Boezemland. Notaris Kerkhoven te Werkendam, 13.64.30 Hectaren Boezemland, eerste snede KLAVERGEWAS Notaris Kerkhoven te Werkendam, het perceel GRASLAND, Gesticht Bethesda wyk. Naar ouder gewoonte zijn hier en in de omstreken in verschillende wei landen en uiterwaarden met de Pinster nachten weder verschillende koeien uitge molken. Enkele boeren hielden de wacht tot ongeveer 4 uur 's morgens, welke toch om 6 uur hun koeien nog leeg vonden. Moeders, volgt deze moeder 11a! verhuren Om over 1911 tweemaal te hooien: En om éénmaal te hooien: 2.91.50 Hectaren Hooiland, Hooi- en Weitoemaat. verhuren, deeld was, heeft in de gevangenis reeds twee pogingen tot zelfmoord gedaan. §Blaatse!I!k Nieuw*». Heusden, 7 Juni. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau de heer S. Verhagen, alhier. Onze stadgenoot, de heer P. J. v. d. Sande is met ingang van 6 dezer benoemd tot buitengewoon opzichter van den Rijks waterstaat bij de uitvoering van het bag- gerwerk en verdedigen van loswallen in de rivieren de Maas, de Amer en het Heusdensch kanaal. De Ploraliavereeniging heeft weder evenals vorige jaren de stekken uitgereikt. Dit jaar zijn aan 137 kinderen elk 4 stek ken verstrekt. Het aantal kinderen dat zich ieder jaar aanmeldt, wordt steeds grooter. Jammer, dat het ledental der vereeniging hiermee geen gelijken tred houdt. Nog zoo velen kunnen door hunne toetreding als lid deze nuttige vereeniging steunen. Werkendam. Zondag 11. werd gedurende het onweer de boerenstelling in den Biesbosch van het Kroondomein, be woond door van Glerum, alhier, door het hemelvuur getroffen en in de asch gelegd, terwijl het eveneens insloeg in de landbou werswoning van A. v. d. Assem, over de Bakkerskil alhier, doch gelukkig zonder brand te veroorzaken. Aan den Sleeuwijk- schen dijk werd een boom getroffen. Aalburg. Tot onderwijzer aan de openbare school alhier, is in de j.l. ge houden vergadering benoemd de heer J. C. Haase uit Heesbeen. Aalst. Het fanfarecorps „Prins Hen drik" alhier, behaalde op het gehouden festival te Geldermalsen een 2den prijs in den marschwedstrijd. Ainmerzodeil- Op het 2e Pinkster dag te Meerkerk gehouden concours van muziek gezelschappen, behaalde onze fan fare de eerste prijs in de afdeeling uit muntendheid, f 75, en de zilveren medaille geschonken door Z. K. H. Prins Hendrik. Rrongeleii. Vrijdag j.l. is alhier een kind van W. B. te water geraakt en jammerlijk verdronken. Bij het ophalen bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. Ketlieil, In de Woensdag gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „de Polder van Eethen" werden de rekening over 1909/10 en begroo ting voor 1911/12 vastgesteld. De aanslag werd voor het dienstjaar 1911/12 vastgesteld op f3.50 per H A. '8 Gravemoer. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente, hebben aan den heer Directeur-Generaal der posterijen het verzoek gedaan om de Brievenbus aan de Vaart meer te lichten, in verband met het vertrek van de posten. Bij wijze van proef is deze lichting nu voorloopig bepaald op 5 u. 50 min. v.m. en 2 u. 40 min. n.m. Als dit zoo blijft, zou dit voorzeker een groot genot zijn voor de correspondeerende vaartbewoners. Dr. H. A. E. Smeenk, gemeentearts alhier, vierde vorige week zijne 40-jarige ambtsvervulling. Niettegenstaande dit feest alleen in den huiselijken kring werd ge vierd, ontbrak het den jubilaris ook niet aan blijken van belangstelling daarbuiten. Zondagmiddag ontlastte zich boven onze gemeente een zwaar on weder, gepaard met feilen regen en eenigen hagel. De bliksem sloeg daarbij in enkele boomen en versplinterde ondermeer een drietal eiken in den hoogen dijk. Ook de telefonische gemeenschap met Waspik werd gestoord. In het naburige Dongen sloeg de bliksem in de leerlooierij van H. Jansen, die geheel in asch werd gelegd. Meeuwen. Blijkens ingekomen be richt aan den heer burgemeester dezer ge meente zal de Europeesche rondvlucht welke binnenkort uit Parijs vertrekt en daar weder terugkeert, na over België, Nederland en Engeland gevlogen te hebben, haar weg ook over deze gemeente nemen. Tot aanduiding der reisroute zullen ten behoeve der vliegeniers van afstand tot afstand groote wit geschilderde kruizen nedergelegd worden; naar wij vernemen zal een dergelijk kruis een plaats vinden op den Noordelijken Banddijk onder Hagoort. In verband met het alhier heerschen der mond- en klauwzeer is bij beschikking van den Minister van Landbouw enz. met ingang van 2 Juni j.l. verboden den invoer, uitvoer en vervoer van herkauwende dieren en varkens binnen den West-Hengmeng- schen Polder, zoo ver die zich uitstrekt ten zuiden van Hengmengschen Waterloop, be houdens de door den burgemeester te ver- leenen dispensatie. Raamsdonk. Aan het postkantoor en de daaronder resorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Mei 1911 in gelegd f8094,33£ en terugbetaald f 9679,61^. Laatste boeknummer 4741. Tot onder wij zei es aan de Bij z. School alhier is benoemd mej. M. Dekker te Gies- sendam. Gisteren viel een 3-jarig zoontje van C. Verhulst in de Melkhaven en verdween reeds in de diépte toen de vader van den drenkeling het kind nog juist wist te grijpen en al zwemmende op den kant te brengen. In de laatst gehouden vergadering van den „Groot Waspikschen en Raams- donkschen Binnen- en Buitendijkschen en Overdiepschen Hooipolder" zijn tot bestuurs leden van genoemd waterschap benoemd de heeren B. de Bont Azn., Joach. Lank- huizen en E. C. de Wit, allen alhier. Sleeuwyk. Gedurende de maand Mei werd bij de rijkspostspaarbank alhier ingelegd f 383.54 en terugbetaald f 1118.42. Het aantal verzonden telegrammen bedroeg 30 en gevoerde gesprekken 12. Sprang. Vrijdag j.l. sloeg het paard van den landbouwer K. in het weiland op hol. De gevolgen waren, dat het hek, dat voor het weiland stond, geheel in elkander werd geredeD, ook beliep men eenige averij aan het tuig, waardoor het dier de kar kwijt raakte. Toen het paard hiervan bevrijd was, vervolgde het heel kalm zijn weg, zoodat men het gemakkelijk kon grijpen. Wachtte het restauratiewerk aan den gemeentetoren nog op afwerking, in de vorige week is hiermede een aanvang ge maakt en zal dit binnen een niet al te langen tijd zijn voltooiing hebben bereikt. Veen. Terwijl de 80-jarige Jac. V. op zijn terugreis zich te Almkerk nabij den Duil bevond, werd hij onverhoeds aange vallen door een dolle koe. Het beest wierp zich op V., die met geweld moest ontzet worden. De man werd bewusteloos opge nomen en direct per rijtuig naar zijn woning vervoerd en geneeskundige hulp ingeroepen. Het bleek dat de borstkas en longen veel geleden hadden zoodat het ergste gevreesd werd. Maandagmorgen is dan ook de on gelukkige man aan zijne bekomen kwet suren overleden. Vryhoeven-Cappel. De alhier gehouden huisvlijttentoonstelling is uit muntend geslaagd De tentoonstelling op Hemelvaartsdag en den Woensdag te voren, lokte veel publiek. Niet minder dan pl.m. f 60 werd ontvangen aan intreegeld. De 600 loten a f 0,25 gingen zeer vlot van de hand. Een eeresaluut daarom aan die mannen en vrouwen van initiatief, die geen moeite te veel hebben geacht om werkzaam te zijn aan het welslagen der verloting. Gedurende de maand Mei werd aan de rijkspostspaarbank ingelegd f1167,85, er werden 34 telegrammen behandeld, waar van 17 verzonden en 17 ontvangen. Iw de openbare spreekcel werden 15 gesprekken gevoerd. IVaalwjjk. Zondag kwamen twee fietsers in volle vaart tegen elkaar gereden. De een, een zekere P. uit Kaatsheuvel, kwam daarbij ernstig te vallen, zoodat hij bij den heer Cohens moest worden binnen gedragen, en direct geneeskundige hulp werdt ingeroepen. Waspik. Tijdens het hevig on weder dat 1.1. Zondag boven onze gemeente woedde, werd een paard van den heer Rubbens, bierbrouwer alhier, in de weide door den bliksem gedood. Gisteravond werd Mej. H. Zijlmans met hare dochters, komende van Raamsdonk in Luijten-Ambacht door een 4-tal belhamels van Raamsdonk van de flets getrokken en mishandeld. De politie heeft de zaak in handen. Door den landbouwer V. werden den 2 Juni j.l. al nieuwe aardappelen gedolven. Ze waren reeds flink van stuk. Mlnnenland. Aan boord van de sleepboot Cres cendo I, van de firma Gelissen te Dordrecht, is Zaterdagmorgen een ernstig ongeluk gebeurd. Toen de boot zich bevond onder de brug bij Wezel, tusschen Emmerik en de Ruhr, geraakte er in de machine kamer iets onklaar. De patroon, de heer A. J. Gelissen, nog maar kort getrouwd en wiens vrouw zich ook aan boord bevond, begaf zich daarop naar be neden. Door een lek ontsnapte stoom of kokend water, waardoor de heer Gelissen zulke ernstige brandwonden bekwam, dat hij spoedig aan de ge volgen daarvan is overleden. Bij <le Ostade-woningen, nabij de Jacob Catsstraat te 's Graveuhage, zaten Zaterdagavond laat eenige jongens op straat met een klein kaliber flobert- pistool te spelen. Een van hen, een 14-jarige knaap, liet het pistooltje, dat geladen was, vallen, met het gevolg dat het wapen afging en een andere jongen eveneens 14 jaar oud een kogeltje in het aangezicht kreeg, en dit tot de hersenen doordrong. In bewusteloozen toestand is de gewonde knaap naar het gemeente ziekenhuis vervoerd. Tegen den anderen jongen, die het pistool had laten vallen, is proces-ver baal opgemaakt, al kan uit de omstan digheden worden afgeleid, dat er geen opzet in het spel was. Men meldt uit Barueveld het volgende romantische geval aan de Tel.: Alhier is, op bevel der rechtbank, een 12-jarig meisje door gewapende rijksveldwachters bij haar grootouders weggehaald. Behalve de rijksveldwachters, onder bevel van den brigadier uit Barneveld en Amersfoort, waren aanwezig de bur gemeester alhier, de deurwaarder uit Utrecht en een verpleegster. Hartver scheurend gilde het kind, toen het, ongekleed, uit het huis harer groot ouders, wonende op de hofstede „Bij- schoten", werd weggehaald en zoo hevig was het verzet der kleine, dat zij weldra op een brancard moest worden gebon den, om vervolgens naar een haar wachtende auto te worden gedragen. De vader van het kind, de jachtopziener G. van Deleu, wonende te Linschoten, was bij de auto gebleven. Tal van ver- wenschingen kreeg hier de man van de buren te hooren, aangezien de ont voering op zijn last geschiedde, nadat hij eerst de moeiten en kosten van de opvoeding van het kind aan de groot ouders heeft overgelaten. Toen Zondagmiddag het onweer op kwam, stond Wijnmalen's tweedekker nog voor de loods op het vliegveld te Soesterberg. De monteur wilde dezen naar binnen brengen, doch had de on voorzichtigheid er in te gaan zitten en te trachten al rijdende de loods binnen te komen. Het vliegtuig begon zich een weinig opwaarts te bewegen en werd door een hevigen rnkwind omge slagen de monteur kwam met hevigen schrik vrij, doch Wijnmalen's beroemd vliegtuig, waarmede hij den tocht Pa ijs Brussel deed, was vernietigd, alleen de motor was onbeschadigd. De proeven, te Amsterdam in de bad en zweminrichting aan de De Ruyter- kade genomen, met de nieuwe uitvin ding tot redding van drenkelingen, zijn bijgewoond door een groot aantal belangstellenden, onder wie de chef van den staf der zeemacht te Amsterdam, kap. luit. ter zee J. F. Hosang. Een zestal personen, van wie er drie niet konden zwemmen, en tot welke ook een dame behoorde, begaven zich te water, in kleedingstukken welke met geheimzinnige stof gevoerd waren. En inderdaad bleven alle zonder moeite drijven. De voering is dubbel, en ge vuld met eeue stof van watachtige zelf standigheid. In het water zet de vulling zich uit, maar na gebruik laat de stof zich, volgens de uitleggingen weer ge makkelijk drogen. De stof behoudt haar drijfkracht, ook bij langdurig verblijf in het water. Uit Valte schrijft men aan de Ass. Ct., dd. 3 dezer: Evenals elders het geval is, brak ook hier gisteren een felle veenbrand uit, waarbij het noodig werd geacht in deD boerhoorn te blazen en met man en macht uit te trekken naar de plaats des onheils, waar vele belendende perceelen bepoot met verschillende gewassen, ge vaar liepen door het vuur te worden aangetast. Na den heelen middag hier aan te hebben gewerkt, bleek men nog niet met het blusschingswerk gereed te zijn, waarom men zich hedenmorgen weer vroeg derwaarts begaf, om al het mogelijke te doen, het voortwoekeren van 't vuur te belemmeren. Aan den Valtherdijk ging volgens zeggen voor een waarde van ongeveer f 4000 aan baggelaar, benevens een perceel van 4 hectaren aardappelen, door veenbrand verloren. Zekere J. C., te 's-Hertogenbosch, agent van een verkoophuis op afbeta lingen te Rotterdam, moet belangrijke malversatiën gepleegd hebben. Naar men aan de's-H. Ct. mededeelt, zouden belangrijke sommen verduisterd, en zou J. C. voortvluchtig zijn. Zaterdagmorgen is het lijk van den sedert 24 Mei vermisten gemeente secretaris van Ter Neuzen, door een visscher in de Westerschelde gevonden. Te Renkum is Zaterdagmiddag de bliksem geslagen in een gebouw,bewoond oor twee gezinnen. Het huis brandde tot den grond af; ook van de inboedels werd weinig gered. De schade, die groot is, wordt door verzekering gedekt. Te Noordwijk is Zaterdagmiddag een 18-jarige Katwijksche boer, die bezig was een koe te melken, door den blik sem gedood. Zondagavond is te Koegras de blik sem geslagen in een, door M. Jimmink bewoonde, boerderij, die geheel af brandde. Alles was verzekerd. Zondag is de bliksem geslagen in den korenmolen van H. Mulder, te Walderveen, bij Barneveld. Behalve de molen is ook ongeveer 300 mud koren geheel verbrand. Het verbrande was deels laag, deels in het geheel niet ver zekerd. Zondag is in de buurtschap Haart onder Aalten door het inslaan van den bliksem een korenmolen afgebrand. Tijdens het onweer van Zondagavond is omstreeks 6 uur de 32 jarige arbeider E. v. d. K., wonende aan den Rozen- daalschen weg te Arnhem, terwijl hij alleen thuis was, door den bliksem ge troffen en gedood. De bliksem had zijn weg genomen door den schoorsteen, die stukgeslagen werd, terwijl ook eenig huisraad is vernield. Een hevig onweer heeft zich Zondag middag ontlast boven de Over-Betuwe. In Bemmel is de bliksem geslagen in de hofstede bewoond door D. T. De geheele woning brannde af. Het vee werd gered. Een en ander was verzekerd. Zondagnamiddag is de bliksem ge slagen in de leerlooierij van H. Jansen, te Dongen, welke geheel in asch werd gelegd. Zondagavond is te Sprundel, bij Rucphen, de ongehuwde 24-jarige vrouw P. B. door den bliksem gedood. Tengevolge van den grooten veen brand te Emmer Eifscheidenveen zijn Vrijdag en Zaterdag 9 woningen een prooi der vlammen geworden. Voorts zijn meer dan 200 dagwerk turf verbrand. Men vreest voor uitbreiding. Nader wordt gemeld: De brand in de buurt van Emmen duurt voort. Aan blusschen valt niet te denken. De vlammenzee strekt zich uit over een afstand van 2000 meter lengte en 300 meter breedte. In het kanaal liggen 31 schepen met inboedels; 80 gezinnen bevinden zich aan boord. De schade beloopt thans reeds onge veer f 120,000. Mevrouw de Gravin Piazza, wonende te Milaan (Italië), Via Giusti no. 38, werd gekweld door den slechten ge zondheidstoestand van haar dochtertje Maria, die met den dag achteruit ging. Zij is er in geslaagd het meisje te ge nezen en zij verhaalt hoe en door welke middelen zij daartoe kwam. Mejuff. Maria Piazza. „Tegelijk met mijne complimenten voor uwe uitmuntende Pink Pillen, zend ik u de photografie van mijn dochtertje, die uwe Pillen zoo goed genezen hebben, Mijne lieve Maria leed reeds eenigen tijd aan bloedarmoede en ondanks alle zorgen, versterkende en opwekkende middelen, zag ik haar met den dag achteruit gaan. Reizen naar luchtkuur- oorden hadden evenmin iets uitgewerkt. Toen ben ik een zeer vermaarden ge neesheer in onze stad, doctor Oriani, gaan raadplegen, die mij aanraadde mijn kind de behandeling met de Pink Pillen te doen volgen. Die geneeswijze is haar zeer gunstig geweest en zij is belangrijk veranderd. Nu is zij veel sterker, zij eet met zeer goeden eetlust en hoewel zij in de laatste tijden veel gegroeid is, ziet zij er best uit." De geneeswijze der Pink Pillen is aan te bevelen voor zwakke, sukkelende, achterlijke kinderen, voor hen die door den groei en de vorming geleden hebben. De Pink Pillen geven bloed met iedere gilt, en het is uit het bloed dat het lichaam de stoffen put die het voor zijn onderhoud en zijn ontwikkeling nondig heeft. Moeders, die uwe kinderen ziet ver vallen, volgt deze moeder na, die haar dochtertje gered heeft. De Pink Pillen zullen zeker op uw kind dezelfde uit werking hebben als op het dochtertje van de Gravin Piazza, wier brief wij hier boven publiceerden. Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Her- togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Kerknieuws. SleeuwIJk. Da. P. H. de Jonge alhier heeft voor het beroep van de Ger. gem. te St. Pancras en Heerhugowaard bedankt. Sprang;* H0- J- H. Koster van Wijckel heeft voor het beroep, door de Ned. Herv. Gem. op zijn Eerw. uitgebracht, bedankt. Itesoyen. In plaats van den heer B. A. de 'Rooij, die als president-kerkvoogd heeft bedankt, is benoemd B. Langhout. Deze heeft de benoeming aangenomen. Rurgeriyke Stand. Heusden, van 31 Mei tot 6 Juni. Getrouwd: Th. v. d. Geld, 28 j. en H. Lathouwers, 26 j. Geboren: Gerrit Jan, z. v. G. J. Baaijens en M. Schouten Johannes, z. v. J. Nieuwkoop; Ditje, d. v. K. Kolff en A. Crielaard. Vertrokken naar: 't buitenland? A. A. Alta. Nederhemert, over de maand Mei. Ondertrouwd Chr. van Aalst en A. Vos. Gbboren: Ernstje, d. v. A. v. d. Wer ken en A. de Koning; Antonia en Johanna, d. v. G. Doruyter en M. v. d. VlietEgbert, z. v. J. v. Ballegooijen en J. v. d. Vliet; Jenueke, d. v. A. v. Aalst en A. Baxlevenloos aangegeven kind van J. v. d. Oever en J. Brienen. Vertrokken naar: Uithuizen, J. Wie- ringa; Heusden, M. A. van Ooijen; Wijk c.a., A. Struijk. Ingekomen van: Ermelo, A. Bouman Heusden, A. v. Wijk; Dordrecht, L. van Stigt. Marktberichten. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 75,089 stuks. Hoendereieren van f 3,35f 4,70 per 100 stuks. Met het maaien zal binnen een paar dagen begonnen worden. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 2 Juni 0 91 M. 0.23 M. J N.A.P. 3 0 99 0.20 4 1.06 0-27 5 1.00 0.26 Waterhoogte Maastrich t (brug). 5 Juni 0.19 M. beneden 0. 6 0.24 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 5 Juni 2.41 M. beneden 0. %d verten liën. De Heer en Mevrouw Mr. C. W. VAN OMMERENPIECK geven kennis van de geboorte van een ZOON. zal Katerdas ÏO •luni 1911, nam. 9 uur precies, bij GOVERT VERHOEVEN, aan den Tol, onder deWerken, van den Secretarisboezem, Sleeuwijkschen boezem en aan den Ippelschen dijk, nabij den Watermolen van den Nieuwen Ban. op „de Hooge Waard", aan het Kagat, onder Sleeuwijk en op „de groote Vierhont" van „het Bageine Laag", aan het einde van den Oudendijk, onder Woudrichem. Breeder bij biljet omschreven. zal n& de Boezemlanden e. a., op Zater dag ÏO Juni lOi 1, nam. 9 uur, nog voor den heer T. DE KLERK, om over 1911 éénmaal te hooien en de toeslag te beweiden: in Oud Ippel, tusschen de Ippelsche- en Zandwijksche vlieten, onder Almkerk, A 236, groot 1.44.60 H.A. te HEUSOUN. rotestantsch Gasthuis voor alle gezindten.) Verzorging van kranken, hulp- en rustbehoevenden, ouden van dagen, herstellenden en kinderen. Bill ij k e voorwaarden. Adros Ds. LAATS MAN, Putterstraat Z 50. ff ERKEN BAN. De zetting der boter is deze week op d markt 60 et*., in de winkel* dn* 65 et pes half kilo Eieren f 0 921/2 de 26 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedreagt 65 et. per half kilo en die der eieren f 1 de 26 stuk*. BESOOIJSE6 Juni. De prijs der Boter icas heden t 1.24 1 32 per Kilo. Aang -voerd 400 K.G. Heren f 1 04 de 26 stuk* OOSTERHOUT 6 Juni Boter ƒ1,24 a 1.30 per Kg. Eieren f 0,13 en 0,15 de 4 stuks GORINGHEM, 5 Juni. op de veemarkt toaren aan gevoerd 68 runderen 6 nuchtere kalveren, 19 vdte varken* 560 biggen5 schapen en 72 lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 200 280, kalfvaarzen f 150 a 240 guiste vaarzen f 100 a 130, melkkoeien f 160 a 240, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f 80 a 130 graskalveren /00« 09 nuchtere f 12a 18 schapen f 16 a 23. lammeren 10 a 16 biggen f 7 a 16 per stuk. Vette varkens 23 a cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voor: ristarwe f 8 50 a 9,25 roode dito 8 25 a 8 75 witte dito 8 50 a 9.50 int rogge f 5.25 a 5 75 buitenl dito f5 40 a 5.90 gerst f 4.75 a 5.5'), haver f 3.50 a 4.25. duivenboonen f -. a -. blauwe erwt n f a - mais 75 pond4.95 a 5 40 alles per heet. Boter 65 a 70 ct. per half kilo Eieren f 1.10 s 1.20 per 26. Kippen f 0.- a 0.00 per stuk. ROTTER DA ft5 6 Juni Op de veemarkt waren heden aang-etoerd 693 vette runderen, 723 magere dito, 332 vette en graskalveren, 450 nuchtere kalveren330 schapen of lammeren, 516 varkens, 95 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kcaliteit 80 2e kw 70 cent. kalveren le kw 110, 2e kw 90 cl. schapen le kw 56 2e kw. 40 et. vtte varkens 44 a 46 ct. licht soort a ct. per kilo. Nuchtere fokkalv ren f 14. - a 19.idem vo r de slacht f 8 a 13 Biggen f 1.30 a 1 60 per week. Op de botermarkt w^den aangevoerd 114/8 en 30/16 ton en 218 stukken van een half ki'o. Prijs le kwali teit f 53 2e kw f 49 3e kw f 47. Per half kilo 671/2 721/2 cent Zeeuwsche eieren 3 40 a 3 60, Overmaassche dito 3 70 a 3 90 per 100. Kotterdamsrhe eierenreiling, Beneden-Langstraat, 6 Juni. Het hooigras belooft een middelmatigen oogst. Van het oude hooi zitten daarbij nog groote voor raden, zoodat een en aader niet van gunsti- gen invloed is op de gras verpachtingen, die reeds druk aan den gang zijn. De handel in hooi is zeer lusteloos en wat nog verkocht wordt, kan niet meer dan f 12 18 gulden per 500 Kg. opbrengentweede soort f 10 a f 11. Assen3 Juni 1911.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2