en tegen de laagste prijzen. Eigen Nikkel- en Tak-installatie. Rijwielen en onderdeelen, en gros en detail- Prijscouranten op aanvrage gratis en franco. geven wij van af één Juni tot half .luni Cadeau: bij een bestelling van 7 Portretten een grooter formaat; bij een bestelling van 12 Portretten een bijpassend Lijstje, en bij een bestelling van f 8.— of daarboven een vergrooting met Passe- Partout, grootte 45 X 55 c.M. AANBEVELEND, HOE9IEM§TRtAT 996, konnciiEii. /<ëpn De heer Harm Drenth, turf- maker te Vroomshoop, schrijft ons, dat zijne vrouw geruinien tijd lijdende was aan hevige benauwdheden, zoodat zij 's nachts niet kon slapen. Zij werd zoo zwak, dat zij zich bijna niet staande kon houden en dan dacht ik dat de dood nabij was Van werken, wat zoo hoog noodig bij ons was, kon bij na niets komen. Vele genees middelen hadden wij ge bruikt, doch niets mocht (volgens portret). (volgens portret). baten. Door de Abdijsiroop, Klooster Saneta Paulo, die wij kochten bij den winkelier L Ensing te Vroomshoop, zijn de benauwdheden verdwenen en kan zij weer bezig zijn in ons bedrijf". alleen echt met rooden band Prijs per flacon van 230 gram"! 1van met dehandteekening 550 gram f2 en van 1000 gram f3,50. Verkrijgbaar te Hcusdcn bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; AaUtG. v. d. ZalmAlmkcrkS. van DrunenAudelJ. G. SchoutenBe- soijen: D. van Belvoort; Dussen: J. J. Paes; Drunen (N.-B.): Wed. J. Sikkers zoon; Genderen: H. de.Graaff; Giessen: J. van Vugt; Hank (Dussenpolder) A. van der Pluijm Heijmans: Meeuwen: G. Sterkenburg; Nieuwendijk: B. Romeijn; Veen: J. Vos Bz.Vlijmen: H. v. Wordragen v. d. Ven; Werken dam: C. P. Cornet; Woudrichem: G. Wilhelm; Wijk: G. Versfeit en M. Schouten; Drunen: L. v. d. Lee, en bij alle Drogisten en de meeste Apothekers. SEBÊÊÊÊÊ, (iËWEiflftl) sinds IS1}®. f 9.|»er (and. f 4«.per geldt. N.R. Bij plaatsing van 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. Voorhanden een groote Sorteeriny^ in alle maten. Zijden, Ratoenen, Tricot en Cilacé's. Tricot Handschoenen met knoopen vanaf 18 cent. Zeer mooie Ijilacé's, in wit en gekleurd, 9.» cent. Priuia Peau de Snedef 1.69. Extra fijne Chevreauxf* 9.IO. Zijden Handschoenen tot 16 kiiooplengte voorradig. Zeer uitgebreide Sorteeriny iii die nieuwste Groote Markt, Stcegorersloet 39, Complete Meubileering Hebt gij het op de borst, hebt gij benauwdheden, hoest gij, kucht gij, hebt gij driebeling in de keel, zijn Uwe fluimen grijs of geelachtig, haalt gij moeilijk adem, voelt ge stekingen in de zijden, zijt ge lusteloos, zijt ge zwaar iu 't hoofd, zijt ge koortsachtig, lijdt ge aan malaria, is Uw keel ontstoken, hebt ge een drogen mond en zeer dikwijls hevige dorst, hebt ge veel last van hoestbuien, hebt ge pijn tusschen de schouderbladen, zijt ge zweetachtig, slapeloos, onrustig en slecht op Uw gemak, zijt ge droefgeestig, slecht geluimd en verveelt gij U overal? Ji? dan zijn Uwe longen niet in orde, Uw borst- en slijmvliezen zijn aangedaan. Het is noodig een goed en ernstig geneesmiddel te nemen. Neemt de abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, en gij zult verbaasd staan over haar goede werking, verstomd over haar wondervolle genezing. In Uw eigen belang, lijdt niet meer. v/dGeneraal-Agent: «y Centraal-DepótL. I. AKKER, Rotter dam. Alom verkrijgbaar.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5